Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do wizażystki

Notka

Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-04, 18:51   #1
Semifredo
Raczkowanie

Lumigan Latisse

Czy któraś z was może podzielić się jakimiś uwagami po zastosowaniu Lumiganu lub Latisse ? Ja używam od 2 dni Lumiganu. Swoje rzęsy mam długie i gęste więc zobaczymy jak to bedzie wyglądać na youtubie mozna zobaczyc efekty po 8,16,24 tygodniach.

http://www.youtube.com/watch?v=dNbSHxM8I0s
Semifredo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 10:11   #2
asia_szy
Przyczajenie

Dot.: Lumigan Latisse

jak załatwiłas sobie lumigan, przeciez on jest na recepte?
asia_szy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 10:39   #3
ranka
Zakorzenienie

Smaczny profil ranka
Smaczne przepisy2

no i przede wszystkim jest to lek na jaskrę - przewleklą chorobe.
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 15:32   #4
Emilcia_1616
Zakorzenienie

jesli naprawde daje efekty, to tez bede musiala sobie jakos to zalatwic!

szukam ENCANTO...

<-Mój włosowy ideałdo ktorego dążę....

Emilcia_1616 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:10   #5
Bezwstydnica
Rozeznanie

a jakie to ma działanie??Pierwszy raz słyszę o tym
Stary 2010-02-08, 22:16   #6
marta99
Przyczajenie

Krople lumigan

Krople limigan można zakupic na "bazar leki" ja tam zakupiłam 4 opakowania od prywatnej osoby
marta99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:58   #7
Semifredo
Raczkowanie

Znalazłam ogłoszenie , ktoś mi poprostu odsprzedał

Co do tych którzy twierdzą ze jest to niebezpieczne - przejrzyjcie fora amerykańskie gdzie lumigan jest hurtowo kupowany własnie w celu wydłuzenia rzęs - nigdy nie spotkalam się z jakimkolwiek efektem ubocznym oprócz lekkiego przyciemnienia powiek przy rzęsach - w miejscu smarowania produktu

Jutro minie pierwszy tydzień, mogę powiedzieć że juz zauważyłam poprawę ( chociaż nie wiem czy nie wynika to z tego ze je codziennie analizuje )

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

warto załatwić sobie rceptę od okulisty - poprostu wytłumaczyć w jakim celu potrzbne są te krople, bo kosztują 10 zł.

Ja swoje odkupiłam od kogoś za 50zł + przesyłka

Na ulotce w "efekty uboczne : bardzo częste" wymienione jest przyciemnienie i wzrost rzęs
Stary 2010-02-09, 20:09   #8
domcia1001
Raczkowanie

GG do domcia1001

Cytat:
Napisane przez Semifredo Pokaż wiadomość
Znalazłam ogłoszenie , ktoś mi poprostu odsprzedał

Co do tych którzy twierdzą ze jest to niebezpieczne - przejrzyjcie fora amerykańskie gdzie lumigan jest hurtowo kupowany własnie w celu wydłuzenia rzęs - nigdy nie spotkalam się z jakimkolwiek efektem ubocznym oprócz lekkiego przyciemnienia powiek przy rzęsach - w miejscu smarowania produktu

Jutro minie pierwszy tydzień, mogę powiedzieć że juz zauważyłam poprawę ( chociaż nie wiem czy nie wynika to z tego ze je codziennie analizuje )

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

warto załatwić sobie rceptę od okulisty - poprostu wytłumaczyć w jakim celu potrzbne są te krople, bo kosztują 10 zł.

Ja swoje odkupiłam od kogoś za 50zł + przesyłka

Na ulotce w "efekty uboczne : bardzo częste" wymienione jest przyciemnienie i wzrost rzęs

Czy to prawda że oba preparaty mają dokładnie ten sam skład....? czytałam że latisse ma za zadanie wyłącznie wydłużanie rzęs jest w Polsce trudno dostępny i kosztuje około 400zł.... ?
domcia1001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:09   #9
Semifredo
Raczkowanie

tak, ta sama substancja ale w latisse jest stęzenie 0,03% a lumigan 0,3%.
Warto wiedzieć na jakiej zasadzie działa lumigan - w oku produkowany jest płyn ktory odżywia oko, jest on stale odprowadzany z oka i zastępowany nowym. Jeżeli nie "usuwa się" z gałki dostatecznie szybko to jest go za dużo i ciśnienie gałki rośnie ( jaskra) substancja zawarta w lumiganie ( Bimatoprostum) zmniejsza ciśnienie powodując szybszy odpływ płynu z gałki .

Podsumowując : nie jest to jakaś żrąca subctancja która może oślepić pozatym, ja tych kropli nie wkrapiam do oczu tylko za pomoca pędzelka nakladam wzdłuż górnych rzęs

Latisse dostępny jest na internecie, z czego pamiętam to kosztuje okolo 450 zł ( ostatnio był reklamowany chyba w "Urodzie" ( luty 2010) i trudno powiedziec ze jego zadaniem jest TYLKO wydłużenie rzęs bo zawiera dokladnie tą samą substencje co Lumigan

Edytowane przez Semifredo
Czas edycji: 2010-02-09 o 21:13
Stary 2010-02-09, 21:32   #10
domcia1001
Raczkowanie

GG do domcia1001

Cytat:
tak, ta sama substancja ale w latisse jest stęzenie 0,03% a lumigan 0,3%.
Warto wiedzieć na jakiej zasadzie działa lumigan - w oku produkowany jest płyn ktory odżywia oko, jest on stale odprowadzany z oka i zastępowany nowym. Jeżeli nie "usuwa się" z gałki dostatecznie szybko to jest go za dużo i ciśnienie gałki rośnie ( jaskra) substancja zawarta w lumiganie ( Bimatoprostum) zmniejsza ciśnienie powodując szybszy odpływ płynu z gałki .

Podsumowując : nie jest to jakaś żrąca subctancja która może oślepić pozatym, ja tych kropli nie wkrapiam do oczu tylko za pomoca pędzelka nakladam wzdłuż górnych rzęs

Latisse dostępny jest na internecie, z czego pamiętam to kosztuje okolo 450 zł ( ostatnio był reklamowany chyba w "Urodzie" ( luty 2010) i trudno powiedziec ze jego zadaniem jest TYLKO wydłużenie rzęs bo zawiera dokladnie tą samą substencje co Lumigan

Dzięki...informacja o tym preparacie jest na pewno w nowym numerze In Style..
domcia1001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:23   #11
redobsession
Raczkowanie

Zastanówcie się czy warto. Tutaj są skutki uboczne leku Lumigan, miedzy innymi zaćma...

"Działania niepożądane: Bardzo często ( 10%): przekrwienie spojówek, nadmierny wzrost rzęs, świąd oka. Często ( 1% do 10%): alergiczne zapalenie spojówek, niedomoga widzenia, zapalenie powiek, zaćma, obrzęk spojówki, nadżerka rogówki, wydzielina z oka, ściemnienie rzęs, rumień powieki, świąd powieki, ból oka, uczucie obecności ciała obcego, wzmożona pigmentacja tęczówki, uczucie pieczenia w oku, uczucie suchości oka, podrażnienie oczu, światłowstręt, pigmentacja skóry wokół oka, punkcikowe zapalenie rogówki, łzawienie, zaburzenia widzenia i pogorszenie ostrości widzenia. Niezbyt często ( 0,1% do 1%): kurcz powiek, torbielowaty obrzęk plamki, obrzęk powieki, retrakcja powieki, zapalenie tęczówki, krwawienie do siatkówki, zapalenie błony naczyniowej oka. Ponadto obserwowano działania ogólne: często - ból głowy, wzmożona czynność wątroby, nadciśnienie; niezbyt często - osłabienie, zakażenie (głównie przeziębienia i zakażenia górnych dróg oddechowych), zawroty głowy, obrzęki obwodowe, nadmierne owłosienie".

Zaćma i nadżerki rogówki występują tak samo często jak ściemnienie rzęs...
Ja bym się bała.
redobsession jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:51   #12
Agatau88
Zakorzenienie

Dziewczyny to sa leki! Popatrzcie na skutki uboczne. Jestem w szoku czytajac jak ryzykujecie zdrowie oczu za cene rzes!
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 06:40   #13
mokka_stg
Przyczajenie

Ale dziewczyny nie wkrapiają kropel do oczu tylko pędzelkiem smarują linię rzęs, zatem nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z okiem, a tylko powierzchownie z powieką...
Stary 2010-03-08, 06:14   #14
Semifredo
Raczkowanie

Przeczytaj sobie ulotkę i skutki uboczne Apapu, albo jakiegokolwiek innego leku który jest tak powszechny i często zażywany. Każdy powoduje powoduje krwawienie do przewodu pokarmowego itp.

Ja kończę pierwsze opakowanie i jestem zadowolona
Stary 2010-03-08, 09:39   #15
Agatau88
Zakorzenienie

Ja sie wiecej nie wypowiadam. Myslicie ze to ze smarujecie powieke a nie wkraplacie to juz nie ma znaczenie? Podstawowa wiedza by sie Wam przydała odnosnie stosowania lekow
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:24   #16
Semifredo
Raczkowanie

Agatau88 : Oczywistym jest że jest różnica między aplikacją na rzęsy a bezpośrednio do oka. Nikt nie twierdzi ze do oka nie przedostaje się nic a nic, ale zdecydownie mniej niż przy aplikacji zalecanej. Jestem bardzo zadowolona z efektu, napewno bede kontynuować używanie Lumiganu.

Jedynym efektem ubocznym jaki zauważam to przez jakiś czas jakby " swędziały" mnie powieki w miejscu gdzie rosną rzęsy-nie stale, ale musiałam się podrapać ale to ustało
Stary 2010-03-13, 09:09   #17
InTheDark
Raczkowanie

Ja właśnie kupiłam , czekam na przesyłkę ale zastanawiam się tak nad tym wszystkim bo mam makijaż permanentny.... Czy nie powstanie jakas reakcja po zastosowaniu tego preparatu..... Ma z Was któraś tak jak ja???
InTheDark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 09:55   #18
gwareczek
Raczkowanie

Witam
Też zaczęłam stosować Lumigan, stosuję go raz dziennie-nie za rzadko?
Jak często w ciągu dnia nakładacie preparat?
Pozdrawiam
gwareczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 08:25   #19
Semifredo
Raczkowanie

Latisse nakłada się raz dziennie. Ja widzę zdecydowanie lepsze efekty po nałożeniu jednej kropli rano i jednej wieczorem na obie powieki niż raz dziennie ale po kropli na jedną powiekę ( wkrapiam krople do nakrętki od Lumiganu i pędzelkiem robie kilkakrotnie linie wzdłuż rzęs, czekając chwile aż wyschnie )

Ale to jest chyba spora dawka bo za kazdym razem po takich 2-3 dniach używania 2 razy dziennie może nie "pieką" mnie powieki, ale gdy dotke są jakby bardziej wrażliwe na dotyk ( wzdłuż rzęs), ale to uczucie mija jak wracam do stosowania raz dziennie.

Zacznijcie stosować raz dziennie jedną krople na obie powieki, ja widzialam efekt juz po 2 tygodniach.
Teraz minęło 5 tygodni i myśle nad henną bo rzęsy same w sobie stały się niesamowicie czarne, właściwie rezygnuje z eyelinera zupełnie( kiedyś to było niemożliwe) są napewno dłuższe ale końcówki ( jakieś 1,5mm) są zuepłnie jasne ( nie mam włosów blond) tak jakby melanina ich nie zdązyla zabarwić ?

Drugą sprawą jest fakt że im dłuższe, tym ciężej je wywyinąć
Stary 2010-03-14, 19:34   #20
gwareczek
Raczkowanie

Cytat:
Latisse nakłada się raz dziennie. Ja widzę zdecydowanie lepsze efekty po nałożeniu jednej kropli rano i jednej wieczorem na obie powieki niż raz dziennie ale po kropli na jedną powiekę ( wkrapiam krople do nakrętki od Lumiganu i pędzelkiem robie kilkakrotnie linie wzdłuż rzęs, czekając chwile aż wyschnie )

Ale to jest chyba spora dawka bo za kazdym razem po takich 2-3 dniach używania 2 razy dziennie może nie "pieką" mnie powieki, ale gdy dotke są jakby bardziej wrażliwe na dotyk ( wzdłuż rzęs), ale to uczucie mija jak wracam do stosowania raz dziennie.

Zacznijcie stosować raz dziennie jedną krople na obie powieki, ja widzialam efekt juz po 2 tygodniach.
Dzięki Semifredo
Nakładać będę 1 kroplę rano i zrobię tak, jak piszesz - kropla do nakrędki
Poprzednio przechylałam buteleczkę na pędzelek, ale Twój sposób jest lepszy-będę wiedziała, ile zużywam
Pozdrawiam
Stary 2010-04-27, 05:11   #21
Semifredo
Raczkowanie

za tydzień jak wrócę to postaram się wrzucić zdjęcia jak wyglądają moje rzęsy teraz
Stary 2010-04-30, 09:00   #22
aga3331
Rozeznanie

GG do aga3331

Dziewczyny z tego co ja wiem i czytałam zastosowanie to robi sie na noc pred snem wtedy jest gwarancja ze nic do oczka nie naleci
a tu filmik
http://www.youtube.com/watch?v=dNbSHxM8I0s

Edytowane przez aga3331
Czas edycji: 2010-04-30 o 09:01
aga3331 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 11:35   #23
InTheDark
Raczkowanie

Lumigan jest świetny )))))) !!! Jak się go stosuje (ja 2x dziennie po kropli na oko) to rzes yrzeczywiscie gęstnieja oko jest ciemniejsze w oprawie (nawet moj pernamentny się odswieyl jest jeden minus.... jak dla mnie to masakra... ;/ kropelki wystarcyly mi na 2 tygodnie ((((( tylko.... a Wam na ile wystarcza buteleczka? lumigan ma 0,03% a latisse 0,3% chciałabym sprobowac teraz latisse ale cena diabelska ;// z tego co widziałam na allegro 399 -450 zł... moze macie jakies zrodlo gdzie mozna nabyc kropelki taniej...?
Stary 2010-05-01, 11:57   #24
KNK
Zadomowienie

rozmawiałem o tym z moją okulistką, nie była tak optymistycznie nastawiona do używania tych kropli od tak sobie

Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2010-05-01 o 12:34
KNK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 00:36   #25
gwareczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez InTheDark Pokaż wiadomość
lumigan ma 0,03% a latisse 0,3%
Jest dokładnie odwrotnie Lumigan ma 0,3% a Latisse 0,03%
Ja stosuję krople raz dziennie, rozprowadzam pędzelkiem po górnej i dolnej powiece. Używam ich od 10.03 i jestem zafascynowana wynikami, bo jak podnosze wzrok to czuję, jak górne rzęsy łaskoczą mnie w górną powiekę Ostatnio nie używam tuszu, bo oko jest "otwarte" bez niego
Jak dla mnie REWELACJA!!!
Stary 2010-05-02, 04:43   #26
aga3331
Rozeznanie

GG do aga3331

Cytat:
Lumigan jest świetny )))))) !!! Jak się go stosuje (ja 2x dziennie po kropli na oko) to rzes yrzeczywiscie gęstnieja oko jest ciemniejsze w oprawie (nawet moj pernamentny się odswieyl jest jeden minus.... jak dla mnie to masakra... ;/ kropelki wystarcyly mi na 2 tygodnie ((((( tylko.... a Wam na ile wystarcza buteleczka? lumigan ma 0,03% a latisse 0,3% chciałabym sprobowac teraz latisse ale cena diabelska ;// z tego co widziałam na allegro 399 -450 zł... moze macie jakies zrodlo gdzie mozna nabyc kropelki taniej...?
Na allegro widziałam za 190 zł.Pozdrawiam
Stary 2010-05-02, 10:43   #27
InTheDark
Raczkowanie

Dzięki Aga
...co do wcesniejszej odpowiedzi...: trzymam w ręce buteleczkę po LUMIGAN (nie Latisse) i pisze dokładnie 0,03%
Stary 2010-05-03, 14:36   #28
gwareczek
Raczkowanie

Cytat:
...co do wcesniejszej odpowiedzi...: trzymam w ręce buteleczkę po LUMIGAN (nie Latisse) i pisze dokładnie 0,03%
Masz rację, miary mi się pozajączkowały na ulotce mam napisane nie 0,3% a 0,3 mg/ml i 1 ml kropli do oczu zawiera 0,3 mg bimatoprostu, co zapewne po przeliczeniu daje 0,03% - zawsze byłam noga z takich działań

Na stronie producenta podano, że i Latisse http://www.allergan.com/products/med...cs/latisse.htm

i Lumigan
http://www.allergan.com/products/eye_care/lumigan.htm

zawierają 0,3mg bimatoprostu/ml i są 0,03%.

Czym więc różnią się od siebie???
Stary 2010-05-05, 08:25   #29
Semifredo
Raczkowanie

wooooow 1 buteleczka na 2 tygodnie ?! niemożliwe ! jesteś pewna że nie byla wcześniej otwarta ? miala na zakrętce folię?

ja używam 2 razy dziennie po kropli na oko i starcza mi na 2 miesiące.

rzęsy są piękne, dużo osób zwraca na to uwagę chociaż jak się 'wyhoduje' już naprawde długię to łatwo przesadzić z tuszem. Muszą być idealnie 'wyczesane' i co najwyżej lekko pociągnięte maskarą ( ja używam EL Turbolash bo jej tusz jest jak 'żel' a szczoteczka gruba i gęsta więc idealna ale jak tylko sięgne po coś innego ( ostatnio w Sephorze jako prezent dostalam miniaturę nowej maskary Diora ) to wygląda to dramatycznie ;/

Szczerze mowiac to trochę znudzilo mi się wsmarowywanie tego w rzęsy. Zrobilam sobię tydzien wakacji od Lumiganu
Stary 2010-05-06, 15:18   #30
aga3331
Rozeznanie

GG do aga3331

za 400 zł jest do kupienia latisse;-)

Tagi
długie rzęsy, latisse, lumigan, serum na porost rzęs

Nowe wątki na forum Pytania do wizażystki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości