środki przeczyszczające a odchudzanie - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2003-12-03, 12:17   #1
mauricel
Raczkowanie

środki przeczyszczające a odchudzanie

Przyznam że ciekawi mnie to już dłuższy czas . Przeczytałam na stronie pro-ana że bardzo dobrze na odchudzanie wpływają środki przeczyszczające (?) . Powiedzmy że alternatywa to moczenie śliwek w wodzie i popijanie ich ciepłym mlekiem albo jedzenie otrębów pszennych w dużych ilościach . W zasadzie jak się człowiek odchudza to działa sama sprawdziłam , ale zastanawia mnie jedna rzecz - na przykład bulimiczki wymiotują po jedzeniu , natomiast środki przeczyszczające od razu nie działają i to co zjemy i tak w jakiejś części kalorii się wchłonie ? To mnie właśnie ciekawi najbardziej . Bo z tego by wynikało że zażywanie środków ziołowych przeczyszczającyh po ogromnej kolacji czy obiedzie tak naprawdę jest nic nie warte ? Bo i tak organizm już coś zgromadzi i tak . A witaminy z jedzenia ? Zdążą się wchłonąć czy nie ? Bo chyba niezbyt ?

Ehyhyhy .... a może ktoś już kiedyś próbował ?

Aha - i nie chodzi mi o jakieś stosowanie ich non stop / wiem czym to grozi / ale sporadycznie i ziołowych oczywiście
Jeżeli ktoś zechce mnie oświecić w tej materii to bardzo proszę

mauricel jest offline  
Stary 2003-12-03, 13:46   #2
arielka
Raczkowanie

Re: środki przeczyszczające a odchudzanie

Wszyscy kojarzą bulimię z wymiotowaniem, a nie wszystkie bulemiczki wymiotują, niektóre właśnie korzystają z środków przeczyszczających. Częste ich stosowanie podrażnia błonę śluzową żołądka i może doprowadzić bulimii
Stary 2010-04-18, 16:49   #3
wobbly
Zadomowienie

Dot.: Re: środki przeczyszczające a odchudzanie

i od tego i od tego się chudnie..
cel: 60kg

don't want nothing less cause i’m sure you’re the best..
11.07.13r.
wobbly jest offline  
Stary 2010-04-18, 17:53   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie

Dot.: Re: środki przeczyszczające a odchudzanie

po 7 latach odświeżony wątek ;D

wobbly

cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline  
Stary 2010-04-18, 20:03   #5
Papillon
Rozeznanie

Dot.: środki przeczyszczające a odchudzanie

A mógłby ktoś odpowiedzieć?Tak z ciekawośći.Bo to że się chudnie to wiem...sama sprawdzałam niestety tylko ciekawi mnie to co się wchłania i dlaczego się chudnie mimo tych wchłoniętych kcal
A i jeszcze-NIE polecam.
Papillon jest offline  
Stary 2010-04-18, 20:28   #6
kolorowatecza
Zakorzenienie

co gdy je przyjmujesz wydalasz również jeszcze te niestrawione produkty, których kalorie nie zdążyły się wchłonąć.
To tak samo jak z wymiotami - gdy wymiotujesz po jakimś czasie od zjedzenia potrawy to tylko część ze składników odżywczych ulegają strawieniu, a przecież BTW trawią się w różnych częściach układu pokarmowego.
A gdy masz biegunkę, to cokolwiek byś nie zjadła i tak się wydali i nie zdąży strawić czegokolwiek.

cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline  
Stary 2010-04-18, 20:33   #7
coff3ina
Zadomowienie

Nie polecam żadnych środków przeczyszczających jako sposób na schudnięcie. Efekty uboczne znane z autopsji.

https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline  
Stary 2010-04-19, 08:14   #8
Papillon
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
co gdy je przyjmujesz wydalasz również jeszcze te niestrawione produkty, których kalorie nie zdążyły się wchłonąć.
To tak samo jak z wymiotami - gdy wymiotujesz po jakimś czasie od zjedzenia potrawy to tylko część ze składników odżywczych ulegają strawieniu, a przecież BTW trawią się w różnych częściach układu pokarmowego.
A gdy masz biegunkę, to cokolwiek byś nie zjadła i tak się wydali i nie zdąży strawić czegokolwiek.
No tak,tłuszcze nie trawią się w żołądku tylko w dwunastnicy.To wiem.Ale środki przeczyszczające działają po 6-8 godzinach od przyjęcia...a wymiotuje się edytowane przez moderatora ze względu na szkodliwą treść posta (na stronach pro-ana można znaleźć takie porady żeby nie było-nie chce nic takiego robić,po prostu mnie to ciekawi ) .Więc przez 6 godzin chyba dość duża część kcal zdąży się przyjąć,prawda?

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2010-04-19 o 09:39
Papillon jest offline  
Stary 2010-04-19, 09:46   #9
iza_wiosenna
Zakorzenienie

GG do iza_wiosenna

Zamykam temat. Jest wyjątkowo niebezpieczny, bo osobę chorą te niewinne biologiczne wywody mogą doprowadzić do wniosku, że w zasadzie przeczyszczanie się 13245674 razy dziennie to za mało, bo jedna setna pokarmu się wchłonie, więc najwyższy czas nauczyć się prowokować wymioty lub ewentualnie więcej ćwiczyć.
Papilon, a w Twoje czyste intencje jakoś średnio chce mi się wierzyć wiesz?

sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości