Podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-12, 13:07   #1
annie89
Raczkowanie

Podkład

Hej dziewczyny! Mam 20 lat i jestem tu nowa i nie wiem, czy w dobrym dziale zamieszczam mój wątek
No więc mam skórę raczej mieszaną, używałam dotychczas podkładów w musie, w ogóle nie wiem jak wy, ale ja mam straszny problem przy doborze tych kosmetyków, wybór na rynku jest ogromny. Zauważyłam, że w większości podkładów, które miałam wysuszają mi czoło, jest jakieś bardzo suche. Jestem też blada i kupiłam podkład Bourjois Mineral Matte odcień 82 i stwierdzam, że wyglądam w nim bardziej blado niż bez makijażu.
Jestem już skołowana szukaniem podkładów i nie mam pojęcia co wybrać. Chyba podkład powinien choć troszkę nadawać bladej cerze ciemniejszy odcień.
Może macie podobne problemy? Może możecie mi coś doradzić. No i na koniec może wiecie kto doradza przy wyborze podkładów, bo niestety wszystkie panie ekspedientki ze sklepów z kosmetykami nigdy nie doradziły mi dobrze.
Liczę na waszą pomoc.

annie89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:13   #2
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Dot.: Podkład

Resztę twarzy też Ci przesuszają? Jeśli tak, to może poszukaj czegoś nawilżającego.

A co do przyciemniania naturalnego odcienia skóry - ja tego nie znoszę.
Stary 2010-02-12, 13:44   #3
annie89
Raczkowanie

Srebrnousta dzięki za odpowiedź! Właśnie tylko czoło, reszta nie no ja nie wiem, jakąś dziwną skórę mam ))
Stary 2010-02-12, 13:52   #4
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Srebrnousta dzięki za odpowiedź! Właśnie tylko czoło, reszta nie no ja nie wiem, jakąś dziwną skórę mam ))
Myślę, że jeżeli resztę twarzy masz normalną (nie przetłuszczającą się), to podkład nawilżający mógłby się sprawdzić
Ewentualnie czekają Cię poszukiwania podkładu, który nie sprawi, że twarz będzie wyglądała jak latarnia, ani nie wysuszy czoła.
Jakiegoś szukasz krycia, właściwości? I do jakiej kwoty?
Stary 2010-02-12, 19:14   #5
annie89
Raczkowanie

A szukam tak do 60zł. Chciałabym żeby krył w miarę dobrze, wyrównał koloryt cery no i nie musi być idealnie matowy. No i żeby nie tworzył maski )) ja mam zawsze duży problem w wyborze koloru, ale to pewnie jak każdy
Stary 2010-02-12, 20:25   #6
saliimalii
Raczkowanie

Ja mam suchą cerę i używam Astor 16h mineral match i jestem zadowolona, ładnie dopasowuje się co kolorytu cery i nie matowi zbyt bardzo, tak akurat jak dla mnie .
saliimalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 21:35   #7
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
A szukam tak do 60zł. Chciałabym żeby krył w miarę dobrze, wyrównał koloryt cery no i nie musi być idealnie matowy. No i żeby nie tworzył maski )) ja mam zawsze duży problem w wyborze koloru, ale to pewnie jak każdy
W takim razie mogę Ci polecić ten. Krycie od małego do średniego, nie tworzy maski, rzeczywiście ładnie wtapia się w cerę. Na początku byłam zachwycona, ale odcienie dostępne w Polsce są dla mnie duuużo za ciemne. W wersji amerykańskiej jest jeden - W1 Porcelain - przepięknie jasny i pewnie po wykończeniu Colorstaya się na niego skuszę
Stary 2010-02-13, 11:10   #8
rusalka_z_lasu
Przyczajenie

Ja bym ci poleciła podkład Sensique. Znajdziesz go w drogerii natura. On jest matujący, ale wydaje mi się, ze dla Ciebie bedzie idealny. Zawiera jedwab, co nawilża skórę. Ale nie wiem , czy kolory bedą dobre. Ale warto zobaczyc kosztuje bardzo malutko
Stary 2010-02-13, 14:14   #9
Klariss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
W takim razie mogę Ci polecić ten. Krycie od małego do średniego, nie tworzy maski, rzeczywiście ładnie wtapia się w cerę. Na początku byłam zachwycona, ale odcienie dostępne w Polsce są dla mnie duuużo za ciemne. W wersji amerykańskiej jest jeden - W1 Porcelain - przepięknie jasny i pewnie po wykończeniu Colorstaya się na niego skuszę
właśnie też chcę ten w1 ale nie mogę znaleźć na allegro wersji USA! i podobno wersje polska WYCOFALI! ( pomocy!
Klariss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 23:12   #10
annie89
Raczkowanie

dzięki dziewczyny za odpowiedź!!! ))
Srebrnousta zaciekawiłaś mnie tym Lorealem, muszę wypróbować. No i interesuje mnie ten Colorstay z Revlona!

Czy może któraś z was wie, gdzie można dostać, kupić próbki tych podkładów i w ogóle jakieś próbki podkładów? Bo niestety moje kupowanie w ciemno często kończy się wyrzuceniem kilkunastu zł
Stary 2010-02-13, 23:46   #11
Klariss
Raczkowanie

Cytat:
dzięki dziewczyny za odpowiedź!!! ))
Srebrnousta zaciekawiłaś mnie tym Lorealem, muszę wypróbować. No i interesuje mnie ten Colorstay z Revlona!

Czy może któraś z was wie, gdzie można dostać, kupić próbki tych podkładów i w ogóle jakieś próbki podkładów? Bo niestety moje kupowanie w ciemno często kończy się wyrzuceniem kilkunastu zł
Tak jak napisałam powyżej...Ze zdobyciem próbek Loreal True Match W1 jest ogromny problem niestety z tych jasnych jest jeszcze C1- taki w różowej tonacji) http://www.allegro.pl/item912993982_...ose_ivory.html
i N1 - neutralny http://www.allegro.pl/item922173078_..._n1_ivory.html
Mam nadzieję, że pomogłam z próbką W1 się nie spotkałam i bardzo bardzo proszę inf. jeśli ktoś znajdzie
Klariss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 00:10   #12
Sinobroda
BAN stały

Zdecydowanie nie polecam TrueMatcha! Jest jak jakaś...politura. Na mojej twarzy nie krył ani trochę za to wyglądał po pół godziny jakbym się smarowała olejem, a przy tym fatalnie podkreślał suche skorki, nawet takie o których istnieniu nie miałam nigdy wcześniej pojęcia. W11 to rzeczywiście idealny odcień dla każdego bledziocha o żółtych tonach, ale niestety kolor to za mało. Wystawiłam na allegro, ale nikt nie chciał się skusić i poszedł do kosza.
Ze swojej strony polecam Colorstaya, tylko, że kupiony w sklepie okazuje się masakrycznie drogą imprezą. Warto zamówić go na Allegro, a w sklepie tylko dobrać odcień. Nie ciemniejszy! Podkładem nie przyciemnia się twarzy!
Jeśli wybierzesz za ciemny, postarzysz się i będziesz wyglądała jak w masce. Będzie odróżniał się od szyi i dłoni i staniesz się powodem wesołości wielu ludzi na ulicy
Podkład dobierz do koloru twarzy tak, żeby się w nią wtapiał, ewentualnie do koloru szyi (jeśli masz dużo przebarwień, podrażnioną cerę etc.) Przy aplikacji dokładnie rozsmaruj na linii żuchwy, żeby się nie odcinał, zaś żeby nie wyglądać blado zaopatrz się w róż (bądź brązer) i nakładaj go na policzki (plus ewentualnie troszeczkę pod łuki brwiowe), ale koniecznie oszczędnie i w dziennym świetle, żeby uniknąć efektu ruskiej lali. Zanim cokolwiek kupisz sprawdź recenzje kosmetyków w KWC. Pozdrawiam.
Sinobroda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 19:07   #13
OwocowaLandrynaax3
Raczkowanie

Cytat:
Hej dziewczyny! Mam 20 lat i jestem tu nowa i nie wiem, czy w dobrym dziale zamieszczam mój wątek
No więc mam skórę raczej mieszaną, używałam dotychczas podkładów w musie, w ogóle nie wiem jak wy, ale ja mam straszny problem przy doborze tych kosmetyków, wybór na rynku jest ogromny. Zauważyłam, że w większości podkładów, które miałam wysuszają mi czoło, jest jakieś bardzo suche. Jestem też blada i kupiłam podkład Bourjois Mineral Matte odcień 82 i stwierdzam, że wyglądam w nim bardziej blado niż bez makijażu.
Jestem już skołowana szukaniem podkładów i nie mam pojęcia co wybrać. Chyba podkład powinien choć troszkę nadawać bladej cerze ciemniejszy odcień.
Może macie podobne problemy? Może możecie mi coś doradzić. No i na koniec może wiecie kto doradza przy wyborze podkładów, bo niestety wszystkie panie ekspedientki ze sklepów z kosmetykami nigdy nie doradziły mi dobrze.
Liczę na waszą pomoc.

a moze sprobowac z oferty bourjois? nowy healthy mix badz 10h snu? osobiscie go nie uzywalam, ale ma jasne odcienie, daje od malego do sredniego krycia i nei daje matu, bardziej efekt glow poczytaj na kwc moze akorat ci sie psodoba

Chanel Rouge Coco 05 Madmeoiselle !!! Wielbie !!!
OwocowaLandrynaax3 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości