Co zamiast kawy?? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-18, 08:45   #1
aanuszka
Raczkowanie

Co zamiast kawy??

Może to co opisze nie jest problemem, ale jednak troszke mi doskwiera. Tym utrapieniem jest kawa. Ponieważ jestem niskociśnieniowcem z częstymi bólami głowy pani doktor postawiła mi alternatywe: albo tabletki podwyższające ciśnienie krwi albo kawa. Tej drugiej nie znosiłam, po prostu jej przełknąć nie umiałam tak mi nie smakowała. Ale nie chcąc się truć chemią postawiłam na małą czarną. Zdołałam do niej przywyknąć i nawet ją polubić. Od roku pierwszą czynnością jaką robie po przebudzeniu jest wypicie filiżanki kawy - rozpuszczalnej pół na pół z mlekiem. Po wypiciu dopiero staję na nogach, ożywam. Jak nie wypije to wszystko mnie boli [głowa szczególnie], i nie mam siły na nic. Zaczyna mnie to troche przerażać. Tym bardziej że po wypiciu kawki nie mogę patrzeć na jedzenie przez min.2 godziny a chciałabym odżywiać się racjonalnie - a tu śniadanie przesuwa się mimowolnie na godzinę 12.00.
Chciałabym poprosić - bo może wiecie czym tą kawę zastąpić? Herbata raczej odpada bo na mnie nie działa. Czy to koniecznie musi być coś z kofeiną?? Chciałabym budzić się pełna energii i chęci do działania a co dzień rano jestem takim "umarlakiem".
Dziewczyny poradzcie coś! Smoczku pomóż!
aanuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 08:51   #2
Helena
Zadomowienie

Re: Co zamiast kawy??

1. Kropelki Cardiamid z kofeiną- działają długo, wystarczy zażyć raz dziennie15-20 kropli, bez recepty, w aptece
2. Regularne picie płynów - po prostu musisz wyrobić sobie nawyk ciagłego "pociągania" z flaszeczki, szklaneczki itp. Tylko picie płynów regularne ALE MAŁYMI ŁYCZKAMI podnosi ciśnienie.
pozdrawiam,
Niskociśnieniowiec
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 08:59   #3
aanuszka
Raczkowanie

Dziękuję ślicznie
Mam tylko pytanie: czy ten kardiamid to też powinnam zażywać na czczo, czy może do śniadanka?? A poza tym to są kropelki nasercowe więc czy nie będę miała potem jakiś problemów z sercem?
Stary 2004-03-18, 09:02   #4
Helena
Zadomowienie

W zasadzie obojętnie - i tak należy je wkroplić do niewielkiej ilości wody i wypić - kofeina wchłania się błyskawicznie
Nie są to kropleki nasercowe, stabilizujące pracęsercsa, działające uspokajająco, jak np, Milocardin, tylko przeznaczone wyłącznie do podnoszenia ciśnienia krwi, więc nie obawiaj się
"Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą"
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 10:13   #5
aanuszka
Raczkowanie

Dzięki Ci kobieto
Kurcze właśnie wróciłam od lekarza i zapytałam go mimochodem jak z tą kawą .... oj było źle dostałam max nagane!! Bo ja jeszcze mam zespół jelita drażliwego i ta kawa to tylko pogarsza stan, szczególnie wypita na czczo. Teraz muszę się w te kropelki zaopatrzeć
Zacznę od jutra i dam znać jak rezultaty.

Znalazłam sobie cosik takiego:
CARDIAMID COFFEIN
Lek działający pobudzająco.

Cardiamid - Coffein polecany jest w stanach:

* zmęczenia, omdlenia, znużenia,
* obniżonego ciśnienia,
* osłabienia,
* złego samopoczucia związanego ze zmianami pogody
Stary 2004-03-18, 10:42   #6
Helena
Zadomowienie