bezpieczny krem do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-17, 22:38   #1
TAaricia
Przyczajenie

Question

bezpieczny krem do twarzy

Witam,

Czy może mi ktoś polecić jakiś krem do twarzy (najlepiej na noc), który bez problemu dostanę w drogerii Rossman lub Natura, zawierający minimalną ilość konserwantów i innych niebezpiecznych sładników?

Planuję przeznaczyć na krem ok 30 zł, moja cera to cera mieszana, przetłuszcza się w niektórych miejscach, rozszerzone pory, skłonność do wyprysków.

Wiem że ciężko o krem który zawierałby zerową ilość szkodliwych składników, dlatego szukam takiego który zawiera ich najmniej. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie więc proszę o pomoc. Orientuję się tylko powierzchownie które składniki mogą być niebezpieczne np poliakrylamid, methylparaben, propylparaben, buthylparaben, ethylparaben, parafinum liquidum, ale na tym moja wiedza się kończy
TAaricia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 07:18   #2
fiolusiek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: bezpieczny krem do twarzy

a moze te z firmy ava ja tez mam mieszana i mi podchodza, zwlaszcza ten zielony nawilzajacy
fiolusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:59   #3
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TAaricia Pokaż wiadomość
Witam,

Czy może mi ktoś polecić jakiś krem do twarzy (najlepiej na noc), który bez problemu dostanę w drogerii Rossman lub Natura, zawierający minimalną ilość konserwantów i innych niebezpiecznych sładników?

Planuję przeznaczyć na krem ok 30 zł, moja cera to cera mieszana, przetłuszcza się w niektórych miejscach, rozszerzone pory, skłonność do wyprysków.

Wiem że ciężko o krem który zawierałby zerową ilość szkodliwych składników, dlatego szukam takiego który zawiera ich najmniej. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie więc proszę o pomoc. Orientuję się tylko powierzchownie które składniki mogą być niebezpieczne np poliakrylamid, methylparaben, propylparaben, buthylparaben, ethylparaben, parafinum liquidum, ale na tym moja wiedza się kończy
Polecam kremy firmy Dermedic, ale niestety one są do kupienia tylko w aptece. koszt ok 30zł. na skórę mieszaną i tradzikową nadają się genialnie.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...awilzajacy.htm

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...aco-kojacy.htm

A jeżeli chodzi o Rossman to polecam pielęgnacyjne kosmetyki firmy babydream. mam np. krem z nagietkiem, d-panthenolem, wit E i woskiem pszczelim. Za 100ml - ok 7zł. Dobrze łagodzi podrażnienia, wchłania się do matu, więc jak najbardziej do cery mieszanej się nadaje, ale nie wiem jak z pryszczami... Dodam, że krem nie zapycha, ma bardzo delikatny skład bo to krem specjalnie dla dzieci. Za 7zł warto wypróbować.
Stary 2010-02-18, 18:54   #4
Falabella
Zakorzenienie

Ja odradzam krem babydream z cynkiem-zapchał mnie w kilka dni, bolesne, wielkie gule, ropne krosty (!) w życiu czegoś takiego nie dostałam...

Lepiej uważać.

Proponuję Humektan.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:11   #5
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Ja odradzam krem babydream z cynkiem-zapchał mnie w kilka dni, bolesne, wielkie gule, ropne krosty (!) w życiu czegoś takiego nie dostałam...

Lepiej uważać.

Proponuję Humektan.
Ja nie pisałam o kremie z cynkiem, tylko innym. Pozatym każdy krem reaguje na skórę inaczej. Jednemu będzie idealny, drugiego zapcha, kwestia skóry.

Humektan jest dobry na nawilżenie, a nie na krosty czy mieszaną skórę, a o to chodzi autorce.
Stary 2010-02-18, 21:14   #6
xsenia35
Raczkowanie

emulsa ava musella , polecam
xsenia35 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:24   #7
asiulka123
Zakorzenienie

Ja polecam Babydream Extrasensitive http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-uczulenia.htm

asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:31   #8
kaczikaczi
Raczkowanie

To teraz moja SUBIEKTYWNA kremów jakie osatnio stosowałam

cerę mam trądzikową ale przsuszoną i podrażnioną retinoidami i kwasami.

Krem babydream extrasenitive z cynkiem :bardzo fajny, co prawda tępy przy nakładaniu i bieli dosyc mocno,ale rano cera delikatna a podrażnienia zniwelowane, stosuję go też po depilacji
Babydream z nagietkiem bez cynku zostawia u mnie twarzy dziwny film ,coś jak amseczka peel off,zdecydowanie nie lubię
babydream na wiatr i mróz fajny działa naprawdę ochronnie ale niesamowicie się po nim świecę choc wchłania się całkiem
humektan fajny ale bez rewelacji,napewno nie KWC nawilża ale przy kwasach i retinoidach jest za słaby jednak
ziaja calma nawilżająca przy nakłądaniu dziwnie podszczypywała ale nawilża mnie przyzwoicie, choc wolę calmę biolipidową tyle że ta z kolei nie wchłania sie do matu u mnie
zel aloesowy Palomy chox wszyscy sienim zachwycają ja nie lubie klei się i mnie nie nawilża wystarczająco.
Teraz mam zamiar wypróbowac Rival de Loop z figą kaktusową.

Jak widac każdy lubi co innego i na każdego skórze każdy krem reaguje inaczej dlatego autorka tematu tak czy siak nie ma innego wyjścia jak próbowac proóbowac i testwac nie ma innego sposobu na znalezienie KWC bo jak widac ilu ludzi tyle opini

Edytowane przez kaczikaczi
Czas edycji: 2010-02-18 o 21:44
kaczikaczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 22:59   #9
gooniek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

polecam humektan dostaniesz w aptece

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:24   #10
mmajkaa3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Teraz mam zamiar wypróbowac Rival de Loop z figą kaktusową.
kremy z RIVAL DE LOOP ma 5 parabenów w skłądzie tak na oko,a co jeszcze to nie wiem
mmajkaa3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:45   #11
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gooniek Pokaż wiadomość
polecam humektan dostaniesz w aptece
Humektan nie jest do skóry mieszanej, z rozszerzonymi porami, skłonnej do wyprysków, a przecież o krem do takiej skóry pytała autorka.
Stary 2010-02-19, 09:57   #12
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Ja nie pisałam o kremie z cynkiem, tylko innym. Pozatym każdy krem reaguje na skórę inaczej. Jednemu będzie idealny, drugiego zapcha, kwestia skóry.

Humektan jest dobry na nawilżenie, a nie na krosty czy mieszaną skórę, a o to chodzi autorce.
Wiem, napisałam tą wypowiedź bez odniesienia do Twojej

Stary 2010-02-19, 12:15   #13
kaczikaczi
Raczkowanie

tak naprawdę bardzo ciężko znaleźć odpowiedni krem bez zrujnowania portfela w między czasie, tyle rożnych produktów trzeba wypróbowac
kaczikaczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:28   #14
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Wiem, napisałam tą wypowiedź bez odniesienia do Twojej
Aha, myślałam, że do mojej. W porządku.
Stary 2010-02-20, 22:13   #15
TAaricia
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: bezpieczny krem do twarzy

Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc myślę że i tak będę musiała odbyć kilka prób i testów z polecanymi przez was kremami aż znajdę odpowiedni dla swojej cery.
TAaricia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 20:20   #16
hilmajster
Przyczajenie

witam dziewczyny, obecnie uzywam isotrexinu, od mesiaca. Kremu humektan uzywam od paru ladnych miesiecy, ale przy obecnej kuracji jego nawilzenie jest za slabe... prosze o jakies rady, dodam , ze mam cere sklonna do wypryskow.. pozdrawiam dziewczyny!!
hilmajster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 16:25   #17
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

a ja będe wyjatkiem chyba.. powróciłam do kremu nivea i stosuję go z powodzeniem na noc od ponad pół roku. Skóra wygląda świetnie.
Stary 2010-03-04, 10:35   #18
marchewkowa77
Przyczajenie

Nie znajdziesz w zwykłej drogerii kremu do twarzy bez konserwantów. Jedynie kosmetyki dla dzieci (i to nie wszystkie) mają ich mniej. Wiem coś o tym, bo na punkcie konserwantów mam fioła. Ziaja zawalona jest konserwantami. Polecany przez kogoś wcześniej Dermedic również ma w składzie 3, albo 4 różne parabeny. Kosmetyki apteczne - Avene, LaRoche mają phenoxyethanol.
W sklepach zielarskich i internetowych można dostać kremy Neobio (około 50 zł) oraz Lawera czy Logona (oba od 30 zł wzwyż). Są naturalnie konserwowane, mają w większości certyfikaty. Jak wejdziesz na stronę takiego sklepu (po nazwie firmy podanej przeze mnie) to znajdziesz więcej tego typu kremów,które być może będą ci pasować.
W drogerii natura nie znajdziesz nic na pewno, jedne będą miały więcej konserwantów, inne mniej, ale będą mieć. Ja ci nie polecę żadnego kremu z mojej półki, gdyż mam cerę suchą.
marchewkowa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 16:51   #19
Kinga 72
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez TAaricia Pokaż wiadomość
Witam,

Wszystkie kosmetyki dla dzieci z serii "babydream" (są 3 rodzaje- biała dla skóry wrażliwej alergicznej, niebieska z rumiankiem i zielona z nagietkiem) dostępne w Rossmann nie mają żadnych konserwantów ani parafiny i są b.tanie - po kilka zł, więc za 30 zł możesz kupić każdy z tych kremów i wypróbować. Niektóre kosmetyki babydream są w mini opakowaniach, w sam raz na przetestowanie, ale nie pamiętam czy też kremy.

Poza tym jeszcze polskie kosmetyki naturalne Eco Linea firmy Ava dostępne w Rossmann (kremy po ok. 30 zł) są bez żadnych konserwantów i parafiny. Ale te kremy są raczej polecane do skóry normalnej i suchej i są przeciwzmarszczkowe.
A z polskich znanych mi kremów (np. ziaja, bielenda, dax czy soraya) to każdy ma konserwanty i większość też parafinę.
Nie ma innego sposobu na znalezienie odpowiedniego dla siebie kosmetyku jak tylko testowanie.
Kinga 72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 16:56   #20
Roxxxana1973
BAN stały

za ta cena to nic madrego pani nie kupi. musi pani wydac conajmniej 50 zl jesli chce pani miec dobry krem, naturalnie konserwowany i na certyfikatach!
Roxxxana1973 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 17:05   #21
Leseratte
Zadomowienie

Polecam krem dostępny w Rossmanie - Under twenty Pro Hydra!. Odkad zaczęlam go stosować, nie mam żadnych problemów z cerą, powróciła do idealnego stanu.
Leseratte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:56   #22
Kinga 72
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Roxxxana1973 Pokaż wiadomość
za ta cena to nic madrego pani nie kupi. musi pani wydac conajmniej 50 zl jesli chce pani miec dobry krem, naturalnie konserwowany i na certyfikatach!
Wcale nie trzeba wydać 50 zł, żeby kupić dobry kosmetyk. Bo często kremy drogeryjne w tej cenie mają więcej chemii w składzie niż inny tańszy krem.
Eco Linea Ava, o której napisałam wcześniej kosztuje w Rossmannie ok. 30 zł - kosmetyk z eco certyfikatem, całkowicie naturalny skład.
Przypomniały mi się jeszcze kremy polskiej firmy SYLVECO, dostępne np. w sklepach zielarskich za ok. 25 zł lub w firmowym sklepie internetowym - kremy na bazie wyłącznie naturalnych składników - mają właściwości nie tylko pielęgnacyjne, ale też lecznicze.
Stary 2010-03-05, 20:07   #23
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kinga 72 Pokaż wiadomość
Wcale nie trzeba wydać 50 zł, żeby kupić dobry kosmetyk. Bo często kremy drogeryjne w tej cenie mają więcej chemii w składzie niż inny tańszy krem.
Eco Linea Ava, o której napisałam wcześniej kosztuje w Rossmannie ok. 30 zł - kosmetyk z eco certyfikatem, całkowicie naturalny skład.
Przypomniały mi się jeszcze kremy polskiej firmy SYLVECO, dostępne np. w sklepach zielarskich za ok. 25 zł lub w firmowym sklepie internetowym - kremy na bazie wyłącznie naturalnych składników - mają właściwości nie tylko pielęgnacyjne, ale też lecznicze.

Hmm...muszę spróbować tego Sylveco, brzmi świetnie...

Stary 2010-03-06, 19:36   #24
Roxxxana1973
BAN stały

·te kremy tak naprawde nic nie maja, to zalezy jaki efekt chce pani uzyskac, jesli przeciwzmarszczkowy to prosze patrzec czy zawieraja np kwas hialuronowy-ale naturalny, nie przetworzony, wyciag z avocado, olejek arganowy itd. Kremy o ktorych piszecie nic nie robia

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

juz nie wspomne o takich skladnikach jakfitoestrogeny gdzie ich najbogatszym źródłem jest soja i roślina o nazwie Cantella asiatica. Działają

one silnie antyutleniająco i przeciwzapalnie oraz ujedrniajaco i wygladzajaco. Jak juz uzywam kremu to chce zeby on mial cos wiecej w skladzie jak tylko...substancie przeciwzapalne
Stary 2010-03-08, 11:02   #25
kapciuszek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Roxxxana1973 Pokaż wiadomość
·te kremy tak naprawde nic nie maja, to zalezy jaki efekt chce pani uzyskac, jesli przeciwzmarszczkowy to prosze patrzec czy zawieraja np kwas hialuronowy-ale naturalny, nie przetworzony, wyciag z avocado, olejek arganowy itd. Kremy o ktorych piszecie nic nie robia

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

juz nie wspomne o takich skladnikach jakfitoestrogeny gdzie ich najbogatszym źródłem jest soja i roślina o nazwie Cantella asiatica. Działają

one silnie antyutleniająco i przeciwzapalnie oraz ujedrniajaco i wygladzajaco. Jak juz uzywam kremu to chce zeby on mial cos wiecej w skladzie jak tylko...substancie przeciwzapalne

Fitoestrogeny i wąkrotka azjatycka polecane są w okresie menopauzy, a nie sądzę,by TAaricia miała już takie potrzeby. Oleje mogą zapychać, a autorka wątku ma cerę mieszaną z tendencją do wyprysków.
Chciałam jeszcze zapytać jaki to jest kwas hialuronowy naturalny??
Stary 2010-03-08, 13:09   #26
Kinga 72
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Fitoestrogeny i wąkrotka azjatycka polecane są w okresie menopauzy, a nie sądzę,by TAaricia miała już takie potrzeby. Oleje mogą zapychać, a autorka wątku ma cerę mieszaną z tendencją do wyprysków.
Chciałam jeszcze zapytać jaki to jest kwas hialuronowy naturalny??
Też się zastanawiałam, jaki naturalny kwas miała na myśli Roxxxana, bo z tego co się orientuję obecnie kwas hialuronowy jest pozyskiwany metodami biotechnologicznymi, ale do niedawna w kosmetyce stosowano kwas pochodzący z produktów naturalnych, takich jak grzebienie kogucie, pępowina czy niemowlęce napletki- ble... ja za taki naturalny kwas bym podziękowała i w życiu nie kupiła bym kosmetyku, gdybym wiedziała, że takie było pochodzenie zawartego w nim kwasu hialuronowego.
A tak w ogóle kwas hialuronowy nie jest żadną rewelacją, to typowy nawilżacz, więc nie widzę konieczności wybierania akurat kremów zawierających ten składnik, a już na pewno nie jeśli będzie występował w kremie samodzielnie, bo niewiele zdziała, poza właśnie nawilżeniem, zmarszczek na pewno nie wygładzi.

Ja jestem w podobnym wieku jak Roxxxana i nie stosuję kremów z soją, a tym bardziej nie poleciłam bym ich autorce tego wątku TAaricia, która sądząc po opisie cery nie potrzebuje kremów dla 50-latki.
Przecież krem wybieramy odpowiednio do cery i wieku, więc nie zgadzam się, że kremy, o których wcześniej było napisane nic nie robią - to zależy czego oczekujemy od kremu.
No na efekt liftingu raczej bym nie liczyła, nawet po fitoestrogenach.

Edytowane przez Kinga 72
Czas edycji: 2010-03-08 o 13:54
Stary 2010-03-08, 15:38   #27
kapciuszek
Raczkowanie

Całkowicie się z Tobą zgadzam Kinga72.
Zauważyłam,że Roxxxana1973 wypowiada się w kilku wątkach,ale chyba nie bardzo wie o czym pisze. Wprowadza niepotrzebny zamęt

Edytowane przez kapciuszek
Czas edycji: 2010-03-08 o 16:06
kapciuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 22:04   #28
Roxxxana1973
BAN stały

T,,ak, mialam na mysli naturalny kwas hialuronowy, drogie panie ja nie narzucam niczego, kazdy ma prawo kupowac to co chce ale poczytajcie czasami sklady i zobaczcie co te kremy wam naprawde dadza, tani krem nie ma nic, to proste, wszystko musi sie kalkulowac. Dla tych ktorzy chca fajny i ze sredniej polki krem moge cos naprawde dobrego polecic ale tylko dla tych ktorzy zapytaja. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

A co do kremow tzw. liftingujacych, sa i takie i niektore daja naprawde super efekty ale nie sa to naturalnie kremy za 25 zl

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

A tak na marginesie, mam 30 lat - nie 50

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Boze, plakac sie chce od tych bzdur ktore wypisujecie
Kwas hialuronowy otrzymywany jest wyłącznie metodami naturalnymi, nie ma możliwości otrzymania kwasu metodą syntetyczną.
- Dawniej istniała tylko jedna metoda otrzymywania kwasu hialuronowego z odpadów zwierzęcych tj. kogucie grzebienie, gałki oczne krów itp. Kwas hialuronowy otrzymywany tą metodą był bardzo drogi oraz istniała możliwość alergii na białko zwierzęce. W związku z nowymi chorobami typu IBS, metoda ta także stała się bardziej niebezpieczna. Kwas hialuronowy pochodzenia zwierzęcego jest nadal stosowany przez niektóre firmy, zwłaszcza firmy farmaceutyczne.
- Dzięki metodom biotechnoloicznym tj. naturalna fermentacja odpowiednich składników cukrowych z udziałem przyjaznych człowiekowi bakterii, udało się wyprodukować kwas hialuronowy nowej generacji. Dzięki metodom biotechnologicznym udało się obniżyć ogólne koszty, dzięki czemu kwas hialuronowy stał się bardziej dostępnym składnikiem oraz udało sie wyeliminować wszelkie możliwe alergie, w kwasie tym brak jest bowiem białek zwierzęcych.
Stary 2010-03-11, 19:51   #29
45ulka
Raczkowanie

Smile Dot.: bezpieczny krem do twarzy

[QUOTE=Roxxxana1973;177843 23]
Dla tych ktorzy chca fajny i ze sredniej polki krem moge cos naprawde dobrego polecic ale tylko dla tych ktorzy zapytaja. Pozdrawiam

A co do kremow tzw. liftingujacych, sa i takie i niektore daja naprawde super efekty ale nie sa to naturalnie kremy za 25 zl

Proszę wobec tego o polecenie dobrego kremu dla 40 + na noc i dzień oraz w miarę skutecznego liftingującego. Przy czym zaznaczam, że + przy 40 jest duży. Dziękuję.
45ulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 19:13   #30
Roxxxana1973
BAN stały

Witam serdecznie, polecam kosmetyki NATURALNA MEDYCYNA ARABSKA , SPECJALISTYCZNY KREM Z ZIOLAMI LIFTINGUJACYMI FIRMY AVICENNA ORAZ INNE PRODUKTY TEJ FIRMY. JA UZYWAM JESZCZE SZAMPON PRZECIW WYPADANIU WLOSOW I ODZYWKE Z CZERWONEJ GLINKI.POZA TYM KREMY Z NATURALNYM KWASEM HIALURONOWYM i Cantella asiatica ANTI-AGING FIRMY I+m, mozna kupic na stronie intern, www.bioverde-natural.com, Pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

ale jak pani potrzebuje naprawde dobry krem liftingujacy to Avicenna

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

www.lauro pl tu znajdzie pani oferte tych kosmetykow.

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

www.lauro.pl
Odpowiedz

Tagi
bezpieczny krem, krem bez konserwantów, krem do twarzy, natura, rossman

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości