Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-18, 19:56   #1
zzzielona
Wtajemniczenie

Iść czy nie iść?

Mam pewien dylemat... Może to trochę dziwne, że zwracam się z tym do Was, tutaj, ale jakoś tak pomyślałam, że tu mogę dostać odpowiedź...

Otóż, dwa dni temu zmarł mój dziadek i w sobotę jest pogrzeb (nie, nie chcę, żebyście pisali jak Wam bardzo przykro, wystarczy, że mi jest...). W piątek (czyli jutro) kolega z pracy mojego mężczyzny organizuje w domu spotkanie, gdzie będą grać na PS3 w turniej Buzz!. Ja oczywiście, jako dziewczyna mojego faceta, też jestem zaproszona... Z moim mężczyzną nie widziałam się od Walentynek i bardzo mi go brakuje.

On jednak nie ma czasu, ja zresztą też nie bo jutro mam poprawkę i muszę się uczyć, więc dzisiejsze spotkanie totalnie odpadło... Na pogrzeb mój facet iść nie chce bo mówi, że w sobotę rano ma jakąś sprawę do załatwienia (nie wiem jaką, nie wnikam, powiedział, że nie będzie mi się tłumaczył, był niemiły pewnie dlatego, że trochę na niego nakrzyczałam, zawsze wtedy się wkurza).

I teraz powstaje pytanie... Iść jutro z nim do tego kolegi na osiemnastą? I po prostu wrócę sobie do domu koło dwudziestej pierwszej, może sama, może mnie ktoś odwiezie. To nie jest pijacka impreza tylko po prostu spotkanie z pizzą i PS3. Uważacie, że tak wypada?

Nie to, że ja nie przeżywam śmierci mojego dziadka - przeżywam, właśnie dlatego chciałam się z moim TŻ zobaczyć i na chwilę urwać z domu...

Wiem, że mój TŻ na to spotkanie pójdzie bo powiedział, że już dużo osób się wyłamało i głupio mu tak (to było dużo wcześniej planowane i już powiedział, że przyjdzie, nawet ze mną). Nie dziwię mu się, bo wiem, że taki po prostu jest i stara się dotrzymywać danego słowa.

W każdym razie ponawiam pytanie... Iść czy nie iść? Gdybym nie poszła to pewnie zobaczyłabym się z nim w niedzielę, albo w poniedziałek, nie wiem... Po pogrzebie jakoś w każdym razie.
zzzielona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:17   #2
zzzielona
Wtajemniczenie

Iść czy nie iść?

Mam pewien dylemat... Może to trochę dziwne, że zwracam się z tym do Was, tutaj, ale jakoś tak pomyślałam, że tu mogę dostać odpowiedź...

Otóż, dwa dni temu zmarł mój dziadek i w sobotę jest pogrzeb (nie, nie chcę, żebyście pisali jak Wam bardzo przykro, wystarczy, że mi jest...). W piątek (czyli jutro) kolega z pracy mojego mężczyzny organizuje w domu spotkanie, gdzie będą grać na PS3 w turniej Buzz!. Ja oczywiście, jako dziewczyna mojego faceta, też jestem zaproszona... Z moim mężczyzną nie widziałam się od Walentynek i bardzo mi go brakuje.

On jednak nie ma czasu, ja zresztą też nie bo jutro mam poprawkę i muszę się uczyć, więc dzisiejsze spotkanie totalnie odpadło... Na pogrzeb mój facet iść nie chce bo mówi, że w sobotę rano ma jakąś sprawę do załatwienia (nie wiem jaką, nie wnikam, powiedział, że nie będzie mi się tłumaczył, był niemiły pewnie dlatego, że trochę na niego nakrzyczałam, zawsze wtedy się wkurza).

I teraz powstaje pytanie... Iść jutro z nim do tego kolegi na osiemnastą? I po prostu wrócę sobie do domu koło dwudziestej pierwszej, może sama, może mnie ktoś odwiezie. To nie jest pijacka impreza tylko po prostu spotkanie z pizzą i PS3. Uważacie, że tak wypada?

Nie to, że ja nie przeżywam śmierci mojego dziadka - przeżywam, właśnie dlatego chciałam się z moim TŻ zobaczyć i na chwilę urwać z domu...

Wiem, że mój TŻ na to spotkanie pójdzie bo powiedział, że już dużo osób się wyłamało i głupio mu tak (to było dużo wcześniej planowane i już powiedział, że przyjdzie, nawet ze mną). Nie dziwię mu się, bo wiem, że taki po prostu jest i stara się dotrzymywać danego słowa.

W każdym razie ponawiam pytanie... Iść czy nie iść? Gdybym nie poszła to pewnie zobaczyłabym się z nim w niedzielę, albo w poniedziałek, nie wiem... Po pogrzebie jakoś w każdym razie.
Stary 2010-02-18, 20:24   #3
rapifen
Zakorzenienie

Smaczny profil rapifen
Smaczne przepisy4
Dot.: Iść czy nie iść?

Sama sobie musisz odpowiedzieć czy to w porządku.

rapifen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:31   #4
enter code
Zadomowienie

ja bym poszła. Twój dziadek na pewno też by chciał żebyś poszła.

enter code jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:33   #5
wiola_p
Zadomowienie

GG do wiola_p

idz, przynajmniej na chwil zapomnisz o dziadku
wiola_p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:36   #6
Kocham_Luline
Raczkowanie

A tam, wypada, nie wypada.... Mysle, ze powinnas to rozpatrzec pod innymi aspektami!!

Jaki byl Twoj dziadek? Czy byloby mu przykro jakby sie dowiedzial, ze tuz po jego smierci pojdziesz na takie spotkanie?

No i czy sama na to chcesz isc.
(W relacje z twoin facetem juz nie wnikam)
Kocham_Luline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:40   #7
Ercola
Rozeznanie

Skoro to nie jest jakaś wielka zakrapiana impreza to ja bym poszła...

Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.

Ercola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:43   #8
s4bin4
Rozeznanie

ja bym poszla. w Twoje relacje z facetem tez nie bede wnikac bo musialabym powiedziec kilka niemilych rzeczy a co do spotkania to sama przeszlam kilka smierci w bliskiej rodzinie i wiem jaka atmosfera panuje wtedy w domu mysle ze dobrze Ci zrobi jesli wyrwiesz sie na chwile

Maturzystka 2010

Jestem Kierowcą! od 3.09.09

Konsultantka Oriflame 6%
s4bin4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:44   #9
kassiulka87
Raczkowanie

Jeżeli będziesz potrafiła się dobrze bawic to idz:P, ale ja osoboście bym nie poszła, nie mogłabym.. ale każdy smutek przeżywa na swój sposób
kassiulka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:46   #10
kukimonster
BAN stały

Iść. Żałobę ma się w sercu a nie na pokaz.
kukimonster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:48   #11
misiskuku
Rozeznanie

a ja bym nie poszła. jaka bym to impreza nie była, chyba jakoś głupio bym się czuła (a znajomi też pewnie nie wiedzieliby czy wyrazy wspołczucia składać czy nie)..

co do zachowania Twojego Tż'ta - uważasz ze zachowuje się w porządku? co może być ważniejszego, że aż na pogrzeb nie może iść.. a na spotkanie ze znajomymi już tak.. (no sorry ale gadka, że dużo osób się wyłamało to dla mnie żadne wytłumaczenie - taką impreze można przełożyć..)..

nie wiem ale dla mnie to dziwne.
Stary 2010-02-18, 20:50   #12
pomaranczkav
Raczkowanie

ja też bym nie poszła.. i na miejscu Twojego TŻ bym mimo wszystko bardziej była z Tobą.. to nie byłby marny powód odwołania spotkania.. to nie jego widzimisię.. tylko tragedia Twoja..

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:56   #13
straconemarzenia
Raczkowanie

ja bym nie poszła.. nie wyobrazala bym sobie imprezy po pogrzebie. tak sie tylko mówi, ze bedzie kulturalna impreza a w praktyce nie wiadomo jak wychodzi. ale to moje zdanie, dla mnie dziadek był jedna z najwazniejszych osob w moim zyciu i strasznie dlugo po jego smierci nie moglam dojsc do siebie
straconemarzenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:58   #14
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

Również bym nie poszła ,jakoś tak ,gdyby chociaz bylo kilka dni po pogrzebie ale 2 dni ?

Nie jestem jakąs fanatyczką umartwiania sie i okazywania żałoby ale ja nie chciałabym iść.

ale to moje odczucia bo sama czulam sie podle po smierci swojego dziadka.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:59   #15
zzzielona
Wtajemniczenie

sorry za dubel ale coś mi się pieprzy net oO
Stary 2010-02-18, 21:00   #16
zzzielona
Wtajemniczenie

misiskuku, ale on ma w sobotę rano coś do załatwienia a ta "impreza" jest jutro o osiemnastej. Zresztą... ciężko to nazwać imprezą, to po prostu spotkanie ze znajomymi i gra na PS3, ot co. Zresztą... Oni mają dziecko, więc raczej nic wielkiego dziać się nie będzie bo wiadomo... Małą trzeba położyć spać.
Swoją drogą nie mam tam zamiaru nikomu mówić o tym, że zmarł mój dziadek, po co? Właśnie chcę tam pójść, żeby nie myśleć.
Stary 2010-02-18, 21:18   #17
ever-dream
Wtajemniczenie

Teraz Ci się wydaje, że mogłabyś tam iść, ale mówię Ci - jak pójdziesz będziesz się czuć tam okropnie. Ja bym nie szła.
Stary 2010-02-18, 21:18   #18
Kamin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Iść. Żałobę ma się w sercu a nie na pokaz.

Każdy inaczej przeżywa śmierć bliskiej osoby , a żałobę oczywiście ma się w sercu, to zależy tylko od Ciebie co, gdzie i jak będziesz robiła, trzeba przecież żyć dalej, znałaś dziadka i tylko Ty wiesz czy by się nie pogniewał
Kamin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:32   #19
Hortencja
Zadomowienie

Ja bym nie poszła i w dodatku oczekiwałabym od swojego faceta, żeby też nie szedł i został ze mną.

2 more months...
Hortencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:36   #20
l_eniuszek
Raczkowanie

GG do l_eniuszek

mmm ja na Twoim miejscu poszlabym pewno na pogrzeb. Po pierwsze to dziadek ( choć nie mowie ,że jak nie pojdziesz na pogrzeb to będziesz "zła" ,bo śmierć dla karzdego to indywidualna sprawa). A po drugie to chcialabym zrobic troche na złość twojemu facetowi. Spotkanie, znajomi, zabawa to inny świat a Ty to drugi i ten najwazniejszy

ale zrobisz jak uważasz
l_eniuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:38   #21
ewciula29
Raczkowanie

Najważniejsze jest to, co Ty czujesz.... Jeśli masz ochotę, to idź! Nie ma przeciwwskazań! Jeśli czujesz, że to Ci pomoże, to idź. Ale jeśli masz iśc tylko po to, żeby spotkać się z TŻ-em albo sprawić przyjemność znajomym - to zostań w domu, bo będziesz się źle bawić i mieć wyrzuty sumienia.
ewciula29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 21:58   #22
zzzielona
Wtajemniczenie

l_eniuszek, chyba mnie nie zrozumiałaś :P. Ja idę na pogrzeb! Ale ten jest dzień po tym spotkaniu u jego kolegi.
Stary 2010-02-19, 00:26   #23
marta1210
Wtajemniczenie

Pewnie jedne osoby powiedzą nie idź bo nie wypada, ale z drugiej strony warto czasem się oderwać od wszystkich myśli, oczywiście po pierwsze jeśli nie będziesz jakoś imprezować bo to faktycznie nie wypada, ale posiedzieć w towarzystwie znajomych i porozmawiać na luźne tematy czasem człowiekowi humor poprawia.

Ale mam takie małe pytanie z innej beczki, długo jesteś ze swoim chłopakiem?
Stary 2010-02-19, 00:31   #24
Ceith
Zakorzenienie

Ja bym nie poszła.
I dziwi mnie zachowanie Twojego faceta. Spotkało Cię nieszczęście, ale on woli iść pograć sobie na PS3, niż być z Tobą sam na sam. Bo "za dużo osób się wyłamało". Parodia.
I to nie chodzi o to, czy wypada, czy nie. Jedni chcą myśleć w samotności, inni wolą rozerwać się, zapomnieć. Mnie w tym poście najbardziej zastanowiło zachowanie Twojego faceta.

Ceith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 00:33   #25
sine.ira
Zakorzenienie

Jak masz ochotę to idź. Kto ustala co wypada, a co nie ? Ty przecież.
Stary 2010-02-19, 07:18   #26
żaba :)
Raczkowanie

GG do żaba :)

Jeżeli w jakiś sposób Ci to pomoże to idź. Niektórzy potrzebują chwili samotności, a inni obecności innych ludzi. Sama zdecyduj, co jest Ci w tej sytuacji potrzebne.
Jeżeli mam być szczera to zachowania Twojego faceta nie rozumiem kompletnie. Nieważne, że zmarł Ci ktoś bliski, on już się umówił, koniec i kropka. Przecież pizza, gierki i znajomi są ważniejsi.
żaba :) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 07:31   #27
kennedy
Zakorzenienie

twoj facet nieladnie sie zachowuje
nie powinien isc do kumpla tylko zostac z toba
Stary 2010-02-19, 07:59   #28
drusia
Zakorzenienie

Jak masz ochotę to śmiało idź,oderwiesz się od wszystkiego, odstresujesz.

Swoją drogą długo jesteś ze swoim facetem?
Dziwi mnie torchę jego zachowanie;/

Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:32   #29
tennyo4
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszła.
I dziwi mnie zachowanie Twojego faceta. Spotkało Cię nieszczęście, ale on woli iść pograć sobie na PS3, niż być z Tobą sam na sam. Bo "za dużo osób się wyłamało". Parodia.
I to nie chodzi o to, czy wypada, czy nie. Jedni chcą myśleć w samotności, inni wolą rozerwać się, zapomnieć. Mnie w tym poście najbardziej zastanowiło zachowanie Twojego faceta.
Cytat:
Napisane przez żaba :) Pokaż wiadomość
Jeżeli w jakiś sposób Ci to pomoże to idź. Niektórzy potrzebują chwili samotności, a inni obecności innych ludzi. Sama zdecyduj, co jest Ci w tej sytuacji potrzebne.
Jeżeli mam być szczera to zachowania Twojego faceta nie rozumiem kompletnie. Nieważne, że zmarł Ci ktoś bliski, on już się umówił, koniec i kropka. Przecież pizza, gierki i znajomi są ważniejsi.
Zgadzam się z dziewczynami
Powiem tak - nie zazdroszczę Ci faceta. Nie potrafi z siebie wykrzesać empatii wobec Ciebie i Twojego bólu.
Nie może nawet zadać pytania: "... ale może wolałabyś jakoś inaczej spędzić ten czas?" Bo wyraźnie widzę, że masz wewnętrzny konflikt między żałobą a chęcią spotkania z nim u kumpla. Tylko, że może (tak zakładam) wolałabyś spotkać się z nim, przytulić się i zwyczajnie wypłakać?

Przykre to.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:46   #30
Wroclovianka
Zakorzenienie

A czego Ty oczekujesz po pójściu tam? Zabawy czy spotkania i rozmowy z chłopakiem/ pocieszenia w Twojej sytuacji?

On Ci daje w tej chwili jakieś oparcie odnoście śmierci dziadka? Bo na razie wychodzi, że woli grać niż Cie pocieszać (wnioskuje, że Ci ciężko na sercu). Podejrzewam, że chciałabyś, żeby poszedł z Tobą na pogrzeb i był blisko w tej chwili? Jeżeli tak to mam nadzieję, ze to na prawdę ważna sprawa go zatrzymuję, a nie jakaś pierdoła - którą łatwo można byłoby odpuścić jeśli miałby taką chęć.

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości