Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-22, 23:10   #3151
gazela12345
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Nie martw się to wszystko minie,trzeba tylko zacisnać mocno zęby i iść do przodu nie bacząc na przeszkody,będzie dobrze napewno innej mozliwosci nie widze
dzięki za miłe słowa

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
ohh mam podobnie,
Tez powinnam szukać pracy, ale tak jak Ty okropnie się wstydzę.
Mam wrażenie ze moje problemy z trądzikiem totalnie wykluczają mnie jako dobrego kandydata.

W zeszłym tygodniu byłam u okulisty. Moj wzrok w lewym oku pogorszył się z -3 do -7.. Jestem załamana.. ehh Czy naprawdę retonoidy mogą miec aż taki wpływ na wzrok? I czy faktycznie po kuracji wszystko wróci do poprzedniego stanu?

Natomiast w piątek byłam z wynikami u Pani Dermatolog.
Wyniki bardzo dobre.
Z racji małych postępów zwiększyła mi dawkę (przy 44 kg i 157 cm ) do 30 mg dziennie.
Jeśli zauważę zbytnie przesuszenie lub źle będę się czuła, poradziła bym brała 20 mg w jeden dzień a na drugi 30 mg.
Więc z taką dawką zaczynam 3 miesiąc kuracji.

Co do samopoczucia.. cóż sama zauważam że jestem bardziej rozdrażniona, czepiam się szczegółów i w pare sekund potrafię się popłakać z błahostki która wcześniej nie miałaby na mnie takiego wpływu.
Niestety odbija się to na moich najbliższych. Ci którzy wiedzą jakie leki biorę sa bardziej wyrozumiali ale reszta uważa po prostu że jestem wredna.

ehh.. przyznaje mam załamke
też miałam ostatnio takie dni, że rodzina nie wiedziała co we mnie wstąpiło. I też byłam ich zdaniem właśnie bardzo wredna ;/

i tak jak Ty myślę, że potencjalni pracodawcy nie przyjmą mnie z taką twarzą... przerąbane. Najgorsze jest to, że nie umiem też się cieszyć z tego, że już jest trochę lepiej...bo cały czas mam na twarzy wiele zmian i to siedzi mi w głowie. Przestałam już nawet udzielać się tak często podczas rozmów itd bo wiem, że jak coś mówię to ludzie patrzą mi od razu na twarz. Eh to jest chore chyba.
Miałam też wiele planów do zrealizowania ale ten wstrętny trądzik mi wszystko pokrzyżował.
Jutro idę na wizytę do dermy zobaczymy czy nie zmieni mi czasem dawki jak zobaczy wyniki badań...

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"

If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline  
Stary 2011-05-22, 23:26   #3152
hateme4
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
A dokucza Wam może poczucie ciągłego gorąca? bo ja tak miałam... jak w zimę były takie mrozy i wszyscy chodzili poubierani to ja na zajęciach z krótkim rękawkiem i wszędzie chciałam otwierać okna a z natury jestem strasznym zmarzluchem i to było mega śmieszne i właśnie to był jeden ze względów dla których nie dałabym rady w upały
jestem 2,5 miesiąca od zakończenia kuracji włosy przetłuszczają się tak jak przed, twarz też zaczęła się przetłuszczać choć nie tak bardzo jak wcześniej, włosy jak nie rosły w trakcie kuracji tak nadal nie chcą rosnąć.... poczekamy zobaczymy co będzie dalej
Ja mialem uczucie ze sie ugotuje,strasznie mi bylo goraco...To dziwne ze skora sie przetluszcza, u mnie byla po sakonczeniu skrajnie sucha przez 3 lata...
Stary 2011-05-23, 09:58   #3153
SheWolfYuko
Raczkowanie

Red face Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
dzięki za miłe słowa

też miałam ostatnio takie dni, że rodzina nie wiedziała co we mnie wstąpiło. I też byłam ich zdaniem właśnie bardzo wredna ;/

i tak jak Ty myślę, że potencjalni pracodawcy nie przyjmą mnie z taką twarzą... przerąbane. Najgorsze jest to, że nie umiem też się cieszyć z tego, że już jest trochę lepiej...bo cały czas mam na twarzy wiele zmian i to siedzi mi w głowie. Przestałam już nawet udzielać się tak często podczas rozmów itd bo wiem, że jak coś mówię to ludzie patrzą mi od razu na twarz. Eh to jest chore chyba.
Miałam też wiele planów do zrealizowania ale ten wstrętny trądzik mi wszystko pokrzyżował.
Jutro idę na wizytę do dermy zobaczymy czy nie zmieni mi czasem dawki jak zobaczy wyniki badań...
A teraz jest już troszkę lepiej? w sensie samopoczucia.. Czy w Twoim przypadku jest to zmienne?

I to chyba faktycznie "siedzi w głowie". Ja tez czuje jakbym miała blokadę. np na studiach, wiem że mam dobrze przygotowana prezentację ale ze względu na twarz ( a dokładnie wstyd jaki wtedy mi towarzyszy kiedy wszystkie oczy są zwrócone na mnie) jąkam się i zawalam całą moją wcześniejszą prace.
Nie mówiąc o uczuciach kiedy jadę tramwajem, idę do sklepu itp.
Nie ukrywajmy że pierwszą rzeczą na jaka zwraca się uwagę to właśnie twarz. Także w trakcie rozmowy właśnie w tą stronę kierujemy słowa, nikt nie mówi do brzuszka ..ehh

Myślę że przy leczeniu trądziku, a zwłaszcza leczeniu retenoidami powinna towarzyszyć terapia u psychologa.
Przy najmniej czułabyś/czułbyś że masz jakieś wsparcie.
Bo po swoich bliskich i znajomych widzę, że momentami mają tego naprawdę dosyć a ich cierpliwośc pomału się kończy..
I jak tu być optymistą..

Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline  
Stary 2011-05-24, 02:57   #3154
Podlizna
Raczkowanie

Kiedy komuś z moich znajomych(są to osoby o gładkich buziach,normalnie pupcia niemowlaka) czy rodziny wyskoczy kilka pryszczy to najchetniej zbunkrowaliby się w domu i nigdzie nie wychodzili a ile przy tym marudzą zobacz tu mam pryszcza
-na co ja:gdzie,gdzie nic nie widze?
-no tutaj nie widzisz?
czasem mnie to śmieszy,ale tylko wtedy kiedy nie zazdroszcze im tej pięknej buźki

Apropos śmiechu to slyszałam ostatnio dobry dowcip:
Jadł murzyn kaszanke i zjadl pól ręki he he he
nie wiem jak was ale mnie rozbawil,tak na poprawe humoru he he he
Podlizna jest offline  
Stary 2011-05-24, 08:13   #3155
agnieshkas
Raczkowanie

Witam dziewczyny
Ostatnio pytałam o alkohol. No i pozwoliłam sobie na małe co nie co...przez kilka dni z rzędu. Ogólnie to fajnie było balować tak jak wcześniej ale z drugiej strony, wszystko mnie bolało wewnątrz, więc znowu jestem abstynentką.

A propos samopoczucia, miałam takie dni ze wstałam rano, biegiem do łazienki zobaczyć co z twarzą ( przez pierwszy miesiąc miałam codziennie inaczej- i nigdy nie było wiadomo czego się spodziewać) a często nie wytrzymywałam, płakałam i złościłam się na cały świat. W mojej teorii trądzik był winien wszystkiemu złemu z w moim życiu. Nawet to że nie mogę nikogo poznać- w sensie chłopaka- i czuję się samotna. Do tego mam ogromne skłonności do tycia, ja byłam na diecie nie chudłam nic, jak przestałam, przytyłam 3 kg. Lekarz powiedział że to w sumie logiczne ze nie mogę schudnąć. i że mam być cierpliwa bo już z górki lecimy.

Ale jest lepiej, zostało mi niecałe 2 miesiąc, i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać. Kurde kiedyś musi się to skończyć, prawda?

Dziewczyny trzymam za nas kciuki. K
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-05-24, 13:13   #3156
gazela12345
Raczkowanie

Cytat:
A teraz jest już troszkę lepiej? w sensie samopoczucia.. Czy w Twoim przypadku jest to zmienne?

I to chyba faktycznie "siedzi w głowie". Ja tez czuje jakbym miała blokadę. np na studiach, wiem że mam dobrze przygotowana prezentację ale ze względu na twarz ( a dokładnie wstyd jaki wtedy mi towarzyszy kiedy wszystkie oczy są zwrócone na mnie) jąkam się i zawalam całą moją wcześniejszą prace.
Nie mówiąc o uczuciach kiedy jadę tramwajem, idę do sklepu itp.
Nie ukrywajmy że pierwszą rzeczą na jaka zwraca się uwagę to właśnie twarz. Także w trakcie rozmowy właśnie w tą stronę kierujemy słowa, nikt nie mówi do brzuszka ..ehh

Myślę że przy leczeniu trądziku, a zwłaszcza leczeniu retenoidami powinna towarzyszyć terapia u psychologa.
Przy najmniej czułabyś/czułbyś że masz jakieś wsparcie.
Bo po swoich bliskich i znajomych widzę, że momentami mają tego naprawdę dosyć a ich cierpliwośc pomału się kończy..
I jak tu być optymistą..
U mnie jest to zmienne, nie wiem od czego to zależy. Czasem jest dobrze a czasem szkoda gadać...
Rodzina też już raczej nie chce słuchać mojego marudzenia. Ze znajomymi staram się nie rozmawiać o tym. Bo jak zacznę to czuję jak oglądają moją twarz z uwagą i analizują więc nie zaczynam raczej tego tematu.
Jeszcze teraz mnie wkurza to że jestem strasznie blada i te zmiany, przebarwienia wszystko bardziej widać. Szkoda, że nie można trochę się opalić.

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Ostatnio pytałam o alkohol. No i pozwoliłam sobie na małe co nie co...przez kilka dni z rzędu. Ogólnie to fajnie było balować tak jak wcześniej ale z drugiej strony, wszystko mnie bolało wewnątrz, więc znowu jestem abstynentką.

A propos samopoczucia, miałam takie dni ze wstałam rano, biegiem do łazienki zobaczyć co z twarzą ( przez pierwszy miesiąc miałam codziennie inaczej- i nigdy nie było wiadomo czego się spodziewać) a często nie wytrzymywałam, płakałam i złościłam się na cały świat. W mojej teorii trądzik był winien wszystkiemu złemu z w moim życiu. Nawet to że nie mogę nikogo poznać- w sensie chłopaka- i czuję się samotna. Do tego mam ogromne skłonności do tycia, ja byłam na diecie nie chudłam nic, jak przestałam, przytyłam 3 kg. Lekarz powiedział że to w sumie logiczne ze nie mogę schudnąć. i że mam być cierpliwa bo już z górki lecimy.

Ale jest lepiej, zostało mi niecałe 2 miesiąc, i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać. Kurde kiedyś musi się to skończyć, prawda?

Dziewczyny trzymam za nas kciuki. K
No pewnie kiedyś zejdzie ale zanim to się stanie to chyba dostanę zmarszczek i nigdy nie będę miała ładnej gładkiej buźki heh
A tak serio mi zostały jeszcze ok. 2,5 miesiąca i mam nadzieję,że to świństwo nie wróci!!
Co do winienia trądziku o wszystko mam dokładnie to samo... Nie oszukujmy się to na pewno ma duży wpływa na nasze życie... Ja mam trądzik od gimnazjum, pewnie byłabym zupełnie inną osobą bez niego. Bardziej pewną siebie, może bym odniosła więcej sukcesów w życiu itd.

- rowerek

gazela12345 jest offline  
Stary 2011-05-24, 18:40   #3157
agnieshkas
Raczkowanie

u mnie to działo się w ten sposób ze miałam problem przez kilka miesiecy w roku od jakiś 5 lat, potem zaleczyłam i było ok. Później kilka pojedynczych zmian- tragedii nie było więc sobie olałam, myślałam ze samo przejdzie, a zaniam zebrałam się zeby iść do lekarza- schodziło.
Ale teraz tzn kilka miesięcy temu wyszło mi na brodzie kilkanaście za✂✂✂iście bolących guzów więc poszłam do lekarza.

I tak właśnie zaczęłam moją przygodę z Akne...
Z natury jestem osobą bardzo optymistyczną i raczej pewną siebie ale trąd każdego może zdołować. Były dni podczas wysypu że nie wiedziałam czy iść do pracy ;/ pracuje w restauracji więc taki ryjek jak mój to nic apetycznego.

Daje radę, rodzice jak dzwonią to pierwsze pytanie jak broda, potem jak czoło wszytko kręci się wokół mojego leczenia
.
I też mi szkoda że nie można sie opalać!
Ale jak buzia zrobiła mi się prawie cała gładka, a przebarwienia są pod makijażem to w tym momencie dziękujmy za wynalezienie BRONZERA
pozdrawiam
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:32   #3158
basior
Rozeznanie

Wpadłam, bo szperałam po biochemii i trafiłam znów na ten wątek, o którym szczerze mówiąc już zapomniałam. Dwa lata temu skończyłam kurację aknenorminem i jestem od tamtej pory szczęśliwym człowiekiem Nie poddawajcie się dziewczyny! Początki mojej kuracji były ciężkie, w sumie cały czas byłam drażliwa, zamknięta i dręczyła mnie jedna myśl- oby tylko nie było nawrotu. Nie było Pozostały mi drobne blizny, ale jest to nic w porównaniu do masakry jaką miałam na twarzy. Trzymam za Was kciuki!
basior jest offline  
Stary 2011-05-25, 15:25   #3159
gazela12345
Raczkowanie

kurcze rozpisałam się wcześniej i mi się wszystko skasowało przez przypadek;p

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
u mnie to działo się w ten sposób ze miałam problem przez kilka miesiecy w roku od jakiś 5 lat, potem zaleczyłam i było ok. Później kilka pojedynczych zmian- tragedii nie było więc sobie olałam, myślałam ze samo przejdzie, a zaniam zebrałam się zeby iść do lekarza- schodziło.
Ale teraz tzn kilka miesięcy temu wyszło mi na brodzie kilkanaście za✂✂✂iście bolących guzów więc poszłam do lekarza.

I tak właśnie zaczęłam moją przygodę z Akne...
Z natury jestem osobą bardzo optymistyczną i raczej pewną siebie ale trąd każdego może zdołować. Były dni podczas wysypu że nie wiedziałam czy iść do pracy ;/ pracuje w restauracji więc taki ryjek jak mój to nic apetycznego.

Daje radę, rodzice jak dzwonią to pierwsze pytanie jak broda, potem jak czoło wszytko kręci się wokół mojego leczenia
.
I też mi szkoda że nie można sie opalać!
Ale jak buzia zrobiła mi się prawie cała gładka, a przebarwienia są pod makijażem to w tym momencie dziękujmy za wynalezienie BRONZERA
pozdrawiam
Ja też nie miałam przez cały czas jakiejś masakrycznej twarzy. Najgorszy wysyp zaczął mi się przed Bożym Narodzeniem. Nie wiem czemu może to przez stres. Zerwał ze mną chłopal...nie wiem sama..
Do mnie dzwoni babcia i się pyta jak tam buźka itp :P
Hmm bronzer?? Będę musiała spróbować a polecasz jakiś dla takich bladziochów jak my? I malujesz się nim na całej buzi czy tylko podkreślasz kości policzkowe?
Mam filtr jeszcze który mnie bieli wyglądam jak córka młynarza!!

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Wpadłam, bo szperałam po biochemii i trafiłam znów na ten wątek, o którym szczerze mówiąc już zapomniałam. Dwa lata temu skończyłam kurację aknenorminem i jestem od tamtej pory szczęśliwym człowiekiem Nie poddawajcie się dziewczyny! Początki mojej kuracji były ciężkie, w sumie cały czas byłam drażliwa, zamknięta i dręczyła mnie jedna myśl- oby tylko nie było nawrotu. Nie było Pozostały mi drobne blizny, ale jest to nic w porównaniu do masakry jaką miałam na twarzy. Trzymam za Was kciuki!
Dzięki za wsparcie Fajnie się czyta takie posty

A mam takie jeszcze pytanie. Można troszkę opalić nogi i ręce?

- rowerek

Edytowane przez gazela12345
Czas edycji: 2011-05-25 o 15:27
gazela12345 jest offline  
Stary 2011-05-25, 18:36   #3160
Kanela
Przyczajenie

Hej!
Chciałam zapytać o gratisowe pomadki. Czy jeszcze do jakichś tabletek, poza izotekiem, producent dołącza pomadki? Pytam, bo biorę aknenormin i jeszcze nigdy nie dostałam nic do ust. Wiem, że wielu aptekach po prostu dostaje się różne gratisy, typu balsam do ciała, ale mi chodzi o taka sytuację, że to producent ma też swoje pomadki, które dołączane są do konkretnego leku.

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam
Kanela jest offline  
Stary 2011-05-25, 19:41   #3161
magdzia915
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kanela Pokaż wiadomość
Hej!
Chciałam zapytać o gratisowe pomadki. Czy jeszcze do jakichś tabletek, poza izotekiem, producent dołącza pomadki? Pytam, bo biorę aknenormin i jeszcze nigdy nie dostałam nic do ust. Wiem, że wielu aptekach po prostu dostaje się różne gratisy, typu balsam do ciała, ale mi chodzi o taka sytuację, że to producent ma też swoje pomadki, które dołączane są do konkretnego leku.

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam

jeśli chodzi o mnie to za każdym razem jak kupuje aknenormin pani w aptece daje pomadke... co prawda jedną ale zawsze coś więc na następny raz się spytaj bo powinny dawać
magdzia915 jest offline  
Stary 2011-05-25, 20:46   #3162
Kanela
Przyczajenie

I to jest taka pomadka specjalnie zrobiona do aknenorminu? To następnym razem będę pytała, dzięki
Kanela jest offline  
Stary 2011-05-26, 00:05   #3163
agnieshkas
Raczkowanie

Cytat:
kurcze rozpisałam się wcześniej i mi się wszystko skasowało przez przypadek;p

Ja też nie miałam przez cały czas jakiejś masakrycznej twarzy. Najgorszy wysyp zaczął mi się przed Bożym Narodzeniem. Nie wiem czemu może to przez stres. Zerwał ze mną chłopal...nie wiem sama..
Do mnie dzwoni babcia i się pyta jak tam buźka itp :P
Hmm bronzer?? Będę musiała spróbować a polecasz jakiś dla takich bladziochów jak my? I malujesz się nim na całej buzi czy tylko podkreślasz kości policzkowe?
Mam filtr jeszcze który mnie bieli wyglądam jak córka młynarza!!

Dzięki za wsparcie Fajnie się czyta takie posty

A mam takie jeszcze pytanie. Można troszkę opalić nogi i ręce?
ja używam bronzera bourjois, jest w kształcie i o zapachu czekolady, kosztuje ok 60 zł i starcza przy codziennym stosowaniu na kilka lat polecam kupno w superpharm albo na allegro, bo ciężko go dostać (ja mam kolor 52, a naturalnie mam w miarę jasną cerę ) bronzerem malujemy wszędzie tam gdzie najbardziej opala słońce czyli policzki, brzegi czoła od zewnątrz, i tam gdzie Cię pędzel poniesie, dekolt [pod oczami itd.
Ja nie stosuje filtrów bo sam krem bambino ma filtr, podkład również a nóg i rąk specjalnie nie opalam ale też nie zasłaniam

dziś jak zrobiłam sobie make-up to pierwszy raz od dawna odsłoniłam czoło i czułam się naprawę ładnie Wam też tego życzę, bo wiem jak brakuje tego uczucia, czuję że się podobam i nawet to dzisiaj troszkę odczułam ze strony męskiej części populacji

pozdrawiam
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-05-26, 10:18   #3164
ptysiol
Przyczajenie

Z tymi pomadkami to różnie jest. Ja od początku kuracji tylko raz dostałam pomadkę axotretu, a poźniej cał czas dostaję te z izoteku. Więc kiedyś zapytałam panią czemu dostaję pomadkę izoteku skoro biorę axotret (izotek ma dla mnie dziwny smak). I dowiedziałam, że nie dostają tych pomadek od producenta i są na etapie rozmów, żeby to zmienić, a póki co to radzą sobie tak, że dają pomadki izoteku. Ja ostatnio przerzuciłam się na alantan plus, genialnie nawilża usta i nie muszę ich smarować co 5 min
Ja też tak jak większość z Was męczę się z trądzikiem od bardzo wielu lat, początkowo problem był trochę ignorowany (bo samo przejdzie), ale potem uparta walka różnymi maściami, hormonami i antybiotykami. I co tu dużo mówić nic nie pomogło. Potem na jakiś czas się poddałam, bo już nie miałam siły walczyć, niszczyć sobie zdrowia tymi wszystkimi lekami a moja sytuacja nie była aż tak straszna. Później znalazłam bardzo fajną lekarkę (prywatnie bo już nie mogłam znieść lekarzy w przychodni, którzy z reguły nawet nie oglądali twarzy tylko zapisywali kolejne leki). Początkowo robiłam u niej peelingi pirogronowe które bardzo fajnie oczyszczały skórę, ale po kilku dniach czasem tygodniach i tak zaczynały wyskakiwać nowe pryszcze...bardzo uporczywe. I wtedy podjęłam decyzję o retinoidach. I naprawdę jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Kurację rozpoczęłam końcem lutego i został mi jeszcze prawdopodobnie dwa miesiąceEfekty... no cóż może nie mam idealnej skóry, bo przebarwienia są (choć coraz mniej widoczne) no i blizny. Ale pryszczy już prawie nie ma, ostatnio dawno nic mi nie wyskakuje. Ale zmierzałam do czego innego...Ja tak ja wy doskonale rozumiem jak trądzik potrafi podkopać samoocenę. Ja przez wiele lat fryzurę dopasowywuję tak, żeby jak najbardziej zakryć policzki, bo to one są głównym problemem. Dużo innych rzeczy można by tu jeszcze napisać. A najbardziej zawsze mnie ściskało jak widziałam dziewczyny z praktycznie idealną cerą...i widziałam, że nie muszą tak naprawdę o to dbać...mogą jeść co chcą...mogą myć i smarować byle czym ....ale po tych latach walki z trądzikiem myślę, że coś z tego jednak mam...mogę w trochę inny sposób patrzeć na ludzi i widzieć więcej niż to co na zewnątrz te osoby pokazują. Życzę zarówno Wam i sobie wytrwałości w walce
ptysiol jest offline  
Stary 2011-05-26, 17:12   #3165
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

U mnie bodajże 6. opakoanie tretinexu od dzisiaj, wciaż dawka 20 mg. boję się przejścia na dawkę 10 mg od następnej recepty...

Moja skóra jest wspaniała.. tzn, są plamki, nie ma pryszczy, wągrów - mój nos już nie jest w czarne kropki ^^

ale lata, szczególnie dwa ostatnie z trądzikiem tak mi zjechały psychikę, że mimo widocznych efektów jakoś tak wciąż zdarza mi się płakać nad nieistniejącymi sinymi gulami... :O
I nie jest to wina izo, oj nie, nie,,, ja po prostu mam tak niską samoocenę przez trądzik
mmm3m jest offline  
Stary 2011-05-26, 17:47   #3166
basior
Rozeznanie

zapomniałam wtrącić do co opalania- nie radzę. ja ogólnie nie cierpię słońca, ale wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że głównie to opalanie (nawet nieświadome) pogarsza sytuację. od kuracji stosuję najwyższe filtry na twarz przez cały rok, a w lato na całe ciało. i świetnie się czuję jako bladzioch
basior jest offline  
Stary 2011-05-26, 18:46   #3167
SheWolfYuko
Raczkowanie

Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
U mnie jest to zmienne, nie wiem od czego to zależy. Czasem jest dobrze a czasem szkoda gadać...
Rodzina też już raczej nie chce słuchać mojego marudzenia. Ze znajomymi staram się nie rozmawiać o tym. Bo jak zacznę to czuję jak oglądają moją twarz z uwagą i analizują więc nie zaczynam raczej tego tematu.
Jeszcze teraz mnie wkurza to że jestem strasznie blada i te zmiany, przebarwienia wszystko bardziej widać. Szkoda, że nie można trochę się opalić.

No pewnie kiedyś zejdzie ale zanim to się stanie to chyba dostanę zmarszczek i nigdy nie będę miała ładnej gładkiej buźki heh
A tak serio mi zostały jeszcze ok. 2,5 miesiąca i mam nadzieję,że to świństwo nie wróci!!
Co do winienia trądziku o wszystko mam dokładnie to samo... Nie oszukujmy się to na pewno ma duży wpływa na nasze życie... Ja mam trądzik od gimnazjum, pewnie byłabym zupełnie inną osobą bez niego. Bardziej pewną siebie, może bym odniosła więcej sukcesów w życiu itd.
Nie przejmuj sie zmarszczkami, podobno retonoidy je spłycają :P
hehe

Ja przed słońcem sie nie chowam.
Używam filtru 30 na twarz, dekolt i ręce.
A co 3 dni Balsamu Dove Summer Glow
Nie jest źle, w każdym razie nie jestem biała jak ściana.
A w sumie: Dlaczego zakazane jest opalanie?
Chodzi o nie podrażnianie skóry?

Od 3 dni wyskoczyły mi nowe "przyjaciółki" na twarzy.
Nie są to wielkie gule, ale wyglądam jakbym przechodziła ospę i są rozmieszczone na całej twarzy

5 dzień większej dawki.. Niestety bardzo to odczuwam. Przesuszona skóra i usta, bóle oczu i kręgosłupa.. ehh
Przy 20 mg tak nie miałam
Wytrzymać czy zmienić tryb i brać 30 mg co drugi dzień?

Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline  
Stary 2011-05-26, 19:58   #3168
walicnazwe
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to walicnazwe

Cytat:
hehe

Ja przed słońcem sie nie chowam.
Używam filtru 30 na twarz, dekolt i ręce.
A co 3 dni Balsamu Dove Summer Glow
Nie jest źle, w każdym razie nie jestem biała jak ściana.
A w sumie: Dlaczego zakazane jest opalanie?
Chodzi o nie podrażnianie skóry?

Od 3 dni wyskoczyły mi nowe "przyjaciółki" na twarzy.
Nie są to wielkie gule, ale wyglądam jakbym przechodziła ospę i są rozmieszczone na całej twarzy

5 dzień większej dawki.. Niestety bardzo to odczuwam. Przesuszona skóra i usta, bóle oczu i kręgosłupa.. ehh
Przy 20 mg tak nie miałam
Wytrzymać czy zmienić tryb i brać 30 mg co drugi dzień?

przebarwienia na skórze ci się pojawiają. i to nie tak że na drugi dzień masz, tylko mogą wyskoczyć za dwa lata dopiero.
u mnie wyskakują jeszcze tego samego dnia, to juz sie boję co będzie za kilka lat, a ochraniam przed słońcem

— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline  
Stary 2011-05-27, 10:11   #3169
hateme4
Raczkowanie

Tak ja mam ptrzebarwienia na plecach po opalaniu sie na retinoidach...
Zdecydowalem jednak ze kuracje zaczne teraz...jest coraz gorzej ..skóra strasznie mi sie swieci i jest bardzo zanieczyszczonaa....Widze ze jest coraz gorzej... Jade do Turcji w sierpniu ale bede ładował duze filtry i powinno byc ok...Jesli chodzi o pomadki to polecam Carmex...na prawde jest dobry...
Stary 2011-05-27, 10:23   #3170
marti_1
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Mam do Was pytanie, mam nadzieję, że mi pomożecieOtóż za dwa i pół tygodnia kończę kurację Axotretem. Obecnie biorę na przemian dwie tabletki jednego dnia, a drugiego trzy. Mój dermatolog nic mi nie powiedział o zmniejszeniu dawki przy końcówce zażywania leku. I chciałabym się dowiedzieć, czy to nie będzie szok dla organizmu jak tak nagle przestane brać Axotretu?Czy może należy zmniejszyć dawkę i na przykład w ostatnim tygodniu brać codziennie jedną tabletkę?Jak to było u Was dziewczyny?Niech się wypowiedzą proszę zwłaszcza te dziewczyny, które zakończyły już pomyślnie kurację retinoidami
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc
marti_1 jest offline  
Stary 2011-05-27, 10:26   #3171
hateme4
Raczkowanie

Ja brałem ostatniego miesiace 20 mg a wczesniej mialem 30mg a ostatnie 2 tygodnie 10mg
no i teraz po 4 latach mam nawrót :P
Ale 4 lata spokoju byly...Zapytaj swojego dermatologa najlepiej..i powiedz mu o obawach wszystkich
Stary 2011-05-27, 23:37   #3172
Podlizna
Raczkowanie

Co do opalania to zauważyłam,że sporo jest teraz kobiet które są blade,czekają aż naturalnie złapie ich słoneczko ,nie smażą się w solarium. Wydaje mi się,że jeszcze kilka lat wstecz było
więcej tych pomarańczowych lasek,czy społeczeństwo zmądrzało??? Nie ma się co piec w upalne dni w długich spodniach tylko dlatego,że nogi sa białe(sama się tak kiedyś męczylam) teraz mam to w nosie,trza pokazywać nóżki póki jest sie pieknym i młodym

We wtorek byłam u gino-endo dostałam skierowanie na badania aby wykluczyć pco,tylko,że będe musiała położyć się na dwa dni do szpitala,aby wykonali te badania. Jest problem bo jestem teraz na 3 miesiecznym okresie próbnym i nie chce brać zwolnienia żeby nie podpaść,potem mogą nie przedłużyć mi umowy. Chyba musze przeczekać ten czas i brac cos zastępczego i znow sie wszystko odwlecze w czasie ech

Edytowane przez Podlizna
Czas edycji: 2011-05-27 o 23:49
Podlizna jest offline  
Stary 2011-05-28, 21:22   #3173
Kanela
Przyczajenie

A ja mam kolejne pytanie. Męczył się ktoś z Was z łupieżem przy retinoidach? U mnie po tygodniu pojawił się paskudny suchy łupież, nie wiem jak z nim walczyć. Chciałam kupić szampon przeciwłupieżowy, ale nie mam pojęcia jaki, czy w ogóle sam szampon cokolwiek da, a może czekać co lekarz powie, idę za półtora tygodnia... Przyznam szczerze, że takiej masakry na głowie to ja nie widziałam chyba nigdy u nikogo. Do tego jeszcze to wszystko tak mocno swędzi...
Kanela jest offline  
Stary 2011-05-30, 18:42   #3174
Marzena17
Rozeznanie

Hej dziewczyny Jak znosicie upał? Mi dzisiaj usta aż pulsowały, co chwilę muszę sią smarować carmexem, na prawej ręce znów mam wysypkę, znów na przedramieniu, ale trochę większą
Wypowiadałyście się na temat koncentracji, cóż, jeszcze nigdy nauka nie szła mi tak opornie, fakt,że mam teraz trudne dla mnie przedmioty, ale przeważnie szybko wszystko mi wchodziło do głowy, a teraz mam problem, nie mogę się skupić, a jak już się skupię to nie mogę nic zapamiętać. Nie jestem pewna, czy od leku, bo ostatnio bardzo dużo się dzieje w moim życiu, same niepowodzenia , rozczarowania, problemy...
I mam napady złości i zazdrości, moja pewność siebie jakby wywietrzała, znów jestem bardzo nieśmiała, cały czas wydaje mi się, że inni są ode mnie lepsi, wszystkie dziewczyny ładniejsze, a ja jestem generalnie mało warta ;(
Na buzi cały czas coś mam, a to pryszcz, a to jakaś blizna, a to jakieś przebarwienie, już mam tego serdecznie dość i płakać mi się chce, jak patrzę na inne dziewczyny. Mam ochotę pobiegać, ale nawet dłuższy spacer sprawia mi trudności, bo boli mnie kręgosłup, biodra i nogi O rowerze to już nawet nie wspomnę. Całe szczęście na basenie jakoś daję radę, bo inaczej całkiem bym się zapuściła
A jak u Was?
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-05-30, 21:29   #3175
Olggie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Wypowiadałyście się na temat koncentracji, cóż, jeszcze nigdy nauka nie szła mi tak opornie, fakt,że mam teraz trudne dla mnie przedmioty, ale przeważnie szybko wszystko mi wchodziło do głowy, a teraz mam problem, nie mogę się skupić, a jak już się skupię to nie mogę nic zapamiętać. Nie jestem pewna, czy od leku, bo ostatnio bardzo dużo się dzieje w moim życiu, same niepowodzenia , rozczarowania, problemy...
I mam napady złości i zazdrości, moja pewność siebie jakby wywietrzała, znów jestem bardzo nieśmiała, cały czas wydaje mi się, że inni są ode mnie lepsi, wszystkie dziewczyny ładniejsze, a ja jestem generalnie mało warta ;(
Jak powiedziałam mojej dermatolog, że mam problemy z koncentracją i że wiążę je z aknenorminem, to mnie wyśmiała. A do tego dochodzą jazdy w stylu "mam ochotę zdrapać sobie twarz". Więc po 5 miesiącach spokoju grzecznie wracam do psychologa.
Nie jesteś sama!
Olggie jest offline  
Stary 2011-05-30, 22:43   #3176
Aredhel125
Zadomowienie

Ja po przeczytaniu całego wątku(obu części) i po rozważeniu wszystkich za i przeciw doszłam do wniosku, ze nie zgodzę się na terapię retinoidami.
Najwyżej będę się więcej tapetować, trudno. Sorry, że tak pisże tutaj moje wyznania ale musiałam w końcu to wprost napisać tak żeby to dokładnie do mnie trafiało bo do tej pory cały czas biłam sie z myślami co do tej kuracji. Teraz już podjęłam decyzję.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2011-05-31, 05:44   #3177
hateme4
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja po przeczytaniu całego wątku(obu części) i po rozważeniu wszystkich za i przeciw doszłam do wniosku, ze nie zgodzę się na terapię retinoidami.
Najwyżej będę się więcej tapetować, trudno. Sorry, że tak pisże tutaj moje wyznania ale musiałam w końcu to wprost napisać tak żeby to dokładnie do mnie trafiało bo do tej pory cały czas biłam sie z myślami co do tej kuracji. Teraz już podjęłam decyzję.
Nie wiem czemu ludzie tak strasznie boją sie retinoidów.....Wolą mnie zakrosciała twarz niz wziasc cos co im pomoże...
Stary 2011-05-31, 10:35   #3178
gazela12345
Raczkowanie

Cytat:
hehe
aa no rzeczywiście zapomniałam o tym

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jak znosicie upał? Mi dzisiaj usta aż pulsowały, co chwilę muszę sią smarować carmexem, na prawej ręce znów mam wysypkę, znów na przedramieniu, ale trochę większą
Na buzi cały czas coś mam, a to pryszcz, a to jakaś blizna, a to jakieś przebarwienie, już mam tego serdecznie dość i płakać mi się chce, jak patrzę na inne dziewczyny. Mam ochotę pobiegać, ale nawet dłuższy spacer sprawia mi trudności, bo boli mnie kręgosłup, biodra i nogi O rowerze to już nawet nie wspomnę. Całe szczęście na basenie jakoś daję radę, bo inaczej całkiem bym się zapuściła
A jak u Was?
ja na szczęście mam wszystko ok z koncentracją. Właśnie uczę się do sesji i idzie mi to w miarę dobrze. (chociaż słońce za oknem mnie demotywuje do uczzenia ) Co do bólu mięśni, kręgosłupa itp to miałam lekkie ale jak zaczęłam się ruszać do przeszły :P Co prawda musiałam porzucić bieganie bo nie miałam siły (po przebiegnięciu miałam takie walenie w czaszce i kręciło mi się w głowie więc wolałam zrezygnować...) ale na rowerze śmigam

Cytat:
Napisane przez Kanela Pokaż wiadomość
A ja mam kolejne pytanie. Męczył się ktoś z Was z łupieżem przy retinoidach? U mnie po tygodniu pojawił się paskudny suchy łupież, nie wiem jak z nim walczyć. Chciałam kupić szampon przeciwłupieżowy, ale nie mam pojęcia jaki, czy w ogóle sam szampon cokolwiek da, a może czekać co lekarz powie, idę za półtora tygodnia... Przyznam szczerze, że takiej masakry na głowie to ja nie widziałam chyba nigdy u nikogo. Do tego jeszcze to wszystko tak mocno swędzi...
Też miałam to samo w początkowej fazie. Używam szamponów, odżywek, masek mocno nawilżających. Moim zdaniem szampony przeciwłupieżowe przesuszają włosy...ale mogę się mylić. I łuszczenie przeszło no ale zostały jeszcze trochę suche włosy...Przynajmniej nie swędzi mnie już głowa

- rowerek

gazela12345 jest offline  
Stary 2011-05-31, 14:45   #3179
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu ludzie tak strasznie boją sie retinoidów.....Wolą mnie zakrosciała twarz niz wziasc cos co im pomoże...
Tak, gorzej tylko jak z natury jesteś neurotyczką, krew ci od czasu do czasu lubi polecieć z nosa i masz suchą skórę o wiecznie spękanych ustach nie wspomnę. Trądziku nie mam aż takiego dużego żebym musiała brać coś tak silnego a potem po latach borykać się z nie wiadomo jakimi problemami. Już ja czytałam wiele forów i artykułów na ten temat. To jest dla ludzi w desperacji. Wszyscy trąbią, że jest to silny i kontrowersyjny lek i żeby pomyśleć 10 razy zanim się na niego zdecydować. Ja bym się od tego wykończyła. Wolę nie ryzykować.
Aredhel125 jest offline  
Stary 2011-05-31, 14:54   #3180
gazela12345
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Tak, gorzej tylko jak z natury jesteś neurotyczką, krew ci od czasu do czasu lubi polecieć z nosa i masz suchą skórę o wiecznie spękanych ustach nie wspomnę. Trądziku nie mam aż takiego dużego żebym musiała brać coś tak silnego a potem po latach borykać się z nie wiadomo jakimi problemami. Już ja czytałam wiele forów i artykułów na ten temat. To jest dla ludzi w desperacji. Wszyscy trąbią, że jest to silny i kontrowersyjny lek i żeby pomyśleć 10 razy zanim się na niego zdecydować. Ja bym się od tego wykończyła. Wolę nie ryzykować.
No jeśli nie masz mocnego trądziku to nie ma powodu żeby to brać. Są też inne leki na to - próbuj. Widać od razu, że nie jesteś w takiej sytuacji jak my, bo np ja z trądzikiem nie mogę normalnie funkcjonować i bardzo mi przeszkadza. No i też kiedyś myślałam o tym, że nie wezmę nigdy retinoidów....a tu proszę... tak mi się pogorszyło, że już nie było innego wyjścia...
Można wiedzieć ile masz lat?

- rowerek

gazela12345 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości