Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-17, 14:54   #3211
JulitaJ
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć.

Biorę Aknenormin od 31.03. mogę go brać tylko do 31.07, muszę zrobić przerwę na swój ślub 10.09, a potem wznowienie kuracji po 1,5 miesiąca.
jestem bardzo zadowolona.
Mam trądzik na twarzy, dekolcie i plecach. Z tych trzech części ciała najlepszą miałam twarz, bo najbardziej wyleczoną, ale do sukni ślubnej nie ma zmiłuj, plecki i dekolt też muszą się dobrze prezentować.

Twarz szybko zareagowała i już po 1,5 miesiąca nic mi się nie pojawiało, potem dekolt, też już wyleczony. Jednak na pleckach dalej są takie duże, ropiejące pryszcze. Nie robią mi się już wcale podskórne gule, zaskórników też już nie mam.

Skóra bardzo sucha na twarzy, usta wysychają niemiłosiernie, smaruję ie pomadkę co 10 min. Skóra głowy się nie przetłuszcza, na razie włosy mi nie wypadają.
Ale mam duży problem z rzęsami Bardzo mi wypadają przy demakijażu. Maluję je dużo mniej niż kiedyś. Przy prawym oku mam tak przerzedzone, że jak pomaluję, to wychodzi 5 rzęs sklejonych.
Czy macie jakiś sprawdzony sposób, jakąś odżywkę, żeby wzmocnić rzęsy?

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Co do nawilżania twarzy, to używam Ziaji krem oliwkowy lub kakaowy, około 3 zł, na noc. Oliwkowy jest rewelacyjny! Poleciła mi go kosmetyczka. A na dzień z AA półtłusty Help około 15 zł + filtr 50 do cery suchej.
Jako pomadkę stosuję Sylveko http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...na.html&next=1. Zero konserwantów, chemii, a wiadomo, że bardzo dużo tej pomadki się wciera i dużo je. Nie ma co się narażać. Stosuję nawet tera,z mimo, że nie ma filtrów. Szybko przynosi ukojenie. Moim zdaniem jest lepsza od Carmexu. Niestety nie do dostania w sklepach, kupuje w sklepach internetowych, zazwyczaj od razu 4 na zapas.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Jeśli chodzi o nawilżanie ciała: ręce, łydki, szyja to super sprawdza się czyste 100% masło shea. Do kupienia na allegro lub jakiś sklepach internetowych. Jest w postaci stałej, wygrzebujesz kawałek, rozcierasz w dłoniach, ogrzewasz i nakładasz na skórę, starając się jej nie rozciągać. Tylko na noc. Rano krem z filtrem na to albo inny balsam, jeśli masz zakryte ciało.
Mi wysusza też górną część pleców, tu jest gorzej. Muszę kogoś poprosić o aplikację lub używam masła kokosowego.
Trzeba wytrzymać z 5 minut bez ubrania, aż pierwsza warstwa się wchłonie, a potem do łóżeczka. Częściej muszę zmieniać piżamę i pościel, ale co to za trudności, gdy nie muszę się już drapać , nie mam wysypki i nie piecze mnie skóra
Stary 2011-06-17, 19:48   #3212
agnieshkas
Raczkowanie

hej,
Dziewczęta wczoraj byłam u Dermy po ostatnie opakowanie!!! Powiedział że wyglądam jak gwiazda, mam jeszcze na czole jeden guz i na brodzie jeden, praktycznie nie widoczne, tylko wystające.
Mam plamy na buzi i kilka blizn. Ale tym mamy się zając jesienią za sprawą jakiegoś super kremu (chyba amerykańskiego kojarzy ktoś bo zapomniałam nazwy) i koniec, nawet mi nie kazał zrobić sobie badań, i mam przyjść za miesiąc jakby coś się działo...

Efekt jest super, zero zaskórników, prycholców i pory mam pozmniejszane
całą kuracje używałam mydła i kremu bambino, normalny makijaż nawet specjalnie się filtrami nie smarowałam.
Ogólnie mimo tych wszystkich skutków ubocznych było warto
czekam aż przez ten miesiąc reszta syfku pójdzie w siną dal!

Acha lecze się 3 miesiące, przede mną ostatni ;D

Edytowane przez agnieshkas
Czas edycji: 2011-06-17 o 19:49
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-06-18, 08:45   #3213
julisari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Aha, i mam zwiększoną dawkę, z 30 na 40 mg. Ze skutków ubocznych:
-suche usta (wióry)
-suche i swędzące nogi i ręce
-suche placki na szyi
-ostre bóle głowy (nie jestem pewna od czego, wcześniej takich nie miałam)
-płaczliwość (ogólnie jestem depresyjnie nastawiona, bo straciłam pracę, szukam nowej, ale jakoś zero odzewu, a tu jeszcze trudna sesja)
-krwawienia z nosa, a jeśli nie krwawię akurat to mam nos zapchany skrzepami krwi i oddychać nie mogę - macie jakiś patent na to? Woda morska nie szkodzi, ale nie pomaga. To samo Avamys (przeciwalergiczny)
ja mam to samo:-( na dodtaek mam masę lerków p/alergicznych nie mam juz sił. Dziewczyny zajady w kącikach oczu mi się zrobiły!!!!!!!!!pomóżcie boli mnie tam , piecze . ręce mi opadają.

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline  
Stary 2011-06-18, 18:27   #3214
Agemia
Raczkowanie

Marzena17, z moim nosem było tak samo. Możesz spróbować jeszcze łykać Rutinoscorbin, ale mnie to nie bardzo pomagało. Za to przeszło zaraz po skończeniu kuracji.

Jestem już dwa miesiące po kuracji, na początku troszkę mnie wysypało takimi drobnymi krosteczkami, ale błyskawicznie zniknęły, parę dni temu też się jedna pojawiła, ale to nie są zmiany trądzikowe. Natomiast wyskakują mi czasem dość duże krostki na udach i pośladkach.
Na buzi generalnie jest okej, ale mam blizny i dość mocno widoczne, ciemne naczynia krwionośne (na policzkach). Nie wydaje mi się, żeby stały się choć trochę jaśniejsze w ciągu tych dwóch miesięcy.

Mam natomiast taki problem... Podczas kuracji moje włosy nie wypadały, wyglądały nieźle dzięki temu, że się nie przetłuszczały. Teraz też jest okej, ale włosy są chyba mocno wysuszone, bo od początku kuracji prawie zupełnie przestały się kręcić (a dawniej miałam fajne loki). Kręcą się tylko podczas deszczowej pogody, więc stąd wnioskuję, że wina leży w braku nawilżenia. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić? Boję się wszelkich maseczek i odżywek, bo po prawie wszystkich szamponach swędzi mnie głowa i robią mi się na skórze strupki i podrażnienia. Myślę nad jakąś suplementacją, na razie kupiłam Capivit "piękne włosy" w zestawie z Capivit A+E "forte system".
Agemia jest offline  
Stary 2011-06-18, 19:34   #3215
aktogimka
Zakorzenienie

Coby Was podnieść na duchu - rok temu skończyłam kurację. Teraz buźka jest ok, bez pryszczoli, umiarkowanie się przetłuszcza, raczej taki typ mieszany. 2-3 razy w tygodniu używam Akneroxidu. Tylko uciążliwe przetłuszczanie się włosów wróciło.
Nie poddawajcie się! Teraz idzie lato, pamiętajcie o filtrach na buzię! Ja się w czasie kuracji tak do nich przyzwyczaiłam, że teraz dalej sumiennie używam.

aktogimka jest offline  
Stary 2011-06-19, 07:28   #3216
julisari
Raczkowanie

miałaś podobne dolegliwości? jakie filtry używałaś? ja soraya 45 ale za słaba jest więc kupiłam 60. słońce wywołuje silne zaczerwienienie na całym ciele nawet po filtrze:-(

julisari jest offline  
Stary 2011-06-19, 09:12   #3217
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
miałaś podobne dolegliwości? jakie filtry używałaś? ja soraya 45 ale za słaba jest więc kupiłam 60. słońce wywołuje silne zaczerwienienie na całym ciele nawet po filtrze:-(
Najbardziej męczyła mnie suchość ust, ciała i oczu. Za to największą zaletą były wtedy nieprzetłuszczające się włosy i te wszystkie zmiany z buzią. Wysypu ogromnego nie miałam, przeszłam go dość gładko. Pojawiało się też sporo suchych skórek na buzi, ale ciągle starałam się pilnować nawilżenia buzi. Z filtrów używałam Babydream 50 SPF i w późniejszym etapie Soraya 30 SPF i tego drugiego używam do dziś, chociaż derma powiedziała, że już jesienią po odstawieniu leków mogłam odstawić tak wysoki filtr. Ale ja się przyzwyczaiłam i już. Babydream zostawiłam teraz na jakieś ekstremalne sytuacje. Po odstawieniu leków wszystkie dolegliwości związane z suchością szybko minęły.

aktogimka jest offline  
Stary 2011-06-19, 10:59   #3218
brenda89
Raczkowanie

Kurcze... ;/ Ja po miesiącu dawki 20 mg miałam bardzo wysokie trójglicerydy i musiała zmniejszyć mi dawkę do 10 mg ;/ Jestem tym niepocieszona, bo terapia będzie trwała dłużej...
brenda89 jest offline  
Stary 2011-06-19, 11:59   #3219
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Kurcze... ;/ Ja po miesiącu dawki 20 mg miałam bardzo wysokie trójglicerydy i musiała zmniejszyć mi dawkę do 10 mg ;/ Jestem tym niepocieszona, bo terapia będzie trwała dłużej...
Hm, a może spróbuj zmienić dietę, żeby wyniki się polepszyły i możliwe było zwiększenie dawki? 10 mg to malutko... Ja stosowałam w czasie kuracji Benecol do smarowania pieczywa i wyniki miałam lepsze, niż te pierwsze przed podjęciem leczenia.

aktogimka jest offline  
Stary 2011-06-19, 12:40   #3220
boguska
Raczkowanie

Cytat:
Dokładnie tak jak pisze aktogimka - spróbuj z dietą. Ja się starałam nie jeść tłustych potraw, nie używam masła (ale nie używałam też wcześniej), ograniczyłam BARDZO słodycze (oczywiście bez jakiegoś umartwiania, bo to by było bez sensu) - wyniki miałam lepsze niż przed leczeniem (a i tak miałam niziutkie poziomy cholesterolu i TG). Przy dawce 10mg okropnie długo będziesz się męczyć - ja brałam 40mg a i tak już pod koniec miałam dość No i pochwalę się - już jakiś czas temu skończyłam kurację i jak patrzę na zdjęcia mojej twarzy przed i teraz to nie mogę uwierzyć. Jestem przeszczęśliwa, kompleksy odeszły na bok, cudownie jest mieć taką cerę Powodzenia dziewczyny
boguska jest offline  
Stary 2011-06-19, 16:32   #3221
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Marzena17, z moim nosem było tak samo. Możesz spróbować jeszcze łykać Rutinoscorbin, ale mnie to nie bardzo pomagało. Za to przeszło zaraz po skończeniu kuracji.

Jestem już dwa miesiące po kuracji, na początku troszkę mnie wysypało takimi drobnymi krosteczkami, ale błyskawicznie zniknęły, parę dni temu też się jedna pojawiła, ale to nie są zmiany trądzikowe. Natomiast wyskakują mi czasem dość duże krostki na udach i pośladkach.
Na buzi generalnie jest okej, ale mam blizny i dość mocno widoczne, ciemne naczynia krwionośne (na policzkach). Nie wydaje mi się, żeby stały się choć trochę jaśniejsze w ciągu tych dwóch miesięcy.

Mam natomiast taki problem... Podczas kuracji moje włosy nie wypadały, wyglądały nieźle dzięki temu, że się nie przetłuszczały. Teraz też jest okej, ale włosy są chyba mocno wysuszone, bo od początku kuracji prawie zupełnie przestały się kręcić (a dawniej miałam fajne loki). Kręcą się tylko podczas deszczowej pogody, więc stąd wnioskuję, że wina leży w braku nawilżenia. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić? Boję się wszelkich maseczek i odżywek, bo po prawie wszystkich szamponach swędzi mnie głowa i robią mi się na skórze strupki i podrażnienia. Myślę nad jakąś suplementacją, na razie kupiłam Capivit "piękne włosy" w zestawie z Capivit A+E "forte system".
Ja kiedyś piłam skrzyp i pokrzywę i miałam cudowne włosy, z tym że moje proste jak druty, więc na pielęgnacji kręconych się nie znam za bardzo. Możesz spróbować z olejem kokosowym, rycynowym i maseczkami (i nie nakładać na skórę głowy tylko na same włosy). Kiedyś czytałam, że dziewczyny z kręconymi włosami zawijają włosy w ręcznik (to się nawet jakoś specjalnie nazywa) i wtedy kręcą się bardziej. Wejdź sobie na wątki dotyczące pielęgnacji włosów kręconych
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-06-19, 17:19   #3222
julisari
Raczkowanie

jutro planuje kupić falvit może wzmocni mnie. twarz mnie piecze. derma nie pozwala mi nakładać żadnych kremów nawilżających . wypiłam dziś pifko bo dół mnie złapał chyba nic się nie stanie co?
zapomniałam zapytać czy tyjecie po retinach?

Edytowane przez julisari
Czas edycji: 2011-06-19 o 20:25
julisari jest offline  
Stary 2011-06-19, 22:11   #3223
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
jutro planuje kupić falvit może wzmocni mnie. twarz mnie piecze. derma nie pozwala mi nakładać żadnych kremów nawilżających . wypiłam dziś pifko bo dół mnie złapał chyba nic się nie stanie co?
zapomniałam zapytać czy tyjecie po retinach?
FALVIT??!!!! Krzywdę sobie zrobisz tylko, przy retinoidach doustnych nie można stosować niczego, co zawiera wit. A, a w Falvicie jest jej sporo. Powinnaś o tym wiedzieć.
Nie używasz niczego do nawilżania??? Dziwna ta lekarka... Mi wręcz kazała, na dzień oczywiście wysokie filtry, chyba bym wiecznie buraczana chodziła, jakbym niczego nie używała, nie mówiąc już o schodzącej skórze
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-06-20, 01:23   #3224
charlize14
Raczkowanie

GG do charlize14

Witam jestem juz prawie na mecie kuracji....zostało mi ostatnie opakowanie...ale niestety moje policzki są w tragicznym stanie;/ Jak radzicie sobie z cystami? Co robić jeśli po skończeniu kuracji nadal nie bedzie efektów?

<załamana>

do dzieła!
charlize14 jest offline  
Stary 2011-06-20, 05:56   #3225
julisari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
FALVIT??!!!! Krzywdę sobie zrobisz tylko, przy retinoidach doustnych nie można stosować niczego, co zawiera wit. A, a w Falvicie jest jej sporo. Powinnaś o tym wiedzieć.
Nie używasz niczego do nawilżania??? Dziwna ta lekarka... Mi wręcz kazała, na dzień oczywiście wysokie filtry, chyba bym wiecznie buraczana chodziła, jakbym niczego nie używała, nie mówiąc już o schodzącej skórze
widać nikt mnie nie uświadomił ale dziękuje że Ty to zrobiłaś.
co do lekarki powiedziała, że filtr na dzień, usta nawilżać nic pozatym. ona nie pozwala...u mnie łuszczenie jest nie wielkie.

julisari jest offline  
Stary 2011-06-20, 10:25   #3226
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Hm, a może spróbuj zmienić dietę, żeby wyniki się polepszyły i możliwe było zwiększenie dawki? 10 mg to malutko... Ja stosowałam w czasie kuracji Benecol do smarowania pieczywa i wyniki miałam lepsze, niż te pierwsze przed podjęciem leczenia.
Cytat:
Napisane przez boguska Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak pisze aktogimka - spróbuj z dietą. Ja się starałam nie jeść tłustych potraw, nie używam masła (ale nie używałam też wcześniej), ograniczyłam BARDZO słodycze (oczywiście bez jakiegoś umartwiania, bo to by było bez sensu) - wyniki miałam lepsze niż przed leczeniem (a i tak miałam niziutkie poziomy cholesterolu i TG). Przy dawce 10mg okropnie długo będziesz się męczyć - ja brałam 40mg a i tak już pod koniec miałam dość No i pochwalę się - już jakiś czas temu skończyłam kurację i jak patrzę na zdjęcia mojej twarzy przed i teraz to nie mogę uwierzyć. Jestem przeszczęśliwa, kompleksy odeszły na bok, cudownie jest mieć taką cerę Powodzenia dziewczyny
Własnie w ogóle od kilku lat jestem wegetarianką. I wyniki przed leczeniem miałam całkiem dobre. Cholesterol nieco wysoki i trójglicerydy też. Ale teraz mam 2 - krotnie podwyższone trójglicerydy. to mogło być od tego, że badania robiłam dzień po miesiączce. A w jej trakcie miałam takie parcie na słodycze, że nie mogłam się opamiętać! i dermatolog mówiła mi, że to w dużej mierze od tych tabletek, tak reaguje organizm na leczenie ;/ Mam nadzieję, że za miesiąc to się trochę unormuje! Ogólnie to nie jem tłusto. Zrezygnowałam także z masła i zastępuję je awokado. Słodycze jem w sumie jak każdy i nie są to jakieś zabójcze ilości... Więc sama się zmartwiłam tymi wynikami... ;/
brenda89 jest offline  
Stary 2011-06-20, 18:30   #3227
julisari
Raczkowanie

jutro mam kontrolę u dermy, poskarżę się na swoje samopoczucie hihih

julisari jest offline  
Stary 2011-06-20, 18:35   #3228
behata
Raczkowanie

Cytat:
Własnie w ogóle od kilku lat jestem wegetarianką. I wyniki przed leczeniem miałam całkiem dobre. Cholesterol nieco wysoki i trójglicerydy też. Ale teraz mam 2 - krotnie podwyższone trójglicerydy. to mogło być od tego, że badania robiłam dzień po miesiączce. A w jej trakcie miałam takie parcie na słodycze, że nie mogłam się opamiętać! i dermatolog mówiła mi, że to w dużej mierze od tych tabletek, tak reaguje organizm na leczenie ;/ Mam nadzieję, że za miesiąc to się trochę unormuje! Ogólnie to nie jem tłusto. Zrezygnowałam także z masła i zastępuję je awokado. Słodycze jem w sumie jak każdy i nie są to jakieś zabójcze ilości... Więc sama się zmartwiłam tymi wynikami... ;/
Tez miałam taką sytuację i w moim przypadku winowajca to tabletki anty- Diane. Odstawiłam i wszystko powróciło do normy.
A jeśli jadłaś słodycze to mogło również zaburzyć wynik badania.
Stary 2011-06-21, 14:23   #3229
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez behata Pokaż wiadomość
Tez miałam taką sytuację i w moim przypadku winowajca to tabletki anty- Diane. Odstawiłam i wszystko powróciło do normy.
A jeśli jadłaś słodycze to mogło również zaburzyć wynik badania.
No własnie nie biorę już Diane ;| Biorę Yasminelle, bo sama derma kazała mi zmienić Diane na te tabletki, co mnie wkurzyło, bo Diane kosztuje 12 zł na miesiąc, a Yasminelle 45 zł!! Nie wiem, wkurzam się, bo przez to mam dawkę Curacne 10 mg... Ale zrobię za miesiąc badania, może już się to nieco unormuje

W ogóle mam suche czerwone placki na dłoniach w okolicach kciuków. Może macie jakąś fajną tłustą maść, która jest na to dobra?! Ja mam Ziaję maść oliwkową i wcześniej pomagała, ale wyszło mi to ponownie ;/

P.S.
Polecam tanią aptekę w Głogowię "Stylowa". Tam Curacne 10 mg kosztuje ok. 90 zł i jest czynna od pon - pt do 19:00. Macie jakąś tanią Wrocławską aptekę?

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez charlize14 Pokaż wiadomość
Witam jestem juz prawie na mecie kuracji....zostało mi ostatnie opakowanie...ale niestety moje policzki są w tragicznym stanie;/ Jak radzicie sobie z cystami? Co robić jeśli po skończeniu kuracji nadal nie bedzie efektów?

<załamana>
Kurcze... ;/ Ja mam własnie cysty, ale jestem dopiero po miesiącu leczenia Curacne. Niestety w ciągu miesiąca wyszły mi 2 cysty - bomby. Przykro mi czytać, że nadal Ci sie pojawiają na twarzy. Może za małą dawką się leczyłaś? Bo wtedy kuracja powinna trwać dłużej. Tak mi derma mówiła.
brenda89 jest offline  
Stary 2011-06-21, 14:39   #3230
boguska
Raczkowanie

Ja całą kurację stosowałam zwykłą maść mocznikową 5% robioną w aptece i naprawdę uratowała mi skórę A co do cen to drogo ten Curacne - ja stosowałam Izotek 20mg i kosztował 90zł. W d o z.pl można zamówić lek i odebrać w dowolnej aptece. Linki nie chodzą, także wejdź i poszukaj. Izotek 10mg jest sporo tańszy niż Curacne 10mg.

Edytowane przez boguska
Czas edycji: 2011-06-21 o 14:41
boguska jest offline  
Stary 2011-06-21, 23:55   #3231
walicnazwe
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to walicnazwe

Cytat:
P.S.
Polecam tanią aptekę w Głogowię "Stylowa". Tam Curacne 10 mg kosztuje ok. 90 zł i jest czynna od pon - pt do 19:00. Macie jakąś tanią Wrocławską aptekę?

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------
Ja w warszawie curacne 10mg po 60-70zł kupuję. i jak pytam o tańsze zamienniki to mówią że to już najtańsze, że inne to droższe są.

(a u mnie w mieście curacne jest najdrozsze i około 120zł kosztuje ;O)

— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline  
Stary 2011-06-22, 10:49   #3232
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
Ja całą kurację stosowałam zwykłą maść mocznikową 5% robioną w aptece i naprawdę uratowała mi skórę A co do cen to drogo ten Curacne - ja stosowałam Izotek 20mg i kosztował 90zł. W d o z.pl można zamówić lek i odebrać w dowolnej aptece. Linki nie chodzą, także wejdź i poszukaj. Izotek 10mg jest sporo tańszy niż Curacne 10mg.
Dziękuję za odpowiedź Własnie patrzyłam w d o z, to wcale nie było tak tanio, bo znalazłam jeszcze jedną aptekę internetową, gdzie ceny są zadziwiająco niskie:
http://www.aquavitae.com.pl/product-...-kapsulek.html

Ale wczoraj w Głogowie kupiłam za 78 zł Curacne 10 mg, więc w sumie taniej niż w tej internetowej, bo za przesyłkę nie płaciłam, a i tak musiałam jechać do Głogowa, więc przy okazji wstąpiłam

Wyszła mi wysypka ;/ To znaczy, nie na całym ciele, trochę na łydkach, trochę na dekolcie i rękach ;/ Moja skóra mega wysycha i kupiłam Cetaphil. Wcześniej miałam próbki i był całkiem ok, co o nim myślicie?! Bo na te plamy na rękach stosuję maść oliwkową z Ziaji. Jest bardzooo tłusta i w sumie jakoś średnio daje efekt na te plamy, z inną sobie poradziła.
brenda89 jest offline  
Stary 2011-06-22, 15:18   #3233
boguska
Raczkowanie

Też miałam wysypkę, głównie na nogach, i po prostu po każdym prysznicu w lekko wilgotną skórę wsmarowywałam oliwkę Babydream z Rossmanna - pomogło bardzo szybko i wysypka już więcej nie wróciła Także polecam
boguska jest offline  
Stary 2011-06-22, 15:27   #3234
nAtaL!a
Zakorzenienie

Cytat:
ta maść to na receprę, robiona na zamowienie?
nAtaL!a jest offline  
Stary 2011-06-22, 16:05   #3235
boguska
Raczkowanie

Tak, robiona w aptece na receptę
Mocznik 5,0
Woda
Eureryna
Wazelina
wszystko po równo do 100g

Taki jest na to przepis
boguska jest offline  
Stary 2011-06-22, 17:38   #3236
brenda89
Raczkowanie

Ja kupiłam maść nagietkową. I ona głównie zawiera wazelinę białą i Calendula officinalis. Mam nadzieję, że nie jest to jakaś witamina A. Na opakowaniu jest napisane, ze właśnie można stosować w wypadku lekkiej wysypki, podrażnień skóry. A ja mam te czerwone ogromne plamy i w sumie na nie to sobie kupiłam. Co o tym myślicie?!
brenda89 jest offline  
Stary 2011-06-23, 00:00   #3237
thealee
Zakorzenienie

Oj, też przerabiałam trądzik, niestety.
Długo się z nim męczyłam, aż w końcu znalazłam dobrego, ale i drogiego dermatologa.
Od razu badania wymazów, izotek 30mg - kuracja przez 6 miesięcy.
Nie biorę już od dwóch lat - czasem coś wyskoczy, ale to pojedyńczego.
Najgorsze chyba było skończenie kuracji, wiadomo, podczas to sucha skóra, włosy nie przetłuszczające się tak.. I nagle bum - włosy myć codziennie, twarz to samo.

A co do suchych ust i ogólnie twarzy - ja na dzień dobry dostałam nakaz pójści po pomadke do drogerii i kupienia kosmetyków z Iwostinu - żelu do mycia twarzy i kremu nawilżającego. Szczególnie mi to nie pomagało, ale zawsze coś.

Do tej pory mam jeszcze blizny potrądzikowe - jakoś boję się kwasów, a laser jest zwyczajnie drogi...

thealee jest offline  
Stary 2011-06-23, 08:39   #3238
julisari
Raczkowanie

Opanowałam zajady, kupiłam "Lips" pani w aptece doradziała. ciągle się marzę ta pomadką. po wizycie u dermy: " śliczna buzia, zacisnąć zęby i dalej, jak przerwiemy kuracje ryzyko powrotu ...pozatym ma pani małą dawkę" no to zaciskam. upewniłam sie co do nawilżania twarzy...i stanowisko mojej dermy nie nawilżać jedynie filtr na dzień na noc nic. ciało i usta do woli nad morze jechać jak najbardziej jak jej obiecam pobyt na plaży pod parasolem hihih. mam lepszy humor dostałam okres i hormony już nie buzują. Damy radę dziewczyny.

julisari jest offline  
Stary 2011-06-23, 09:20   #3239
Agemia
Raczkowanie

Na wysokie trójglicerydy polecam łykanie omegi-3, skutki są niemal natychmiastowe.

Marzena17, dziękuję, znam dobrze te rady na kręconym forum, ale jakoś nie do wszystkich mogę się przekonać.

A co do nawilżania buzi podczas kuracji, to są dwie szkoły. Ja nawilżałam, zgodnie z zaleceniami mojej pani doktor, ale dużo lekarzy zabrania nawilżać.
Agemia jest offline  
Stary 2011-06-23, 12:49   #3240
brenda89
Raczkowanie

Ja właśnie zostałam pouczona "żadnych pilingów, jedynie nawilżanie". Derma poleciła mi Cetaphil. Na twarz działa i jest ok. Czy możecie polecić jakiś balsam do ciała? Mam ziaję kozie mleko - masło do ciała, ale wieczorem muszę smarować się ponownie.

W ogóle mam okropną wysypkę na prawie całym ciele, oprócz pleców, ud no i twarzy.Tak mnie swędzi, że w nocy nieświadomie drapię ręce przez sen! ;( Boguska poleca oliwkę Babydream z Rossmanna, więc chyba spróbuję. Dosłownie każdy kawałek skóry okropnie mnie swędzi! I nie chcę się pokazywać tak ludziom, wiec staram się nie chodzić w krótkim rękawie ;/

Julisari! Dzięki za wsparcie nas wszystkich! Mi się przydaje. Jestem po miesiącu Curacne 20 mg, teraz zaczęłam 2 miesiąc, ale niższej dawki przez trójglicerydy ;/ I już mam dość! Ale motywuję się tym, że być może kiedyś będę mogła wyjść bez pełnego makijażu na miasto
brenda89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości