Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-20, 11:10   #3391
dziubusiak
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Znowu wyciskałam! cały dzień się trzymałam, po czym wieczorem zaczęłam grzebać! Myślałam, że to niewinny pryszcz, a tak go rozgrzebałam, że masakra!I po co ja to robię, skoro tylko sobie szkodzę. Jestem na siebie wściekła i smutna zarazem...
dziubusiak jest offline  
Stary 2011-07-20, 11:19   #3392
brenda89
Raczkowanie

Kurcze... ;/ Nie ma co się załamywać! Ja jestem dopiero w 3 miesiącu, wiec także długa droga przede mną.

Moja skóra na ciele nieco się uspokoiła. Derma kazała mi używać Cetaphil do całego ciała, ale uważam, że jest zbyt drogi. Więc mam Dove Go Fresh z ogórka i zielonej herbaty, http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...ja.html&next=1. I powiem Wam teraz o nim kilka słów
Miałam skórę bardzo problemową, suche plamy, zaczerwienienia, stąd derma kazała mi używać Cetaphil. Ale ten krem Dove jest bardzo fajny! Świetnie nawilża, tak, że poschodziły mi te plamska, a skóra jakby mniej się łuszczyła!! No Rewelacja! Zapach jest bardzo odświeżający, utrzymuje się na skórze dość długo. Ja stosuję go 2 razy dziennie. Jedynym minusem jest efekt chłodzący. To jest coś takiego, jak przy niektórych kremach anty rozstęp'owych, że czuć taki lekki chłód na skórze. Jak się nim posmaruję po kąpieli, to jest mi autentycznie zimno! Ale pozostawia naprawdę gładką skórę!! I w ogóle stan mojej skóry na ciele naprawdę się polepszył.
Być może nie jest to efekt Dove, a tego już leki biorę 3 miesiąc, więc może organizm już przywykł?! Nie mam pojęcia, ale Dove polecam!
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-20, 11:20   #3393
dziubusiak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
spokojnie, zalezy od skory. sa osoby ktore sie nawet opalaja(dla mnie to bez sensu ale sa takie) i nic im nie jest. trzymam sie tego co powiedziala moja derma. bo potem ludzie popadaja w paranoje a fotouczelenie po retinoidach to indywidualna sprawa.
mleczko Klorane 50+, Ducray krem 50+, SVR Lysalpha 50, Avenka barwiona i nie 50+, Soraya 30 ultranawilzajaca - te na pewno nie zawieraja parsola. mozna sie malowac. ach i mineralne jak dacie rade
mineralne podkłady kryją lepiej czy gorzej niż tradycyjne?
dziubusiak jest offline  
Stary 2011-07-20, 11:26   #3394
6roove
Zakorzenienie

Cytat:
gratuluje!
swiecenie u Ciebie jest mniejsze niz przed kuracja?

obudzilam sie dzis z burakiem na twarzy, na brodzie wyskoczyly 2 nieprzyjaciele i na skroni jeden ale nie widac ich szczegolnie.
nalozylam dzis filtr pharmacerisa o ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...0-.html&next=1
mam troche probek. wchlonal sie i zostawil maly film. zaskoczyla mnie ta wchlanialnosc. musze sprawdzic czy moje tlusciochy tez sie wchlona. generalnie niezly filtr.nic nie bieli, ma fajna konsystencje, za trzecia warstwa ciezko sie go rozsmarowywalo. to taka malenka recenzja dla Brendy89
świecenie może trochę mniejsze, choć nadal mam z tym problem, ale jakoś daję radę
przynajmniej można spokojnie przetrzeć twarz, np. chusteczką, czy bibułką/papierem bez strachu, że spod pudru ukażą się krosty
Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
Nikt nie wie jak to jest dopóki go to nie spotka. Dziś mam potwornego doła z tego powodu, nie mogę na siebie patrzeć,
Jeżeli chodzi o wyciskanie to mam tak samo jak Ty, ile już razy obiecywałam sobie ze nie będę tego robić, bo przecież przy braniu retinoidów jest to tym bardziej zakazane bo powstają przebarwienia. Trzymam za Ciebie kciuki, może uda nam się razem wytrwać w tym postanowieniu
ech ja tez mialam niezly problem z wyciskaniem nieraz robilam sobie istną masakrę na twarzy!
a jakie miałam doły! to się zakorzenia głeboko w psychice, bo do tej pory nachodzą mnie durne myśli, nieraz przypomnę sobie jakieś sytuacje, nawet z podstawówki i łzy stają w oczach, wiem, głupie trochę. Trądzik zmarnował mi wiele lat.

Cytat:
Napisane przez MiaWallace876 Pokaż wiadomość
Dzisiaj 7 dzień , skóra się łuszczy i zeroooo dosłownie zero tłuszczenia nawet w strefie T. Ze skutków ubocznych najbardziej doskwierają mi usta, wyglądam trochę gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji co w moim przypadku oznacza doła, którego zajadam. Mam nadzieje, że szybko się poprawi bo twarz będzie ładna ale nie będę się mieścić w żadne ciuchy :P
mnie też najbardziej dokuczały usta, bez przerwy musialam używać pomadki ochronnej.
ale za ten idealny mat oddałabym wiele

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od dermatologa i jestem załamana Myślałam, że to już ostatni miesiąc kuracji a pani doktor prawie mnie wyśmiała i powiedziała, ze nie i jeszcze mam brać to świństwo przez jakieś 3 miesiące;/
Ja nie wiem czy ona czasem się nie pomyliła w tych dawkach.
Pomożecie mi to przeanalizować?
Zaczęłam kurację 15 lutego z wagą 59kg - dawka 40mg dziennie.
Po 2 miesiącach ważyłam 56 i dalej tak ważę i wciąż mam dawkę 40mg.
Derma powiedziała, że przez te 5 miechów wybrałam tylko 4800. Jak liczyłam sama to wychodziło, że kurację będę miała przez 6 miechów. Czy może to ktoś sam przeliczyć. Może się pomyliłam?
Kurde a już myślałam, że to koniec W ogóle tak nie lubię mojej dermy, że masakra!! No ale jest za free nie stać mnie teraz na prywatnego lekarza, prywatne badania itp
ehh.
hm.. mi wyszło, że lek bierzesz już jakieś 150 dni, czyli wybrałaś 6000, a nie 4800. Może na początku miałaś mniejszą dawkę? albo dermie się coś pomyliło?
współczuję nieprzyjemnej kobiety.. do mojej są kolejki miesiącami, ale babka jest fantastyczna! niesamowicie poświęca czas pacjentom,
np. godziny przyjęć ma 10-19, a siedzi on 8 rano do 20, a często i dłuzej.

6roove jest offline  
Stary 2011-07-20, 17:35   #3395
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
mineralne podkłady kryją lepiej czy gorzej niż tradycyjne?
pytasz o filtry czy czyste pigmenty?
filtry mineralne to takie maski
a pigmenty jak dla mnie kryja lepiej o ile masz troche wprawy w ich uzywaniu. i przede wszystkim twarz wyglada naturalnie i swiezo caly dzien(o ile matowisz w ciagu dnia przy tlustej cerze-wiadomo)
np. dermacol tez swietnie kryje ale jest mega zapychaczem.. niestety

nakupowalam pomadek
bebe sloneczna spf 20- daje rade w szybkim czasie ale schodzi z ust i trzeba aplikowac czesto. np Carmex trzyma sie baaardzo dlugo
mam jeszcze zachwalana Tisane i oeparol ale nie probowalam

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-07-20 o 17:38
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-07-20, 18:37   #3396
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
pytasz o filtry czy czyste pigmenty?
filtry mineralne to takie maski
a pigmenty jak dla mnie kryja lepiej o ile masz troche wprawy w ich uzywaniu. i przede wszystkim twarz wyglada naturalnie i swiezo caly dzien(o ile matowisz w ciagu dnia przy tlustej cerze-wiadomo)
np. dermacol tez swietnie kryje ale jest mega zapychaczem.. niestety

nakupowalam pomadek
bebe sloneczna spf 20- daje rade w szybkim czasie ale schodzi z ust i trzeba aplikowac czesto. np Carmex trzyma sie baaardzo dlugo
mam jeszcze zachwalana Tisane i oeparol ale nie probowalam
No bebe są trochę kiepskie. Mam niebieską, jakąś "intensywna pielęgnacja" i w ogóle zostawia takie jakby grudki na moich ustach. Mam jeszcze perłową, ale nie otwierałam. W sumie Tisane jest ok, ale do używania w domu. Wkurza mnie jak jestem w mieście i muszę nakładać ją palcem na usta, często nie mam, gdzie umyć rąk i nie chcę jej wtedy nakładać palcami na usta... No i jakkolwiek bym jej nie nałożyła, zawsze zostanie tłusta powłoka na palcu. Dlatego Tisane jest ok w domu.
Ja dość szybko zmęczyłam moją bebe, już niewiele mi jej zostało. Wiem, że Carmex jest najlepszy i ja skończę wszystko, to chyba zainwestuję
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-20, 18:46   #3397
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
No bebe są trochę kiepskie. Mam niebieską, jakąś "intensywna pielęgnacja" i w ogóle zostawia takie jakby grudki na moich ustach. Mam jeszcze perłową, ale nie otwierałam. W sumie Tisane jest ok, ale do używania w domu. Wkurza mnie jak jestem w mieście i muszę nakładać ją palcem na usta, często nie mam, gdzie umyć rąk i nie chcę jej wtedy nakładać palcami na usta... No i jakkolwiek bym jej nie nałożyła, zawsze zostanie tłusta powłoka na palcu. Dlatego Tisane jest ok w domu.
Ja dość szybko zmęczyłam moją bebe, już niewiele mi jej zostało. Wiem, że Carmex jest najlepszy i ja skończę wszystko, to chyba zainwestuję
nie wytrzymalam, otworzylam tisane. racja, nie lubie maziac paluchem po pomadce. tylko do domu sie nadaje a i tak denerwujace. carmex jest swietny ale to ciagle szczypanie w usta na dluzsza mete jest denerwujace i zaczyna mi przeszkadzac. myslalam,ze bebe bedzie strzalem w dziesiatke, chyba sie pomylilam(mam ta zolta z filtrem). Bardzo dobry jest tez sztyft z Vichy na miejsca wrazliwe 50+

AliMa5 jest offline  
Stary 2011-07-20, 20:23   #3398
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
nie wytrzymalam, otworzylam tisane. racja, nie lubie maziac paluchem po pomadce. tylko do domu sie nadaje a i tak denerwujace. carmex jest swietny ale to ciagle szczypanie w usta na dluzsza mete jest denerwujace i zaczyna mi przeszkadzac. myslalam,ze bebe bedzie strzalem w dziesiatke, chyba sie pomylilam(mam ta zolta z filtrem). Bardzo dobry jest tez sztyft z Vichy na miejsca wrazliwe 50+
Ale ten z Vichy chyba dużo kosztuje, coooo?! No myślę, że bebe i nivea to takie standardowe pomadki, które nie mają minusów i plusów też nie, więc są chyba najbardziej neutralne (nie szczypią, mają wygodne opakowanie). Ale może wazelina kosmetyczna też będzie ok?! Bo przecież, to prawie to samo co jest w tych wszystkich pomadkach... Chyba wypróbuję. Ta wazelina kosztuje grosze! A może akurat okaże się fajna?!
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-20, 21:04   #3399
dziubusiak
Raczkowanie

Mi moja dermatolog przepisała maść CORTINEFF, to jest co prawda na receptę i w zasadzie to jest maść do oczu, ale fajnie się sprawdza do ust. Stosuje zawsze na noc. W ciągu dnia najbardziej służy mi Neutrogena.
dziubusiak jest offline  
Stary 2011-07-20, 21:25   #3400
AliMa5
Rozeznanie

niestety vichy kosztuje, mialam go okazje wyprobowac praktycznie za darmo, inaczej pewnie bym nie kupila. w upaly jest przydatny.
bebe musze jakos wykonczyc i zostaje poki co przy carmexie i tisane.
tak tez mysle,ze wazelina bedzie ok
ja mam detreomycyne, jest na recepte ale tez super na noc

AliMa5 jest offline  
Stary 2011-07-20, 21:49   #3401
ssu87
Przyczajenie

U mnie wazelina do ust się nie sprawdziła, natłuściła tylko usta które dalej mi pękały. Ja zakupiłam w maju w rossmannie dwupak nawilżających pomadek Laura Conti ok 5 zł i się sprawdzają. W porównaniu do Nivea jest ich mniej w opakowaniu, ale są w miarę wydajne.
Stary 2011-07-21, 00:01   #3402
agnieshkas
Raczkowanie

hej dziewczyny, mój nie udany róg na czole którego miałam przez ostatnie 3 miesiące mojego życia wreszcie dał za wygraną! Miałyście racje to była jakaś cysta która potrzebowała naprawdę sporo czasu żeby podejść ropą. Ale już sobie wszytko wypłynęło, a to znaczy że strupek spadnie za jakieś 3 dni a później tylko będę kombinować z fryzurami

Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę, pójdę tylko się pokazać do dermy i idę na... solarium, albo jak się rozpogodzi to do parku na słońce
Foto wykonane z 2 tygodnie temu, widać ślady na czole po wysypie, ale czoło to mój największy ślad, reszta jest ok... a jak jeszcze się ładnie pomaluję to juz w ogóle. Dziewczyny dałam radę, Wy też dacie!!! trzymam kciuki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13.05.07.2011.jpg (38,3 KB, 76 załadowań)
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-07-21, 00:08   #3403
agnieshkas
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mój nie udany róg na czole którego miałam przez ostatnie 3 miesiące mojego życia wreszcie dał za wygraną! Miałyście racje to była jakaś cysta która potrzebowała naprawdę sporo czasu żeby podejść ropą. Ale już sobie wszytko wypłynęło, a to znaczy że strupek spadnie za jakieś 3 dni a później tylko będę kombinować z fryzurami

Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę, pójdę tylko się pokazać do dermy i idę na... solarium, albo jak się rozpogodzi to do parku na słońce
Foto wykonane z 2 tygodnie temu, widać ślady na czole po wysypie, ale czoło to mój największy ślad, reszta jest ok... a jak jeszcze się ładnie pomaluję to juz w ogóle. Dziewczyny dałam radę, Wy też dacie!!! trzymam kciuki!

A tak dla pokrzepienia serc, ja dokumentowałam swoje leczenie, i pokaże Wam od czego do czego przeszłam
Pierwsze foto to przed, drugie po...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (14,9 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (17,3 KB, 70 załadowań)
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-07-21, 00:13   #3404
agnieshkas
Raczkowanie

Cytat:
A tak dla pokrzepienia serc, ja dokumentowałam swoje leczenie, i pokaże Wam od czego do czego przeszłam
Pierwsze foto to przed, drugie po...
I policzek, i jak wcześniej pierwsze foto wykonane na początku marca, drugie prawie po 4 miesiącach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (16,9 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (14,7 KB, 69 załadowań)
agnieshkas jest offline  
Stary 2011-07-21, 11:21   #3405
6roove
Zakorzenienie

Cytat:
dla mnie najlepszy był taki tłusty krem z rossmanna, babydream bodajże, jest to krem do sutków dla karmiących matek kapitalny na usta! bije wszystkie pomadki, w tym carmex, na głowę, dla mnie był idealny.

Cytat:
Ale może wazelina kosmetyczna też będzie ok?! Bo przecież, to prawie to samo co jest w tych wszystkich pomadkach... Chyba wypróbuję. Ta wazelina kosztuje grosze! A może akurat okaże się fajna?!
z tego co kojarzę, wazelina na dłuższą metę może powodować pierzchnięcie ust, ma w skladzie olejki o działaniu sciągającym (niech mnie ktos poprawi, jesli się mylę)

Cytat:
ledwo ostatnia tabletka i już na solarium? mozesz nabawic się niezlych głebokich przebarwien (one wcale nie wyjdą od razu, mogą pojawić się dopiero po latach), moja derma od razu przestrzegla, że jeszcze przez jakies 2 mies. trzeba uzywac filtrów.

6roove jest offline  
Stary 2011-07-21, 11:55   #3406
hateme4
Raczkowanie

Hej chcialem sie zapytac po jakim czasie wystapilo u was wysuszenie skóry. Bo ja jestem juz tydzien na izoteku i zero. Nadal sie swiece jak zarówa . mam kurcze małą dawke -10 mg przy wadze 60 kg. Usta mi wysychaja ale nie odczuwam zadnych skótków ubocznych.

Nie moge sobie przypomniec po jakim czasie moja skóra przestała sie przetluszczac podczas pierwszej kuracji 5 lat temu...Nie złuszczam sie co mnie martwi bo pamietam ze dosc szybko zaczalem sie luszczyc podczas pierwszej kuracji...Sadze ze to wina malej dawki ..

Ja mialem sucha skore przez ponad 3 lata od zakonczenia kuracji, i wtedy moim problemem byly ogromne cysty na plecach , twarz mialem cala w zaskornikach. Teraz plecy mam czysta ale twarz wrocila do stanu z przed pierszej kuracji i chyba nawet bardzij sie przetlusza niz 5 lat temu.. :/

Dodoam ze uwywam do mycia twarzy Gentle Foaming Cleanser Diora dla wrazliwej skóry , potem tonik Hydra Feel - Yves Saint Laurent o dzialaniu matujacym (wczesniej uzywalem toniku Clinique z serii trzech krokow ale on jest złuszczajacy a przy retinoidach nie wolno uzywac złuszczajacych bo strasznie podrazniaja) , krem to Clinique Moisture Surge ...on ma bardzo dobra konsystencje krem-zel dobrze nawilza a jednoczenie jest bardzo lekki

Mimo ze to wszytsko matujace produkty to i tak sie swiece do granic mozliwosci ....

Edytowane przez hateme4
Czas edycji: 2011-07-21 o 12:01
hateme4 jest offline  
Stary 2011-07-21, 14:59   #3407
brenda89
Raczkowanie

Cytat:

No ja miałam takie cysty cały czas na czole i brodzie... Trzymały się miesiąc, a jeśli nie wyciskałam, to 3 miesiące! Więc wyciskałam i zostawały mi głębokie blizny... Biorę retinoid 3 miesiąc i na razie nic nie wyskakuje Fajnie, że zakończyłaś kurację, zazdroszczę, że to już koniec I dzięki temu, że dodałaś zdjęcia widać, że leczenie naprawdę daje efekty! Bo boję się tego, że po kilku miesiącach może wszystko wrócić.

Obawiam się, że dziewczyny mają rację. Powinnaś przystopować z solarium... Nawet na ulotce jest napisane, że peelingi i opalanie w solarce można zacząć nawet po 3 miesiącach po ZAKOŃCZENIU KURACJI. Szkoda, by zostały Ci blizny, gdy masz już tak ładną buzię.

Mnie kusi taki delikatny peeling ciała, bo lekko łuszczy mi się skóra. Chyba pójdę do rossmanna i popatrzę. A może Wy możecie polecić jakiś taki drobny, delikatny?! Myślę, że raz w tygodniu nie zaszkodzi

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

A skoro tak piszecie na temat wazeliny kosmetycznej, to chyba zrezygnuję i jej nie kupię... Będę polować na jakieś promocje i może kupię z Neutrogeny lub czegoś innego. W sumie nie mam jakiegoś super problemu z ustami, więc nawet Nivea i Bebe dają radę. Tylko gdyby były 2 w cenie 1, to byłoby super. Musiałam tu wrzucić tę animację, bo jest przesłodka!
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-21, 18:56   #3408
JustCassie
BAN stały

Mi jutro kończą się tabletki Aknenorminu byłam dziś u dermy ale wyjechał sobie ni stąd ni zowąd! tydzień temu byłam u niego w czwartek dał mi na badania i kazała przyjść dziś. a tu co a tu urlop
JustCassie jest offline  
Stary 2011-07-21, 19:04   #3409
brenda89
Raczkowanie

;/ i co teraz?! Nie można robić przerwy w leczeniu! Mi baba kazała po 20 tabletkach zrobić badanie. Dlatego mi nigdy nie brakuje...
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-21, 19:12   #3410
JustCassie
BAN stały

Nie mam pojęcia... pójdę jutro chyba moją aptekarkę błagać...
Poszłabym do lekarza rodzinnego gdyby nie to że on też jest na urlopie
JustCassie jest offline  
Stary 2011-07-21, 21:25   #3411
dziubusiak
Raczkowanie

Hej dziewczyny Mam 2 pytanka, przeglądam dziś forum od poczatku, jestem na 20 stronie i oczopląsu juz dostaję, zamierzam przejrzeć wszytko, ale jeśli któraś miałaby czas i ochotę mi odpowiedzieć to pytam:p 1) farbujecie włosy podczas kuracji? moje włosy są ok, przestały się przetłuszczać myję 2 razy w tygodniu, zawsze stosuje maskę albo olbrzymią ilość odżywki, ale mimo wszytko zastanawiam się jak skóra głowy zareaguje na farbę do włosów, tym bardziej na rozjaśniającą, która jest mocniejsza. jestem co prawda brunetką, ale na wakacje zafundowałam sobie jasne pasemka, z nich moge zrezygnować, ale odrost przydałoby się zafarbować. co radzicie?? 2) jak tam z okresem? ja biorę Akne dokładnie 1 mc i nie dostałam okresu, na razie się nie martwię, bo i tak mam nieregularny cykl, ale zapobiegawczo pytam. no i jak Wasze nastroje?? Mój ciut lepiej
dziubusiak jest offline  
Stary 2011-07-21, 22:58   #3412
ssu87
Przyczajenie

Cytat:
Mam 2 pytanka, farbujecie włosy podczas kuracji? moje włosy są ok, przestały się przetłuszczać myję 2 razy w tygodniu, zawsze stosuje maskę albo olbrzymią ilość odżywki, ale mimo wszytko zastanawiam się jak skóra głowy zareaguje na farbę do włosów, tym bardziej na rozjaśniającą, która jest mocniejsza. jestem co prawda brunetką, ale na wakacje zafundowałam sobie jasne pasemka, z nich moge zrezygnować, ale odrost przydałoby się zafarbować. co radzicie??
J a po m-cu kuracji dostałam łupieżu i włosy zaczęły wypadać garściami, wtedy pamiętam rozważać rezygnację z kuracji, ale po 2 tyg wszystko ustąpiło. Może włosy trochę bardziej wypadają ale nie ma tragedii i też się nie przetłuszczają.
Tez się bałam farbowania włosów tym bardziej że rozjaśniam włosy z ciemnego blondu na bardzo jasny blond. Bałam się isć do fryzjera z moimi odrostami, bo pamiętam że ostatnio bardzo mnie piekła skóra głowy.Ale odkryłam farbę Garnier Nutrisse (właśnie dzis sobie farbowałam )która jest delikatna, nie piecze po nałożeniu a efekt jest dla mnie odpowiedni, także ją mogę polecić, bo nic niepokojącego się nie dzieje.

Cytat:
2) jak tam z okresem? ja biorę Akne dokładnie 1 mc i nie dostałam okresu, na razie się nie martwię, bo i tak mam nieregularny cykl, ale zapobiegawczo pytam. no i jak Wasze nastroje?? Mój ciut lepiej
U mnie wszystko ok. Mi się czasami spóźnia ale to pod wpływem stresu, także ostatnio coraz dłużej go nie widuję. Z Acne to nie ma nic wspólnego.
Jeżeli chodzi o nastrój, to jak nie patrzę w lustro jest nawet dobry ogólnie nie ma tragedii

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
jestem co prawda brunetką, ale na wakacje zafundowałam sobie jasne pasemka, z nich moge zrezygnować, ale odrost przydałoby się zafarbować. co radzicie??
....Jeżeli chodzi o pasemka to też nie powinno być problemu, przecież rozjaśnia się tylko poszczególne partie wł. Spróbuj[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez JustCassie Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia... pójdę jutro chyba moją aptekarkę błagać...
Poszłabym do lekarza rodzinnego gdyby nie to że on też jest na urlopie
Myślę że, jak zrobisz dwu dniową przerwę to nic się nie stanie, tylko najgorzej jak Twój dermatolog ma 2 tygodniowy urlop.... Wtedy próbuj u rodzinnego albo na pomoc apteki.

Edytowane przez ssu87
Czas edycji: 2011-07-21 o 22:54
ssu87 jest offline  
Stary 2011-07-22, 01:13   #3413
MiaWallace876
Raczkowanie

Dziewczyny a jaki podkład proponujecie? Próbowałam już kiedyś minerałów ale "sypki" podkład nie jest jednak dla mnie. Myślałam o revlon colorstay, na wizażu ma on bardzo dobre opinie tylko nie wiem czy jego skład jest odpowiedni dla osoby z problemami skóry.

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline  
Stary 2011-07-22, 10:39   #3414
julisari
Raczkowanie

Dziewczyny po kontroli jestem. Derma zachwycona facjeta ja tez za niedlugo zaczynam 5 miesiąc. Oczy dają o sobie znać ale daję radę. nawilżam na usta wazelina, tisane. zadowolona jestem. podkład mineralny EDM.
jutro wyjeżdżam nad morze urlop w końcu. mam mega dobry humor
aha a włosy farbuję na blond regularnie, jest ok. Choć susz ale to akurat mnie cieszy mycie głowa raz w tygodniu wygodna sprawa

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal

Edytowane przez julisari
Czas edycji: 2011-07-22 o 10:40
julisari jest offline  
Stary 2011-07-22, 11:32   #3415
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
Hej dziewczyny Mam 2 pytanka, przeglądam dziś forum od poczatku, jestem na 20 stronie i oczopląsu juz dostaję, zamierzam przejrzeć wszytko, ale jeśli któraś miałaby czas i ochotę mi odpowiedzieć to pytam:p 1) farbujecie włosy podczas kuracji? moje włosy są ok, przestały się przetłuszczać myję 2 razy w tygodniu, zawsze stosuje maskę albo olbrzymią ilość odżywki, ale mimo wszytko zastanawiam się jak skóra głowy zareaguje na farbę do włosów, tym bardziej na rozjaśniającą, która jest mocniejsza. jestem co prawda brunetką, ale na wakacje zafundowałam sobie jasne pasemka, z nich moge zrezygnować, ale odrost przydałoby się zafarbować. co radzicie?? 2) jak tam z okresem? ja biorę Akne dokładnie 1 mc i nie dostałam okresu, na razie się nie martwię, bo i tak mam nieregularny cykl, ale zapobiegawczo pytam. no i jak Wasze nastroje?? Mój ciut lepiej
Heja Nie farbuję włosów, więc w tej kwestii nie pomogę. Ale u mnie z okresem też ok. Może dlatego, że biorę jeszcze antykoncepcję (derma kazała mi podpisać oświadczenie itp. po mimo, że nawet nie mam chłopaka, ale ok.) przy tabletkach zawsze jest regularny.

A u mnie samopoczucie ok. Na razie nie wychodzi mi żadna nowa cysta, więc jestem mega zadowolona! Jak zrobię makijaż, to twarz wygląda tak jak by się na niej nic nie działo. Przebarwienia mi rozjaśniały i tak naprawdę to mam tylko drobne blizny - wgłębienia w skórze. Ale jak zrobię make-up, to jest naprawdę ok. Przestałam nakładać podkład na policzki i nos (nigdy nie miałam z nimi problemu, zawsze czoło i broda), tylko lekko je pudruję. Natomiast na czoło i brodę nakładam go naprawdę niewiele i pudruję. Stąd mam dobre samopoczucie! Tylko pogoda mi je trochę psuje. Od trzech dni leje, jest zimno i z domu nie można wyjść! Dzisiaj muszę iść do dentysty... więc będę musiała wyjść z domu!!
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-22, 15:28   #3416
dziubusiak
Raczkowanie

Cytat:
Heja Nie farbuję włosów, więc w tej kwestii nie pomogę. Ale u mnie z okresem też ok. Może dlatego, że biorę jeszcze antykoncepcję (derma kazała mi podpisać oświadczenie itp. po mimo, że nawet nie mam chłopaka, ale ok.) przy tabletkach zawsze jest regularny.

Ja też musiałam podpisać oświadczenie, o tym iż zostałam pouczona o skutkach ubocznych, w tym o teratogenności. Ja niestety nie mogę przyjmować hormonów ze względów zdrowotnych , stąd nieregularny okres. Nie zmienia to jednak faktu, iż jestem osobą rozsądną i świadomą konsekwencji i zabezpieczam się na wszelkie inne sposoby.

A u mnie samopoczucie ok. Na razie nie wychodzi mi żadna nowa cysta, więc jestem mega zadowolona! Jak zrobię makijaż, to twarz wygląda tak jak by się na niej nic nie działo. Przebarwienia mi rozjaśniały i tak naprawdę to mam tylko drobne blizny - wgłębienia w skórze. Ale jak zrobię make-up, to jest naprawdę ok. Przestałam nakładać podkład na policzki i nos (nigdy nie miałam z nimi problemu, zawsze czoło i broda), tylko lekko je pudruję. Natomiast na czoło i brodę nakładam go naprawdę niewiele i pudruję. Stąd mam dobre samopoczucie!

Moje samopoczucie też w sumie lepiej, staram sie w sumie unikać lusterek... i jakoś się trzymam Nie wyciskam w sumie 3 dzień i w moim przypadku to sukces!!! Zauważyłam, że jak jestem w makijażu lub wysmarowana maściami to w ogóle mnie nie ciągnie do wyciskania! Co do cyst, to ja do końca nie wiem jak one wyglądają i w sumie nigdy (chyba) ich nie miałam. Chociaż ostatnio co się zmasakrowałam, to w sumie być może była to cysta, ale wydaje mi się jednak, że to były takie 3 grudki obok siebie i dlatego wydawało mi się to takie ogromne? Nie wiem, a może jednak to była cysta. Jeśli tak to pierwsza w moim życiu Może to wina aknenorminu? W każdym bądź razie teraz się wolno zasusza, a reszta z białymi czubkami, ale umiarkowana ilość.

Tylko pogoda mi je trochę psuje. Od trzech dni leje, jest zimno i z domu nie można wyjść! Dzisiaj muszę iść do dentysty... więc będę musiała wyjść z domu!!
Pogoda, rzeczywiście okropna, chociaż mi to na rękę, bo mam mnóstwo nauki, a w słoneczko byłoby mi żal.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Julisari, udanego urlopu!
dziubusiak jest offline  
Stary 2011-07-22, 16:17   #3417
JustCassie
BAN stały

Cytat:
Napisane przez MiaWallace876 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki podkład proponujecie? Próbowałam już kiedyś minerałów ale "sypki" podkład nie jest jednak dla mnie. Myślałam o revlon colorstay, na wizażu ma on bardzo dobre opinie tylko nie wiem czy jego skład jest odpowiedni dla osoby z problemami skóry.
Ja cóż, najpierw używam maści z witaminą a jako bazę a później na to Loreal True Match. I odkąd stosuje je razem prezentuje się dobrze

A dorwałam dzisiaj w przychodni innego dermatologa zgodziła się mnie przyjąć, spojrzała na morfologię ustaliła dawkę i jestem już spokojna
JustCassie jest offline  
Stary 2011-07-22, 19:41   #3418
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez JustCassie Pokaż wiadomość
Ja cóż, najpierw używam maści z witaminą a jako bazę a później na to Loreal True Match. I odkąd stosuje je razem prezentuje się dobrze

A dorwałam dzisiaj w przychodni innego dermatologa zgodziła się mnie przyjąć, spojrzała na morfologię ustaliła dawkę i jestem już spokojna
Nie żebym się czepiała, ale stosowanie maści z witaminą A chyba nie jest dobrym pomysłem?
To znaczy chodzi mi o to, że nie powinno się stosować już niczego, co zawiera dodatkową ilość witaminy A... Nie jestem pewna, czy chodzi o doustne środki, czy zewnętrzne też

Edytowane przez Marzena17
Czas edycji: 2011-07-22 o 19:58 Powód: :)
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-07-22, 21:59   #3419
brenda89
Raczkowanie

Ja też nie polecam tej maści z wit. A. Raczej podczas kuracji stawia się na nawilżanie i oczyszczanie skóry. Nawet nie poleca się żadnych "kwasów" złuszczających!

Mi się złuszcza skóra, ale na ciele. Tak drobno, jak bym sobie sparzyła skórę na słońcu. Z twarzą nic się nie dzieje (na całe szczęście)! 2 razy dziennie smaruję się balsamem. Chyba dzisiaj spróbuję lekki piling, by ją złuszczyć. Najgorzej jest na linii, gdzie zaczyna się bielizna, na podbrzuszu... Ale mam nadzieję, że jakoś to przetrwam.

Mimo wszystko kupiłam wazelinę kosmetyczną. Moje usta nie są aż tak wymagające, więc myślę, że wazelina w zupełności mi wystarczy. Wypróbuję, bo kosztuje grosze.
brenda89 jest offline  
Stary 2011-07-23, 13:59   #3420
JustCassie
BAN stały

Wy mówicie że nie polecacie a mi się po niej polepszyło Więc sądzę że to sprawa mocno indywidualna

Co do złuszczania czy wysuszenia nie obserwuje czeegoś takiego rano i wieczorem balsam i jest ok Jedyną wadą są te usta ale już znalazłam odpowiednią pomadkę
Po kilku miesiącach jestem bardzo zadowolona! Na następnej wizycie dowiem sie ile jeszcze bedę brać. Dodaje wam fotkę obecnego stanu. Weźcie poprawkę ze mam położony podkład
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kasio.jpg (101,6 KB, 62 załadowań)
JustCassie jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości