Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-29, 12:31   #3841
spika
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Ale 85zł za 20mg?
Tak, 20mg.

I jeszcze podpytałam doktorowej, czy często spotyka nawroty. Powiedziała, że spotyka, jakoś tak wraca do niej 1 na 10 osób (niewiadomo ile osób decyduje się na innego lekarza po powrocie). I czasem trądzik wraca po kilku miesiącach, a czasem po kilku latach (miała taki przypadek, że ostatnio pojawiła się u niej dziewczyna po 5-ciu latach).
spika jest offline  
Stary 2011-09-29, 12:39   #3842
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Tak, 20mg.

I jeszcze podpytałam doktorowej, czy często spotyka nawroty. Powiedziała, że spotyka, jakoś tak wraca do niej 1 na 10 osób (niewiadomo ile osób decyduje się na innego lekarza po powrocie). I czasem trądzik wraca po kilku miesiącach, a czasem po kilku latach (miała taki przypadek, że ostatnio pojawiła się u niej dziewczyna po 5-ciu latach).
Narazie nawet nie myślmy o żadnych nawrotach Ja za 20mg Axotretu zapłaciłam w aptece 69zł (było taniej niż w doz - dostalam spis aptek z najtanczym Axotretem w mieście od dermatologa 10mg Axotretu kosztuje tylko 39zł co jest dobra wiadomoscia dla tych którczy biorą 30mg (ja prawdop. będę miała zwiększoną dawkę za miesciąc)
PannaX jest offline  
Stary 2011-09-29, 17:54   #3843
milon
Rozeznanie

Mam pytanko odnośnie fitrów ... Jeżeli będę robiła makijaż niemineralny na filtr, który nie ma w składzie tego Parasola 1789 to czy to znaczy, że nie będzie go destabilizował? Czy musze inwestować w filtr Avene?
Wydaje mi się że filtr 30 na zime wystarczy?
Będąc na wakacjach nad morzem miałam soraye 45 no i nie wiem czy on mnie zapchał, czy źle chronił ale dostałam wysypu na czole po powrocie... nie wiem czy ten filtr się nada podczas kuracji

Edytowane przez milon
Czas edycji: 2011-09-29 o 18:29
milon jest offline  
Stary 2011-09-29, 20:35   #3844
leelee
Raczkowanie

Hej, u mnie mija dzisiaj 7 dzień kuracji.
Widzę już pierwsze skutki uboczne: suche oczy, usta i skóra. Do oczu kupiłam krople Lacrimal i na razie jest ok. Do ust mam całe wyposażenie - carmex, tisane, neutrogene i przeróżne pomadki nawilżające. Co do skóry to sama nie wiem co mam robić. Nie zapytałam się swojej dermatolożki czy nawilżać czy lepiej nie. Chociaż ja chyba nie dam rady bez nawilżania. Muszę znaleźć jakiś lepszy podkład. Obecnie używam Revlona. Trochę podkreśla suche skórki, więc muszę wynaleźć coś innego. Jakie polecacie minerały?
Co mnie cieszy to to, że zmiany szybciej się pogoiły. Ciekawe kiedy będzie wysyp
PannaX gdzie kupowałaś Axotret?
leelee jest offline  
Stary 2011-09-29, 23:06   #3845
brenda89
Raczkowanie

Cytat:
Tak, 20mg.

Ja także biorę Aknenormin! Ale 10 mg ;/ No i na razie mam spokój z twarzą. Od miesiąca nie mam żadnych nowości A teraz jak miałam okres to mi maleńki pryszcz na brodzie wyszedł i nic poza tym Jestem zadowolona. Po 10- tym października mam wizytę u dermatologa, ciekawa jestem co mi babka powie. Nooo niby nawroty są rzadko spotykane, ale skąd wiemy, że nie trafi (odpukać) na nas?! Ja się bardzo tego boję, bo po tabletkach anty miałam taki nawrót, że jeszcze miałam z brodą problemy...
brenda89 jest offline  
Stary 2011-09-30, 10:16   #3846
spika
Raczkowanie

Cytat:
Narazie nawet nie myślmy o żadnych nawrotach Ja za 20mg Axotretu zapłaciłam w aptece 69zł (było taniej niż w doz - dostalam spis aptek z najtanczym Axotretem w mieście od dermatologa 10mg Axotretu kosztuje tylko 39zł co jest dobra wiadomoscia dla tych którczy biorą 30mg (ja prawdop. będę miała zwiększoną dawkę za miesciąc)
Cóż to za apteka?
A patrzyłyście może w SuperPharm jakie są ceny retinoidów?
I jeszcze pytanie, czy jeśli teraz zakupiłam ten Aknenormin, a znajdę gdzieś w innej aptece taniej np. Izotek, to czy mogę zmienić lek? Niby substancja czynna ta sama, ale ja tego nie mogę pojąć - tabletki anty X działają na mnie dobrze, a po Y z taką samą ilością hormonów mam bóle piersi, ogólnie kiepskie samopoczucie i źle je toleruję. Czy jest mi to ktoś w stanie wytłumaczyć?

Edytowane przez spika
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:20
spika jest offline  
Stary 2011-09-30, 10:35   #3847
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
PannaX gdzie kupowałaś Axotret?
Jestem z Warszawy - jeśli Ty też to mogę podać Ci tą listę aptek którą dostałam od dermatologa Apteka nazywa się w każdym razie "Apteka słoneczna".

U mnie 4 dzień kuracji i jestem zaskoczona - cera zaczęła się widocznie wygładzać, wszelkie "kaszki", krostki, krosty a nawet grupa "bulw" z linii szczęki zaczyna zanikać! Żadnego wysypu.

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Ja także biorę Aknenormin! Ale 10 mg ;/ No i na razie mam spokój z twarzą. Od miesiąca nie mam żadnych nowości A teraz jak miałam okres to mi maleńki pryszcz na brodzie wyszedł i nic poza tym Jestem zadowolona. Po 10- tym października mam wizytę u dermatologa, ciekawa jestem co mi babka powie. Nooo niby nawroty są rzadko spotykane, ale skąd wiemy, że nie trafi (odpukać) na nas?! Ja się bardzo tego boję, bo po tabletkach anty miałam taki nawrót, że jeszcze miałam z brodą problemy...
Super Nie myśl teraz o nawrotach

Cytat:
Cóż to za apteka?
A patrzyłyście może w SuperPharm jakie są ceny retinoidów?
I jeszcze pytanie, czy jeśli teraz zakupiłam ten Aknenormin, a znajdę gdzieś w innej aptece taniej np. Izotek, to czy mogę zmienić lek? Niby substancja czynna ta sama, ale ja tego nie mogę pojąć - tabletki anty X działają na mnie dobrze, a po Y z taką samą ilością hormonów mam bóle piersi, ogólnie kiepskie samopoczucie i źle je toleruję. Czy jest mi to ktoś w stanie wytłumaczyć?
Nazywa się "Apteka słoneczna". Dermatolog mówiła, że np. na receptę na izotek mozna kupować inne retinoidy i odrotnie.

Edytowane przez PannaX
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:46
PannaX jest offline  
Stary 2011-09-30, 14:35   #3848
BigGrove
Raczkowanie

GG do BigGrove

Jestem w trakcie 5 dnia kuracji Izotekiem i mam pytanie. Przez ten czas nie chodziłem jeszcze w filtrach i nie stosowałem ich, a trochę słońce na moją twarz przyświecało i teraz się zastanawiam, czy to właśnie przez to zarumieniły mi się bardziej te przebarwienia (na mocniejszy czerwony kolor), czy może to normalna kolej rzeczy, że podczas stosowania tych tabletek koloryt skóry jest bardziej nasilony?
BigGrove jest offline  
Stary 2011-09-30, 16:31   #3849
marina06
Raczkowanie

Możecie mnie zbesztać ale ja przez moje 2 kuracje izotekiem nie stosowałam filtrów na twarz - a byłam w tym czasie na wakacjach za granicą, gdzie słońce nieźle przypieka. Po prostu twarz chowałam przed słońcem a wielokrotnie podczas kąpieli w morzu i tak była wystawiona na słońce i nic mi nie było :/ na początku kuracji chciałam się przyłożyć do stosowania filtrów i stosowałam parokrotnie ale nie służyło mi to za bardzo,wiele przebarwień które miałam przed kuracją wybieliły mi się od Izoteku a pare które już miałam pozostały, nie wiem naprawdę od czego to zależy ja nie widziałam żadnej różnicy -może kiedyś w przyszłości to wszystko wyjdzie mi na wierzch(oby nie)

BigGrove - być może skóre masz zaczerwienioną od promieni słonecznych, a może tylko dlatego, że skóra jest dużo wrażliwsza podczas kuracji, sam musisz ocenić co ci szkodzi (np.mocne wycieranie skóry ręcznikiem, czy też dłuższa ekspozycja na słońcu)

Tak jak pisałam wcześniej jestem w trakcie odstawienia produktów mlecznych, ale to baardzo trudne wszystkie serki, jogurty i inne rzeczy które uwielbiam muszę odstawić, niedługo nie będe miała co jeść
Poza tym, tak jak mówiłam wczoraj pojawiły się na twarzy dwie wielkie mega gule, coś jak ugryzienie komara, a dzisiaj to już znika i bądź tu mądry..
marina06 jest offline  
Stary 2011-09-30, 17:17   #3850
leelee
Raczkowanie

Cytat:
Jestem z Warszawy - jeśli Ty też to mogę podać Ci tą listę aptek którą dostałam od dermatologa Apteka nazywa się w każdym razie "Apteka słoneczna".
Ja też tam kupowałam Axotret.
Czy twoim dermatologiem jest dr Bierzniewska?
leelee jest offline  
Stary 2011-09-30, 17:52   #3851
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX

Cytat:
Ja też tam kupowałam Axotret.
Czy twoim dermatologiem jest dr Bierzniewska?
Tak

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie 5 dnia kuracji Izotekiem i mam pytanie. Przez ten czas nie chodziłem jeszcze w filtrach i nie stosowałem ich, a trochę słońce na moją twarz przyświecało i teraz się zastanawiam, czy to właśnie przez to zarumieniły mi się bardziej te przebarwienia (na mocniejszy czerwony kolor), czy może to normalna kolej rzeczy, że podczas stosowania tych tabletek koloryt skóry jest bardziej nasilony?
Ja filtry (50+) stosuję codziennie już od dawien dawna (jakieś 2 lata) - to już nawyk... Zauważyłam, że skóra, odkąd biorę retinoidy jest bardziej zaczerwieniona, zwłaszcza po umyciu. Na pewno nie od słońca. Jednak same przebarwienia nie są ciemniejsze, wręcz zaczęły mi jasnieć (a to dopiero 4 dzień kuracji!).
PannaX jest offline  
Stary 2011-09-30, 18:09   #3852
BigGrove
Raczkowanie

GG do BigGrove

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi To chyba jest związane z działaniem leku, bo troszkę słońca, którego i tak na tyle ile umiałem, unikałem chyba nie zaszkodziło w takim stopniu. Bardzo możliwe, że to przez umycie twarzy, bo chwilę później dopiero to zauważyłem. Mimo wszystko mam nadzieję, że Izotek w jakimś stopniu zniweluję te przebarwienia (bo w większości je mam).
A powiedzcie mi, po co dermatolodzy po skończonej kuracji doustnymi retinoidami przepisują maści z retinoidami (differin)? Czy właśnie po to, że ten krem niwelują przebarwienia?
BigGrove jest offline  
Stary 2011-09-30, 22:54   #3853
carica
Przyczajenie

Czesc dziewczyny!
Mam kilka pytan do osob, ktore zakoczyly juz kuracje izo wewn. (Goniu, jestes tu jeszcze? )Czytam watek Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne cz. I, ale jestem dopiero na 22 stronie (czyli styczen 2008, a chcialabym juz teraz (a nie jak dobije do ostatniej strony watku dowiedziec sie, jak skonczyla sie Wasza "przygoda" z tym lekiem. Czy wyleczenie jest calkowite? czy sa jakies dlugotrwale skutki uboczne? jak z kwestia zachodzenia w ciaze? Mam 28 lat, tradzik (choc mysle, ze to zbyt "plytkie" okreslenie) mam juz chyba z 18 lat!! kiedys moja dermatolog zaproponowala mi izo wew., ale obie nie bylysmy przekonane. ale wczoraj jak bylam u dermy (inego, dr Mario Smetek, moze osoby z 3miasta slyszaly o nim), wlasciwie to chcialam zaczac gabinetowe splycanie blizn ("dziurki"), ale on powiedzial, ze kwalifikuje sie do leczenia izo...czyli mialam lepsze wyobrazenie o stanie mojej skory niz jest w rzeczywistosci..(ale bylo wiele razy duzo gorzej, wiec to dlatego). i teraz nie wiem, czy sie zecydowac...lekarz powiedzial, ze jak nie zaczne tej kuracji, to juz zawsze cos mi sie bedzie dzialo i potem bede mogla tylko dalej narzekac na stan skory..ale ja mam te 28 lat, max za 2 lata chcialabym juz byc w ciazy..poza tym od lat nie biore tablet anty, po odstawieniu stwierdzilam, ze zle na mnie dzialaly , a na kwestie tradziku nie pomagaly. i czy myslicie, ze mozna uzywac podczas brania izo jednak tylko prezerwatywy? przepraszam Was, za te wszystkie pytania, ale bardzo zalezy mi na poznaniu opinii osob, ktore sa juz "po" kuracji. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam Was serdecznie!
carica jest offline  
Stary 2011-10-01, 10:45   #3854
BigGrove
Raczkowanie

GG do BigGrove

Cytat:
Napisane przez carica Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!
Mam kilka pytan do osob, ktore zakoczyly juz kuracje izo wewn. (Goniu, jestes tu jeszcze? )Czytam watek Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne cz. I, ale jestem dopiero na 22 stronie (czyli styczen 2008, a chcialabym juz teraz (a nie jak dobije do ostatniej strony watku dowiedziec sie, jak skonczyla sie Wasza "przygoda" z tym lekiem. Czy wyleczenie jest calkowite? czy sa jakies dlugotrwale skutki uboczne? jak z kwestia zachodzenia w ciaze? Mam 28 lat, tradzik (choc mysle, ze to zbyt "plytkie" okreslenie) mam juz chyba z 18 lat!! kiedys moja dermatolog zaproponowala mi izo wew., ale obie nie bylysmy przekonane. ale wczoraj jak bylam u dermy (inego, dr Mario Smetek, moze osoby z 3miasta slyszaly o nim), wlasciwie to chcialam zaczac gabinetowe splycanie blizn ("dziurki"), ale on powiedzial, ze kwalifikuje sie do leczenia izo...czyli mialam lepsze wyobrazenie o stanie mojej skory niz jest w rzeczywistosci..(ale bylo wiele razy duzo gorzej, wiec to dlatego). i teraz nie wiem, czy sie zecydowac...lekarz powiedzial, ze jak nie zaczne tej kuracji, to juz zawsze cos mi sie bedzie dzialo i potem bede mogla tylko dalej narzekac na stan skory..ale ja mam te 28 lat, max za 2 lata chcialabym juz byc w ciazy..poza tym od lat nie biore tablet anty, po odstawieniu stwierdzilam, ze zle na mnie dzialaly , a na kwestie tradziku nie pomagaly. i czy myslicie, ze mozna uzywac podczas brania izo jednak tylko prezerwatywy? przepraszam Was, za te wszystkie pytania, ale bardzo zalezy mi na poznaniu opinii osob, ktore sa juz "po" kuracji. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam Was serdecznie!
Polecam stronę www.izotek.pl ---> tam znajdziesz dzienniki osób zażywających właśnie retinoidy doustne, zdjęcia przed i po kuracji, opinie na temat skutków ubocznych, pomoc dotycząca stosowania innych preparatów

MAM PYTANIE !
Znacie może jakiś tańszy odpowiednik Cetaphilu, który mogę stosować na skórę dla "retinoidowców"? Chodzi mi coś podobnego do tego mleczka.

Edytowane przez BigGrove
Czas edycji: 2011-10-01 o 15:58
BigGrove jest offline  
Stary 2011-10-01, 17:03   #3855
kiniaczek
Raczkowanie

dziewczyny, ja chciałam zapytać, jak długo trwały Wasze kuracje? bo derma powiedziała, że moja będzie trwała ponad rok, dawka 15 mg i się zastanawiam, czy to trochę nie za długo? będę wdzięczna za odpowiedzi, pzdr.
kiniaczek jest offline  
Stary 2011-10-01, 17:28   #3856
Ekscelencja
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kiniaczek Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja chciałam zapytać, jak długo trwały Wasze kuracje? bo derma powiedziała, że moja będzie trwała ponad rok, dawka 15 mg i się zastanawiam, czy to trochę nie za długo? będę wdzięczna za odpowiedzi, pzdr.
Wszystko zależy od Twojej dawki i wagi, trzeba bodajże dobić do 120 mg izotretinoiny czy coś koło tego na kilogram wagi im mniejsza dawka i większa waga, tym kuracja dłuższa
Ekscelencja jest offline  
Stary 2011-10-01, 21:51   #3857
carica
Przyczajenie

Dziękuję za linka Jestem juz na 59 stronie tamtego wątku, więc jeszcze "trochę" i będę mogła tutaj Was czytac na bieżąco. Na razie przez miesiąc mam brać tetralysal, smarować się rozexem i tetracykliną, a później właśnie ma być izo, a jeszcze później usuwanie dołków (przebarwienia ostanio szybciutko mi schodzą, najlepiej na mnie działa kwas salic. 2 % ). w kuracji izo najbardziej przeraża mnie konieczność brania tablet anty (po prostu mój organizm krzyczy: NIE NIE NIE!!) i pogorszenie wzroku (i tak mam duże minusy ). Ale wczoraj wyskoczyła mi ropna gula (uwaga!) na łokciu!!!uznałam to za znak ;> ogólnie myślę (jestem niemal pewna), że głowną przyczyną moich problemów ze skórą jest jakaś bakteria (nie prop. acne :P ), ponieważ od dziecka mam problemy z zatokami (a od ich zapalalenia w w wieku lat 9 zaczęłam mieć reumatyzm!), które masakrycznie zaropione były. od tego też czasu mam coś ciągle na twarzy. choć teraz skóra jest już uspokojona (w koncu 28 lat mi stuknęło), ale to pobojowisko...bosze! mam nadzieje, że nie zaśmiecam wątku zbytnio, będę Was czytać, a jak już zdecyduję się na izo, również dzielić wrażeniami pozdrawiam!
carica jest offline  
Stary 2011-10-02, 12:01   #3858
anielska diablica
Rozeznanie

Dziewczyny czy mocno zaczerwieniony obrys ust i wrażenie szczypania, pieczenia lekkiego bólu ( nie uciążliwego ) wskazuje na czerwień wargową ??? i czym mam to smarować bo pomadki nawilżające i wazelina nie bardzo pomaga, a usta są takie " białe". ( czytałam że Linomag a może jeszcze jakiś specyfik ? )
anielska diablica jest offline  
Stary 2011-10-02, 22:38   #3859
leelee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
MAM PYTANIE !
Znacie może jakiś tańszy odpowiednik Cetaphilu, który mogę stosować na skórę dla "retinoidowców"? Chodzi mi coś podobnego do tego mleczka.
Polecam lano-krem zaji
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...oc.html&next=1

PannaX na jak długo masz przewidzianą kurację? Czy dr Bierzniewska jest za nawilżaniem w czasie kuracji? Pytam ponieważ to też moja dermatolog, ale zapomniałam ją o to zapytać.
leelee jest offline  
Stary 2011-10-03, 12:35   #3860
Marzena17
Rozeznanie

hej, byłam dziś u dermatologa, jeszcze kilka dni na tabletkach i koniec... Powiedziałam lekarce, że mam No scar a ta mi dała receptę na dermabliz, bo ponoć lepszy, drogi nie jest, więc chyba kupię. Najlepsze jest to, że już w listopadzie chce mi zafundować peeling glikolowy... Zapytałam, jak to się ma do tego, że przez pół roku od zakończenia kuracji nie można robić takich zabiegów, a ona mi na to, że to delikatne mikrozłuszczanie będzie i że nawet kobiety w ciąży mogą sobie takie peelingi robić. Chyba oszalała
Jeśli o moją skórę chodzi to już od miesiąca nic mi się pojawiło na twarzy. Mam jedynie blizny i z tym teraz będę walczyć.

Chyba jednak nie kupię tego dermablizu, bo zawiera propylene glycol

Edytowane przez Marzena17
Czas edycji: 2011-10-03 o 12:37 Powód: :)
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-10-03, 12:46   #3861
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX

Cytat:
Polecam lano-krem zaji
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...oc.html&next=1

PannaX na jak długo masz przewidzianą kurację? Czy dr Bierzniewska jest za nawilżaniem w czasie kuracji? Pytam ponieważ to też moja dermatolog, ale zapomniałam ją o to zapytać.
9 miesięcy a Ty? Jeśli chodzi o nawilżanie, poleciła mi preparaty do ust (Carmex, Tisane, wazelina), na suchość oczu (Lacrimal) i suchosc nosa (maść majerankowa, olejek sezamowy) ale nic nie powiedziała o nawilżaniu cery a ja nie zapytałam echh. Zapytam następnym razem tzn za niecały miesiąc a Ty kiedy masz następną wizytę?
PannaX jest offline  
Stary 2011-10-03, 16:09   #3862
spika
Raczkowanie

Dziś mój 4 dzień kuracji (40mg dziennie). Jedyne ze skutków ubocznych zauważyłam, że buzia się bardziej przetłuszcza, czego się totalnie nie spodziewałam bo czekałam na susz. A tu niespodzianka - smalec. Mam nadzieję, że takie błyszczenie nie będzie trwało przez całą kurację, jak to było u Was?
spika jest offline  
Stary 2011-10-03, 17:16   #3863
leelee
Raczkowanie

Cytat:
9 miesięcy a Ty? Jeśli chodzi o nawilżanie, poleciła mi preparaty do ust (Carmex, Tisane, wazelina), na suchość oczu (Lacrimal) i suchosc nosa (maść majerankowa, olejek sezamowy) ale nic nie powiedziała o nawilżaniu cery a ja nie zapytałam echh. Zapytam następnym razem tzn za niecały miesiąc a Ty kiedy masz następną wizytę?
Ja też mam na 9 miesięcy, ale jeszcze zobaczymy, bo chciałabym zwiększyć dawkę. Następną wizytę mam pod koniec października. Mam nadzieję, że następnym razem spotkam się z nią po 2 miesiącach. Strasznie nie lubie pobierania krwi, dlatego wolałabym robić to jak najrzadziej
Z tym nawilżaniem to właśnie jestem w kropce. Na razie nawilżam, ponieważ nie wytrzymałabym z tym suszem na twarzy.
leelee jest offline  
Stary 2011-10-03, 18:37   #3864
cristilla
Raczkowanie

U mnie minęło 4o dni
Nie jestem jakaś strasznie sucha, byłam taka jak miałam dodatkowe smarowidła na pierwszy miesiąc. Obecnie jest o niebo lepiej, blizny i przebarwienia straszne, ale aktywnych krost prawie nie mam, a było ich naprawdę dużo.
Dziś mnie bolały mieśnie i stawy.
cristilla jest offline  
Stary 2011-10-03, 20:09   #3865
gazela12345
Raczkowanie

A ja jestem załamana 2 tygodnie od odstawienia a ja mam już całą brodę w podskórnych krosteczkach czy to nawrót czy reakcja lub szok na odstawienie?? ehh niech mnie ktoś pocieszy. Jestem skazana na to dziadostwo do końca życia?;/

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"

If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline  
Stary 2011-10-03, 22:14   #3866
milon
Rozeznanie

Jutro zaczynam kuracje! aa boje się :P jednak Axotret, 10 dni 20mg a potem 40 mg i mam nadzieje że tak zostanie. Za aknenormin musiałabym zapłacić 40 zł więcej ... pogadam jeszcze z dermatologiem jak to jest tym Axotretem, ale według mnie to wszytsko to samo a nawtory są i przy Akne i przy Izoteku. Zresztą on jest zbyt krótko na Polskim rynku żeby cokolwiek powiedzieć o nawrotach. Jak nie da mi to spokoju to kupie nastepnym razem Aknenormin
owsianka + łyżeczka masła + łyzka masła orzechowego wystarczy żeby się wchłonął lek? łykąć w trakcie czy po śniadanku?

milon jest offline  
Stary 2011-10-04, 00:38   #3867
Podlizna
Raczkowanie

Witajcie dawno mnie tu nie było.Mam pytanko kupilam pomadke carmex wisienkową po uzyciu pieką mnie usta,czy to normalne???
chciałabym zmienic podkład do tej pory stosowałam krem pigmentacyjny Excipial teraz nigdzie nie moge go kupić w hurtowniach tez nie ma,co byście poleciły,żeby dobrze się zamaskować? myslałam o vichy podobno jest super ale może macie jakieś inne tańsze propozycje? Niestety nie mam czasu przeszukiwać watku,godziny mojej pracy sa tak poronione,że nie wiem jak żyje,teraz jestem na zwolnieniu i mam troche czasu, z góry dziekuje i pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
A ja jestem załamana 2 tygodnie od odstawienia a ja mam już całą brodę w podskórnych krosteczkach czy to nawrót czy reakcja lub szok na odstawienie?? ehh niech mnie ktoś pocieszy. Jestem skazana na to dziadostwo do końca życia?;/
Nie martw się,przecież lek pozostaje w organizmie jeszcze dlugo po kuracji mimo tego,że go nie zażywasz nadal jestes w trakcie leczenia i diody wychodza na swiatło dzienne aby splonac zywym ogniem niedlugo nie będzie po nich sladu,tylko musisz jeszcze troche poczekać,glowa do gory i kroczymy i dalej walczymy
Podlizna jest offline  
Stary 2011-10-04, 12:02   #3868
amedaheda
Raczkowanie

Halo,haloo
dawno mnie tu nie było,bo nie mam dostępu do Internetu,pracuje i uczę się i jak wychodze rano to wracam po 12 godzinach i padam na nos:P Dzisiaj wyjątkowo mam na pozniejsza godzine na uczelnie,wiec mam chwile
Melduje,ze u mnie wyskoczyla jedna (znowu)mala krostka,ktora wycisnelam i mam blizne,bo gdybym nie ruszyla to podejrzewam,ze sama by zniknela bez sladu. Koszmarnie schodzi mi skora szczegolnie z nosa-zdrapalam ja i teraz to bede miala strupola dopiero;]
Lupiez mi sie pojawil. Czym zwalczalyscie?Czy przeczekac?
Wydaje mi sie,ze pogorszyl mi sie wzrok na lewe oko,ale nie jestem pewna czy to ma zwiazek z leczeniem,bo zawsze mialam to oko slabsze.
Aha,koncze pierwszy miesiac kuracji i jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez amedaheda
Czas edycji: 2011-10-04 o 12:03
amedaheda jest offline  
Stary 2011-10-04, 15:03   #3869
cristilla
Raczkowanie

U mnie łupież sam przeszedł po 2- 3 tygodniach
cristilla jest offline  
Stary 2011-10-04, 18:01   #3870
Trischel
Przyczajenie

Witam dziewczyny,
Tak sobie Was podczytuje już od dłuższego czasu, dziś mój 12 dzień kuracji borę 5 dni po 20 mg i 2 dni po 40 mg przy wadze 53 kg.
I dopadł mnie straszny wysyp , a w tą sobotę ide na wesele. Czy macie jakeś sprawdzone sposoby, szczególnie na te ropne zmiany ?
Chciałabym, żebyś zachował go
Na pamiątkę.
Mnie nie szukaj bo nie znajdziesz
Ja nie istnieję
Jak Kopciuszek ...
Trischel jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości