Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-11, 20:42   #3901
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
proszę poradzcie coś na zaczerwienienie twarzy ;/ ono nie znika od 4 dni... nie będę tak latać przez 6 miesiecy po uczelni jak jakiś indianin ;p pomocy!
zel z arniki flos-leku walkowalam tu na forum o nim nie raz
Stary 2011-10-11, 20:49   #3902
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Jestem już ponad 3 tygodnie po terapii, wyskakują mi zaskórniki i włosy zaczęły się przetłuszczać...ehh szkoda No i przebarwienia oczywiście zostały ale smaruję się kremem Avene i powolutku schodzi. Ogólnie jestem zadowolona Myślę teraz nad kupieniem Effaclar K ale nie wiem czy nie jest za wcześnie? Jak myślicie??
Już kiedyś tam pisałam, że wrzucę Wam zdjęcia przed i po terapii. Dzisiaj miałam trochę czasu więc wrzucam

Edit: W sumie to nie są zdjęcia przed kuracją tylko w czasie wysypu podczas kuracji, takie małe sprostowanie. I zdjęcia są dla osób o mocnych nerwach hehe;p
Gratuluję, zmiana ogromna ( kiedy ja doczekam się takiej ładnej twarzyczki ? ) . Naszła mnie nostalgia przy oglądaniu moich zdjęć z maja ( 3 msc brania Tetralysalu, a nawet ze stycznia gdy nie brałam żadnych antybiotyków tylko stosowałam Atrederm )a obecnie wyglądam jak potworek ;/ wrzucę zdjęcia.

(to z 29.05 jest w lekkim makijażu który miałam na sobie jakieś 10 h )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12.01.2011.jpg (101,1 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13.05.2011.jpg (61,4 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29.05.2011.jpg (107,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19.09.2011.jpg (77,1 KB, 82 załadowań)

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-10-11 o 21:17
anielska diablica jest offline  
Stary 2011-10-12, 08:04   #3903
edzia1978
Rozeznanie

czy u kazdego wysyp jest taki nasilony?
na pewno kazda z was brał tetralysal.czy którejs pomógł całkowicie a potem od nowa sie zaczeło?czy wogóle wam nie pomogło do konca?bo ja koncze kuracje i ani jednego pryszcza i ani jednej plamki buzka gładziutka.ale nie wierze w cuda.jestem na 80% pewna ze zalicze retinoidy.
Stary 2011-10-12, 09:57   #3904
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Jestem już ponad 3 tygodnie po terapii, wyskakują mi zaskórniki i włosy zaczęły się przetłuszczać...ehh szkoda No i przebarwienia oczywiście zostały ale smaruję się kremem Avene i powolutku schodzi. Ogólnie jestem zadowolona Myślę teraz nad kupieniem Effaclar K ale nie wiem czy nie jest za wcześnie? Jak myślicie??
Już kiedyś tam pisałam, że wrzucę Wam zdjęcia przed i po terapii. Dzisiaj miałam trochę czasu więc wrzucam

Edit: W sumie to nie są zdjęcia przed kuracją tylko w czasie wysypu podczas kuracji, takie małe sprostowanie. I zdjęcia są dla osób o mocnych nerwach hehe;p
Super rezultaty dzięki za wrzucenie zdjęć!

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
na pewno kazda z was brał tetralysal.czy którejs pomógł całkowicie a potem od nowa sie zaczeło?czy wogóle wam nie pomogło do konca?bo ja koncze kuracje i ani jednego pryszcza i ani jednej plamki buzka gładziutka.ale nie wierze w cuda.jestem na 80% pewna ze zalicze retinoidy.
U mnie nie jest taki nasilony choć może prawdziwy wysyp dopiero przedemna? Jesli chodzi o tetralysal to mnie w ogole nie pomógł, tylko się źle po nim czułam.
PannaX jest offline  
Stary 2011-10-12, 10:40   #3905
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Jak widać na załączonym obrazku ( zdjęcie 2,3 ) mnie pomógł Tetralysal całkowicie, już nie pamiętam, ale może ze 2 malutkie pryszczyki mi zostały no i oczywiście przebarwienia i ten stan od czerwca sukcesywnie się pogarszał i z końcem sierpnia spowrotem zaatakował mnie trądzik ( nie wyglądałam tak strasznie jak teraz, ale na początku leczenia Tetralysalem derma mi powiedziała, że jak on mi nie pomoże to już tylko Izo, bo z trądzikiem zmagam się jakieś 8 lat ).

Nie wiem czy czytasz wątek o Tetralysalu, tam sporo osób skarży się, że im nie pomógł, ale podczas brania twarz była ładna. Bądź dobrej myśli, że akurat tobie pomoże
Stary 2011-10-12, 11:15   #3906
hejYou
Zakorzenienie

Ja ostatnio brałam Tetralysal i podczas brania i było nawet okej chociaż nieidealnie bo zawsze coś pojedynczego wyskakiwało . Byłam u dermy w poprzednią środę dała mi skierowanie na badania tylko nie zrobiłam ich jeszcze bo aktualnie jestem chora biorę antybiotyki i ciocia ( bo wykonuje te badania ) powiedziała mi , że mogą jakieś badania wyjść podwyższone przez to, więc poczekam sobie aż mi całkowicie przejdzie
Pisałam wcześniej, że brałam już z 5 lat temu tretinex i trądzik wrócił nie w takim stanie jak poprzednio no, ale jest. Wcześniej musiałam brać prawie rok, a teraz będę brała ok. 6 mies
O właśnie czy każda z was przyjmuje tabletki antykoncepcyjne ? Bo mi właśnie derma powiedziała, że mam przyjść z badaniami i tabletkami a ja powiedziałam, że nie chcę brać tabletek bo już kiedyś brałam i przytyłam i ogólnie źle się czułam ciągle płakałam, wszystko mnie denerwowało itd I musiałam podpisać, że na własną odpowiedzialność odmawiam brania antykoncepcji i wiem czym to grozi. I Pani jeszcze z 1000 razy mnie pytała czy na pewno nie mam TŻ i czy jestem pewna, że nie przydaży mi się sex bez zabezpieczenia

Aha no i od siebie na suchość skóry mogę polecić krem Iwostin do cery suchej, miałam go całe poprzednie leczenie i bardzo sobie chwaliłam no i do ust miałam zawsze neutrogene bo tylko ona mi pomagała
Stary 2011-10-12, 11:33   #3907
edzia1978
Rozeznanie

o tetralysalu cos tam kiedys czytałam.dlatego wiem ze raczej problem wróci.ja teraz nawet przebarwien nie mam.stosuje krem epi duo jest super na przebarwienia.takiej cery nie miałam nigdy ale nie łudze sie ze tak zostanie.tez dermatolog powiedziała mi ze jak bedzie nawrót to retinoidy.boje sie ich najbardziej ze wzgledu na włosy bo mam ich bardzo mało.ile macie lat?ja 33.i jak u was z hormonami?tradzik od zawsze hormony super.cera bardzo tłusta włosy tłuste.
Stary 2011-10-12, 12:58   #3908
kiniominio
Przyczajenie

Hej i ja sie coś wypowiem na temat tetrarysal.. a więc brałam go dość czesto i dość długo, bo na trądzik lecze sie ok 8smiu lat, jak co niektóre z Was.. Uważam,że jeśli sie ma długo trądzik i leczenie nie przynosi pozytywnych efektów nawet to pierwsze leczenie, to jak najbardziej IZO! Jestem dopiero na 12stym dniu narazie poprawy nie widze,ale wiem, że pomoże w przeciwieństwie do tych wszystkich innych tableteczek, antybiotyczków i mazidełek. Ostatni etap leczenia tetrarysalem miałam całkiem nie dawno, bo zaczełam go brać w grudniu 2010, a skonczyłam w maju 2011 i fakt faktem w trakcie leczenia, ale dopiero po kilku miesiącach krostki znikały, ale mimo wszystko buzia była w tragicznych bliznach po zaprzestaniu brania tetrarysalu używałam skinoren w kremie i po miesiącu wszystko tak czy tak wróciło. Po miesiącu od odstawienia antybiotyku! Tak więc wg mnie nie warto pchać sie w takie coś, lepiej odrazu brac sie za izo, bo cenowo wychodzi mniej wiecej tak samo, zalezy pewnie jaką kto ma dawke, ale podobnie. Ja za tetrarysal płaciłam 100zł , miesiecznie plus do tego jakies tam inne tabsy miałam i mazidełka różnego rodzaju, więc wychodziło mnie to wszystko 150, 200 zł miesięcznie plus dermatolog, także jeśeli chodzi o mnie ciesze sie, że w koncu jakiś dermatolog pomyślał o tym żeby u mnie zastosować leczenie izotekiem po tylu latach bezskutecznego leczenia i wydawania na darmo mnóstwa kasy. Teraz jestem dobrej myśli, że już nie długo koszmar z trądzikiem się skończy, chociaż nie ukrywam, że boje się tych nawrotów.. Pozdrawiam
kiniominio jest offline  
Stary 2011-10-12, 14:46   #3909
mangha
Raczkowanie

Ponownie pojawiam się w wątku, którego już dawno nie odwiedzałam, bo ja już jestem po kuracji Skończyłam ją prawie 2 lata temu.

Przetłuszczanie wróciło, ale już nie tak nasilone. Krostki się zdarzają, ale to jest do załatwienia "sposobami" Generalnie jest bardzo dobrze Retinoidy były dla mnie prawdziwym wybawieniem.
Stary 2011-10-12, 15:31   #3910
spika
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ponownie pojawiam się w wątku, którego już dawno nie odwiedzałam, bo ja już jestem po kuracji Skończyłam ją prawie 2 lata temu.

Przetłuszczanie wróciło, ale już nie tak nasilone. Krostki się zdarzają, ale to jest do załatwienia "sposobami" Generalnie jest bardzo dobrze Retinoidy były dla mnie prawdziwym wybawieniem.
Dobrze słyszeć takie wieści, że branie ma sens (jakkolwiek by to brzmiało ).
Masz jakieś zalecenia dla nowo-biorących?
Łykam 40mg od 12 dni, na chwilę obecną najmocniej cierpią usta. Carmex nie daje rady. Co dziwne - włosy przetłuszczają się jak wcześniej, niestety zaczęły wypadać. Buzia lekko przesuszona i zaczerwieniona.
spika jest offline  
Stary 2011-10-12, 17:11   #3911
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kiniominio Pokaż wiadomość
Hej i ja sie coś wypowiem na temat tetrarysal.. a więc brałam go dość czesto i dość długo, bo na trądzik lecze sie ok 8smiu lat, jak co niektóre z Was.. Uważam,że jeśli sie ma długo trądzik i leczenie nie przynosi pozytywnych efektów nawet to pierwsze leczenie, to jak najbardziej IZO! Jestem dopiero na 12stym dniu narazie poprawy nie widze,ale wiem, że pomoże w przeciwieństwie do tych wszystkich innych tableteczek, antybiotyczków i mazidełek. Ostatni etap leczenia tetrarysalem miałam całkiem nie dawno, bo zaczełam go brać w grudniu 2010, a skonczyłam w maju 2011 i fakt faktem w trakcie leczenia, ale dopiero po kilku miesiącach krostki znikały, ale mimo wszystko buzia była w tragicznych bliznach po zaprzestaniu brania tetrarysalu używałam skinoren w kremie i po miesiącu wszystko tak czy tak wróciło. Po miesiącu od odstawienia antybiotyku! Tak więc wg mnie nie warto pchać sie w takie coś, lepiej odrazu brac sie za izo, bo cenowo wychodzi mniej wiecej tak samo, zalezy pewnie jaką kto ma dawke, ale podobnie. Ja za tetrarysal płaciłam 100zł , miesiecznie plus do tego jakies tam inne tabsy miałam i mazidełka różnego rodzaju, więc wychodziło mnie to wszystko 150, 200 zł miesięcznie plus dermatolog, także jeśeli chodzi o mnie ciesze sie, że w koncu jakiś dermatolog pomyślał o tym żeby u mnie zastosować leczenie izotekiem po tylu latach bezskutecznego leczenia i wydawania na darmo mnóstwa kasy. Teraz jestem dobrej myśli, że już nie długo koszmar z trądzikiem się skończy, chociaż nie ukrywam, że boje się tych nawrotów.. Pozdrawiam

Podpisuję się pod twoją wypowiedzią obiema rękami i nogami, identycznie to u mnie wyglądało i o ile obawa o znaczne koszy leczenia była od początku to po podliczeniu brania Tetralysalu i Aknenorminu wychodzi mi na to samo. Zauważyłam jednak, że po około miesiącu brania tetry twarz mi się zaczęła poprawiać, a teraz wręcz przeciwnie choć wysyp powoli mija, ale za to policzka mam w czerwonych plamach po krostach. Ja po 8 latach leczenia i zmianie dermatolożki dostałam Tetralysal bo wcześniej go nie brałam, ale derma od razu mówiła, że jeśli przez tyle lat inne antybiotyki ( Unidox np ), kremy, maści mi nie pomogły to branie tetry to czysta formalność i jak tylko pojawią się krosty to jedynie retinoidy mi zostają.
Stary 2011-10-12, 17:32   #3912
leelee
Raczkowanie

U mnie 19 dzień brania Axotretu. Wysuszenie ustąpiło, nawet usta nie są takie suche jak na początku. Chyba poproszę swoją dermatolog o zwiększenie dawki na 30 mg.

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

A jak sytuacja po odstawieniu tabletek anty? Miałaś jakiś wysyp?
Ja się tego najbardziej obawiam, że jak skończę terapię i będę chciała odstawić tabletki będę miała mega wysyp. I całą kurację szlag trafi
leelee jest offline  
Stary 2011-10-12, 18:56   #3913
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Dobrze słyszeć takie wieści, że branie ma sens (jakkolwiek by to brzmiało ).
Masz jakieś zalecenia dla nowo-biorących?
Łykam 40mg od 12 dni, na chwilę obecną najmocniej cierpią usta. Carmex nie daje rady. Co dziwne - włosy przetłuszczają się jak wcześniej, niestety zaczęły wypadać. Buzia lekko przesuszona i zaczerwieniona.
No niestety włosy i usta odczuły tą kurację najmocniej. Na usta nie pomagało nic, dopiero dermatolog u której się leczyłam przepisała mi maść... nie pamiętam jaką, wiem że po 2 dniach problem znikł. Zapytaj tej swojej pani doktor.
Co do włosów to smarowałam Nerilem i piłam len (do chłodnej wody łyżeczkę, zamieszać i wypić rano i wieczorem) i jakoś przetrwałam, te co wypadły odrosły i już jest git

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
A jak sytuacja po odstawieniu tabletek anty? Miałaś jakiś wysyp?
Ja się tego najbardziej obawiam, że jak skończę terapię i będę chciała odstawić tabletki będę miała mega wysyp. I całą kurację szlag trafi
Anty odstawiłam, na razie odpukać spokój. Owszem przetłuszczanie się jeszcze zwiększyło, ale nie dużo. Zaprzyjaźniłam się z fitosterolami (wierzbownica z castagnusem u mnie zgrany tandem), więc i okres mam ustabilizowany i skóra spokojna. Pojawiła mi się kaszka, ale ją załatwiłam Olejową Metodą Mycia twarzy. Zmieniłam też diametralnie dietę, niskie IG, dużo owoców i warzyw, czyszczę wątrobę. Ogólnie bardziej o siebie dbam.
Stary 2011-10-12, 21:34   #3914
milon
Rozeznanie

Spika czy po tych 12 dniach zmniejszyło Ci się świecenie buźi? mam tę samą dawkę jak ty i łykam już 7 dni a twarz tłusta jak nigdy, do tego czerwona i strasznie wrażliwa.

milon jest offline  
Stary 2011-10-12, 23:10   #3915
spika
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Spika czy po tych 12 dniach zmniejszyło Ci się świecenie buźi? mam tę samą dawkę jak ty i łykam już 7 dni a twarz tłusta jak nigdy, do tego czerwona i strasznie wrażliwa.
Tak, świecenie się zmniejszyło. Na początku też byłam przerażona, bo podczas pierwszych dni na twarzy był niesamowity smalec i obawiałam się, że będzie to trwało przez całą kurację. Także głowa do góry
spika jest offline  
Stary 2011-10-13, 07:57   #3916
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Ja ostatnio brałam Tetralysal i podczas brania i było nawet okej chociaż nieidealnie bo zawsze coś pojedynczego wyskakiwało . Byłam u dermy w poprzednią środę dała mi skierowanie na badania tylko nie zrobiłam ich jeszcze bo aktualnie jestem chora biorę antybiotyki i ciocia ( bo wykonuje te badania ) powiedziała mi , że mogą jakieś badania wyjść podwyższone przez to, więc poczekam sobie aż mi całkowicie przejdzie
Pisałam wcześniej, że brałam już z 5 lat temu tretinex i trądzik wrócił nie w takim stanie jak poprzednio no, ale jest. Wcześniej musiałam brać prawie rok, a teraz będę brała ok. 6 mies
O właśnie czy każda z was przyjmuje tabletki antykoncepcyjne ? Bo mi właśnie derma powiedziała, że mam przyjść z badaniami i tabletkami a ja powiedziałam, że nie chcę brać tabletek bo już kiedyś brałam i przytyłam i ogólnie źle się czułam ciągle płakałam, wszystko mnie denerwowało itd I musiałam podpisać, że na własną odpowiedzialność odmawiam brania antykoncepcji i wiem czym to grozi. I Pani jeszcze z 1000 razy mnie pytała czy na pewno nie mam TŻ i czy jestem pewna, że nie przydaży mi się sex bez zabezpieczenia

Aha no i od siebie na suchość skóry mogę polecić krem Iwostin do cery suchej, miałam go całe poprzednie leczenie i bardzo sobie chwaliłam no i do ust miałam zawsze neutrogene bo tylko ona mi pomagała
Miałam to samo, akurat trafiłam an dobra ginekolog (choć strasznie niemiłą), która zrobiła mi pełne badani i przepisała NARESZCIE takie tabletki, po których nic nie było- wręcz schudłam. Wszyscy gin przepisują Yasmin albo Dianę bez badan, od mojej dostałam Novynette i sprawdzał się świetnie.
na razie odstawiłam bo nie mam partnera, ale juz nie chciałam się przed dermą tłumaczyć i powiedziałam jej, ze biorę nadal.
agacior89 jest offline  
Stary 2011-10-13, 13:20   #3917
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Miałam to samo, akurat trafiłam an dobra ginekolog (choć strasznie niemiłą), która zrobiła mi pełne badani i przepisała NARESZCIE takie tabletki, po których nic nie było- wręcz schudłam. Wszyscy gin przepisują Yasmin albo Dianę bez badan, od mojej dostałam Novynette i sprawdzał się świetnie.
na razie odstawiłam bo nie mam partnera, ale juz nie chciałam się przed dermą tłumaczyć i powiedziałam jej, ze biorę nadal.
A ja właśnie brałam Yasmin. Bardzo sobie je chwaliłam. Schudłam po nich tylko miałam wrażenie że włosy nieco po tym osłabione były. Sama już nie wiem czy to tylko wina retinoidów, czy tabletek anty też, ale chyba jednego i drugiego, bo jak kiedyś brałam Yasmin bez retinoidów to też włosy cierpiały. Jak odstawiłam, popiłam trochę lnu, to odrosły piękne i zdrowe. Na mnie ten len działa zawsze w 100%
Stary 2011-10-13, 15:50   #3918
cristilla
Raczkowanie

Ech, wyglądacie super, wcale nie miałyście mega pryszczy, ja w porównaniu do was, wyglądam strasznie. 50 dzień.
cristilla jest offline  
Stary 2011-10-13, 15:56   #3919
hejYou
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość

Mi na początku kiedyś przepisał Diane , czułam się po niej okej tylko przytyłam i byłam płaczliwa, następny mi zmienił na Novynette to w sumie bez zmiany było i wtedy mój TŻ wyjechał i odstawiłam tabletki. A teraz jestem sama i nie widzi mi się branie tabletek. Mam brać 6 mies , więc w sumie nie tak długo i nie zapowiada się żaden związek
Stary 2011-10-13, 17:59   #3920
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ech, wyglądacie super, wcale nie miałyście mega pryszczy, ja w porównaniu do was, wyglądam strasznie. 50 dzień.
A próbowałaś z olejem lnianym? Okłady pomagają na zmiany: http://www.zrobsobiekrem.pl/?81,olej-lniany-organiczny
Myślę, że mogłabyś wypróbować, szczególnie że działa tez przeciwzmarszczkowo, więc masz 2 w 1
W czasie brania retinoidów olej ci nie zaszkodzi na pewno a założę się że pomoże.

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość

Mi na początku kiedyś przepisał Diane , czułam się po niej okej tylko przytyłam i byłam płaczliwa, następny mi zmienił na Novynette to w sumie bez zmiany było i wtedy mój TŻ wyjechał i odstawiłam tabletki. A teraz jestem sama i nie widzi mi się branie tabletek. Mam brać 6 mies , więc w sumie nie tak długo i nie zapowiada się żaden związek
No to faktycznie nie ma sensu brać anty. Przynajmniej będziesz miała prawdziwy obraz leczenia lekami, a nie zafałszowany tabletkami anty.
Stary 2011-10-13, 18:59   #3921
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:

Załącz jakieś zdjęcie bo tylko tobie może się wydawać, że wyglądasz " strasznie" a pewnie wyglądasz jak każdy z nas trądzikowców, albo dużo lepiej . I na poprawę humoru popatrz na foty, które ja dodałam, o tak wyglądam
Stary 2011-10-13, 20:13   #3922
PannaX
Rozeznanie

GG do PannaX

Za wcześnie napisałam, że włosy mi nie wypadają dziś podczas mycia aż się przeraziłam, wyszło mi pasmo włosów, jakby z jednego miejsca

W dodatku przedchwila zmasakrowalam sobie twarz wyciskaniem Wy tez wyciskacie?
PannaX jest offline  
Stary 2011-10-13, 20:33   #3923
spika
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Za wcześnie napisałam, że włosy mi nie wypadają dziś podczas mycia aż się przeraziłam, wyszło mi pasmo włosów, jakby z jednego miejsca

Mi przez pierwszy tydzień udało się nie ruszać krostek, ale potem niestety nie byłam w stanie się opanować.
spika jest offline  
Stary 2011-10-13, 20:34   #3924
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość

Przyznaje bez bicia, że też wyciskam, ( i tu się będę usprawiedliwiać ), że tylko te gule, które na prawdę pod dotknięciem "pękaja"/ sączą się a jak zaczyna boleć to sobie wmawiam, że ta krosta jeszcze nie jest do ruszenia i te podejdzione krwią bo w nich jest i ropa i krew i dosłownie mam sino-fioletowe plamki pod skórą. Staram się tego nie robić, ale 1 dziennie zdarza mi się wycisnąć. I mam patent jak się powstrzymać te krostki z białymi czubkami co aż się proszą o wyciśnięcie smaruję sudocremem i wtedy raz że ich nie widzę a dwa jak tylko dotknę to się brudzę i mi się odechciewa.
Stary 2011-10-13, 22:16   #3925
hejYou
Zakorzenienie

A ja powiem wam, że ja nie lubię nic wyciskać Czasami jak już widzę, że tylko wystarczy nadusić to zrobię to , ale tak to nie
Stary 2011-10-13, 22:38   #3926
cristilla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Załącz jakieś zdjęcie bo tylko tobie może się wydawać, że wyglądasz " strasznie" a pewnie wyglądasz jak każdy z nas trądzikowców, albo dużo lepiej . I na poprawę humoru popatrz na foty, które ja dodałam, o tak wyglądam
Źle mnie zrozumiałyście krostek ropnych już prawie nie mam, moją zmorą są ślady.... tragiczne ślady.
cristilla jest offline  
Stary 2011-10-14, 08:42   #3927
edzia1978
Rozeznanie

jak długo taki wysyp trwa bo tak czytam to wydaje mi sie ze cała kuracje
jesli któras juz skonczyła albo konczy to polecam masc epiduo jest rewelacyjna.ja nie mam ani jednego znaku po trądziku(koncze tetralysal dla przypomnienia)
mam jeszcze [ytanie do dziewczyn które musza "sie golic" jak nie wosk to co wam pozostaje?
Stary 2011-10-14, 11:21   #3928
cristilla
Raczkowanie

Po kuracji tetralysalem też miałam cudowną cerę, beż żadnego śladu, przez całą kurację używałam wtedy epiduo. Trwało to 2 miesiące. Teraz nie można przy iso.
cristilla jest offline  
Stary 2011-10-14, 13:30   #3929
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Źle mnie zrozumiałyście krostek ropnych już prawie nie mam, moją zmorą są ślady.... tragiczne ślady.
Ja podczas brania retinoidów stosowałam witaminkę C, konkretnie serum własnej roboty. Przebarwienia się ładnie rozjaśniały. Nie kupuj gotowców, bo to nie ma sensu. Szkoda kasy.

A jak skończysz z retinoidami i skóra wróci sobie do normy, to możesz zaszaleć z głębszym złuszczaniem u dermatologa. Zapytaj swojej dermy po jakim czasie możesz złuszczać głęboko, bo to bardzo indywidualna sprawa i tak przez net trudno cokolwiek powiedzieć.

Cytat:
jak długo taki wysyp trwa bo tak czytam to wydaje mi sie ze cała kuracje
jesli któras juz skonczyła albo konczy to polecam masc epiduo jest rewelacyjna.ja nie mam ani jednego znaku po trądziku(koncze tetralysal dla przypomnienia)
mam jeszcze [ytanie do dziewczyn które musza "sie golic" jak nie wosk to co wam pozostaje?
U mnie wysyp trwał 2 miesiące, w trzecim to co wywaliło na wierzch zaczęło się goić. Po następnych dwóch miesiącach miałam wszystko zagojone. Z przebarwieniami niestety dłużej walczyłam, ale dało radę. Głowa do góry dziewczynki, jak ja dałam wy też dacie

Co do golenia, ja załatwiałam sprawę depilatorem, nic strasznego się nie działo.

I jeszcze jedna uwaga do dziewczyn które wyciskają. ABSOLUTNIE NIE RÓBCIE TEGO!. Część tego co wyciskacie, a czasem całość, wciskacie sobie wgłąb skóry. Nie dość że narażacie się na blizny i jeszcze większe przebarwienia, to możecie doprowadzić do rozniesienia się bakterii i zakażenia sąsiednich miejsc. Tak więc łapki precz od buziek.
Stary 2011-10-14, 16:04   #3930
milon
Rozeznanie

mangha a mogłabyś powiedzieć jak ogólnie dbałaś o cere podczas kuracji? Czym myłaś i nawilżałaś skóre, jakie filtry polecasz? to serum z wit. C to z BU?

milon jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości