Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-22, 00:40   #4231
anielska diablica
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie ja znów z prośbą stosujecie coś na wypadanie ( zdecydowanie nadmierne ) włosów ? Łykam "Silice " i włosy owszem widać, że rosną paznokcie też ok, ale budzę się z poduszką usłaną ( niestety nie różami ) a moimi włosami. Może jakieś szampony przeciw wypadaniu włosów ?

I ciekawostka zapytałam mojej dermatolog co powinnam zrobić/zastosować na ZCW ( gdyby takowe mnie zaatakowało ) i w odpowiedzi zobaczyłam wybałuszone gały i komentarz, że absolutnie i kategorycznie NIC bo to samo z siebie ma przejść. ( i nie wiem kto jest głupszy ja czy ona ? )
anielska diablica jest offline  
Stary 2011-11-22, 07:38   #4232
kometa90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Witajcie ja znów z prośbą stosujecie coś na wypadanie ( zdecydowanie nadmierne ) włosów ? Łykam "Silice " i włosy owszem widać, że rosną paznokcie też ok, ale budzę się z poduszką usłaną ( niestety nie różami ) a moimi włosami. Może jakieś szampony przeciw wypadaniu włosów ?

I ciekawostka zapytałam mojej dermatolog co powinnam zrobić/zastosować na ZCW ( gdyby takowe mnie zaatakowało ) i w odpowiedzi zobaczyłam wybałuszone gały i komentarz, że absolutnie i kategorycznie NIC bo to samo z siebie ma przejść. ( i nie wiem kto jest głupszy ja czy ona ? )
Ja myję włosy szamponem Dermena i włosy wypadają mi mniej niż przed kuracją

kometa90 jest offline  
Stary 2011-11-22, 08:47   #4233
little leaf
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Podlizna jeśli było to pytanie do mnie to odpowiem tak:
widuje sie z moja Pania psycholog raz w miesiacu ( co jest moim zdaniem za rzadko) i zadnych tabletek mi nie przepisała, choc prosiłam o jakies nasenne bo mam trudności z zasypianiem..ehh nie jest tez to żadna intensywna terapia czy cuś..
I tak podczas brania retonoidów moj stan się pogorszył. Byłam i jestem bardziej rozdrażniona, częściej smutna, bez cierpliwości i chęci do działania.
Hej... a co Pani psyholog powiedziała na to, że chcesz,żeby Ci coś przepisała? Jestem ciekawa, bo psycholog nie może przepisywać leków ..może to zrobić tylko lekarz. Mówiła Ci o tym ?
Jeśli chcesz środki nasenne to idź do lekarza rodzinnego, wytłumacz mu sytuację i on zdecyduje czy zapisać Ci leki i jakie.
Faktycznie ciężko jest trafić na psychologa, który poświęci Ci wystarczającą ilość czasu... wiem coś o tym. Całe szczęście mi się udało, ale naprawdę uważam to za farta. Przeszłam depresję. Ale zaczęłam od wizyty u psychiatry i to on skierował mnie do konkretnej osoby, może tak spróbuj ?
Musisz się zmobilizować i spróbować zrobić wszystkie możliwe badania...może zmień dermatologa po kuracji na innego i z nim rozważ wszystkie opcje? Echh nie wiem co Ci poradzić podejrzewam jak się czujesz
little leaf jest offline  
Stary 2011-11-22, 15:21   #4234
piratte
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość

A co to jest to ZCW? Co do wypadania, ja kiedyś stosowałam kurację Joanny z serii Rzepa, pomogła mi bardzo, nawet pojawiły się baby hair
piratte jest offline  
Stary 2011-11-22, 17:28   #4235
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
A co to jest to ZCW? Co do wypadania, ja kiedyś stosowałam kurację Joanny z serii Rzepa, pomogła mi bardzo, nawet pojawiły się baby hair
Baby hair to ja mam po Silice ( puszek przy skórze jak u niemowlaka ) a ZCW albo ZCZW to Zapalenie Czerwieni Wargowej ( wysuszone na wiór usta pokryte pęcherzykami i napuchnięte jak po nieudanym botoksie )
anielska diablica jest offline  
Stary 2011-11-22, 18:07   #4236
Karlajn
Przyczajenie

Ja również za 4 dni dołączę do Waszego grona Mam jeszcze takie pytanie, choć przypuszczam, że ten temat był już w wątku poruszany więc z góry przepraszam. Czy podczas kuracji można się malować? Tzn stosować podkład i puder? Mam nadzieję, że tak bo nie chciałabym straszyć ludzi:P Wiadomo, że początki kuracji są ciężkie...
Karlajn jest offline  
Stary 2011-11-22, 23:03   #4237
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Karlajn Pokaż wiadomość
Ja również za 4 dni dołączę do Waszego grona Mam jeszcze takie pytanie, choć przypuszczam, że ten temat był już w wątku poruszany więc z góry przepraszam. Czy podczas kuracji można się malować? Tzn stosować podkład i puder? Mam nadzieję, że tak bo nie chciałabym straszyć ludzi:P Wiadomo, że początki kuracji są ciężkie...
Jasne, że można Tylko przygotuj się, że jak się zaczniesz maksymalnie łuszczyć to każdy podkład będzie wyglądać...średnio :P
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-11-23, 13:15   #4238
Karlajn
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za odpowiedź Zanim ją uzyskałam to zadzwoniłam jeszcze do mojego dermatologa i powiedział to samo. Ja się już powoli przygotowuję psychicznie na sobotę. W ogóle śni mi się to po nocach, kupiłam już sobie na wszelki wypadek tabletki osłonowe na wątrobę. Ech...chyba zwariowałam. Ale bardzo się cieszę, że jest to forum gdzie można się poradzić, wygadać i uzyskać zrozumienie. Bo jak ktoś nie bierze tego leku i nie ma o tym pojęcia to chyba nie zrozumie niektórych rzeczy.
Karlajn jest offline  
Stary 2011-11-23, 15:55   #4239
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Dziękuję bardzo za odpowiedź Zanim ją uzyskałam to zadzwoniłam jeszcze do mojego dermatologa i powiedział to samo. Ja się już powoli przygotowuję psychicznie na sobotę. W ogóle śni mi się to po nocach, kupiłam już sobie na wszelki wypadek tabletki osłonowe na wątrobę. Ech...chyba zwariowałam. Ale bardzo się cieszę, że jest to forum gdzie można się poradzić, wygadać i uzyskać zrozumienie. Bo jak ktoś nie bierze tego leku i nie ma o tym pojęcia to chyba nie zrozumie niektórych rzeczy.
Ja Cię doskonale rozumiem Jeszcze jedna rada : nie myśl tyle o tym, bo Cię nerwy zjedzą Zanim się obejrzysz będzie po kuracji. Byle przetrwać początek.
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-11-23, 20:23   #4240
marcin32
Raczkowanie

Cytat:
zarejestruj się na www.izotek.pl tam możesz założyć sobie swój dziennik a społeczność która tam jest bardzo wspiera

pozdrawiam
marcin32 jest offline  
Stary 2011-11-25, 13:18   #4241
amedaheda
Raczkowanie

Hej!Dawno mnie tu nie bylo,podczytuje Was jednak
Co do ZCW to ja tez to miewam,a nie wiedzialam co to,ale bylam pewna,ze to od Izoteku,bo wczesniej tego nie bylo.Pojawia sie kilka razy w meisiacu(tak 3-4)ale u mnie wyglada to tak ze pojawia sie jedna taka czerwona krostka(czasem dwie)na ustach.Poczatkowo probowalam wyciskac(pozostalosci zwyczaju po wyciskaniu krost z twarzy:PP),ale bolalo i nic to nie dawalo. Krostka robi sie najczesciej w nocy i znika sama nastepnego dnia. Nigdy nie mialam tego dluzej. Dalej namietnie smaruje sie pomadka BeBe-dla mnie jest genialna. Dostalam teraz do Izoteku pomadke "izotekowa",fioletowa , o bananowym zapachu,ale boje sie jej uzywac,bo te granatowe moza bylo o kant d**y obic-wysuszaly mnie niemilosierni,usta wrecz paliły!Ta wyglada na taka bardziej gesta,jest biala,tamte byly bardziej przezrozczyste,wiec moze bedzie lepsza..?
Meczy mnie za to zajad jest taki bolacy,ze az nie moge usta otwierac za szerko.Mam nadzieje,ze szybko minie.
Byłam u lekarza w zeszly weekend.Powiedzial,ze wygladam pieknie,ale moj cholesterol nadal rosnie. Co ciekawe mam podwyzszony ten ogolny i ten dobry,a zly jest ok?Dziwnie to,bo zawsze wydawalo mi sie,ze ten dobry rosnie wtedy gdy tego zlego jest duzo,zeby go zwalczac, Jesli za miesiac bedzie wyzszy to bede miala rozbita dawke na pol i dluzsza kuracje.W sumie chyba bym tak wolala,bo strasznie boje sie odstawienia;\
amedaheda jest offline  
Stary 2011-11-25, 20:59   #4242
kometa90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Co do ZCW to ja tez to miewam,a nie wiedzialam co to,ale bylam pewna,ze to od Izoteku,bo wczesniej tego nie bylo.Pojawia sie kilka razy w meisiacu(tak 3-4)ale u mnie wyglada to tak ze pojawia sie jedna taka czerwona krostka(czasem dwie)na ustach.Poczatkowo probowalam wyciskac(pozostalosci zwyczaju po wyciskaniu krost z twarzy:PP),ale bolalo i nic to nie dawalo. Krostka robi sie najczesciej w nocy i znika sama nastepnego dnia. Nigdy nie mialam tego dluzej. Dalej namietnie smaruje sie pomadka BeBe-dla mnie jest genialna. Dostalam teraz do Izoteku pomadke "izotekowa",fioletowa , o bananowym zapachu,ale boje sie jej uzywac,bo te granatowe moza bylo o kant d**y obic-wysuszaly mnie niemilosierni,usta wrecz paliły!Ta wyglada na taka bardziej gesta,jest biala,tamte byly bardziej przezrozczyste,wiec moze bedzie lepsza..?
Meczy mnie za to zajad jest taki bolacy,ze az nie moge usta otwierac za szerko.Mam nadzieje,ze szybko minie.
Byłam u lekarza w zeszly weekend.Powiedzial,ze wygladam pieknie,ale moj cholesterol nadal rosnie. Co ciekawe mam podwyzszony ten ogolny i ten dobry,a zly jest ok?Dziwnie to,bo zawsze wydawalo mi sie,ze ten dobry rosnie wtedy gdy tego zlego jest duzo,zeby go zwalczac, Jesli za miesiac bedzie wyzszy to bede miala rozbita dawke na pol i dluzsza kuracje.W sumie chyba bym tak wolala,bo strasznie boje sie odstawienia;\
Ta bananowa izotekowa pomadka jest o wiele lepsza niż te amirallu, których też nienawidzę i rozdaje wszystkim koleżanką w pracy, ale też szału jak dla mnie nie robi. A na zajady pomógł mi Alantan. Po jednej nocy nie było po nim śladu. Co do cholesterolu to mój też rośnie mimo przestrzegania diety niskotłuszczowej, choć jak piłam herbatkę na jego obniżenie i się minimalnie zmniejszył. Ostatnio trochę sobie pojadłam i aż się boję jakie będą moje wyniki za tydzień.

kometa90 jest offline  
Stary 2011-11-25, 23:36   #4243
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Ta bananowa izotekowa pomadka jest o wiele lepsza niż te amirallu, których też nienawidzę i rozdaje wszystkim koleżanką w pracy, ale też szału jak dla mnie nie robi. A na zajady pomógł mi Alantan. Po jednej nocy nie było po nim śladu. .
Nie miałam nigdy pomadki izotekowej, ale do aknenorminu dostaję zawsze amirall i u mnie sprawdza się świetnie uwielbiam maziać nią usta, szybko przynosi ukojenie
piratte jest offline  
Stary 2011-11-26, 18:05   #4244
Karlajn
Przyczajenie

Marzena 17 staram się nie myśleć, ale niestety to jest silniejsze ode mnie.
Marcin 32 dzięki za radę. Dzisiaj się tam zarejestrowałam.
Jestem po pierwszej tabletce acne. Wzięłam ją jakieś 3 godziny temu. Ogólnie czuję się dobrze w sumie tak jak przed wzięciem tego leku, tylko odczuwam suchość w gardle, jakby mniej śliny. Nie wiem czy to po tej tabletce czy może sobie wkręcam :P

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Co do tej pomadki dołączanej do Acne to ja również jej nie dostałam. W aptece o tym nawet nie słyszeli. Kurcze dziewczyny mam wręcz sztywny język i strasznie sucho w gardle. Czy to normalne po pierwszej tabletce?W ogóle staram się tak bardzo o tym wszystkim nie myśleć tak jak poradziła mi Marzena17. Ale i tak cały czas analizuje co się ze mną dzieje...
Karlajn jest offline  
Stary 2011-11-26, 18:09   #4245
kometa90
Raczkowanie

Piratte- najwidoczniej moje usta są nietypowe. Po pomadkach amiralu tak pieką mnie usta, że nie mogę wytrzymać. Czuje, że jest na nich jakaś mazista powłoka, ale pod spodem pustynia ... na szczęście wszystko łagodzi Carmex od którego się uzależniłam

kometa90 jest offline  
Stary 2011-11-27, 13:22   #4246
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Piratte- najwidoczniej moje usta są nietypowe. Po pomadkach amiralu tak pieką mnie usta, że nie mogę wytrzymać. Czuje, że jest na nich jakaś mazista powłoka, ale pod spodem pustynia ... na szczęście wszystko łagodzi Carmex od którego się uzależniłam
Heh to chyba moje są nietypowe bo z kolei carmex powoduje u mnie pieczenie
piratte jest offline  
Stary 2011-11-27, 16:22   #4247
Karlajn
Przyczajenie

Dziewczyny uprawiacie sport biorąc Izo? Mi lekarz powiedział, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań i że bóle mięśni występują ponoć bardzo rzadko...Ja jestem już po 2 tabletce i na razie nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych. No ale mam b. niską dawkę na chwilę obecną.
Karlajn jest offline  
Stary 2011-11-27, 17:04   #4248
hejYou
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny uprawiacie sport biorąc Izo? Mi lekarz powiedział, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań i że bóle mięśni występują ponoć bardzo rzadko...Ja jestem już po 2 tabletce i na razie nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych. No ale mam b. niską dawkę na chwilę obecną.
ja chodzę na siłownie i dla mnie nie ma żadnej różnicy a biorę ponad miesiąc

Muszę sobie kupić jakiś inny krem do twarzy chyba zdecyduje się na Iwostin , bo avene cicalfate się u mnie nie sprawdza, tzn ładnie wszystko łagodzi, rozjaśnia, ale nie nawilża i mam dużo suchych skórek co najlepiej nie wygląda :/
Stary 2011-11-27, 20:01   #4249
kometa90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Heh to chyba moje są nietypowe bo z kolei carmex powoduje u mnie pieczenie
Na szczęście dla każdego coś miłego

heyYou-Ja polecam lano-krem z ziaji med(dostępne tylko w aptekach). Kosztuje tylko 12,50, a efekt lepszy niż po najdroższych kremach. Cała ta seria z Ziaji to moje kuracjowe odkrycie no i super skład

kometa90 jest offline  
Stary 2011-11-27, 21:39   #4250
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
ja chodzę na siłownie i dla mnie nie ma żadnej różnicy a biorę ponad miesiąc

Muszę sobie kupić jakiś inny krem do twarzy chyba zdecyduje się na Iwostin , bo avene cicalfate się u mnie nie sprawdza, tzn ładnie wszystko łagodzi, rozjaśnia, ale nie nawilża i mam dużo suchych skórek co najlepiej nie wygląda :/
Dlatego ja na noc używam Cicalfate, a na dzień krem nawilżający. Wtedy efekt jest super!
Stary 2011-11-28, 19:22   #4251
cristilla
Raczkowanie

Hej, dawno mnie nie było. Jem axotret 4 miesiąc, syfów nie ma. Przebarwienia i blizenki niestety nadal są. Sucha skóra jest jedynym skutkiem ubocznym, oby tak dalej!!
cristilla jest offline  
Stary 2011-11-29, 16:09   #4252
hejYou
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Dlatego ja na noc używam Cicalfate, a na dzień krem nawilżający. Wtedy efekt jest super!
jaki krem nawilżający stosujesz ? bo nie wiem sama co w końcu kupić
Stary 2011-11-29, 21:55   #4253
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Tabletki osłonowe na wątrobę to mądra decyzja. Swoją drogą taniej wychodzi zakupienie ostropestu plamistego po prostu. Można wtedy stosować przez całą kurację, bez obawy o koszty.

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
U mnie cholesterol też był ponad normę, warto zadbać o wątrobę, bo to właśnie w niej cholesterol powstaje miedzy innymi. Jak źle pracuje to i cholesterol rośnie. Nieważne wtedy czy zły czy dobry. Wszystkiego w nadmiarze mieć jest niedobrze.

Cytat:
Marzena 17 staram się nie myśleć, ale niestety to jest silniejsze ode mnie.
Nie daj się zwariować spokojnie, bo nerwami nic nie zmienisz. Retinoidy to poważna decyzja, więc ci się nie dziwię, ale trochę spokoju przy tym tylko będzie wspierać kurację.

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Hej, dawno mnie nie było. Jem axotret 4 miesiąc, syfów nie ma. Przebarwienia i blizenki niestety nadal są. Sucha skóra jest jedynym skutkiem ubocznym, oby tak dalej!!
Cudownie!!! na blizenki polecam kwas liponowy. To nie żaden kwas złuszczający, należy do lipidów (tłuszczy). Dostępny w mazidlach. Warto się nim zainteresować.
Stary 2011-11-30, 11:05   #4254
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Tabletki osłonowe na wątrobę to mądra decyzja. Swoją drogą taniej wychodzi zakupienie ostropestu plamistego po prostu. Można wtedy stosować przez całą kurację, bez obawy o koszty.
Kupiłam ten ostropest w sklepie zielarskim, mogłabyś napisać w jakich dawkach go stosujesz? I po jedzeniu czy przed?
piratte jest offline  
Stary 2011-11-30, 13:40   #4255
Marzena17
Rozeznanie

Cudownie!!! na blizenki polecam kwas liponowy. To nie żaden kwas złuszczający, należy do lipidów (tłuszczy). Dostępny w mazidlach. Warto się nim zainteresować.[/QUOTE]

Stosowałaś może ten kwas liponowy? Bo w zasadzie nie ma nic na temat tego, że likwiduje blizny, chyba, że ta odnowa skóry Z tego, co ja wiem (nigdy nie stosowałam) to on raczej ogranicza występowanie stanów zapalnych i likwiduje zaskórniki, a także prawdopodobnie spłyca zmarszczki. Można też używać doustnie. Wiesz na jakiej zasadzie działa na blizny? Bo ja też mam problem z bliznami, dlatego ciekawe się to wydaje
Znalazłam info, że w większych stężeniach rzeczywiście może likwidować blizny. Muszę o tym poczytać

Edytowane przez Marzena17
Czas edycji: 2011-11-30 o 13:45
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-11-30, 17:33   #4256
Ricky51
Przyczajenie

Witam. Mam 17 lat i przechodze ta kuracje troche mi glupio zapytac bo naleze do plci przeciwnej czyli mezczyzn i jestem po 1 miechu tej kuracji. I wiem ze to da efekt bo juz po miech wygladam inaczej. Ale chcialem sie zapytac czy jak pani mi zwiekszyla dawke z 30mg do 40mg to moga byc jakies znaczne roznice typu ze lekki wysyp czy cos w tym stylu? Pozdrawiam.
Ricky51 jest offline  
Stary 2011-11-30, 17:42   #4257
Ricky51
Przyczajenie

Czy zwiekszenie dawki leku Curacne moze np spowodowac lekki wysyp syfow? Czy nie za bardzo? (z 30 na 40mg)?
Ricky51 jest offline  
Stary 2011-12-01, 11:43   #4258
paziaa
Przyczajenie

Hej. Jestem tu po raz pierwszy, a założyłam konto bo czuję się trochę zdesperowana i podłamana stanem mojej cery, a na tym forum są pewnie podobne przypadki co ja więc będziemy mogli się wspólnie wspierać, bo chyba tego mi najbardziej brakuje. Bardzo boli mnnie to, gdy ktoś komentuje "ojej ale masz syfa, coś ci tu wyskoczyła, pixele na twarzy"! To sprawia że codziennie płacze i po prostu nie mogę zapomnieć o problemie. Czuję się brzydka i gdy z kimś rozmawiam zawsze mam wrażenie że ten ktoś zwraca uwagę na moją cerę. Często próbuję przykryć policzki albo czoło włosami i często w ciągu dnia wyciągam lusterko by sprawdzić czy makijaż wygląda dobrze.
Opowiem wam moją historię. Moim dermatologiem od 19 września jest p. Ewa Chlebus. Na 1 wizycie przepisała mi Bactrim (który brałam przez tydzień i po cholere nie wiem po co) a potem przez 2 tygodnie tetracyklinę, 3 razy dziennie po 1 tab. Nie było żadnych efektów więc pojechałam na 2 wizytę. Przepisała mi curance. Przez tydzień brałam 2 razy dziennie po 20 mg, a teraz biorę dawkę jednej tab po 20 mg. Curacne leczę się niecałe 3 tygodnie. W pierwszym tygodniu gdy brałam zwiększoną dawkę efekty były natychmiastowe. Krosty na policzkach zmiejszyły się i wyciszyły, było całkiem fajnie. Po tym tygodniu gdy zaczęłam przyjmować curacne raz dziennie wysypało mnie strasznie. Teraz nie widzę już takiej znacznej poprawy, nie mam żadnej suchej skóry, nic mi się nie łuszczy z ustami też nie jest najgorzej. Ciągle pojawiają się nowe, a te co już są goją się dosyć słabo. Wiem że w niektórych przypadkach, trzeba czekać nawet 2 miesiące na jakieś efekty, ale jestem osobą bardzo niecierpliwą a za miesiąc sylwester i chciałabym żeby chociaż trochę się poprawiło. Na twarz Chlebus kazała mi na 10 minut smarować twarz Benzacme potem zmyć nanieść Metronidazol, a na strupki Argosulfan. Tylko u mnie żadnych strupków nie ma, a te maści nic nie dają. Gdy spytałam o dietę wspomniała tylko żebym unikała fast-foodów. Stałam się teraz bardzo nerwowa, nie wiem czy to przez curacne czy po prostu przez ten problem który mnie przerasta.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08505.jpg (98,1 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08507.jpg (67,5 KB, 28 załadowań)
paziaa jest offline  
Stary 2011-12-01, 12:19   #4259
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paziaa Pokaż wiadomość
Hej. Jestem tu po raz pierwszy, a założyłam konto bo czuję się trochę zdesperowana i podłamana stanem mojej cery, a na tym forum są pewnie podobne przypadki co ja więc będziemy mogli się wspólnie wspierać, bo chyba tego mi najbardziej brakuje. Bardzo boli mnnie to, gdy ktoś komentuje "ojej ale masz syfa, coś ci tu wyskoczyła, pixele na twarzy"! To sprawia że codziennie płacze i po prostu nie mogę zapomnieć o problemie. Czuję się brzydka i gdy z kimś rozmawiam zawsze mam wrażenie że ten ktoś zwraca uwagę na moją cerę. Często próbuję przykryć policzki albo czoło włosami i często w ciągu dnia wyciągam lusterko by sprawdzić czy makijaż wygląda dobrze.
Opowiem wam moją historię. Moim dermatologiem od 19 września jest p. Ewa Chlebus. Na 1 wizycie przepisała mi Bactrim (który brałam przez tydzień i po cholere nie wiem po co) a potem przez 2 tygodnie tetracyklinę, 3 razy dziennie po 1 tab. Nie było żadnych efektów więc pojechałam na 2 wizytę. Przepisała mi curance. Przez tydzień brałam 2 razy dziennie po 20 mg, a teraz biorę dawkę jednej tab po 20 mg. Curacne leczę się niecałe 3 tygodnie. W pierwszym tygodniu gdy brałam zwiększoną dawkę efekty były natychmiastowe. Krosty na policzkach zmiejszyły się i wyciszyły, było całkiem fajnie. Po tym tygodniu gdy zaczęłam przyjmować curacne raz dziennie wysypało mnie strasznie. Teraz nie widzę już takiej znacznej poprawy, nie mam żadnej suchej skóry, nic mi się nie łuszczy z ustami też nie jest najgorzej. Ciągle pojawiają się nowe, a te co już są goją się dosyć słabo. Wiem że w niektórych przypadkach, trzeba czekać nawet 2 miesiące na jakieś efekty, ale jestem osobą bardzo niecierpliwą a za miesiąc sylwester i chciałabym żeby chociaż trochę się poprawiło. Na twarz Chlebus kazała mi na 10 minut smarować twarz Benzacme potem zmyć nanieść Metronidazol, a na strupki Argosulfan. Tylko u mnie żadnych strupków nie ma, a te maści nic nie dają. Gdy spytałam o dietę wspomniała tylko żebym unikała fast-foodów. Stałam się teraz bardzo nerwowa, nie wiem czy to przez curacne czy po prostu przez ten problem który mnie przerasta.
Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ja w 3 tygodniu wyglądałam gorzej Naprawdę nie jest tak źle, nie łuszczysz się, a to naprawdę wiele zmienia. Teraz wyjdzie Ci wszystko to, co masz pod skórą. Wiem, że lekarka dosyć znana i uważana za bardzo dobrą, ale ja bym benzacne nie stosowała... (w trakcie kuracji nie używamy niczego innego na trądzik). Niestety, musisz być cierpliwa. Też bym chciała wyglądać w sylwestra jak laleczka z porcelany

Może pocieszę was tym, że jestem 2 miesiące po kuracji i o ile tydzień po odstawieniu wyskoczył mi pryszcz, o tyle teraz mam spokój, jest super gładko w dotyku, trochę wyczuwalne są te dziurki, plamek coraz mniej, pory tylko lekko rozszerzone, przetłuszczanie sprzed kuracji nie wróciło, mam teraz skórę raczej normalną w kierunku lekko tłustej, bo jednak czoło mi się trochę przetłuszcza. 2 tygodnie temu odstawiłam tabletki anty (z przyczyn zdrowotnych, nie mam zamiaru zachodzić w ciąże) i mam nadzieję, że to z kolei nie spowoduje wysypu. Także dziewczyny duuuużo cierpliwości wam życzę i gładkiego lica
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-12-01, 12:44   #4260
piratte
Zadomowienie

Jeśli biorę dziennie 40mg to powinnam to np. rano brać 20 i wieczorem 20 czy mogę naraz? Dermatolog powiedziała mi żebym brała za jednym razem ale na forum izoteku przeczytałam że lepiej to podzielić więc już sama nie wiem
piratte jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości