Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-22, 00:03   #4321
amedaheda
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

aniol_88 Naprawdę? nie wiedziałam Dla mnie jest super. Jestem do niego przyzwyczajona,bo zaczęłam używac go latem,przed kuracją w czasie wyjść na plażę. Wtedy,przy ówczesnym przetluszczaniu się mojej cery spisywał się rewelacyjnie,raczej nic mi od niego nie wyskakiwało, dlatego pozostałam mu wierna. I nie zawiodłam się do dziś
Effaclaru H używałam jeszcze gdy miałam trądzik i dla mnie był za tłusty wtedy. Niewykluczone,że w okresie największej "suchoty" byłby dobry,jednak ja się do niego zraziłam.
paziaa skoro witamine C,a nawet antybiotyki można brać to chyba takie leki też. W końcu jeśli są to ziołowe tabletki to sama natura:P herbatki ziołowe tez przeciez pijemy
albin Witamy na forum!
Jednak czy troszkę sie juz wdrozyłaś, czy nie miałaś czasu?Bo akurat o alkoholu pisałam kilka postów wcześniej i po prostu nie chce mi sie powtarzać.
A trądzik,tak może wracać,ale jest tez grono tych wyleczonych na lata (czy też na zawsze-ale tego jeszcze raczej nie wiemy:P)szczęśliwców.
Moja cera jest w stanie idealnym,nie łuszczy sie juz od dawna,czasmai jakieś pojedyncze skorki,ale sporadycznie,chcialabym zeby tak zostało na zawsze. Skóra na ciele-bez większych problemów,jedynie na rękach miałam "poizotekową", suchą wysypkę. Aha i na udach i brzuchu przez jakiś czas zauważyłam większe niż zwykle wysuszenie. Włosy-magia,do 4 dni bez mycia ale nie są suche jak siano-to chyba kwestia odpowiednich kosmetykow.

Edytowane przez amedaheda
Czas edycji: 2011-12-22 o 00:04
amedaheda jest offline  
Stary 2011-12-22, 10:28   #4322
albin
Rozeznanie

Nie czytałam wcześniejszych postów, ale zaraz to zrobię Marzy mi się oczyszczanie laserowe całej twarzy jak skończę kuracje, tzn. pół roku po bo wcześniej nie można. Mam nadzieję, że jestem z tego grona ludzi, którym pryszcze znikają raz na zawsze. 5 lat męczyłam się z trądzikiem i nic, ale to nic mi nie pomagało, dlatego w końcu zdecydowałam się na Izotek.
albin jest offline  
Stary 2011-12-22, 12:11   #4323
amedaheda
Raczkowanie

albin na pocieszenie powiem Ci,że ja żyłam z tym cholerstwem ok 8lat;] Nie miałam jakiegos okropnego stanu,ale nic a nic mi nie pomagało, moja non stop tłusta cera doprowadzala mnie do szału,a na pudry i podkłady wydawałam miliony:P
amedaheda jest offline  
Stary 2011-12-22, 15:12   #4324
albin
Rozeznanie

Ja też nie miałam aż tak strasznej cery, ale po prostu nic na dłuższą metę mi nie pomagało, jak przestałam brać antybiotyki to znowu trądzik się pojawiał.. mam nadzieję, że z Izotekiem tak nie będzie bo to bardzo mocny lek..

A Twoja kuracja izotekowa kiedy się skończyła?
albin jest offline  
Stary 2011-12-23, 13:36   #4325
amedaheda
Raczkowanie

Moja trwa od sierpnia,ale dokładnie nie pamiętam którego rozpoczęłam. W każdym razie są to już 4 pełne miesiące,teraz dostałam receptę na dwa i po tych dwóch jadę na kontrol i mam nadzieję,że jeszcze coś dostanę(będę spokojniesza).
Trzymam kciuki za sibie,Ciebie i wszystkich, którzy się lecza-żeby nam się w końcu udało
A skoro święta już jutro to życzę Wam właśnie pokonania trądziku raz na zawsze,poza tym duuużo zdrowia, bo jest ono chyba najważniejsze, miłości, poczucia bezpieczeństwa,a z takich materialnych rzeczy to domu z basenem i palmą
amedaheda jest offline  
Stary 2011-12-23, 15:30   #4326
albin
Rozeznanie

Również życzę mnóstwo zdrowia, szczęścia, miłości i aby ten trądzik zginął no i udanego 2012 roku

Ja już w sumie nie narzekam na moją cerę bo jest w dobrym stanie tylko sucha strasznie. No i mam nadzieję, że na studniówkę nic mi nie wyskoczy
albin jest offline  
Stary 2011-12-23, 16:51   #4327
anielska diablica
Rozeznanie

Ja też przyłączam się do życzeń Zdrowych spokojny i rodzinnych świąt i oby rok 2011 był ostatnim w którym borykamy się z trądzikiem, a 2012 był już tylko lepszy
anielska diablica jest offline  
Stary 2011-12-24, 13:38   #4328
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez albin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mogę przyłączyć się do tego forum?
3 i pół miesiąca leczę się Izotekiem. Codziennie jedna kapsułka 20 mg. Cała moja terapia ma trwać 7 miesięcy czyli do 9 kwietnia..
Strasznie bałam się na początku, że będę miała mega wysyp w pewnym momencie, ale na szczęście ominęło mnie to. Wysuszanie skóry zaczęło się po pierwszym miesiącu. Po pierwszym miesiącu przestały mi również wychodzić pryszcze, tzn wychodzi parę na miesiąc ale to jest nic w porównaniu do tego co było Chciałabym Wam zadać kilka pytań, tym które brały/biorą Izotek:
1. Czy to prawda, że po terapii istnieje możliwość, że wróci trądzik?
2. Czy skóra i włosy już zawsze będą takie suche?
3. Czy piłyście alkohol podczas terapii? Mi dermatolog powiedziała, że można pić, ale żeby nie przesadzać.. ale same wiecie jak to jest, tym bardziej, że jesteśmy w takim wieku, w którym ciągle jakieś imprezy są I czy ten alkohol ma jakiś wpływ na terapię?

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Cześć.
1. Istnieje taka możliwość, ale zdarza się to stosunkowo rzadziej w porównaniu z innymi terapiami. Każdy reaguje indywidualnie.
2. Nie U mnie, jakiś miesiąc po kuracji wróciło przetłuszczanie głowy, a trochę później zaczęła mi się też przetłuszczać skóra na twarzy (ale to już nie jest to przetłuszczanie, co przed kuracją)
3. Ja piłam alkohol, ale bywało, że bolał mnie brzuch. To jest kwestia indywidualna, zależy od tego, jak wątroba zareaguje na kurację, na podwyższony poziom cholesterolu. Ja bym radziła z alkoholem nie przesadzać, nie widzę sensu w nadmiernym obciążaniu wątroby. Szkoda zdrowia. Także próbuj, ale z dystansem
Marzena17 jest offline  
Stary 2011-12-24, 16:04   #4329
Kate87
Raczkowanie

Hej.
W styczniu mam wizytę u dermatologa z problematycznym paznokciem i chciałabym ją poprosic o izotek. mam nadzięję że nie będzie robiła problemów. Nie mam jakiejśc strasznej cery ale nic mi nie pomaga i ciągle coś wyskakuje a czasami jest naprawdę źle. I chciałam zapytać jakie badania trzeba zrobić i z jakimi wynikami przyjść żeby nie było problemów i nie musiałabym dodatkowo czekać. Dodam że łykam tabletki antykoncepcyjne co jest konieczne przy braniu izoteku.
Kate87 jest offline  
Stary 2011-12-24, 23:10   #4330
albin
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Cześć.
1. Istnieje taka możliwość, ale zdarza się to stosunkowo rzadziej w porównaniu z innymi terapiami. Każdy reaguje indywidualnie.
2. Nie U mnie, jakiś miesiąc po kuracji wróciło przetłuszczanie głowy, a trochę później zaczęła mi się też przetłuszczać skóra na twarzy (ale to już nie jest to przetłuszczanie, co przed kuracją)
3. Ja piłam alkohol, ale bywało, że bolał mnie brzuch. To jest kwestia indywidualna, zależy od tego, jak wątroba zareaguje na kurację, na podwyższony poziom cholesterolu. Ja bym radziła z alkoholem nie przesadzać, nie widzę sensu w nadmiernym obciążaniu wątroby. Szkoda zdrowia. Także próbuj, ale z dystansem
Dziękuje bardzo Kurcze strasznie się boje, że jak skończę brać izotek to wszystko wróci, a już przyzwyczaiłam się do ładnej cery... Nie przeszkadza mi jak skóra jest lekko tłusta, ważne żeby pryszczy nie było

[QUOTE=Kate87;31211978]
Ja co miesiąc pobieram krew i robię badania cholesterolu, trójglicerydów i jeszcze AspAT jakoś tak

Edytowane przez albin
Czas edycji: 2011-12-24 o 23:14
albin jest offline  
Stary 2011-12-25, 12:30   #4331
Kate87
Raczkowanie

Dzieki za informacje. Mam nadzieję że moja dermatolog mnie nie wyśmieje jak jej powiem że chce izotek. Mam już dość ciągłych syfów, nie jest ich dużo ale zawsze coś. Narazei nic mi nie pomogło wiec już chyba tylko to.
Kate87 jest offline  
Stary 2011-12-25, 12:48   #4332
albin
Rozeznanie

Na pewno Cie nie wyśmieje nie martw się Skoro nic Ci nie pomagało, żadne antybiotyki to na pewno sama Ci to zaproponuje. Mi też nic nie pomagało, ale ja przez długi czas nie mogłam się zdecydować na Izotek bo różne opinie są na ten temat.. ale skoro ten lek w ostatnich latach stał się bardzo powszechni to znaczy, że jest z nim wszystko ok
albin jest offline  
Stary 2011-12-25, 13:56   #4333
organizm
Zakorzenienie

Witajcie Dziewczyny
Wszyscy mówią o obciążeniu wątroby podczas kuracji retinoidami.. a czy któraś z Was miała, albo może słyszałyście może o problemach z trzustką??
Jestem po ostrym zapaleniu trzustki no i nie wiem czy w mojej sytuacji retinoidy to dobry pomysł.. na trądzik nie działa już nic.. moja derma twierdzi że za jakiś czas jak trzustka odpocznie to mogłabym spróbować.. ogólnie to opinie są sprzeczne. Ja sama nie wiem, trądziku mam serdecznie dość - same pewnie wiecie co czuję Jak czytałam o skutkach ubocznych to podają właśnie ostre zapalenie trzustki, a ja mogę być na to bardziej narażona.. :/
Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi

organizm jest offline  
Stary 2011-12-25, 15:07   #4334
Kate87
Raczkowanie

Cytat:
Na pewno Cie nie wyśmieje nie martw się Skoro nic Ci nie pomagało, żadne antybiotyki to na pewno sama Ci to zaproponuje. Mi też nic nie pomagało, ale ja przez długi czas nie mogłam się zdecydować na Izotek bo różne opinie są na ten temat.. ale skoro ten lek w ostatnich latach stał się bardzo powszechni to znaczy, że jest z nim wszystko ok
Mam nadzieję, zel boje sie bardzo. Ja nie mam złego stanu cery ale wiem co to znaczy. teraz tylko ciągle mi cos wyskakuje i nigdy nie mogę miec "idealnie", a poza tym mam dużo zaskórników których pod podkładem nie widać iwągrów. Czy na to izotek też pomaga??
Kate87 jest offline  
Stary 2011-12-25, 23:03   #4335
albin
Rozeznanie

Izotek pomaga na wszystkie rodzaje trądziku i duże i małe. Ja też nie miałam dużego trądziku ale też nic mi nie pomagało i nigdy nie miałam idealnej cery, tylko zawsze coś, po ponad miesiącu już mi praktycznie nic nie wyskakiwało. Jeden na jakiś czas teraz się zdarzy, ale już nawet nie taki ropny.

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś ma problemy z wątrobą to Retinoidy mogą dawać znać o sobie, bo jakby nie było są to bardzo silne leki. Ale nie jestem specjalistką i niestety nie mogę powiedzieć jak to dokładnie jest
albin jest offline  
Stary 2011-12-26, 14:04   #4336
paziaa
Przyczajenie

Biorę już curacne prawie 2 miesiąc i hm co ja mogę powiedzieć. Wągry zniknęły na nosie i brodzie, a te duże fąfle zamieniły się w takie czerwone plamki i mam je na całych policzkach. Baaardzo powoli mi się to goi, miałam nadzieję że będę wyglądała lepiej. Ale zastanawia mnie fakt, że skóra praktycznie wcale mi się nie łuszczy oO z ustami też nie jest najgorzej.
A co do skutków ubocznych to na początku satrasznie bolały mnie plecy, teraz ból trochę ustąpił.
http://tinypic.com/r/4sxv89/5
http://tinypic.com/r/35jvvqw/5

przepraszam że was straszę tymi fotkami, ale chciałam zapytać czy może lepiej byłoby zwiększyć dawkę ? biorę 40 mg. i czym wyleczyć te plamy

Edytowane przez paziaa
Czas edycji: 2011-12-26 o 14:25
paziaa jest offline  
Stary 2011-12-26, 16:24   #4337
Prisha
Rozeznanie

Witam wszystkich
Z trądzikiem walczę już od dawna przeróżnymi metodami, niestety bezskutecznie... Od nowego roku zaczynam walkę z tym dziadostwem z pomocą izoteku. Badania już zrobiłam, 30go grudnia mam wizytę u dermatologa i wtedy dostanę receptę. Trochę obawiam się skutków ubocznych, tym bardziej że od stycznia zaczynam nową pracę i wolałabym czuć się dobrze i wyglądać dobrze (bynajmniej nie gorzej niż teraz ). Do tego wszystkiego w sierpniu mam ślub. Tak więc przyszły rok, to rok wielkich zmian i wielkich nadziei. Trzymajcie kciuki. Będę na pewno stałym gościem na tym wątku, a tym czasem zmykam doczytać wątek do końca.

Prisha jest offline  
Stary 2011-12-26, 23:06   #4338
albin
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paziaa Pokaż wiadomość
przepraszam że was straszę tymi fotkami, ale chciałam zapytać czy może lepiej byłoby zwiększyć dawkę ? biorę 40 mg. i czym wyleczyć te plamy
Najlepiej zapytaj dermatologa, bo być może większe dawki nie są wskazane. Ale pamiętaj, że czas też jest potrzebny. I tak widać sporą różnicę między pierwszym a drugim zdjęciem

Prisha - dawaj nam znać o wszystkim ja już 3 i pół miesiąca jestem na Izoteku i jest super, więc do ślubu na pewno będziesz miała idealną cerę!
albin jest offline  
Stary 2011-12-27, 02:07   #4339
paziaa
Przyczajenie

Cytat:
Najlepiej zapytaj dermatologa, bo być może większe dawki nie są wskazane. Ale pamiętaj, że czas też jest potrzebny. I tak widać sporą różnicę między pierwszym a drugim zdjęciem
ale to są foty obydwu policzków. http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1322736195 - tak bylo miesiac temu różnica niewielka ryczeć mi się chce. jutro jade do dermatologa dam wam znac. i chcialam zapytac jak to u was bylo z luszczeniem sie skory i po jakim czasie ono wystepowalo?
paziaa jest offline  
Stary 2011-12-27, 10:49   #4340
camelek81
Raczkowanie

U mnie dopiero po miesiącu kuracji była wyraźna poprawa. W zasadzie odkąd zaobserwowałam pierzchnięcie ust zmiany trądzikowe przestały mnie męczyć Było warto się przemęczyć. Pamiętajcie o kontroli cholesterolu i trójglicerydów a także o wykonaniu prób wątrobowych (AspAT, ALAt) bo niestety nieraz przekraczają normę po dłuższym stosowaniu retinoidów.
Stary 2011-12-27, 14:41   #4341
albin
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paziaa Pokaż wiadomość
ale to są foty obydwu policzków. http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1322736195 - tak bylo miesiac temu różnica niewielka ryczeć mi się chce. jutro jade do dermatologa dam wam znac. i chcialam zapytac jak to u was bylo z luszczeniem sie skory i po jakim czasie ono wystepowalo?
Moim zdaniem jest spora różnica, bo nie masz już takich guzów jak wcześniej, zobaczysz, że będzie coraz lepiej
U mnie wszystko zaczęło się po pierwszym miesiącu - łuszczenie skóry, wysychanie ust. Po 7 tygodniach zaczęły mi strasznie śluzówki wysychać, ciągle mi krew leciała z nosa a rano jak się budziłam miałam tak wysuszony i zapchany nos, że aż ciężko się oddychało. Ale na szczęście już mi się nie wysuszają ani śluzówki ani usta. Teraz mam tylko suchą skórę na twarzy. No i włosy mogę myć raz na 4 dni, a wcześniej myłam codziennie. Po miesiącu coraz mniej pryszczy zaczęło mi wychodzić, teraz wyskoczy mi już tylko jeden na dwa tygodnie i to taki mały. A przede mną jeszcze 3 i pół miesiąca kuracji

Ja zawsze robię badania przed wizytą u dermatologa
albin jest offline  
Stary 2011-12-27, 19:34   #4342
Prisha
Rozeznanie

Cytat:
Prisha - dawaj nam znać o wszystkim ja już 3 i pół miesiąca jestem na Izoteku i jest super, więc do ślubu na pewno będziesz miała idealną cerę!
Takie wiadomości są bardzo budujące .
Będę pisała i oby były to same pozytywne wiadomości

Prisha jest offline  
Stary 2011-12-28, 12:04   #4343
lowers
Raczkowanie

Hey dziewczynki i chłopaki jeśli są ,)
mam do Was pytanie: wiecie czy smarując pryszczyki triacnealem robie sobie dużą krzywdę? wiem, że ma niewielką ilość kwasu dlatego zaczęłam się nad tym zastanawiać. Biorę 10 mg od półtora miesiąca, ale nie ma widocznej różnicy, dlatego wybieram się dziś do apteki po 20 pozdrawiam

BiBi

lowers jest offline  
Stary 2011-12-28, 14:02   #4344
Scarlet23
Zadomowienie

Ja już 13 dni na razie żadnych efektów ubocznych nie mam
Scarlet23 jest offline  
Stary 2011-12-30, 12:08   #4345
chlorek
Raczkowanie

Dzień dobry wszystkim!

Na początku chciałabym się przedstawić- Chlorek, lat 23, Aknenormin dzień 4., dawka 20 mg/ dzień - zabrzmiało jak na spotkaniu AA xD

Sprawa druga, naczytałam się tego wątku na forum- bardzo ciekawe, praktyczne informacje- serdeczne dzięki!

Ale....

Zachęcam Was również do czytania fachowej literatury medycznej na temat leczenia trądziku retinoidami

poniżej zamieszczam link do dość świeżego artykułu dotyczącego doustnych retinoidów.
Na razie ferie świąteczne - jak wrócę na uczelnie podeślę Wam jeszcze więcej ciekawych artykułów, wyników badań klinicznych itp.- oczywiście jeżeli będziecie zainteresowani/zainteresowane

http://www.cornetis.pl/pliki/DK/2011...2011_3_145.pdf

pozdrawiam!
chlorek jest offline  
Stary 2011-12-30, 22:06   #4346
_szczypiorek_
Przyczajenie

Witam wszystkich

Z trądzikiem borykam się już kilka naście lat. Bywało lepiej ale przeważnie raczej bywało gorzej. Przeszłam już chyba z czterech dermatologów. Przed ostatnia pani doktor po półrocznej kuracji powiedziała, że nie może mi już pomóc. Prawie rok szukałam lekarza, który na prawdę zna się na trądziku. Stosowałam dietę bez białka i tłuszczu zwierzęcego, z duża ilością warzyw - coś to pomagało ale szału nie było. Oczywiście do tego antybiotyki i maści do leczenia zewnętrznego.

Może i jest w mojej chorobie trochę mojej winy - do leczenia podchodziłam na raty, ponieważ sama musiałam na nie zarobić. Jako studentka nie do końca się orientowałam ile to kosztuje i ile może trwać takie leczenie i niestety po pół roku za każdym razem kończył mi się pieniądze. Gdy byłam młodsza to wierzyłam w to co mówiła mi mam - "wyrośniesz z tego".

Moja obecna pani dermatolog (a chodzę do niej krótko) po dwóch miesiącach kuracji Tetralysalem i żelem Duac, powiedziała mi o kuracji Izotekiem. Stwierdziła, że mój trądzik jest oporny. To pierwszy lekarz, który mi coś takiego powiedział. Następną wizytę mam 18 stycznia mam zrobić badania i podjąć decyzję czy w to wchodzę. Problem finansowy na szczęście mnie w tej chwili mnie nie dotyczy. Jeżeli chodzi o zajście w ciążę, to MojeKochanie powiedziało, że poczeka (pani doktor twierdzi, że dopiero 2 lata od rozpoczęcia kuracji można z czystym sercem zachodzić w ciążę). Pozostaje tylko kwestia skutków ubocznych.

Z jednej strony się cieszę, że wreszcie trafiłam do lekarza z prawdziwego zdarzenia i po tylu latach wreszcie dzieci nie będą mówił "Mamusiu a ta pani ma takie plamy na buzi". Z drugiej strony boję się skutków ubocznych. Pracuje fizycznie i umysłowo, często jeżdżę samochodem po zmierzchu. Boje się, że przez leczenie będę musiała zrezygnować z pracy.

Z tego strachu poszłam do mojego lekarza POZ. Pani doktor powiedziała, że kto jeśli nie właśnie ja powinien podjąć się takiego leczenia, wszystko jest dla ludzi i że przecież będę pod kontrolą lekarską.

Widziałam na forach efekty leczenia i wszystko wygląda super. Problem jest tylko taki, że nigdzie nie widziałam zdjęcia z trądzikiem takim jak mój. Samych zmian trądzikowych nie mam zbyt wiele, ale cała twarz jest pełna blizn i przebarwień. Wszystko mi się bardzo powoli goi. Dzięki lekom dzieje się to szybciej (zamiast miesiącami goi się tygodniami).

Moja dermatolog powiedziała, że Izotek to moja jedyna szansa. Szansa więc gwarancji mi nie da. To straszne, że pomimo takiego rozwoju medycyny nie potrafimy sobie poradzić z głupim trądzikiem. Co jest takiego w tej chorobie, że jest tak przewlekła? Dlaczego najsilniejszy lek lecząc trądzik przy okazji może wyniszczyć organizm człowieka?
Może jeśli się dowiem jak na prawdę działa Izotek (tzn co robią jego substancje czynne) to coś z tego zrozumiem.

Do 18 stycznia jeszcze mam czas na zastanowienie, ale badania i tak zrobię i pewnie dopiero w gabinecie podejmę decyzję.

pozdrawiam wszystkich walczących z tym paskudztwem
_szczypiorek_ jest offline  
Stary 2011-12-31, 00:06   #4347
albin
Rozeznanie

Koleżanka wyżej podesłała bardzo ciekawy link gdzie jest dużo ciekawych rzeczy na temat izoteku Skoro chorujesz już kilkanaście lat to nie ma na co czekać! Nie jestem specjalistką żadną, ale na prawdę izotek może zdziałać n każdy trądzik, a przynajmniej znacznie go zmniejszyć. Ja też długo się zastanawiałam, ale w końcu powiedziałam DOŚĆ.
albin jest offline  
Stary 2011-12-31, 13:49   #4348
amedaheda
Raczkowanie

Halo
chlorek i _szczypiorek_ witamy
chlorek Świetny artykuł,szczególnie podoba mi się podrozdział "Ryzyko nawrotów" Bardzo budujące.
Pees.ja nie zastanawiałam się czy warto brać Izotek,po prostu byłam tak zdeterminowana,to był mój jedyny ratunek..Miałam silną depresję,a praktycznie całe wakacje nie wychodziłam z domu,próbowałam wszystkiego. Pokładam w tym leku ogromne nadzieje i myślę,że się nie zawiodę. Przynajmniej do tej pory tak było

Szczęśliwego Nowego Roku Kochani
amedaheda jest offline  
Stary 2011-12-31, 15:47   #4349
Lorri
Moderator

To jeszcze ja podrzucę kilka artykułów. Zachęcam do pobierania pełnych wersji w postaci plików PDF ze zdjęciami.

Doustna izotretynoina w leczeniu trądziku zwykłego – wskazania i ograniczenia

Ocena parametrów skóry – nawilżenia, zawartości melaniny, pH oraz sekrecji łoju – u pacjentów leczonych doustną izotretynoiną – doniesienie wstępne

Wyniki leczenia trądziku skupionego preparatem izotretynoiny - obserwacja w materiale Kliniki Dermatologii Śląskiej Akademii Medycznej

Zmiany o charakterze ziarniniaka ropotwórczego po terapii izotretynoiną – opis przypadku

Acne treatment with low-doses of systemic isotretinoin (Leczenie trądziku zwykłego izotretynoiną w małych dawkach)

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-31 o 15:56
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2011-12-31, 15:59   #4350
Prisha
Rozeznanie

Witam ponownie. Widzę, że nas przybywa. Trzymam za nas wszystkich kciuki.

Wczoraj byłam u dermy z wynikami, dostałam receptę, kilka próbek kremów nawilżających i trzy testy ciążowe (bo miała zapas dla pacjentek na izoteku ). Rozwiała moje ostateczne wątpliwości i odpowiedziała na pozostałe pytania. Dostałam też skierowanie na następne badania i ustaliłam datę następnej wizyty za dwa miesiące. Poleciła mi też najtańszą aptekę w mieście i do izoteku dostałam też gratisy (dwie pomadki i elo bazę).

Od dzisiaj jestem na izoteku. Miałam zacząć w nowym roku, ale nie chciałam już tego odkładać. Moja dawka to póki co 40mg na dobę, przewidywany czas terapii 5-6 miesięcy. W sumie mam przyjąć między 120 a 150 mg na kg masy działa w ciągu całej terapii.

O terapii izotretinoiną czytałam już od dawna, zdecydowałam się na leczenie teraz, ponieważ wszystko inne zawiodło i jest to moja ostatnia deska ratunku. Ze skutkami ubocznymi się liczę niestety i mam tylko nadzieję, że będę mogła normalnie funkcjonować. Muszę zaopatrzyć się jeszcze w jakiś dobry nawilżacz do twarzy. I muszę chyba poszukać normalnego podkładu, ponieważ obawiam się że z nakładaniem mineralnego mogę mieć kłopot.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Życzę wszystkim gładkich buziek na zawsze!!!

Prisha jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości