Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-08, 18:31   #4411
Prisha
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ratunku!

Czy ktoś stosował krem do twarzy elo baza (ten z Polfy Rzeszów) intensywnie natłuszczający? http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-...-75-12736.html i czy zostawia tłustą, błyszczącą warstwę na skórze? Dostałam do izoteku tą lekką wersję, ale już nie daje rady zupełnie.

A może jest jakiś krem, który poradzi sobie z tymi wstrętnymi skórkami na cały dzień i jednocześnie nie będzie zbyt tłusty. A z najczęściej przez was wymienianych, który lepszy cetaphil czy physiogel?

PS. chodzi mi o krem na dzień pod makijaż.

Edytowane przez Prisha
Czas edycji: 2012-01-08 o 18:42
Prisha jest offline  
Stary 2012-01-08, 19:11   #4412
c z i k i t a
Przyczajenie

Witam od 4 dni biorę Aknenormin, jak dotąd nie zauważyłam jakiegoś strasznego złuszczania.
Może dlatego że mam bardzo tłustą cerę, dzisiaj buzia jest już bardziej sucha.
Jaki polecicie krem nawilżający ? Ma to być krem z filtrem, zastanawiam się gdyż o tej porze roku nie ma tak mocnego słońca... ale co ja tam się znam pozdrawiam.
c z i k i t a jest offline  
Stary 2012-01-08, 23:16   #4413
Michal89
Raczkowanie

wydaje mi sie, że 4 dni to zbyt krotko żeby stwierdzic jakies efekty uboczne... ja biore Aknenormin 5 dzien, i nie dosc ze nie mam zadnych efektow ubocznych to jeszcze przestaly mi pryszcze wyskakiwac (zeby nie zapeszyc) ale juz tak sie nastawilem, ze nic mnie nie zlamie, zadne efekty uboczne, wszystko przetrwam, byle tylko pomoglo wiem ze jestem facet i sie nie znam, ale krem bambino, ten dla niemowlakow jest swietny, lekki i dobrze nawilza, no i jest bardzo wydajny.
Michal89 jest offline  
Stary 2012-01-09, 08:10   #4414
wiewioreqezg
Przyczajenie

Hej ja biorę już3,5 misiaca 60 mg na dobę i jeszcze mi wyłażą czy tak późno mają prawo wychodzić??
wiewioreqezg jest offline  
Stary 2012-01-09, 11:52   #4415
aniol_88
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Ratunku!

Czy ktoś stosował krem do twarzy elo baza (ten z Polfy Rzeszów) intensywnie natłuszczający? http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-...-75-12736.html i czy zostawia tłustą, błyszczącą warstwę na skórze? Dostałam do izoteku tą lekką wersję, ale już nie daje rady zupełnie.

A może jest jakiś krem, który poradzi sobie z tymi wstrętnymi skórkami na cały dzień i jednocześnie nie będzie zbyt tłusty. A z najczęściej przez was wymienianych, który lepszy cetaphil czy physiogel?

PS. chodzi mi o krem na dzień pod makijaż.

krem Cetaphil dobrze nawilża, ale ja go nie nakładam pod makijaż, ponieważ nie gra z moim podkładem, dlatego używam go tylko na noc, dla mojej skóry to wystarczające. Ponieważ nie mam problemów ani z tłustą, ani z bardzo suchą skórą pod makijaż nie nakładam żadnego kremu, wystarczy, że przemyję twarz emulsją Cetaphil, która też nawilża.
aniol_88 jest offline  
Stary 2012-01-09, 12:38   #4416
GRAZA74
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Czyli zaczęłaś brać większą dawkę, że skończyłaś kurację szybciej niż zamierzałaś? Wybrałaś całą konieczną dawkę?

Nowa ustawa nie zmienia nic w zakresie retinoidów, nie były refundowane i nie są nadal
Nie brałam większej dawki, wręcz dawka była minimalna jak na moją wagę, zaczynałam od 20mg, a po miesiącu jak już były pierwsze efekty to brałam naprzemiennie jednego dnia10mg, a drugiego 20mg, ostatnie 3 tyg brałam tylko 20mg.Mam tylko nadzieję , ze to cholerstwo nie wróci już nigdy;-)
GRAZA74 jest offline  
Stary 2012-01-09, 13:00   #4417
ssu87
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniol_88 Pokaż wiadomość
polecam Cetaphi- emulsja do mycia, super nawilża, tak samo jak krem z tej samej serii.
miałam próbkę, nie podpasowała mi, nie lubię żeli które zmywa się wacikiem, physiogel słabo zmywa makijaż, a effaclar za bardzo mnie wysuszy, bo mimo iż tydz temu skończyłam kurację skórę mam nadal suchą i na dodatek wyskoczyła mi krosta, porażka. przejdę się do apteki może coś mi zaproponują, a jak nie zostaną przy AA. Dzięki za pomoc.
Stary 2012-01-09, 15:40   #4418
aniol_88
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
miałam próbkę, nie podpasowała mi, nie lubię żeli które zmywa się wacikiem, physiogel słabo zmywa makijaż, a effaclar za bardzo mnie wysuszy, bo mimo iż tydz temu skończyłam kurację skórę mam nadal suchą i na dodatek wyskoczyła mi krosta, porażka. przejdę się do apteki może coś mi zaproponują, a jak nie zostaną przy AA. Dzięki za pomoc.

a dlaczego użyłaś wacika? Ja najpierw myję twarz mydłem bambino (takie dla dzieci) a później Cetaphil, normalnie na wilgotną twarz, makijaż zmywa się idealnie, skóra nie jest przesuszona.
aniol_88 jest offline  
Stary 2012-01-09, 16:04   #4419
katherine1287
Przyczajenie

Ja używałam i w sumie nadal używam już po leczeniu Cetaphil pod makijaż. Szybko się wchłania i dobrze nawilża, nie ma żadnej tłustej warstwy jeśli nie nałoży się zbyt dużo. Polecam jeszcze peeling enzymatyczny z bromelainą biochemii urody. Zastosowanie tego plus cetaphilu to gładka nawilżona buźka bez skórek (używałam podczas leczenia i teraz też od czasu do czasu).
katherine1287 jest offline  
Stary 2012-01-09, 16:14   #4420
lowers
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
Hej, polećcie mi jakiś fajny żel do mycia twarzy, sama teraz używam AA do cery atopowej ogólnie jest ok ale wkurza mnie że się nie pieni.
Ja polecam la roche posay-toleriane. Baaardzo go lubię, nie jest najtańszy, ale wydajny, mi starczał na ok. 6 miesięcy. Wystarczy jedna kropla, ktorą rozsmarowujemy w dłoniach i tworzy taką 'mięciutką' piankę dla mnie cud, miód i orzeszki.

BiBi

lowers jest offline  
Stary 2012-01-09, 17:27   #4421
chlorek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez GRAZA74 Pokaż wiadomość
Nie brałam większej dawki, wręcz dawka była minimalna jak na moją wagę, zaczynałam od 20mg, a po miesiącu jak już były pierwsze efekty to brałam naprzemiennie jednego dnia10mg, a drugiego 20mg, ostatnie 3 tyg brałam tylko 20mg.Mam tylko nadzieję , ze to cholerstwo nie wróci już nigdy;-)
To w takim razie prawdopodobnie nie wybrałaś minimalnej dawki skumulowanej- powinna wynosić 120-150 mg/kg. Jeżeli jest ona niższa, to nawrót choroby jest bardziej prawdopodobny niestety.
chlorek jest offline  
Stary 2012-01-09, 19:53   #4422
piratte
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez chlorek Pokaż wiadomość
To w takim razie prawdopodobnie nie wybrałaś minimalnej dawki skumulowanej- powinna wynosić 120-150 mg/kg. Jeżeli jest ona niższa, to nawrót choroby jest bardziej prawdopodobny niestety.
Dokładnie, ja też miałam czystą buzię po mniej więcej 1-1,5 miesiąca ale muszę wybrać do końca dawkę.
A orientujecie się może czy jest różnica między wybraniem tych 120 a 150mg/kg? Wystarczy wybrać to minimum, jeśli są efekty, czy lepiej dobić już do 140-150?
piratte jest offline  
Stary 2012-01-09, 20:34   #4423
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniol_88 Pokaż wiadomość
a dlaczego użyłaś wacika? Ja najpierw myję twarz mydłem bambino (takie dla dzieci) a później Cetaphil, normalnie na wilgotną twarz, makijaż zmywa się idealnie, skóra nie jest przesuszona.
Ja też zmywam go wodą normalnie

Cytat:
Dokładnie, ja też miałam czystą buzię po mniej więcej 1-1,5 miesiąca ale muszę wybrać do końca dawkę.
A orientujecie się może czy jest różnica między wybraniem tych 120 a 150mg/kg? Wystarczy wybrać to minimum, jeśli są efekty, czy lepiej dobić już do 140-150?
Ja tam brałam 150. Nawrotów na razie brak tfu, tfu
Stary 2012-01-09, 21:10   #4424
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja tam brałam 150. Nawrotów na razie brak tfu, tfu
Też tak myślę, że jak już biorę to wezmę raz a dobrze Oby tylko udało mi się przekonać do tego moją dermatolog
piratte jest offline  
Stary 2012-01-09, 21:20   #4425
mangha
Raczkowanie

Ja w sumie brałam 2x. Raz za mało wzięłam i wróciło :/ więc dobrze wyjeść tą dawkę większą
Stary 2012-01-09, 22:18   #4426
chlorek
Raczkowanie

Cytat:
Polecam do przeczytania artykuł, który wrzuciłam na forum parę postów wcześniej

Czy warto wziąć 120 czy 150? Tego nie wiem, nie jestem dermatologiem, a to zapewne oceni lekarz chociażby po stopniu nasilenia zmian trądzikowych.

A tak na marginesie --> Należy pamiętać, że póki co, nie udowodniono, aby dawka skumulowana większa niż 150 mg/kg była bardziej skuteczna- dlatego nie warto walczyć z lekarzem o przekraczanie tej normy

P.S. chciałam dodać jeszcze, że nie warto też walczyć o jak największą dawkę dobową- w leczeniu izotretynoiną chodzi właśnie o "wyjedzenie" minimalnej dawki skumulowanej

Edytowane przez chlorek
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:22
chlorek jest offline  
Stary 2012-01-09, 22:25   #4427
wiewioreqezg
Przyczajenie

wszyscy piszą że po miesiącu czy dwóch mają czystą twarz a ja przy 60 mg /h i minęły mi 3 i pół miesiąca i nadal coś wyłaźi ;(
Stary 2012-01-09, 22:33   #4428
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Polecam do przeczytania artykuł, który wrzuciłam na forum parę postów wcześniej

Czy warto wziąć 120 czy 150? Tego nie wiem, nie jestem dermatologiem, a to zapewne oceni lekarz chociażby po stopniu nasilenia zmian trądzikowych.

A tak na marginesie --> Należy pamiętać, że póki co, nie udowodniono, aby dawka skumulowana większa niż 150 mg/kg była bardziej skuteczna- dlatego nie warto walczyć z lekarzem o przekraczanie tej normy

P.S. chciałam dodać jeszcze, że nie warto też walczyć o jak największą dawkę dobową- w leczeniu izotretynoiną chodzi właśnie o "wyjedzenie" minimalnej dawki skumulowanej
Czytałam ten artykuł, jest ciekawie napisany i dowiedziałam się wielu nowych rzeczy Niby 120 wystarczy, jeśli trądzik zaniknie, ale jednak korci żeby dobić do 150, żeby w razie ewentualnego nawrotu (tfu tfu!) nie pluć sobie w brodę, że mogłam wytrzymać jeszcze to 30mg/kg więcej
piratte jest offline  
Stary 2012-01-09, 22:37   #4429
chlorek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wiewioreqezg Pokaż wiadomość
wszyscy piszą że po miesiącu czy dwóch mają czystą twarz a ja przy 60 mg /h i minęły mi 3 i pół miesiąca i nadal coś wyłaźi ;(
Spokojnie <przytula>

Trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki. Może akurat u Ciebie mega ekstra poprawa będzie widoczna troszkę później głowa do góry!

Ja jestem już ( dopiero) po 14 tabletce Acne i wiecie co?
Po 4 h spędzonych na uczelni moja twarz się prawie wcale nie świeciła!!!!
Wspaniałe uczucie podkład w prawie nienaruszonym stanie
Z gorszych objawów- zsypało mi lewy policzek;/ a prawy bez żadnego pryszcza (?)
chlorek jest offline  
Stary 2012-01-09, 22:47   #4430
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Ja jestem już ( dopiero) po 14 tabletce Acne i wiecie co?
Po 4 h spędzonych na uczelni moja twarz się prawie wcale nie świeciła!!!!
Wspaniałe uczucie podkład w prawie nienaruszonym stanie
Z gorszych objawów- zsypało mi lewy policzek;/ a prawy bez żadnego pryszcza (?)
Oj tak ten mat na twarzy to coś czego będzie mi brakowało (podobno po zakończeniu kuracji w pewnym stopniu wraca przetłuszczanie...) Podobnie z włosami, kiedys myłam codziennie lub co 2 dni, teraz mogę nie myć nawet 5
Po około miesiącu miałam wysyp okropny bo skoncentrowany na małym kawalku między policzkiem a brodą, dosłownie krostka na kroście w tym jednym miejscu Ale jakoś powoli zeszło wszystko i teraz jest super Ostatnia mała krostka wyskoczyła mi na same Święta i od tego czasu na szczęście spokój
piratte jest offline  
Stary 2012-01-09, 22:56   #4431
paziaa
Przyczajenie

Cytat:
nie martw się ja biorę curacne już jakieś przeszło 2 miesiące, a moja twarz nadal wygląda okropnie.

i mam pytanie do was, czy przyjmowanie tego leku dwa razy dziennie jest koniecznie o regularnej porze? np 8 rano, 8 wieczorem?

Edytowane przez paziaa
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:58
paziaa jest offline  
Stary 2012-01-09, 23:02   #4432
piratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paziaa Pokaż wiadomość
i mam pytanie do was, czy przyjmowanie tego leku dwa razy dziennie jest koniecznie o regularnej porze? np 8 rano, 8 wieczorem?
Lepiej przyjmować codziennie o podobnej porze. Ja przyjmuję raz dziennie, dwie tabletki na raz (podobno wtedy lepiej działa), staram się o tej samej godzinie +/- godzina.
piratte jest offline  
Stary 2012-01-09, 23:02   #4433
wiewioreqezg
Przyczajenie

Uff trochę mnie pocieszyłaś
YYY nie wydaje mi się że trzeba równo przyjmować, moja derm mówiła że ważne żeby przyjąć dzienną dawkę, jak np masz o jednego dnia wźięłaś o 8 a drugiego weźmiesz o 10 /11 to nic się niestanie , waźne żeby dziennie wybrać zalecaną dawkę
a co inni o tym sądzą??

No no o podobnej porze... ja tam biorę 1 rano około 7-9 zależy jak wstanę
a 2 popołudniu tak 16-17 mniej więcej w tych godz
czasem w weekendy ranną biorę koło 11-12 bo dłuźej się spi.

Edytowane przez wiewioreqezg
Czas edycji: 2012-01-09 o 23:05
Stary 2012-01-10, 12:37   #4434
piratte
Zadomowienie

Z tego co wiem to należy przyjmować o mniej więcej stałej porze, do sytego posiłku albo przynajmniej takiego z tłuszczem
piratte jest offline  
Stary 2012-01-10, 18:19   #4435
wiewioreqezg
Przyczajenie

A jeśli czasem przyjmie się z szklanką wody a je się za 1-3 godz??

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

a noi najczęście to przyjmuje ze śniadaniem np kanapki i herbatka
a druga dawka to z obiadem lub też kanapki z wędliną zazwyczaj i masłemi herbata jak jestem w pracy po południu :0
bo boję się że przez to że czasem bez posiłku zażyłem to jest nie fajnie ;/
Stary 2012-01-10, 18:40   #4436
piratte
Zadomowienie

Cytat:
A jeśli czasem przyjmie się z szklanką wody a je się za 1-3 godz??

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

a noi najczęście to przyjmuje ze śniadaniem np kanapki i herbatka
a druga dawka to z obiadem lub też kanapki z wędliną zazwyczaj i masłemi herbata jak jestem w pracy po południu :0
bo boję się że przez to że czasem bez posiłku zażyłem to jest nie fajnie ;/
Z tego co wiem od mojej dermatolog to przyjmowanie akne na pusty żołądek nie ma sensu... Poza tym należy brać akne przy jedzeniu czegoś tłustego, np. wystarczy kanapka z masłem, ja na wszelki wypadek grubiej smaruję ponieważ retinoidy rozpuszczają się tylko w tłuszczach właśnie.
piratte jest offline  
Stary 2012-01-10, 18:52   #4437
wiewioreqezg
Przyczajenie

no mówię ja przez te 10 opakowań może ze 20 tabletek tak zażyłem...
No ale przecież one od razu nie wylatują więc są tam jakiś czas spory w żołądku więc napewno coś tam się rozpuści??
Stary 2012-01-10, 19:11   #4438
piratte
Zadomowienie

Cytat:
no mówię ja przez te 10 opakowań może ze 20 tabletek tak zażyłem...
No ale przecież one od razu nie wylatują więc są tam jakiś czas spory w żołądku więc napewno coś tam się rozpuści??
Tego już nie wiem, trzeba by jakiegoś lekarza spytać...
Nawet jeśli te 20 się nie wchłonęło, to nie ma to znaczenia jeśli chodzi o proces leczenia, nic się wielkiego nie stanie jeżeli przez 1 dzien czasem zapomni się wziąć tabletkę, bo retinoidy kumulują się w organizmie; nie działają jak antybiotyki, przy których zapomnienie 1 tabletki zaburza leczenie.
Natomiast na Twoim miejscu obawiałabym się tylko tego, że te 400mg mi prawdopodobnie przepadło...
piratte jest offline  
Stary 2012-01-10, 19:47   #4439
wiewioreqezg
Przyczajenie

no czyli poprostu żeby uzupełnić mozliwe straty wystarczy że wybiorę np jedno opakowanie więcej...
Stary 2012-01-10, 20:23   #4440
Neo31290
Przyczajenie

Witam,
Jestem juz po zakonczeniu kurecji Aknenorminem. Jestem juz prawie 3 tygodnie po skonczeniu brania preparatu. Jednak cały czas na twarzy pozostaje mi rumień. Przez jak długo bedzie on jeszcze gościł na mojej twarzy? Zejdzie to samo czy trzeba wspomóc to czyms?

Edytowane przez Neo31290
Czas edycji: 2012-01-10 o 20:25
Neo31290 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości