Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-28, 13:38   #721
biindier
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
wiem to ciezko jest tak przestac zwlaszcza gd te syfki robia sie w bardzo widoczych miejscach... ale przez to wyciskanie to robi nam sie tego coraz wiecej i wiecej i w nowych miejscach, ja samapo sobie to wiem ze jak nie wyciskam co najmniej 3,4 dni to sie zaczyna poprawiac i lepiej to wszystko wyglada, tylko ze po paru dniach przychodzi kryzys i znowu to samo
mam pytanie do tych z was ktore sie maluja, uzywacie jakichs korektow na przebarwienia? jesli tak to jakie polecacie? Do tej pory nie uzywalam bo nie potrzebowalam za bardzo ale teraz mam te przebarwienia i chcialabym je jakos zakryc...
Ja używam Maybelline pure cover mineral- korektor mineralny (oczywiście z tym, że całkowicie mineralny to chyba nie bardzo prawda ), ale polecam go - jest w pędzelku, płynny, a ja lubię taką formę korektorów, nakładam je palcem i się ładnie wtapiają w cerę. Używam go już dłuuuuugo i zadowolona jestem
biindier jest offline  
Stary 2010-03-28, 13:42   #722
KarolciaU2
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Ja używam Maybelline pure cover mineral- korektor mineralny (oczywiście z tym, że całkowicie mineralny to chyba nie bardzo prawda ), ale polecam go - jest w pędzelku, płynny, a ja lubię taką formę korektorów, nakładam je palcem i się ładnie wtapiają w cerę. Używam go już dłuuuuugo i zadowolona jestem
oj dzieki czytalam o nim na KWC i wlasnie przymierzam sie do zakupu.
KarolciaU2 jest offline  
Stary 2010-03-28, 14:04   #723
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
skóra na twarzy nadal mi się łuszczy, zwłaszcza w okolicach ust. Zrobił mi się zajad, nie chce zjeść. Macie jakiś sposób?
Parę dni temu cierpiałam przez okropne swędzenie całego ciała, kupiłam Lipikar, jest lepiej.
Najbardziej przeszkadza mi łupież, nigdy nie miałam go w takim stopniu, a mam ciemne włosy i to bardzo widać. Włosy mi się mniej przetłuszczają, ale sypie się tak, że muszę myć co 2 dni.
na zajady - maść z wit A
na łupież z przesuszenia, suchą twarz i ciało polecam dobre i sprawdzone nawilżacze, wszystko przejdzie

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
mam pytanie do tych z was ktore sie maluja, uzywacie jakichs korektow na przebarwienia? jesli tak to jakie polecacie? Do tej pory nie uzywalam bo nie potrzebowalam za bardzo ale teraz mam te przebarwienia i chcialabym je jakos zakryc...
korektory zielone ładnie odbijają światło i maskują przebarwienia
ja używam od maleństwa korektorów z Bell, mają w ofercie zarówno zielony, jak i zwykły oraz antybakteryjny

nadal jestem zdziebka połamana po wczorajszym
ale już nie chodzę trzymając się mebli czy ściany, jestem w miare wyprostowana
milusio

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-28 o 14:05
Silwena jest offline  
Stary 2010-03-28, 14:32   #724
snafu
Zadomowienie

no to lecimy
tutaj poprzednie zdjęcia : http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=5062

już nie taka brzydka mordka, głównie blizny

Edytowane przez snafu
Czas edycji: 2010-03-28 o 16:04
snafu jest offline  
Stary 2010-03-28, 20:33   #725
Jully
Raczkowanie

snafu gratulacje, naprawde jest poprawa

Troszke mnie tu nie było bo miałam małe problemy z modemem od Neostrady mojej kochanej

ZCzW juz prawie za mną, usta odzyskały normalny kolor, nie wyglądam już jak po nieudanym botoksie, zniknęły pęcherzyki i strupki. Jeszcze musze je ciągle smarować bo zlazł mi cały naskórek i usta ciągle sa bardzo delikatne i wrażliwe.

Moje gule siedzą i bardzo powoli znikają ale staram sie nie wyciskać i smaruje antybiotykiem, więc troche lepiej to wygląda. Zauważyłam też, że przed okresem mimo brania anty i Acne wyskakuje mi troche więcej

Dobra wiadomość jest taka (chociaz nie wiem czy to normalne) że moja skóra nie jest juz przesuszona jak na samym początku. Zrobiła się tak jakby nawilżona. Przez chwilke bałam sie nawet że wrócił łojotok, bo w ciągu dnia pojawia mi się takie uczucie, że skórę pokrywa troche sebum, ale jak patrze w lustro albo dotykam twarzy to nic takiego nie ma. Nie bardzo umiem to obrazowo i zrozumile wyjaśnić Po prostu nie jest przesuszona i podrażniona po calym dniu noszenia podkladu. Jeżeli ktoś zrozumiał o co mi chodzi to podzielcie sie jak to u Was te sprawy wyglądają

A za kilka dni kończę drugi miesiąc i wstawie nowe fotki, chociaz pewnie przez te gule będzie gorzej twarz wyglądała
Jully jest offline  
Stary 2010-03-28, 20:43   #726
aktogimka
Zakorzenienie

Jully, jakiego używasz podkładu?
Ja jestem na wykończeniu jednego i rozglądam się za czymś idealnym Chcę głównie krycia/wyrównania kolorytu cery.

aktogimka jest offline  
Stary 2010-03-28, 20:57   #727
Jully
Raczkowanie

Ostatnio uzywalam Lasting Performance i mieszałam go trochę z City Matt Lirene żeby mi wyszedł dobry kolor Teraz jade na próbkach różnych bo też poszukuje czegos nowego. Dość fajny jest ten nowy mus Loreal Matte Morphose, mimo że odcień jaki próbowałam za ciemny jak dla mnie to i tak jakos się stopił ze skórą. Testowalam też Perfect Stay Astora, Toleriane z LRP i jakiś kryjący z Pharmaceris. ciężko powiedzieć który najlepszy bo musialam je mieszać do uzyskania pożądanego koloru, bo nie wiedzieć dlaczego wszystkie próbki z gazet mają strasznie ciemne odcienie

Też szukam dobrze kryjącego ale naturalnie wyglądającego podkładu. Może sie przejdę po jakieś próbki Clinique albo Lancome
Jully jest offline  
Stary 2010-03-28, 21:01   #728
aktogimka
Zakorzenienie

Ja się ostatnio nalatałam po aptekach i drogeriach i nigdzie nic z próbek nie mieli albo mówili, że muszę coś kupić, żeby próbki dostać

aktogimka jest offline  
Stary 2010-03-28, 21:22   #729
Jully
Raczkowanie

W aptekach nigdy nie pytałam, a w drogeriach to zależy. W Douglasie czasem same proponują a czasem trzeba prosić, zależy od dziewczyny. Ale to chyba logiczne, że zanim wydam wieksza kase na podkład to chce go przetestować dokładnie. Maźnięcie sie w sztucznym świetle to gucio powie czy sie podkład nadaje
Jully jest offline  
Stary 2010-03-29, 20:05   #730
snafu
Zadomowienie

a co tak cichutko?
czyżby wiosna i wszystkich wywiało?
Stary 2010-03-29, 20:30   #731
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez snafu Pokaż wiadomość
a co tak cichutko?
a no wiosna
bylam dzis u derm i oczywiście ona zachwycona : "ach jak ci sie wszystko ladnie zasusza.. ble ble" a ja widze tylko codziennie rano nowe białe główki i nic wiecej..
przepisała mi Fucidin, teraz tak czytam na necie i w ogóle złe opinie ma ta maść.. sama nie wiem, w ciula robi mnie ta derma a ma niby taka dobra reputację..
Stary 2010-03-29, 20:39   #732
Jully
Raczkowanie

A ja byłam dzisiaj u dentysty i nic nie bolało Także już przetestowalam jak nasz kochany lek współgra ze znieczuleniem
Jully jest offline  
Stary 2010-03-29, 20:42   #733
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
A ja byłam dzisiaj u dentysty i nic nie bolało Także już przetestowalam jak nasz kochany lek współgra ze znieczuleniem
to dobrze bo od tygodnia boli mnie ząb a boję sie wybrać
Stary 2010-03-29, 20:56   #734
KarolciaU2
Raczkowanie

Jully kiedy dokladnie zaczelas kuracje?
Snafu widac poprawe

U mnie dzisiaj 45dzien, czuje sie dobrze pod wzgledem fizycznym, na twarzy jest w miare ok, mam lekkie przebarwienia, mam nadzieje ze znikna za jakis czas, ale ropne krostki wciaz sie pojawiaja, w nie duzych ilosciach ale cos tam sobie wyjdzie.
Co do podkladu to ja uzywam z LRP dobrze kryje, ale ciezko dobrac kolor, szczegolnie jak sie ma jasna cere...
Ja do dermatologa ide w srode ciekawe co mi wymysli moj mlody pan doktor Wiktor
KarolciaU2 jest offline  
Stary 2010-03-29, 21:15   #735
snafu
Zadomowienie

dzięki laski
Ja do derma w czawartek idę, ciekawe ci mi powie ciekawego. Mój doktor to Rysiek:P i jest raczej starawy... KarolciaU2 zazdroszczę, bo bym wolała do jakiegoś młodego iść
Stary 2010-03-29, 21:29   #736
KarolciaU2
Raczkowanie

no ja sie troche wstydze bo on calkiem przystojny a ja z taka twarza do niego ale juz niedlugo, jeszcze tylko 4miesiace kuracji
KarolciaU2 jest offline  
Stary 2010-03-29, 21:32   #737
snafu
Zadomowienie

no, ale mój taki pomarszczony. wiesz nic przyjemnego.
Stary 2010-03-29, 22:18   #738
Jully
Raczkowanie

KarolciaU2 tak dokładnie co do dnia to nie pamiętam ale za 5 dni minie 2-gi miesiąc

maadziulek91 ja ogólnie mam fobie dentystyczną jak widze ten fotel i wiertła to juz mnie od razu boli i pierwsza rzeczą o którą prosze to znieczulenie
Jak byłam ostatnio u dermy z ustami to sie przy okazji zapytalam o to znieczulanie i powiedziala mi że nic nie przeszkadza.
Jully jest offline  
Stary 2010-03-30, 09:37   #739
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
a co tak cichutko?
A gdzie ta wiosna? Wczoraj lało, dzisiaj szaro, bur i ponuro, mgła, że nic nie widać No ale mam nadzieję że święta będą słoneczne

Cytat:
no, ale mój taki pomarszczony. wiesz nic przyjemnego.
Mój kardiolog był z cyklu 'stary i pomarszczony' i jako pierwszy lekarz w mojej chorobowej karierze kazał mi się rozebrać od pasa w górę do naga. Zestresiłam się ogromnie, no ale to przecież lekarz To było kilka lat temu, teraz podeszłabym do tego bez stresu

I odebrałam wczoraj kremidła z apteki - Cetaphil MD i Ziaja Med na dzień. Wieczorem użyłam Cetaphilu i już go kocham!
Silwena, dziękuję za polecenie! Bez Twojej rekomendacji chyba bym się nie zdecydowała na kupno

aktogimka jest offline  
Stary 2010-03-30, 17:00   #740
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość

A gdzie ta wiosna? Wczoraj lało, dzisiaj szaro, bur i ponuro, mgła, że nic nie widać No ale mam nadzieję że święta będą słoneczne

Mój kardiolog był z cyklu 'stary i pomarszczony' i jako pierwszy lekarz w mojej chorobowej karierze kazał mi się rozebrać od pasa w górę do n
lało?? ponuro ?? u mnie wczoraj czysta wiosna
tylko dziś wieje jak nie wiem coooooo
Stary 2010-03-30, 19:05   #741
aktogimka
Zakorzenienie

Rano było szaro i brzydko, później wyszło słońce i zrobiło mi kuku.
W pośpiechu zapomniałam się rano ofiltrować i myślę sobie 'ufff, jest pochmurno, dam radę wytrzymać!'. Jeszcze w drodze na zajęcia wyszło słońce, a wraz z nim rumień, rozpalenie polików i gorrrąc! (tia, chłopak się mnie pytał co mi się na buzi dzieje, bo jest takiego koloru, jak mój trencz, czyli super mega czerwoniutka )
Na zajęciach buzia uspokoiła się, jak wracałam, to słonko już się chowało i cało dotarłam do domu.
Aaaa! Nigdy więcej nie zapomnę o filtrach

aktogimka jest offline  
Stary 2010-03-30, 20:14   #742
Jully
Raczkowanie

ja sie szczerze mówiąc nie filtruje i nie wyłazi mi rumień przy silniejszym słońcu wiedzialam że jakaś dziwna jestem
Jully jest offline  
Stary 2010-03-30, 21:23   #743
KarolciaU2
Raczkowanie

ja tez jeszcze filtrow nie uzywam ale trzeba bedzie zaczac
KarolciaU2 jest offline  
Stary 2010-03-31, 09:01   #744
Jully
Raczkowanie

Jutro ide do dermy więc sie jeszcze dopytam, ale jak zaczynałam brać Acne to mówila, że jakies specjalne filtry nie są konieczne, chyba że przebywam długo na mocnym słońcu, ale wtedy to nawet bez leków filtr trzeba.
Jully jest offline  
Stary 2010-03-31, 14:53   #745
Haldinka
Raczkowanie

Hej dziewczyny. Kurcze, od pewnego czasu strasznie wszystko mnie boli. Plecy, ręce, nogi, głowa...kosomos jakiś, chodzę jak paralityk i do tego jestem potwornie słaba. Czy to przejdzie, czy już tak zostanie do końca? bierzecie jakieś środki przeciwbólowe?
Haldinka jest offline  
Stary 2010-03-31, 15:14   #746
flybird
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Jutro ide do dermy więc sie jeszcze dopytam, ale jak zaczynałam brać Acne to mówila, że jakies specjalne filtry nie są konieczne, chyba że przebywam długo na mocnym słońcu, ale wtedy to nawet bez leków filtr trzeba.
ja mam taką broszurkę od aknenorminu, to pisze, że w miarę możliwości należy unikać słońca i stosować środki z filtrem co najmniej SPF 15

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Kurcze, od pewnego czasu strasznie wszystko mnie boli. Plecy, ręce, nogi, głowa...kosomos jakiś, chodzę jak paralityk i do tego jestem potwornie słaba. Czy to przejdzie, czy już tak zostanie do końca? bierzecie jakieś środki przeciwbólowe?
a może to po prostu przesilenie wiosenne?
flybird jest offline  
Stary 2010-03-31, 15:18   #747
Haldinka
Raczkowanie

Nie myśle,że przesilenie. Najpierw były tylko plecy a teraz boli mnie dosłownie każda kosteczka i każdy mięsień. A w ulotce izoeku to jeden z najczęstszych objawów nieporządanych w końcu
Haldinka jest offline  
Stary 2010-03-31, 16:45   #748
snafu
Zadomowienie

Haldinka je nie miałam na szczęście tak bolesnych objawów. tylko kręgosłup ale to i tak nie był to potworny ból a raczej dokuczliwy.

Edytowane przez snafu
Czas edycji: 2010-03-31 o 16:46 Powód: gapiostwo
snafu jest offline  
Stary 2010-03-31, 16:56   #749
KarolciaU2
Raczkowanie

bylam dzisiaj u mojego dermatologa, powiedzial ze wszystko jest z moimi wynikami ok, pytal sie jak sie czuje, powiedzialam ze dobrze sie czuje, na nic nie narzekam jezeli chodzi o bole itp, ze tylko mam sucha skore i usta no ale to normalne, przepisal mi leki na kolejne dwa miesiace i mam sie z nim gdzies w czerwcu spotkac nie wiem jak to zrobie bo bedzie sesja a ja studiuje daleko od miejsca zamieszkania... ale jakos dam rade najwyzej mame wysle zeby jej wypisal dla mnie recepte na jedno opakowanie...

te bole to na pewno przez retinoidy, niektorzy sie na to skarza ze im one dokuczaja ale przechodza po zaprzestaniu brania leku

co do filtrow to moj dermatolog tez nie nalegal jakos specjalnie na nie powiedzial ze nalezaloby unikac slonca ale ja sprobuje sie w cos zaopatrzyc, slonce nigdy nie bylo dla mnie straszne, nigdy sie nie poparzylam, taka gruboskorna baba jestem no ale teraz na tych lekach to trzeba uwazac, nie chce sobie zepsuc efektow kuracji...
KarolciaU2 jest offline  
Stary 2010-03-31, 20:08   #750
snafu
Zadomowienie

ja już jutro idę do derma... i będę jedną nogą na finiszu

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości