Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-28, 13:44   #1741
faraula
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

troszke odetne sie od kwestii ciazy wizazanki powyzej (oby wszystko bylo w porzadku)
4 dzien biore aknenormin - mam migrene, kosci mnie bola i zaczely strzelac stawy. masakra. powiedzcie Ci czy ktoras z was zrezygnowala napoczatku kuracji? ja czuje ze nie dam rady... chyba, ze te objawy znikna... czy jak przerwe to mi sie nasili tradzik?
Stary 2010-07-28, 14:49   #1742
walicnazwe
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to walicnazwe

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Oczywiście możecie sobie jechać ile się podoba po mnie za to że nieodpowiedzialna, że zaszłam w ciąże po 3 a nie conajmniej 6 miesiącach od odstawienia...tylko co to da? Ulży wam? Lepiej się poczuje jedna z drugą jak kogoś na forum zjedzie?

ja nikogo nie 'jade'. wolnosc slowa, ot co!
a ty sie nie denerwuj, bo dzidzusiowi szkodzi

— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline  
Stary 2010-07-28, 17:26   #1743
gossaa24
Raczkowanie

la' MBria- a ja trochę z innej beczki. 300 zł to może i dałaś za te leki, ale teraz można je kupić sporo taniej- 60 kapsułek 20 mg na stronie doz-u kosztuje 178 zł, a zrozumiałam,że masz właśnie tyle kapsułek do sprzedania. Może nie będzie Ci więc tak szkoda jak nie uda się odsprzedać A może mogłabyś nawiązać kontakt ze swoim lekarzem i nakreślić sprawę. Przecież ma swoich pacjentów, którym wypisuje recepty. Może ktoś by odkupił od Ciebie... Są jakieś strony z lekami do sprzedaży w sieci, ale oczywiście nielegalne. No i pozostaje popytać się znajomych znajomych...Nie złość się na dziewczyny, bo w Twoich wypowiedziach wyczuwało się dość niefrasobliwe podejście do tematu ciąży, no a jednak lekarze bardzo podkreślają czym to może grozić. No i stąd to oburzenie Życzę zdrowego dzidziusia
gossaa24 jest offline  
Stary 2010-07-28, 17:56   #1744
snafu
Zadomowienie

podpisuję się pod gossaa24
nie chcemy cię atakować tylko traktujemy branie izo bardzo poważnie, stąd nasze zaniepokojenie i emocje tak sądzę.
Stary 2010-07-28, 20:00   #1745
Jully
Raczkowanie

Byłam dzisiaj u lekarza i wg jej wyliczeń za miesiąc przekroczę dawke minimalną. Ale powiedziałam jej, że jeszcze nie chcę kończyć i pewnie dodatkowy miesiąc wytarguję No ale to i tak juz bardzo blisko końca, a im bliżej tym bardziej się boję
Jully jest offline  
Stary 2010-07-28, 21:13   #1746
knautia79
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość

ciekawe skąd ty możesz wiedzieć co jest teraz moim największym,a co najmniejszym zmartwieniem?! Te leki to 300pln wywalone do śmieci, a dla mnie to sporo kasy, np. dwie wizyty u lekarza...i nie tobie osądzać co powinno być moim zmartwieniem i jak bardzo powinnam się zamartwiać.
Dziecko mam zdrowe, a kasy za leki- owszem szkoda, jesli nie rozumiesz takich prostych rzeczy i trzeba po raz kolejny o tym pisać (bo już raz pisałam) to widać masz problem ze zrozumieniem pisanego tekstu.

hmmm....
fakt, nie moja sprawa
fakt nr2, rzeczywiście niewątpliwie czegoś tu nie rozumiem
nie miałam zamiaru cię opieprzać i życzę powodzenia, oby było rzeczywiście ok
knautia79 jest offline  
Stary 2010-07-30, 15:21   #1747
franczesqua
Raczkowanie

Hej!
Miło dołączyc do tak licznego grona retinoidożerców.
Niestety jeszcze nie udalo mi sie przeczytac tych 59 stron, ale mam zamiar.

Wczoraj zaczelam swoja 'przygode' z Aknenorminem, dawka 20 mg/ dobe, waże 57 kilo, trądziku nie mam dużego, raczej pojedyncze krostki (ale nie stale) i zaskórniki i niestety sporo sladow po wyciskaniu. Sama sobie szkody narobilam wyciskajac i drapiac, nawet to niewidoczne

Po tych 2 dniach cera bardziej sie błyszczy, wszystko jest bardziej widoczne, pory sa wieksze i boli mnie glowa A wlosy? Takie tluste po dniu od umycia, jak kiedys po tygodniu.

Po opakowaniu mam pojsc do derma, z badaniami, a on zadecyduje o dalszej dawce. Troche sie boje o moj portfel, bo wizyta 100 PLN a leki tanie nie sa I jeszcze anty... Jak mi zwiekszy dawke 2-krotnie, to miesiecznie moje syfy beda mnie kosztowac ok 350 PLN! Masakra!

Aha... Mi na recepcie dermatolog pisze 'izotretinoina', a nie nazwa leku. To znaczy, że nastepne opakowanie moge kupic np. Izotek, i nie bedzie to zle? Wiem, ze skladnik jest ten sam, ale wiem tez, jako studentka medycyny, ze w wielu przypadkach nie powinno sie zmieniac leku. Chyba, ze okolicznosci tego wymagaja.

Boje sie tez o to, ze pojawia sie bóle stawów i ściegien. Kocham sport, staram się cwiczyc min. 3 razy w tygodniu, by trzymac linie. Mam sklonnosci do tycia, wiec obawiam sie, ze sie 'zapuszcze'

Co do dziewczyny, która zaszla w ciąże po 3 miesiącach od skonczenia kuracji...
Izotretinoina wyplukuje sie z organizmu W CAŁOŚCI do 2 miesięcy po ostatnim przyjęciu, na ulotkach piszą nawet 4 tygodnie. Więc de facto zagrożenie jest małe (ale zwazywszy na to, że na każdym etapie metabolizmu tego leku: detoksykacja i mnóstwo reakcji prowadzących do unieczynnienia leku oraz jego wydalanie, można napotkac trudnosci, co trudno jest sprawdzic, to trzeba wziąc ryzyko pod uwagę)

Edytowane przez franczesqua
Czas edycji: 2010-07-30 o 15:27
franczesqua jest offline  
Stary 2010-07-30, 22:49   #1748
knautia79
Raczkowanie

witaj,
z tym przetłuszczaniem na początku, to miałam podobnie, tak jakby łojotok się nasilił, a w moim przypadku uwidocznił, bo kłóciłam się z lekarzem, że mam wręcz suchą skórę
po jakimś tygodniu minęło i zrobiło się sucho
ból głowy też przeszedł i nie dolega częściej niż zwykle,
niestety bóle kostno-stawowe nie minęły i tak pewnie zostanie, dla mnie jest to bardzo uciążliwe, rano trudno mi się podnieść z łóżka, tak mnie wszystko boli
potem jak się rozruszam, już da się wytrzymać
powodzenia
knautia79 jest offline  
Stary 2010-07-31, 21:58   #1749
faraula
Raczkowanie

wiecie co.. nie przerwalam jednak kuracji (biore 20 mg co 12 h waze 69kg). pierwszy tydzien byl straszny! potworne migreny, bole kosci i mięsni. kupilam na to glukozamine i (moze to efekt placebo) jest duzo lepiej. w zasadzie na drugi dzien po pierwszych tabletkach pomoglo wiec biore dalej (mam nadzieje, ze to nie ma skutkow ubocznych).
jestem teraz 6 dzien i wyskakuja mi pojedyncze krosty ale widze, ze sie szybciej goja. poza tym niestety nie wytrzymalam i wycisnelam wczoraj zaskorniki, ktore bardzo sie powiekszyly po aknenorminie :| wlosy mam za to suche jak siano i boje sie co bedzie. do tej pory mylam raz na tydzien...
jestem zdeterminowana przeprowadzic kuracje do konca, mimo iz nie mam ostrego tradziku, to przez ostatnie 10 lat zmagam sie z grudkami pod skora na brodzie i na czole

Edytowane przez faraula
Czas edycji: 2010-08-01 o 21:07 Powód: literowka
faraula jest offline  
Stary 2010-08-02, 13:58   #1750
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Więc i ja dołączam do Was ;d Biorę TRETINEX dawka 20mg na dobę. Nie mam jakichś poważnych problemów z cerą itd. Choć problem jest od przeszło 6/7 lat... -.- Wcześniej mnóstwo wyprysków teraz jest lepiej bo przez lata szwędałam się po beznadziejnych dermatologach aż w końcu trafiłam na profesjonalistę ^^ . Problemem moim jest to że np. umyje buzie letnią wodą z mydłem, osuszę i tak pozostawię to po godzinie świece się cała ;/ dwie bibułki nie dadzą rady z matować zresztą po co jak i za pół godz. bym musiała poprawiać. Nic mnie nie zmatuje. Wypryski również na ramionach, dekolcie no i plecach... ogólnie cala skora przetłuszczająca się za bardzo... głowa codziennie myta bo po 24h to od skóry 1cm włos tłusty... w dodatku mam cienkie włosy wiec ścieżko mi to jakoś ukryć i szkoda mi niszczyć włosy tym myciem choć naczytałam sie jak o nie dbać na innych forach i wiem co robie ale fakt faktem jakoś na pewno szkodzę im. Dziś 6 dzień z TRETINEXem i jest OK . bałam się krwawienia z nosa ale bez żadnych takich tylko ze bóle głowy ;/ kawy sie nie mogę napić ( a uwielbiam <3 .. ) bo od razu ciśnienie i lep boli ( ani denerwować sie nie mogę... bo to samo i cały dzień przekreślony bo nawet nie jestem pewna co do brania przeciwbólowych tabletek wiec nie próbuje nawet ... skora mi schodzi z buzi strasznie. I mam pytanie .. jaki krem pod podkład ;> co polecacie. Podkład posiadam prosto z apteki (PHARMACERIS F - DELIKATNY FLUID INTENSYWNIE KRYJĄCY 02 SAND) Jeszcze go nie używałam ale od jutra zaczynam, bo mój płynny mineralny podkreśla suche skórki… i bardzo mi zależy właśnie na kremie do buzi bo coś wyczytałam że krem ma nawilżać a nie natłuszczać ;> ? hm. Czyli chciała bym poznać jaki konkretnie krem był by dobry J btw. usta to czuje jakbym miała obce :P jakby mi ktoś woskiem ze świecy posmarował :| jakieś napięte dziwnie... ale smaruje pomadką :P

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-08-02 o 14:12
lady3m3r4ld jest offline  
Stary 2010-08-02, 15:39   #1751
maadziulek91
Zadomowienie

czesc
dawno nie pisałam bo buźka super, zero syfów
ale mam problem, wybralam dawke 70 mg i niestety ale jakies 3 tygodnie temu przerwalam kuracje nie z mojego powodu, minelo 3 tygodnie i nic sie nie popsuło ale juz mam kolejne opakowanie izoteku i czy moge tak normalnie wrocic do brania ? i liczy mi sie dalej jako kuracja? czy moge spodziewac sie wysypu ? przechodzilam jeden dosc uciążliwy przez ponad 2 miechy wiec mam nadzieje ze teraz juz nic nie bedzie..
miala ktoras takas sytuacje ze przerwala a potem znowu kontynuowała ?
Stary 2010-08-02, 19:38   #1752
snafu
Zadomowienie

ja kiedyś pod koniec już przerwałam na tydzień, nie pamiętam już co to za problem miałam, ale po prostu leciałam dalej z dawką. obyło się bez komplikacji, więc myślę, że jakoś to będzie 3tygodnie to trochę dłużej, ale nie ma co zwlekać tylko wcinaj dalej. to moje zdanie.
Stary 2010-08-02, 20:16   #1753
sinsinsin
Rozeznanie

maadziulek91, jakby wierzyc temu,ze izotretynina wyplukuje sie z organizmu 4-8 tygodni, to niezwlekaj tylko bierz nastepne opakowanie... jest to jakby nie patrzec jakaś ciągłość

U mnie minelo 3 miesiace i jakis tyydzien, az tak dokladnie nie licze. Kuracje mam zakonczyc powiedzmy do konca sierpnia, ale chyba sobie troche przyspiesze i bede brala 60 mg zamiast 40, przez ostatnie 2 tygodnie... Bardzo dobrze znosze leczenie, wiec chyba nic mi nie bedzie... Co myslicie?
Buzie niby mam gladka itd, ale to jeszcze nie jest to czego bym sie spodziewala tak do konca, wiec licze jeszcze na jakies dzialanie przez te ostatni miesiac... acz troche się martwie,ze to juz koniec przemian:/
sinsinsin jest offline  
Stary 2010-08-03, 13:00   #1754
Jully
Raczkowanie

Dawno mnie tu nie bylo, ale w sumie jakichs zmian nie ma na mojej buzi. Syfków brak juz kolejny miesiąć, wąry znikają i ogólnie jest super Leczenie powoli dobiega do końca.
Jully jest offline  
Stary 2010-08-04, 08:37   #1755
Silwena
Wtajemniczenie

Niestety lekarka nie przedłuży mi kuracji
wybrałam niecałe 127 mg/kg.m.c, mimo trądziku przewlekłego (ok +/- 11 lat leczenia), siejącego się nie tylko na twarzy, ale też uszach, plecach aż do posladków, oczywiście też i na ramionach, a nawet we włosach. Łojotok miałam tak silny, że włosy musiałam myć dwa razy dziennie, z pleców mogłam łój zeskrabywać paznokciami Wszystko to kwalifikuje się do dawki większej niż 120mg/kg.m.c - no ale lekarka jest innego zdania. Jak wspominałam w ciągu ostatniego miesiąca leczenia rosły mi zaskórniki, a nawet ropne gule, ale lekarka mówiła, że pewnie się opalałam... tylko, że ja się nie opalałam, ani nie wystawiałam pleców na słońce, używam filtru, hojnie nałożonego, na twarz, uszy, szyję, dekolt, ramiona i ręce. Jest mi okropnie przykro, a przy okazji odczuwam strach czy to nie wróci wszystko. Rodzinny lekarz nie chce mi dać recepty na paczkę Izoteku, chociaż próbowałam go kantować, że nie mogę teraz do lekarki pojechac i proszę o pomoc z receptą, no ale się nie udało. Inni dermatolodzy (jedna prywatnie, jedna państwowo), nie chcą słyszeć o izotretinoinie doustnie, szczególnie teraz gdy jestem wyleczona (?). Mam taką nadzieję, że jestem.

Uoeeee, dzięki za wygadanie się
Podczytywałam temat o pielęgnacji PO kuracji, ale nie znalazłam dla siebie żadnych ciekawych wskazówek. Na razie lekarka kazała dbać o skórę jak podczas kuracji. Zamierzam się nie słuchac do końca i używać na twarz Effaclar K, ma delikatny kwasik LHA, uzywałam go tez czasemm w czasie brania Aknenorminu, oraz Differin na plecki, żeby trzymac skórę w ryzach. Na kontrole i po recepte (pewnie na jakieś retinoidy) mam jechać na poczatku września. Ciekawe jaki plan ma derma wobec mnie. Zobaczymy.

Pozdrówka

ps. Aktogimka, przykro mi, że próbka SVR nie doszła, wysłałam ją zwykłym listem, a im czasem zdarza się zagubić w akcji.
Silwena jest offline  
Stary 2010-08-04, 09:12   #1756
aktogimka
Zakorzenienie

Silwena, szkoda, że derma nie chce przedłużyć Ci kuracji Widzę, że próbowałaś dostać receptę od innych lekarzy, ale nic nie wyszło (może są w jakimś pakcie i się zmówili, żeby Ci nie dawać? ). Mam nadzieję, że jednak z buzią, plecami i całym ciałem wszystko będzie w porządku I moja derma też kazała mi po zakończeniu kuracji pielęgnować buzię tak, jak w trakcie leczenia Ale u mnie wszystko wyglądało inaczej, jak skończyłam leczenie, to buźka była czysta i gładka, ba! - przez ostatnie miesiące była bez żadnych chorobowych zmian
Trzymam kciuki, żeby nie działo się nic złego

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ps. Aktogimka, przykro mi, że próbka SVR nie doszła, wysłałam ją zwykłym listem, a im czasem zdarza się zagubić w akcji.
Nic się nie stało. Zwykłe listy lubią czasem ginąć, taka ich natura Sama wiesz, że chodziło mi wyłącznie o sprawdzenie koloru tego filtra. Teraz generalnie przyzwyczaiłam się do chodzenia z samym filtrem na buzi, bez żadnych podkładów i innych cudów, więc kolor już mi nie potrzebny Ale jeszcze raz dziękuję za chęci

aktogimka jest offline  
Stary 2010-08-04, 12:17   #1757
walicnazwe
Rozeznanie

po 5 miesiącach brania curacne 20mg !

pochwale sie, a co tam

walicnazwe jest offline  
Stary 2010-08-04, 13:15   #1758
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Ale u mnie wszystko wyglądało inaczej, jak skończyłam leczenie, to buźka była czysta i gładka, ba! - przez ostatnie miesiące była bez żadnych chorobowych zmian
Trzymam kciuki, żeby nie działo się nic złego
Nom dzięki, dzięki za dobre słowa
U mnie wszędzie też bez ropniaków, tylko te plecy
na buzi to zaskórników parę, czasem krostki, ale wiem, że tak czy tak, nie powinno się to pojawiać w ostatnich tygodniach leczenia, no ale jakby tak zostało już, to nie będę narzekać, bo dla mnie to nie trądzik, tylko po prostu trochę drobiazgu - o ile nie zamieni się on w ropniaki. Derma na początku kuracji mówiła mi, że z uwagi na przewlekłość i genetyczne obciążenie, sukcesem będzie jak wyleczę się w 70%, a po skończeniu kuracji chociaż przez pół roku będzie ładnie. Ehhh, wydałam na leczenie ponad 2 tysiące złotych, chciałabym być bardziej zadowolona z efektów, chciałabym móc napisać tu za rok, że nadal jest dobrze.

walicnazwe
piękna skóra, śliczna buzia, bardzo Ci do twarzy bez trądziku :-P
Silwena jest offline  
Stary 2010-08-04, 13:34   #1759
sinsinsin
Rozeznanie

walicnazwe, jaaaak pięknie!!! Gratuluje!
I w sumie kuracja krotka, dawka niewielka..i zadnego przebarwienia!
Super
sinsinsin jest offline  
Stary 2010-08-04, 14:46   #1760
Jully
Raczkowanie

walicnazwe slicznie jest gratuluje, a ile ci jeszcze kuracji zostało?
Jully jest offline  
Stary 2010-08-04, 15:54   #1761
walicnazwe
Rozeznanie

jeszcze 6 miesięcy, wiec jeszcze dluga droga przede mna, ale aktualnie jestem zadowolona

walicnazwe jest offline  
Stary 2010-08-04, 16:45   #1762
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Jak może pamiętacie, byłam zmuszona przerwać moją kurację po niespełna miesiącu brania Iso. Nie wiem czy to jeden z moich stanów przejściowych (raz mam cerę prawie idealną ale częściej masakra mnie spotyka) czy to dzięki tej króciutkiej kuracji (podejrzewam, że to dzięki niej) moja cera nadal jest w cudnym stanie. Łojotok wrócił już na poważnie, znowu się błyszczę ale jakoś to niweluję dzięki maseczkom ze spiruliny (po nich ewidentnie maleje mi łojotok), natomiast syfki prawie w ogóle nie wyskakują a jak już jakiś się pojawi, to mały, dość blady (już nie są sine i bolące) i szybo znika. Na prawdę, dawno nie maiłam takiego spokoju z cerą. Nie musze nosić tych okropnych pudrów i fluidów. A blizny znikają dzięki spirulinie i peelingom

Jeżeli efekt się utrzyma a jaw końcu będę mieć aparat chętnie się pochwalę.
mmm3m jest offline  
Stary 2010-08-04, 18:10   #1763
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Jak może pamiętacie, byłam zmuszona przerwać moją kurację po niespełna miesiącu brania Iso. Nie wiem czy to jeden z moich stanów przejściowych (raz mam cerę prawie idealną ale częściej masakra mnie spotyka) czy to dzięki tej króciutkiej kuracji (podejrzewam, że to dzięki niej) moja cera nadal jest w cudnym stanie. Łojotok wrócił już na poważnie, znowu się błyszczę ale jakoś to niweluję dzięki maseczkom ze spiruliny (po nich ewidentnie maleje mi łojotok), natomiast syfki prawie w ogóle nie wyskakują a jak już jakiś się pojawi, to mały, dość blady (już nie są sine i bolące) i szybo znika. Na prawdę, dawno nie maiłam takiego spokoju z cerą. Nie musze nosić tych okropnych pudrów i fluidów. A blizny znikają dzięki spirulinie i peelingom

Jeżeli efekt się utrzyma a jaw końcu będę mieć aparat chętnie się pochwalę.
ciesze sie bo ja pewnie tez bede zmuszona przerwać kuracje we wrzesniu i nie wyjem 120 mg. teraz mam chyba wyjedzonejakies 60 mg wiec pewnie dojde do 100 i tyle.. ale moze nawrotu nie bedzie..
Stary 2010-08-04, 20:53   #1764
EdzikK
Raczkowanie

walicnazwe, super masz teraz buziunię eh ja póki co 2 tyg po zakończeniu kuracji, mam gładką buzię, ale muszę czekać pół roku na yellow peel eh
EdzikK jest offline  
Stary 2010-08-04, 22:22   #1765
walicnazwe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
muszę czekać pół roku na yellow peel eh

to masz blizny tak? czy po co robisz ten zabig?

walicnazwe jest offline  
Stary 2010-08-04, 22:44   #1766
EdzikK
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
to masz blizny tak? czy po co robisz ten zabig?
Tzn. blizn nie mam tak dużo i jakichś tam bardzo głębokich ( i tak się już spłyciły troszkę po Akne) , ale dość rozszerzone pory po poważnym oparzeniu słonecznym ( i tak mi zostało), no i mam całą masę fioletowych przebarwień, które są moją największą zmorą. No i coś jakby pierwsze zmarszczki, co dziwne po retinoidach mi się jakoś rzuciły w oczy.

Edytowane przez EdzikK
Czas edycji: 2010-08-04 o 22:50
EdzikK jest offline  
Stary 2010-08-04, 23:27   #1767
faraula
Raczkowanie

zmarszczki?!? nie strasz mnie... wydal 1500 na kuracje akne a potem drugie tyle na wypelnianie bruzd - super :|

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

btw: jestem okolo 10 dnia i mam masakre na twarzy. mialam zawsze wydawalo mi sie sucha skore na twarzy a teraz mam tlusta :| i do tego pelno grudek wychodzi pod skora, ze z bliska wyglada jak kalafior!! aha i dzis dopiero zaczely przesuszac mi sie usta - okropne, a pomadki ochronne wcale jakos bardzo nie przynosza ulgi dobrze, ze przynajmniej migreny nie mam i kosci juz nie bola
pytanie: w ultce jest, ze nie robic depilacji woskiem - to chodzi o twarz czy cale cialo? nie wiem jak mialabym przezyc bez wosku tyle miesiecy!
Stary 2010-08-04, 23:51   #1768
EdzikK
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez faraula Pokaż wiadomość
zmarszczki?!? nie strasz mnie... wydal 1500 na kuracje akne a potem drugie tyle na wypelnianie bruzd - super :|
Wiesz, to takie moje subiektywne odczucie. Mi się wydaje, że mi się nie złuszczyły jeszcze te wszystkie wartwy po Akne i dlatego to widać. Poza tym młódka już taka nie jestem , niedługo 21 palniekolagen już zanika
EdzikK jest offline  
Stary 2010-08-05, 11:50   #1769
Natala50010
Przyczajenie

Witam wszystkich,
z góry przepraszam za pytanie bo pewnie pojawiło się już na forum, ale jakoś nie mogę znaleźć. Od soboty 07.08 zaczęłam brać Aknenormin i wiem, że to bardzo krótko, ale już zauważyłam u siebie wyschnięte usta i pojawił się łupież, skóra na twarzy również jest bardzo wyschnięta. Czy to normalne, że w tak krótkim czasie stosowania leku mogło się to pojawić? Jak radzicie sobie z łupieżem i suchą skórą? Używacie kremów nawilżających do twarzy? jak tak to jakich? z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
Natala50010 jest offline  
Stary 2010-08-05, 15:22   #1770
EdzikK
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Natala50010 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
z góry przepraszam za pytanie bo pewnie pojawiło się już na forum, ale jakoś nie mogę znaleźć. Od soboty 07.08 zaczęłam brać Aknenormin i wiem, że to bardzo krótko, ale już zauważyłam u siebie wyschnięte usta i pojawił się łupież, skóra na twarzy również jest bardzo wyschnięta. Czy to normalne, że w tak krótkim czasie stosowania leku mogło się to pojawić? Jak radzicie sobie z łupieżem i suchą skórą? Używacie kremów nawilżających do twarzy? jak tak to jakich? z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
Yyyy....7.08? a dzisiaj mamy 5.o8. chodziło Ci o 31.o7 tak?

Aaa i to wcale nie jest krótko. Ja po 2 dniach miałam niezły susz , a w ogóle moim pierwszym objawem było krwawienie z nosa.
Ja używałam do twarzy dermoprotektora cetaphil i nic więcej. Moja derma uważa, że z nawilżaniem nie ma, co przesadzać, bo to się musi złuszczyć i to na tym polega działanie leku, wypycha wszystko do góry. No i mi np. zakazała używać filtrów na twarz, bo są silnie komodogenne ( to po co w takim razie Akne, poza tym ułatwia to nawroty), a jak noszę na co dzień makijaż ( mineralny), to i tak buzia mi się w minimalnym tylko stopniu opala, no chyba, że zamierzałabym na słonku duzo przebywać, ale ja go raczej unikam, bo po Akne są ciężkie oparzenia słoneczne. A na reszte ciałka polecam dodatkowo Ziaje Med kuracja nawilżająca i filtr Soraya 45.
EdzikK jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości