Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 18:46   #151
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
a ja nadal mam mętlik w głowie.. nie wiem co stosowac na twarz, żeby było najlepiej i tanio.. bo jednak już samo wykupywanie izoteku co 20 dni bo tak srednio mi wychodzi to juz niezły wydatek dla moich rodziców..
narazie myję twarz płynem ziaja dla cery trądzikowej, poźniej przecieram twarz tonikiem ziaja z tymiankiem a potem zalezy czy noc czy dzien
rano krem nawilzajacy nivea soft a potem podklad
a na noc maść cynkowa..

chciałabym przejśc przez ten eysyp jak najszybciej bo juz nie mogę wstaję codziennie rano o pół godziny wczensiej żeby jakos doprowadzic twarz do normalnego wyglądu.. wyciskac nie wolno ale z białymi czubami z domu nie wyjdę.. więć delikatnie wypalam tonikiem i ładnie dezynfekuję.. długo schodzi..

cera mi sie jako tako nie przesuszyła jeszcze.. usta fakt faktem pękające, twarz matowa ale nie sucha i żadne płaty skóry mi nie shcodzą.. może za duzo nawlżam.. ? sama nie wiem..
radzicie odstawić wszystkie maśći antytrądzikowe a ja nie umiem bez nich żyć od 7 lat.. ciężko..

Ręce człowiekowi opadają

Teraz Twoja buzia przestaje byc trądzikowa, musisz używać kosmetyków dla wrażliwców, do skóry suchej czy atopowej. Może musisz to za ciężkie słowo - powinnaś brzmi lepiej.
Ale jak zrobisz - sama zdecydujesz, tylko później nie płacz, że Cię wszystko boli, piecze i jest czerwone, bo dalej katowałaś się antytrądzikowcami
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-02 o 18:48
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 18:47   #152
simcha
Zakorzenienie
 
Avatar simcha
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 423
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dokładnie, podpisuję się pod mmm3m obiema rękami
mi usta zaczęły pękać dopiero po 2 opakowaniu. Jeśli chodzi o wysyp, to zawsze na początku jest pogorszenie! Ja na przykład też przed okresem zawsze mam wysyp, z miesiąca na miesiąc się zmniejsza, ale jednak jest. Musisz przede wszystkim pamiętać że leczenie trądziku jest niełatwe i czasochłonne ! Więc efekty nie będą tak hop siup, po tygodniu czy dwóch, ludzie leczą się bezskutecznie latami.
Mi też było ciężko odstawić maści, a najgorzej było z wyciskaniem, musiałam siadać na rękach po prostu Najlepiej wyrzuć lub schowaj wszystkie opakowania, nie będzie kusiło.
Co do kosztów, to olkie wkleiła bardzo fajne i niedrogie kosmetyki, a jak widać po jej pięknej buzi - działają. Także przetrzymaj parę tygodni, a zobaczysz że wszystko zacznie ładnie schodzić, powodzenia!
__________________

zapuszczam włosy



Pomóż Bronkowi Lopez zostać w Polsce z mamą!
podpisz PETYCJĘ

Edytowane przez simcha
Czas edycji: 2010-03-02 o 18:48
simcha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 18:56   #153
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

To ciekawe dlaczego moja dermatolog zaleciła mi wręcz smarowanie sie na noc Clindacinem ????
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 19:59   #154
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mnie derma przepisała Isotrexin, co na moje oko jest kompletnym debilizmem. Tym bardziej, że miałam tę maść rok temu i mnie podrażniała i wysuszyła ponieważ ona chyba jest na bazie alkoholu . Dermy czasami nie wiedzą co robią..a dziwne bo wszystko jest napisane w ulotce ><.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 20:10   #155
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
To ciekawe dlaczego moja dermatolog zaleciła mi wręcz smarowanie sie na noc Clindacinem ????
My Ci na to pytanie nie odpowiemy Być może taka jest jej 'taktyka' leczenia? Ale jeśli sama dała Ci przy retinoidach dodatkowo tę maść, to już zdecydowanie musisz odstawić całą resztę antytrądzikowych maści i kosmetyków, bo zupełnie wypalisz sobe buzię... Poza tym gdybym po smarowaniu się Clindacne czuła uciążliwe pieczenie czy podrażnienie, to odstawiłabym maść.

Rozumiem, że zależy Ci na cięciu kosztów i tańszych preparatach do pielęgnacji. W dobrej cenie są kosmetyki Ziaja Med, AA Help, tanio kupisz też Dermoklar (ok. 25 zł, ale mi jedna buteleczka starcza na około pół roku, bo emulsja jest bardzo wydajna, więc sumasumarum - koszt niewielki ), jeśli myślisz nad Humektanem, to kup dużą butlę (100g), bo wychodzi o wiele taniej niż to małe 30 g

To tylko takie moje małe sugestie Decyzja jednak należy do Ciebie.

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Mnie derma przepisała Isotrexin, co na moje oko jest kompletnym debilizmem. Tym bardziej, że miałam tę maść rok temu i mnie podrażniała i wysuszyła ponieważ ona chyba jest na bazie alkoholu . Dermy czasami nie wiedzą co robią..a dziwne bo wszystko jest napisane w ulotce ><.
Wysuszyła Cię, bo to kombinacja antybiotyku i retinoidu
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 20:39   #156
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
Co do kosztów, to olkie wkleiła bardzo fajne i niedrogie kosmetyki, a jak widać po jej pięknej buzi - działają. Także przetrzymaj parę tygodni, a zobaczysz że wszystko zacznie ładnie schodzić, powodzenia!
moge podliczyc

krem ok 11 zl + balsam ok 13zl + zel flosleku ok 10 zl + pomadka ok 5,50zl = ok.40 zl

dodatkowo jesli ktos juz chce kompleksowo dbac o cere podklad pharmaceris ok 36zl + baza sroraya(lub tez nie ) ok 29zl + skrobia 0zl ( kazdy ma w domu make ziemniaczana) = 65zl

a przy dobieraniu kosmetykow kiedyje sie zasada:

ZERO OLEJU MINERALNEGO( MINERAL OIL LUB PARAFFINUM LIQUIDUM) I ZERO ALKOHOLU PIERWSZY ZAPYCHA JAK MALO CO OSADZA SIE NA SKORZE WCHODZI W PORY POWODUJAC ROZWOJ BAKTERI I WSZYTKO CO NAJGORSZE;/ TRUDNO ZMYC BEZ MOCNEGO DETERGENTU. OSADZAJAC SIE NA SKORZE POWODUJE NAWARSTWIENIE NASKORKA I PRZYDUSZENIE CERY.
ZA TO ALKOHOL NIEMILOSIERNIE PODRAZNIA I WYSUSZA.

dlatego tez zaden z wypisanych wyzej kosmetykow nei ma ani alko ani oleju mineralnego.


co do uzywania lub nie kremu tez mialam proponowane by nie uzywac. jednak cera tak mnie szczypala i piekla ze polecialam do apteki studiujac sklady wybralam te kosmetyki. powiedzialam mojej dermatolog co biore i powiedziala ze dobrze wybralam.wiec studiowac dziewczyny i chlopaki sklady

a to jeszcze kilka propozycji moich bez ktorych zyc nie moge

plyn micelarny rozany z ziaji -swietnie usowa tusz do rzesgdy mam lenia albo po imprezie jak nie chce zmywac zelem bo za duzo roboty lece nim po calej twarzy;D ma gliceryne ladnie uelastycznia buzke i przecieram czasem wacikiem z nim usta jak mi sie duzo skorek luszczy bo ladnie je usowa i znow moge je namascic pomadka

zel do mycia twarzy ultranawilzenie AA bez sls i z aloesem ladnie nawilza i uelastyczia
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-03-02 o 21:06
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 22:54   #157
kylesmomisadirtyslut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Moja kuracja izotekiem trwa od pazdziernika - dawka skumulowana jest juz chyba kosmiczna (biore 30-40mg na dobe), ale uznalismy z moim dermatologiem ze lepiej jesli jeszcze bede troche to brac, za to z mniejszym ryzykiem nawrotow potem.
moj tradzik jest (byl ) w sumie lekki - pojedyncze wypryski, a na brodzie w jednym miejscu uciazliwy wysyp - niestety nie dala mu rady nawet 12-miesieczna kuracja doustnym antybiotykiem..

izotek znosze doskonale, moj dermatolog za kazdym razem zachwyca sie jak to nie wygladam na kogos w trakcie kuracji. ja niestety zaczynam juz sie martwic, ze niedlugo trzeba bedzie to odstawic , latwo przyzwyczaic sie do mycia wlosow raz na tydzien i skory, ktora nie zaczyna sie swiecic godzine po przypudrowaniu , zdecydowanie latwiej jest mi po prostu regularnie solidnie nawilzac przesuszona skore

w pielegnacji, tak jak dziewczyny pisaly juz wyzej, trzeba po prostu przestawic sie zupelnie na kosmetyki dla skory suchej/wrazliwej - niestety tylko apteczne specyfiki daja rade w moim wypadku. zawsze wyciagam od dermatologa garsc probek przy kazdej wizycie, zeby choc troche oszczedzic w trakcie kuracji

zadnych miejscowych preparatow na wypryski (podrazniaja, moga nawet zostac po nich przebarwienia), matujacych kremow, tonikow z alkoholem itp! mysle, ze przepisywane przez dermatologow zewnetrzne preparaty moga miec sens na poczatku kuracji, zeby pomoc opanowac wysyp, potem to juz chyba tylko niepotrzebne obciazanie i podraznianie cery :/

a co do wyciskania "niespodzianek" - ja bardzo latwo oduczylam sie tego, kiedy jeden taki pryszcz nie chcial mi sie zagoic przez okragly miesiac - skora w trakcie kuracji generalnie wolniej sie goi, czasem strupki i zadrapania pojawiaja sie prawie "z niczego" i zostaja na duzo dluzej niz normalnie
kylesmomisadirtyslut jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 08:48   #158
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kylesmomisadirtyslut Pokaż wiadomość
Moja kuracja izotekiem trwa od pazdziernika - dawka skumulowana jest juz chyba kosmiczna (biore 30-40mg na dobe), ale uznalismy z moim dermatologiem ze lepiej jesli jeszcze bede troche to brac, za to z mniejszym ryzykiem nawrotow potem.
moj tradzik jest (byl ) w sumie lekki - pojedyncze wypryski, a na brodzie w jednym miejscu uciazliwy wysyp - niestety nie dala mu rady nawet 12-miesieczna kuracja doustnym antybiotykiem..
Też łykam Izo od października, ciągle dawka 40 mg/doba, a dawkę skumulowaną do tej pory mam ok. 87 mg/kg m.c., więc wcale nie jest to jakiś kosmos

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a przy dobieraniu kosmetykow kiedyje sie zasada:

ZERO OLEJU MINERALNEGO( MINERAL OIL LUB PARAFFINUM LIQUIDUM) I ZERO ALKOHOLU PIERWSZY ZAPYCHA JAK MALO CO OSADZA SIE NA SKORZE WCHODZI W PORY POWODUJAC ROZWOJ BAKTERI I WSZYTKO CO NAJGORSZE;/ TRUDNO ZMYC BEZ MOCNEGO DETERGENTU. OSADZAJAC SIE NA SKORZE POWODUJE NAWARSTWIENIE NASKORKA I PRZYDUSZENIE CERY.
ZA TO ALKOHOL NIEMILOSIERNIE PODRAZNIA I WYSUSZA.
Przyznam się, że w jednym zimowym kremie (ochronne tłuściochy, zalecenie dermy) miałam olej mineralny i nic mnie nie zapychało A alkoholu unikam, bo nie zniosłabym tego pieczenia Raz umyłam buzię u chłopaka właśnie jakimś alkoholowcem-antytrądzikowcem, bo nie patrzyłam, co biorę w ręce - efekt był straszny, jedno wielkie ała!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-03 o 08:49
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 11:44   #159
Deadspace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Może na początek przedstawię moją historię.

Na trądzik cierpię od lat pięciu. Leczę od czterech. Jestem po dwóch kuracjach antybiotykowych, kilku retinoidami zewnętrznymi i innymi, przeróżnymi "cudownymi" mazidłami i co najmniej kilkunastu różnych peelingach. To wszystko razem kosztowało mnie ok. 8 tys. złotych, a jedyny efekt to zmniejszenie trądziku z postaci ciężkiej do umiarkowanej.
W tym czasie ranga problemu, jakim stał się dla mnie trądzik, urosła na tyle, że wstyd mi wyjść z domu. Pojawiła się determinacja, tak silna, że trudno było mi się skupić na czymkolwiek innym niż pozbyciu się trądziku.
Zdecydowałam się, w związku z tym, na retinoidy doustne, ale z tego co wyczytałam to trudno jest uzyskać receptę. Odwiedziłam już wielu dermatologów (chyba wszystkich w okolicy) i znaczna większość bagatelizuje mój problem przepisując kolejne leki, które nie pomagają, a ja marnuję czas i pieniądze na kolejne wizyty napychając im kieszenie, podczas gdy na mojej skórze pojawia się coraz więcej blizn. Jestem umówiona na pierwszą wizytę z dermatologiem u którego jeszcze nie byłam i zastanawiam się w jaki sposób mam go przekonać, żeby w końcu przepisał mi ten nieszczęsny Izotek czy Roacoutinne.
Deadspace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:56   #160
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

powiedz ze nie chcesz koleknych antybiotykow ze rady nie daja i ze bez recepty na ktorys ze specyfikow nie wyjdziesz bo masz dosc meczenia sie z nawrotami. ze zdajesz sobie sprawe jakie sa skutki uboczne i mimo wszystko chcesz brac. jak nie przepisze to idz do prywatnego ja np jezdze z krk do wawy do dr bierzniewskiej. opowiedzialam jej o moich meczarniach i ze moim marzeniem jest zaczac w koncu zaczac stosowac kosmetyki odpowiednie do mojej 23 letniej cey i pierwsze przeciwzmarszczkowe a nie przeciwtradzikowe dla nastolatkow dala skierowanie na badania i recepty na izotek ktore mialam wykupic dopiero po zlrobieniu wynikow i wyslaniu ich . jesli mialy byc dobre dala znac ze moge zaczac brac i tak biore kolejny miesiac

co do wyciskania to ja mam inna zasade oczywiscie nie gniote na sile jedynie jak cos juz wyskoczy i jest na wierzchu z bialym czubkiem . biore sterylna igielke najciensza z tych do strzykawek i dotykam ta igielka czubeczka krosty. sama doslownie wychodzijesli mimo przebicia jest wewnatrz lekko dotykam wqacikiem i tym razem juz napewno wychodzi nie ma zaczerwienienia wiekszego niz jak byla sama krostka a twarz nie zmasakrowania cisnieciempozniej punktowo kemik acnefan apteczny na pryszcze z samymi wyciagami roslinnymi jest i nastepnego dnia odpadajacy strupek

na pekajace kaciki polecam sudocrem na noc i rano strupek juz jest przetestowany nie raz wczesniej sparowalam wazelina ale nie goilo sie dopiero po sudokremie moje 2 tyg meczarnie z kacikami skonczyly sie w ciagu 3 dni


zamiast toniku stosuje hydrolat oczarowy z mazidel
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:09   #161
Deadspace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Kiedy ja tylko prywatnie, a oni dalej nie przepisują.
Deadspace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 13:40   #162
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

olkie - bardzo przydatne rady dajesz, wszystkim się na pewno przydadzą Dzięki !
A powiedz mi, masz coś sprawdzonego nawilżającego na włosy lub skóre głowy? Czy nie dopadł Cię zbytni przesusz głowowy ( ) w czasie stosowania izo?

btw, też jestem z Krk
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:51   #163
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Deadspace Pokaż wiadomość
Kiedy ja tylko prywatnie, a oni dalej nie przepisują.
coz ja bym sie wyklucila. jakby chciala dac inna recepte na jakis antybipotyk bym powiedziala ze dziekuje nie trzeba i wyszla bez placenia;d znajac siebie

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
olkie - bardzo przydatne rady dajesz, wszystkim się na pewno przydadzą Dzięki !
A powiedz mi, masz coś sprawdzonego nawilżającego na włosy lub skóre głowy? Czy nie dopadł Cię zbytni przesusz głowowy ( ) w czasie stosowania izo?

btw, też jestem z Krk
szczerze mowiac mialam przetluszczajace sie wlosy i mi teraz jest to na reke ale teraz uwielbiam wszelkie szampony dla dzieci np bambino w rozowym opakowaniu maske wax polski wszytkie ,kallos placenta( nienawidze mlecznego;/ zbyt obciaza i oblepia wlosy i zapach na dluzsza mete przyprawia o mdlosci) oraz balsam aloesowy mrs potter bardzo dobrze nawilza i rozplatuje wlosy
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:21   #164
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Deadspace Pokaż wiadomość
Na trądzik cierpię od lat pięciu. Leczę od czterech. Jestem po dwóch kuracjach antybiotykowych, kilku retinoidami zewnętrznymi i innymi, przeróżnymi "cudownymi" mazidłami i co najmniej kilkunastu różnych peelingach. To wszystko razem kosztowało mnie ok. 8 tys. złotych, a jedyny efekt to zmniejszenie trądziku z postaci ciężkiej do umiarkowanej.
W tym czasie ranga problemu, jakim stał się dla mnie trądzik, urosła na tyle, że wstyd mi wyjść z domu. Pojawiła się determinacja, tak silna, że trudno było mi się skupić na czymkolwiek innym niż pozbyciu się trądziku.
Dokładnie to powiedz dermatologowi.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 19:12   #165
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mnie te gule na żuchwie chyba nigdy nie znikną. Już zjadłam ponad 90/kg i nadal tam siedzą. Paskudy.

Od jakichś 3 dni czuję w ustach gorzki smak, szczególnie na końcu języka (końcu, czyli tam z tyłu). Nie wiecie od czego to może być? Pan google straszy problemami z wątrobą no i dziś poszłam na badania. Pisało też coś nt pomadek "kolastyna" ale ja jej nie używam czy inne pomadki też mogą dawać taki efekt(almirral, neutrogena)?
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 19:35   #166
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A miałaś te gule wcześniej, czy wyszły tak silnie dopiero jak zaczęłaś brać? I ile to już czasu?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 19:52   #167
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie 5 dzień leczenia dziś mija, jak narazie odczuwam suchosc ust i mam nadzieje ze na tym sie skończa skutki uboczne zaczyna juz mi sie wysuszac skóra także kuracja zaczyna działać niestety wyskoczyła mi opryszczka nie wiem czy ma to coś wspólnego z moją kuracja lekiem Curacne, jak myślicie nie wiem tez czy mogę używać podkładu bezolejowego jak przed kracja o właściwościach matujących, na wizyte do lekarza ide dopiero pod koniec miesiąca,a na ostatniej wizycie zapomnialam o to zapytać mojego lekarza .

Edytowane przez teqili
Czas edycji: 2010-03-03 o 19:55
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 19:55   #168
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no grudki wyszly wszystkie. ale z nimi radzilam sobie juz inaczej wiekszosc sama sie splycila ze moglam je nakluc i usunac a reszte ze wsttydem przyznam ze z pomoca igly wycisnelam<wstydnis> nie moglam sie powstrzymacna szczescie dzieki igielce spustoszenia byly minimalne gdyz nie cisnelam na sile zrobilam ujscie grudce ropy co siedziala dluuugo pod skora i przy srednim nacisku same wyszly;D ale kluc musialam glebokoooooooo;D niedoswiadczonym niepolecam ja mialam juz wprawe bo wiele lat tak usowalam krostki

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
U mnie 5 dzień leczenia dziś mija, jak narazie odczuwam suchosc ust i mam nadzieje ze na tym sie skończa skutki uboczne zaczyna juz mi sie wysuszac skóra także kuracja zaczyna działać niestety wyskoczyła mi opryszczka nie wiem czy ma to coś wspólnego z moją kuracja lekiem Curacne, jak myślicie
mozliwe. nie przejmuj sieja mialam problem z kacikami. ciagle pekaly
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-03-03 o 20:04
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 20:05   #169
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
A miałaś te gule wcześniej, czy wyszły tak silnie dopiero jak zaczęłaś brać? I ile to już czasu?
no właśnie kurde nie pamiętam kiedy się pojawiły choć wydaje mi się, że już były. a zaczęłam kuracje 28listopada czyli 3miesiąc, o kurczątko właśnie mi uświadomiłaś, że być może jeszcze za szybko. cała buźka w miarę czysta, ale te gule bolące zostały, no nic czekamy dalej.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 08:50   #170
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Za kilka dni mijaja 3 miesiace mojej wspolpracy z izotekiem! Nieprawdopodobne, jak szybko to minelo, ale do rzeczy poprawa jest znaczna, oczywiscie mam duzo jeszcze podskornych niespodzianek,ktore wychodza na powierzchnie i tworza sie duze ropniaki, ale generalnie niebo,a ziemia miedzy tym co widze teraz, a 3 miesiace temu!
martwia mnie tylko ogromne blizny i przebrwienia, a takze czerwono-rozowe zabarwienie skory, ale mam nadzieje,ze to minie apropos - akne splyci troche blizny czy z tym akurat sobie nie radzi?
poza tym zauwazylam,ze mam mniej rozszerzone pory
Od wczoraj przyjmuje 1mg/kg i skora jest mega sucha,ale pocieszam sie,ze do konca kuracji zostalo tylko 2,5 miesiaca i jakos musze dac rade.
Skutki uboczne:
skora calego ciala MEGA! sucha,
zmeczenie i sennosc,
i najwazniejsze - wraz ze wzrostem dawki dobowej 20,40,60 mam praktycznie non stop stany depresyjne i chyba musze sie przychylic ku tezie,ze jednak izotretinoina powoduje fatalny psychiczny nastroj.

Powodzenia wszystkim zmagajacym sie z tradzikiem! Wygramy z nim 10:0 odrobina silnej woli i samozaparcia wystarczy,a czas i tak uplynie szybciej niz sie nam wydaje
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 09:13   #171
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie co prawda dopiero 11 dzień ale też odnoszę wrażenie, że chyba robi się z moją psychiką coś nie tego ;/ oczywiście póki co zwalam to na okres, ciężką sytuację życiową i mój ogólny debilizm ;/ zobaczę jak to będzie dalej.
Usta suche, ale bez tragedii.
buźka miejscami delikatnie sucha.
pory jaśniejsze i chyba mniejsze.
kilkanaście krostek ropnych i kilka bolących gól.
mniejszy łojotok, ale nadal się świecę ;/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 14:57   #172
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
mniejszy łojotok, ale nadal się świecę ;/
blyszczy sie napieta i przesuszona skora tak mialam przez pierwsze 3 miesiace
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 15:55   #173
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja Wam powiem tak
pierwsze 20 dni gdy miałam dawke 20mg / 60 kg to miałam tylko suche usta i delikatnie zmniejszył mi się łojotok.. no i pogorszenie buźki masakryczne.. Potem otrzymałam dawkę w parzyste dni 40 mg a w nieparzyste 20 mg na której jestem do dziś czyli juz chyba 34 dzień ogólnie i pojawila mi sie wysypka na brzuchu taka dziwna malutkie swędzące kropeczki, strasznie wyschła mi skóra na całych rekach, mimo że do kąpieli dolewam oliwke dla dzieci i w ogóle potem smaruję nia ciało..
włosy myje tylko 2 razy w tygodniu szok
ogólnie jestem zadowolna, mimo wysypu ponieważ jakos udaje mi sie go ogarnąć.. i tfu tfu dzis sie obudziłam bez żadnego nowego z biała główka więc może powoli wysyp zanika..
porobiłam sobie wlasnie zdjęcia i wieczorem je wrzuce jak będę umiała :P
ale z góry mówię, że nie wiem jak Wy ale ja wielkiego trądziku nie mam, raczej uciążliwy i oporny na wszystko..

Aha, a jesli chodzi o wczesniejsze moje wpisy na temat tego że stosuje jeszcze kosmetyki i kremy dla trądzikowców to robię to dlatego, żeby przyśpieszyć zaniknięcie wysypu. Rozumiem, że po izoteku mam wrazliwa skórę więc cokolwiek by mi ja podrazniło odstawiłabym. Jednak narazie nie dzieje mi sie z nia nic złego.
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 17:42   #174
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja przy 6 dniu kuracji mam już wysuszoną skórę w okolicy ust, a twarz tzn środkowa jej część zaczerwieniona podrazniona używam kremu nawilżającego ale tylko gdy zmyje makijaż poniewaz jesli nałożę pod podkła to zarza się świecę nie wiem co zrobić by złagodzić skórę dodam, że dostałam dawke 40mg/70kg czyli 20mg rano i wieczorem 20mg. Zastanawiam sie nad tym czy nie jest to poprostu za wysoka dawka jak na początek i stad te objawy.
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 18:50   #175
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja dziś odebrałam wyniki krwi i wszytsko w granicach normy czyli winowajcy gorzkiego języka szukam gdzie indziej. Może faktycznie to jakaś pomadka? No nic będę testować i sprawdzać a może to tylko takie chwilowe.
teqili ja bym zaufała dermowi, chyba wie co robi. Ja przez pierwszy miesiąc miałam 20/60kg no, ale co lekarz to inna metoda. Może z czasem będzie lepiej albo poprostu ty się przyzwyczaisz
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 19:20   #176
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
blyszczy sie napieta i przesuszona skora tak mialam przez pierwsze 3 miesiace


nie nie nie, może źle mnie zrozumiałaś
nadal produkuje mi się łój, ale mniej, stąd nadal się błyszczę.
Ale to prawda, że mniej i jakoś tak szlachetniej
już nie jak wysmarowana smalcem, tylko jakimś nabłyszczaczem.

Usta już ewidentnie suche, godzina bez jakiegokolwiek zabezpieczenia i przy moich szerokich uśmiechach pękają. ;/ wągry rzeczywiście maleją i jaśnieją. Twarz coraz bardziej się łuszczy ale póki co bez tragedii.




Mam pytanie co do włosów;
moj problem od jakiś 10 lat to tłusty łupież - mycie włosów co 5 dni.
Twierdzicie, że w czasie kuracji możecie swoje tłuste włosy myć już raz w tygodniu, to może ja nawet raz na dwa (tłuste tylko przy głowie po 5 dniach)
ale zastanawia mnie co stanie się z moim łupieżem, czy zniknie, czy stanie się suchy i zamiast trzymać się skóry będzie się sypał ze mnie jak śnieg? ;/ w takim razie mam nawilżać skórę głowy czy coś jeszcze?


mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 20:36   #177
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Ja przy 6 dniu kuracji mam już wysuszoną skórę w okolicy ust, a twarz tzn środkowa jej część zaczerwieniona podrazniona używam kremu nawilżającego ale tylko gdy zmyje makijaż poniewaz jesli nałożę pod podkła to zarza się świecę nie wiem co zrobić by złagodzić skórę dodam, że dostałam dawke 40mg/70kg czyli 20mg rano i wieczorem 20mg. Zastanawiam sie nad tym czy nie jest to poprostu za wysoka dawka jak na początek i stad te objawy.
napisalam wyzej czym lagodzilam zelem aloesowym lub nagietkowym z flosleku. wczesniej schladzalam w lodowce arnikowy moze za to szczypac dlatego uzywam go od czasu do czasu na cala twarz by zlikwidowac rumien, pojedyncze pryszcze by zbladly no i na zaczerwienione plamki po krostkach by sie rozjasnily
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 09:14   #178
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Napewno wykorzystam radę i zaraz pójdę do apteki po te kremiki by ugasic pożra na mojej twarzy okropne uczucie mam nadzieje że skóra sie w krótce przyzwyczai i bedzie ok mam jeszcze jeden problem otóż podkład którego dotychczas używałam zaczął mi się ważyć na twarzy dziwne to jakieś, ale szkoda mi wydawać kasy na testowanie podkładów ponieważw swoim życiu miałam już chyba (prawie) każdy, a ten którego używam odpowiada i w 100% a raczej odpowiadał dopóki nie zaczęlam kuracji. Ten Pharmaceris miałam wszystko super lecz błyszczałam sie jak bąbka po chwili od nałożenia jestem w kropce
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 11:00   #179
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Napewno wykorzystam radę i zaraz pójdę do apteki po te kremiki by ugasic pożra na mojej twarzy okropne uczucie mam nadzieje że skóra sie w krótce przyzwyczai i bedzie ok mam jeszcze jeden problem otóż podkład którego dotychczas używałam zaczął mi się ważyć na twarzy dziwne to jakieś, ale szkoda mi wydawać kasy na testowanie podkładów ponieważw swoim życiu miałam już chyba (prawie) każdy, a ten którego używam odpowiada i w 100% a raczej odpowiadał dopóki nie zaczęlam kuracji. Ten Pharmaceris miałam wszystko super lecz błyszczałam sie jak bąbka po chwili od nałożenia jestem w kropce
to nie krem a zel a z pharmacerisem radzilam sobie zwykla maka ziemniaczana stosowalam jak puder. nakladalam pedzlem a pozniej dokladnie zmiatalam nadmiar;d nic nie mialo prawa sie blyszczec;d
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 11:18   #180
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
to nie krem a zel
Chodziło mi właśnie o żel Nie mogę jakoś sie chyba przekonać do tego Pharmacerisa ponownie, ja nakladałam na niego puder matujący transparentny sypki i bez efektów tzn efekt był tylko na godz a pózniej masakra wiec boje sie znów go kupować właśnie myślałam o jakimś aptecznym, ale z tego typu mialam tylko Pharmacerisa wiec nie mam doświadczenia.
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.