Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-05, 17:27   #1771
Natala50010
Przyczajenie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[QUOTE=EdzikK;21170772]Yyyy....7.08? a dzisiaj mamy 5.o8. chodziło Ci o 31.o7 tak?

Tak chodziło mi o 31.07 Dzięki za odpowiedź.
Natala50010 jest offline  
Stary 2010-08-05, 21:59   #1772
faraula
Raczkowanie

ja skutki uboczne tez mialam na samym poczatku, a teraz odpukac jest lepiej
co do filtrów to sie nie zgadzam. trzeba urzywac, ale nie takich tlustych i ble bo one napewno zatkaja. ja polecam dwa spf 50+ chanel lub clarins. w takich malych buteleczkach (starcza na pol roku bo aplikuje sie kilka kropli). nauczylam sie urzywac takich filtrow w krajach arabskich i przyznam ze na stale zaoscily w mojej kosmetyczce, a podczas kuracji to wogole sobie nie wyobrazam wyjsc bez tego z domu!

btw: ktoras z was pisala o lisciach oliwnych... dzis kupilam
Stary 2010-08-06, 01:58   #1773
marina06
Raczkowanie

Mija mi 17 dni z izotekiem, usta bardzo bardzo wysuszone tak jak przy pierwszej kuracji mialam z nimi problem, teraz zakupiłam CARMEX (b.dobre recenzje na wizazu). Poza tym na twarzy pojawia się wielu nieprzyjaciół, jeden jest na policzku pod okiem, jest siny i boli mnie od niego pół twarzy- ogólnie rzecz biorąc stwierdzam ze dopadł mnie wysyp, i tu moje pytanie do was- jak długo trwał on u was?dodam, że przy pierwszej kuracji nie miałam tzw "oczyszczania" od razu wszystko znikało.

Tutaj pytanie do wizażanki, która polecała Cetaphil - przeczytalam komentarze na kwc ale nie znalazlam odp- powiedz mi gdzie go kupilas?w aptece?

I drugie pytanie wizazanki, jakie podklady stosujecie?bo ja mam wrazenie ze wszystkie które używam mnie zapychają a patrząc po składzie nie zawierają paraffiny i wcześniej mi tak nie dokuczały, a wiadomo potrzebuje krycia

pozdrawiam i wytrwalosci dla nas wszystkich
marina06 jest offline  
Stary 2010-08-06, 02:12   #1774
EdzikK
Raczkowanie

Jeżeli chodzi o zapychanie to kwestia bardzo indywidualna, każda cera jest inna- wiec albo wiesz, co Cię zapycha albo unikasz składników komodogennych. Co nie zmienia faktu, że kremy o zawartości fazy tłuszczowej powyżej 30% już działają komodogennie. Ja tu nie chcę nikomu nic narzucać. Ja tu słucham zaleceń moje profesorki&dermy, jak miałam zajęcia z dermatologii, to nam też doktor tak to tłumaczył, a mojej przyjaciółce na kosmetologii z kolei mówią, że bez filtrów żyć się nie da Jak już wpakowałam tyle kasy na pozbycie się tych wągrów, to jednak wolę nie stwarzać im dogodnych warunków do come back'u. także kwestia względna. O dziwo ostatnio tam gdzie stosuje filtr mam poparzenia. ręce, dekolt

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Mija mi 17 dni z izotekiem, usta bardzo bardzo wysuszone tak jak przy pierwszej kuracji mialam z nimi problem, teraz zakupiłam CARMEX (b.dobre recenzje na wizazu). Poza tym na twarzy pojawia się wielu nieprzyjaciół, jeden jest na policzku pod okiem, jest siny i boli mnie od niego pół twarzy- ogólnie rzecz biorąc stwierdzam ze dopadł mnie wysyp, i tu moje pytanie do was- jak długo trwał on u was?dodam, że przy pierwszej kuracji nie miałam tzw "oczyszczania" od razu wszystko znikało.

Tutaj pytanie do wizażanki, która polecała Cetaphil - przeczytalam komentarze na kwc ale nie znalazlam odp- powiedz mi gdzie go kupilas?w aptece?

I drugie pytanie wizazanki, jakie podklady stosujecie?bo ja mam wrazenie ze wszystkie które używam mnie zapychają a patrząc po składzie nie zawierają paraffiny i wcześniej mi tak nie dokuczały, a wiadomo potrzebuje krycia

pozdrawiam i wytrwalosci dla nas wszystkich
Ja kupiłam oba cetaphile w aptece. Nie są może one super tanie, ale jak na moje oko bardzo wydajne, bo tego do mycia twarzy to wystarczy ilość ziarenka grochu, żeby buźkę umyć.

Jeśli chodzi o podkłady, to ja zmieniłam na mineralne Everyday Minerals ( chociaż nie wiem czy odcień mam dobry), są one zdrowsze dla skóry, mniej zapychają, lepiej wyglądają na buźce, ogólnie masa plusów. One są z natury sypkie, ale można sobie pędzelek spryskać wodą termalną, nabrać troszkę i aplikuje się, jak zwykły podkład, a są jakby delikatniejsze, a dobrze maskują niedoskonałości. Polecam wątek o EDM, ja też ciągle się dokształcam
EdzikK jest offline  
Stary 2010-08-06, 07:45   #1775
Silwena
Wtajemniczenie

Hejka
mam 3 krosty na policzku, a dopiero skonczylam brac Akne
trudno się mówi

ja również polecam Cetaphil MD (apteka), jedna butla wystarczyła mi na 6 miesięcy kuracji

a co do tematu filtrów, to nie wystarczy nakładać "kapkę" by mieć ochronę, ilość powinna wynosić chociaż 1ml, a najlepiej 1,5ml (na twarz ofkors, nie wliczam uszu). Czyli buteleczka np 30ml powinna nam przy codziennej aplikacji (bez ponawiania) wystarczyć na 20 dni.

przy czym warto wiedzieć, że do ochrony przeciwsłonecznej przy fotouczulających kuracjach należy używać tylko i wyłącznie filtrów fotostabilnych.

Pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-08-06 o 10:13
Silwena jest offline  
Stary 2010-08-06, 13:29   #1776
marina06
Raczkowanie

Zaczęłam używać podkładów mineralnych edm, ale nie mogłam znieść tego błyszczenia, teraz kiedy skóra jest sucha znów do nich wróciłam, ale średnio jestem zadowolona,najgorzej nakłada mi się je na nos, wyglądaja tam nienajlepiej.
Używam teraz podkład z Lirene natture matte 7h, skład prawie taki sam jak Lirene City Matt ale tańszy o połowę, ale muszę stwierdzić, że jak na te pryszcze co się pojawiają to nie zadowala mnie, podkład który przypadł mi do gustu to Rimmel Lasting Finish ale wydaje mi się że mnie zapychał .
To samo z kremami używałam Johnsons' baby naturals i Babydream Calendula z cynkiem i ziaja (która niestety na dalszym miejscu w składzie zawiera paraffine) i po każdym mam wrażenie, że mam coraz więcej wągrów a na czole mam pełno malutkich krostek grudkowatych. Więc szukam, cały czas szukam odpowiednich kosmetyków.
marina06 jest offline  
Stary 2010-08-06, 22:46   #1777
gossaa24
Raczkowanie

Dziewczyny dla mnie najlepszy podkład: mineralny podkład pudrowy Mary Kay. Jest naprawdę świetny, dobrze kryje i nie zapycha. Trochę drogi, ale dla mnie to mój numer jeden
Silwena: mimo wszystko pochodziłabym jeszcze po dermach. Może jakiś inny Ci przepisze... A jak nie, to może spróbuj odkupić od kogoś komu już niepotrzebny i sama sobie dokończ Ostatnio jedna dziewczyna pisała o tym, że odsprzedałaby ale nie ma komu. Może się dogadacie
gossaa24 jest offline  
Stary 2010-08-07, 02:09   #1778
Ania_12
Raczkowanie

Cześć

Mam nadzieję,że nie będziecie mieli nic przeciwko temu ,że się dołączę?

No więc jestem w 79 dniu kuracji ,przyjmuję dawkę 40 mg/dzień .
Na początku miałam dość mocny wysyp ,aktualnie jest już super zostało tylko sporo przebarwień ale to kwestia czasu , prawda?
Skutków ubocznych praktycznie nie odczuwam jedynie te usta .
W najbliższym czasie postaram się wrzucić fotki sprzed i w trakcie

Edytowane przez Ania_12
Czas edycji: 2010-08-07 o 02:13
Ania_12 jest offline  
Stary 2010-08-07, 11:12   #1779
maadziulek91
Zadomowienie

a ja po 3 tygodniowej przerwie nie brania izoteku znowu zaczelam z dawką 40 mg czyli tak jak bylo. jestem strasznie zadowlona z efektów, to uczucie gdy myje buźke i nie wyczuwam żadnego zgrubienia pod skórą - rok temu to były marzenia
jak mialam tą 3 tygodniową przerwe to żaden syfek mi sie nie pojawił, nie wróciło błyszczenie na twarzy ale wlosy juz po tygodniu przetluszczaly mi sie tak jak wczesniej czyli co drugi dzien musialam myć
Stary 2010-08-07, 13:54   #1780
Hypnotic Poison
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny ... dołączyłam do was stosujacych retinoidy doustnie.... zaczelam dwa dni temu brac Axotret i juz czuje suchość w ustach i spierzchnięte warki a najdziwniejsze ze mi krostki wyskakują na łokciu no i tradycyjnie na buzi
poczytam was czego moge sie spodziewac w najblizszych dniach
narazie uzbroilam sie w Avene SPF 50 jeszcze poszukam cos na ciało

My Fashion Blog :

Prive www.mialook.pl

Work www.imagedesire.pl

My Fashion Videos:

www.youtube.com/user/mialookpl
Hypnotic Poison jest offline  
Stary 2010-08-07, 16:07   #1781
faraula
Raczkowanie

dziewczyny a tez nie miałyscie apetytu? ja zawsze uwielbialam sie obzerac, lubilam rozne smaki a teraz jem bo jak nie zjem do mam migrene pewnie to dobrze bo schudne ale zycie jest duzo mniej fajne teraz
poza tym - nigdy ale to nigdy nie mialam tak tlustek skory! juz pisalam o tym ale z kazdym dniem coraz bardziej sie swiece! ble a ja glupia balam sie suchej skory!
Stary 2010-08-07, 19:05   #1782
Hypnotic Poison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez faraula Pokaż wiadomość
dziewczyny a tez nie miałyscie apetytu? ja zawsze uwielbialam sie obzerac, lubilam rozne smaki a teraz jem bo jak nie zjem do mam migrene pewnie to dobrze bo schudne ale zycie jest duzo mniej fajne teraz
poza tym - nigdy ale to nigdy nie mialam tak tlustek skory! juz pisalam o tym ale z kazdym dniem coraz bardziej sie swiece! ble a ja glupia balam sie suchej skory!
mi jeszcze trudno ocenic bo za krotko biore ale sie przestraszylam bo ja z tych co wola przytyc niz spasc z wagi

My Fashion Blog :

Prive www.mialook.pl

Work www.imagedesire.pl

My Fashion Videos:

Stary 2010-08-08, 11:18   #1783
Jully
Raczkowanie

Ja u siebie nie zaobserwowałm żadnych takich zmian, może na początku miałam mnieszy apetyt, bo przez kilka pierwszych dni ni najlepiej sie czulam. Potem wszystko wróciło do normy. Może to trochę wina pogody, duszno jest i gorąco to mniej sie je

Hypnotic Poison witaj
Jully jest offline  
Stary 2010-08-08, 11:56   #1784
franczesqua
Raczkowanie

Hej.

Jestem załamana!
Wzielam juz 11 tabletke (20 mg/ dobe) i jest z dnia na dzien coraz gorzej. Łojotok mam straszny, zaskórniki nawet tam, gdzie ich nigdy nie mialam (na czole i policzkach) ropne gule na brodzie, nic a nic sie nie goi. Wlosy przetluszczaja mi sie juz po 10 h. Do tego na dekolcie wyskakują mi czerwone syfy, zawsze bylo tam gladziutko. Jakies swędzące pokrzywki wylazly na czole. Nawet rodzina się pyta, co mi się stało z buzią. A usta- SUCHE JAK WIÓR!

Pozatym ból glowy minąl, nie czuje zmęczenia ani bolu mięsni.

Mam ochote powiedziec dermatologowi ze czuje sie oszukana, ta kuracja jest strasznie droga a taki wygląd ryjka jest demotywujący.

Plakac mi sie chce, kurcze, ja zawsze mialam buzie w miare OK- gdyby nie wyciskanie. A teraz dopiero czuje, ze mam trądzik.

Co robic? Niby wiem, ze to minie, ale jak na siebie patrze to mi sie odechciewa lykac tego swinstwa...

franczesqua jest offline  
Stary 2010-08-08, 11:57   #1785
Non Adson
Raczkowanie

Hejka, mam pytanko ; )
Czy wy wszyscy tutaj, stosujący Izotek, Acnenormin bezwzględnie z alkoholu zrezygnowaliście ? Nie jestem tam żadnym alkoholikiem, ale imprezy czy meczu bez dwóch piwek, to sobie nie wyobrażam. Gdyby nie ta "sprawa alkoholowa", to w końcu wyleczyłbym to dziadostwo izotekiem
Non Adson jest offline  
Stary 2010-08-08, 12:30   #1786
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez faraula Pokaż wiadomość
Hmm, ja mam odwrotnie - apetyt mi się poprawił ale może to zasługa wakacji, zawsze wtedy więcej jem.

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Hej.

Jestem załamana!
Wzielam juz 11 tabletke (20 mg/ dobe) i jest z dnia na dzien coraz gorzej. Łojotok mam straszny, zaskórniki nawet tam, gdzie ich nigdy nie mialam (na czole i policzkach) ropne gule na brodzie, nic a nic sie nie goi. Wlosy przetluszczaja mi sie juz po 10 h. Do tego na dekolcie wyskakują mi czerwone syfy, zawsze bylo tam gladziutko. Jakies swędzące pokrzywki wylazly na czole. Nawet rodzina się pyta, co mi się stało z buzią. A usta- SUCHE JAK WIÓR!

Mam ochote powiedziec dermatologowi ze czuje sie oszukana, ta kuracja jest strasznie droga a taki wygląd ryjka jest demotywujący.

Plakac mi sie chce, kurcze, ja zawsze mialam buzie w miare OK- gdyby nie wyciskanie. A teraz dopiero czuje, ze mam trądzik.

Co robic? Niby wiem, ze to minie, ale jak na siebie patrze to mi sie odechciewa lykac tego swinstwa...

Spokojnie, to DOPIERO 11 tabletka. Przecież kuracja trwa kilka miesięcy, a Twoja niecałe 2 tygodnie. Nie ma co się stresować i denerwować, czekaj cierpliwie, wkrótce zobaczysz pierwsze efekty.

Cytat:
Napisane przez Non Adson Pokaż wiadomość
Hejka, mam pytanko ; )
Czy wy wszyscy tutaj, stosujący Izotek, Acnenormin bezwzględnie z alkoholu zrezygnowaliście ? Nie jestem tam żadnym alkoholikiem, ale imprezy czy meczu bez dwóch piwek, to sobie nie wyobrażam. Gdyby nie ta "sprawa alkoholowa", to w końcu wyleczyłbym to dziadostwo izotekiem
Moja kuracja trwa 2 miesiące i kilka razy zdarzyło mi się wypić piwo , co prawda jedno, większej ilości unikam. I po tym piwie nic się nie działo A, i raz wypiłam gin z tonikiem (dosyć mocny był ten drink ) i po prostu tego dnia wieczorem nie wzięłam tabletki Wyniki mam dobre, nic złego się nie dzieje.
Także myślę, że raz na jakiś czas jakieś piwo nie zaszkodzi. Ale chyba musisz sprawdzić jak na alkohol zareaguje Twój organizm.

Ja, jak już wyżej pisałam kończę właśnie 4 opakowanie (biorę 40 mg na dzień). Obecnie mam na twarzy kilka sporych gul Ale coraz mniej ich wyskakuje. Czoło mi się oczyściło już w 1 miesiącu, twarz jest taka gładka i rozjaśniona. Nie mam żadnego buraka i zaczerwienienia. Co ciekawe w ogóle się nie łuszczę. Odstające skórki miałam tylko w 2 albo 3 tygodniu, od tamtej pory zero wysuszenia i napięcia. Kompletnie nie czuję potrzeby stosowania kremów nawilżających
Przez jakiś czas odczuwałam suchość oczu, ale poradziłam sobie z tym używając kropli Lacrimal. Obecnie dokuczają mi tylko wysuszone usta, bo zamiast nieocenionej Alterry kupiłam pomadkę Bebe (kiepska jest...) od jutra wracam do mojej ukochanej Alterry i będzie dobrze

Edytowane przez otako
Czas edycji: 2010-08-08 o 12:32
otako jest offline  
Stary 2010-08-08, 12:30   #1787
Poziomax3
Raczkowanie

Cytat:
Hej.

Jestem załamana!

Widzę, że kompletnie nie zapoznałaś się z tym jak to jest z retinoidami. Piszesz, że czujesz się oszukana, a tymczasem nie dzieje się u Ciebie nic, co w przypadku retinoidów nie było by oczywiste. Więc polecam lepiej zapoznać się z przebiegiem kuracji, a potem już tylko CIERPLIWOŚCI.

Swoją drogą, nie wiedziałam, że na wizażu jest taki wątek . Ja już jestem po 11 opakowaniach, miałam bardzo ciężki trądzik, przeszłam tragiczną drogę, ale również wiele przede mną.
Powodzenia wszystkim! i mi również
Poziomax3 jest offline  
Stary 2010-08-08, 13:34   #1788
franczesqua
Raczkowanie

Jasne, ze sie zapoznalam. Nie tylko z ulotką, ale tez z opiniami innych osob, lekarzy i wizazem

Chodzi o to, ze mimo ze wiem, ze tak moze sie dziac, jestem zdolowana tym ze nie widze efektow. Bardzo chcialabym poprawe, a patrzac na siebie wprost nie moge uwiezyc ze to dziadostwo kiedys zniknie

Zmienialyscie może leki? Mi lekarz na recepcie napisal Izotretinoinum i powiedzial, ze mam wziac cos co jest najtansze.
franczesqua jest offline  
Stary 2010-08-08, 14:19   #1789
marina06
Raczkowanie

Ja doszłam do wniosku, że to nie podkłady ani kremy mnie zapychają tylko po prostu skóra mi się oczyszcza, nawet w tak wzmożonej ilości wągrów na całym nosie i na całym czole, nie widziałam jeszcze czegoś takiego wszystkie wągry wyglądają jakby wołały wyciśnij mnie wyciśnij mnie! wszystko jest na wierzchu przez co cały ten obszar jest bardzo chropowaty i niemiły w dotyku poza tym, wyskakują mi pojedyncze pryszcze, trochę bolesne ale siedzą troche na skórze a poźniej się cofają. Oby to oczyszczanie już się skończyło

franczesqua Wiem, że to trudne też to przechodzę ale cierpliwości i mniej nerwów, trzeba to przeczekać
marina06 jest offline  
Stary 2010-08-08, 14:23   #1790
Ania_12
Raczkowanie

Franczesqua
Zazwyczaj poprawa nie nadchodzi po niecałych 2 tygodniach więc trochę cierpliwości
a pogorszenie świadczy tylko o tym,że lek zaczyna działać w Twoim organizmie
Ania_12 jest offline  
Stary 2010-08-08, 14:26   #1791
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Jasne, ze sie zapoznalam. Nie tylko z ulotką, ale tez z opiniami innych osob, lekarzy i wizazem

Chodzi o to, ze mimo ze wiem, ze tak moze sie dziac, jestem zdolowana tym ze nie widze efektow. Bardzo chcialabym poprawe, a patrzac na siebie wprost nie moge uwiezyc ze to dziadostwo kiedys zniknie

Zmienialyscie może leki? Mi lekarz na recepcie napisal Izotretinoinum i powiedzial, ze mam wziac cos co jest najtansze.
Masz niewysoką dawkę, po 11 dniach na prawdę mało kto widzi efekty, poczekaj jeszcze z miesiąc - dwa, dopiero wtedy coś się ruszy. A mogę zadać niedyskretne pytanie: ile ważysz? To też dosyć istotne.

Czyli lekarz napisał na recepcie nie nazwę leku, a główny składnik
Ja od swojego dostaję receptę na Izotek, ale zamawiam w aptece Dbam o Zdrowie Tretinex (oczywiście zapytałam czy mogę brać ten odpowiednik). Teraz opakowanie 20 mg kosztuje 81,58 zł. (a jeszcze 2 tygodnie temu kosztował 82,02 ). Nie ma problemu z wykupieniem tańszego odpowiednika.

otako jest offline  
Stary 2010-08-08, 14:59   #1792
faraula
Raczkowanie

@franczesqua - ja Cie podtrzymam na duchu tez po kilku dniach zawatpilam - te bole miesni i migreny a do tego tlusta na maxa skora i zaskorniki - ale powili skutki uboczne ograniczyly sie do suchych ust i ciekniej i podatnej na skaleczenia skory, i wierze, ze po calej kurcaji zapomne raz na zawsze o wagrach i pryszczach

@non adson: mi lekarz nic nie mowil o zakazie pica... w zeszly weekend wypialm 3 gin/tonik desperado a do kolacji wino (nie wzielam jednak tego wieczora tabletki akne) a rano myslalam, ze umre! takiej migreny nigdy ale to nigdy nie mialam
wczoraj wieczorem za to wypilam 7 moijito i zyje nawet glowa mnie nie boli ani nic... wiesz to w sumie nie jest antybiotyk wiec jedynym ryzykiem moze byc chyba bol watraby... zreszta sama nie wiem... na codzien nigdy nie pije - jedynie 2/3 razy w miesiacu na imprezach. chociaz z drugiej strony jak nadal bede sie tak swiecic i bede miala tyle wagrow to chyba przestane chodzic na imprezy i wtedy problem ppicia sam sie rozwiaze
Stary 2010-08-08, 15:59   #1793
maadziulek91
Zadomowienie

Ja od początku kuracji nie odmawiam alkoholu na imprezach
za pierwszym razem faktycznie sie balam wiec bylo subtelnie , ale spoko nic sie nie dzialo i nic sie nie dzieje a wyniki mam w normie
Stary 2010-08-08, 17:36   #1794
Hypnotic Poison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Ja u siebie nie zaobserwowałm żadnych takich zmian, może na początku miałam mnieszy apetyt, bo przez kilka pierwszych dni ni najlepiej sie czulam. Potem wszystko wróciło do normy. Może to trochę wina pogody, duszno jest i gorąco to mniej sie je

Hypnotic Poison witaj
ufff ja na szczescie nie czuje osłabionego apetytu

Cytat:

nic nie potrzbujesz w tym momencie zmieniac oprocz nastawienia ... wiem ze chcialabys szybko efekty ale potrzeba cierpliwosc... w ulotce wszytsko jest napisane... mnie dermatolog uswiadomila ze wysyp musi byc zeby wszystko wyrzucic aby potem bylo pieknie dlatego cierpliwosci ! ja rowniez jestem na poczatku kuracji i zdalam sie na doswiadczenie wizazanek, ktore maja ten ciezki czas za soba i lekarza

My Fashion Blog :

Prive www.mialook.pl

Work www.imagedesire.pl

My Fashion Videos:

Stary 2010-08-08, 21:26   #1795
gossaa24
Raczkowanie

A u mnie dziewczyny tak: kończy się czwarty miesiąc leczeni, moje ręce i stopy wyglądają koszmarnie i nie przesadzam tu wcale niestety...delikatne drapnięcie i jest podeszła krwią krecha...do tego plamy uczuleniowe- codziennie jakieś nowe. W pracy ludzie się pytają co mi jest hehe na twarzy kilka zaskórników, na jednym poliku jeden mały bolący pryszcz, na drugim dwa bolące spore obok siebie plus nieśmiertelna gula... Nie wiem czy na takim etapie kuracji powinny się jeszcze robić syfy, będę we czwartek u dermy to się spytam co o tym myśli. Z tego co dziewczyny pisały to na tym etapie mogą się pojawiać jedynie drobne zaskórniki. Moje pryszcze nie są drobne i siedzą już dość długo (czyli też nie goją się szybciej). Blizny, przebarwienia i suche usta. I zaczęły mi się poważne kłopoty z krążeniem- cholerne żylaki na nogach... Jak kuracja g... da, a zrujnuje mi kieszeń i zdrowie to naprawdę pochowają mnie z syfami heh...
gossaa24 jest offline  
Stary 2010-08-09, 13:21   #1796
Jully
Raczkowanie

gossaa24 po 4 miesiącach gule to jeszcze nic dziwnego, też dość długo sie z nimi męczyłam. A moje ręce i nogi są w podobnym stanie Tez cała jestem podrapana i posiniaczona. Ostatnio przy kostce mnie coś swędziało i tak drapalam, a potem taka wielka rana mi sie zrobiła i nie chciala sie goić. Dopiero jak sobie zasypke kupilam w aptece to sie strupek zrobił, ale koszmarnie to wyglądało.

Non Adson ja specjalnie nie piję ale zdarza mi się w czasie kuracji czasem piwko albo i dwa, czasem winko i z wątroba wszystko mam ok. Także jak nie planujesz często i w dużej ilości to myślę, że spokojnie, izo nie przeszkadza
Jully jest offline  
Stary 2010-08-09, 16:25   #1797
franczesqua
Raczkowanie

Ja mam na czole taką dziwna wysypke alergiczną, coś ala małe bąbelki zbite w jedną całość, mega swędzi. Ostatnio zauwazylam tez na dekolcie i plecach... W miejscach gdzie podrapalam jakiegos strupa. Fe, nie wiem dokladnie co to jest niestety dermatolog dopiero za tydzien. Mam nadzieje ze zniknie do tego czasu...

Bez zmian jesli chodzi o facjate, nadal lojotok i syfy. Pory wielkie jak dziury po meteorytach Ale za to oprocz suchych ust zadnych skutkow ubocznych (jesli nie traktowac tak tej wysypki pow.) energii mam az nadto, czuje sie dobrze

Jesli chodzi o alkohol to mam chyba szczescie ze go nie lubie i nie pije Szczyt dla mnie to herbatka 'wiśnia w rumie' mmmm
franczesqua jest offline  
Stary 2010-08-09, 17:58   #1798
snafu
Zadomowienie

gossaa24
nie przejmuj się gulami. ja swoje po kilku miesiącach to nawet ichtiolową smarowałam, bo myślałam, że nie zejdą. w końcu po 5mcach zeszły. coraz mniejsze się robiły a potem już ich pod palcami nie czułam.
cierpliwości! wszystkim życzę

u mnie przetłuszczanie włosów wróciło, ale 2dni mi włoski nadal wytrzymują. buzia-normalna, ni to sucha ni to tłusta. taka w sam raz, ale i tam tłuszcz wróci pewnie.
Stary 2010-08-09, 22:38   #1799
faraula
Raczkowanie

a poweidzcie mi... jak udaje wam sie powstrzymac przed zdrapywaniem takich wyschnietych czy obeschnietych skorek? ja wlasnie zeskrobalam wszystko i teraz mnie szczypie i wogole mam wyrzuty sumienia
Stary 2010-08-10, 08:38   #1800
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

13 dzien z Tretinexem ... nie wielki wysyp mnie dopadł ; ) ale sobie radze. Zaden podklad nawet mineralny nie wyglada na mnie dobrze ale moge wyjsc tylko z kremem na buzi ;o jak nigdy. Suchosc jedynie w strefie T . Przetluszczanie buzi znacznie zmniejszylo sie ale sama z siebie skora mi sie blyszczy i jest napieta w czwartek do dermy ide i zobaczymy co dalej. Migreny minely a co do alkoholu to poprostu bardziej obciaza watrobe jak i sam Izo. I przez alkohol lek moze sie nie wchłonac dobrze ; ) .

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości