Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-26, 22:41   #1891
franczesqua
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Odkrylam znakomity nawilzacz do ust: krem do rąk z neutrogeny, ten z czerwoną nakretką Jest gęsty, nie klei się i idealnie wchlania. Na 2 godziny zapominam ze wogole mam problem z ustami

Dobra tez jest nawilzajaca neutrogena do stop, ale ten to juz smierdzi i lepiej go nie 'smakowac'... aczkolwiek dziala nie lubilam tej firmy, ale za to co zrobila moim ustom po czesci wybaczam
franczesqua jest offline  
Stary 2010-08-27, 16:57   #1892
justmine2
Raczkowanie

Jeszcze tylko tydzień i koniec kuracji
justmine2 jest offline  
Stary 2010-08-31, 10:32   #1893
dyskalkulja
Przyczajenie

Cześć właśnie kończę 8 opakowanie izoteku, widzę gigantyczną poprawę jeśli chodzi o trądzik, natomiast zaczęły mi przeszkadzać inne niedoskonałości mojej 28 letniej skóry, przez lata traktowanej agresywnymi środkami wysuszającymi, myślę o jakichś zabiegach na zmarszczki i naczynka z zakresu meydcyny estetycznej. I tu moje pytanie, czy któraś z was wie może czy takie zabiegi można wykonywać podczas terapii izo, wiem że pilingi chemiczne sa wykluczone i dermabrazja, ale co z innymi odmładzającymi zabiegami?
dyskalkulja jest offline  
Stary 2010-08-31, 13:08   #1894
faraula
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dyskalkulja Pokaż wiadomość
Cześć właśnie kończę 8 opakowanie izoteku, widzę gigantyczną poprawę jeśli chodzi o trądzik, natomiast zaczęły mi przeszkadzać inne niedoskonałości mojej 28 letniej skóry, przez lata traktowanej agresywnymi środkami wysuszającymi, myślę o jakichś zabiegach na zmarszczki i naczynka z zakresu meydcyny estetycznej. I tu moje pytanie, czy któraś z was wie może czy takie zabiegi można wykonywać podczas terapii izo, wiem że pilingi chemiczne sa wykluczone i dermabrazja, ale co z innymi odmładzającymi zabiegami?
ja miałam zaraz przed kuracją botox + wypełnienie bruzd. w sumie mam teraz tak sucha skórę, że chyba tylko maseczki nawilzajace pozostaja...
Stary 2010-09-01, 00:16   #1895
dyskalkulja
Przyczajenie

w sumie ja też ale jakoś zawiodło mnie wypełnienie lwiej zmarszczki i skóra nie jest tam idealnie gładka, nie tylko jeśli chodzi o koloryt chciałbym sobie nie wiem dopełnić tą zmarszczkę jakoś
pewnie udam się do odpowiedniego lekarza i zapytam czy cos sie da w tej sprawie zrobić jeśli chodzi o zmarszczkę i naczynka podczas brania izo,
nie tylko nie chce mi się czekać do końca kuracji (czyli do końca stycznia+luty), ale jakos wydaje mi się że lepiej zrobić to teraz żeby ewentualne strupki i ranki sie złuszczyły szybciej i skóra była jednolita
ps. wiem, to raczej inny wątek
pps. tak to jest, że zawsze trzeba coś ulepszać, zniknął trądzik a pojawjają się kolejne mankamenty
dyskalkulja jest offline  
Stary 2010-09-02, 12:56   #1896
Mbrygida
Przyczajenie

Cool Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej! jestem po wizycie u dermatologa i przepisal mi aknenormin ale powiedzial ze mogę kupić to co najtańsze. zastanawiam sie czy to faktycznie to samo? np aknenormin i izotek? i w ogóle, jestem w szoku bo przepisał mi 20 mg i mam brać 2x / dobę a ważę 43 kg! czy to nie za duzo?? lekarz baaaardzooo dobry, właściwie to PANI DR i ufam jej ale wydaje mi się że to jednak za dużo jak na mnie hehe ale wyniki bardzo dobre miałam, No i pewnie przez 5 miesięcy będę się leczyć, lekarka powiedziała że u mnie nie będzie leczenie trwało długo boję się zacząć brać te tabletki, nie wiem jak na nie zareaguję:/ z drugiej strony czekałam na to 2 miesiące!! pzdr
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-02, 13:02   #1897
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mbrygida Pokaż wiadomość
hej! jestem po wizycie u dermatologa i przepisal mi aknenormin ale powiedzial ze mogę kupić to co najtańsze. zastanawiam sie czy to faktycznie to samo? np aknenormin i izotek? i w ogóle, jestem w szoku bo przepisał mi 20 mg i mam brać 2x / dobę a ważę 43 kg! czy to nie za duzo?? lekarz baaaardzooo dobry, właściwie to PANI DR i ufam jej ale wydaje mi się że to jednak za dużo jak na mnie hehe ale wyniki bardzo dobre miałam, No i pewnie przez 5 miesięcy będę się leczyć, lekarka powiedziała że u mnie nie będzie leczenie trwało długo boję się zacząć brać te tabletki, nie wiem jak na nie zareaguję:/ z drugiej strony czekałam na to 2 miesiące!! pzdr
Tak, Izotek, Aknenormin, Tretinex itd. mają ten sam skład, po prostu różnią się producentem. Najtańszy jest Tretinex, kosztuje 81,58 zł. na stronie apteki Dbam o Zdrowie
Ja też biorę 40 mg na dobę, a ważę zaledwie 2kg więcej niż Ty. Przy takiej sporej dawce rezultaty powinny być szybsze, leczenie też potrwa krócej. Mimo dużej dawki ja nie odczuwam praktycznie żadnych skutków ubocznych, nawet nie mam przeuszonej skóry, jedynie usta Nie ma się czego bać, w razie czego lekarz zmieni Ci dawkę.
Powodzenia

otako jest offline  
Stary 2010-09-02, 14:08   #1898
Mbrygida
Przyczajenie

Otako dzięki za wsparcie i informacje hmm... może to lepiej że mamy taką dawkę, krócej będziemy się "męczyć" no i poza tym ufam mojej dermatolog. to jest anioł nie człowiek niektórzy leczą się latami u innych lekarzy, przyjdą do "mojej" pani dr i po 1 wizycie są zdrowi. Wiadomo, że z trądzikiem to co innego i nie można tak od razu boję się też o tą ciążę, że mogę mieć kiedyś problemy, że dzidziuś się chory urodzi ale też mnie zapewniono, że już spokojnie po 6 miesiącach od zakończenia kuracji można zajść w ciążę, chociaż ja jeszcze nie mam takiego zamiaru. Ale tak jest, że jak się człowiek naczyta na forach jakichś farmazonów o chorych dzieciach po izotretynoinie to mu się w głowie miesza, mimo zapewnień lekarza
jeszcze jedno pyt. mam, czy można na zmianę brać aknenormin i izotek? bo u mnie w aptece te 2 leki są akurat najtańsze (tzn. między tretinexem a aknenorminem 1 zł różnicy). ogólnie to w różnych aptekach różne ceny! doznałam szoku jak dowiedziałam się , że 30 tabl. 20 mg kosztuje 190 zł! a w innej aptece 100!! prawie 2x tyle!
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-02, 16:28   #1899
Non Adson
Raczkowanie

Zmieńcie w końcu w nazwie tematu Isotrex na Izotek.
Non Adson jest offline  
Stary 2010-09-02, 16:36   #1900
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Non Adson Pokaż wiadomość
Zmieńcie w końcu w nazwie tematu Isotrex na Izotek.

Zmiany w tytule wątku mogą wprowadzać wyłącznie Moderatorzy.

otako jest offline  
Stary 2010-09-03, 08:04   #1901
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Izotek w tytule ułatwił by sprawe :P
Stary 2010-09-03, 20:08   #1902
faraula
Raczkowanie

Czesc
No ja wam zazdroszcze ze tak malo wazycie ja tez biore 40mg ale bede brala 7 miesiecy!!
Dr dal mi probke excipial u lipolotion wysmarowalam sie tym i tak mi super nawilzylo skore! Nie jestem pewna czy to tylko do ciala czy twarz tez mozna ale i tak wysmarowalam... Raz chyba nie zaszkodzia a jakie boskie nawilzenie

Troche off topik ale ku przestrodze ze trzeba sie badac. Okazalo sie, ze mam chorobe hashimoto a przez to niedoczynnosc. Juz sie nie stresuje, leki dobrane i mam nadzieje, ze bedzie lepiej dziewczyny badac sie trzeba i to czesto!
No milego weekendu ja zamierzam dzis zjesc sushi i wypic duuuuzo wina
A co bedzie jutro rano wole chwilowo nie myslec
Stary 2010-09-03, 20:48   #1903
Non Adson
Raczkowanie

Kurację zacząłem 2 dni temu, dzisiaj łyknąłem trzecią porcję tabletek (2 tabl - 40mg). Izotretynoina zaczyna powoli dawać znać o sobie, zaczął się wysyp, wyskoczyło niemało nowych syfków, te stare dojrzewają, niektóre z nich już powoli zaczynają zmieniać się w strupki, poza tym usta zaczynają robić się coraz bardziej suche, a w nosie zupełna susza, w gardle też odrobinkę. Dodam jeszcze, że na czole (na którym oprócz zaskórników raczej żadnych krost nie miewałem) wyskoczyło mi 7 syfów, a poza tym tworzy się tam kilka następnych.
Aa, i jeszcze jedno, dzisiaj poleciał pierwszy "browarek" podczas kuracji, tzn. musiałem zadowolić się białym lechem ;d

Mam jeszcze kilka pytanek, na kilka z nich widziałem odpowiedzi kiedyś na tym forum, ale wtedy to mnie jeszcze nie interesowało, a dzisiaj jak spróbowałem poszukać, to się nie udało znaleźć ; d
1. Czym najlepiej myć twarz ?
2. Co będzie najlepsze do nawilżenia nosa od wewnątrz ?
3. Czy te gratisowe pomadki, które dostałem do izoteku są w porządku, czy lepiej zakupić coś innego do nawilżenia/natłuszczenia ust ?
4. Do izoteku za symboliczną złotówkę dostałem Daylong Actinica, lecz za nic nie mogę nigdzie znaleźć, jaką zapewnia to dokładnie ochronę przed słońcem (napisane jest tylko "Very high UV protection". Czy będzie to wystarczająca ochrona ?

Muszę przyznać, że obecnie nawet z tym większym wysypem czuję się mocniej i lepiej psychicznie, niż przed rozpoczęciem kuracji ;d
Poza tym muszę powiedzieć, że strasznie wolno leci ten czas, dopiero trzeci dzień się zaczął, a mógłby być chociaż jakieś dwudziesty, czy trzydziesty ;d
Non Adson jest offline  
Stary 2010-09-04, 02:03   #1904
faraula
Raczkowanie

1) myc cetaphilem emulsja
2) nozoil czy jakos tak (zamowilam w jednej z aptek int)
3) do ust uzywam carmexu z rossmana i jest najlepszy
4) nie wiem na codzien uzywam 50 spf chanel i mimo roznych opinii wizazanek nie zamienie na nic innefo
Stary 2010-09-04, 09:17   #1905
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Do mycia buzi to moj derm polecil mi z La Roche Effaclar . I z tej serii wybrać sobie kosmetyki do pielęgnacji np kojąca pianka oczyszczająca do cery trądzikowej. Co do nawilżania to nie można przesadzać bo to wszystko musi wyjść ze skóry . Więc nawilżaj delikatnie jak już jest tragicznie i nie możesz nawet się zaśmiać bo ciągnie Cie spięta skóra. Filtry.. hmm.. niektóre z nich mogą działać komedogennie ( zapychająco) . Derm powiedział mi że jeśli nie przebywam na słońcu ( np gdybym pracowała na budowie to koniecznie filtr ! ) a tak to nie potrzba mi filtrów bo po co mam się zapchać i obciążać buzie. Do nosa rzeczywiście nozoil. Ale taniej Ci wyjdzie kupić poprostu sól fizjologiczną która również posłóży Ci jako 'sztuczne łzy' do oczu które również będą wysuszone. Do ust kupiłam w Schlecker'ze pomadke Schlecker Care różaną ( jest też zwykła) i sprawdza się . Koszt jakieś 3 pln.

Stary 2010-09-05, 21:57   #1906
yaponka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko tydzień i koniec kuracji
no i jak efekty? bo sama się zastanawiam, czy się nie wybrać do lekarza po jakiś skuteczny specyfik na trądzik. czytałam kilka stron waszego wątku i chyba najbardziej mnie zainteresował Aknenormin. szukam jeszcze w necie informacji o skutkach ubocznych, ale z tego co wyszukałam do tej pory, chyba korzyści wynikające z takiej kuracji są o wiele większe, niż skutki uboczne - jak wam się wydaje?
Stary 2010-09-05, 22:04   #1907
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yaponka Pokaż wiadomość
no i jak efekty? bo sama się zastanawiam, czy się nie wybrać do lekarza po jakiś skuteczny specyfik na trądzik. czytałam kilka stron waszego wątku i chyba najbardziej mnie zainteresował Aknenormin. szukam jeszcze w necie informacji o skutkach ubocznych, ale z tego co wyszukałam do tej pory, chyba korzyści wynikające z takiej kuracji są o wiele większe, niż skutki uboczne - jak wam się wydaje?
Akneromin, Curracne, Izotek, Tretinex to jeden i ten sam lek z tą samą substancją czynną, różnią się tylko producentem i ewentualnie składem otoczki

aktogimka jest offline  
Stary 2010-09-06, 13:43   #1908
snafu
Zadomowienie

yaponka o tym czy Akne powinnaś brać powinien zadecydować lekarz a nie my na wizażu. nie wiemy jak twoja buzia wygląda ani co już brałaś na trądzik. najpierw zaczyna się od "mniejszych" leków.
Stary 2010-09-07, 07:55   #1909
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Cytat:
Napisane przez snafu Pokaż wiadomość
yaponka o tym czy Akne powinnaś brać powinien zadecydować lekarz a nie my na wizażu. nie wiemy jak twoja buzia wygląda ani co już brałaś na trądzik. najpierw zaczyna się od "mniejszych" leków.

ja np. biore Tretinex ze wzgledu nie na trądzik a na przetłuszczanie się nadmierne. Trądziku jako takiego to nie mialam. Sporadycznie coś się pojawilo bo wczesniejsze antybiotyki pomagaly ale ilość sebum pozostowala. Teraz jestem w trakcie 2-go opakowania i chyba niestety na tym skoncze chcialabym jeszcze jedno opakowanie tak dla zacementowania tego co juz osiągnełam. No ale zobaczymy jak to bedzie.
Stary 2010-09-07, 20:52   #1910
Mbrygida
Przyczajenie

Cześć wszystkim! ja od wczoraj wieczorem biorę Aknenormin, 40 mg/dobę , oczywiście jeszcze za wcześnie, żeby poczuć czy działają tabletki ale mnie sie wydaje, że już zaczyna mnie wysyfiać mam nadzieję,ze będzie dobrze podczas całej kuracji i że przyniesie spodziewane rezultaty
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-07, 21:25   #1911
Non Adson
Raczkowanie

Bardzo możliwe, że już działa, bo u mnie wysyp nastąpił już drugiego dnia ; )
Non Adson jest offline  
Stary 2010-09-07, 23:00   #1912
yaponka
Raczkowanie

acha, czyli zawsze tak jest po Aknenorminie, że jest wysyp pryszczy na początku? ale potem mam nadzieję, że sie poprawia ?? jutro idę do dermatologa i zobaczymy co mi powie
Stary 2010-09-08, 08:14   #1913
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Cytat:
Napisane przez yaponka Pokaż wiadomość
acha, czyli zawsze tak jest po Aknenorminie, że jest wysyp pryszczy na początku? ale potem mam nadzieję, że sie poprawia ?? jutro idę do dermatologa i zobaczymy co mi powie

nieważne czy Aknenormin czy Izotek czy Roa. czy Tretinex czy inne ważne że zawiera izotretynoinę. bo sklad jest taki sam leku tylko inna nazwa i różna ilość tłuszczy oraz ich rodzaje ; ) Po wszystkim masz suchość wysyp etc.

wysyp trwa do 3 tyg. Po 3 tygodniu zaczyna zanikać i goić się wszystko

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-09-08 o 08:19
lady3m3r4ld jest offline  
Stary 2010-09-08, 09:15   #1914
Mbrygida
Przyczajenie

hmm.. czyli juz działają tabletki dobrze, mam nadzieję, że po 3ech tygodniach zacznie znikać, chociaż, jak na razie dopiero wszystko będzie wychodziło na wierzch powodzenia Wam ... no i mnie też
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-08, 10:10   #1915
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lady3m3r4ld Pokaż wiadomość
wysyp trwa do 3 tyg. Po 3 tygodniu zaczyna zanikać i goić się wszystko
To akurat nie jest regułą Nie każdy ma wysyp, a jak już ktoś ma to nie zawsze znika on po 3 tygodniach, czasami trzeba czekać i 2 - 3 miesiące to jest bardzo indywidualna sprawa

otako jest offline  
Stary 2010-09-08, 12:08   #1916
Mbrygida
Przyczajenie

dzięki otako pocieszyłaś mnie,oczywiście nie w tym sensie, że wysyp może utrzymać się nawet do 3 miesięcy-chociaż przeżyję wszystko żeby się tylko pozbyć tego!! ale w tym , że niektórzy mogą nie mieć wysypu, mnie to zapewne nie ominie a jak ze skutkami ubocznymi? po jakim czasie się pojawiły? u mnie na razie po 2 dniach nic, zapewne jeszcze zbyt krótko biorę, ale nawet suchych ust. wszystko w swoim czasie hehe...

Edytowane przez Mbrygida
Czas edycji: 2010-09-08 o 12:14
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-08, 18:02   #1917
gallatea82
Przyczajenie

Ja bylam 4 miesiace na 60mg Roaccutane a teraz jestem na 20mg przez kolejne 6 miesiecy. Skora twarzy i plecow bardzo mi sie poprawila. Ale wlosy wypadaja mi puklami. Jak je myje, i czesze. Boze nie wiem co zrobic. Zostaly mi jeszcze 4 miesiace do zakonczenie kuracji.......
gallatea82 jest offline  
Stary 2010-09-08, 18:18   #1918
vaginadentata
Raczkowanie

czesc
czy mozecie polecic dermatologa z lodzi lub warszawy na nfz (czyli bezplatnego) ktory przeprowadzi kuracje izotekiem? dodam, ze spelniam wszystkie wymagania do tej kuracji
vaginadentata jest offline  
Stary 2010-09-08, 19:03   #1919
franczesqua
Raczkowanie

A ja mam caly czas tragedie... (juz 6 tydzien!) do tego rany na twarzy nie goją mi się, tylko saczy sie z nich cos klejącego. Nic a nic lepiej.
Rece suche i w strupach, usta masakra.

Mialyscie cos na takie ranki?
franczesqua jest offline  
Stary 2010-09-08, 19:59   #1920
Non Adson
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vaginadentata Pokaż wiadomość
czesc
czy mozecie polecic dermatologa z lodzi lub warszawy na nfz (czyli bezplatnego) ktory przeprowadzi kuracje izotekiem? dodam, ze spelniam wszystkie wymagania do tej kuracji
Jeśli się na prawdę kwalifikuje (a lekarze z NFZ niechętnie wypisują izotretinoinę), to uderz do doktor Brzozowskiej na Leczniczej 6 w Łodzi, ona niejedną kurację Izotekiem prowadziła.
Non Adson jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości