Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-08, 22:11   #1921
yaponka
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

byłam dziś u dermatologa, a wczoraj jeszcze trochę poczytałam o tej izotretynoinie i zrobiłam test ciążowy, żeby już z negatywnym pójść do lekarza. siedziałam w gabinecie chyba z 40 min, bo lekarka dokładnie wyjaśniała mi co i jak, powiedziała o ewentualnych efektach ubocznych typu sucha skóra ust czy głowy, ale mam nadzieję, że mnie one nie dopadną. no i w efekcie dobrała mi kurację aknenorminem. podpisałam takie jakby oświadczenie, że nie jestem w ciąży, no i od jutra zaczynam łykać te tabletki już jestem ciekawa, jak to będzie.
Stary 2010-09-08, 22:18   #1922
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yaponka Pokaż wiadomość
byłam dziś u dermatologa, a wczoraj jeszcze trochę poczytałam o tej izotretynoinie i zrobiłam test ciążowy, żeby już z negatywnym pójść do lekarza. siedziałam w gabinecie chyba z 40 min, bo lekarka dokładnie wyjaśniała mi co i jak, powiedziała o ewentualnych efektach ubocznych typu sucha skóra ust czy głowy, ale mam nadzieję, że mnie one nie dopadną. no i w efekcie dobrała mi kurację aknenorminem. podpisałam takie jakby oświadczenie, że nie jestem w ciąży, no i od jutra zaczynam łykać te tabletki już jestem ciekawa, jak to będzie.
Nie spotkałam nikogo, kto by nie miał suchej i łuszczącej się skóry przy kuracji izo

aktogimka jest offline  
Stary 2010-09-09, 07:42   #1923
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

A ja zaraz się wściekne !! tydzień temu a dokladniej od piątku zaczęła swędzieć mnie buzia a dokladniej policzki ! i pojawila sie jakas wysypka. Ani nic zlego nie jadlam, nie uzywalam jakichs innych specyfikow. No kompletnie nic ! . Nie wiedzialam czy wolno przy izo wypic mi wapno xD pewnie tak ale jestem ostrozna wiec nie pilam... ( tak samo jak balam sie brac przeciwbolowe tabletki dopiero derm mnie uspokoil ) i wkurzona posmarowalam sie filtrem. Jak zaczelo piec ;O ! ale pozniej przestalo i czerwona skora sie ustabilizowala... ale to nie minelo... dalej mam świąd ale bez wysypki... Poprostu swedzi jak nie wiem co ! wściec się można. Dziś jeszcze czoło doszło i szyja. Staram sie nie drapac ale w nocy nie panuje nad soba. Dzis sie obudzilam drapiac sie po buzi i dopiero sie opamietalam po chwili CO JA ROBIE ?! ale nie moglam przestac Wygladam jakbym miala czerwonke Nie wiem co z tym robic. Testy na alergie mialam góra z 8 lat temu i wszystko negatywne czyli okaz zdrowia. Chyba ze cos się zmienilo bo nawyki zywieniowe takie same, kosmetykow tez nie zmienialam ( date maja ważna ) Nie mam pojęcia co to ma być. Miał ktoś coś podobnego? .

TŻ w sobote przy wygłupach otarł mi ręke albo mocniej ścisnął. nie wiem bo nawet nie bolalo dopiero pozniej zauważyłam od ściągacza z kurtki czerowne odciśniete kropki na rece. Myslalam ze znikną a mam jakieś strupki i też niemiłosiernie swędzą jakby się goiły... ale na buzi nie ma co mi się goić. Jedynie mam schodzącą mocno skóre między ustami a brodą która jest czerwona i nie mogę sie tam dotknąć. To to gdyby sie goilo to ok. ale jakoś nie chce. I pytanie jeszcze jedno.. wolno mi pić wapno xD ? i czy coś to pomoże. help

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-09-09 o 07:45
lady3m3r4ld jest offline  
Stary 2010-09-09, 09:10   #1924
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Nie spotkałam nikogo, kto by nie miał suchej i łuszczącej się skóry przy kuracji izo
To już spotkałaś - mnie a dawkę mam dosyć wysoką, bo 40 mg/45 kg.
Suchą i łuszczącą skórę miałam w pierwszym tygodniu kuracji. Skórki zeszły w ciągu kilku dni i od tamtej pory nie mam nawet przesuszeń na twarzy spokojnie mogłabym się obejść bez kremu nawilżającego. Przyznam się, że nie stosuję go regularnie a nie mam nawet uczucia ściągnięcia na twarzy. Moja skóra jest zupełnie normalna (ani tłusta ani sucha) w końcu!

otako jest offline  
Stary 2010-09-09, 18:41   #1925
Mbrygida
Przyczajenie

Mam pytanie odnośnie palenia papierosów podczas kuracji? czy można palić?? Ja sobie czasem na imprezie zapalę,( nie jest to dużo, bo paczkę papierosów mam z koleżanką nieraz 2 miesiące) ale jednak to papierosy. zapomniałam spytać się lekarza, następna wizyta w pazdzierniku dopiero... Ma to jakiś wpływ na działanie tabletek?

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

lady3m3r4ld mnie też właśnie swędzi buzia, a biorę tabletki dopiero od 4 dni i już nie mogę wytrzymać a tak poza tym, całe czoło mam w malutkich krostkach, które też swędzą. Wszystko jest znośne, ponieważ poza swędzącą twarzą i szyją nic mi się jeszcze nie dzieje, nawet ust nie mam suchych. Nie czuję, żebym w ogóle brała te tabletki, mam nadzieję że tak pozostanie! a przeciwbólowe brałam , ostatnio ketanol czy ketonal, z konieczności, gdyż nie mogłabym funkcjonować:/ ogólnie nie biorę żadnych tabletek, jeśli nie muszę-dla mnie to ostateczność.
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-09, 18:43   #1926
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
To już spotkałaś - mnie a dawkę mam dosyć wysoką, bo 40 mg/45 kg.
Suchą i łuszczącą skórę miałam w pierwszym tygodniu kuracji. Skórki zeszły w ciągu kilku dni i od tamtej pory nie mam nawet przesuszeń na twarzy spokojnie mogłabym się obejść bez kremu nawilżającego. Przyznam się, że nie stosuję go regularnie a nie mam nawet uczucia ściągnięcia na twarzy. Moja skóra jest zupełnie normalna (ani tłusta ani sucha) w końcu!
Piszesz, że suchą i łuszczącą skórę miałaś w pierwszym tygodniu - czyli przez jakiś chociaż krótki czas miałaś

Jej, tęskni mi się do Izo i do mycia włosów raz na tydzień

aktogimka jest offline  
Stary 2010-09-09, 19:25   #1927
snafu
Zadomowienie

aktogimka mnie też tęskno do izo, bo bez izo to tłusto na włosach

Mbrygida nic mi nie wiadomo o negatywnym połączeniu izo i fajek, jednak to brzydki nałóg
Stary 2010-09-09, 19:53   #1928
Mbrygida
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez snafu Pokaż wiadomość
aktogimka mnie też tęskno do izo, bo bez izo to tłusto na włosach

Mbrygida nic mi nie wiadomo o negatywnym połączeniu izo i fajek, jednak to brzydki nałóg
dzięki wiem wiem , że to brzydki nałóg, dlatego rzucam, właściwie za często nie palę, okazyjnie, ale nie chcę być kiedyś nałogowym palaczem
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-09, 22:36   #1929
party_girl7
Zakorzenienie

dziewczyny mam załamkę.... po prawie 2miesiacach po odstawieniu kiedy moja skora byla idelana jak u niemowlaka na moim policzku pojawil sie wielgachny guz- tzn 2 calkiem obok ktore lacza sie w jeden wielki wulkan... trzyma mi sie od prawie tygodnia, nic z tym nie robilam, nie chcialam wyciskac ale kiedy nie schodzil zaczelam sie do niego dobierac- to jest silniejsze ode mnie.. i za kazdym razem gdy to mecze po chwili mysle co ja znowu najlepszego robie! i zaczynaja mi lzy plynac,.. normalnie nie wiecie jak sie boje ze to poczatek nawrotu tego swinstwa no nie mam sily nie wiem co mam myslec, jestem zdolowana...
za 2tyg ide do dermy na kontrole, ciekawe co ona na to...
Stary 2010-09-10, 08:52   #1930
yossi86
Raczkowanie

Cześć! Jestem tu nowa i szukam porady od dziewczyn, które przechodziły kurację z Acnenorminem. Aktualnie jestem w 7 dniu zazywania, oprócz tradycyjnych efektów ubocznych typu wysychanie ust czy nosa mam kilka dodatkowych problemów i chciałabym się z kims skonsultowac czy jest to normalne czy zgłosić się do derma. Pierwsza sprawa: bezustanne pragnienie i mdłości. Nie jem praktycznie nic od 3 dni tylko ciągle coś piję ewentualnie żuję gumę do żucia. Non stop czuję ze jest mi niedobrze jednak jeszcze ani razu nie wymiotowałam - czy organizm się dostosowuje do leku?? Druga sprawa: to okropnie tłusta skóra twarzy w sektorze T, czyli broda, nos i czoło. Skóra jest od kilu dni nabrzmiała (nie mogę się praktycznie dotknąć tak boli), a na dodatek strasznie tłusta - błyszczę się cały dzień i żaden kosmetyk nie pomaga - może macie jakieś dobre środki na tego typu problem? Z góry dziękuję wszystkim z pomoc. Moje objawy są o tyle wkurzające i męczące, że pracuję w biurze, jestem ciągle na chodzie (nudności nie pomagają w pracy) plus jestem asystentką więc kurcze muszę jakoś wyglądać
yossi86 jest offline  
Stary 2010-09-10, 11:27   #1931
Marynia19
Raczkowanie

no to coś dziwnego w tym że masz tłustą skórę, powinna być sucha.
Ale co mnie nie pokoi to to, że nie jesz. Lek wchłania sie z jedzeniem z tłuszczem. A jeśli bierzesz go na pusty żołądek to nie dość że gorzej się wchłania to pewnie jest też przyczyną tego, że jest Ci niedobrze.
A lekarz nie dał Ci telefonu? Ja bym poszła do lekarza, jeśli by mi to nie minęła do niedzieli. Ale ja jestem panikara
Zmuś się go jedzenia.
Marynia19 jest offline  
Stary 2010-09-10, 11:50   #1932
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Mbrygida jak dobrze ze nie jestem sama drapiąca poza tym to gdzieś kiedyś wyczytałam że palenie może niwelować skutki izo ale to tak samo jak kawa, czekolada czy fast food. wiec wiadomo że mała ilość całego izo nie wypłucze z organizmu.

snafu jak wygladaly wlosy przed izo, w trakcie i po zakonczeniu
bo ja biore z tego wzgledu ze przed braniem musialam myc głowe codziennie a najlepiej 2 razy dziennie. Bo jak rano ( 7:30) umylam to jak chcialam wieczorem isc na nocke gdzies na impreze to jak wracalam nad ranem to smalec jak nie wiem co... a ogolnie wieczorem juz tak 18:00 oklapniete i podtluszczone... . w trakcie moge myc co 3 dni. W sumie myje sroda i sobota. Boje sie ze po izo bedzie znow to samo... ze wlosy przetluszcza mi sie nawet od skory buzi

yossi86 poczytaj cos o hiperwitaminozie wit. A bo cos tam bylo wlasnie o nudnościach i braku checi do jedzenia bo retinoidy to cos wspolnego z retinolem .. wit. A ...i może masz jej za dużo

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

:O sama siebie wystraszyłam..

Objawy nadmiaru witaminy A

Podawanie dużych dawek tej witaminy przez dłuższy okres czasu może spowodować hiperwitaminozę witaminy A z takimi objawami jak:
  • drażliwość,
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (m.in. wymioty, brak łaknienia, nudności),
  • zmiany zabarwienia skóry,
  • powiększenie wątroby i śledziony,
  • wypadanie włosów,
  • świąd skory,
  • suchość skóry.

dwa ostatnie naleza do mnie może nawet 3...
Stary 2010-09-10, 12:17   #1933
yossi86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
Ale co mnie nie pokoi to to, że nie jesz. Lek wchłania sie z jedzeniem z tłuszczem. A jeśli bierzesz go na pusty żołądek to nie dość że gorzej się wchłania to pewnie jest też przyczyną tego, że jest Ci niedobrze.
A lekarz nie dał Ci telefonu? Ja bym poszła do lekarza, jeśli by mi to nie minęła do niedzieli. Ale ja jestem panikara
Nietsety mój derm to typowy prywaciarz - telefonu oczywiście nie daje, a jakąkolwiek odpowiedz na pytanie mogę uzyskać płacąc 100 zł za wizytę więc wolałam najpierw zasięgnąć języka... jakoś się do jedzenie zmuszę
Cytat:
Napisane przez lady3m3r4ld Pokaż wiadomość
yossi86 poczytaj cos o hiperwitaminozie wit. A bo cos tam bylo wlasnie o nudnościach i braku checi do jedzenia bo retinoidy to cos wspolnego z retinolem .. wit. A ...i może masz jej za dużo
dzięki za jakiś trop! muszę dokładnie poczytać co i jak
yossi86 jest offline  
Stary 2010-09-10, 12:41   #1934
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

Teraz przeczytalam ulotke ( na internecie tez jest. wystarczy wpisac np TRETINEX SKLAD ) no i tam jest napisane ze bardzo czesto wystepuje świąd, oraz bardzo rzadkie takie jak nudnosci, zapalenia jelit etc. bardzo rzadkie tez ziarniak ropotworczy oraz nadmierne tworzenie ziarniny, zle samopoczucie ;> moze to nomalne co Ci sie dzieje ;* ?
Stary 2010-09-10, 12:46   #1935
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
snafu jak wygladaly wlosy przed izo, w trakcie i po zakonczeniu
bo ja biore z tego wzgledu ze przed braniem musialam myc głowe codziennie a najlepiej 2 razy dziennie. Bo jak rano ( 7:30) umylam to jak chcialam wieczorem isc na nocke gdzies na impreze to jak wracalam nad ranem to smalec jak nie wiem co... a ogolnie wieczorem juz tak 18:00 oklapniete i podtluszczone... . w trakcie moge myc co 3 dni. W sumie myje sroda i sobota. Boje sie ze po izo bedzie znow to samo... ze wlosy przetluszcza mi sie nawet od skory buzi
Zadajesz pytanie do snafu i mam nadzieję, że nie będziesz zła, że ja też na nie odpowiem

Przed braniem Izo włosy myłam codziennie - jak umyłam wieczorem, to kolejnego wieczoru miałam na głowie przyklapnięte i tłuste strąki. Jak umyłam rano, to wieczorem włosy były jeszcze jako tako znośne (ale jakbym chciała iść na imprezę, to musiałbym umyć ). Później nadeszło Izo i wielka odmiana, za którą mocno tęsknię. Włosy mogłam myć raz lub dwa razy w tygodniu, nie były wcale tłuste Jestem po kuracji już 3,5 miesiąca - na buzi jest spokój itd, a włosy wróciły do stanu tłustości Kiedy umyję je rano, to cały dzień są ok. Drugiego dnia nie są już jakoś super wyjściowe, ale dają jeszcze radę. Trzeciego dnia mam konkretny smalec i strąki Podsumowując - jak idę do ludzi, to głowę myję codziennie; jak wiem, że siedzę w domu, to myję co 2-3 dni
Cytat:
Napisane przez yossi86 Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem tu nowa i szukam porady od dziewczyn, które przechodziły kurację z Acnenorminem. Aktualnie jestem w 7 dniu zazywania, oprócz tradycyjnych efektów ubocznych typu wysychanie ust czy nosa mam kilka dodatkowych problemów i chciałabym się z kims skonsultowac czy jest to normalne czy zgłosić się do derma. Pierwsza sprawa: bezustanne pragnienie i mdłości. Nie jem praktycznie nic od 3 dni tylko ciągle coś piję ewentualnie żuję gumę do żucia. Non stop czuję ze jest mi niedobrze jednak jeszcze ani razu nie wymiotowałam - czy organizm się dostosowuje do leku?? Druga sprawa: to okropnie tłusta skóra twarzy w sektorze T, czyli broda, nos i czoło. Skóra jest od kilu dni nabrzmiała (nie mogę się praktycznie dotknąć tak boli), a na dodatek strasznie tłusta - błyszczę się cały dzień i żaden kosmetyk nie pomaga - może macie jakieś dobre środki na tego typu problem? Z góry dziękuję wszystkim z pomoc. Moje objawy są o tyle wkurzające i męczące, że pracuję w biurze, jestem ciągle na chodzie (nudności nie pomagają w pracy) plus jestem asystentką więc kurcze muszę jakoś wyglądać
Piszesz, że nic nie jesz. Może te nudności są właśnie od tego, że nic nie jesz i łykasz tabletki na pusty żołądek? Ja łyknęłam na pusty 1-2 razy i myślałam, że zejdę z tego świata W ulotce na pewno jest w skutkach ubocznych info o tym, że mogą występować nudności czy problemy żołądkowo-jelitowe Mimo wszystko spróbuj coś jeść, żeby nie łykać izo na pusty żołądek

aktogimka jest offline  
Stary 2010-09-10, 12:50   #1936
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

aktogimka nie strasz !. ;( a buzia pozostala dalej cudowna pod wzgledem łojotoku ?
Stary 2010-09-10, 12:53   #1937
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
aktogimka nie strasz !. ;( a buzia pozostala dalej cudowna pod wzgledem łojotoku ?
Hm, buzia nie jest tak tłusta, jak przed kuracją, ale nie jest też tak sucha jak w trakcie leczenia Jest taka normalna, ja jestem zadowolona z jej stanu Nie świecę się, ani się przesadnie nie błyszczę Jest naprawdę super

aktogimka jest offline  
Stary 2010-09-10, 12:55   #1938
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

A wyjadłaś pełną dawke bo ja skończe drugie opakowanie moooooże dostane na 3 receptę ale wątpie . ... bo wyprysków nie miewałam jakoś wiele i tragicznie nie było tylko ten łój ..

Edytowane przez lady3m3r4ld
Czas edycji: 2010-09-10 o 12:58
lady3m3r4ld jest offline  
Stary 2010-09-10, 13:00   #1939
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
A wyjadłaś pełną dawke bo ja skończe drugie opakowanie moooooże dostane na 3 receptę ale wątpie . ... bo wyprysków nie miewałam jakoś wiele i tragicznie nie było tylko ten łój ..
Zjadłam 12 pełnych opakowań i 7 tabletek z kolejnego pudełka Co daje mi ok. 128,8 mg/kg masy ciała
Aha, i na podtrzymanie kuracji od lipca używam na noc dwóch maści - jednego dnia Clindacne, a drugiego dnia Akneroxid

aktogimka jest offline  
Stary 2010-09-10, 13:05   #1940
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

20mg na dobe . mam nadzieje ze cos mi to podziala . ale przede wszystkim chodzilo mi o wlosy .
Stary 2010-09-10, 14:04   #1941
yossi86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Piszesz, że nic nie jesz. Może te nudności są właśnie od tego, że nic nie jesz i łykasz tabletki na pusty żołądek? Ja łyknęłam na pusty 1-2 razy i myślałam, że zejdę z tego świata W ulotce na pewno jest w skutkach ubocznych info o tym, że mogą występować nudności czy problemy żołądkowo-jelitowe Mimo wszystko spróbuj coś jeść, żeby nie łykać izo na pusty żołądek
Problem w tym że nudności pojawiły się gdy cieszyłam się jeszcze niezlym apetytem - po prostu z dnia na dzień w trakcie łykania acne był on coraz mniejszy a od 3 dni przeszedł w dno totalne. Odrzucają mnie przeróżne dania, jogurty, nawet owoce, a co gorsza do tej grupy weszły od wczoraj moje ukochane używki (choć jestem palaczem nie wzięłam papierosa do ust :/). Możliwe że jednym z głównych plusów terapii będzie rzucenie palenia
yossi86 jest offline  
Stary 2010-09-10, 15:23   #1942
snafu
Zadomowienie

lady3m3r4ld
przed Izo: myłam włosy wieczorem i rano już były oklapnięte. ok.godziny 16 tłuszcz był taki, że nigdzie bym się już nie pokazała.
w trakcie: pięknie było. włosy myłam jak mi się przypomniało. co 3-5dni i tylko dlatego, że tak wypadało raz na tydzień by wystarczyło, wiem, bo kiedyś wytrzymałam tydzień.
teraz (2mce po Izo): codziennie, w tej chwili są jeszcze jako-takie, ale jutro rano kicha. tłuszcz szczególnie przy skórze głowy, bo końcówki jeszcze ok. oklapnięte są i nieciekawe.
Stary 2010-09-10, 17:59   #1943
Mbrygida
Przyczajenie

Ja teraz z innej beczki, mianowicie chodzi mi o ciążę po skończeniu kuracji. Ja nie planuję w najbliższym czasie, ale za parę lat... Przeczytałam na jakimś forum, że dziewczyna 2,5 roku po kuracji Roaccutane zaszła w ciążę i urodziłą zdrowego synka, któreo stan zdrowia nagle się pogorszył, miał 3 wylewy krwi do mózgu i za trzecim już niestety umarł:/ lekarze zbadali i matkę i ojca, dziecko po śmierci, nie wykryli żadnych przyczyn wylewów i upatrywali się jej w Roaccutanie!!! czy to w ogóle możliwe???? ja jestem w szoku i szczerze mówiąc przestraszyłam się. Biorę Aknenormin (ale to bez znaczenia), lekarz zapewnił mnie, że spokojnie po 6 miesiącach mogę zajść w ciążę (na ulotce 1 miesiąc czy 2 ale lepiej odczekać dłużej) . Znacie może jeszcze jakieś przypadki, gdzie po izotretynoinie urodził się chory dzidziuś? Może przypadek tej kobiety jest zupełnie nie związany z Roaccutanem ale ma wyrzuty sumienia, że kiedyś brała i upatruje swoją winę w tym wszystkim?Wiadomo, jacy są nieraz lekarze, nie znają przyczyny-więc muszą na coś zwalić... szczerze jest mi żal dziewczyny i jej dziecka.
Jak to jest z tą ciążą?? Ja wierzę mojej dermatolog, jest zresztą bardzo dobrym lekarzem i ona mówiła, że te leki nie mają wpływu na stan zdrowia dziecka, jeśli oczywiście odczeka się odpowiednią ilość czasu. A może znacie kobiety, które po kuracji mają zdrowe dzieci? Strasznie się boję tego... za dużo chyba czytam hehe
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-10, 18:23   #1944
snafu
Zadomowienie

Na wątku pokuracyjnym wypowiedziała się jedna z wizażanek nt. ciąży, bo urodziła zdrowego dziudziusia.
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...5&postcount=15 ostatni akapit, niewiele info, ale najważniejsze jest.
Stary 2010-09-10, 18:54   #1945
Mbrygida
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez snafu Pokaż wiadomość
Na wątku pokuracyjnym wypowiedziała się jedna z wizażanek nt. ciąży, bo urodziła zdrowego dziudziusia.
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...5&postcount=15 ostatni akapit, niewiele info, ale najważniejsze jest.
Zawsze jest pocieszenie ja wierzę, że wszystko będzie dobrze i urodzimy kiedyś zdrowe dzieci!
Mbrygida jest offline  
Stary 2010-09-11, 10:45   #1946
yossi86
Raczkowanie

Mam jeszcze jedno pytanie do osób przechodzących kurację z Acnenorminem. Moja skóra twarzy w terenie T jest strasznie tłusta i błyszcząca (pisałam o tym wcześniej), ale co gorsze od wczoraj zaczęła pęcznieć... jestem strasznie napuchnięta głównie w okolicy nosa i brody, a skóra wygląda tak, jakby ktoś strzykawką wcisnął mi pod skórę gulki z wodą. Czy to jest normalne?
yossi86 jest offline  
Stary 2010-09-11, 11:53   #1947
biindier
Raczkowanie

Witajcie
Dawno się nie odzywałam ale wakacje itd, ciągle zabiegana jestem. Piszę, żeby się pochwalić, że dzisiaj biorę ostatnią tabletkę! strasznie szybko mi to zleciało Wyjadłam 12 opakowań i miała dawkę 30 mg. A przelicznik na moją wagę to było 11,2 opakowania. Cera jest o niebo lepsza, jak patrzę na stare zdjęcia to nie poznaję się w lustrze

Jedna rzecz, która mnie martwi to to, że został mi jeden duży biały zaskórnik koło brwi, który siedzi sobie pod skórą i przez całą kurację nie chciał wyjść; oraz sporo maluteńkich prosaków w okół oczu i pare malutkich na brodzie i małe wągry na nosie. A wczoraj mi wyskoczył na nosie mały wyprysk, który już dzisiaj zniknął (ale to mogło być związane z baardzo złą dietą moją ostatnio - czekolada non stop i tłuste rzeczy i mieszkaniem pod namiotami itd)
I w związku z tym nie wiem co mam robić - czy iśc do dermatologa po kolejne opakowanie, czy zostawić to tak jak jest? Boję się, żeby nie mieć nawrotu, zwłaszcza, że przez wakacje przebywałam w ciepłych krajach i mimo smarowania filtrami słońce cały czas działało, a podobno pod wpływem słońca pochodna wit A się rozkłada, czyli lek mógł nie działać prawidłowo..
Normalnie poszłabym do dermatologa bez wahania, tylko niestety mam z tym problem, gdyż jest on w innym mieście i będę mogła iśc do niego dopiero w środę ( a już dzisiaj kończą mi się tabletki) i to i tak będę się musiała nieźle nagimnastykować żeby mi się udąło wtedy do niego iśc.. Więc będzie przerwa w braniu tabletek i tak.

I nie wiem co z tym fantem począć. Może za bardzo panikuję, ale już tak długo trwała ta kuracja, że chciałabym żeby w końcu wszystko było na 100% ok.

Miała któraś z Was może taką sytuację? Bo cały czas tylko czytam o buziach bez żadnych nawet najmniejszych zmian, gdy ktoś odstawia lek..
biindier jest offline  
Stary 2010-09-11, 22:35   #1948
KarolciaU2
Raczkowanie

cos z tego tradziku moze pozostac po skonczonej kuracji, jakies wagry, zaskorniki, blizny, przebarwienia, cera idealna nie bedzie bo swoje przeszla takze nie martwcie sie na zapas tylko cieszcie sie ze wygladacie lepiej niz przed

ja prawie 3miesiace po skonczeniu kuracji i jestem zadowolona, pojde na poczatku pazdziernika na 1 lub 2 zabiegi mikrodermabrazjii zeby wyrownac koloryt cery, pozbyc sie malutkich blizenek i przebarwien ktore sa widoczne chyba tylko dla mnie bo nikt na nie uwagi nie zwraca

trzymajcie sie i myslcie pozytywnie
KarolciaU2 jest offline  
Stary 2010-09-12, 15:09   #1949
mallflower
Raczkowanie

Za 10 dni koncze moja 6cio miesieczna kuracjeszybko zlecialo jeszcze tylko 30 tabletek wszystko ok ale kilka dni temu zrobily mi sie 2 pryszcze na policzku hmmm zastanawiajace ale dosc szybko zniknely...do tego strasznie wypadaja mi wlosy i nadal usta sa suche poza tym jest super pozdrawiam
mallflower jest offline  
Stary 2010-09-14, 16:38   #1950
Jully
Raczkowanie

Jutro kończę przedostatnie opakowanie, ostatni raz dawka 40mg. Przez najbliższy miesiąc będę brała 20mg i koniec. Też mi niesamowicie szybko zleciało.

Musze się przyznać, że nie czuje się gotowa żeby kończyć kurację. Im bliżej końca tym bardziej się boję. I wcale sobie nie pomagam bo teraz siedzę i czytam na innych forach o ludziach co mieli kilka kuracji i trądzik mimo to im wracał
Jully jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości