Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-07, 21:44   #241
corney
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie dziewczyny Ostatnio przy kolejnej wizycie dermatolog przepisał mi izotek.Plan jest taki aby zażywać go przez 12 miesiecy 2xdziennie po 20 mg. Zapoznano mnie, że nie mogę zajść w ciąże podczas brania tabletek, ale nie poinformowano o innych problemach o których przeczytałam dopiero na ulotce. Szczerze powiem, że trochę się przeraziłam(problemy z wątrobą i nie tylko)- tym bardziej, że i opinie wśród internautów są bardzo podzielone....
Może opowiem o moim przypadku: zdiagnozowano u mnie początki trądziku różowatego, nie jest jeszcze tak strasznie, częściowo ropnych wykwitów się pozbyłam jednak mojej cerze daleko do doskonałości i niewiele jej pomaga.Cały czas się bardzo świeci- używałam różnych maści od lekarza i tabletek, mam wiele blizn, mnóstwo zaskórników i te pory ...Od czasu do czasu coś wyskoczy, i w dodatku na plecach czy dekoldzie również. Dzięki izotekowi mam się pozbyć tego wszystkiego raz na zawsze i moja cera nie będzie się już świecić. Zawsze chciałam mieć idealną cerę, ale boję się że cena jest zbyt wysoka...Jak to było z Wami ??Czytałam oczywiście wasze opisy i szczerze boję się tego wszystkiego, ale z drugiej strony jak to ma być jedyny sposób.......ahhhhhh
corney jest offline  
Stary 2010-03-07, 23:19   #242
Deadspace
Przyczajenie

Mam jeszcze takie pytanie z innej beczki.
Przy podjęciu leczenia trzeba wypełniać jakieś papiery? Bo ostatnio widziałam jakieś oświadczenia o zapoznaniu się ze wszystkimi skutkami ubocznymi na których trzeba składać dwa podpisy. Nie myślałam, że to takie poważne.
Deadspace jest offline  
Stary 2010-03-07, 23:35   #243
teqili
Raczkowanie

Tak, podpisuje się oświadczenie że w jesteś świadoma iż w trakcie leczenia nie możesz zajść w ciążę ponieważ skutkuje to trwałemu uszkodzeniu płodu oraz że zostałaś poinformowana przez lekarza o skutkach ubocznych, których w broszurce jest tak na prawdę multum co nie oznacza, że wszystkie musisz mieć
teqili jest offline  
Stary 2010-03-07, 23:47   #244
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...2&produkt=2833
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-21...alkoholowy.htm
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-11...czyniowymi.htm

Proszę, baardzo proszę doradźcie który z tych wyżej wymienionych powinien najlepiej sprawować się przy kuracji Akne. Kompletnie nie znam się na składach, widzę jedynie że nie zawierają alkoholu. A może i któraś z was akurat to stosuje Muszę jutro się wybrać i coś kupić, wiec proszę o pomoc.
4 tabletki po 20mg połknięte. Za szybko, żeby obserwować skutki Ale twarz czerwona, czasami mam takie zawahania. Jest ekstra-a za chwilę siup i burak ;x
mnie ziaja drogeryjna podraznila;/ jednak nie majatek cos kolo 4 zl wiec zobacz wez nagietkowa albo rozana.

osoboscie uzywam hydrolatu oczarowego

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ej ej, może ktoś mi doradzić z tym kremem co ostatnio pisałam (na niebiesko). Na prawdę przeraża mnie TEN składnik i nie wiem czy nie muszę zrezygnować z niego by z czasem nie narobić sobie problemów, tym bardziej, że twarz zaczyna wyglądać znośnie nie licząc zaczerwienienia i wysuszenia.
Tak tak, dzisiaj mam o jakieś 50% mniej wyprysków i nie świecę się w makijażu po 7 godzinach SUKCES
Oby to trwało i się jeszcze bardziej polepszało......
ja bym zrezygnowala jesli jest to nivea soft lub jakakolwiek inna.

a o tym alkoholu

Pochodzenia różnego. Alkohol cetearylowy jest mieszaniną alkoholi tłuszczowych, składa się z alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego. Biała, woskowata substancja używana jako:

* zmiękczacz i regulator lepkości
* stabilizator emulsji
* dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła

Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

jednak dla mnie to wciaz alkochol ktory wrazliwcow moze podrazniac

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...2&produkt=2833

Niech ktoś się wypowie nt tego toniku, prooooooszę : D
juz nie wiem w koncu ???szukasz toniku czy czegos do mycia twarzy????????????? bo tonik nie zastapi mycia

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
moj TZ ostatnio mi powiedzial ze po uj jem ten izotek skoro mi nie pomaga a pogarsza.. i jeszcze bierze ta moja buźke i ogląda z czterech stron i wygniatac chce hahahahaha no nie mogę.
nie ma co strasznie wspierajacy facet:P a lapy mu pourywaj niech tylko nie dotyka Cie
Stary 2010-03-08, 10:26   #245
party_girl7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Jak duży masz ten cholesterol?

Osobiście polecam Benecol, Benecol i jeszcze raz Benecol
Zaczęłam go używać po pierwszych badaniach w czasie kuracji - cholesterol nie skoczył mi wysoko, ale był blisko górnej granicy, więc w obawie przed zmniejszeniem dawki kupiłam to smarowidło Pierwsze badania (po 4 tygodniach Benecolowania, bez zmiany dotychczasowej diety) były rewelacyjne - cholesterol niższy niż przed kuracją, derma zrobiła coś na wzór tej emotki '' i mnie pochwaliła

Regularnie kupuję Benecol (koszt ok. 15-16 zł/miesiąc), smaruję nim pieczywo i o cholesterol się nie martwię Popijam też czerwoną herbatę (robiłam to też przed kuracją, lubię ją ), co pewnie w jakiś sposób ma wpływ na wyniki moich badań.

Kup Benecol, używaj go jak normalnego masła/margaryny i nie martw się, będzie dopsz!
cos 205LDL nie pamietam dokladnie... w takim razie dzis postaram sie kupic benecol i jakas herbatke do picia z apteki na obnizenie

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Też mam problem z cholesterolem Benecol jest dobry, poza tym biorę tabletki z kwasami omega 3, jest bardzo duży wybór takich środków w aptekach. Z domowych sposobów to:
- otręby owsiane, płatki owsiane
- jabłka
- herbata
- cebula, czosnek
- tłuste ryby takie jak makrela, łosoś
Wyrzucić z diety musisz:
- żółtka jajek
- żółty ser
- tłusty nabiał
- naleśniki, placuszki i wszelkiego rodzaju ciasteczka
- smażone potrawy
Mi po miesiący takiej diety mocno spadł cholesterol i trójglicerydy
no ja niestety stosuje taka diete od drugiego dnia brania izo a cholesterol o duzo skoczyl w góre wiec nie wiem;/
pytalam sie co robie nie tak mojej dermy skoro prawie nic tlustego nie jem, a ona na to ze to genetyka.. w takim razie juz nie ma bata zeby obnizyc skoro to genetyka dobrze rozumiem
Cytat:
To wcale nie jest mała dawka Ładnie mieści się w przedziale 0,5-1 mg/kg m.c Ja mam większą dawkę w przeliczeniu na kg m. c. i wysyp też mnie ominął Po prostu przez 2 miesiące ciągle coś wyłaziło, ale nie miałam jakiegoś skumulowanego ataku i buzi całej w pryszczolach

Wczoraj miałam mały rodzinny meeting i rodzinka zrobiła '', widząc moją buzię Takie rzeczy naprawdę cieszą! Fajnie, że ktoś wokół widzi poprawę mojej buzi, widzi tę zmianę, a ja nie muszę się kryć pod warstwą podkładu, korektora i pudru
Mam nadzieję, że na święta zrobią jeszcze większe ''
oj tak, takie słowa dodają skrzydeł fajnie ze juz masz takei postepy

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ani troche. jest grubo zmielona wiec nie bieli. naniesc na cala twarz i spedzlowac dokladnie pedzlem do pudru jakims gestym

aha wiec mam duzo nalozyc a potem nadmiar tym pędzelkiem smieść tak?

Edytowane przez party_girl7
Czas edycji: 2010-03-08 o 10:44
party_girl7 jest offline  
Stary 2010-03-08, 12:03   #246
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość

aha wiec mam duzo nalozyc a potem nadmiar tym pędzelkiem smieść tak?
tak albo poprosy pedzlowac jak zwylkym pudrem odrobina na pedzel i omiatasz kawalek znow nabierasz i omiatasz
Stary 2010-03-08, 12:15   #247
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Olkie, ten krem to nie nivea tylko ziaja
Dzięki za informację, póki co mnie nie podrażnia ale nigdy nic nie wiadomo, popytam jeszcze na innym wizazowym wątku o skład kremu. A jak już będę musiała go zmienić, to może wybrać coś nawilżającego i łagodzącego z BIOCHEMII URODY? coś polecacie? Czy te wszystkie mazidła nie ogarnią naszej skóry?
np.:

Hydrolat aloesowy

Hydrolat z róży damasceńskiej

Hydrolat z róży stulistnej

Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%

i do matowienia, choć chyba już mi się nie przyda:

Puder bambusowy 100%

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-03-08 o 16:41
mmm3m jest offline  
Stary 2010-03-08, 16:35   #248
maadziulek91
Zadomowienie

Niby ten mój dermatolog ma dobrą reputacje i do tej pory byłam z niego zadowolona a dziś sie wkurzyłam.
40 dzień kuracji, oglądneła popatrzyła i jedyne co usłyszałam to : "CIERPLIWOSCI" ok. tego sie nie czepiam.to wiem. zobaczyła mojądawke i powiedziała ze z taka dawka to juz w tym miesiącu powinnam zobaczyć dużą poprawe. no ale nie o to mi chodzi.
przepisała mi jakąś maść na noc że niby szybciej się goi i w ogole. nie pamiętam już nazwy ale poszłam do apteki , babka mowi ze ten lek na bazie tego antybiotyku wycofali jakies 7-8 miechów temu. no lol. po uj mi przepisuje cos czego nie ma na rynku? i czy ona nie powinna sie orientowac w takich rzeczach? ;/
Stary 2010-03-08, 16:58   #249
trudzia
Przyczajenie

Zbiża się wiosna i pomalutku zza chmurek zacznie wychodzić Słonko .. W tym wypadku troszkę się go jednak obawiam
Jakie kosmetyki z filtrem polecacie na dekolt i szyję? Jak chronić buzię?
trudzia jest offline  
Stary 2010-03-08, 16:59   #250
okej01
Raczkowanie

Zakupiłam ziaję nagietkową [tonik] i pomadkę oeparolu Jutro powinnam dostać żel aloesowy z flos leku. Póki co dopiero trzeci dzień z akne, skutków żadnych. Jedynie boli mnie głowa-ale boli też moich rodziców, więc może to coś w powietrzu.

Edit: Słuchajcie, a co poleciłybyście na wyciszenie rumienia? Bo mam okropnie czerwoną twarz i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Czy np. żel aloesowy z flos leku o którym pisałam wyżej może być?
Prosiłabym o wypowiedź olkie, bo Ona go polecała. Jak działał na Ciebie? Chodzi mi głównie o te cholerne zaczerwienienia.

Edit 2: Słuchajcie, lekarz zalecił mi brać akne 20 mg rano i 20mg wieczorem po jedzeniu. Zastanawiam się czy po 3 dniach brania tabletek w ten sposób nie mogłabym tego troche zmienić: brać 20mg rano i 20mg w porze obiadowej. Co myślicie? Po prostu nie chcę jeść nic tłustego na wieczór.
Myślicie, że jedzenie np. płatków na mleku czekoladowych i potem tabletki spowoduje jej rozpuszczenie się? Bo tak wygląda moje śniadanie głównie (;

Edytowane przez okej01
Czas edycji: 2010-03-08 o 20:37
okej01 jest offline  
Stary 2010-03-08, 21:37   #251
aktogimka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
cos 205LDL nie pamietam dokladnie... w takim razie dzis postaram sie kupic benecol i jakas herbatke do picia z apteki na obnizenie
Oj, rzeczywiście wysoko... Trzymam za Ciebie kciuki, żeby wyniki poprawiły się i żebyś nie musiała przerywać kuracji!

Cytat:
przepisała mi jakąś maść na noc że niby szybciej się goi i w ogole. nie pamiętam już nazwy ale poszłam do apteki , babka mowi ze ten lek na bazie tego antybiotyku wycofali jakies 7-8 miechów temu. no lol. po uj mi przepisuje cos czego nie ma na rynku? i czy ona nie powinna sie orientowac w takich rzeczach? ;/
Od poprzedniej dermy dostałam swego czasu kolejną receptę na maść, a maści w aptekach i hurtowniach od ok. 3 miesięcy nie było Był tylko żel, który ostatecznie jednak kupiłam. Czasem lekarz bywa nie w temacie... Smutne, ale prawdziwe.

Cytat:
Edit 2: Słuchajcie, lekarz zalecił mi brać akne 20 mg rano i 20mg wieczorem po jedzeniu. Zastanawiam się czy po 3 dniach brania tabletek w ten sposób nie mogłabym tego troche zmienić: brać 20mg rano i 20mg w porze obiadowej. Co myślicie? Po prostu nie chcę jeść nic tłustego na wieczór.
Myślicie, że jedzenie np. płatków na mleku czekoladowych i potem tabletki spowoduje jej rozpuszczenie się? Bo tak wygląda moje śniadanie głównie (;
A kto Ci każe jeść coś tłustego na wieczór? To jedzenie nie ma ociekać tłuszczem, oliwą czy smalcem itp. Np. teraz wcinam kolację - kanapki posmarowane margaryną i twarożkiem ze śmietaną, zaraz łyknę Izo i niech się wchłania Jeśli uważasz, że w Twojej kolacji nie ma tłuszczu, to jedz drugą tabletkę do obiadu

A co do śniadania - zależy, jakie i ile jesz tego mleka Ja czasami (ale rzadko, oj rzadko) też jem płatki, zawsze z mlekiem 3,2%, później Izo. Myślę, że tyle tłuszczu z tego mojego mleka wystarczy

aktogimka jest offline  
Stary 2010-03-08, 23:50   #252
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:

Edit: Słuchajcie, a co poleciłybyście na wyciszenie rumienia? Bo mam okropnie czerwoną twarz i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Czy np. żel aloesowy z flos leku o którym pisałam wyżej może być?
Prosiłabym o wypowiedź olkie, bo Ona go polecała. Jak działał na Ciebie? Chodzi mi głównie o te cholerne zaczerwienienia.

;

jesli nie chcesz nic na wieczor jesc to moze zmien pore dnia i bierz leki razem z obiadem ja nie raz tak pozno biore izotek ze nie zdaze nic juz robic do jedzenia i poprosu zjadam lyzeczke masla

a wyciszenie rumienia to aloesowy zel napewno zlagodzi ale jesli chodzi o cos barziej konkretnego to moze zel z flos leku ale ARNIKOWY? sama uzywalam na zaczerwienione krostki i nie raz cala twarz obkurcza naczynia krwionosne redukuje obrzeki i zaczerwienienia siniaki szybciej sie wchlaniaja i dobry na naczynka. aleee gdy cera jest bardzo podrazniona moze piec lekko na poczatku pozniej po ok minucie uspokaja sie wszytko ja stosowalam na noc

znalazlam jeszcze cos:http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/...en_na_noc.html

ma bardzo dobre opinie na kwc

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-26...ien-na-noc.htm
Stary 2010-03-09, 10:43   #253
party_girl7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
tak albo poprosy pedzlowac jak zwylkym pudrem odrobina na pedzel i omiatasz kawalek znow nabierasz i omiatasz
ok

Cytat:
Oj, rzeczywiście wysoko... Trzymam za Ciebie kciuki, żeby wyniki poprawiły się i żebyś nie musiała przerywać kuracji!
dziekuje mam nadzieje ze sie uda...
Stary 2010-03-09, 13:01   #254
LauraS.
Rozeznanie

Hej Mam pytanie do dziewczyn,które już kończą kurację.Jak u Was wygląda odstawianie izoteku?Bierzecie coraz mniejsze dawki?Boooję się strasznie odstawienia
Stary 2010-03-09, 14:23   #255
Karlitooo
Raczkowanie

olkie - łyzke masla jesz, bleeeeee , juz lepiej plaster szynki albo sera albo zapic szklanka mleka. Jest tyle mozliwosci a ty cudujesz z takimi ohydnosciami ; ]

Laura - co do odstawienia leku poprzez zmniejszene dawki to wg mnie nonsens. Skoro lek po calkowitym odstawieniu, w organizmie jest przez 4 tyg jeszcze i dziala.

Ja mam 59 dzien, dzis rozpoczalem 5 opakowanie i najprawdopodobniej jest to przedostatnie opakowanie, czyli w okolicy 8 kwietnia planuje konczyc. W SKRAJNYM przypadku, przedluze o miesiać do maja, ani dnia dluzej bo nie zamierzam przy upalnej pogodzie chowac sie przed sloncem.

Teraz poki co jest zimno i nie odczuwa sie tak wysuszenia skory i ust, ale zobaczycie jak przyjdzie lato. Skora bedzie sie non stop podrazniac od potu, utrata wody spotęguje wysuszenie i bedzie fatalnie

Wspolczuje osobom, ktore teraz zaczely brac tabsy i przez cale wakacje beda na kuracji

Na dzien dzisiejszy po 2 miesiacach cere w skali 1-10 oceniam na 8.5-9
Od dlugiego czasu nic nie wyskakuje i kolejny miesiac powinien zalatwic sprawe calkowicie. I przy odstawianiu tabsow nie bede bawic sie w zmniejszanie dawki itp
Karlitooo jest offline  
Stary 2010-03-09, 14:33   #256
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Wspolczuje osobom, ktore teraz zaczely brac tabsy i przez cale wakacje beda na kuracji

Na dzien dzisiejszy po 2 miesiacach cere w skali 1-10 oceniam na 8.5-9
Od dlugiego czasu nic nie wyskakuje i kolejny miesiac powinien zalatwic sprawe calkowicie. I przy odstawianiu tabsow nie bede bawic sie w zmniejszanie dawki itp
Jaką masz dawke? ja mam 42 dzień 30mg/59 kg moja cera niestety w skali od 1-10 oceniam na 4
Stary 2010-03-09, 15:55   #257
Karlitooo
Raczkowanie

dawka 40/81kg czyli proporcjonalnie mamy identyczna prawie

wszystko zalezy od poczatkowego stanu skory i reakcji organizmu na lek

przypominam, ze przed kuracja cere ocenialbym na 6.5 Od samego poczatku wszystko zmierzalo w jednym kierunku, czyli polepszenia.

przy dawce o.5 mg na kg mogloby sie wydawac, ze jest nieduza, ale na mnie jest idealna, skora sie caly czas luszczy i wysusza, usta tez non stop, dłonie, obtarcia na rękach od sportu i ogolne silne pieczenie na szyi od potu przy wysilku.

Lek dziala na mnie bardzo dobrze i wieksza dawka bylaby za mocna
Karlitooo jest offline  
Stary 2010-03-09, 16:59   #258
maadziulek91
Zadomowienie

na mnie chyba ten lek tez nie działa najgorzej jeśli chodzi o te skutki uboczne.
  1. usta suche, ale mam 3 pomadki jedna domowa, druga szkolna czyli w piórniku a trzecia w kurtce hahaha na wszelki wypadek jakbym gdzieś zapomniała zabrać
  2. skóra na całym ciele sucha ale da sie żyć, tylko ręce do łokci włącznie mnie niepokoją, wysypka swędząca jest i takie zadrapania jakby rany wrrrr smaruje natłuszczam nawilżam ale po godzinie skóra tam już jest szorstka..
  3. krwawienia z nosa. lekkie takie przy smarkaniu lub większym mrozie, wczesniej mi sie to nie zdarzało
  4. jestem śpiaca i padnięta juz koło 21.00.
  5. minimum raz w tygodniu lekko boli mnie głowa.
Może to wyglada troche strasznie, ale jakos sobie z tym wszystkim radze
Stary 2010-03-09, 17:00   #259
Jully
Raczkowanie

Dzisiaj 5 dzień jestem na 40 mg. Zauwazyłam, że trochę częściej wyskakują mi nowe pryszcze. Nie mam wysypu, po prostu skóra tj zaczęła sie intensywniej oczyszczać a przynajmniej tak to sobie tłumaczę

Mam cos takiego, co mnie troche niepokoi. Jak pojawi mi sie taka podskórna gula i nie wycisnę jej, to ona nie znienia się zazwyczaj w ropniaka tylko baardzo powoli sie zmniejsza i potem robi sie takie jakby zgrubienie. Mam cos takiego na brodzie Od jakiegos tygodnia trudno nazwac to krostą bo nie boli ani sie nie da wycisnąć, ale ciągle jest takie odstajace zgrubienie które nie chce zniknąć Robi się Wam coś takiego?
Jully jest offline  
Stary 2010-03-09, 17:01   #260
martaj145
Zadomowienie

caly czas was czytam, bo za miesiac 8kwietnia mam wizyte u dermy i jesli wszystko ok zaczne kuracje, ale wlasnie w zwiazku z latem jak mowil Kartlito coraz bardziej zaczynam sie bac, mam skore bardzo wrazliwa i nie wiem jak to bedzie a wiadomo nie bd cale wakacje siedziec w domu
Stary 2010-03-09, 17:04   #261
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość

Mam cos takiego, co mnie troche niepokoi. Jak pojawi mi sie taka podskórna gula i nie wycisnę jej, to ona nie znienia się zazwyczaj w ropniaka tylko baardzo powoli sie zmniejsza i potem robi sie takie jakby zgrubienie. Mam cos takiego na brodzie Od jakiegos tygodnia trudno nazwac to krostą bo nie boli ani sie nie da wycisnąć, ale ciągle jest takie odstajace zgrubienie które nie chce zniknąć Robi się Wam coś takiego?
na początku kuracji pojawiło mi sie cos podobnego na brodzie.bolało jak jasny gwint. było czerwone, zajmowało cała brode, nie mogłam ust otworzyć. po 2 tygodniach pojawił sie biały czubeczek malutki. pomyślałam ze to wycisne.... zaczelam sie z tym bawic to co wycisnelam i szlam spac to rano wstawalam z kolejnym bialym czuczkiem. myślałam ze sie tego w ogole nie pozbede, ale po miesiącu samo zeszło chyba, nie pamietam teraz juz hahaha
Stary 2010-03-09, 17:06   #262
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
olkie - łyzke masla jesz, bleeeeee , juz lepiej plaster szynki albo sera albo zapic szklanka mleka. Jest tyle mozliwosci a ty cudujesz z takimi ohydnosciami ; ]
cuduje? najprostrzy i najlatwiejszy sposob. smaku nawet nie czuje nie rozplywa mi siepo ustach.polykam gladko w calosci bez problemu. po 2gie lyzeczka masla ma o wiele wiecej tlyszczu niz plaster szynki( samo mieso moze max 10% tluszczy co i tak nawet statystycznie za duzo by bylo) czy sera nieprawdaz? wiec mam pewnosc ze bedzie wystarczajaca ilosc do rozpuszczenia izoteku. po 3 maslo lub margaryna ZAWSZE jest w domu a z serem lub tlusta szynka juz nie raz problem szynka raczej tlusta zbyt nie jest w koncu to samo mieso. moze boszcek wedzony ale raczej tego sie nie kupuje bo sam smalec wiec zastanow sie czy po jednym plasteru?u by bylo wystarczajaca ilosc tluszczu? musialabym chyba cala taka szyne zjesc;D

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:

ja zaczelam i jakos nie plakalam z tego powodu
Stary 2010-03-09, 17:07   #263
okej01
Raczkowanie

olkie, napisz mi proszę czy miałaś problemy z zaczerwienioną skórą i czy któryś z żelów flos leku sobie z tym radził [aloesowy albo arnikowy]. Baaardzo ważne, już nie moge patrzec na swoją czerwoną twarz.
okej01 jest offline  
Stary 2010-03-09, 17:08   #264
martaj145
Zadomowienie

a tak z ciekawosci wy wszyscy konczycie kuracje przed wakacjami? czy jest ktos kto bedzie bral w wakacje jak bedzie cieplo? nie obawiacie sie troche tego?
Stary 2010-03-09, 17:08   #265
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
na mnie chyba ten lek tez nie działa najgorzej jeśli chodzi o te skutki uboczne.
  1. usta suche, ale mam 3 pomadki jedna domowa, druga szkolna czyli w piórniku a trzecia w kurtce hahaha na wszelki wypadek jakbym gdzieś zapomniała zabrać
  2. skóra na całym ciele sucha ale da sie żyć, tylko ręce do łokci włącznie mnie niepokoją, wysypka swędząca jest i takie zadrapania jakby rany wrrrr smaruje natłuszczam nawilżam ale po godzinie skóra tam już jest szorstka..
  3. krwawienia z nosa. lekkie takie przy smarkaniu lub większym mrozie, wczesniej mi sie to nie zdarzało
  4. jestem śpiaca i padnięta juz koło 21.00.
  5. minimum raz w tygodniu lekko boli mnie głowa.
Może to wyglada troche strasznie, ale jakos sobie z tym wszystkim radze
czegoz sie nie robi dla urody ;D
Stary 2010-03-09, 17:10   #266
maadziulek91
Zadomowienie

Tez robie tak jak olkie
tzn może nie dosłownie ale pilnuję żeby w moim posiłku był tłuszcz i koniec a jak mam wątpliwości to łyzka masła lub oliwy i daaaajesz

a ja mam takie inne pytanie, czy po zażyciu izoteku od razu można pić dowolne herbaty ? albo np. po 15 min jesc czekolade ciastka czy coś? wiem wiem na ulotce nie ma przeciwskazań... ale ja tak lubie wymyślać rózne problemy hahaha
Stary 2010-03-09, 17:25   #267
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez martaj145 Pokaż wiadomość
caly czas was czytam, bo za miesiac 8kwietnia mam wizyte u dermy i jesli wszystko ok zaczne kuracje, ale wlasnie w zwiazku z latem jak mowil Kartlito coraz bardziej zaczynam sie bac, mam skore bardzo wrazliwa i nie wiem jak to bedzie a wiadomo nie bd cale wakacje siedziec w domu
poprostu trzeba badzie zaczac uzywac blokerow i unikac opalania sie lezac plackiem kiedys wysmarowalam sie jakims blokerem mamy mojego faceta;Dgenialny byl bo niewidoczny na twarzy narazie mam bioderme co bieli twarz ;/ ale zuzyje ja ! na sile ale zuzyje

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Tez robie tak jak olkie
tzn może nie dosłownie ale pilnuję żeby w moim posiłku był tłuszcz i koniec a jak mam wątpliwości to łyzka masła lub oliwy i daaaajesz

a ja mam takie inne pytanie, czy po zażyciu izoteku od razu można pić dowolne herbaty ? albo np. po 15 min jesc czekolade ciastka czy coś? wiem wiem na ulotce nie ma przeciwskazań... ale ja tak lubie wymyślać rózne problemy hahaha
ja jem wszytko ;D
Stary 2010-03-09, 17:27   #268
okej01
Raczkowanie

olkie- kilka postów wyżej moje pytanie do Ciebie którego ciągle nie zauważasz : D
okej01 jest offline  
Stary 2010-03-09, 17:30   #269
maadziulek91
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martaj145 Pokaż wiadomość
a tak z ciekawosci wy wszyscy konczycie kuracje przed wakacjami? czy jest ktos kto bedzie bral w wakacje jak bedzie cieplo? nie obawiacie sie troche tego?
ja nie wiem kiedy koncze ale biorąc pod uwage to ze jest to dopiero moj 42 dzien to pewnie bede brac jak jeszcze bedzie cieplo. moj dermatolog juz zapowiedzial ze jak przyjdzie wiosna to trzeba bedzie zmniejszyc dawke...
Stary 2010-03-09, 17:30   #270
martaj145
Zadomowienie

o to moze jak bd miala okazje dowiedz sie ktory byl taki dobry i niewidoczny ja na KWC poszukalam i jak cos kupie ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nny-SPF-50.htm tylko mam nadzieje, ze nadaje sie do stosowania go pod makijaz

Tagi
aknenormin, izotek, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości