dylemat: malować, nie malować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-21, 11:23   #1
narkotyna
Raczkowanie

dylemat: malować, nie malować?

Witajcie

Ostatnimi czasy naszła mnie myśl, żeby przyciemnić włosy. Niby wszystko normalnie: pomyślałam jaki chciałabym kolor, zakupiłam szampon koloryzujący 24 zmycia Palette i powinnam go zwyczajnie nałożyć na włosy. Ale jednak naszły mnie wątpliwości.
Mam włosy długie (najdłuższa warstwa do połowy pleców), ciemny blond, wystopniowane + grzywka. Przeczytałam opinie o szamponie, które są w dużej części negatywne, poza tym jeśli szampon nie zejdzie będę musiała przyciemniać je dalej, co z pewnością je zniszczy i będę musiała je obciąć, mogą wyjść też czarne . Z drugiej strony tyle osób włosy farbuje, żyje z tym, wygląda fajnie i ma się dobrze, więc dlaczego ja miałabym tchórzyć i rozmyślać przed komputerem zamiast to zrobić? A może polecacie pomalować, ale czymś innym? Zrobiłam test na mamie, jej wyszło okej, ale ma krótkie włosy i zupełnie inne niż ja, więc sama nie wiem co ten test mi dał,
Jak myślicie? Lecieć do łazienki i kłaść farbę czy stuknąć się w głowę i zostawić naturalne? Opakowanie Palette patrzy na mnie z szafki, a ja nie wiem co zrobić
narkotyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:04   #2
malachite
Rozeznanie

Dot.: dylemat: malować, nie malować?

Farbowanie wciąga ale tak jak sama napisałaś tyle osób farbuje i żyje . I to nie jest tak że farby strasznie niszczą włosy. Ja akurat po farbie mam miękkie i błyszczące włosy. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i umiar . Jeśli chcesz zmienić kolor to zmieniaj tylko proszę NIE FARBĄ PALETTE!!! Odrosty na bank i ciemniejszy kolor niż oczekiwany. Leć lepiej po szampon koloryzujący z joanny, garnier czy loreala Pozdrawiam.
malachite jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:19   #3
Ula 25
Rozeznanie

to chyba zależy ja całe życie malowałam palette i miałam błyszczące zdrowe włosy, 2 tyg temu pomalowałam garnierem i mam takie siano że szok
Ula 25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:24   #4
narkotyna
Raczkowanie

Ula a na jaki kolor malowałaś Palette? Jakie masz włosy?
narkotyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:29   #5
malachite
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ula 25 Pokaż wiadomość
to chyba zależy ja całe życie malowałam palette i miałam błyszczące zdrowe włosy, 2 tyg temu pomalowałam garnierem i mam takie siano że szok
Oczywiście, że zależy ale mi chodziło o trwałość tej farby. Ja bym jej nie poleciła osobie która chce jedynie przyciemnić włosy i nie chce się meczyć z odrostami
malachite jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:05   #6
Ayune
Przyczajenie

GG do Ayune

ja nie polecam garniera, palette farbowalam sobie i chlopakowi i kolor wyszedl nie ciemniejszy tylko jasniejszy odwrotna sytuacja niz u wiekszosci, ale wlosy nie byly po nim zle...
aha i jesli chodzi o 24 mycia to robilam kiedys jakims ciemniejszym brązem i wyszło coś takiego jak na zdjęciu (kolor nakładany na włosy rude) 1 zdjecie na nieumytych wlosach w sztucznym swietle (wiem, strasznie wygladaja ) a drugie na dworze robione

Edytowane przez Ayune
Czas edycji: 2010-02-21 o 13:15
Ayune jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:25   #7
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Ja jeden raz użyłam chemicznej farby i to była właśnie Palette do 24 myć - kolor jakiś ciemnobrązowy, prawie czarny. Moje obserwacje:
- nie zauważyłam zniszczenia włosów
- kolor ok
- nie zmywa się po 24 myciach. Płowieje ale się nie zmywa. Było widać odrosty
Nie żałuję farbowania. Włosy mają to do siebie, że odrastają.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
długie, malowanie, palette, szampon, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości