Z mamy w kobietę - przeistoczyc się chcę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-23, 11:10   #1
maria81
Przyczajenie

Z mamy w kobietę - przeistoczyc się chcę :)

Cześć dziewczyny.
Jak w tytule, zostałam mamą (16 m-cy temu), a przestałam się czuć kobietą.
Mam 28 lat, a czuję się za przeproszeniem jak "stara baba". Ubrania zawsze wygodne, czasami ładne, nigdy seksowne, kobiece. Fryzura to samo. Włosy mam długie, aż za pas, ale zawsze związane w kucyk lub spięte w kok, bo tak wygodniej. Mąż przestał patrzeć na mnie jak na partnerkę, swoją kobietę, tylko, no właśnie, jak na matkę.

Praca, jaką wykonuję nie pozwala mi ubierać się zbyt kobieco, raczej skromnie i nie krzykliwie. Zazwyczaj są to jakieś spodnie, sweterek lub koszula i buty na płaskim obcasie. Bardzo rzadko się maluję.

Pomóżcie mi się zmienić, chciałabym znowu poczuć się kobietą.

Dziękuję

Poniżej odpowiedzi na kilka pomocniczych pytań.

Opalam się szybko. Odcień opalenizny jest ciepły - złoto-brązowy.
Kolor oczu – zielone z niebieskimi i żółtymi plamkami. Oprawa oczu - brąz
Cera - odcień skóry ciepły, oliwkowy, choć w zimie bardzo blednę. Rumienię się na kolor czerwony.
Naturalny kolor włosów – ciemny brąz ze rudo-czewonymi przebłyskami.

Nosze rozmiar 36, ale mam całkiem spory biust (60G).
maria81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 11:55   #2
zoola08
Zadomowienie

GG do zoola08
Dot.: Z mamy w kobietę - przeistoczyc się chcę :)

Boze ale ty jestes piekną kobietą przecież !

ja nie wyglądałam tak jak Ty po porodzie....

cera wporządku, piękne zdrowe, dłuuuugie włosy, figura tez suuper !

Ja, żeby wyglądac podobnie do Ciebie musiałam przez 6miesięcy cięzko pracować nad sobą, uwierz ze moj mąż tez na mnie nie spoglądał tak jak kiedyś, a jestem jeszcze młodsza niz Ty.

włosy- powinnaś troche skrócić, wycieniować pofarbować, jasne pasemka z miodwym brązem np
makijaż- kobiecy, zainwestuj w eleyner, dobry tusz do rzęs, cielisty błyszczyk i roż do policzków
garderoba- jesli masz taki "grzeczny" ubiór do pracy to mam dla Ciebie kilka propozycji które są jednoczesnie "grzeczne " i kobiece rurki, czółenka, postaw na kolory i detale typu kolczyki i bransolety, moze tak zdecydowałabys sie jeszcze na niskie obcasy ?

mam nadzieje ze Ci sie spodoba
zoola08 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 12:01   #3
neptun
Raczkowanie

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to to, że masz fatalnie dobrane okulary. Dużo tracisz kiedy je zakładasz. Jeśli możesz spróbuj soczewek, przy małym dziecku będzie to chyba nawet wygodniejsze niż okulary.
Fryzura, hmmm myślę, że powinnaś ją nieco skrócić. Tak długie włosy jak Twoje faktycznie ciężko układać i zostaje im chyba tylko 'duszenie się' w kucyku. Nawiasem mówiąc wiązanie ich gładko do tyłu to też nie jest dobry pomysł, lepiej wyglądałabyś w rozpuszczonych włosach, z miękkim, delikatnym cieniowaniem od wysokości oczu. Masz piękne, lśniące włosy warto je pokazać! Co do koloru to jestem zdania że natura najlepiej wie co robi, nie potrzebne Ci malowanie.
Jesteś śliczną kobietą, ale z tego co widzę uparcie to maskujesz
Jeśli chodzi o makijaż radziłabym Ci malować przede wszystkim brwi i zainwestować w róż, ożywiłoby to twoją twarz i podkreśliło piękne rysy. Może też trochę przyciemnić oczy, ale tak naprawdę delikatnie.
Ubrania to temat rzeka i ciężko mi powiedzieć w czym wyglądałabyś dobrze, próbuj przymierzać rzeczy w różnych kolorach i formach a sama odkryjesz co jest dla Ciebie. I więcej kobiecości w krojach, nie bój się tego
Stary 2010-02-23, 12:37   #4
neptun
Raczkowanie

dokładniej, tak to sobie wyobrażam
Stary 2010-02-23, 12:45   #5
derTod
Raczkowanie

Kurczę, jak już dziewczyny pisały super wyglądasz ale też myślę, że te okulary Ci nie pasują. Wg mnie powinnaś nosić soczewki. Na zdjęciach bez okularów bardzo ładnie wygląda Twoja buzia. Tyle ode mnie Pozdrawiam
Stary 2010-02-23, 16:52   #6
maria81
Przyczajenie

Dzięki dziewczyny za rady
Z doborem okularów zawsze miałam problem, od lat mam oprawki w podobnych kształtach. Nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak nie pasują.
Bez okularów natomiast czuję się "nieubrana", ale może spróbuję pochodzić trochę w soczewkach.

Co do włosów, to generalnie koloru nie chciałabym zmieniać, ale fryzurę już tak. Lubię swój kucyk , ale już patrzeć na siebie nie mogę - wiecznie to samo uczesanie.
Stary 2010-02-23, 20:41   #7
memorize
Zadomowienie

Mysle, ze tak jak neptun mowi powinnas zainwestowac w soczewki i robic jakis makijaz Nie bede powtarzac sie, bo powiedziane bylo wyzej,
ale chcialam powiedziec, ze cudownie wygladalas na slubie!
Moze warto co jakis czas skorzystac z solarium?
Jestes sliczna kobieta, wiec nie ma co ''chowac'' sie za okularkami i kucykiem
memorize jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:49   #8
karojen24
Raczkowanie

Pięknie Ci było w kolorze ze ślubu. Makijaż też rewelacyjny...
karojen24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:56   #9
gooniek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

slicznie wygladalas na ślubie !

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 08:08   #10
maria81
Przyczajenie

dzięki dziewczyny za miłe słowa
ale same wiecie, jak my, kobitki potrafimy być krytyczne względem samych siebie i czasami nie dostrzegać "oczywistych" rzeczy.

Dziś poszłam do pracy w soczewkach i skorzystałam z propozycji stroju od zooli08 (dzięki ) , a na głowie nieśmiertelny kucyk

Może w końcu wymyśle coś albo Wy podrzucicie mi jakiś fajny pomysł na nową fryzurę.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim
Choć tematu nie uważam jeszcze za zamknięty
Stary 2010-02-24, 11:29   #11
zoola08
Zadomowienie

GG do zoola08

pochwal sie nowym strojem do pracy jestem ciekawa kompozycji, mile widziane foto

ja mam dla Ciebie kilka propozycji fryzur, którymi olślisz wszystkich, a zwłaszcza męza

nie patrz na kolor tylko na uczesanie
Stary 2010-02-24, 11:30   #12
zoola08
Zadomowienie

GG do zoola08

warto postawic na loki i fale oraz na obiętość
Stary 2010-02-24, 14:31   #13
Zuziunia
BAN stały

Masz piekne włosy...
i nie wyglądasz staro...

odpowiedni makijaż... cos podobnego jak na ślubie, cieplejsze kolorki i naprawdę wydobywa się z Ciebie księżniczka
Zuziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 14:13   #14
Holly85
Zadomowienie

ja bym nie obcinała włosów. wyglądają oryginalnie, a tak zrobisz sobie jakies cieniowania, grzywki na bok, tak teraz wyglada 80% ulicy. ..
bardzo podobasz mi sie na zdjeciach ze ślubu. mysle, ze lekkie ozywienie koloru, np henną, albo szamponetką było ok. nie serwuj włosom farb, bo je zniszczysz, wiem co mówię. z wlosow podobnej dlugosci i objetosci zostala mi doslownie garstka.
-okulary-albo do wymiany, albo soczewki. takie kwadratowe oprawki to masakra
-brwi-podkreśl koniecznie
-zacznij nosić biżuterie, np wiszące kolczyki,
- w ubiorze zmieniłabym przede wszystkim kolorstykę, mniej szarosci, zgnilej zieleni, brazu, na rzecz nasyconych zywych kolorow. potem fasony..
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 15:08   #15
wiki124
Rozeznanie

Zwykle nie doradzam , ale w tym wypadku muszę.. bo jesteś piękna kobietą tyle tylko ,że usilnie chowasz swoje piękno. Po pierwsze rewelacyjnie wyglądałaś na ślubie !! Odnośnie porad:
1. włoski potraktowac szamponetką , która ożywi nieco kolorek włosów-najlepiej w kolorze czekolady.
2.wyregulować brwi i lekko przyciemiec henną , póżniej mozesz uzywac kredki do brwi brązowej.
3.zmień okularki na soczewki lub oprawki na bardziej twarzowe i modne
4. w ubiorze postaw na cieplejsze kolorki , nie bój sie eksperymentowac( propozycje zooli08 są super)
5. wycieniuj włoski, eksperymetuj z grzywkami , uczesaniami, lokami
6. w makijażu niewiele Ci potrzeba- błyszczyk lub pomadka w delikatnym rozowym kolorze, tusz do rzęs, rozświetlający cien, eyeliner, róz do policzków i jakis tonujący krem
Powiem Ci ,że jeden dzień wystarczyłby , żebyś wydobyła z siebie to co najpiękniejsze.Wstawiaj fotki na bieżąco.

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:57   #16
maria81
Przyczajenie

Witajcie kobietki!

Dziękuję wam wszystkim za wypowiedzi!
Podbudowałyście mnie bardzo

Jeśli córa nic nie wymyśli to w sobotę uderzam do fryzjera podciąć końcówki i może trochę wycieniować włosy, aby nabrały lekkości (choć nie będzie to łatwe, gdyż mam bardzo gęste i ciężkie włosy).
Potem za Waszą radą chcę trochę ożywić kolor, może właśnie szamponetką.

Póki co, chodzę w soczewkach, ale będę się musiała zdecydowac w końcu na jakieś nowe oprawki. Niestety tu wymiękam, nie mam zielonego pojęcia, jaki kształt mi pasuje. Próbowałam dopasować jakieś do zdjęcia w programie komputerowym, ale w żadnych się sobie nie podobałam.
Może Wy coś podszepniecie?

Jak tylko będę miała chwilę to zrobię kilka zdjęć i wkleję.

Ale wcześniej muszę się jeszcze wybrać na zakupy ciuchowe

Dziękuję Wam jeszcze raz

Ps. Mąż, gdy mnie rano zobaczył w żółto-pomarańczowej bluzeczce, makijażu i bez okularów z wrażenia zagapił się i potknął
Stary 2010-02-26, 10:13   #17
Ivy123
Zadomowienie

Piękna z Ciebie kobieta.Przyznam że nie sądziłam, że opalenizna może dodać tak wiele uroku.Dlatego może czasem się przejdz do solarium, żeby nabrać kolorów?.Nie mówie tu o efekcie frytki, tylko tak delikatnie.Ja chyba sama też skorzystam,bom bladzioch straszny, a przy czarnych włosach to już w ogóle. Okularki zmienić przede wszystkim, te kojarzą mi się z kujonką. Hihi.I widzisz, troszke zmian i mąż od razu zauważył. Super!, życzę szczęścia.I wrzuć tam kiedyś fotke po większych działaniach, fryzjer, makijaż itd.
Ivy123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 11:34   #18
zoola08
Zadomowienie

GG do zoola08

Koniecznie wklejaj zdjęcia, az nie moge sie doczekać a mąz napewno bedzie zadowolony z efektu

Jeśli nie regulowałaś i nie farbowałaś sama brwi henną to polecam wizyte u kosmetyczki, jest to koszt rzędu 20 zł.... ja niestety sama eksperymentowałam w domu i źle sie to skonczyło....
Stary 2010-02-26, 12:42   #19
maria81
Przyczajenie

Dzięki zoola08, z tą henną fajny pomysł, może przy okazji fryzjerki sobie zrobię
Stary 2010-02-26, 16:21   #20
wiki124
Rozeznanie

Henna i regulacja obowiązkowo przy najblizszej wizycie.
A gdy bedziesz u fryzjera zaszalej !! wycieniuj , skróc do np. zapięcia stanika. Działaj małymi krokami , stopiowo , a przekonasz sie ,że eksperymentowanie i zmienianie sie to fajna sprawa. Powodzenia . I wklejaj sie.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Tu masz fajna stronke. Jeżeli nie wiesz jakie oprawki , mozesz sobie dopasowac on-line. http://www.okularywsieci.pl/strony11.php

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 18:41   #21
chomik_
Raczkowanie

Witam...
Dziewczyny przekazały Ci tutaj wszystkie mądre rady (popieram w 100% ) i myślę ,że jak się na którąś z propozycji zdecydujesz to naprawdę wyeksponujesz swoje zalety( sama widziałaś jak mąż zareagował - świetnie!). Jesteś naprawdę bardzo ładna i myślę,że super sympatyczna kobietka z Ciebie..... nie mogłam się doczekać kiedy to napisze :P Pozdrawiam
chomik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 10:05   #22
_wanilka_
Raczkowanie

GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_

Zgadzam sie z dziewczynami, ze nie trzeba Ci wiele poniewaz natura zrobila swietna robote. Jestes sliczna dziewczyna wiec podkreslenie koloru wlosow +delikatny makijaz zrobia wielka roznice.

Czasami zwykla bluzeczka w jednym kolorze i jakis dodatek ..korale, branzoletka czy pasekdodadza kobiecosci.
Jak to mowia 'diabel tkwi w szczegolach' dlatego ja np lubie inwestowac w rozne dodatki ktore czasami zmieniaja najprostszy stroj w cos, w czym sie bedziesz czuc o niebo lepiej.
Nie boj sie probowac i laczyc

I wszystko to nie wymaga ogromnego nakladu czasu, ktory w Twoim przypadku na pewno jest bardzo ograniczony przez dzieciaczka
_wanilka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 20:18   #23
zoola08
Zadomowienie

GG do zoola08

haaaaaaaaaaalo ? Jak tam metamorfoza ?
Stary 2010-03-04, 10:15   #24
Emilcia_1616
Zakorzenienie

szamponetka niszczy wlosy bardziej farba wiec doradzam farbe bez amoniaku lepiej

jedna z dziewczyna napisala ze nosim sie tak teraz 80 % ulicy

w odpowiedzi do tego chcialabym napisac ze w wyborze fryzury kierujemy sie raczej tym co nam pasuje a nie moda przede wszystkim, wiec jesli modna jest grzywka a ktos ja ma i mu pasuje to znaczy ze ma sie jej pozbyc? bez przesady.

na zdjeciu ze slubu prawie Ci nie poznalam.jesli nie chcesz chodzic na solarium chociaz przeciez raz na jakis czas nic nie szkodzi to moze jakis krem opalajacy? puder brazujacy zeby twarz wygladala zdrowo i promieniscie
jesli nie chcesz soczewek to polecam jakies ladne okularki z fajnymi oprawkami

mysle ze pocieniowanie wlosow duzo by dalo, poniewaz wlosy staly by sie lzejsze i nie przytlaczaly by Cie tylko musisz isc do dobrego fryzjera delikatna grzyweczka? a czemu by nie

w kazdym zyciu kobiety przychodzi moment na zmiany

ja np raz na kwartal mam inny kolor lub ciecie wkoncu kazda z nas chcce byc atrakcyjnapozdrawiam
Stary 2010-03-04, 20:18   #25
paprif
Zakorzenienie

Ja też tutaj wpadam żeby zobaczyć co u autorki, a tu ......cisza.
Miałaś iść do fryzjera, i ?
Nie powinnam się powtarzać ale jesteś naprawdę ładna...

Kiedy jest się samemu, nie można mieć pewności, że np. się nie zwariowało.
We dwóch-co innego. Dwóch daje pewność, obiektywną gwarancję. We dwóch nie ma wariacji!
W. Gombrowicz
paprif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 00:54   #26
marina06
Raczkowanie

Boże kobieto przecudownie wyglądasz na tych zdjęciach ze ślubu..muszę sie powtórzyć bo no po prostu nie mogę wystarczy lekko brązujący puder pare wizyt w solarium albo dobry balsam brązujący , róż na policzki lekko roztarta czarna kredka na powiece pomalowane rzęsy i wyglądasz cudownie..włosów bym nie ścinała jedynie troszkę pocieniowała bo sama mam ciężkie włosy i znam ten ból, pozbądź się ciuchów w zgniłym kolorze zieleni bo cię bardzo przytłaczają, nie musisz zaraz ubierać się jak choinka we wszystkich kolorach tęczy..ale pare bluzek w jasnożółtym czy pomarańczowym kolorze, białym, naprawdę do tego proste dopasownae dzinsy i na to zwykły kardigan duże kolczyki i wyglądasz jak seksbomba wierz mi że można wyglądać ładnie i przy tym wygodnie..czarne legginsy na to luzna tuniczka i jest super
marina06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 07:42   #27
maria81
Przyczajenie

Proszę nie krzyczeć, już jestem!!

Po przejściach niestety

Eh, dziewczyny, póki co rzeczywiście wyglądam nie do poznania, ale w negatywnym sensie. Ale po kolei.

Poszłam na solarium, poprosiłam o najsłabsze i tylko kilka minut (ostatnio byłam kilka lat temu i nie chciałam efektu frytki), Pani z usmiechem wskazała mi kabinę. No cóż, wyglądam jak wąż w czasie wylinki, tzn. zrzucam skórę.
Następnego dnia poszłam do fryzjerki i poprosiłam o podcięcie końcówek i lekkie wycieniowanie. Cieniowanie sięga uszu, niedokładnie o to mi chodziło, ale niech będzie. Już się przekonałam do nowych włosów, bo mam teraz "lekką głowę"

I uwaga, najlepsze! Poszłam na regulację i hennę brwi. Kosmetyczka pięknie mi je pomalowała i wyregulowała woskiem. I nie wiem czemu, ale po kilku godzinach nad brwiami, tam gdzie miałam wosk, zrobiły mi się takie wielkie czerwone , opuchnięte plamy. 2 dni wyglądałam jak bokser po 12 rundach (przynajmniej). Opuchlizna już zeszła, zostały spierzchnięte zaczerwienienia (zastanawiam się, czy kosmetyczka najnormalniej w świecie mnie nie poparzyła tym woskiem).

Więc proszę o jeszcze trochę cierpliwości, zanim wkleję jakieś zdjęcia.
wierzcie mi, nie chciałybyście na mnie teraz patrzeć
Stary 2010-03-05, 07:56   #28
ankaaa206
Wtajemniczenie

no tak z woskiem miałam to samo- opuchnięte i pełno małych strupków, ogólnie omijaj salony gdzie to jeszcze praktykują, teraz jeśli masz już zrobiony kształt to sama wyregulujesz wyrastające włoski. Pokaż zdjęcie z metamorfozy
ankaaa206 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 09:21   #29
st_ella
Wtajemniczenie

Hej

jesteś bardzo ładna dziewczyną masz ładne włosy...

ja lubie okulary sama mam dwa komlety ale soczewki tez lubie i nosze...
nie da sie ukryć ze w domu przy dziecku jak wstajesz to zakąldasz okulary...
zmień je koniecznie!
1) idz do zakłądu w którym ktoś pomoze dobrać Ci okulary - oprawki
2) załóz szkłą abyś sie widiaal w nowych oprawkach
3) obejrzyj sie nie tylk oz biska ale i cała figurę - tak tak wciaz mówie o okularach!!!!
4) najlepiej zrób sobei zdjecie na zdjeciu bardzo duzo widać... widac czy w okularach wygladasz dobrze czy źle.
5) teraz nadal nosi sie plastiki czarne brązowe...

Cytat:
Napisane przez maria81 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady
Z doborem okularów zawsze miałam problem, od lat mam oprawki w podobnych kształtach. Nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak nie pasują.
Bez okularów natomiast czuję się "nieubrana", ale może spróbuję pochodzić trochę w soczewkach.

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
- w ubiorze zmieniłabym przede wszystkim kolorstykę, mniej szarosci, zgnilej zieleni, brazu, na rzecz nasyconych zywych kolorow. potem fasony..
tak kolorystyka - na dworze jest szaro i ty taka szara a młoda..
czerwienie zielenie pomarańcze granat - taki modny!
i filoet!

przykro mi ze tak zareagowałaś na wosk...
mam nadzieję ze szybko wrócisz do "normalnosci"

st_ella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 21:58   #30
bratek 06
Rozeznanie

ciekawa jestem jak teraz wyglądasz po tej metamorfozie. Na pewno pięknie

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości