Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-01, 12:09   #1
km
Rozeznanie

GG do km
jak pozbyc sie nadmiaru wody z organizmu??!!!

mam pewien problem, biore tabletki naty i gromadzi mis ie woda w organizmie, narazie tabletek nie moge zmienic bo to pierwsze opakowanie i musze je dokonczyc, ale martwi mnie to strasznie bo za 3 tygodnie ide na wesele i obawiam sie ze nie zmieszcze sie w sukienke!! prosze powiedzcie jak moge pozbywac sie tego nadmiaru wody? jakies herbaty moczopedne? a moze peeling solny ( gdzies czytalam ze skoro zjadana sol gromadzi wode w organizmie to peeling solny ja wyciagnie) - ? - plisss pomozcie!!!!
km jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 12:42   #2
marghot
Raczkowanie

GG do marghot
Re: jak pozbyc sie nadmiaru wody z organizmu??!!!

Z herbatami bym uwazala, zazwyczaj sa to ziola - zapytaj w aptece, czy nie zmniejsza przyswajalnosci hormonow.
Najlepiej pic herbatke co najmniej 4h po zazyciu tabletki(tyle czasu trwa wchlanianie hormonow).
Ogranicz solenie potraw.
marghot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 12:43   #3
marghot
Raczkowanie

GG do marghot

Z herbatami bym uwazala, zazwyczaj sa to ziola - zapytaj w aptece, czy nie zmniejsza przyswajalnosci hormonow.
Najlepiej pic herbatke co najmniej 4h po zazyciu tabletki(tyle czasu trwa wchlanianie hormonow).
Ogranicz solenie potraw.
marghot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-01, 12:43   #4
kai555
Rozeznanie

Hejka! Z herbatek moczopędnych znam Urosan (Herbapol) i mnie pomagał (używałam sporadycznie)- może w aptece polecą coś lepszego. Generalnie pomoże ograniczenie soli ale to już wiesz. Zielona herbata i kawa też są moczopędne (choć kawy nie polecam). Peeling nie zaszkodzi (ja nie lubie bo wysusza). Może trochę aerobiku, żeby się spocić? Powodzenia Natalia
Stary 2004-09-01, 12:56   #5
kai555
Rozeznanie

Co do Urosanu - poleciła mi go ginekolożka więc myśle że jest ok z tabletkami Pozdrawiam Natalia
Stary 2004-09-01, 13:30   #6
km
Rozeznanie

GG do km

dzieki dziewczyny jestescie kochane co do picia herbat poczopednych to ja pijam duzo phu-erh i zawsze po niej mis ie chce siusiu, jedna z Was napisala ze moze zle wplywac na hormony, ja biore pigulke o 10 wieczorkiem, i w sumie potem szybko ide spac wiec pozniej az do rana juz herbaty nie pije, wiec hcyba jestem uratowana co do Urosanu to fakt pierwszy raz slysze o takim specyfiku i powiem szczerze ze niezbyt zachecajaco sie nazywa ale skoro ginekolog to przepisal to chyba wlasnie po to by pozbywac sie wody ktora "gromadza tabletki" chyba szybko zadzwonie do mamuski by mi ja kupila oki nastepna sprawa, cwicze codziennie z plytkami ze swiata porad, na zmiane raz fat burning raz tbc, i wyszczuplalam no i pot tez sie ze mnie leje, tylko obawiam sie ze oki wyleje to co sie nagromadzilam ale nie bedzie juz spadku wagi, a zalezy mi na zrzuceniu pare kilo hmmm wiec hcyba bedzie trzeba wszystko naraz stosowac

ps. napewno ten urosan nie wplynie na skutecznosc tabletek?
Stary 2004-09-01, 13:42   #7
kai555
Rozeznanie

Herbatka Urosan jest dość paskudnawa (przynajmniej dla mnie) - jak to ziółka. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do lekarza i się skonsultuj (u mnie pasowała w sam raz i nie wpłyneła na skuteczność innych leków) Powodzenia Natalia
Stary 2004-09-02, 14:35   #8
km
Rozeznanie

GG do km

no zgadza sie Urosan nie jest zbyt smakowity no ale czego sie nie robi dla urody dziewczyny znacie moze jeszcze jakies sztuczki??
Stary 2004-09-02, 14:44   #9
kai555
Rozeznanie

Przypomniało mi się kiedy już wysłałam poprzednią odpowiedź - MASAŻE! Drenaż limfatyczny - tylko nie wiem dokładnie po jakim czasie możesz się spodziewać efektów (zobacz artykuł Bowdyworkera)
Pozdrawiam Natalia
Stary 2004-09-15, 23:16   #10
neli
Raczkowanie

Przejsc na diete niskoweglowodanowa ja wlasnie pozbylam sie problemu wodyw ogranizmie i ograniczyc drastycznie sol.

pozdro
NELI

NELI
neli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 10:27   #11
smoczek
Zakorzenienie

Jak tylko skonczysz to opakowanie tabletek to idz do lekarza i popros o rade, a najlepiej o zmiane leku. Nieporzadanych objawow ubocznych nie leczy sie zazywajac nowe rzeczy, czy pijac jakies herbatki, tylko zmieniajac lek, jesli to mozliwe. Tak poza tym konkretnym przypadkiem to chce Was dziewczyny przestrzec przed radzeniem sobie z zatrzymywaniem wody i obrzekami poprzez picie herbatek i zazywanie innych odwadniajacych specyfikow. Przede wszystkim dlatego, ze obrzeki, obrzekom nierowne i moga miec rozne zrodlo! Jesli mamy do czynienia z obrzekami wywolanymi niesprawnym funkcjonowaniem uklady limfatycznego, to herbatki odwadniajace nic nie pomoga! Tu pomoze tylko ruch, mniej siedzenia, plywanie, masaze, zimne prysznice. Inny rodzaj obrzekow to taki pojawiajacy sie u osob glodzacych sie z jakiegokolwiek powodu. Te obrzeki zwiazane sa z niedoborami bialka i podawanie w takim wypadku czegokolwiek moczopednego tylko zaszkodzi, a nie pomoze. Obrzeki moga tez byc wywolane zburzeniami gospodarki jonowej organizmu. Wtedy czasami rownoczesnie pojawia sie skok cisnienia i w tej sytuacji mozna herbatke odwadniajaca podac(poza lekami regulujacymi np. poziom potasu i rownoczesnie radzacymi sobie z obrzekami-ale z tym to juz do lekarza po rade). Jak widac-wydawaloby sie jeden problem, a jak wiele przyczyn. Jedyne co mozna stosowac uniwersalnie, a co moze przy obrzekach pomoc to zazywanie profilaktycznie preparatow uszczelniajacych naczynia(ktore sprawiaja, ze woda nie przechodzi tak latwo do tkanek i nie ulega tam zatrzymaniu). Sa to(z tanszych) stary dobry, Rutinoscorbin, a z drozszych Venoruton, Detralex.
smoczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości