Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-01, 14:18   #61
justyska292
Przyczajenie

Dot.: Kwas mlekowy - wątek zbiorczy - czyli wszystko w tym temacie

Tonik benzacne ma kwas mlekowy, więc może być pomocny
justyska292 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 02:01   #62
GloriaEstefan
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez sometime Pokaż wiadomość
Nie bój się - kwas mlekowy w małych stężeniach jest niegroźny. Ja własnie mam na twarzy wymieszany Ha z kwasem mlekowym, więc mam jakieś 40% mlekowca i nie zamierzam zmywać, ale ztakimi akcjami to raczej ostrożnie

Ja mam natomiast inne pytanie - obecnie pracuje nad tym aby mieć bujne brwi. Teraz bez podkreslania kredka sa tragiczne. Czy moze ktoras smarowala mlekowcem brwi i czy zaczęło jakoś fajnie odrastać? Z doświadczenia wiem, ze mlekowiec zapobiega wrastaniu wloskow i przyczynił się do większej liczby wloskow w okolicach intymnych i mysle czy ten patent zadziala z brwiami.
Hej na brwi i rzesy tylko Lumigan (krople na jaskre) w aptece na recepte niestety. Smaruje sie nimi linie rzes i brwi bron boze nie wkrapla ani nie dotyka sie oka - Poogladajcie sobie filmy na youtubie i nie przejmujcie sie "straszacymi" efektami ubocznymi ja uzywam od 3 miesiecy i mam mega rzesy urosly ok 1cm a brwi zgestnialy i zciemnialy. Na szczescie mam tescia lekarza

Lorri: To że lek u Ciebie lek nie wywołał na razie skutków ubocznych, to nie znaczy, że nie zaszkodzi innym. Radzę się zastanowić, czy warto narażać zdrowie oczu dla krótkotrwałego efektu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-01-07 o 17:18
GloriaEstefan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 02:04   #63
GloriaEstefan
Przyczajenie

Hej dziewczyny ja mam cere sucha slyszalam, ze kwas mlekowy nawilza, kupilam taki 80% ale nie wiem co mam teraz z nim zrobic chyba zmniejszyc stezenie tylko jak? woda normalna z kranu? destylowana? a co z PH? jak je zmniejszyc, moze najpierw zrobie sobie ten tonik 10% z mazidla.com. Co robic poradzcie a do szamponu to ile takiej 80% wlac?
dzieki za porady
GloriaEstefan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 16:01   #64
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez GloriaEstefan Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja mam cere sucha slyszalam, ze kwas mlekowy nawilza, kupilam taki 80% ale nie wiem co mam teraz z nim zrobic chyba zmniejszyc stezenie tylko jak? woda normalna z kranu? destylowana? a co z PH? jak je zmniejszyc, moze najpierw zrobie sobie ten tonik 10% z mazidla.com. Co robic poradzcie a do szamponu to ile takiej 80% wlac?
Wody z kranu nie dodajemy do kosmetyków. Najlepsza będzie woda do iniekcji dostępna w aptekach (od biedy może być zwykła demineralizowana z marketu czy stacji benzynowej).

Tonik wg receptury Mazideł zawiera 10% 80-procentowego roztworu kwasu, czyli stężenie samego kwasu w toniku wynosi 8%. Dla łatwiejszego dozowania można przyjąć takie objętości:

Tonik 5% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml (3 ampułki 5 ml, lub 10 ml + 5 ml)
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 1 ml

Tonik 7% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 1,5 ml

Tonik 9% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 2 ml

Tonik 11% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 2,5 ml

Tonik 13% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 4 ml
kwas mlekowy - 3 ml

Tonik 15% kwasu mlekowego
woda do iniekcji - 15 ml
kwas hialuronowy - 3 ml
kwas mlekowy - 3,5 ml

Po dodaniu kwasu do wody pH będzie bardzo niskie (pH 10% roztworu kwasu wynosi 1,7). Jeśli roztwór ma być przeznaczony do codziennego stosowania jako tonik (bez spłukiwania), pH należy podnieść, najlepiej do poziomu 3,5-4,0. Można w tym celu użyć sody oczyszczonej, dodaje się ją maleńkimi porcjami i po przereagowaniu każdej porcji sprawdza się pH za pomocą papierków lakmusowych. Bardziej wartościowy od sody i wygodniejszy w dozowaniu (kropelki) jest mleczan sodu.

Kwasów nie powinno się dodawać "na oko". Wlewając kwas do gotowego kosmetyku, można doprowadzić do destabilizacji różnych składników (np. konserwantów, przez co produkt nie będzie skutecznie chroniony przed rozwojem mikroorganizmów). Można dodawać parę kropli do niewielkich porcji szamponu, choć w tym wypadku również warto kontrolować pH.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-01-08 o 21:00
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:09   #65
Najedzona
Przyczajenie

Dot.: Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach

A NA WŁOSY?

mogę stosować to na włosy bo podobno ten k.mlekowy też nawilża skórę a ja mam taką megaprzesuszoną a na drugi dzień już mam tłuste. i jak to stosować? mam sobie np. wacik pomoczyć w tym kwasie 80% i skóre głwoy posmarować czy jak??

nigdy tego nie używałam więc będę wdzięczna za pomoc
Najedzona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 19:14   #66
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Najedzona Pokaż wiadomość
A NA WŁOSY?

mogę stosować to na włosy bo podobno ten k.mlekowy też nawilża skórę a ja mam taką megaprzesuszoną a na drugi dzień już mam tłuste. i jak to stosować? mam sobie np. wacik pomoczyć w tym kwasie 80% i skóre głwoy posmarować czy jak??

nigdy tego nie używałam więc będę wdzięczna za pomoc
Po pierwsze to kwas - nie stosuje sie go nie rozcienczonego 80%!

Po drugie przeczytaj post wczesniej, jest o tym, ze ewentualnie mozna wymieszac kilka kropel z szamponem.

Jakbys chciala skore glowy wacikiem traktowac?
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 19:46   #67
Charlize
Raczkowanie

Mam pytanie: Czy po posmarowaniu twarzy tonikiem można nałożyć na nią krem/serum? Nie znalazłam informacji na ten temat(a jeśli przeoczyłam, to przepraszam)
Charlize jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:08   #68
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Charlize Pokaż wiadomość
Mam pytanie: Czy po posmarowaniu twarzy tonikiem można nałożyć na nią krem/serum? Nie znalazłam informacji na ten temat(a jeśli przeoczyłam, to przepraszam)
Można . A czasem nawet trzeba, zwłaszcza jeśli dodamy kwas hialuronowy do toniku.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-19 o 09:09
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2013-04-03, 18:18   #69
Ineso
Matka Smoka

Wspomniałyście o stosowaniu na stopy - ale nie wiem czy zmywacie go po jakimś czasie czy można zostawić na noc?
Chciałam zrobić coś a la skarpetki peelingujące.
Myślę o roztworze:
Roztwór 30% - 31 ml kwasu mlekowego i 63.5 ml wody
Ja się wchłonie, na to tłusty krem, skarpetki i rano po nocy umycie.
Czy to ma sens?
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:04   #70
LucasTaylor
Raczkowanie

Witam witam.

Przydałaby się mała pomoc, przekopałem tony stron tego forum i trudno mi znaleźć konkrety w takim temacie :
Jestem po 3 zabiegach kwasami na trądzik (u dermatologa 70 % glikol + nie wiem ile % pirogronowy i mlekowy). Teraz chce sobie po prostu do domu kupić takie kwasy i sobie robić co jakiś czas , dodam że mam zapisany Glycole A 12 %(więc glikolowy już będę miał ale)
i tu moje pytanie :

1: Czy mógłby mi ktoś zacny i mądry poradzić jakim stężeniem i jaki sobie kupić kwas mlekowy i(lub) pirogronowy , i nie wiem jakim stężeniem właśnie nie orientuje się w ogóle w tym kwasie mlekowym i pirogronowym. Bo czytałem że mlekowy jest bardzo delikatny więc czy z 15 % mi wystarczy ? Nie chce za dużo ale też żeby działało prawda.

2Czy lepiej kupić coś w kosmetyku czy da mi to tyle co głupie maści na trądzik(które wiadomo że są o dupę potłuc) czy od razu kwas o większym stężeniu i rozpuścić z wodą.
LucasTaylor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:57   #71
justynkakrk
Przyczajenie

Kwas mlekowe 30%

Dziewczyny,
Kupiłam kwas mlekowy 30% z Fitomedu, z myślą aby zrobić nim serię pillingów na dekolcie. Czy mogę go prosto z butelki położyć na skórę, czy lepiej na początek go rozcieńczyć? Jak przygotować skórę do pillingu i jak długo go trzymać? I mojej ostatnie pytanie jak często powtarzać pilling aby skóra była odświeżona ( mam skórę tłustą z tendencją do niespodzianek w tym rejonie). Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
justynkakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:15   #72
Lorri
Moderator

Dot.: Kwas mlekowe 30%

Cytat:
Napisane przez justynkakrk Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Kupiłam kwas mlekowy 30% z Fitomedu, z myślą aby zrobić nim serię pillingów na dekolcie. Czy mogę go prosto z butelki położyć na skórę, czy lepiej na początek go rozcieńczyć? Jak przygotować skórę do pillingu i jak długo go trzymać? I mojej ostatnie pytanie jak często powtarzać pilling aby skóra była odświeżona ( mam skórę tłustą z tendencją do niespodzianek w tym rejonie). Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Skórę można przygotować, stosując kosmetyki z kwasami. Podstawowe informacje znajdziesz tutaj: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...3#post39263623. Pierwszy peeling lepiej wykonać roztworem rozcieńczonym (np. pół na pół), dopiero jak się zorientujesz, jak skóra reaguje, możesz zwiększyć stężenie. Czas aplikacji też możesz sobie odpowiednio dostosować. Zacząć od 3 minut, a następnym razem wydłużyć, jeśli będziesz w stanie wytrzymać.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2013-05-21, 13:18   #73
marilena89
Przyczajenie

Cześć. Ja mam pytanie do Lorri bo uważam ,że ona najlepiej się orientuje. Czy kwas mlekowy mozna zastosować do cet naczynkowej, jako peeling? Wiem,że kwasy generalnie nie są wskazane dla cer naczynkowych ale jeżeli zastosowanie peelingu ''pogrubi'' naskórek to może dzięki temu naczynka będą trochę mniej widoczne? Z drugiej zaś strony to boję się ,że podczas samego peelingu tj czasu kiedy będę miała kwas na twarzy spowoduje on,że niektóre naczynka popękają. Proszę doradź. Jeżeli nie kwas mlekowy to co na naczynka, dodam,że pojawiły się zmarszczki
marilena89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 21:54   #74
Claire91
Wtajemniczenie

Zastanawiam się , jak przyrządzić coś na pięty? Mam 2 okropne odciski których nie mogę się pozbyć, może jakbym zaatakowała je tym kwasem to coś by pomogło.Ale pytanie w jakim stężeniu?
Stary 2013-07-28, 01:05   #75
dieMadzia
Raczkowanie

hej ja na stopy stosowałam najpierw 40 %, potem 80 %. było całkiem ok. Zastanawiałam się jescze jakby tu zrobic takie pilingujące skarpetki, myślę, że to by pomogło jeszce bardziej na odciski.
Chciałam Was dziewczyny zapytać, co sądzicie o dodawaniu kropelki kwasu mlekowego do płynu do higieny intymnej ?
dieMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:27   #76
metaxa357
Raczkowanie

A czy ktoras probowala robic a'la maseczke z kwasem mlekowym + aloes? Zrobilam sobie taki wlasnie eksperyment. Zobacze jutro jak to moja paszcza zniosla

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-15 o 11:22 Powód: Odtworzenie treści usuniętej przez użytkownika
metaxa357 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:38   #77
gabrysia_mysia
Raczkowanie

To koniecznie napisz bo ja też jestem ciekawa hihi
gabrysia_mysia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 06:33   #78
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez dieMadzia Pokaż wiadomość
Chciałam Was dziewczyny zapytać, co sądzicie o dodawaniu kropelki kwasu mlekowego do płynu do higieny intymnej ?
Kropelka nie zrobi różnicy, natomiast przy dodawaniu większej ilości radzę uważać.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post36560617

Cytat:
Napisane przez metaxa357 Pokaż wiadomość
Madzia, sa gotowe plyny do higieny intymnej z kwasem mlekowym, wiec dodawaj jak najbardziej.
Tworzenie kosmetyków z kwasami od podstaw a dodawanie kwasu do gotowego kosmetyku to dwie różne sprawy.

Cytat:
Napisane przez metaxa357 Pokaż wiadomość
A czy ktoras probowala robic a'la maseczke z kwasem mlekowym + aloes? Zrobilam sobie taki wlasnie eksperyment. Zobacze jutro jak to moja paszcza zniosla
Nie polecam takich eksperymentów bez kontroli pH. Można sobie nieświadomie zrobić peeling.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-28 o 06:41
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2013-08-28, 07:35   #79
metaxa357
Raczkowanie

.

Edytowane przez metaxa357
Czas edycji: 2013-11-28 o 14:31
metaxa357 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:11   #80
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

ja próbowałam 1% płukanki do włosów, ale poparzyło mi to policzki (btw octowa czy z kwasku cytrynowego nie robi mi takich niespodzianek)
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 13:24   #81
anefigi
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
zeby kwas mlekowy zluszczał skóre jak po peelingu , to trzeba go dlugo trzymać na twarzy , bo inaczej nie zadziała . Robiłam peeling 20 % i 25% . Po ok 20 minutach dopiero czuje się że się ma kwas na twarzy , po godzinie już ma się dość , ale jakoś wytrzymałam 2 godziny i pięknie skóra schodziła
niedawno kupiłam :
AHA 50%
kwas mlekowy 28-32%
kwas glikolowy 12-17%
kwas cytrynowy 2-6%
kwas jabłkowy 1% maks.
kwas winowy 1% maks.
nałożyłam na twarz i obserwowałam, po 5 min nic, po 10 nic, po 15 postanowiłam zmyć, bo nie znam kwasu mlekowego, ale faktycznie nie było żadnej reakcji... po tygodniu trafiłam na ten post i postanowiłam spróbować, 2 godziny siedziałam przed lustrem z neutralizatorem pod ręką, ale przez ten czas zero zaczerwienienia i 2 razy mnie zaswędziało ale przy płatku nosa gdzie była wazelinka...myślałam, że może on już nie działa po tych 2 godzinach, ale przy neutralizacji słyszałam ten charakterystyczny dźwięk, psss... chyba wszystko było ok
czekam na efekty myślę ,żeby podbić tą mieszankę jakimś większym stężeniem. zaznaczam, że chodziłam na kutację kwasami do dermatologa, a kiedy koszty mnie przerosły postanowiłam sama sprobować. w zeszłym roku nakładałam 30% glikolowy, ale podrażniał i kiedy mnie wysypało powiedziałam dość i poszłam do dermatologa. mam coroczny problem z opalaniem, stosuję filtry, ale zawsze trochę się opalę na jesieni mam nadprodukcję, w tym roku postanowiłam zacząć kwasy zanim mnie zasypie. oczyścić pory zobaczymy jak będzie po kilku dniach.
po kwasie nakładam krem lumeny sensitive touch i olej arganowy , buzia wypoczęta i ukojona

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-23 o 14:23 Powód: Link do sklepu
anefigi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 11:12   #82
Jutte
Wtajemniczenie

jestem po dwóch tygodniach z moim pierwszym tonikiem kwasowym z kw. mlekowym ( zrobiłam sobie 10% bo po 5% moja twarz by w ogole nie zareagowała ,skóra nosorożca ;D)
wyliczyłam sobie sama proporcję i zrobiłam tonik na 30 ml butelkę ( teraz wiem ze to za dużo jak na 2 tygodniową kurację).
Widzę efekty Twarz rozświetlona, pryszczy mniej, ladne sie goją,wągry mniej widoczne. Stosuje pod wieczór a następnie po zmyciu nakładam krem Avene Cifcalfate.
dzisiaj będę kręcić 15% tonik, jednak już mniej ,pewnie 15ml spokojnie starczy.

Macie pomysł na zużycie tej reszty toniku dzisiaj, bo nie chce go wylewać?
< do jakiejś maski do włosów , do ciała?>
Kiedyś przetarłam pięty tym tonikiem i rano były jak pupcia niemowlaczka;D
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 09:21   #83
ineslik
Przyczajenie

Kwas mlekowy to rownież fajny ekstrahent. Oznacz to, że można za jego pomocą wydobyć z ziół substancje aktywne i dodać do składu toniku.

Najpierw należy zioła zalać 20% kwasem mlekowym, po 14 dniach odcedzic i zrobic tonik czy inny kosmetyk w odpowiednim dla siebie stężeniu Substancje ziołowe łatwiej przedostaja sie do skory w takim kwasnym środowisku. Obecnie stosuje na twarz tonik mlekowy z wakrotką azjatycką i milorzebem japońskim i jestem bardzo zadowolona.

Procedura opisana na moim blogu http://www.herbiness.com/ekstrakty-ziolowe/

Jutte - kwas mlekowy jak najbardziej do plukania włosów, dodać możesz do odżywki do włosów. Świetna kuracja do całego ciała, likwiduje nawet przymieszkowe zapalenie skory. Oczywiście pilnuj stężeń.

Dodam jeszcze, ze stosuję kwas mlekowy przemysłowy, zwany spożywczym - bardzo tani a działa znakomicie.

Edytowane przez ineslik
Czas edycji: 2013-12-15 o 09:27
ineslik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 12:12   #84
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez ineslik Pokaż wiadomość
Kwas mlekowy to rownież fajny ekstrahent. Oznacz to, że można za jego pomocą wydobyć z ziół substancje aktywne i dodać do składu toniku.

Najpierw należy zioła zalać 20% kwasem mlekowym, po 14 dniach odcedzic i zrobic tonik czy inny kosmetyk w odpowiednim dla siebie stężeniu Substancje ziołowe łatwiej przedostaja sie do skory w takim kwasnym środowisku. Obecnie stosuje na twarz tonik mlekowy z wakrotką azjatycką i milorzebem japońskim i jestem bardzo zadowolona.
A bierzesz pod uwagę, że brak częściowej neutralizacji kwasu skutkuje bardzo niskim pH, które powoduje degradację wielu substancji chemicznych? Również toniki (czy jakiekolwiek inne kosmetyki stosowane regularnie i bez spłukiwania) powinny mieć regulowany odczyn. Nawet jeśli przy niskim stężeniu kwasu nie będą powodować gwałtownego łuszczenia, to zbyt niskie pH może wpływać negatywnie na naturalną mikroflorę i pracę enzymów odpowiedzialnych za funkcjonowanie bariery naskórkowej. Dla bezpieczeństwa polecam zawsze kontrolować pH własnych preparatów z kwasami (dla AHA optymalne 3,5-4,0), a roztwory nieneutralizowane stosować wyłącznie okazjonalnie jako peelingi.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-16 o 12:54
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2013-12-15, 15:31   #85
ineslik
Przyczajenie

To prawda Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, ze pewne składniki ulegną degradacji lub wcale nie przejdą do roztworu. W kasowych ekstraktach wzoruję się na ekstrakcji kwasem octowym, która ma w zielarstwie długą tradycję. Tradycyjnie stosuje się 10% kwas octowy. Myślisz, ze proponowane przeze mnie niecałe 20% stężenia K. Mlekowego jest zbyt wysokie?

Moje kwasowe propozycje to miedzy innymi terapie zluszczajace właśnie. Namawiam do jak najniższych stężeń w przypadku tonikow

Ekstraktu mlekowego mają rownież taka zaletę, ze domowe maści ziołowe i tak są stabilizowane- konserwowania lekko kwasem mlekowym. Daje to możliwość wprowadzenia dodatkowej porcji ekstraktów.

Oczywiście zgadzam się z potrzebą kontrolowania ph
Stary 2013-12-15, 20:03   #86
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez ineslik Pokaż wiadomość
W kasowych ekstraktach wzoruję się na ekstrakcji kwasem octowym, która ma w zielarstwie długą tradycję. Tradycyjnie stosuje się 10% kwas octowy. Myślisz, ze proponowane przeze mnie niecałe 20% stężenia K. Mlekowego jest zbyt wysokie?
Kwas mlekowy jest silniejszy od octowego; pKa (moc kwasu) mlekowego wynosi 3,86, octowego - 4,76. W dodatku stężenie mlekowego masz wyższe. Roztwory 10-20% kw. mlekowego mają pH poniżej 2, podczas gdy ocet ma pH ok. 3. Nie stosowałabym roztworu nieneutralizowanego do takich eksperymentów, chyba że niskoprocentowy, maks. 1% (pH ok. 2,5). Masz może namiary na jakieś opracowanie na temat ekstrakcji z użyciem kw. mlekowego?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-16 o 12:58
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2014-01-17, 17:24   #87
lagunabox
Raczkowanie

Kwas mlekowy a blizna pooperacyjna

w listopadzie miałam wykonywany zabieg chirurgiczny po którym pozostała blizna, czerwony ślad. Po jakim czasie od zabiegu mogę używać w tym miejscu kwasu mlekowego? (zmagam się z trądzikiem)
lagunabox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 20:00   #88
Mikulinka17
Rozeznanie

Mam pytanie odnośnie toniku mlekowego robionego wg. przepisu podanego przez Lorri (5-15%). Jak długo można przechowywać gotowy produkt?
Stary 2014-02-03, 03:03   #89
Jutte
Wtajemniczenie

2 tygodnie przechowywany w lodówce i mysle ze nic sie nie stanie.

Ja uwielbiam kwas mlekowy, wkrótce pokaże efekty działania toniku na mojej skórze.Naprawde działa )
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 16:00   #90
Mikulinka17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
2 tygodnie przechowywany w lodówce i mysle ze nic sie nie stanie.

Ja uwielbiam kwas mlekowy, wkrótce pokaże efekty działania toniku na mojej skórze.Naprawde działa )
o, dziękuję bardzo też go zaczynam lubić

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości