Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Fryzury - Pytania do fryzjerki

Notka

Fryzury - Pytania do fryzjerki Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na pytania o stylizację fryzury, farbowanie, higienę i pielęgnację włosów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-23, 21:32   #1
Neaneeve
Przyczajenie

Question KEUNE - farby do włosów, jakość, dobre?

Witam

Założyłam nowy wątek, ponieważ szukałam konkretnych opinii na temat farb do włosów firmy KEUNE, a nie znalazłam.

Proszę zamieszczać opinie tylko na temat FARB bądź PÓŁ FARB tej firmy, zadnych innych informacji na temat maseczek, lakierow itp, poniewaz juz jest taki wątek.
Otóż:
-Jakie macie doswiaczenia?
-Na jaki kolor farbowałyście włosy?
-Jak długo trzymał się kolor? jestescie zadowolone?
-Czy byl polysk?
-Plusy farb Keune
-Minusy Keune
-Wasza Ocena

Dziewczyny, ktore maja doswiadczenia z takimi farbami jak L`oreal , Goldwell prosze takze o porównanie ich do farb KEUNE, jestem ciekawa jak się one mają do nich,

Pozdrawiam!
Neaneeve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 18:30   #2
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1
Dot.: KEUNE - farby do włosów, jakość, dobre?

Cytat:
Napisane przez Neaneeve Pokaż wiadomość
opinie tylko na temat FARB bądź PÓŁ FARB tej firmy
A co to za wynalazek taka pół-farba?

Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 12:30   #3
Neaneeve
Przyczajenie

Witam

Może rozwinię wątek zaczynając od siebie, poniewaz kilkukrotnie miałam farbowane włosy farbami firmy Keune, ale niestety nie będzie to obiektywna ocena gdyż nigdy nie miałam doczynienia z innymi farbami, no, może poza pierwszym razem, gdy fryzjer położył mi lekko rozjaśniającą farbę firmy Wella, i od tej pory mam uraz do Welli, nigdy przenigdy...

Potem moja przygoda rozpoczęła sie w profesjonalnym salonie Keune, gdzie doprowadzono moje piękne, długie i grube włosy do normalności pod względem koloru.

Pierwszy raz miałam położoną tzw. półfarbę (oni w salonie tak ją nazywają), która ponoć jest mniej inwazyjna i delikatna, co mnie bardzo ucieszyło, kolor w 100% zmywa się po ok. 2 miesiacach, po 3 mcach nie ma śladu po nim. Półfarba ładnie kryje, nadaje blask i włosy są zdrowe i zadbane po niej.
Osobiście byłam bardzo zadowolona, chociaż kolor dość szybko się zmył, ale coś za coś. Fajna jest dla osob ktore chciałyby zmienić kolor włosów ale boją sie potem zabawy z włosami, odrostami itp, kolor zmywa się całkowicie i mozna sie cieszyc ponownie swoim naturalnym kolorkiem.

Następnie, chcąc utrzymać dluższy efekt na włosach zdecydowałam sie na farbę Keune. Dodam, że wszystkie moje farbowania włosów były na ciemne brazy. Kolor wyszedl baardzo ładny, niesamowicie błyszczący, znajomi pytali czym robiłam włosy, bo wyszły super.
Co do koloru, trzymał się ok 1,5-2 miesięcy, jednolicie, potem zaczął schodzić dość intensywnie, jak dla mnie to duży plus, ponieważ od kolezanek wiem, ze wiele farb na wlosach trzyma się niesamowicie brzydko płowiejąc (np. znana Palette) , natomiast tu powiedziałabym, że kolor spłukiwał się równo, o ładnych parę odcieni, nie robiąc efektu "spranych włosów".

Plusy półfarby:
+ kolor intensywny, głeboki, błyszczący
+ spłukuje się w 100% po ok. 2 m-cach (naprawdę się spłukuje)
+ nie niszczy włosów !!!
+ włosy nawilżone, delikatne
+ nie ma problemu do wrócenia do własnego naturalnego koloru

Minusy:
- gdy kolor wyjdzie naprawdę ładny to aż chce sie, żeby pozostał dłużej, a tu się spłukuje
- nie zauważyłam więcej minusów

Plusy farby:
+ Bardzo duży wybór kolorów na palecie
+ Kolor wychodzi bardzo błyszczący, jakby mieni się
+ Głębia koloru
+ Włosy są zadbane, nie zniszczone, miękkie
+ Kolor schodzi równomiernie, nie wygląda na "sprany" ( u mnie nawet wyplukał się o kilka tonów) co wg mnie jest plusem

Minusy:
- Dla niektórych może zbyt szybko się wypłukiwać, dla mnie jest to atut poniekąd, bo kolor nie przytwierdza się do włosów na amen, i mozna z łatwością nałożyć inny kolor.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z koloryzacji firmy Keune, i mogę szczerze ją polecić wizażankom. Natomiast jestem bardzo ciekawa Waszej opinii, bo pewnie niektóre z Was korzystały może też z innych farb w salonie fryzjerskim, mam na myśli np. L` Oreal, GoldWell itp, i jestem ciekawa jak wg waszej oceny wypada firma KEUNE- kosmetyki do koloryzacji.

Jestem ciekawa

Pozdrawiam
Neaneeve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:41   #4
ColourYourLife
Przyczajenie

hejka!
fakt faktem ja osobiscie nie mam doswiadczenia z ta farba, dlatego nie moge nic na ten temat powiedziec, ale kolezanka moja, ktora farbowala sobie wlosy wlasnie ta farba, jest z niej mega zadowolona.
Ja po wieloletnich farbowaniach u fryzjera (nie wiem jaka farba) mam bardzo wysuszone, sianowate wlosy, ktore po umyciu rozczesuja sie strasznie ciezko (bez garsci odzywki nic nie rusze), a po wyschnieciu ich, bez modelowania wygladaja okropnie.
Dlatego tez chce sie poradzic co do wyboru farby, ktora nie dobije mi dodatkowo wlosow, a wrecz przeciwnie, sprawi by wlosy po niej wygladaly ladnie.
Jestem ciekawa waszych opinii
pozdrawiam
ColourYourLife jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:38   #5
paulcia666
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

nikt nie używa tej farby..?
paulcia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:55   #6
Agatau88
Zakorzenienie

Podnosze watek. Znacie te farbe?
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 19:06   #7
Tajsa
Przyczajenie

Witajcie, mogę dodać swoje 3 grosze. Od ok.5 lat moja fryzjerka farbuje mi włosy tą farbą(poprzednio pracowała na matrixie). Z natury mam mysi blond i trochę je rozjaśniam robiąc jasne pasemka. Otóż jestem bardzo zadowolona, włoski nie niszczą się, wychodzi głęboki kolor , u mnie trzyma się bardzo długo, właściwie nie zmienia się,aż do kolejnego farbowania. Ponieważ ma moich włoskach prawie nie widać odrostów, farbuje tylko 3 razy do roku. Polecam

Edytowane przez Tajsa
Czas edycji: 2011-05-10 o 08:36
Tajsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 22:52   #8
patrycja_mc
Przyczajenie

Witam
Pod koniec czerwca tego roku pierwszy raz w życiu miałam robiony blond i to farbami firmy keune. Z dość ciemnego brązu(mam farbowane włosy, a byłam już po rozjaśnianiu o parę tonacji z czarnego koloru do jaśniejszego brązu) przeszłam na taki złotawy blond (tu są zdjęcia http://www.photoblog.pl/joousuck/126300477/blond.html ) robiąc blond nastawiałam się na to, że wypadnie mi połowa włosów, a nie miałam ich za dużo nieźle się zdziwiłam po koloryzacji bo moje włosy nabrały mega objętości, aż mnie to wkurzyło. Jeżeli chodzi o kolejność schodzenia z brązu do blondu to był to jednorazowy wypad do fryzjera.. najpierw nałożono mi krem rozjaśniający, a później chyba z 3 różne farby włosy W OGÓLE SIĘ NIE ZNISZCZYŁY! co było kolejnym zdziwieniem
Dziś nadal mam blond, jednak nie robię go już farbami keune... związane to jest z brakiem hajsu po upływie ponad miesiąca od pierwszego farbowania musiałam po raz kolejny poddać moje włosy koloryzacji, zrobiłam farbę(innej firmy) i po ok.3 myciach nie miałam koloru na głowie bo się spłukał do takiego żółto złotego.. jest to raczej związane z tym że włosy były baardzo rozjaśniane, a nie że po farbowaniu keune włos nie przyjmował farby innego producenta.. Oczywiście jestem jak najbardziej zachwycona spróbowaniem tej firmy polecam!
patrycja_mc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 23:02   #9
coff3ina
Zadomowienie

Sama jak tylko mam okazje to he uZywam. Wlosy sa po nich blyszczace i miekkie w dotyku. Nie znalazlam jeszcze podobnej farby, ktora dalaby mi tak zadowalajacy efekt.

https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:24   #10
koikoi
Przyczajenie

Farbowanie farba KEUNE + aktywator innej firmy

Kupiłam przez internet profesjonalna farbe do wlosow Keune Semi color, jednak nie wiedziałam o tym, ze do uzycia jej bedzie mi potrzebny aktywator. Jest aktywator Keune, jednak nie dostępny w Pl, musialabym go sprowadzac ze stanow. Zastanawiam sie czy nie moge uzyc aktywatora innej firmy. Czy farba bedzie dzialac etc.. I jaka firma produkuje dobrej jakosci aktywatory. Czy ktos mieszal ksometyki Keune z inna firma?
koikoi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:07   #11
ona085
Raczkowanie

Dot.: Farbowanie farba KEUNE + aktywator innej firmy

Cytat:
Napisane przez koikoi Pokaż wiadomość
Kupiłam przez internet profesjonalna farbe do wlosow Keune Semi color, jednak nie wiedziałam o tym, ze do uzycia jej bedzie mi potrzebny aktywator. Jest aktywator Keune, jednak nie dostępny w Pl, musialabym go sprowadzac ze stanow. Zastanawiam sie czy nie moge uzyc aktywatora innej firmy. Czy farba bedzie dzialac etc.. I jaka firma produkuje dobrej jakosci aktywatory. Czy ktos mieszal ksometyki Keune z inna firma?
Hej ,nie polecam użycia z innej firmy aktywatora.Cała filozofia firmy KEUNE właśnie polega na tym że mieszać można tylko produkty tej firmy .Jak dokupisz z innej uwierz ,że nie będziesz miała efektu jakiego oczekujesz.
ona085 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 08:11   #12
Majka007
Zakorzenienie

Farba wspaniała po farbowaniu włosy miekkie w dotyku , mimo ze trzymałam bardzo długo bo ok godziny na odrostach ( zawsze mi wychodzą jasniejsze i dlatego tyle czasu) i 40 min na calych włosach. Kolor piękny , lsniący ,a tydzien po farbowaniu myjąc włosy sa mega gładkie jakbym od razu nałożyła odzywke szok i bardzo wydajna farba
Stary 2013-11-12, 23:03   #13
Kiti05
Przyczajenie

Ja mam włosy w na prawdę słabe: cienkie, ze skłonnością do wypadania i przede wszystkim mega nadwyrężone domowymi eksperymentami z koloryzacją.

Ponieważ nie mogę zaakceptować swojego naturalnego koloru włosów, tułałam się od salonu do salonu szukając farby, która nie dobije moich włosów, a może nawet im trochę pomoże. Tak trafiłam na kosmetyki KEUNE.

Od ponad 7 lat farbuję włosy w salonach KEUNE, wspomnianymi półfarbami, czyli SEMI i mogę powiedzieć tyle, że są GENIALNE!

Farbując nimi regularnie, raz w miesiącu włosy i używając pełnej palety kosmetyków KEUNE (szampon, odżywka, pianka) udało mi się je zapuścić do ramion.

Niestety popełniłam błąd, który mnie dużo kosztował, bo zrobiłam lekką trwałą i tego włosy już nie wytrzymały...musiałam je obciąć, ale mimo to dość szybko się zregenerowały.

Choć miewam różne zachwiania kondycji włosów, zawsze po SEMI są ładnie odżywione, gładkie i odzyskują połysk. Aktualnie znów stosuję na nich intensywną kurację odżywczą, gdyż przez anemię mocno ucierpiały, ale nie zrezygnowałam z SEMI i farbuję je regularnie co max 40 dni.

Jeśli nie wyobrażacie sobie swoich włosów bez koloryzacji, a są one nawet w nie najlepszej formie - z czystym sumieniem polecam SEMI KEUNE. Dla mnie - numer 1!
Kiti05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 20:10   #14
meiw666
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Neaneeve Pokaż wiadomość
Witam

Założyłam nowy wątek, ponieważ szukałam konkretnych opinii na temat farb do włosów firmy KEUNE, a nie znalazłam.

Proszę zamieszczać opinie tylko na temat FARB bądź PÓŁ FARB tej firmy, zadnych innych informacji na temat maseczek, lakierow itp, poniewaz juz jest taki wątek.
Otóż:
-Jakie macie doswiaczenia?
-Na jaki kolor farbowałyście włosy?
-Jak długo trzymał się kolor? jestescie zadowolone?
-Czy byl polysk?
-Plusy farb Keune
-Minusy Keune
-Wasza Ocena

Dziewczyny, ktore maja doswiadczenia z takimi farbami jak L`oreal , Goldwell prosze takze o porównanie ich do farb KEUNE, jestem ciekawa jak się one mają do nich,

Pozdrawiam!
A więc

-Przez około 3 lata używałam tej marki niestety po ostatnich wydarzeniach nie mam zamiaru więcej z niej korzystać.
-mój kolor to 15.17
-3mał się jakieś 2 mycia. Kolor mnie zadowalał, trwałość nie
-Farba dawała włosom ładny połysk
- PLUSY ( połysk, dużo substancji nawilżąjących co sprawiało, że włosy są miłe w dotyku, ale w zasadzie każda PROFESJONALNA farba zawiera tego typu olejki, więc nie jest to nic nadzwyczajnego)Naprawdę ładny kolor
-MINUSY (cena tubka plus 2 wody 50 zł ) , kontakt ze zgredziałym przedstawicielem, częste oszukiwanie co do pojemności ostatnio kupując 2 wody do farby dostałam niepełne opakowania ( zamiast 60 ml było w każdym pudełku 30 ml ) sprawę zareklamowałam, doczekałam jej uznania, ale niestety z wieloma trudnościami, które stawiał przede mną Pan Przedstawiciel. Kolejnym minusem jest niestety szybkość wypłukiwania się koloru jakieś 2 góra 3 mycia i jest już po. Nie radzę wierzyć w bajeczki typu ''ta farba nie niszczy włosów, oczywiście, że niszczy jak każda zresztą.

Moja ogólna ocena to słaba 3. W tej cenie można dostać porównywalne produkty, a nawet lepsze. Wasza radość z pięknego koloru nie potrwa zbyt długo, szkoda bo firma ma potencjał, ale niestety jak widać go marnuje. Jeżeli jednak zdecydujecie się na kupno jakichkolwiek kosmetyków tej firmy to bezwzględnie radzę skorzystać z wagi, żeby sprawdzić czy na pewno dostaniecie wszystko to za co płacicie , ponieważ niestety, ale dość często oszukują na ilości produktu.

Edytowane przez meiw666
Czas edycji: 2013-12-27 o 20:12
meiw666 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury - Pytania do fryzjerki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości