depilacja - wstyd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-24, 14:29   #1
Balmain
Raczkowanie

depilacja - wstyd

witam.
wiem ,ze jest pelno watkow na ten temat, ale nigdzie moglam znalesc odpowiedzi.
otoz mam 18 lat, ale nie daje rady z goleniem sie zwykla maszynka. moje owlosienie jest bardzo widoczne i mocna, znaczy zawsze kiedy sie ogole i to szczegolnie w okolicach bikini i pod pachami widac (i to bardzo wyraznie) czarne wloski/kropki. niedlugo(czy za pare miesiecy) sa wakacje i chce miec na sobie bikini jak inne dziewczyny w moim wieku. ale to jest dla mnie udreka przez te owlosienie. jest naprawde tak widoczne, ze zawsze musze sie zakrywac. probowalam roznych kremow do depilacji i zadne nie pmagaja i teraz sie zastanawiam na depilacja woskiem albo i tez laserem. strasznie sie wstydze pojsc do kosmetyczki ( wiem wiem, ze one sie tym na codzien zajmuja)ale boje sie, ze depilacja woskiem nic mi nie da,ze moje wloski sa za mocne. juz nie chce byc jakas malpa na plazy wsrod tych wszystkich ogolonych panienek na plazy. czy kiedykolwiek sie pozbede tego owlosienia? prosze o pomoc i porade. z gory dziekuje
Balmain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:16   #2
Balmain
Raczkowanie

Dot.: depilacja - wstyd

dziekuje za te wspaniale odpowiedzi.
Stary 2010-02-24, 17:21   #3
tikida
Rozeznanie

Może spróbuj z depilatorem? wiele dziewczyn goli sobie nimi pachy i okolice bikini.

Jeśli jesteś wrażliwa na ból to może zacznij używać maszynki elektrycznej? Goli się nią pod włos, więc skóra zostaje gładka i nie widać czarnych kropek jak po zwykłej maszynce. Do tego taka maszynka dużo mniej podrażnia od zwykłej, więc nie ma problemu, żeby używać jej codziennie.
Stary 2010-02-24, 17:30   #4
gula1708
Rozeznanie

spokojnie, nikt przeciez nie ma obowiązku odpisac Ci natychmiast.

Próbowałaś depilatora? Za pierwszym razem boli, ale pozniej coraz mniej

Mój haft krzyżykowy

south beach

cel I: 5 z przodu - osiągnięty
cel II: 55 kg -
cel III: 52-53 kg -
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...48c82197f3.png

gula1708 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 17:47   #5
Hastla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Balmain Pokaż wiadomość
nie daje rady z goleniem sie zwykla maszynka. moje owlosienie jest bardzo widoczne i mocna
Cześć
Nie chcę straszyć, ale może to problemy hormonalne? Min. przez nie występują kłopoty z nadmiernym owłosieniem. Warto pogadać o tym z lekarzem.

Wracając do tematu depilacji, jeśli masz wrażliwą skórę - depilator odpada. Ja używam maszynki z 3 ostrzami i ciacha jak trzeba A na woskowanie najlepiej do kosmetyczki
Hastla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 18:46   #6
Shadii
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Balmain Pokaż wiadomość
witam.
wiem ,ze jest pelno watkow na ten temat, ale nigdzie moglam znalesc odpowiedzi.
otoz mam 18 lat, ale nie daje rady z goleniem sie zwykla maszynka. moje owlosienie jest bardzo widoczne i mocna, znaczy zawsze kiedy sie ogole i to szczegolnie w okolicach bikini i pod pachami widac (i to bardzo wyraznie) czarne wloski/kropki. niedlugo(czy za pare miesiecy) sa wakacje i chce miec na sobie bikini jak inne dziewczyny w moim wieku. ale to jest dla mnie udreka przez te owlosienie. jest naprawde tak widoczne, ze zawsze musze sie zakrywac. probowalam roznych kremow do depilacji i zadne nie pmagaja i teraz sie zastanawiam na depilacja woskiem albo i tez laserem. strasznie sie wstydze pojsc do kosmetyczki ( wiem wiem, ze one sie tym na codzien zajmuja)ale boje sie, ze depilacja woskiem nic mi nie da,ze moje wloski sa za mocne. juz nie chce byc jakas malpa na plazy wsrod tych wszystkich ogolonych panienek na plazy. czy kiedykolwiek sie pozbede tego owlosienia? prosze o pomoc i porade. z gory dziekuje
Pasta cukrowa? Ja też mam problem z tym,może nie jakiś ogromny,ale... nie jestem nigdy gładka całkiem ;/ Postanowiłam kupić pastę cukrową (ale to na wiosnę dopiero), może coś da. Ja w każdym razie ślepo w nią wierzę Moja nadzieja ostatnia,heh

Shadii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 01:22   #7
madame tissot
Raczkowanie

a ja polecam tylko laser
jako czarna małpa włochata, mogę smiało stwierdzić, że działa, a konkurencja na rynku taka wielka, że jest to coraz tańsze. tylko nie laser domowy jakiś badziew, tylko s salonie medycyny estetycznej. to po pierwsze
po drugie- ostatnio zupełnie przypadkiem wpadła mi w łapy maszynka mach3 gileta- czy jakoś tak, i tak ogoliła nogi, że ani pół kropki nie miałam przez dwa dni, a to cud...bo te damskie duperele na mnie nie zdawały egzaminu, pod depilatorze masakra- bo nie dość, że szarpał moje mocno osadzone włosy- i np na biksie musiałam naciągać skóre, to po jakimś czasie już mi tylko wrastały pod skórę takie czarne nitki, i miałam pełno czerwonych bąbli... to upiorne było...
madame tissot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 11:13   #8
Balmain
Raczkowanie

no przepraszam, ale troche jestem zalamana.

a co to jest ta pasta cukrowa i jak ona dziala?
depilator odpada, wole sie tym nie bawic. a nad laserem sie zastanawialam, ale to jest chyba troche za drogie jak dla mnie,ale chetnie bym sprobowala. wiec narazie sie zastanawiam nad woskowaniem. czy to naprawde strasznie boli, czy da sie wytrzymac bol?
Stary 2010-02-25, 14:33   #9
rapunzel8
Zadomowienie

wyluzuj. prawie każda kobieta (pomijając jasne blondynki o skandynawskiej urodzie) ma widoczne kropki pod pachami i na bikini. jest to całkowicie normalne i nie ma co dramatyzować. panienki na plaży tez takie doskonałe nie są, bo przynajmniej co druga z nich to 'małpa'. i w ogóle wszyscy na plaży mają 'gdzieś' twoje czarne kropki i nie zwrócą na nie uwagi. poza tym co ty z tą plażą- spędzamy na plaży średnio kilka dni w roku.

depilatora mechanicznego nie polecam- czarne kropki są piękne i estetyczne w porównaniu ze skórą pełną wrastających włosów.
mówisz, że nie masz $ na laser- wosk u kosmetyczki tez kosztuje i trzeba chodzić regularnie.

ostatnio czytałam o salonach no+vello, w których zabieg laserem na każdą część ciała kosztuje 100 zł. oczywiście potrzebne jest kilka, ale już po pierwszym bedzie mniej włosów
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 21:08   #10
szyrek
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Pasta cukrowa jest trochę podobna do wosku ale podobno łatwiejsza w obsłudze w warunkach domowych. Chociaż szczerze mówiąc to ani jednego ani drugiego samodzielnie na bikini nie widzę...
Laser to koszt od 300zł za jeden zabieg (w zależności jak wysoko chcesz się depilować) - wydatek co miesiąc/dwa miesiące przez pół roku i spokój (podobno) na kilka lat. IPL (podobny do lasera, choć podobno słabiej działa) można znaleść nawet taniej.
Podrążę jeszcze temat kremów - jakich używałaś i jak długo? Z własnego doświadczenia wiem, że wiekszość nie działa za pierwszym czy nawet drugim razem. Ale za trzecim czy czwartym włoski schodzą dość ładnie, wiadomo kropki zostają ale kto ich nie ma? (poza wyfotoszopowanymi modelkami)

szyrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 01:46   #11
madame tissot
Raczkowanie

a ja powiem tak: dawno temu u dobrej kosmetyczki wosk na nogi kosztował 70 zł plus bikini i kawałek dupci- bo tam też zarastałam- na granicy pośladek-udo- 40 zł
razem 110zł
nie wiem jak teraz, moze ciutkę taniej, ale co 4 bite tygodnie trzeba iśc, nie ma bata.
żadna kosmetyczka z tego co wiem znizki Ci nie da, zbyt pazerne to stworzenia wiem po koleżankach
natomiast laser robisz co 6 tygodni, jeśli sie uczysz w wiekszości dobrych salonów dostaniesz zniżkę... możesz tez robić w większych odstępach- ja tak robiłam, jak nie miałam kasy- bo tu nie chodzi o to co ile robisz zabieg, tylko jak dużo zabiegów. a skoro zarastasz na czarno, to efekty będą najlepsze. bo lasery usuwają najlepiej ciemne włosy- pachy i biksa ja sobie robiłam, i super, a wąsa-gdzie ciut jasniejsze włosy się zdarzały- to poprawiam do dziś...
madame tissot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 10:57   #12
Balmain
Raczkowanie

narazie sie przymierzam do tej pasty cukrowej. tylko sie wstydze, bo mysle jak mnie kosmetyczka zobaczy o pomysli ,ze ze mnie jakas malpa. no nie wiem, moze i przesadzam albo i nie, ale juz mam dosyc zwyklej maszynki . kremow to uzywam veet i maszynki to te gilette venus itd. nawet robie tak ,ze kupuje te kremy, co niby sobie mozna nalozyc na 5 minut i szpatulka pojechac, a ja ten krem uzywam z maszynka i sa gladkie nogi, ale to przez jeden dzien i juz mam szorstkie nastepnego dnia ;( wiec chce sprobowac cos efektywniejszego.
Stary 2010-02-27, 11:05   #13
Muffka_
Zakorzenienie

A ja mam przepis na paste cukrowa domowej roboty, siostra go chwalila. Byla o tym kiedys mowa w programie SOS uroda, na razie go gdzies przesialam..ale poszukam i wrzuce przepis
Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości