radykalna zmiana na wiosnę - ryzykować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-25, 15:27   #1
germanistka1988
Raczkowanie

GG do germanistka1988

radykalna zmiana na wiosnę - ryzykować?

Witam Was serdecznie Drogie Wizażanki.
Nadchodzi wiosna, a wraz z nią potrzeba zmian i uporządkowania pewnych spraw w życiu i na głowie.
Po krótce opiszę mój dylemat.
Otóż od dwóch lat planowałam zapuścić włosy - moim celem było osiągnięcie długości 'do zapięcia stanika' wyrównanie ich kosztowało mnie sporo pracy i nerwów, bo fryzurą wyjściową był bob a'la Rihanna, w którym czułam się bardzo dobrze i którego nosiłam ponad rok czasu. Wiadomo, stan, kiedy włosy z przodu sięgają ramion, a z tyłu ledwo dają się spiąć, potrafi umęczyć. No ale przeszłam przez to i ...
kiedy już dosłownie centymetry dzielą mnie od pożądanej długości (oczywiście chciałabym, żeby wszystkie włosy ją miały, ale nie od razu Rzym zbudowano, więc nawet niech będą to te najdłuższe kosmyki), zaczyna mi chodzić po głowie radykalne cięcie
A dokładniej fryzura na boba, jednak krótsza i odrobine asymetryczna.
Wstawię zdjęcia, może doradzicie, czy ciąć czy zapuszczać. Szkoda mi obcinać, bo włosy nie sprawiają większych problemów (odżywiam je, nie farbuję od dawna, jedynie końcówki, które są śladem po dawnych pasemkach, mogą pozostawiać coś do życzenia, ale panuję nad nimi). Są proste z natury, ciężkie i grube. Jak chcę większego efektu - używam prostownicy.
Buzię mam okrągłą, dość szeroki rozstaw kości policzkowych.
Zresztą dodaje zdjęcia - na pierwszym ja (profil, ale nie mam innego aktualnego, na którym byłoby widać twarz), na drugim moja obsesja, czyli jakiego efektu bym oczekiwała
Jeśli chodzi o fryzjera, mam namiary na takiego, któremu właśnie takie fryzury wychodzą super, więc tym się nie martwię.
Jak myślicie? Dobry pomysł z tą fryzurą? Wśród znajomych zdania są podzielone - koleżanki i mama są za, przeciw reszta rodziny i TŻ - zwłaszcza on biedny protestuje, ale jakoś by przywyknął, bo czuję w sobie, że chcę jakiejś zmiany, a w związku z tym, że włosów nie farbuję i nie chcę tego robić, pozostało niewiele opcji

Edytowane przez germanistka1988
Czas edycji: 2010-02-25 o 15:31
germanistka1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 16:37   #2
Monia78222
Przyczajenie

Dot.: radykalna zmiana na wiosnę - ryzykować?

Młoda jesteś, wszystkiego trzeba spróbować, tymbardziej, że chcesz. Teraz jest moda na krótkie, fajne fryzurki. Ja bym zaryzykowała. A TŻ niech tam siedzi cicho ! heheh, pozdawiam
Monia78222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 16:43   #3
Chocolate77
Rozeznanie

Moja siostra też sobie jakiś czas temu radykalnie obcięła (na takiego właśnie boba albo i jeszcze krótszego) swoje długo hodowane włosy w kolorze ciemny blond i przefarbowała je na mega- jasnyplatynowy blond, efekt był zabójczy - naprawdę SUPER!! Wszyscy byli zachwyceni. Wyglądała jak gwiazda filmowa...
Także jeśli już kombinujesz z krótkimi, to może i kolorek zmień na jakiś fajny jasny??
Chocolate77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 17:18   #4
germanistka1988
Raczkowanie

GG do germanistka1988

oj, kusicie kusicie
co do kolorku, blond jakis czas temu byl i szczerze powiedziawszy to byla katastrofa mam ciemna oprawe oczu, dosc ciemne oczy a karnacje jasna - nie wygladalo to fajnie, a wrecz przeciwnie :/ czulam sie fatalnie i wtedy doszlam do wniosku, ze koniec z farbowaniem bo ten blond to byl efekt nieudanych refleksow, a konkretniej farbowania odrostow na nich - fryzjerka rozjasnila za grube pasma i mojego koloru nie bylo nic widac.
Jakis czas temu skusilam sie na L'Oreal Casting Creme Gloss w kolorze miodowy karmel chyba, on jedynie poglebil moja naturalna barwe, ale na krotko - jak za te cene spodziewalam sie trwalszego efektu, chociaz jakies 3 tyg
a jaki kolor proponowalybyscie?
Stary 2010-02-25, 23:38   #5
malaxdd
Raczkowanie

Ja z kolei myślę, że byłoby Ci ładnie w odrobinę ciemniejszych włosach ;>
a jeśli nie chcesz farbować całości, to może pasemka;>
a co do fryzurki, to myślę, że ładnie byś wyglądała

uwielbiam być psychiczną masochistką. to smakuje jak czekolada
malaxdd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 23:46   #6
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei

kolor włosów masz cudny i dobrze robisz że go nie zmieniasz Fryzura jaką wybrałaś jest fajna i powinna pasować ale ja mimo wszystko żałowałabym włosów ;p Ładnie Ci w długich może jakieś cieniowanie? albo asymetria na długich włosach?

Nowe na blogu
Rei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 08:20   #7
germanistka1988
Raczkowanie

GG do germanistka1988

dzięki dziewczyny za odzew
myślicie, że da radę wymyślić coś serio fajnego z długich włosów? do tej pory myślałam, że tylko krótkie fryzurki mogą być fikuśne
Stary 2010-02-26, 08:33   #8
Nina Zyzio
Zadomowienie

Masz śłiczny naturalny kolorek
1- po co farbować i wyawać kasę.. Ja nie polecam farowania, później odrosty.. włoski są wysuszone.. Nie widzę sensu
2- fryzurka, na foto śłiczna Sama jestem właścicelką takiego fryza Ale moze jesłi tak długo chodowałaś włoski to stopniowo je podcinać
Najpierw asymetria A jak sie Tobie znudzi to mozesz wtedy zaszaleć
Ja sama z bardzo dlugich włosków ścinałam na krótkiego boba.. i teraz żałuje,że stopniowo tego nie zrobiłam:9 Choc nie powiem- szok dla wszytskich był Pozytywny, ale tez spotkałam sie z negatywnymi opiniami
Nina Zyzio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:28   #9
germanistka1988
Raczkowanie

GG do germanistka1988

a jak wygląda asymetryczna fryzura z długich włosów? Bo nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić
Chodzi o takiego dużo dłuższego boba?
Stary 2010-02-26, 12:08   #10
Agatau88
Zakorzenienie

Powiem Ci tak:
kolor masz bardzo ladny, nie rozjasniaj wlosow, zazdroszcze Ci, sama podobny mam naturalny, ale bledne kolo farbowania spowodowalo ze chyba juz nigdy nie wroce do natury

Co do ciecia: tnij jeśli nie bedziesz zalowala długosci. Mam na mysli to, że bedziesz wygladac w proponowej fryzurce moim zdaniem super, ale jesli zapuszczalas dlugo i wolno rosna Ci wlosy i pamietasz, że byl okres kiedy bardzo chcialas miec długie to nie tnij. Fryzura moze Ci sie znudzic i bedziesz zalowala. Nie patrz na to co jest modne, a rob jak Ci serce podpowiada, spontaniczne decyzje sa zawsze ciekawe w efektach
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:33   #11
SceneQueene
Zakorzenienie

Ja bym się zdecydowała na ścięcie - no i fajnie by było, gdybyś miała grzywkę na bok (tak jak na zdjęciu). Pozdrawiam.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 09:38   #12
anomaly
Raczkowanie

Ja tak jak ty hodowałam włosy, ale nie dotrwały do wymarzonej długości zapięcia do stanika :p obcięłam się identycznie jak na tym zdjęciu, które wstawiłaś - i mam teraz krótkiego asymetrycznego boba, ale żałuję bardzo bardzo bardzo, że się na to zdecydowałam, nie każdemu pasuje krótka fryzurka. A wydawało mi się, że będzie mi ładnie. No i nie wiem, jeśli chcesz to ryzykuj, ale ja na twoim miejscu zapuszczałabym. I tak naprawdę szczerze to nie widzę ciebie w tak krótkich włosach
Stary 2010-03-02, 11:40   #13
zanka205
Zakorzenienie

z pewnością ładnie wyglądałabyś w takiej krótkiej fryzurce, bo jesteś ładna a ładnemu we wszystkim ładnie
jednak nie wiem czy dobrym pomysłem jest ścięcie włosów, które tak długo zapuszczałaś
sama wiem, że cieżko wytrwać w postanowieniu a Ty już tyle osiągnęłaś, ja bym żalowała, ile razy zapuszczałam i kiedy były już dość długie ścinała, zawsze po jakimś miesiącu dwóch żałowałam
więc przemyśl to czy warto
wiadomo jesteś młoda i masz mnóstwo czasu żeby włosy zapuszczać, ale ja bym widziała Cię w dlugich i ciut ciemniejszych włosach, jakbyś pogłębiła ich kolor, nie za ciemne i grzywkę zapuść
takie jest moje zdanie

"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 14:48   #14
madziunia5
Raczkowanie

GG do madziunia5

też uważam że może byc ci ładnie w tych włoskach
A twój TŻ zmieni zdanie jak cię zobaczy po zmianie, wiem bo sama też tak miałam.
Marudził żebym została przy długich a jak wróciłam od fryzjera to na patrzec się nie mógł
Stary 2010-03-04, 20:27   #15
SceneQueene
Zakorzenienie

A kolor... Może czekoladka? Albo pasemka w odcieniu jasny blond.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 00:44   #16
marina06
Raczkowanie

ja nie farbowałabym włosów jedynie może spróbowałabym pokombinować coś z szamponetką jakąś a fryzura jest przecudowna w załączniku ktory dodałaś, jestem zwolenniczką i sama zapuszczam włosy ale jeżeli cię kusi to napisze no risk no fun ścinaj będziesz wyglądac mega seksownie i drapieżnie, śliczna z ciebie dziewczyna
marina06 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości