rudy kolor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-01, 17:18   #1
szpila 23
Przyczajenie

rudy kolor

Od trzech lat farbuje włosy na rudy kolor wszystko było by dobrze gdyby nie to,że przez tydzien mam super kolor a potem on mi sie wypłukuje do granic możliwośći...i to bez wyjatku czy sa farbowane przeze mnie czy u fryzjera ratunku jakiej gfraby mam użyc aby kolor był trwały
szpila 23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:56   #2
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: rudy kolor

z rudymi to tak jest... ja miałam dość dbania o ten kolor co dawało znikome efekty i zmieniłam na czerń... jedynym trwałym rudym jest według mnie rozjaśniony czarny kolor :P
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:56   #3
zania
Matka buldoga

Farba farbą, ale czy uzywasz odpowiednich szamponow i odzywek, ktore ograniczaja wyplukiwanie sie barwnikow?
Stary 2010-03-01, 20:35   #4
trivial
Rozeznanie

GG do trivial

E tam, ja próbowałam już wszystkich możliwych odżywek do farbowanych, pasemek, masek, szamponów, całych serii i nic z tego nie wychodzi ;]. Rudy zawsze będzie tracił blask nawet jeśli przestaniesz myć włosy .

trivial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:21   #5
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Hej
Rude włosy maja ta tendencje ze szybko wypłukuje sie pigment. I raczej metody na to nie ma...
- szampony przeciwłupiezowe spieraja połoysk i kolor wiec od niech z dala
- co do specjalistycznych odzywek czy szamponow dla rudzielcow to moje zdanie jest podzielone. Szampon jak szampon... ni skład ma podobny
- szampony cytrusowe (typu fructis tez sa kwasnawe wiec wchodza w reakcje z kolorem)
- najlepiej to w miedzy czasie 9w odstepach pomiedzy farbowaniami) zrobic płukanke ... dla rudych włosow... troche nabłyszczy je

Sama jest posiadaczka rudych ciemnych- walcze o rude jasniejsze - zdaje sobie sprawe z tego ze jak je rozjasnie to nie moge pozniej tal czesto z farbowaniami szalec i własnie licze ze wtedy podtrzymaja kolor te płukanki

- co to za płukanka "flor illlum miedziana" czy ktoras z was ja moze stosowała ? bo ja sie własnie przymierzam do zakupu i sprawdzenia jej
Aga_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 12:13   #6
sarska
Przyczajenie

GG do sarska

Ja miałam rude włoski przez rok ,próbowałam różnych farb ,żeby wydobyć z włosów ten piękny charakterystyczny pigment i owszem do 2 myć może i on był super ale potem wszystko sie zmywało:-/nie wiem jak reszta ale wypróbowałam wszystkie możliwe farby drogeryjne i wszystko kończyło się jednym - spranym kolorem .Jedyną farbą którą mogę polecic są farby fryzjerskie Artego - one trzymały mi kolorek najdłużej .
Aga, masz absolutną rację !Żadnych szamponów przeciwłupieżowych typu nizoral itp. Jak chciałąm zejść z rudego to fryzjer mi polecił właśnie żebym stosowała ,aby spłukać kolor.A swoja drogą co teraz bym, dała żeby wrócić do odcieni rudości i lub magicznych czerwieni .fuckkk

Edytowane przez sarska
Czas edycji: 2010-03-03 o 12:16
sarska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 12:26   #7
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Sarska a jaki masz teraz kolor włosów... ?

Ja własnie w piątek ide do fryzjera. Zadzwoniłam sobei wczesniej - bo to moja kolezanka i pytam czy tak jak zwykle mam kupic i przyjsc ze swoimi farbami czy moze wyczaruje jakas miksture ze swoich kosmetykow ktore ma w salonie ....
wiec narazie nei kupuje zadnych farb na włansa reke.....
Przymierzam sie do kąpieli rozjasniajacej a pozniej zeby to płukanka stonowac no ale ... nie znam sie az tak na tym woec oddam sie w rece fachowca....
poprostu sie zastanawiałam czy ktoras z was wczesniej juz moze stosował
to for illum miedziane ?
Stary 2010-03-03, 12:42   #8
sarska
Przyczajenie

GG do sarska

Generalnie teraz wróciłam do koloru zbliżonego do moich naturalnych włosów czyli ciemnego brązu...Dużo ostatnio eksperymentowałam z rozjaśniaczami i wyszło wszystko ok ale okazało się ,że jednak wyglądam w blondach paskudnie i farbnęłam się na col Afrika z Artego.Marze o powrocie do rudości albo może coś bardziej zdecydowanego jakaś czerwien sie zobaczy...
Illum nie stosowałam ,może warto zaryzykowac?
A co do spierania się rudości c.d...O ile pamiętam to destrukcyjnym zabiegiem na moje rude była prostownica która niesamowicie mi ściągała kolor , jeśli prostujecie włosy farbowane lepiej sie pokusić na lepsza prostownice , ja wypróbowałam firmy Łucznik i Philipsa i były beznadziejne ,jeśli moge coś polecic to ostatnio używam t3 colorlock którą się stosuje na mokre włosy i zapewniam w 100% jesr REWELACYJNA!
http://www.folica.com/T3_ColorLock_Pr_d4744.html
ale nie wiem czy do dostania w polsce

Edytowane przez sarska
Czas edycji: 2010-03-03 o 12:53
Stary 2010-03-03, 13:02   #9
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Czytam czytam twojego posta i doszłam do momentu..."...jesli prostujecie włosy..." niestety prostuje moz enie regularnie i codzien ale stanowczo czesto... ... widzis znie zwrociłam uwagi ale cos w tymmoze byc....
Poczatkowo mi sie wydawało ze fajnei sie włosy po tym "żelazku" błyszcza, takie lsniace sa..... ale potem mnei zadziwiło czemu ja mam takie konce suche i połamane....
Ja uzywam prostownicy z BOSCH'a a ta ktorą podałas to z pewnoscia nie do dostania u nas... szkoda.....
Stary 2010-03-03, 13:21   #10
sarska
Przyczajenie

GG do sarska

Kurde niby włosy wyglądają fajnie ,zdrowo bo ładnie błyszczą świeżo po prostowaniu ...Na końcówki to działa zabójczo a jeśli się przyjrzycie to na obrzeżach płytek zbiera się kolor który macie obecnie na włosach (wystarczy nie przecierać płytek przez tydzień i wszystko wyjdzie!).Teraz staram się unikać normalnej prostownicy ,jak prostuję to na mokro to efekt się trzyma przez pare dni.Szkoda ,że nie ma jej u nas - na pewno zyskałaby popularność. A jakie macie doświadczenie z odżywkami do włosów zniszczonych i farbowanych ?Wolicie firmy sklepowe czy profesjonalne ze sklepów fryzjerskich ?
Stary 2010-03-03, 15:15   #11
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Kiedys stosowałam <Śródziemnomorska odzywcza maseczka do włosów" z AVON'u. Wydawała mi sie dosc skuteczna bo koncowki były zdrowsze a nie takie ususzone ale włosow po całości jako tako mi nei wzmocniła. Pozniej przez jakis czas zaprzestałam stosowac albo zapomniałam nałozyc albo meczyło mnei ze pozniej znow trzeba ja spłukac.Ale z czasm kiedy coraz wiecej zabiegow fundowałam włosom musiałm je odzywic i bedac własnie u fryzjerki podpatrzyłam jaka ona ta, stosował bo bardzo spodobał mi sie jej zapach nawet poprsiłam zeby zamowiła ja dla mnei w hurtowni przy składaniu swojego zamowienia. 1000 ml maseczki LATTE pachnie takim kokosem włosy po niej sa fajne sloskie i rozczesuja soe bez problemu. Widziałąm ta maske w REALu na pasazu na stoisku ze specyfikami fryzjerskimi chyba nawet jest jakis drugi typ bo ja mam LATTE w niebiesko-białym pudełku a widziałam jeszcze w zielono białym .... kosztowała niecałe 20 zł. polecam fajna .......
Stary 2010-03-03, 15:38   #12
saliimalii
Raczkowanie

Ja też uwielbiałam rude kolorki na włosach. Gdy nosiłam krótkie fryzurki nagminnie farbowałam na odcienie rude i czerwienie, ale ani jedne ani drugie nie utrzymywały się długo na włosach. Żadne szampony, odżywki, domowe płukanki, maski do włosów nic w widoczny sposób nie utrwalało koloru. Po paru myciach kolor tracił głębię i blakł. Zrezygnowałam z tej tonacji, od paru lat noszę mahoń.
saliimalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 17:54   #13
xKryzysowaxNarzeczonax
Przyczajenie

Dziewczyny, może mi doradzicie jak szybko i skutecznie przejść z czerni na rudy? Błagam.
xKryzysowaxNarzeczonax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:39   #14
sarska
Przyczajenie

GG do sarska

Dzieki Aga , nie omieszkam spróbowaćmoje koncowki nadaja sie do sciecia ale zapieram sie rekami i nogami ...pozdrawiam
Stary 2010-03-03, 19:52   #15
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Cytat:
Napisane przez xKryzysowaxNarzeczonax Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może mi doradzicie jak szybko i skutecznie przejść z czerni na rudy? Błagam.
ja tak robiłam parę razy po prostu kupiłam rozjasniacz i tyle, wtedy mi sie przynajmniej nic nie spierało
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:44   #16
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Włassnie w programie typu "Pytanie na śniadaie" stylista fryzur Leszek Czajka odpowiadał na pytania zainteresowanych dziewczyn. Padło tez pytanie odnosnie zniszczonych koncowek. 3 cm koncowki zniszczone i rozdwajajace sie .... czy sciasc czy da sie ja jakos odzywic i wyleczyc pytanie zadała dziewczyna zapuszczajaca włosy i rekami i nogami broniła si eprzed ich pocinaniem.
Odp. Zniszczonych koncowek rozdwajajacych sie a nawet "roztrajajacych sie " nie ma co hodowac bo one i tak sa juz martwe do tego psuja wyglad całym włosom taki siano na koncach. Jedyne wyjscie to je sciac .
co do koloru.... nie iwme czy to zadowalajacy sposob ... ale odzywienie koloru tez mozna wywołac prze płukanie włosow w łupach z cebuli (tak jka farbuje sie jajka przed wielkanoca) moze przy zblizajacych sie siwetach i ja zanurze w łupinach głowe :P
Stary 2010-03-04, 13:01   #17
Evelyn23
Raczkowanie

hej dziewczyny juz gdzieś czytałam o tym sposobie na cebulke i to chyba nawet na wizazu. Jakaś dziewczyna chwaliła ten sposób i pisała że na serio działa
Ja też jestem zakochana w rudych włosach i chwytam się każdego sposobu żeby zachowac na dłużej rudy kolor na włosach.
Jeśli chodzi o zniszczone końcówki to też rade ścinac chociasz 1-2 cm
Stary 2010-03-04, 21:10   #18
xKryzysowaxNarzeczonax
Przyczajenie

farbuje jak szalona, dzisiaj kupiłam dwa rozjaśniacze i szamponetki, chociaż farba już jest, no ale... tak mi doradzono- nigdy nie miałam rudego. Tymczasem moje końcówki dzielnie się trzymają. Polecam kupić dobrą odżywkę, na noc nałożyć na włosy, pod jakąś chusteczkę i do łóżka. Rano co prawda kołtun jest nieziemski, ale włosy ładnie i zdrowo wyglądają.
xKryzysowaxNarzeczonax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 08:47   #19
sarska
Przyczajenie

GG do sarska

tak zwane sposoby babcine sa niezastapione Nic nie chce mowic ale jakie piekne wlosy maja kobitki z lat 50tych ?grube,geste ,zero specyfikow...tylko pozazdroscic ide o zaklad ze w sklepach raczej byla lipa z dostaniem czegokolwiek do pielegnacji wlosia:Pmoze powinnysmy wrocic do korzeni ?
Stary 2010-03-05, 09:30   #20
Evelyn23
Raczkowanie

xKryzysowaxNarzeczonax spanie z odżywką na głowie na prawdę pomaga sama wypróbowałam choć dla mnie to trochę męczące bo zawsze mi chustka z głowy spada jak śpie i mam tłustą poszewkę
Stary 2010-03-05, 15:47   #21
xKryzysowaxNarzeczonax
Przyczajenie

Evelyn23, nie tylko Ty masz problem, ostatnio kupiłam taki czepek materiałowy, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać.... xD
Stary 2010-03-05, 16:38   #22
Emilcia_1616
Zakorzenienie

polecam czepek foliowy do kapieli, albo poprostu reklamowke i czapke na to nic sie nie zsunie a cieplutko jest oraz polecam wizyty w saunie z odzywka na wlosach, wiadomo ze w cieple odzywka lepiej sie wchlania
Stary 2010-03-05, 19:15   #23
Evelyn23
Raczkowanie

Emilcia_1616 hehe torba foliowa i czapka też na taki pomysł wpadłam ale niestety strasznie mi było w tym gorąco i nie mogłam przez to cholerstwo spać, budziłam się zzz 5 razy w ciągu nocy ale w czapce i foli chodzę w domu wieczorami jak mam odżywkę na głowie i tak chadzam 1-2 h
Stary 2010-03-05, 19:42   #24
kasia1433
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xKryzysowaxNarzeczonax Pokaż wiadomość
Bardzo prosto, właśnie zeszłam z prawie czerni do marchewki
Jest tu gdzieś wątek i tam rady fryzjerki z prawdziwego zdarzenia, na ten temat, tylko nie pamietam który, bo odesłałabym Cię do niego
Robi się to mniej wiecej tak. Rozjaśniacz do włosów w proszku miesza się z utleniaczem w kremie, ale broń Boże z silnym 12% lub 9%, bierze się 6%, w wątku była mowa nawet o 3%. Do tego dodaje się szampon do włosów i balsam, wstawia miseczkę do gorącej wody, żeby mieszanka się podgrzała i nakłada na włosy. W trakcie rozjaśniania trzeba 'miętosić' włosy tak mniej więcej co 5 min, by farba lepiej (i pewnie równiej) się wypłukiwała, kontrolować stan włosów czy nie gumkują i oraz kolor wlosów, nie rozjaśniać maksymalnie, tylko do odcienia rudości, szczególnie zwracac uwagę na odrosty, żeby nie zrobiły się zbyt jasne....i mamy rudy kolor Działa, zrobiłam to, dekoloryzacje mi nie wypaliły, bo położyłam na zdekoloryzowane włosy farbę i ww. robiły się z powrotem ciemne Po takim rozjaśnieniu mam fajny rudy kolorek, który poglębiłam zwykłą szamponetką kolor miedź.
Samo rozjaśnienie trwa dośc dlugo, bo utleniacz jest stosunkowo słaby ale jak twierdziła tamta Pani lepiej użyć słabego przez nawet 80 min niż mocniejszego przez 20 min, włosy nie niszczą sie tak bardzo. MNie wystarczyło 45 min i wielkiej katastrofy nie ma a kolor jest super, wreszcie nie mam ten czerni na którą nie mogłam już patrzeć
kasia1433 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 01:29   #25
Checkmybrain
Przyczajenie

Ja byłam ruda kilka dobrych lat. Farbowałam włosy jak najrzadziej, nie prostowałam i nie suszyłam ich, więc były zdrowe i mocne - pewnie dlatego traciły kolor dopiero po wielu, wielu myciach, ale nie jakoś wyjątkowo znacznie. W tej chwili jestem blondynką i farba zaczyna się zmywać po trzech, czterech myciach, dlatego myślę, że to zależy od kondycji włosów.
Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
— Emily Brontë
Wichrowe wzgórza
Checkmybrain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:26   #26
Evelyn23
Raczkowanie

Checkmybrain myślę tak ja ty że kondycja włosów mam duże znaczenie a kiedyś farbowałam na kasztan i kolor bardzo długo się utrzymywał a jak przeszłam na blond to nie dość że mi się włosy bardzo zniszczyły to później jak zmieniłam zabarwienie moich włosów na rudy ( chyba intensywna miedź ) strasznie szybko się wypłukał teraz jak włosy wróciły do formy i są zdrowe kolor rudy trzyma się dłużej co nie zmienia faktu że włosy farbuje co 2 miechy.. ale jak Ty Checkmybrain nie używam prostownicy i suszarki ( no może przy wielkim święcie raz na pół roku )
Stary 2010-03-09, 12:24   #27
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Wreszcie mi sie udało zrobić taki włos (taki rudy włos!) jaki od dawna chodził za mna. Nie wiem dokładnie jaki to kolor bo to mieszanka farb fryzjerskich a nie tych drogeryjnych (połaczenie sredniego blondu i jasnej miedzi) .....
wklejam jak obiecałam /
Stary 2010-03-09, 12:28   #28
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

oto i one
Stary 2010-03-09, 12:33   #29
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Jeszcze jedna rzecz mi sie teraz przypomniała dla odwaznych i w zasadzie chcacych sprawdzic sposob polecam. Na osłabione włosy rozjasnianiai lub czestymi farbowaniami na wypadajace lub poprostu by przyspieszyc wzrost cienkich włosow z Babcinej ksiazki lekarskiej znalazłam taki przepis:
Chrzan zciera sie na tarce na papke odciska z niego ten sok (pali w oczy jak diabli ) rozcienczyc to z woda bo w przeciwnym razie mozecie pozbyc sie skóry z głowy :P wetrzec i zostawic na włosach na 5 min. ale z zegarkiem w reku nie przesadzcie pomaga !
Sama zauwazyłam ze podczas czesania włosy nie zostaja na grzebieniu (a kest sprawdzone medycznie bo nawet zalecane tam było by stosowac po chemioterapi na przyspieszenie wzrostu włosow)
Stary 2010-03-09, 12:56   #30
Evelyn23
Raczkowanie

Aga_86 śliczny masz ten kolor włosków powiem szczerze że chciała bym mieć takie włosy jak dziewczyna ze zdjęcia w avatarze takie długie i rude
a co do sposobu z tym chrzanem to raczej bym się bała że zostanę łysa po tej kuracji

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości