Walka trwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-01, 20:16   #1
Potrzebujacy
Przyczajenie

Walka trwa

Witam dziewczyny

Około 3 miesiące temu postanowiłem walczyć z trądzikiem. Poczytałem forum wizaz i postanowiłem się wziąć ostro do roboty. Przez te 3 miesiące pod wpływem tego co przeczytałem: odstawiłem całkowicie cukier, czekoladę, pikantne przyprawy i wszystko co się je i może źle działać na skórę! Pije herbaty bratka, codziennie jem też tabletki od nich. Zacząłem dużo bardziej zwracać uwagę na higienę (każdy dzień to obowiązkowo inna koszulka, nie było dnia bym nie wziął kąpieli, zmieniam regularnie co kilka dni pościel), stosuje peeling Joanna Naturia. Efekty są. Ale moim celem jest całkowite wyeliminowanie trądziku i tego się będę trzymał. Wiem, że zawsze zaleca się wizytę u dermatologa jednak w mojej małej miejscowości nie ma takiego lekarza więc odwiedzę go jednak w późniejszym czasie, gdy będę mógł.
Stwierdziłem, że może jeszcze powinien dopracować swój tryb życia, bo być może jeszcze coś robię źle. Moje podstawowe pytanie, dla którego założyłem ten temat- mam nadzieję, że pomożecie: co jeszczę mogę robić by zwalczać trądzik i przeciwdziałać mu? Nie wiem, nie znam się na tym, jestem facetem :P Może twarz pownienem częściej przemywać? Jakieś mydła antybakteryjne czy coś? Jeść jakieś dodatkowe witaminy? Bardzo proszę o pomoc, każda rada może się okazać cenna, próbował szukać takowych jednak na tym forum cięzko się czegoś doszukac w tematach, które mają po kilkadziesiąt stron

Ponadto mam jeszcze pytania:
- planuję przez jeden dzień pić tylko wodę i nic nie jeść (oczyszczanie organizmu). Czy może mi to pomóc w walce z trądzkiem?
- dlaczego właścicie nie wolno 'wyciskać'?
- są takie sytuacje, że 'wycisnąć' trzeba. Może powszechnie robi się to źle, gdzieś mi się chyba obiło o uszy, że trzeba umieć to robić. Nie jest czasem czasem tak, że trzeba miejsce chorobowe przetrzeć czymś itp.? Proszę o rady

z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
Potrzebujacy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:41   #2
anastazjaa93
Raczkowanie

Dot.: Walka trwa

Czy dobrze zrozumiałam, używasz do twarzy peelingu Joanny, przeznaczonego do ciała?

Najlepiej by było, gdybyś określił jaki masz rodzaj cery (sucha,normalna, mieszana,tłusta). Higiena jak najbardziej, jednak wątpię, żeby zmieniani pościeli co kilka dni czy koszulki codziennie miało ogromny wpływ na zwalczanie trądziku, jakiś na pewno, no chyba, że mówisz o trądziku na plecach.
Z tego co ja się nauczyłam czytając wizaż, trądzik należy zwalczyć od środka, kosmetyki to wspomagacze. Nie wiem jak bardzo jest on nasilony, ale myślę, że skoro na razie nie wybierasz się do dermatologa, to przez ten czas mógłbyś pobrać np. Skrzypovitę. Dziewczyny pisały w jednym wątku, że cera im się poprawiła, gdy ją brały. Sama biorę od tygodnia, ale to zbyt krótki czas aby coś stwierdzić.
Co do kosmetyków to do przemywania polecam piankę oczyszczającą Rossmana rival de loop(8 zł), jest delikatna i nie wysusza, albo sam tonik np. Ziaji(5zł) dopasowany do rodzaju cery. Na krostki na noc możesz stosować coś wysuszającego Benzacne(8zł), Acnefan(8zł), bądź pastę cynkową(2 zł), a w dzień nawilżyć twarz jakimś kremem np. Humektanem (ok 10 zł za małe op.)
Oczywiście jest wiele innych kosmetyków, podałam sprawdzone przeze mnie.
Ew. jakieś maseczki z drożdży, peelingi raz w tygodniu.

Edytowane przez anastazjaa93
Czas edycji: 2010-03-01 o 20:42
anastazjaa93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:47   #3
LaylaDamment
BAN stały

Nie wiem,co jeszcze mógłbyś robić,bo nigdy nie miałam problemu z trądzikiem,czasem tylko wyskakuje mi malutki wyprysk.
Ale jeśli chodzi o wyciskanie,jest to niewskazane,bo chcąc nie chcąc roznosi się tym sposobem bakterie po twarzy i toksyny zostają wepchane w głąb skóry,przez co pryszcz dłużej się goi.

Czasem jest jednak tak,że aż się samo prosi,żeby wycisnąć,więc jeśli już musisz,zdezynfekuj najpierw skórę wodą utlenioną,zrób to przy pomocy chusteczki higienicznej i po 'zabiegu' przetrzyj to miejsce jeszcze raz wodą utlenioną i umyj dokładnie twarz.W ten sposób ryzyko,że coś się rozniesie po twarzy,jest zupełnie małe

Życzę powodzenia w walce z trądzikiem,myślę że jesteś na całkiem dobrej drodze
LaylaDamment jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 21:56   #4
Viridian
Raczkowanie

Wizyta u dermatologa jest potrzebna, np. jeżeli przyczyną trądziku są bakterie konieczne mogą okazać się antybiotyki. I dlatego nie powinno się wyciskać, ponieważ sprzyja to rozniesieniu zakażenia. Lepiej posmarować jakimś kremem o działaniu antyseptycznym (np. sudocrem).

Co do mycia twarzy, przy trądziku lepsze są łagodne kosmetyki, które nie przesuszają nadmiernie skóry i nie podrażniają jej; bardzo łagodnym żelem jest Babydream dla niemowląt Rossmana. A przy dużych zmianach ropnych z peelingami lepiej się w ogóle wstrzymać.
Viridian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 22:21   #5
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

I jak juz wyciskasz, to też owiń sobie palce chusteczką i wyciskaj nie paznokciami tylko staraj się opuszkami
gsk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 00:40   #6
ania128
Raczkowanie

Myślę że kosmetyczka niewiele pomoże. Najlepiej wizyta u dermatologa, przepisze maść, a jeszcze lepiej jak przepisze tabletki.
Widzisz, szkoda że nie jesteś kobietą bo bym Ci poleciła Diane
ania128 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:11   #7
LaylaDamment
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ania128 Pokaż wiadomość
Myślę że kosmetyczka niewiele pomoże. Najlepiej wizyta u dermatologa, przepisze maść, a jeszcze lepiej jak przepisze tabletki.
Widzisz, szkoda że nie jesteś kobietą bo bym Ci poleciła Diane
Tylko uwaga z tymi antybiotykami-lepiej jest zrobić badania alergiczne na ich składniki, zanim się je zacznie brać.Mój chłopak nie zrobił i miał sajgon na twarzy,którego skutki zostały mu do dziś
LaylaDamment jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:50   #8
Potrzebujacy
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anastazjaa93 Pokaż wiadomość
Czy dobrze zrozumiałam, używasz do twarzy peelingu Joanny, przeznaczonego do ciała?
No to pani w sklepie zrobiła mnie w bambuko...

Poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że posiadam cerę mieszaną.

Polećcie jakiś dobry peeling do twarzy () i tonik do przemywania.
Stary 2010-03-02, 18:31   #9
n1kotynka
Zadomowienie

mój TŻ też się boryka z trądzikiem niestety.

Do pięlęgnacji twarzy używa żelu głęboko oczyszczającego Garnier ( tylko ten sobie chwali a testował naprawdę mnóstwo, z aptecznymi i mega drogimi włącznie i nie pasowały). Jako krem też sobie chwali SVR Lysanel Active ( ma kwasy i bardzo mu pomaga).
Dodatkowo osoby z trądzikiem powinny używać ręczników papierowych do wycierania twarzy po myciu ( bakterie) - to jest rada mojej pani kosmetolog z zajęć.

Bardzo dobrą serią, sprawdzoną, polecaną przez kosmetologów jest seria ATW trądzikowa ze srebrem. Kosmetyki naprawdę fajne i przede wszystkim nie rujnują kieszeni. Ciężko je kupić ale można zamówić przez internet.

Co do wyciskania pryszczy - wolno to robić ale trzeba wiedzieć jak. Kosmetyczka najpierw rozpulchnia skórę zanim bierze się za wyciskanie. Ponadto nie wolno pryszczy hmm 'dusić' paznokciami tylko też umiejętnie je podprowadzić do ujścia bo albo doprowadzisz do zakażenia albo narobisz sobie siniaków.

Jak sobie jeszcze przypomne to napisze

Pozdrawiam

Peeling - świetny peeling to St. Ives głęboko oczyszczający. Poczytaj w KWC dziewczyny go chwalą i ja też mogę powiedzieć ze jest super

Edytowane przez n1kotynka
Czas edycji: 2010-03-02 o 18:33 Powód: dopisek o peelingu
n1kotynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:55   #10
shopoholic
Rozeznanie

Powodzenia, a jeszcze jak wyciskasz krostki to przemyj go tonikiem przed i po lub czyms antybakteryjnym, i miej umyte ręce. Niby taki banał ale ja zawsze zapominam.. ;P
shopoholic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 21:26   #11
Nolley
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Tak, tak, podstawowe zasady higieny trzeba zachowywać Najlepiej zrób sobie parówkę przed wyciskaniem, nie wiem czy było to wspomniane.

Też używam tego peelingu z Joanny i jest b.dobry! Tak, jest do ciała i w dodatku jest antycelulitowy Ale skóra po jego użyciu jest mięciusia i oczyszczona - czuję, że miałam robiony peeling, o tak

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:09   #12
chabrowykocyk
Raczkowanie

Jeśli chodzi o wyciskanie to polecam patyczki do uszu Najbardziej higienieczna i dosyć wygodna metoda
chabrowykocyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 15:28   #13
n1kotynka
Zadomowienie

patyczki do uszu?
Stary 2010-03-03, 16:06   #14
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez n1kotynka Pokaż wiadomość
Peeling - świetny peeling to St. Ives głęboko oczyszczający. Poczytaj w KWC dziewczyny go chwalą i ja też mogę powiedzieć ze jest super
mi też on bardzo podchodzi
ale czy przy trądziku w ogóle powinno się używać mechanicznych pilingów..?
nie roznosi się przez to po całej buzi róznych paskudztw...?
ja bym raczej poleciła jakiś enzymatyczny, najlepszy dla mnie to z serii Ziaja Nuno, ale chyba Dax ma jakiś, w saszetkach też się sporo znajdzie..
zawsze to bezpieczniej, bo co ma złuszczyć, to złuszczy, a krostek nie rozdrapie i nie rozniesie ich zawartości na całą twarz..

tej metody z patyczkami do uszu też jestem ciekawa
Stary 2010-03-03, 19:10   #15
n1kotynka
Zadomowienie

enzymatyczne peelingi polecane są do skóry wrażliwej, naczynkowej, suchej.

Peelingów mechanicznych możesz używać, ważne jest następne zdezynfekowanie buzi - albo darsonwalizacja w gabinecie a w domu mój TZ używa spirytusu salicylowego. Może być tonik antybakteryjny. Mój TŻ używa spirytusu bo ma poważny problem z nawracającym trądzikiem ( ma 33 lata i kuracje retinoidami za sobą antybiotykami też - podziałało tylko na chwilę).
Obecnie jak pisałam myje twarz żelem głęboko oczyszczającym Garniera ( inne nie, tylko ten, nawet ten żel 3 w 1 mówił ze mu nie pasuje), używa spirytusu salicylowego do przecierania pryszczy, do tego Lysanel Active na noc ( ale to jak mu się przypomni) no i ja mu robię oczyszczanie twarzy preparatami profesjonalnymi.
Stary 2010-03-03, 21:25   #16
Potrzebujacy
Przyczajenie

Dzięki za rady, za parę dni jeszcze bardziej zaostrzam dbanie o siebie Do tego co jest teraz planuję: zero cukru w jakiejkolwiek formie, odstawiam całkowicie chleb pszenny - tylko żytni razowy.

Ręczniki jednorazowe to chodzi o kuchenne?
A i czy wizyta w solarium (jedna max. dwie bo więcej nie zamierzam) może pomóc w walce z trądzikiem? Czy jest to tylko 'schowanie problemu pod skórę i później i tak to wyjdzie'?

Edytowane przez Potrzebujacy
Czas edycji: 2010-03-03 o 21:27
Stary 2010-03-03, 21:30   #17
Viridian
Raczkowanie

Alkohol czy woda utleniona dezynfekują powierzchniowo, a jeżeli podczas wyciskania pryszczy dojdzie do uszkodzenia głębszych warstw to w ten sposób można roznieść zakażenie.
Stary 2010-03-03, 23:36   #18
chabrowykocyk
Raczkowanie

N1kotynko Dokładnie tak. Bierzesz dwa i przystępujesz do akcji

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2010-03-03 o 23:38
chabrowykocyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 08:12   #19
n1kotynka
Zadomowienie

Cytat:
Ręczniki jednorazowe to chodzi o kuchenne?
A i czy wizyta w solarium (jedna max. dwie bo więcej nie zamierzam) może pomóc w walce z trądzikiem? Czy jest to tylko 'schowanie problemu pod skórę i później i tak to wyjdzie'?
mogą być kuchenne po prostu na ręcznikach zwykłych, bawełnianych, frottowych zostają bakterie a przy skórze trądzikowej wiesz ze tego unikamy.
Wizyty w solarium pomagają tylko na chwilę niestety, problem wraca i to jak przestajesz to wraca ze zdwojoną siłą. Dlatego można zauważyć pogorszenie skór trądzikowych jesienią a polepszenie latem.

Cytat:
Alkohol czy woda utleniona dezynfekują powierzchniowo, a jeżeli podczas wyciskania pryszczy dojdzie do uszkodzenia głębszych warstw to w ten sposób można roznieść zakażenie.
to jaki jest Twoim zdaniem najlepszy środek do dezynfekcji??

Cytat:
N1kotynko Dokładnie tak. Bierzesz dwa i przystępujesz do akcji
o kurcze jakbym tak wyciskała to by mi te patyczki się pewnie wyślizgnęły z rąk
Stary 2010-03-04, 12:10   #20
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
enzymatyczne peelingi polecane są do skóry wrażliwej, naczynkowej, suchej.
no nie wiem. im bardziej się rozdłubuje syfki, tym więcej się ich robi
enzymatyczny oczyszcza tak samo, a delikatniej i bez rozwalania krostek
czyli idąc dalej może nie trzeba by skóry od razu traktować upiornym spirytusem...

ale jeśli ten sposób się sprawdza.. to ważne, że tak jest
Stary 2010-03-04, 13:33   #21
n1kotynka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
no nie wiem. im bardziej się rozdłubuje syfki, tym więcej się ich robi
enzymatyczny oczyszcza tak samo, a delikatniej i bez rozwalania krostek
czyli idąc dalej może nie trzeba by skóry od razu traktować upiornym spirytusem...

ale jeśli ten sposób się sprawdza.. to ważne, że tak jest
jeżeli nie ma ognisk zapalnych do skóry tłustej polecany jest peeling mechaniczny - skóra tłusta jest z reguły grubsza, ma dużo zaskórników i trzeba podziałać mocniej.

Peelingi enzymatyczne są łagodniejsze dlatego są polecane do skóry suchej, wrażliwej. Przy peelingu enzymatycznym też możesz roznieść krostki niestety ;/

Jeżeli są zmiany zapalne to lepiej udać się jednak do kosmetyczki bo samemu można tylko stan pogorszyć.
Stary 2010-03-04, 13:52   #22
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Jeżeli są zmiany zapalne to lepiej udać się jednak do kosmetyczki bo samemu można tylko stan pogorszyć.
o, dokładnie
ja zaczęłabym co prawda od lekarza raczej, ale ogólnie samemu dłubiąc więcej się szkody zrobi niestety, niż pożytku
Stary 2010-03-04, 16:20   #23
n1kotynka
Zadomowienie

no warto zrobić badania mikrobiologiczne żeby móc skutecznie leczyć trądzik.

Niestety jest tak mało lekarzy, którzy je zlecają ze jestem w szoku po prostu. A przecież to powinno być podstawą do leczenia a często jest tak że bach bach antybiotyk i proszę przyjść za 2 tygodnie ( TŻ tak miał ) ;/
Stary 2010-03-04, 21:42   #24
Viridian
Raczkowanie

Cytat:

to jaki jest Twoim zdaniem najlepszy środek do dezynfekcji??
Moim zdaniem problematyczne jest samo wyciskanie, kiedy zawartość ropna może zakażać uszkodzoną skórę, a odkazić skórę można jedynie powierzchniowo.

Cytat:
no warto zrobić badania mikrobiologiczne żeby móc skutecznie leczyć trądzik.

Niestety jest tak mało lekarzy, którzy je zlecają ze jestem w szoku po prostu. A przecież to powinno być podstawą do leczenia a często jest tak że bach bach antybiotyk i proszę przyjść za 2 tygodnie ( TŻ tak miał ) ;/

Najlepiej posiew z antybiogramem, bo wtedy od razu wiadomo, które antybiotyki będą skuteczne. A lekarze przepisują często antybiotyki na zasadzie zobaczymy czy zadziała.
Stary 2010-03-05, 08:02   #25
n1kotynka
Zadomowienie

zgadza się, że wyciskanie jest problematyczne ale już lepiej odkazić skórę siprytusem niż w ogóle.

Zresztą są kosmetyczki które po oczyszczaniu twarzy też używają jedynie płynu żeby odkazić skórę wiec....

Cytat:
Najlepiej posiew z antybiogramem, bo wtedy od razu wiadomo, które antybiotyki będą skuteczne. A lekarze przepisują często antybiotyki na zasadzie zobaczymy czy zadziała.
i właśnie mój TZ jadł tak Tetralysal tyle, że był zapisany na zbyt krótko ( 2 tygodnie), dodatkowo bez żadnych badań a jak byl u dermatologa na wizycie i chciał opowiedzieć o swoim trądziku to lekarz go praktycznie nie słuchał tylko od razu antybiotyk i płacić 50 zł.. Porażka ;/ a lekarz był polecany...
Stary 2010-03-05, 20:09   #26
Viridian
Raczkowanie

Cytat:
i właśnie mój TZ jadł tak Tetralysal tyle, że był zapisany na zbyt krótko ( 2 tygodnie), dodatkowo bez żadnych badań a jak byl u dermatologa na wizycie i chciał opowiedzieć o swoim trądziku to lekarz go praktycznie nie słuchał tylko od razu antybiotyk i płacić 50 zł.. Porażka ;/ a lekarz był polecany...
Niektórzy lekarze traktują antybiotyki jak cukierki, które rozdają pacjentom, a nie jak leki, które trzeba brać z rozwaga.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości