Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-19, 23:37   #3871
Juliszka
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Nie widziałam tej strony wcześniej, ale okazuje się, że znacznie bardziej ma to sens niż się spodziewałam
Wychodzi na to, że jestem przynajmniej jeśli chodzi o jasność dosyć "skoordynowana" i odcienie neutralne/chłodne też mnie jakoś wybitnie nie dziwią. Bardzo dzięki za linka do tabeli i liczę na pomoc ze swatchami, które zamieszczę jutro.
Stary 2011-03-20, 15:48   #3872
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Juliszka, pomyłka w opisie Light Neutral.Miało być:
For light to medium complexions with neutral undertones.
Ale mniejsza o to.
Chciałam natomiast zwrócić Twoją uwagę na fakt, że odcienie róznią się też dość znacznie w zależności od formuły. Odcień o tej samej nazwie w formule intensive wychodzi generalnie nieco/sporo ciemniej niż ten sam odcień w formule semi-matte. Moim zdaniem także mocniej się ociepla.Więc o ile docelowy podkłąd zamierzasz brać w innej formule niż obecnie próbujesz warto wziąć to pod uwagę.
rozważna_i_romantyczna jest offline  
Stary 2011-03-20, 17:41   #3873
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2012-01-29 o 18:22
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-20, 18:38   #3874
Juliszka
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Wzięłam opis ze strony - http://www.everydayminerals.com/stor...ase-light.html ; ale rzeczywiscie wygląda to na błąd.

"Załamałaś" mnie tą zmianą odcieni... Praktycznie zdecydowałam między Linen a Ivory i teraz znowu (oba w formule semi-matte w moim zestawie) okazuje się, że znowu kiszka...
Stary 2011-03-20, 21:19   #3875
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny tak jak wam pokazywalam u gory jest moj watek i dziekuje za odpowiedzi zmierzam do kupna tych probek co jedna z Was mi powiedziala. Jednak gdy czytam wypowiedz tutaj, piszecie, ze pormula intensywnie kryjaca jest ciemniejsza? to ja juz nie wiem... mam taka cere jak na zdjeciach nie chce jej przyciemniac, a chodzi mi o zakrycie przebarwien na czole, a sa one dosyc widoczne takze pomyslalam sobie, ze zamowie intensywna formule, chociaz nie chce wygladac jak po solarce, wiec co powinnam zamowic? oczywiscie kosmetyki EDM wchodza w gre
A nie myślałaś o korektorze? Ja używam: Multitasking na naczynkową cerę na nosie oraz Sunlight koło skrzydełek nosa. Na to normalnie podkład (Light Neutral w wersji semi-matte). Jeśli resztę twarzy poza czołem masz mało problematyczną to może nie wymagasz aż tak intensywnie kryjącej formuły jak intensive? Ja się zresztą przyznam - nie lubię jej, wyglądała na mnie sztucznie i nieświeżo. Z kolei matte była zbyt płaska, to znaczy tak jakoś spłaszczała i postarzała twarz. Natomiast semi-matte daje mi ładne, naturalne wykończenie, taką świeżą i promienną twarz. Oczywiście Twoje doświadczenia mogą być inne. Dziewczyny np.z tłustą cerą chyba chwalą sobie intensive.

Juliszka: nie zniechęcaj się tylko uparcie próbuj, na pewno trafisz w odpowiedni odcień. Poza tym minerałki są dość plastyczne, często do jednej twarzy pasuje kilka odcieni.Czasem jest tak, że dany odcień dopiero po kilku próbach zaczyna odpowiednio leżeć na skórze. Trzeba się tez upewnić czy nie nakłada się zbyt wiele podkładu i stąd ciemny efekt. Zwłaszcza na początku przygody z minerałami ma się do tego skłonności - wiem po sobie
PS.Niektórzy na lato wybierają nieco ciemniejsze odcienie. Też do przemyślenia.

Edytowane przez rozważna_i_romantyczna
Czas edycji: 2011-03-20 o 21:30
Stary 2011-03-20, 21:22   #3876
kmb1
Zakorzenienie

Intensive moim zdaniem nie jest ciemniejsze. Przynajmniej nie bardzo. A odcienie, które podawałam, nie są ciemne. Są jasne i średnio jasne. Żadnej solarki.
Te 3 są ciemniejsze:Light Medium, Beige Neutral,buttered tan. Ale to też nie jest pomarańcz.

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline  
Stary 2011-03-21, 14:09   #3877
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2012-01-29 o 18:22
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-23, 10:24   #3878
Astro
Zadomowienie

Dziewczyny czy wie któraś może czy u naszych dystrybutorów można kupić korektor FRESH, bo mi się kończy, a na ich stronach nie widzę
Astro jest offline  
Stary 2011-03-23, 17:18   #3879
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Cytat:
-----
korektor zamierzam sobie zamowic sunlight ten zolty, na moje cienie pod oczami i moze tez troche naloze tego na przebarwienia. Semi-matte czyli matujaca? czy jaka? zalezy mi tez aby ten podklad sie na mojej twarzy trzymal dlugo a nie zeby za pare godzin nie mam nic. Slyszalam o primerze, ale gdzie moge takie cos kupic i zeby nie 'niszczylo' mi cery, poniewaz mam 15 lat.
Jeżeli masz rzeczywiście spore te cienie pod oczami to Sunlight jest ok. Jednak jeśli nie są zbyt ciemne to radzę uważać, żebyś nie miała efektu misia pandy to znaczy jasno podkrążonych oczu. Ja Sunlighta używam właśnie w celu rozjaśnienia okolic kącików nosa. Efekt jest minimalnie jaśniejszy od podkładu. Natomiast bardziej uniwersalny jest Multitasking, poza tym on - moim zdaniem - łatwiej się wtapia ponieważ ma nieco inną konsystencję. On nie daje tego przesadnego rozjaśnienia.
Formułę podkładu musisz dobrać do potrzeb swojej cery: jesli jest tłusta to formuła intensive lub matte. Jeśli normalna to semi-matte lub o glo. Tłusta cera może (ale nie musi) wymagać primera. Normalna cera raczej nie wymaga primera. Makijaż trzyma mi się bez primera kilka-kilkanaście godzin i nie spływa. Wygląda świeżo. Spróbuj bez primera, jeśli po jakimś czasie eksperymentowania będziesz niezadowolona z efektu wtedy możesz pomyśleć o primerze, ale tak na zapas nie radziłabym kupować...
Stary 2011-03-23, 21:01   #3880
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2012-01-29 o 18:23
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-23, 21:45   #3881
BezSzans
Raczkowanie

Czy te próbki za 8,90 w sklepie everydaycosmetics.pl to te w oryginalnym słoiczku, z nalepką przy sitku i napisem "Try Me", które były dostępne za darmo w www.everydayminerals.com?

BezSzans jest offline  
Stary 2011-03-23, 22:27   #3882
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Cytat:
dobrze zrobie tak tylko mam jeszcze problem, chcialabym zamowic te probki... niby jest ok, chcialabym wyprobowac to co jest zalaczone w zalaczniku (te produkty) oczywiscie musze miec korektor na te cienie pod oczy i 3 probki pudrow, ale w dodatku musze miec pedzel, bez ktorego 'niby' nie da rady zrobic dobrego makijazu..., lecz zauwarzylam, ze sa zestawy i to CALYCH produktow za 69,90 a ja zamawiam same probki 0,30 g na 52,90 zl, czy to jest normalne? tak drogo mam zaplacic za same probki? skoro za cale produkty moglabym zaplacic pare zlotych wiecej i by sie bardziej oplacalo, ale oczywiscie musze wyprobowac ich produkty co moge zrobic zeby taniej zaplacic? 52,90 to nie tragedia, ale jeszcze razem z przesylka (odbior przy kurierze i placenie tez tylko mu wchodzi w gre) zaplace 68,90.
Czytam te ceny w Twoim załaczniku i przecieram oczy ze zdumienia Za 0.3g aż 4.90zł, toż to smiech na sali.
Zamawiając w EDM dostawało się 4 razy 1.0 g gratis (tylko za koszt przesyłki), w tym żałosnym sklepiku wyszłoby za to samo ok.60zł plus przesyłka... te próbki 0.3g to są na 1 raz, jeśli nie masz wprawy w minerałach. Tak więc wiele nie natestujesz się za te 4.90
Ja na Twoim miejscu zamówiłabym na Allegro.
Co do pędzla to nie "niby" ale naprawdę jest niezbędny. Wybierz Long Handled Kabuki albo Flat Top (przeczytaj recenzje obu na KWC i wybierz). Ten który jest w Twoim załączniku (Oval Concealer) nie nadaje się do nakładania podkładu. Mnie się najlepiej sprawdza LHK, a do korektora Eye Kabuki (cudo!).
Stary 2011-03-24, 09:01   #3883
mglista_noc
Raczkowanie

Pomijając kwestię jak kiedyś było z zamawianiem bezpośrednio ze strony producenta, to zupełnie nie zgadzam się z tym, że te sklepowe próbki są zbójecko małe i na nic nie starczają. Proszku jest całkiem sporo i nawet niedoświadczonej osobie starczą na jakiś czas Próbki na allegro są tańsze ale i dużo mniejsze (przynajmniej tak było jakiś czas temu, jak zamawiałam, ale nie sądzę, żeby to się zmieniło). Moim zdaniem, na allegro opłaca się zamówić, jeśli chce się wziąć dużo odcieni do przetestowania koloru. Jeśli już mniej więcej wiadomo czego się szuka, ma się już te powiedzmy trzy, lub cztery wytypowane odcienie i chodzi o testowanie jak się proszki nosi i jak buzia reaguje to lepiej zamówić u dystrybutora.
A jeżeli chodzi o pędzle to faktycznie potrzebny jest flat top czy kabuki. I po te zakupy warto udać się na all i zapolować na pędzle Sunshade Minerals, które można dostać w fajnych cenach (np. słynny na wizażu komplet 3 pędzli za ok. 40 zeta).
mglista_noc jest teraz online  
Stary 2011-03-24, 16:12   #3884
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 17:18   #3885
kmb1
Zakorzenienie

wpisać to czego szukasz... my tu nie bardzo możemy podawać linki do all.
Wpisz sobie w wyszukiwarkę all: "everyday minerals" i ogranicz kategorie (klikaj to po lewej :zdrowie i uroda->makijaż->twarz->podkłady ). Wtedy kliknij po prawej "sortuj -> cena" i te całkiem u góry to będą próbki.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-03-24, 17:47   #3886
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 17:52   #3887
kmb1
Zakorzenienie

2,7zł za jedną próbkę (ale 0,2 g więc mniejszą, na jedno pomalowanie całej buzi wystarczy co najmniej). Kolory wypiszesz w takim okienku podczas kupowania "wiadomość do sprzedającego" . Tylko pilnuj, żeby okienka nie przeoczyć. Tam wpiszesz kolory. To jest aukcja z formułą intensive, być może mają też inne formuły próbek na innych aukcjach.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-03-24, 18:03   #3888
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 18:55   #3889
kasiarybka
Raczkowanie

Używam odcieni Light Neutral lub Fairly Light Neutral w formule matte. Poszukuję obecnie jakiegoś rozświetlacza na codzień. Zależy mi na tym, aby dawał perłowy a nie brokatowy efekt i ładnie współgrał z podkładem. Mam obecnie Viki's Radiant Creation, ale nie leży mi - jest trochę za różowy i za ciemny, ewentualnie ujdzie jako róż.

Mogłybyście coś polecić?

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline  
Stary 2011-03-24, 18:56   #3890
Lirriel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
2,7zł za jedną próbkę (ale 0,2 g więc mniejszą, na jedno pomalowanie całej buzi wystarczy co najmniej). Kolory wypiszesz w takim okienku podczas kupowania "wiadomość do sprzedającego" . Tylko pilnuj, żeby okienka nie przeoczyć. Tam wpiszesz kolory. To jest aukcja z formułą intensive, być może mają też inne formuły próbek na innych aukcjach.
1 ml to zazwyczaj 0,3g~, czasem trochę mniej. 1g to 3-4 ml. Zaufaj mi, sprzedawałam próbki dłuższy czas, bo rozbroiłam nieużywane kosmetyki EDM, w zależności od formuły wychodziło właśnie tak. Chodzi o to, że 1g proszku jest sprzedawany w słoiczku o pojemności 5ml, ale część tego słoiczka zajmuje sitko... Stąd mówienie, że 1g to 5 ml to wprowadzanie w błąd. :/
Lirriel jest offline  
Stary 2011-03-24, 19:00   #3891
kmb1
Zakorzenienie

Z edm perłowe moim zdaniem są tylko rozświetlacz Wet Sand i korektor Aussie perk me up. Ale są jasne... Z drugiej strony, chyba większość rozświetlaczy jest jasna.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Lirriel, dzięki za poprawienie. Ja po prostu na słoiczkach miałam z reguły napisane 1g/5ml i stąd taki przelicznik. Z all nie zamawiałam nigdy tych sampli.

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-03-24, 19:10   #3892
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 19:32   #3893
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
dlaczego nie zamawiasz? ja wlasnie chcialam zamowic na allegro stad: http://allegro.onet.pl/edm-everyday-...6.html#gallery to dobrze?
Jak najbardziej możesz zamawiać - taka próbka starczy Ci spokojnie na kilkukrotne przetestowanie podkładu
Dawniej po prostu nie opłacało się kupować na allegro bo można było zamówić od razu od producenta o wiele taniej.

Finlora jest offline  
Stary 2011-03-24, 19:46   #3894
patus12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz zamawiać - taka próbka starczy Ci spokojnie na kilkukrotne przetestowanie podkładu
Dawniej po prostu nie opłacało się kupować na allegro bo można było zamówić od razu od producenta o wiele taniej.
dobrze zamowie dziekuje za pomoc
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:09   #3895
kmb1
Zakorzenienie

Napisałam "nie zamawiałam" -nigdy z allegro nie zamawiałam, bo kupowałam od dystrybutora zagranicznego a teraz już nie używam podkładów edm. Zrezygnowałam z nich jak przestali wysyłać do Polski. Ja Ci polecam kupić sample na all .

WYMIANA

WISHLISTA

kmb1 jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:27   #3896
patus12
Raczkowanie

........................

Edytowane przez patus12
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:41   #3897
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze rozumiem Ktos wyzej pisal mi, ze gdzies mam wpisac takie odcienie chce zamowic, tylko nei wiem gdzie to wpisac, moze ktos mi pomoc? gdzie wpisac to co chce zamowic? (wybrane odcienie) oto akcja: http://allegro.onet.pl/edm-everyday-...6.html#gallery
Jak już kupisz to wypełnij formularz dostawy i tam jest okienko gdzie możesz wpisać wiadomość dla sprzedającego, np jakie odcienie chcesz.

Finlora jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:42   #3898
patus12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak już kupisz to wypełnij formularz dostawy i tam jest okienko gdzie możesz wpisać wiadomość dla sprzedającego, np jakie odcienie chcesz.
ooo bardzo dziekuje za odpowiedz
patus12 jest offline  
Stary 2011-03-24, 23:07   #3899
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

patus12:
Przemyśl raz jeszcze kwestię pędzla do korektora. Ten Oval Concealer wielu osobom się nie sprawdza, bo jest to maleństwo i dużo się trzeba namachać. Natomiast wiele osób używa do korektora Eye Kabuki, który jest jakby stworzony do korektora, wielkość w sam raz, choć teoretycznie jest to pędzel oczny. Przeczytaj recenzje obu tych pędzli na KWC ss mylę że wyrobisz sobie zdanie.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Używam odcieni Light Neutral lub Fairly Light Neutral w formule matte. Poszukuję obecnie jakiegoś rozświetlacza na codzień. Zależy mi na tym, aby dawał perłowy a nie brokatowy efekt i ładnie współgrał z podkładem. Mam obecnie Viki's Radiant Creation, ale nie leży mi - jest trochę za różowy i za ciemny, ewentualnie ujdzie jako róż.

Mogłybyście coś polecić?
Ja też Light Neutral i też uzywam Viki's Radiant Creation jako różu.
Natomiast w charakterze rozświetlacza sprawdza mi się Dusty Miller i Sunlight (każdy z nich do różnych celów).
Stary 2011-03-25, 11:19   #3900
dziolcha86
Zadomowienie

Hej
jestem zainteresowana kupnem pędzla flat top EDM
Wiecie w jakich popularnych sklepach można go dostać w USA ?
Zamknij wątek

Tagi
edm, minerals, minerały, róż, trądzik, winged butter

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości