jak rozjasnic usta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-03, 18:16   #1
anastazjaa93
Raczkowanie

jak rozjasnic usta?

dziewczyny, a czy może są jakieś sposoby aby rozjaśnić usta nie jednorazowo, za pomocą makijażu, ale tak trochę na dłużej? mam może nie strasznie czerwone, takie w miarę normalne, ale nie lubię tego koloru, uważam, że za bardzo się odznacza od cery, bo jest jasna, często wokół nich robi się coś takiego trudnego do pisania, co powoduje, że kolor robi się bardziej intensywny. Myślałam, że może np. cytryną? skoro można rozjaśnić za pomocą soku przebarwienie to może i usta? Czy jest możliwe w ogóle ich lekkie rozjaśnienie?
anastazjaa93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:41   #2
Muffka_
Zakorzenienie

Dot.: jak rozjasnic usta?

Hmm.. nie wydaje mi sie zeby cytryna cos w tym wypadku pomogla
A czym mozna rozjasnic usta to tez nie mam pojecia i mysle ze na stale to chyba nic nie poradzi... Ja od zawsze usta mam jak malinki wrecz, i tez ich nie lubie ale juz sie z tym pogodzilam, albo po prostu nie oblizuje ust
Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 21:58   #3
bialaczekoladka
Zakorzenienie

Na trwalsze rozjasnienie ust polecam Dermacol
Ja go uzywam nagminnie, gdyz tez nienawidze czerwonych ust mam proprostu jakies takie zboczenie ze nieznosze blyszczykow ani zadnych pomadek z polyskiem, lubie tylko i wylacznie matowe usteczka i taki efekt daje mi wlasnie Dermacol!
Wiem ze tez mozna rozjasnic usta zabiegiem, wstrzykujac w usta jasny pigment cos w rodzaju makijazu permanentnego-bardzo fajna sprawa.
juz od dluzszego czasu sie nad tym zastanawiam i zbieram ostro fundusze
bialaczekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 16:38   #4
anastazjaa93
Raczkowanie

a duzo to kosztuje?
anastazjaa93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:09   #5
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Wiem ze tez mozna rozjasnic usta zabiegiem, wstrzykujac w usta jasny pigment cos w rodzaju makijazu permanentnego-bardzo fajna sprawa.
coś w rodzaju permanentnego...?
czy permanentny sam w sobie?
Stary 2010-03-04, 19:03   #6
bialaczekoladka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
coś w rodzaju permanentnego...?
czy permanentny sam w sobie?
to juz zalezy jak kto woli...
Napisalam cos w rodzaju makijazu premanentnego poniewaz byla moja o jasnym pigmecie i wypełnic nim roszeczke usta, a makjiaz permanenty polega na tym ze robi sie kontury nastepnie sie wypelnia. Nie mniej jednak mozna to tak nazwac.
bialaczekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:11   #7
Lavanda
Rozeznanie

wiem, czym jest makijaż perm ust, bo mam
zaciekawiło mnie to wstrzykiwanie pigmentu
wstrzykuje się raczej wypełniacz, a pigment nanosi na usta (tu maszynką do makijażu)

ja miałam makijażem poprawianą asymetrię, nie mam całych wypełnionych, tylko takie jakby cieniowanie - wygląda naturalnie, pigment gładko przechodzi w naturalną czerwień warg
nie wiem, czy dałoby się tak zrobić by rozjaśnić usta (też pigmenty do ust chyba nie są specjalnie jasne..), pewnie już trzeba by całe usta "zamalować"...

niemniej, jest to jakiś sposób
Stary 2010-03-04, 23:07   #8
PastelowaKredka
Rozeznanie

Mi tam bardzo się podobaja usta jak malinki. W ogóle nawet nie pomyślałam, że mogłabym je rozjasniać

PastelowaKredka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 15:17   #9
hukukuku
Przyczajenie

To, że Ty nie pomyślałaś nie znaczy, że każdy ma "akceptować siebie i cieszyć się z tego co ma" - może po prostu pasuje Ci ten kolor albo często malujesz usta kolorowymi pomadkami to aż tak bardzo nie jest to dla Ciebie istotne. Ja mam duże usta i źle wyglądam pomalowana wyrazistym kolorem (czerwonym, różowym etc.) - dlatego najczęściej wybieram pomadki bardzo jasne, w odcieniach nude i w takich jest mi najlepiej, wyglądam bardzo dobrze z jaśniejszym kolorem ust niż mój naturalny, a mocno przeszkadza gdy ten czerwonawy róż przebija się przez odcień pomadki i naprawdę nie wyglądam ładnie z ustami saute, intensywnie czerwono-różowymi dlatego jest to także i moja bolączka.

Sądzę, że oprócz tego że jest to nasz "naturalny barwnik" dochodzą takie czynniki jak picie kawy i wina (zabarwianie ust taninami), palenie papierosów, wpływ promieniowania słonecznego, noszenie szminek w intensywnych kolorach. Co może pomóc to ograniczenie tych czynników - mniej kawy/czarnej herbaty/wina, rzucenie palenia, ochrona ust przez nakładanie na nie pomadek ochronnych z filtrem, regularne i delikatne peelingi, smarowanie lanoliną i witaminą E ponoć też daje jakieś rezultaty, cytryna dodana do peelingu czy przecieranie co jakiś czas nią ust myślę, że też nie zaszkodzi, ale trzeba pamiętać, że cytryna może wysuszać skórę.

Na pewno sporo informacji jak i produktów można znaleźć na stronkach azjatyckich/hinduskich, gdzie zwłaszcza Hinduski mają manię na punkcie wybielania ust z oczywistych przyczyn (naturalnie ciemny pigment).

Na chwilę obecną próbuję się zorientować czy istnieją jakieś bezpieczne zabiegi które pomogą zamierzony efekt osiągnąć, nie wiem czy na usta można stosować jakieś delikatnie złuszczające i rozjaśniające kwasy np. AHA? Wykonuje też makijaż dzienny w taki sposób, że na usta nakładam grubą warstwę balsamu (pomadki Caudalie zostawiają na ustach taki delikatny biały osad przez co nie podkreślają tak bardzo jak inne czerwieni ust) + opuszkami palców wklepuje odrobinę nawilżającego podkładu (mam tester Lingerie de Peau Guerlain i nie wysusza co jest bardzo ważne, myślę że jakiś dobry krem CC również by się tutaj sprawdził).

Ktoś może się śmiać i uważać to za dziwactwo, jednakże nie takie rzeczy kobiety robią, żeby wyglądać najlepiej jak potrafią, więc myślę, że jednak warto dać spokój tej hipokryzji i spróbować zrozumieć
hukukuku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 16:19   #10
201605090949
Konto usunięte

Może imbir? Wg badań hamuje melanogenezę:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23892040
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21670536
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25045707
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23123645
tylko pewnie popiecze
Artykuł po polsku jakby ktoś chciał: imbir ;-).
201605090949 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości