włosy do pasa - out! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-03, 21:25   #1
skarb_panstwa
Zadomowienie

włosy do pasa - out!

Dziewczyny, proszę o radę

Zacznę od tego, że od bardzooo dawna myślę o nowej fryzurze. Jednym z powodów jest również fakt, że w tych prostych grzecznych długich włosach po prostu wyglądam młodo, w pracy nikt nie chce mi wierzyć, że mam dziecko.
Od zawsze(!!!!) miałam długie włosy i bardzo grzeczną prosta ułożoną fryzurkę. Teraz jednak chce choć troszkę poszaleć (nie ukrywam, że w sobie ogromnie obawiam się o wygląd w "nowych" włosach).
Myślałam o bob'ie, na rihanie ta fruzya mnie po prostu użekła! Tylko oczywiscie rodzą się pytania, czy taka fryzura jest do ułożenia w domowych warunkach? Czy aby nie oklapnie mi i będę wyglądać jak....po prostu źle. Czy będzie pasować do mojej twarzy? Jak widać jest okrągła..
Dodam, że mam proste włosty, choć i tak pojedynie pasma zawsze prostuję, a i nie są gęste (juz nie)
Obecnie (jak widać na pierwszych dwóch zdjęciach) włosy sięgają mi prawie do pasa i od jakiegoś czasu już nie rosną, gdyż są na prawdę w słabej kondycji (o ty prostownico niedobra!!). Dodam, że na zdjęciach nie mam żadnego makijażu. Koloru włosów raczej nie chcę zmieniać,(nigdy nie farbowałam włosów) chyba, że o kilka tonów aby odświezyć kolor.
Proszę o porady i własne sugestie na temat "nowej" fryzury.
Stary 2010-03-03, 22:02   #2
fiorella22
Zadomowienie

Dot.: włosy do pasa - out!

Powiem Ci szczerze, że mi się podobają długie wlosy.... Sama zapuszczam i chciałabym mieć tak dlugie jak masz Ty i bardzo dobrze wyglądasz w takich włosach
powinnaś się cieszyć, że młodo wyglądasz ale rozumiem, że potzrebujesz zmiany a Twoje końcówki faktycznie przydałoby się podciąć...

Fryzura Rihianny jest świetna, ale wydaje mi się, że ona ma kupę żelu, lakieru itd... ale z drugiej strony myslę, że jeśli ma się tak ścięte wlosy to niekoniecznie trzeba siedzieć godzinami nad wymodelowaniem jej. Moja koleżanka obcięła sobie taką fryzure i wygląda bombowo- a nie modeluje ich. A Ty jeżeli masz proste włosy, to myślę, że będą się same dobrze układały....

No ale mi jednak szkoda by było takich długich wlosków i obstawałabym za podcieciem i ewentualnym mocnym wycieniowaniem ich

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:38   #3
weegirl
Zakorzenienie

Włoski faktycznie lepiej by było podciąć chociaż parę cm, ale lepiej na prosto, by zyskać na objętości (po wycieniowaniu może powstać efekt kilku piórek na krzyż). Bob to dosyć radykalne rozwiązanie. Ja lubię długie włosy i nie będę Cię namawiać, żebyś obcięła włosy, chociaż to fajnie spróbować ponosić krótszą fryzurkę.

A co do młodego wyglądu- chyba lepiej, jak Ci dają mniej lat, niż faktycznie posiadasz, niż, jakby Cię uważali za starszą, niż jesteś.

Piszesz, że prostujesz- a mogłabyś wstawić zdjęcie z niewyprostowanymi włosami?
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:53   #4
MakaronSwiderek
Rozeznanie

przepraszam za off ale... nie mogę się doczekać kiedy moje będą takie długie

1
0 przykazań żywieniowych!
Dietetyczne FAQ!

moje przewodniki redukcyjne
MakaronSwiderek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 23:00   #5
skarb_panstwa
Zadomowienie

Dodaję fotkę w włosach niewyprostowanych, choć włosy dodatkowy pofalowały się, bo były świeżo umyte, a na dworze hulał wiatr.

Co do wcześniejszych wpisów, to na pewno nie chcę cieniować włosów, bo wtedy musiałbym prostować włosy po całej długości. A i tak jak mówicie na pewno pierwszym krokiem będzie podcięcie ok.10cm, a wkrótce po tym pójdę na całość Oczywiście rozumiem Was, mówiąc, że nie ścinać itd, co dzień mówi mi to wiele ludzi, ale całe życie z takimi włosami to na prawdę udręka (jeden głupi przykład: kiedy staram się unikać suszarki i wieczorem umyje włosy to rano wstaję jeszcze gdzie niegdzie z mokrymi, które po prostu wyglądają bardzo nieświeżo)
p.s nie zwracajcie uwagi na moją twarz
Stary 2010-03-03, 23:04   #6
malachite
Rozeznanie

Fakt, w życiu bym nie powiedziała że masz dziecko
Ja uwielbiam długie włosy, toteż zabraniam scinać na krótkiego boba!
Chyba że na boba w wersji maksi czyli taki do ramion.
Ja bym podcięła z 10 cm i lekko wycieniowała. Dobry fryzjer wycieniuje tak włosy, że bedą optycznie wydawac się gęstsze

Edytowane przez malachite
Czas edycji: 2010-03-03 o 23:05
malachite jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 23:40   #7
weegirl
Zakorzenienie

Ehh... wyglądasz naprawdę super. Wiem, ze to ciężka decyzja, bo można później strasznie żałować, że się ścięło włosy (a w tym wieku to już naprawdę ciężko zapuścić takie długie), no ale, z innej strony, jest sporo dziewczyn, które z krótkimi włosami czują się lepiej. My tutaj możemy Ci doradzać, ale to i tak Ty musisz podjąć tę decyzję i to Ty będziesz się później oglądała w lustrze Na tym ostatnim zdjęciu włosy wyglądają już lepiej. Ja bym może spróbowała olejowania na suche końce.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 09:08   #8
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ale masz śliczne włosy! Podetnij trochę, ale na prosto, jak radzą dziewczyny, zyskasz nowy wygląd, włosy jeszcze odzyją. Jak podetniesz z tyłu na tak krótko jak rihanna, na pewno poczujesz się łyso, ale tez stracisz dużo wdzięku, masz inne proporcje twarzy niż ta piosenkarka.

A czy dziecko musi od razu postarzac? Ja urodziłam synka mając 27 lat, teraz mam 29 a każdy mi daje 23-24 w makijazu, bez mniej. Jestes szczuplutka, zadbana, to wygladasz młodziutko

edit: albo faktycznie nie masz więcej niż 23 lata

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-03-04 o 09:22
mysia m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 09:11   #9
Emilcia_1616
Zakorzenienie

wygladasz strasznie mlodziutko
moze zamiast odrazu sie tak krotko scinac to zrob to stopniowo? skroc wlosy do polowy plecow pocieniuj od takiej dlugosc zebys poznije mogla w razie czego zrobic to swoja krotka fryzurke bo obciecie to juz proces nie odwracalny na dlugo
Stary 2010-03-04, 15:02   #10
syla929
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

3 i 4 zdjęcie - bardzo ładna fryzurka, ale ja bym się chyba nie odważyła na takie krótkie. Może dlatego że sama zapuszczam, a takie włosy jak Ty masz obecnie są moim marzeniem

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:00   #11
Ewakuacja69
Rozeznanie

moze sprobuj na poczatek podciac wlosy, np. do zapiecia stanika, zobacz jak sie bedziesz czula w krotszych wlosach... pozniej najwyzej dalej bedziesz obcinac

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:18   #12
Katarynka1
Raczkowanie

Twoje niewyprostowane włosy są śliczne, na twoim miejscu obcięłabym tylko 15-20 cm końcówek i wycieniowała. Jeśli bardzo chcesz zmiany to może jeszcze lekka grzywka na bok?

Nie rozumiem dlaczego używasz prostownicy, przecież twoje włosy są naturalnie proste, wyprostowane są przylizane i wyglądają jakby ich było o połowę mniej. Dużo dziewczyn tak robi
Katarynka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:02   #13
DolceGabbana
Raczkowanie

A ja myślę, że skoro masz takie długie włosy a marzysz o bobie to może wybrałabyś fryzurkę w stylu emo? Bob+długie? Myślę, że to dobre rozwiązanie. I nie dziwię Ci się, że chcesz coś zmienić skoro masz od zawsze takie długie włoski Dołączam obrazek-chodzi tylko o fryzure na tym zdjeciu Oczywiście sama zdecydujesz co zrobić
- Nic rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę chciałem się tylko upewnić, czy jesteś...
DolceGabbana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 21:21   #14
xKryzysowaxNarzeczonax
Przyczajenie

A ja bym Ci zaproponował włosy wycieniować, końcówki podciąć, zrobić grzywkę, kolorek odświeżyć. W żadnym wypadku nie prostuj włosów, bo masz piękne!
DolceGabbana, nie jestem to Twojego pomysłu przekonana. To młodzieżowa fryzura a poważnej kobiecie niezbyt pasuje.

Nie ścinaj ich na tak krótko!

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

I możesz sobie również zrobić pazurki po bokach, mówisz że masz okrągłą twarz a to zawsze optycznie wyszczupla. xD
xKryzysowaxNarzeczonax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:15   #15
laudik
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

a ja bym ci doradzila nic nie robic i cieszyc sie tym, ze wygladasz tak mlodo.
za pare lat bedziesz robila wszystko zeby sie odmlodzic.
ciesz sie swoim wygladem, wlosami - na sciecie wlosow masz czas - to nie zabiera tak duzo czasu, a na zestazrenie sei - jeszcze wiecej

laudik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:49   #16
absurdalna89
Zadomowienie

Boże! Jakie Ty masz piękne włosy! Prześliczne i ten niesamowity kolor! Podcięłabym wyłącznie końcówki, przestała prostować i w żadnym wypadku bym ich nie farbowała - po co niszczyć takie cudo?

Jeśli bardzo potrzebujesz zmian to uważam, że grzywka byłaby ciekawym rozwiązaniem. Masz dość wysokie czółko, w dodatku grzywka ładnie podkreśli Twoje oczy.

Uwierz mi, że mnie skręciło z zazdrości jak Cię zobaczyłam-jesteś śliczna, świeża, naturalna no i te włosy-bajecznie piękne!
absurdalna89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:56   #17
trivial
Rozeznanie

GG do trivial

Już słyszałam podobną radę i ponownie radzę - zetnij sobie na prosto (koniecznie, bo to potęguje wrazenie objętości) i do tego poproś o nie za krótką grzywkę na bok.
Coś w tym stylu:

trivial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:05   #18
karolynka90
Zakorzenienie

sama mam tak dlugie wlosy, moze minimalnie krotsze i rozumiem jaka udreka jest ich czesanie, mycie, suszenie itp., ale mysle, ze warto.

faktycznie wygladasz mlodziutko, ale to naprawde nie jest powod do zlosci

generalnie bardzo ladna z Ciebie dziewczyna i ja nie zmienialabym nic, poza lekkim podcieciem koncowek - maks. 10cm.

Cytat:
Napisane przez DolceGabbana Pokaż wiadomość
A ja myślę, że skoro masz takie długie włosy a marzysz o bobie to może wybrałabyś fryzurkę w stylu emo?
blagam, tylko nie zadne emo
Stary 2010-03-05, 23:01   #19
rapunzel8
Zadomowienie

kiedyś czytałam wypowiedź fryzjerki Rihanny i wynikało z niej, że układanie jej fryzury zajmuje kupę czasu i kosmetyków do stylizacji..
nie wiem co Ci doradzić, bo na pierwszym foto Twoje włosy wyglądają na cienkie i bez objętości, a w takim wypadku cięzko jest sensownie ułożyć fryzurę w stylu mocno wycieniowanego boba, bo włosy po niedługim czasie przyklejają sie do czaszki. ale z kolei na foto z niewyprostowanymi wlosami masz całkiem sporo włosów

ja polecam loba, czyli długiego boba- to świetna bardzo dziewczęca fryzura, a zmiana nie będzie bardzo radykalna.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:39   #20
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango

ja bym tez radziła długiego boba A na cienkie włosy to proponuje witaminki ja biore capivit hydro control i juz widze poprawe, chociaz mam zniszczone rozjasniaczem wlosy to widze poprawe Pozatym dobre odzywki. Fryzura w stylu rihanny jest zarezerwowana dla dziewczyn z raczej gestymi wlosami, przy twoich wloskach to bedzie wygladac marnie
NeverGoodEnough18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 21:05   #21
snowhitee
Zakorzenienie

Ja bym w życiu nie ścięła bo pięknie Ci w takich i masz rację absolutnie nie farbuj

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

snowhitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:15   #22
Mion
Raczkowanie

Ja też całe życię noszę długie włosy i chyba nadszedł czas na zmiany, także doskonale Cię rozumiem! Ja na Twoim miescu bym obcięła - to tylko włosy, a jeżeli nie obetniesz to nigdy się nie przekonasz. Aczkolwiek nie wiem, czy akurat fryzurka Rihanny by Ci pasowało, choc musze przyznac, że jest świetna! Pozdrawiam
Mion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:33   #23
agusiajnw
Zakorzenienie

skarb_panstwa patrząc na Twoje zdjęcia to moim zdaniem samo ścięcie Cię nie postarzy... postarza ciemny kolor, ale farbować nie chcesz, więc nie wiem co doradzić
agusiajnw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:06   #24
anjya
Rozeznanie

masz piękne włosy i takie gęste ..
właśnie do czegoś takiego dążę ..
tutaj na zdjęciach trudno określić, Ty najlepiej powinnaś wiedzieć, czy Twoje włosy będą oklapnięte, gdy je zetniesz.
jeśli będziesz musiała codziennie je układać, męczyć będą jeszcze bardziej zniszczone.
ja mam np właśnie proste włosy i teraz zapuszczam, ale miałam taki czas, że ścięłam i to sporo i to był błąd. moje włosy wręcz kleją się do głowy, nie są w ogóle puszyste, niestety ile to musiałam się nasuszyć, namęczyć, żeby chociaż trochę odstawały od tej głowy.. wiadomo krótkie fryzurki, na włosach które wręcz kleją się do głowy, wyglądają nieświeżo i wręcz brzydko. ale taka już niektórych uroda, że nie nadają się do posiadania krótkich włosów - ja prawdopodobnie nigdy nie zetnę na krótko
zastanów się dobrze, bo wg mnie wyglądasz zjawiskowo
a to, że nie widać, że masz dziecko, lepiej dla Ciebie

zapomniałabym! na tym zdjęciu gdzie masz włosy niewyprostowane, falujące się (swoją drogą jak to są fale to ja jestem chińska bogini hehehe) wyglądają tak naturalnie i naprawdę dużo lepiej niż wyprostowane

Edytowane przez anjya
Czas edycji: 2010-03-10 o 21:10
anjya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:33   #25
karolanka
Raczkowanie

A ja zawsze chciałam mieć takie włosy, ale w momencie gdy osiągają długość do pępka zaczynają wyglądać strasznie niechlujnie, czego bym z nimi nie robiła. Także zazdroszczę Ci bardzo bardzo bardzo, bo u mnie długość za piersi to max.
Obcięcie na boba to dość ekstremalna decyzja. Możliwe, że będziesz żałować. Bierz tez pod uwagę, że możesz już nigdy nie uzyskać takiej długości.
Chociaż mam koleżankę, która miała włosy sięgające za tyłek. Skróciła je do linii brody i jest bardzo zadowolona, nie mówiąc o tym że wygląda ślicznie!
karolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 16:47   #26
FreeeSpirit
Raczkowanie

Masz piękne włosy i naprawdę grzech byłoby je obcinać. Jeśli chcesz zmiany może pokombinuj z kolorem - jakieś pasemka / ciemne końcówki itp. Ja kilka lat temu też miałam włosy do pasa. Aktualnie mam mocno pocieniowane do łopatek i żałuję, że obcięłam. Teraz zapuszczamA to , że wyglądasz młodo, to tylko Twój atut!
FreeeSpirit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 19:37   #27
Holly85
Zadomowienie

ja bym nie powiedziala, ze długie włosy są "grzeczne"raczej kojarzą mi się z fajnymi laskami, takimi "niezłymi sztukami"

na twoim miejscu skrocilabym wlosy na tyle, zeby te końce nie byly takie postrzęione, bo wygląda to troche na zaniedbanie, ale zostawilabym wlosy dlugie, po prostu dobrze w nich wyglądasz!
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:10   #28
Manehajera
Zakorzenienie

niestety ja nie podzielam zachwytu nad Twoimi włoskami
fakt, wyglądasz młodo więc możesz eksperymentować ja widzę Cię we fryzurce ze zdjęcia powyżej - G.Paltrow wyglądałabyś bosko
masz bardzo cienkie włosy (tak mi sie wydaje) i ta długość jeszcze bardziej to uwidacznia...
Manehajera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 17:42   #29
anwen
Zadomowienie

GG do anwen

a ja dołączę się do zachwytów!
masz piękne włosy o wyjatkowym kolorze
Naprawdę szkoda by je było ścinać!
Jeżeli potrzebujesz koniecznie jakiejś zmiany- spróbuj z grzywką tak jak radzą Ci dziewczyny. Grzywka bardzo zmienia- czasami niestety odmładza- ale odpowiednio dobrana potrafi skorygować proporcje twarzy i podkreślić urodę.

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012

Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 17:55   #30
szugarbejb
Zakorzenienie

Mam włosy do połowy tyłka, ze się tak wyrażę, i generalnie jestem zwolenniczką takich długości, ale we fryzurze Rihanyy jak na 3 i 4 zdjęciu będziesz wyglądać bardzo dobrze. Masz zniszczone końcówki i faktycznie niezbyt dobrze to wygląda.

Szkoda, że nie chcesz farbować - pogłębienie koloru o 1 - 2 tony z wyraźną, złoto - orzechową poświatą nadałoby Twojej twarzy wyrazistości i dojrzałości.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości