Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-03, 12:05   #541
sergeevna
BAN stały

Dot.: Jak używać prostownicy?? do doświadczonych

Ja mam dosc zniszzone dlatego kupilam prostownice bo po jej użyciu nic nie widać
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 13:18   #542
tutusia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sergeevna
Ja mam dosc zniszzone dlatego kupilam prostownice bo po jej użyciu nic nie widać
Teraz nic nie widać. Poczekaj na efekty ciągłego prostowania. Za jakiś czas po prostownicy będzie siano a bez niej to już wogóle nie będziesz mogła si epokazać. Prostownica to nie sposób na zniszcone włosy (zwłaszcza jeśłi kupiłas jakis tańszy model)
tutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 13:56   #543
sergeevna
BAN stały

Mam Babyliss ceramiczna. Fibian a moze problem lezy wlasnie w tym ,że to jest prostownica tez do wilgotnych wloskow ?? prostujesz wilgotne ? Ja mam przeznaczona tylko to suchych wlosow... moze dlatego inny jest efekt po Twoim prostowaniu.
Stary 2006-04-03, 13:57   #544
sergeevna
BAN stały

nie zauwazylam wczesniej ,ale chyba ktos już Ci polecil wyprobowac prostownice na suchych wloskach
Stary 2006-04-03, 16:00   #545
Kasiek1987
Zakorzenienie

Ja myślę, że problem jednak leży w tym OSISie - to jedyny preparat, po którym miałam włosy jak siano, a kilka ich już wypróbowałam. Najbardziej odpowiadają mi preparaty o konsystencji olejku. Teraz mam Cristali Liquidi Alfaparfu, przymierzam się do zakupu serum Zero Frizz lub Silk Strate Biosilku.
Nie widzę, żebym miałam zniszczone włosy, ale może to dlatego, że co miesiąc je podcinam i nie mają kiedy się zniszczyć

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:50   #546
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

Cytat:
Napisane przez fibian
No i w tym jest pies pogrzebany!!!!
Suszę na tego przeklętego OSISA, teraz sobie weszłam w recenzje kosmetyków i poznałam po butelce...
A włosy rzeczywiście miałam wilgotne jak suszyłam. Dziewczyny próbuję jheszcze raz.
Możecie mi jeszcze polecić jakieś inne kosmetyki do prostowania zamiast tego OSISA?
Fibian czemu kupiłaś tego badziewnego OSISa Jakbys napisala wczesniej to bym Ci od razu kazała go wyrzucić Dobre to prostowania (a stosunkowo tanie - koszt około 17 złotych) jest mleczko Hot Liss z L'oreala (jak wcześniej pisałam obecnie go używama zachęcona opiniami na forum ) -tu link do opinii na jego temat na KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11521
Kalex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:01   #547
Yoasia 22
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tutusia
Teraz nic nie widać. Poczekaj na efekty ciągłego prostowania. Za jakiś czas po prostownicy będzie siano a bez niej to już wogóle nie będziesz mogła si epokazać. Prostownica to nie sposób na zniszcone włosy (zwłaszcza jeśłi kupiłas jakis tańszy model)
No właśnie. Też prostowałam jakiś czas włosy, ale już zaprzestałam, bo włosy zrobiły się matowe i sianowate a końcówki ...szkoda gadać. A dodam że mam prostownicę babyliss pro i używałam preparatów ochronnych. Więc może fibian masz takie włosy jak ja i prostowanie ci po prostu nie służy?
Stary 2006-04-03, 19:28   #548
fibian
Zadomowienie

GG do fibian

Cytat:
Napisane przez Kalex
Fibian czemu kupiłaś tego badziewnego OSISa Jakbys napisala wczesniej to bym Ci od razu kazała go wyrzucić Dobre to prostowania (a stosunkowo tanie - koszt około 17 złotych) jest mleczko Hot Liss z L'oreala (jak wcześniej pisałam obecnie go używama zachęcona opiniami na forum ) -tu link do opinii na jego temat na KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11521
Droga Kalex, kto wiedział,że to taki badziew....
Ale najwazniejsze,że doszłam w czym problem (dzięki Waszej pomocy )
Jutro jadę i tak do fryzjerki - farbowanie odrostów, powiem żeby mi podcieła końcówki i wyprosotwała włoski - zobacze jak robi to profesjonalista. Potem kupie tego loreala i bedzie git
Kalex, czy Ty też masz kręcone, rozpirzgnięte włosy ??

P.S. Mam rodzinę w Kielcach
fibian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:30   #549
fibian
Zadomowienie

GG do fibian

Cytat:
Napisane przez Yoasia 22
No właśnie. Też prostowałam jakiś czas włosy, ale już zaprzestałam, bo włosy zrobiły się matowe i sianowate a końcówki ...szkoda gadać. A dodam że mam prostownicę babyliss pro i używałam preparatów ochronnych. Więc może fibian masz takie włosy jak ja i prostowanie ci po prostu nie służy?

Kurcze, mam nadzieję że jednak zakup tej prostownicy to nie kasa wyrzucona przez okno
Stary 2006-04-03, 19:34   #550
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

Cytat:
Napisane przez fibian
Droga Kalex, kto wiedział,że to taki badziew....
Ale najwazniejsze,że doszłam w czym problem (dzięki Waszej pomocy )
Jutro jadę i tak do fryzjerki - farbowanie odrostów, powiem żeby mi podcieła końcówki i wyprosotwała włoski - zobacze jak robi to profesjonalista. Potem kupie tego loreala i bedzie git
Kalex, czy Ty też masz kręcone, rozpirzgnięte włosy ??

P.S. Mam rodzinę w Kielcach
o pozdrowienia dla rodzinki
Ja mam wlosy falowane, nie są ani proste ani kręcone, są dziwne , zwlaszcza na koncach są rozwichrzone dlatego jedynie prostownicą albo modelowaniem na szczotke moge sprawic, ze wyglądają pięknie A żeby tak wygladały poświecam troche czasu na ich odzywianie i koncentruje sie na tych nieszczęsnych końcówkach
Stary 2006-04-03, 19:38   #551
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

Cytat:
Napisane przez fibian
Kurcze, mam nadzieję że jednak zakup tej prostownicy to nie kasa wyrzucona przez okno
eee nie, ja mysle, ze nie. Zobacz jak będa wyglądac wloski jak podetniesz koncowki. Pamietaj zeby wyprostowac je na sucho i moze zmien sobie ten preparat do prostowania, np. na ten Hot Liss z L'oreala. Spytaj tez fryzjerke o ten jedwab do wlosow, moze ma akurat w salonie ii Ci sprzeda, bo to by bylo bardzo fajna rzecz na koncówki a jak nie bedzie miec to musisz w jakims sklepie fryzjerskim poszukac
Stary 2006-04-03, 20:02   #552
fibian
Zadomowienie

GG do fibian

Cytat:
Napisane przez Kalex
eee nie, ja mysle, ze nie. Zobacz jak będa wyglądac wloski jak podetniesz koncowki. Pamietaj zeby wyprostowac je na sucho i moze zmien sobie ten preparat do prostowania, np. na ten Hot Liss z L'oreala. Spytaj tez fryzjerke o ten jedwab do wlosow, moze ma akurat w salonie ii Ci sprzeda, bo to by bylo bardzo fajna rzecz na koncówki a jak nie bedzie miec to musisz w jakims sklepie fryzjerskim poszukac
Kalex, a używałaś tego serum renee blanche ?
Na mnie ten jedwab nie działa
Stary 2006-04-03, 20:53   #553
szoopcia
Wtajemniczenie

siemka ja uzywam prostownicy ceramicznej i nagrzewam na 210 stopni...ale od meisiaca prostowalam codziennie i zauwazylam ze teraz robia sie sianowate...co zrobic?? przesadzam z temperatura??...dodam ze nei uzywam nic do wlosow poniewaz jestem w anglii i nei znam tutejszych kosmetykow
szoopcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 21:59   #554
ewka.mnk
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szoopcia
siemka ja uzywam prostownicy ceramicznej i nagrzewam na 210 stopni...ale od meisiaca prostowalam codziennie i zauwazylam ze teraz robia sie sianowate...co zrobic?? przesadzam z temperatura??...dodam ze nei uzywam nic do wlosow poniewaz jestem w anglii i nei znam tutejszych kosmetykow
Szoopcia, chyba przesadzasz z temperaturą.
Ja mam dość grube włosy, a wystarcza mi 180st. żeby były idealnie gładkie, i ciągle są miękkie i błyszczące (a prostuje włosy od dwóch lat, prawie codziennie!).

ewka.mnk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:16   #555
szoopcia
Wtajemniczenie

tez tak myslalam sprobuje na 180 stopni
szoopcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:57   #556
mania199
Rozeznanie

a ja mam pytanko czy to mleczko Hot Liss L'oreala mozna kupic w normalnym sklepie czy tylko w sklepach fryzjerskich??
mania199 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 12:32   #557
ooliwka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mania199
a ja mam pytanko czy to mleczko Hot Liss L'oreala mozna kupic w normalnym sklepie czy tylko w sklepach fryzjerskich??
jest w NATURZE

Dziewczyny a co ile prostujecie włosy??
ja doszłam do wniosku że nie będe ich katować, dlatego prostuje co drugie mycie
czyli raz włosy proste raz falowane
dodam że myje co drugi max trzeci dzień

mam nadzieje że ich tak szybko nie dobije

Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 12:46   #558
besciara
Wtajemniczenie

Całe szczęście, że teraz moda na artystyczny nieład więc dajmy troszkę naszym włoskom odpocząć od żelazka. Zazdroszczę wam fal i loczków ja muszę bawić się żelem ,a by uzyskąc jakiś inny efekt, gdyż z natury mam proste włosy. Sposób na wywijające się końcówki też znalazłam (mama zawija mi je troszkę grzebieniem w przeciwną stronę niż się podkręcają, sama nie dałabym rady bo mam włoski z 4 cm za ucho ). Jeśli chodzi o mnie to ja mam cermiczną Holdena 100Wat dlatego nie wiem ile nagrzewa, ale raczej nie używam jej dłużej niż 10 minut. Męczę moje włoski gdy są już suche of course i potraktowane Lotionem Welli. Dodam, że Lotion pięknie pachnie i lubię patrzeć na te dwa kolorki . Ok wracam do włosków ... biorę jedno pasmo (nie za grube) i prostuje. Przejeżdzam max dwa razy po jednym paśmie. Na końcówkach z reguły przytrzymuje troszkę dłużej. I to koniec moich zabiegów. Takie prościutkie włosy trzymają mi się zazwyczaj do nastepnego mycia. Przeważnie prostuje je co drugi dzień (jeśli robię to po myciu).Czasem jednak raz na tydzień.
Robię to już długo i nie zauważyłam niepokojących objawów.

Mam prośbę jak ktoś się zna na fizyce: Ile moje żelazko wytwarza stopni ?? Da się to jakoś zbadać ??
besciara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 12:55   #559
ewka.mnk
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez besciara
Mam prośbę jak ktoś się zna na fizyce: Ile moje żelazko wytwarza stopni ?? Da się to jakoś zbadać ??
Zwykle żelazka nagrzewają się do max. 200-210st. Moc żelazka ma też wpływ na szybkość nagrzewania się. Twoje ma dużą moc, więc prawdopodobnie do max. temp. nagrzewa się bardzo szybko.
Poza tym, takie informacje zwykle znajdują się w załączonej ulotce.

Stary 2006-04-04, 13:42   #560
fibian
Zadomowienie

GG do fibian

Dziewczyny za pare godzin ide do frzyzjera , niech in się trocę pomęczy z tym prostowaniem hehe
Załączam Wam zdjęcie z photoshopa z wyprostowanymi włoskami.
Mam włosy jasney blond , chcę zrobić brązowe pasemka - myślicie że będzie ok? Nie mam kobncepcji, przed wizytą u fryzjera zawsze się ,miotam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg c.jpg (49,9 KB, 98 załadowań)
Stary 2006-04-04, 15:43   #561
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

Cytat:
Napisane przez mania199
Hot Liss dostaniesz praktycznie wszędzie (wyjatkiem jest rossmann - tam go nie ma), mozesz tez kupic w tesco
Stary 2006-04-04, 16:12   #562
aliksander
Raczkowanie

GG do aliksander Send a message via Skype™ to aliksander

mowiem 1 jest bardzo latwo zniszczyc wlosy nie trzymasz za dulgo na miescu to musą byc 2 sek zalerznosci od dulgosci wlosuw.otpowiedni pryparat dodaje blasku wlosą.to niemoze byc byle co.wienc dziewczyny uwarzaitie max 190 stopni.

pozdrawiam!
aliksander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 16:25   #563
ewka.mnk
Wtajemniczenie

O, super, mamy fryzjera.
Aliksander, a jakie preparaty do prostowania włosów polecasz?

Stary 2006-04-04, 16:40   #564
enessi
Przyczajenie

GG do enessi

hm no to podepne się pod temat , jak narazie jestem szczęśliwą posiadaczką ga.my od niedawna ale już martwie się na zapas żeby nie zniszczyć moich włosków i tak jak narazie nie używałam nic do prostowania ale już jutro wybieram się najprawdopodobniej po olejek renee blanche skoro go tak bardzo polecacie , dwa razy w tygodniu nakładam wax no i łykam skrzypowite żeby wzmocnić moje włoski od środka, dodam jeszcze że włoski myje co drugi dzień i prostuje zawsze po umyciu ale praktycznie codziennie zdarza mi sie poprawić końcówki po nocy bo troszke się wywijają i w takim razie pytanie czy to wszystko wystarczy żeby tak bardzo nie zniszczyć włosów ciągłym prostowaniem czy przydałyby się jakieś przerwy co jakiś czas?

Pozdrawiam
enessi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:03   #565
innuendo
Rozeznanie

ej no, a ja jestem totalnie wkurzona. Mam ceramiczną prostownicę Wigo i przyznam, że ona marnie prostuje moje fale. Nie wiem, co robię źle- zawsze robię to, mając suche włosy , używałam najpierw hot lissa, teraz renee blache i nic! Nie mam zniszczonych włosów, ale ona nie błyszcza się tak, jakbym chciała. Naprawdę strasznie mi smutno- najgorsze są końcówki, od razu mi się zwijają .

Powiedźcie mi, jakich preparatów używać, aby mieć ładne fale- nie takie nie wiadomo co, tylko właśnie artystyczny nieład, żeby było widać, że coś z nimi zrobiłam. Na mnie nic działa.

Poza tym, włosy są oklapnięte, a nie mogę rano modelować suszarką i szczotką, bo włosy myję wieczorem [rano bym nie zdążyła]. Więc te moje kudły wyglądają, jakby były tłuste i cienkie- a w rzeczywistości są dosyć grube!

pomóżcie!
Stary 2006-04-04, 20:19   #566
ooliwka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez innuendo
ej
Poza tym, włosy są oklapnięte, a nie mogę rano modelować suszarką i szczotką, bo włosy myję wieczorem [rano bym nie zdążyła]. Więc te moje kudły wyglądają, jakby były tłuste i cienkie- a w rzeczywistości są dosyć grube!

pomóżcie!
Wiem że mnie wyśmiejesz bo to takie babcine
Ale dobrym sposobem jest spanie na wałkach

Naprawdę dobrze unoszą włosy od nasady

Stary 2006-04-05, 09:45   #567
aliksander
Raczkowanie

GG do aliksander Send a message via Skype™ to aliksander

polecam prostownice ale tszeba wiedziec jak ja urzywacnatimiast wlosy mozena ptortowac nie tylko prostownica lucz tesz szuszarka i szczotka do modelowania: zbyt czeste urzuwanie prostownicy niszczy wlosy.tszeba ich pilignowac zeby sie nie zniesczyly.co do farby mi pracujemy na profisionlanych farbach fromezi loreal diakolor itd jest tego troche .wsklepach sprzedaja jusz gotowe mi sami robimy wienc czeszko mi wam doradzic.nailepiej farbe tszymac 30 min po nalorzeniu .ale niekturze nakladąją ją wlasnie 30 min poprostu tszeba patszyc.mi to robimy w 5 min na cala glowe.ociwieste jest ze napier odrostypotem rzeszta.

pozdrawiam! a sory za bledy jestem obcekrajawcem
aliksander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 09:49   #568
innuendo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ooliwka
Wiem że mnie wyśmiejesz bo to takie babcine
Ale dobrym sposobem jest spanie na wałkach

Naprawdę dobrze unoszą włosy od nasady
Co ty, wyśmiać, nie wyśmieję. To byłby dobry pomysł, gdyby nie to, że ja marzę o prostych i nieprzyklapniętych włosach - bo jakoś w kręconych źle się czuje
Stary 2006-04-05, 09:51   #569
innuendo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aliksander
polecam prostownice ale tszeba wiedziec jak ja urzywacnatimiast wlosy mozena ptortowac nie tylko prostownica lucz tesz szuszarka i szczotka do modelowania: zbyt czeste urzuwanie prostownicy niszczy wlosy.tszeba ich pilignowac zeby sie nie zniesczyly.co do farby mi pracujemy na profisionlanych farbach fromezi loreal diakolor itd jest tego troche .wsklepach sprzedaja jusz gotowe mi sami robimy wienc czeszko mi wam doradzic.nailepiej farbe tszymac 30 min po nalorzeniu .ale niekturze nakladąją ją wlasnie 30 min poprostu tszeba patszyc.mi to robimy w 5 min na cala glowe.ociwieste jest ze napier odrostypotem rzeszta.

pozdrawiam! a sory za bledy jestem obcekrajawcem
Aliksander, piszesz, że trzeba wiedzieć, jak używać prostownicy. Może właśnie w tym tkwi mój problem- po prostu źle to robię ? Doradź coś, jakieś praktycznych wskazówek odnośnie techniki prostowania potrzebuję .
Stary 2006-04-05, 09:52   #570
ooliwka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez innuendo
Co ty, wyśmiać, nie wyśmieję. To byłby dobry pomysł, gdyby nie to, że ja marzę o prostych i nieprzyklapniętych włosach - bo jakoś w kręconych źle się czuje

nie będą kręcone gdy nalozysz duże wałki
a rano prostownicą przejedziesz włosy gdzieś od połowy

sama nie lubie babcinych loków

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości