Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-17, 13:11   #121
tisza
Raczkowanie

Re: prostowanie włosów

mam jeszcze pytanie, w jakim mieście robiłas ten zabieg ?
masz moze informacje w jakich miastach Polski są salony w których można zrobic ten zabieg X-tense ?
tisza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-15, 12:56   #122
buziaczek82
Raczkowanie

prostowanie włosów

Czy znacie jakis dobry sposób na prostowanie włosó?Używałam już wszystkiego.Włosy prostuje prostownicą SuperSmooth ale nie dość,że są po niej zniszczone to nawet nie są idealnie proste.DO tego żele GOLDlELA,L'OREALA i inne ale to nic nie daje
buziaczek82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-15, 13:24   #123
Ines1985
Zakorzenienie

Ja prostuje wlosy suszarka. No ale moje nie sa krecone, tylko lekko sie faluja pod spodem... Po umyciu rozczesuje je szczotka z dziurkami przez ktore dopuszczam powietrze z suszarki... trzeba sie troche napracowac i lepiej jak ktos nam w tym pomoze, ale efekty są. Tylko ze to tak jak mowie: nie do dobrze skreconych pukli a tylko kiedy chcemy rozprostowac niesforne fale i kosmyki...

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-15, 14:37   #124
Gonia1
Zakorzenienie

Ines, a używasz do tego jakichś preparatów rozprostowujących?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-15, 14:53   #125
buziaczek82
Raczkowanie

Na moich włosach ta metoda by sie nie sprawdziała.Mam wlosy lekko falowane i bardzo czesto pod wpływem wilgoci "puszą się".Myślę o zabiegu X-tenso ale boje się,że jeszcze bardziej zniszcze tym włosy
buziaczek82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-15, 15:05   #126
Ines1985
Zakorzenienie

Gonia1 napisał(a):
> Ines, a używasz do tego jakichś preparatów rozprostowujących?

Nie, tylko suszarka i szczotka . No i czasami przed tym nakladam odzywke ale calkiem zwyczajna aby sie latwiej rozczesywaly.

Stary 2004-07-01, 14:32   #127
darita
Raczkowanie

prostowanie włosow

Hej! włosy mam ogolnie proste, tylko przy koncowkach sie nieznosnie kreca, wiec zakupiłam prostownice..i teraz mam goolnie kilka podstawowych pytanek. mam nadzieje ze ktos doswiadczony w tych sprawach mi na nie odpowie i z gory bardzo dziekuje
.. a wiec..prstowac mam na mokrych włosach czy tez suchych?
czy codzienne uzywanie prostownicy wplynie zle na kondycje moich włosow ( dodam ze sa farbowane,)
jeszcze raz dziekuje.. papapa
darita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 15:06   #128
patricy
Raczkowanie

Re: prostowanie włosow

Prostuje sie wlosy suche. No i na pewno kazda prostownica niszczy wlosy, a szczegolnie koncowki. Warto uzywac dlatego preparatow ochraniajacych wlosy przed goracem, np. firmy Goldwell. Pozdrawiam
patricy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 13:46   #129
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o
Proste wlosy ! To jest to coś :)

Witam ! Jestem szatynka i mam wloski do ramion(zzcieniowane i z grzywka na bok) czesze sie na lewy bok i zapinam spineczka.Bardzo chcialabym miec proste wlosy ,ale w naturalny jakis sposob? Czy znalasla by sie osoba ktora by mi cos doradzila ? Z gory dziekuje
Karo0o jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 14:05   #130
mejkap
Przyczajenie

Re: Proste wlosy ! To jest to coś :)

cóż
polecam serum wygładzające fructis; a jeśli jesteś wytrwała prostuj włosy za pomocą suszarki i dla równowagi stosuj kosmetyki złotej lini pentene pro-v (intensywna regeneracja)
mejkap jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 15:55   #131
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o

Oh za pomoca suszarki? Jak? chodziło mi o to ,ze mam tylko dolem podkrecone(anie takie krecone od czubku glowy) Che miec idealnie proste po same konce.Dziekuje za rade.
Stary 2004-08-08, 17:06   #132
cathe
Raczkowanie

GG do cathe

no cóż ja osobiście poleciłabym zrobienie w salonie fryzjerskim(l'oreal) X-tenso (trwała na odwrót) czyli zamiast kręcenie to prostowanie włosów. Nie trzeba tego tobić na całą głowe jezeli włosy sie kręcą tylko w niektórych miejscach tylko punktowo ja juz wypróbowałam to na sobie i zapłaciłam za to 100 złotych i jestem zadowolona gdyż przy odpowiedniej pielęgnacji efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Lesz z natutalnych sposobów to masz tylko kilka do wyboru:
- szczotka i suszarka (bardzo nieporęczne)
- prostownica (niszczy włosy) lecz można dostać w dobrych samonach kosmetycznych mleczko wygładzające i ochraniające włosy. nakłada sie go odrobine na reke i rozciera równomiernie na włosach a później prasuje prostownicą dzieki niemu włosy sie nie przepalają ani nie przesuszają
- serum wygładzające lub nowa linia kosmetyków sunsilk (fioletowa)

życze powodzenia w wyborze
cathe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 17:09   #133
cathe
Raczkowanie

GG do cathe

sory mała poprwaka z to mleczko nie jest w salonach kosmetycznych tylko w salonach fryzjerskich sorka za błąd. ja ostatnio widziałam je w studiu l'oreala za ok. 40zł (chyba nawet 39
Stary 2004-08-08, 19:21   #134
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o

Dziekuje za rady!Ale dalej nie wiem jakbym mogla to zrobic suszarka i szczotka ?
Stary 2004-08-09, 15:03   #135
cathe
Raczkowanie

GG do cathe

tzn. powiem tyle ze szczotka i suszarka to żmudna praca. Muszisz mieć szczotke o jak największej średnicy. Bierzesz pasmo włosów (zaczynasz od góry wzdłóż przedziałka) podkładaszz pod nie szczotke i kierujesz suszarke na szczotke gorącym powietrzem równocześnie przeciągając szczotke wraz z suszarką od nasady włosów po ich końce. na jedno pasmo włosów czynność nalezy powtózyć kilkakrotnie zeby był lepszy efekt. Najgorzej jest to robić na włosach z tyłu głowy gdyz jest to nieporęczne i lepiej wychodzi gdy robi to druga osoba. po takim zabiegu włosy należałoby wygładzić specjalną oliwką wygładzającą (np. l'oreal ok 40zł) lub jakims lakierem. Przy czym podkreślam ze metoda ta bardzo wysusza włosy i po dłuższym jej stosowaniu włosy mogą sie zmatowić i łamać. powodzenia
Stary 2004-08-09, 17:50   #136
BeataWi
Wtajemniczenie

GG do BeataWi

Ja osobiscie uzywam do prostowania wlosow GOLDWELL Trendline
straightener extreme do zakupienia w salonie fryzjerskim. Wygladza fale i loki,rozprostowuje wlosy do kolejnego mycia
wlosow,poprawia rozczesywalnosc wlosow i chroni przed goracym powietrzem suszarki.Po myciu wlosow nakladam zel na wlosy,rozczesuje je i to wszystko-sa proste po wyschnieciu.
Do modelowania-wyciagniecia kilka pazurkow uzywam gumy a.head tecni.art z Lorealu professionnel,ktory rowniez mozna kupic w salonie fryzjerskim.Polecam i pozdrawiam.

Becia69

http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 20:04   #137
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o

Dziekuje Jestescie kochane
Stary 2004-08-17, 16:42   #138
kaja_88
Przyczajenie

GG do kaja_88

jak długo utrzymuje się ta trwała typu X-tenso??
kaja_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 11:04   #139
słonko153
Przyczajenie

a ja sobie prostuje włosy w ten sposób, że biore głowe w dól (tak że włosy "wiszą") i suszę je suszarką aż będą suche. robię tak po każdym umyciu włosów.
słonko153 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 11:50   #140
nenvena
Zadomowienie

Jezeli chodzi ci o wyprostowanie włosó, zeby były idealnie gładkie, to mi fryzjerka poleciła robić tak: po umyciu, suszyć suszarką z góry (nie schylać głowy ani nic) po prostu od czubka w dół. Nie wiem, czy sprawdza się to w przypadku bardzo długich ( ja miałam wtedy półdługie) włosów, no i u mnie wygladało to bardzo dobrze, ale zaznaczam, że były to bardzo dobrez obcięte włosy i może tak się układaly dzieki cieniowaniu.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 11:58   #141
Ines1985
Zakorzenienie

cathe napisał(a):
> no cóż ja osobiście poleciłabym zrobienie w salonie fryzjerskim(l'oreal) X-tenso (trwała na odwrót) czyli zamiast kręcenie to prostowanie włosów. Nie trzeba tego tobić na całą głowe jezeli włosy sie kręcą tylko w niektórych miejscach tylko punktowo ja juz wypróbowałam to na sobie i zapłaciłam za to 100 złotych i jestem zadowolona gdyż przy odpowiedniej pielęgnacji efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Lesz z natutalnych sposobów to masz tylko kilka do wyboru:
> - szczotka i suszarka (bardzo nieporęczne)
> - prostownica (niszczy włosy) lecz można dostać w dobrych samonach kosmetycznych mleczko wygładzające i ochraniające włosy. nakłada sie go odrobine na reke i rozciera równomiernie na włosach a później prasuje prostownicą dzieki niemu włosy sie nie przepalają ani nie przesuszają
> - serum wygładzające lub nowa linia kosmetyków sunsilk (fioletowa)
>
> życze powodzenia w wyborze

Hmmm tylko 100 zl za to trwale prostowanie x-tenso? Wydaje mi sie podejrzanie malo. Mial jeszcze ktos to robione? ile ksztowalo? I jak oceniacie efekty?

Stary 2004-08-18, 12:25   #142
tulipanka
Zakorzenienie

Ines1985 napisał(a):
> Hmmm tylko 100 zl za to trwale prostowanie x-tenso? Wydaje mi sie podejrzanie malo. Mial jeszcze ktos to robione? ile ksztowalo? I jak oceniacie efekty?

ja nigdy tego nie robiłam (i nie muszę, mam naturalnie zupełnie proste włosy i nie raz koleżanki pytały czy używam prostownicy ) ale właśnie znalazłam gazetę (z lutego jakieś Glamour) gdzie jest cały artykuł o prostowaniu (mogę zeskanować i tu wstawić jeśli chcecie ) i tam podana cena X - Tenso to ok. 150 - 200 zł
pozdrawiam
tulipanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 12:37   #143
cathe
Raczkowanie

GG do cathe

sorka ze tak późno pisze ale mnie nie było w domu wracaąc do tematu X-tenso ja dałam 100zł na niezbyt dłygie włosy (jakieś 4 cm od ramion) - im dłuższe i gęstrze włosy tym wyższa cena. jak juz powiedziałam mi juz sie to trzyma 3 mieciąc przy stosowaniu kosmetyków po X-tenso firmy l'oreal (troche drogie te cacka ale 3 trzeba mieć na pewno tzn. szampon ok.30zł, maska ok.40zł-200ml, olejek wygładzający tez ok. 30 zł z linii liss extreme) wiec alby efekt sie utrzymywał dłużej należy o włosy odpowiednio dbać i trzeba zrezygnować a falowania ich prostownicą czy krecenia wałków papilotów czy lokowania, gdyż efekt bedzie coraz to gorszy i wosy zaczną sie szybciej skręcać. fryzjerka mi powiedziała ze x-tenso utrzymuje sie na włosach od 3 do 5 m-cy (zależy czy ktoś ma poddatne włosy czy nie) oczywiście trzeba sie liczyć z tym ze im wiecej czasu minie tym dłuższe urosną włozy a odrosty nie bedą proste i własnie od tego sa te kosmetyki zeby to zatuszować ja na razie sobie jakoś radze ale drugi taki zabieg zrobie sobie dopiero na nastepne wakacje bo na zime pod czapke sie nie opłaca na razie jest ok
Stary 2004-08-19, 12:42   #144
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o

Jak masz czas i bylabys bardzo milo.Bardzo bym prosila o ten artykul z gory dziekuje i pozdrawiam
Stary 2004-08-19, 12:42   #145
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o

Dziekuje za rade i pozdrawiam
Stary 2004-08-19, 13:46   #146
kaja_88
Przyczajenie

GG do kaja_88

dzieki
kaja_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 18:30   #147
tulipanka
Zakorzenienie

przepraszam, że tak późno odpisuję, ale wczoraj nie mogłam się dorwać do komputera
artukuł będzie w kawałkach, w większych zeskanować się nie chciał (był zupełnie nieczytelny)
mam nadzieję, że połapiecie się jaka ma być kolejność
będzie po kolei tak jak leci artukuł:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (50,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (60,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (56,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (64,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (151,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (164,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (160,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (118,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (169,8 KB, 6 załadowań)
Stary 2004-08-19, 18:32   #148
tulipanka
Zakorzenienie

c.d:
(tu jest zamienione - metoda 1. powinna być przed 2. ale nie mam już siły
mam nadzieję, że coś sięprzyda
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (225,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18.jpg (81,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21.jpg (166,5 KB, 5 załadowań)
Stary 2004-08-20, 12:08   #149
Karo0o
Przyczajenie

GG do Karo0o

dziekuje bardzo za skopiowanie tych kilkunastu kartek
Pozdrawiam
Stary 2004-08-22, 23:46   #150
asia^
Przyczajenie

prostowanie włosów

hmm...Słyszałam ze bardzo dobre efekty daje "farbowanie" włosów samym płynem do farbowania (bez samego barwnika).Podobno po takim zabiagu nasmarowania, włosy stają się prostsze.Czy którakolwiek z Was mogłaby mi to potwierdzić???
asia^ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości