CYNKODERM-lek i korektor w jednym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-10, 16:56   #1
Peggys
Raczkowanie

CYNKODERM-lek i korektor w jednym?

Przez przypadek na stronie apteki doz,nawinęły mi się te dwa oto produkty:

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p13708-Cynk...ypryskow_15_ml
oraz

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p13707-Cynk...rygujacy_30_ml

Jestem ciekawa jakie są w działaniu,używał ktoś może?
Ciężko znaleźć o nich informacje w internecie,ktoś zakładał wątek 5 lat temu ale bez odpowiedzi :P
Być może znajdziemy nowe niepozorne cudeńko
Peggys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:38   #2
kathy8998
Rozeznanie

Dot.: CYNKODERM-lek i korektor w jednym?

ja też się chętnie dowiem
kathy8998 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 15:35   #3
Peggys
Raczkowanie

Dziwne że jeszcze się z nim nikt nie spotkał...
Chyba pozostanie nam wypróbowanie na sobie ;p
Stary 2010-03-13, 18:07   #4
EmiliaMM
Raczkowanie

Tak tylko ten cynkoderm2 ma w składzie: Paraffinym liq - czyli inaczej produkty destylacji ropy naftowej (które z kolei "Nie wchłaniają się z jelit i skóry. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarzają beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjują tworzenie zaskórników..."), Propylene Glycol ( "Stosowany w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Działają rakotwórczo" ), Talc (" talk z łojem, potem i kosmetykami tworzy izolującą mazistą substancję zaburzającą oddychanie i czynności wydzielnicze skóry. Może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych oraz ropnych gruczołów apokrynowych i łojowych") Parabens inaczej parabeny ( "Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków" )...
Yyyyy tak więc nie brzmi to zachęcająco

EmiliaMM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 10:59   #5
Peggys
Raczkowanie

Przekonałaś mnie.
Nawet nie tknę tego świństwa ;o
Stary 2010-03-14, 13:52   #6
kathy8998
Rozeznanie

Oj tak... Brrrrr.
kathy8998 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 13:39   #7
EmiliaMM
Raczkowanie

No ja właśnie ostatnio dość wnikliwie przyglądam się składom różnych "rewelacyjnych" kosmetyków i co najdziwniejsze te, które mają służyć albo do twarzy mieszanej/tłustej czy te które mają podobno pomagać w zwalczaniu trądziku tudzież pojedyńczych krostek przeważnie mają w składzie składniki, które podrażniają i zaostrzają nasze objawy ... ... No i sam fakt, że coś kosztuje 6 zł też mnie nie przekonuje, bo jakby nie było dany produkt trzeba w coś opakować, rozprowadzić, wziąść marżę ... to przepraszam ale co jest w środku po odliczeniu tych wszystkich kosztów... ...
Co z kolei też nie oznacza, że co drogie to lepsze ..
Najlepiej właśnie czytać składy i wystrzegać się przy cerze z problemami:
Sodium Bentonite ( Bentonit wnika do porów skóry, czyli ujść gruczołów łojowych i potowych. Po wpływem wilgoci powiększa swoją objętość. Wraz z potem i łojem, a także innymi składnikami kosmetyków (parafina) zatyka pory tworząc czopy. Przyśpiesza tworzenie się zaskórników)
DIMETHICONY (to wszelkie silikony często spotykane w podkładach do twarzy żeby się dłużej na nich utrzymywały - Powoduje podrażnienie skóry. Zaostrza objawy trądziku)
MINERAL OIL, PETROLATUM, PARAFFIN OIL, PARAFFINUM LIQUIDUM ( Produkty destylacji ropy naftowej. Nie wchłaniają się z jelit i skóry. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarzają beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjują tworzenie zaskórników) - chociaż te dranie to są nawet w oliwce dla dzieci
TALC = Talk - ( talk z łojem, potem i kosmetykami tworzy izolującą mazistą substancję zaburzającą oddychanie i czynności wydzielnicze skóry)

to chyba takie najważniejsze ... oczywiście nie ma też co popadać w paranoje, bo skoro są takie rzeczy w składzie to znaczy, że jest to dawka dopuszczona do sprzedaży i obrotu ... no ale skoro jest tak duży wybór kosmetyków to warto się dobrze zastanowić czy chcemy to czy tamto pakować na swoją buzię ...

Stary 2010-03-16, 09:20   #8
Peggys
Raczkowanie

EmiliaMM - dobrze że Cię tu mamy
Też właśnie zauważyłam że informacje na etykietce produktów dla cer problemowych/tłustych czy mieszanych nijak mają się np. do składu czy działania.
Produkty matujące najczęściej po dłuższym czasie wysuszają twarz,co prowadzi w następstwie do wzmożonej produkcji sebum...
Przez sebum tworzą że te wszystkie świństwa,zaskórniki etc.
I tak kółko się zamyka.
Co do tych składów to żadna ze mnie chemiczka,ale z tego co się na wizażu 'nauczyłam', to patrząc na produkt staram się wystrzegać parafiny,gliceryny,trójgl icerydów
,etc i nie zaopatrywać się w ostre killery
Stary 2010-03-16, 14:26   #9
EmiliaMM
Raczkowanie

No dokładnie Ja wcześniej też byłam kompletnym laikiem w tych sprawach i pchałam i samrowałam swoją buzię takimi świństwami że hej
Przez przypadek trafiłam na:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

poczytałam, przeszłam się do łazienki i .. zdębiałam ..

No może nie oszalałam do tego stopnia, żeby wyrzucać absolutnie wszystko ze swoich kosmetyków, ale np kupując już dany kosmetyk czytam skład -- co wcześniej mi się nigdy nie zdażało

Żeby nie było OT to tego cynkodermu w życiu bym, nie kupiła ...
Stary 2013-03-04, 08:25   #10
haniaem
Przyczajenie

Jak dobrze że to przeczytałam dziękuję
haniaem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 12:08   #11
monisia3588
Przyczajenie

Witam Wizażanki
Chciałam obalić to co napisała Wizażanka EmiliaMM, ponieważ jest to nie zgodne z prawdą. Trochę poczytałam na temt składników Cynkodermu 2 i EmiliaMM napisała zastosowanie tych składników w chemii a nie w kosmetykach, a to jest ogoooomna różnica.

Składniki Cynkoderm 2:
- AQUA (woda): o. Woda używana w kosmetykach ma na celu nawilżać, rozpuszczać (np. substancje aktywne) i chronić skóre przed wysuszeniem.
- PARAFFINUM LIQUIDUM(Parafina ciekła/Olej mineralny): Działanie kosmetyczne
Emolient tzw. tłusty. Substancja komedogenna, czyli sprzyja powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Warstwa okluzyjna chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące. Substancja antystatyczna zapobiega elektryzowaniu się włosów.
- PROPYLENE GLYCOL: Działanie kosmetyczne:
Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
- ISOPROPYL MYRISTATE: Działanie kosmetyczne:
Emolient tzw. suchy. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
- CETEARYL ALCOHOL: Działanie kosmetyczne:
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
- CETEARETH-20: Działanie kosmetyczne:
Substancja myjąca usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów
- ZINC OXIDE (Tlenek cynku): Działanie kosmetyczne:
W kosmetykach stosowany jako filtr UV (filtr fizyczny, działa jak ekran, czyli odbija promieniowanie ultrafioletowe), chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem słońca i zewnątrzpochodnym starzeniem się skóry. W kosmetykach kolorowych stosowany jako biały pigment i wypełniacz. Stosowany również w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej jako substancja matująca.
- PETROLATUM (Wazelina): Działanie kosmetyczne:
Emolient tzw. tłusty, niekomedogenny - nie powoduje powstawania zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
- CETYL ALCOHOL: Działanie kosmetyczne:
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
- CALANDULA (NAGIETEK LEKARSKI): Nagietek, w związku z jego właściwościami leczniczymi, bywa stosowany w kremach gojących dłonie po odmrożeniach lub oparzeniach[6]. Jest także składnikiem maseczek, mleczek, kremów, past, szamponów i olejków na cerę suchą, łuszczącą się i skłonną do infekcji, zaczerwienienia i pękania
- CERA ALBA(WOSK PSZCZELI): Działanie kosmetyczne
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące
- CARBOMER: Funkcja w kosmetyku:
Modyfikator reologii (wpływa na konsystencję preparatu) - zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.
- TALK: Działanie kosmetyczne:
Zabezpiecza skórę przed podrażnieniem, poprzez ułatwianie poślizgu. Z tego względu szczególne zastosowanie ma w kosmetykach dla dzieci, Natomiast w kosmetykach kolorowych jest używany jako substancja matująca.

Mam nadzieję, że nie będziecie wierzyć w rzeczy, która napisała tamta Wizażanka i zaufacie temu co ja napisałam i znalazłam na stronie http://www.kosmopedia.org. Produkt jest bardzo skuteczny, szybko działa i likwiduje wszelkie niedoskonałości na skórze.

Edytowane przez monisia3588
Czas edycji: 2014-02-20 o 12:13
monisia3588 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości