Nie mam już pomysłów na makijaż... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-15, 18:48   #1
Fleuri
Raczkowanie

Nie mam już pomysłów na makijaż...

Cześć dziewczyny

Nie wiem czy dobry temat wybrałam, ale mimo to wolałam zaryzykować, gdyż chciałabym się was zapytać o radę. Otóż od jakiegoś czasu nie wiem zupełnie już jak mam się malować.
Po pierwsze to mam okropny (chociaż to zależy, czasem jest słabszy, czasem silniejszy) trądzik na twarzy, najczęściej na czole i brodzie, co mnie najbardziej denerwuje, bo pryszcze są małe i bardzo blisko siebie, czasem nie daję już rady na nie patrzeć i wyciskam a wtedy wypływa coś jakby ropa Nie mam pojęcia co to może być, ale wygląda bardzo nieestetycznie i okropnie oszpeca.
Cera? I tutaj nie mam pojęcia Kiedyś smarowałam twarz na noc chyba kremem z ziaji, efekt był taki, że zrobiła się tłusta i świecąca, teraz traktuje ją kremem Bambino i zadowolona jestem bardzo, każdego dnia jest gładka i co ważne, nie świeci się Nie wiem więc jaka może być... Normalna, mieszana??

Ale trądzik pozostaje... Staram się go leczyć oczywiście każdego dna, z różnymi skutkami. Podkładu nie używałam nigdy i jestem kompletnym LAIKIEM w tym temacie. Pamiętam jak widywałam czasem dziewczyny na mieście z pomarańczową maską z pudru na twarzy... Uwierzcie, odechciewało się Teraz jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jednak mogłabym się wspomóc tymi kosmetykami twarzy. Proszę was jednak o pomoc w wyborze!!! Mam jasną cerę, potrzebuję czegoś co na twarzy wyglądałoby naturalnie, ale zakryłoby brzydkie, odstające niedoskonałości, których aktualne mam zbyt wiele. Oczywiście w rachubę wchodzi też korektor, puder Ważne, żeby uniknąć jednak efektu maski, no i żebym wyglądała jak normalna dziewczyna, nie jak laleczka z wystawy (bo znam osoby, które wyglądają sztucznie w podkładzie i jakby miały go na buzi tuuuuzin)

Następny problem to makijaż oczu. Mam je baaaardzo małe, leciutko skośne, przez co czasem nazywana jestem chińczykiem Moim prawie codziennym makijażem jest kredka czarna w zewnętrznych kącikach i podkreślenie mocne górnej linii rzęs, oprócz tego cień do powiek, najczęściej brązowy, mocno starty no i tusz. Często znajome stwierdzają, że powinnam malować się mocniej, ale ja przez mój brak wiedzy, wolę nie ryzykować. Kredka na całej długości oka, podobno pomniejsza je jeszcze bardziej, poza tym nie podobam się sobie w niej, wyglądam wtedy jeszcze bardziej jak chińczyk Aha i dodam, że lubię mocne makijaże, dlatego ubolewam strasznie nad tymi małymi oczkami... Mam też nie za długie i niegęste rzęsy, przez co też nie mam jak tego oka podkreślić. Pomocy!

Trzeba dodać jeszcze duuuże, czerwone i jak dla mnie nieładne usta (brzydki kształt, duże wargi), na które chce używać może jakąś szminkę lekko 'matującą' (w kolorze skóry)?? Co myślicie?

Nie mam już pomysłu jak na co dzień się malować, żeby nie było pryszy, mieć ładną twarzyczkę, mniej widoczne brzydkie usta i mocny, ale zarazem ładny makijaż oczu Liczę na pomoc wizażanek!!
Stary 2010-03-15, 19:40   #2
lelifka
Przyczajenie

Dot.: Nie mam już pomysłów na makijaż...

Hej! czytam i mam wrazenie, ze piszesz o mnie sprzed kilku m-cy...stosowałam rózne drogie maści, kremy, hormony (Diane-35) itd... a okazało się, że wystarczy dobry demakijaż, oczyszczanie..po pierwsze mleczko- rozpuścić tluszcz i zanieczyszczenia z całego dnia, potem umyć żelem, a na koniec tonik i lekki nawilżający kremik, do tej pory myślałam, że to pic na wodę, te całe serie, ale okazuje się, że jednak nie. Zawzieąłm się i juz po m-cu super efekt! aha mozesz spróbować punktowo!! krem davercine ( na recepte niestety) na noc, ale nie przesadź bo wypalisz skórę( wiem z doświadczenia)
co do podkładu polecam Revlon Colour stay dla mieszanej cery, ja mam jasną cerę i używam Sand Beige, raz pzrez pomyłkę kupiłam Ivory ale to już białe jak mąka...kosztuje u mnie 60 zł, w Douglasie ok 70 zł...wiem tez ze Estee Lauder jest jakiś dobry..no ale to ok 150 zł...w lecie używam dodatkowo bibułek matujących np z Art deco są super...
mam nadzieję, że trochę pomogłam...
pozdrawiam
lelifka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 21:01   #3
EmiliaMM
Raczkowanie

No to ja proponuje:
Po 1: Błagam nic nie wyciskaj!
Po 2: Jeżeli masz trądzik, a chcesz go ukryć to może lepiej nie podkładem (fluidem), który ma w sobie masę substancji zatykającej pory co pogarsza stan skóry tylko jakimś pudrem czy korektorem mineralnym (np Everyday Minerals - kupisz chyba na allegro) lub innym mineralnym kosmetykiem, który bedzie łagodził, a nie podrażniał.
Po 3: Zawsze nawilżaj twarz; wbrew pozorom cera mieszana, czy tłusta potrzebuje nawilżenia, a nie wysuszenia
Po 4: może jakaś lekka maść z apteki stosowana miejscowo na stany zapalne troszkę pomoże...
Po 5: Makijaż oczu - najlepiej poćwiczyć kilkanaście razy z różnym zastosowaniem kredek, cieni może te linki Ci się przydadzą :
http://lula.pl/lula/1,95647,7216314,...nkamenty_.html

http://kobieta.interia.pl/news/natur...y-oczy,1140907

http://polki.pl/uroda_makijaz_galeri...r_01_page_no=4

http://nastolatka97.bloog.pl/id,4253...l?ticaid=69d05

Wygoogluj coś - napewno trafisz na jakieś sensowne porady i .... ćwicz

Na usta jak masz duże to najlepiej połóż jasną cielistą (nude) pomadkę i odrobinę błyszczyka na środek.

Mam nadzieje, że coś pomogłam
EmiliaMM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 21:31   #4
Fleuri
Raczkowanie

Dzięki wielkie za porady i czekam oczywiście na więcej!

lelifka, jakiego mleczka do demakijażu używasz? Bo zawsze się tak czaję na nie i w końcu nie wiem które wybrać.

Cytat:
Napisane przez EmiliaMM Pokaż wiadomość
Po 1: Błagam nic nie wyciskaj!
wiem, wiem, tylko to nie takie proste jak patrzysz w lustro a tu nagle ohydny, biały prychol na czole Nienawidzę tego.

Hmm w takim razie mam nie używać podkładu?? Bo już nie rozumiem A ten korektor mineralny zakryje mi niedoskonałości? Aha i jaki puder? Jestem okropnym laikiem

Linki przestudiowałam, i... nadal stoję na tym samym. Tzn. w sumie podobnie jak jest tam opisane właśnie robiłam. Najwidoczniej o mocniejszych makijażach przy moich oczach nie ma mowy
Stary 2010-03-16, 13:33   #5
lelifka
Przyczajenie

Hej Hej! ja, tak jak wcześniej napisałam, stosowałam różne cuda, w październku poszłam do Douglasa zdterminowana kupić podkład Lauder, ale super ekspedientka zanim wciskać mi drogie kosmetyki naprawdę się mną zajęła i delikatnie dała do zrozumienia bym lepiej zdbała (wcześniej mój demakijaż to był tylko tonik i to był niewybaczalny błą, bo brud za przeproszeniem wciskałąm do środka i wysuszałm skórę zmuszając ją do kolejnej produkcji tłuszczu..) to własnie ta Pani poradziłą mi nową serię Derminki- Meritum, mleczko dopiero co się mi skończylo- kupiłam teraz tańsze NIvea Visage odświeżające do normalne i mieszanej cery, a żel też mam Dermiki Meritum do cery wrażliwej używam go codziennie i nadal mam prawie połowę, tak więc bardzo wydajne i według mnie bardzo dobre..

mozesz spróbować kupić też w aptece ATREDERM - to jest taki płyn, po nim skóra zeszła mi z buzi jak z węża, jeszcze lepiej niż po kwasach, ale uwaga kolega farmaceuta zakazał stosować dłużej niż tydzień..czyli po demakijazu przetrzeć buzię wacikiem.. co do kremu nie mogę nic polecić bo sama szukam czegoś dobrego...szukałąm wśród KWC i chyba ba Allegro zamówię sobie jeden z clinique.. teraz używam Estee Lauder Perfectionist + , takie filoetowe, kupiłam na próbę15 ml, ale to jest chyba z silikonem, więc nie wiem jak by Twoja buzia zareagowała... pozdrawiam i głowa do góry, ja nie wierzyłąm że się wkońcu uda, nadal mam blizny. ale nic nowego nie wyskakuje, no czasami pojedyncze przed miesiączką
lelifka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 14:14   #6
EmiliaMM
Raczkowanie

Hmm na wizazu jest forum poświęcone kosmetykom mineralnym
http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
godne przestudiowania aczkolwiek zajmuje troszkę czasu
- wiele dziewczyn tam udzielających się ma problemy z cerą i wiele właśnie po stosowaniu tych kosmetyków problemów się pozbyło...
No musisz próbować ... ja sama wiem po sobie, że wydałam masę kasy na dermatologów, kosmetyczki itp... i nic nie pomagało ...
cera wstretna z rozszerzonymi porami, krostkami tworzącymi się w najmniej odpowiednim momencie ... więc postanowiłam:
-nie wyciskać (wiem, wiem łapki swędzą)
-nie dawać ciężkich podkładów na twarz (zapychały mnie przez co robiły się zaskórniki i później krostki -- błędne koło)
-nawilżać cerę
-używać jak najmniej produktów do pielęgnacji cery
-zainteresować się kosmetykami w miarę naturalnymi
-zainteresować się mineralnymi pudrami
-itp
I alleluja poprawiło się .. jeszcze mam rozszerzone pory, ale po krostkach nie zostało ani śladu .. od czasu do czasu jakaś pojedyńcza ..)

Ale sama musisz spróbować, bo nie wiem co Twojej cerze podpasuje ..

A co do makijażu no to już chyba nic innego nie doradzę w tej kwestii, bo sama mam oczy jak kot ze Shreka .. więc jedynie służe linkami ..
EmiliaMM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:56   #7
antoninne0216
Zadomowienie

ja myślę, że możesz wypróbować art deco camuflage crem- korektor. w douglasie 40zł. wbrew pozorom nie kupuj nr.1, ponieważ on chyba pod oczy jest.
ja jestem bladolica i mam nr.6.
na "powiększenie" oczu polecam ci eyeliner. odpowiednio zastosowany ładnie powiększy oko. no i mascara, najlepiej jakaś od efektu sztucznych rzęs
mogę ci polecić taką metodę:
najpierw nakładasz odżywkę na rzęsy, rozczesujesz je szczoteczką do rzęs, później zalotka i mascara.
jeśli chcesz cienie to dobierz sobie odpowiednią paletę kolorów do koloru oczu. i możesz zrobić coś takiego, że jasny na całą powiekę, później przechodzi w ciemniejszy odcień i w kącikach najciemniejszy.
w każdym razie mi to pomaga.
duże, czerwone usta to wg mnie plus, a nie minus ja swoje podkreślam, ile tylko wlezie
do twarzy polecam cetaphil MD- mleczko, do kupienia w aptece, ok. 40zł.
uwierz, warto wydać tą kasę. stosuję to 2 razy dziennie i jestem bardzo zadowolona.
jest jeszcze zwykły cetaphil, ale dermatolog poleciła mi MD.
hmm... na pewno dobry krem nawilżający. mogłabyś używać na noc tormentiol. kosztuje ok.3zł, jest to maść. ale uprzedzam: nie pachnie wybornie. jeśli nałożysz mało to ładnie wsiąknie i zasuszy syfki.
antoninne0216 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:06   #8
Saay
Raczkowanie

1. Oczyszczanie tzn. mleczko, potem żel, potem tonik
2. Wyrzuć to wstrętne Bambino z parafiną i talkiem i kup jakiś krem typowo dla niemowląt bez tych składników
3. Minerały- jasne kolory, naturalny wygląd, leczą cerę ;-)
Zdrowa dieta od 20.05.2012
Saay jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości