Pielęgnacja wrażliwej skóry, kosmetyki do twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-16, 16:04   #1
perelkabiala
Raczkowanie

Pielęgnacja wrażliwej skóry, kosmetyki do twarzy.

Hej Mam wrażliwą cerę, na szczęście bez pryszczy i błyszczenia, bez większych problemów, pare przebarwień. Jakich używać kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy? (tonik, żel do mycia twarzy....) Zastanawiałam się między serią Garnier Czysta Skóra a Under Twenty. Na temat obu serii czytałam zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze. Co jest godne polecenia? Kompletnie nie jestem zorientowana
Stary 2010-03-16, 16:11   #2
MarzycielkaZprzymusu
Raczkowanie

Dot.: Pielęgnacja wrażliwej skóry, kosmetyki do twarzy.

Ja używam kosmetyków Ziaji. Wejdź na ich stronę i popatrz, co by Ci najbardziej odpowiadała. Tak wszystko jest napisane i wyjaśnione. Na pewno znalazłabyś coś.
MarzycielkaZprzymusu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:01   #3
she_sun
Przyczajenie

Moja cera też jest bardzo wrażliwa. Chodziłam z tym do dermatologa i ciągle miałam przepisywane kremy za ok 100 zł i nie było żadnej poprawy. Od jakiegoś miesiąca używam tonika z Ziaji i kremu Blubel Ładnie pachnie i moja skóra znacznie się poprawiła. W dodatku ten krem bardzo ładnie pachnie I jest dobry pod makijaż
PS. Po Under Twenty miałam wysypkę
she_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:15   #4
Nolley
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Na pewno nie Under Twenty!! Toż to podrażnia! Tfu!
Polecam Ci z całego serca serię Garnier czysta skóra A szczególnie mleczko do demakijażu i kremik łagodzący. Mojej wrażliwej skórze bardzo pomogły Możesz też używać zamiast tonika wody termalnej (np. z La roche posay, czy vichy) - łagodzi podrażnienia i nie piecze jak tonik.

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 20:19   #5
perelkabiala
Raczkowanie

Dziękuję
Ziaja nuno - blee. Uczuliła mnie. Przełamywałam się i użyłam kilka razy (kupiłam całą serię, kupę kasy wydałam na wszysto ) ale twarz piekła, była zaczerwieniona Z serii blubel lubię tylko pomadki (błyszczyki w tubce). Nivea też robi pożar na mojej twarzy. Piecze, swędzi, pali i zaczerwienia. Dermatolog powiedziała mi tylko że bezalkoholowe toniki będę okej (nie mam wyprysków, więc dla pielęgnacji tylko) .Podobno Garnier też uczula? (A o under twenty przypomniałam sobie że podbierałam siostrze tonik kilka lat temu - efektów nie pamiętam dokładnie, ale chyba wypryszczyło mnie ) .

Edytowane przez perelkabiala
Czas edycji: 2010-03-17 o 20:21
perelkabiala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 22:00   #6
n1kotynka
Zadomowienie

Ja mam skórę wrażliwą i bardzo lubię serię Garnier Podstawa Pielęgnacji z różą. Nie uczula mnie i nie podrażnia skóry
n1kotynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 22:13   #7
monik@_monik@
Zadomowienie

Krem, krem, płyn micelarny ("żel + tonik"), tonik, tonik. Ponadto peelingi enzymatyczne, zamiast mechanicznych
monik@_monik@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 10:59   #8
saliimalii
Raczkowanie

Ja również mam wrażliwą skórę i z Garniera używałam ( i wracam co jakiś czas ) niebieskiej serii skóra wrażliwa, polecam . Tonik jest rewelacyjny.
saliimalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 12:16   #9
Karolinitka
Zadomowienie

Ja osobiście poleciłabym Ci do wrażliwej skóry kosmetyki AA, lub nieco droższe apteczne- Avene. Sama wiem, że zycie ze skórą wrazliwą żyje się nieciekawie, ale są sposoby żeby "przywrócić" ją do normalności. Musisz tylko pamiętać, zeby kosmetyki, których używasz nie miały domiszki alkoholu i nie były zbyt ciężkie. Pamietaj też żeby myć buzię przegotowaną lub mineralną wodą. Kranówa to największe zło dla skóry tego typu.
Karolinitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 16:10   #10
perelkabiala
Raczkowanie

Dzięki raz jeszcze Chyba skuszę się na niebieską serię garnier. W sobotę lecę drogerii.
Tylko jeszcze jedno - od dawna nie użwam zwykłego mydła, to jasne, po tych wszystkich piekących kosmetykach dowiedziałam się że szare mydło będzie w sam raz dla mojej cery. I faktycznie, przez jakieś dwa miesiące używania skóra była oczyszczona, gładka i nie piekła. Ale teraz i to uczula. Zauważyłam to około tydzień temu. Teraz twarz myję mineralką, dopóki nie będę miała możliwości i czasu zawitania w mieście Garnier niebieski naprawdę nie uczuli? Nie chcę wydawać znowu kasy w błoto.....

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

I znalazłam promocję w naturze akurat, bo szukałam dobrego płynu micelarnego. Dobry pomysł żeby go używać?
Stary 2010-03-19, 20:23   #11
monik@_monik@
Zadomowienie

Jeśli chodzi o micela, to bezkonkurencyjna jest Bioderma Sensibio. Jej ceny niestety jest już mniej konkurencyjna Co do Garniera niestety nie wypowiem się, bo nie znam. Na pewno lepsze to niż woda Mi się cera (na poziomie wrażliwości) poprawiła diametralnie po ograniczeniu kranówy do minimum.
monik@_monik@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 14:11   #12
perelkabiala
Raczkowanie

Dzięki Kupiłam dziś niebieską serię garnier czysta skóra a : żel-krem oczyszczający (na tubce napis: łagodnie odblokowuje pory, antybakteryjny dla skóry wrażliwej, przeciw niedoskonałościom) i tonik ściągający (na butelce: zwęża pory, przeciw błyszczeniu, przeciw niedoskonałościom). Jak na razie jeszcze nie użyłam. Wszystko pachnie ładnie świeżym ogórkiem Mam nadzieję że będzie okej i nie będzie podrażniał. Któraś ma jeszcze doświadczenie dokładnie z tymi kosmetykami?
Stary 2010-03-20, 16:21   #13
Nolley
Wtajemniczenie

Nie, tylko nie ten tonik!! On przecież ZUPEŁNIE nie nadaje się do skóry wrażliwej...Miałam go kiedyś, śmierdział obrzydliwie, ściągał i podrażniał, ale nie chciałam go zmarnować (wiem, głupia byłam ) i używałam go raz na dwa dni...W końcu powiedziałam dość i wylądował w koszu...Mam po nim naprawdę złe wspomnienia.

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Stary 2010-03-20, 17:06   #14
visionAM
Zakorzenienie

ogólnie jeśli skóra jest wrażliwa to Garnier może jej tylko zaszkodzić... juz lepiej zainwestować w emulsję do mycia twarzy Cetaphil i jakis lekki krem nawilzający... Garniera odradzam każdemu! Straszny syf
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 17:25   #15
saliimalii
Raczkowanie

Do skóry wrażliwej Garnier ma zupełnie inną serię. Jest to seria Niebieska Skóra Wrażliwa. Tak jak pisałam osobiście polecam tonik

"Garnier Skóra Wrażliwa tonik łagodzący - nowa wersja.
składniki:
aqua/water, glycerin, nymphaea alba, nymphaea alba flower extract, panthenol, rosa centifolia, rosa centifolia flower water, butylene glycol, dipropylene glycol, peg - 60 hydrogenated castor oil, sodium hydroxide, sodium palmitoyl proline, methylparaben, polyaminopropyl biguanide.
Proszę o analizę dla skóry suchej i wrażliwej.
Tonik bardzo przyjazny Zawiera pantenol, który łagodzi podrażnienia, nie ma nic szkodliwego w składzie, do skóry wrażliwej się nada. "
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski

Edytowane przez saliimalii
Czas edycji: 2010-03-20 o 17:26
saliimalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 17:43   #16
Nolley
Wtajemniczenie

A właśnie, zawsze mnie zastanawiało, czemu te wszystkie toniki z garniera mają tak wysoko glicerynę w składzie

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Stary 2010-03-21, 14:50   #17
perelkabiala
Raczkowanie

Uch... żel kupiłam dobry - do wrażliwej skóry. Ale z tym tonikiem to się pomyliłam. Alkohol w nim jest. Fee.... Sprzedałam siostrze, ma tłustą cerę . A wszystko przez roztrzepanie i przez to, że się spieszyłam i nie przeczytałam do końca. Ten do wrażliwej cery ma strasznie podobną butelkę. Leżały obok siebie. Następnym razem będę czytać uważniej. Teraz kupię też garnier, ale z serii do wrażliwej skóry, tak jak ten żel. Bo on naprawdę jest rewelacyjny.
Stary 2010-04-09, 08:55   #18
Dusiak21
Raczkowanie

Witam! Ja również mam skórę wrażliwą, cerę mieszaną, już od kilku lat poszukuję odpowiednich kosmetyków do mojej twarzy, powiem szczerze jest ciężko, wciąż nie jestem w pełni zadowolona ze stanu swej skóry. Ostatnio odstawiłam chlorowaną wodę, teraz zmywam makijaż delikatnym płynem micelarnym AA. Stan skóry troszkę się poprawił, ale nadal jest wiele do zrobienia. Na dodatek mam cerę naczyniową. Zainteresowałam się ostatnio kosmetykami firmy Iwostin(teraz używam ich kremu na naczynka, redukującego zaczerwienienia, nie uczula, jest bardzo delikatny). Co sądzicie o tych kosmetykach, używacie? Jestem ciekawa Waszych reakcji. Chciałabym zainwestować w całą gamę kosmetyków tejże firmy, ale nie wiem czy dobrze robię i jak moja skóra zareaguje na inne produkty Iwostinu.
Pozdrawiam!
Dusiak21 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości