mordująca włosy henna... ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-22, 16:30   #1
stubbornme
Zadomowienie

Unhappy

mordująca włosy henna... ??

więc...
byłam farbowaną chemicznie blondynką, pozbyłam się niemalże naturalnie całego koloru... no i zaczęłam farbować włosy henną - włosy były błyszczące, miłe w dotyku i kolor dość trwały..

po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią. Mało tego - przetłuszczają mi się włosy w ciągu dwóch dni ;(

help ;/
jak rozjaśnić włosy i pozbyć się nadmiernego przetłuszczania spowodowanego tylko henną (włosy nie przetłuszczają się tak normalnie - są tłuste na całej długości nie przy skórze głowy).
próbowałam zafarbować henną blond venity - i dosłownie jeszcze bardziej ściemniały mi włosy.
Macie sposób jak rozjaśnić włosy?

stubbornme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:56   #2
Kotka17
Zakorzenienie

Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez stubbornme Pokaż wiadomość
więc...
byłam farbowaną chemicznie blondynką, pozbyłam się niemalże naturalnie całego koloru... no i zaczęłam farbować włosy henną - włosy były błyszczące, miłe w dotyku i kolor dość trwały..

po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią. Mało tego - przetłuszczają mi się włosy w ciągu dwóch dni ;(

help ;/
jak rozjaśnić włosy i pozbyć się nadmiernego przetłuszczania spowodowanego tylko henną (włosy nie przetłuszczają się tak normalnie - są tłuste na całej długości nie przy skórze głowy).
próbowałam zafarbować henną blond venity - i dosłownie jeszcze bardziej ściemniały mi włosy.
może rozjaśniacz w sprayu z joanny?? jest wątek o nim....:confuse d:

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthr...t=52535&page=3 rozjasniacz w sprayu.
Kotka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 17:02   #3
stubbornme
Zadomowienie

hm... a to nie wejdzie w jakies cudowne reakcje z henna?
zeby si enie okazalo ze wlosy mi zzielenieją czy cos ;d

Stary 2010-03-22, 17:33   #4
Kotka17
Zakorzenienie

możesz przez pare dni psikać na jedno pasemko... wtedy sama sie dowiesz co sie stanie! a ten rozjaśniacz nie jest drogi ok.8zl
Kotka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:01   #5
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Może spróbuj zmienić szampon i przestań na jakiś czas farbować włosy?
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:23   #6
stubbornme
Zadomowienie

no niby tak..
ale jak nie farbuje to jest makabra..
malo tego wlosy w tym kolorze i w takim stanie jak po splukaniu henny sa odpychjace...

Stary 2010-03-23, 07:04   #7
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
no niby tak..
ale jak nie farbuje to jest makabra..
malo tego wlosy w tym kolorze i w takim stanie jak po splukaniu henny sa odpychjace...
Zrób maskę z nafty, powinna oczyścić wloski, potem polóż olej , żóltko i miód, umyj dość silnym szamponem i poplucz octem lub siemieniem lnianym. Powinno byc lepiej.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-01 o 08:22
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 10:55   #8
an0138
Raczkowanie

naturalna henna i chemiczna farba/szamponetka itp zareaguje na zielono lub jakis innydziwny kolor dodatkowo ucierpi kondycja, nie wolno!
an0138 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 21:26   #9
Merry94
Raczkowanie

mam pytanie. zrobiłam sobie chne jakies 8 tygodni temu z myślą jak pisza wszedzie że zmywa się po 3-4 tyg. Mam już spore odrosty i bym tez chciała wrócić do koloru naturalnego. myslicie że po 8 tygodniach moge już nałozyć farbe pomimo ze chna jest widoczna?
Merry94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 07:31   #10
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie

Cytat:
po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią.
A ja zawsze myślałam, że henna bardzo dobrze wpływa na włosy, wręcz je pielęgnuje. Tak mi zawsze mówiono... Dobrze, że mnie nie podkusiło spróbować
KroofkaNeonoofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 08:14   #11
maymay6
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Zrób maskę z nafty, powinna oczyścić wloski, potem polóż olej , żóltko i miód, umyj dość silnym szamponem i poplucz octem lub siemieniem lnianym. Powinno byc lepiej. Pewnie są oblepione za mocno henną.
Henna nie oblepia włosów

Do autorki wątki:

A co oprócz henny stosowałaś na włosy? Jakie odżywki, jaki szampon, jak o nie dbałaś? Bo mimo wszystko henna to zioła i moga one wysuszać włosy więc nawilżenie jest wymagane .
Teraz polecam zrezygnować z henny, kupić dobrą odżywkę nawilżającą, sprawdzić szampon (czy aby też za bardzo nie wysusza) i pielęgnować, pielęgnować, pielęgnować. A jak już dojdą do siebie możesz nałożyć chemiczną farbę (bo jak rozumiem farbowałaś w 100% naturalną henną? ).
maymay6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 08:23   #12
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Henna nie oblepia włosów

Do autorki wątki:

A co oprócz henny stosowałaś na włosy? Jakie odżywki, jaki szampon, jak o nie dbałaś? Bo mimo wszystko henna to zioła i moga one wysuszać włosy więc nawilżenie jest wymagane .
Teraz polecam zrezygnować z henny, kupić dobrą odżywkę nawilżającą, sprawdzić szampon (czy aby też za bardzo nie wysusza) i pielęgnować, pielęgnować, pielęgnować. A jak już dojdą do siebie możesz nałożyć chemiczną farbę (bo jak rozumiem farbowałaś w 100% naturalną henną? ).

Tak. Dziś to już wiem. Napisałam to rok temu i nie miałam jeszcze tej wiedzy. Wyedytowałam posta z błędną informacją.
Stary 2011-03-01, 15:12   #13
maymay6
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Tak. Dziś to już wiem. Napisałam to rok temu i nie miałam jeszcze tej wiedzy. Wyedytowałam posta z błędną informacją.
No właśnie mi się wydawało, ze ostatnio coś czytałam na hennowym wątku z Twoich postów . Ale oczywiście jak odpisywałam to nie pomyślałam nawet.
W dodatku wątek ma rok czasu Tak to jest jak człowiek wstaje do pracy o 4:30 a potem odpisuje na forum

Edytowane przez maymay6
Czas edycji: 2011-03-01 o 15:14
maymay6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:19   #14
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
więc...

help ;/
Pytanie nr 1: jakiej henny używasz?
Widzę tylko, że na blond próbowałaś "henną" Venity.

Chodzi mi o to, ile rzeczywiście jest henny w Twojej hennie i co tam jeszcze jest.

Osobiście farbuje włosy czystą henną i nic mi ona nie morduje, a wprost przeciwnie...

(+ polecam wątek o hennie)
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 19:13   #15
wrily_curly
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Pytanie nr 1: jakiej henny używasz?
Widzę tylko, że na blond próbowałaś "henną" Venity.

Chodzi mi o to, ile rzeczywiście jest henny w Twojej hennie i co tam jeszcze jest.

Osobiście farbuje włosy czystą henną i nic mi ona nie morduje, a wprost przeciwnie...

(+ polecam wątek o hennie)
a widzisz datę założenia tematu? dziewczyna już 4x pewnie zdążyła zrobić wszystko z włosami.
wrily_curly jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości