Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-27, 21:38   #4111
nina_nina_nina
Przyczajenie

Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Witam dziewczyny, zrobiłam encanto 19 sierpnia i chciałam się z wami podzielić wrażeniami. Po pierwsze: Dzięki wielkie, szczególnie Ehinokokus, za te wszystkie bezcenne informacje, trafiłam na forum, kiedy już miałam zapisać się do salonu na global keratin i zapłacić ok. 800-1000zł za moją długość włosów(sic!). Zamówiłam zestaw na allegro, niestety u jaysona czy jak mu tam, dopiero teraz przeczytałam, że to nieźli zdziercy. Zabieg zrobiła mi znajoma fryzjerka, zajęło nam to 4 godziny jak nie więcej, chwilami strasznie szczypało w oczy i dusiło. Przez ok. tydzień miałam duży przyliz ale po umyciu włosów skakałam z radości bo efekt był znakomity! Po jakimś czasie jednak włosy odgniatały się od spinania (do pracy muszę mieć związane), stopniowo zaczęły się minimalnie falować, a teraz - po upływie zaledwie ponad miesiąca stwierdzam z żalem, że keratyna się wypłukała. To raczej szybko, prawda? Muszę dodać, że nieźle mi się współpracowało z babydreamem, raz tylko myłam ulubionym kerastase. Grzywkę musiałam układać prostownicą bo nie ma innej rady ale jej to mało szkodziło, natomiast jak czasem "przejechałam" po całości to widziałam zaraz duże zniszczenia i "ubytki" keratyny. Mimo wszystko zakochałam się w tym zabiegu i mam zamiar go powtarzać, nawet co miesiąc, bo takiego komfortu nic innego mi nie zapewni (miałam taki przypadek, że na wyjazd zapomniałam wziąć suszarki. normalnie to byłaby katastrofa, a tak - zero problemu). Moje włosy były wcześniej bardzo zniszczone i sianowate; po encanto wyglądały po prostu zdrowo i naturalnie. A następnym razem wierzę, że będzie bardziej długotrwały efekt, bo było dużo "niedoróbek", np. temp. prostownicy za niska (ok.210) i po prostu brak doświadczenia. Załączam zdjęcia, 1. koszmar po samej suszarce; 2. po encanto. Tak btw, mam niefarbowane włosy, poradzicie mi jakąś zmianę? rozjaśnić? pasemka? pozdrawiam
nina_nina_nina jest offline  
Stary 2010-09-27, 21:56   #4112
Jennifer85
Zakorzenienie

Zostaw swoje naturalne Teraz wszyscy walcza o swoje i zaluja farbowania
Super masz wloski

Jennifer85 jest offline  
Stary 2010-09-28, 00:59   #4113
marta0078
Raczkowanie

Dziewczyny mam pytanie odnośnie prostowania grzywki. Mam długą prostą grzywę i boję się że będzie mi bardzo drażniła oczy przy prostowaniu a nie mogę jej wywinąć w żaden sposób bo jak znam swoje włosy to już mi tak zostanie Czy któraś tak robiła? Czy myślicie że dam radę sama? Mam włosy do ramion i mocno wycieniowane więc nie ma ich za wiele, a ja nikomu nie ufam I jeszcze jedno czy myślicie że te odżywki mogą być ba wiem że fajnie odbijają włosy od nasady więc mogą zniwelować efekt przylizu i chyba nie mają SLS?!
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-67...e-Non-Stop.htm
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-29...e-Non-Stop.htm
Z góry dziękuje za info
Stary 2010-09-28, 10:25   #4114
Ehinokokus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nina_nina_nina Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, zrobiłam encanto 19 sierpnia i chciałam się z wami podzielić wrażeniami. Po pierwsze: Dzięki wielkie, szczególnie Ehinokokus, za te wszystkie bezcenne informacje, trafiłam na forum, kiedy już miałam zapisać się do salonu na global keratin i zapłacić ok. 800-1000zł za moją długość włosów(sic!). Zamówiłam zestaw na allegro, niestety u jaysona czy jak mu tam, dopiero teraz przeczytałam, że to nieźli zdziercy. Zabieg zrobiła mi znajoma fryzjerka, zajęło nam to 4 godziny jak nie więcej, chwilami strasznie szczypało w oczy i dusiło. Przez ok. tydzień miałam duży przyliz ale po umyciu włosów skakałam z radości bo efekt był znakomity! Po jakimś czasie jednak włosy odgniatały się od spinania (do pracy muszę mieć związane), stopniowo zaczęły się minimalnie falować, a teraz - po upływie zaledwie ponad miesiąca stwierdzam z żalem, że keratyna się wypłukała. To raczej szybko, prawda? Muszę dodać, że nieźle mi się współpracowało z babydreamem, raz tylko myłam ulubionym kerastase. Grzywkę musiałam układać prostownicą bo nie ma innej rady ale jej to mało szkodziło, natomiast jak czasem "przejechałam" po całości to widziałam zaraz duże zniszczenia i "ubytki" keratyny. Mimo wszystko zakochałam się w tym zabiegu i mam zamiar go powtarzać, nawet co miesiąc, bo takiego komfortu nic innego mi nie zapewni (miałam taki przypadek, że na wyjazd zapomniałam wziąć suszarki. normalnie to byłaby katastrofa, a tak - zero problemu). Moje włosy były wcześniej bardzo zniszczone i sianowate; po encanto wyglądały po prostu zdrowo i naturalnie. A następnym razem wierzę, że będzie bardziej długotrwały efekt, bo było dużo "niedoróbek", np. temp. prostownicy za niska (ok.210) i po prostu brak doświadczenia. Załączam zdjęcia, 1. koszmar po samej suszarce; 2. po encanto. Tak btw, mam niefarbowane włosy, poradzicie mi jakąś zmianę? rozjaśnić? pasemka? pozdrawiam
Pięknie
Faktycznie- niższa temperatura może być powodem, dla którego keratyna się szybciej wypłukała. Długość zabiegu zależy od wielu czynników m.in częstości myca włosów itp.

Co do zmiany koloru - nie, nie i jeszcze raz nie. Aktualnie własny kolor jest najbardziej trendy i chyba długo tak pozostanie! Bardzo dużo osób zapuszcza swój naturalny kolor od pewnego czasu - i często się widzi blogerki czy gwiazdy które mają połowe ciemnego odrostu a końcówki są rozjaśnione.
Niestety, ale ja farbom mówię zdecydowane nie.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-09-28, 10:40   #4115
edytka8787
Rozeznanie

Ninka sliczny efekt
Stary 2010-09-28, 11:32   #4116
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez marta0078 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie prostowania grzywki. Mam długą prostą grzywę i boję się że będzie mi bardzo drażniła oczy przy prostowaniu a nie mogę jej wywinąć w żaden sposób bo jak znam swoje włosy to już mi tak zostanie Czy któraś tak robiła? Czy myślicie że dam radę sama? Mam włosy do ramion i mocno wycieniowane więc nie ma ich za wiele, a ja nikomu nie ufam I jeszcze jedno czy myślicie że te odżywki mogą być ba wiem że fajnie odbijają włosy od nasady więc mogą zniwelować efekt przylizu i chyba nie mają SLS?!
Z góry dziękuje za info
Mało która odżywka ma SLS, on jest raczej w szamponach.
Z odżywkami chodzi o to żeby nie miały silikonów, bo szampon bez SLS ich nie zmyje, a taki jest wskazany po prostowaniu włosów keratyną. A nie zmyte silikony po jakimś czasie strasznie obciążają włosy, szybciej się przetłuszczają, po umyciu ma się efekt niedomytych włosów.
Te odżywki które wymieniłaś niestety mają silikony.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Robiłam zabieg w zeszły weekend i mimo iż włosy są pięknie wygładzone i lśniące, to nie są proste, więc nadal muszę je prostować. Myję włosy Babydreamem i nakładam po nim Waxa latte, na koniec spryskuję włosy keratyną z mazideł, bo strasznie niekomfortowy jest ten szampon dla mnie, a bez odżywki włosy robią się splątane po nim jak dready. Jaki inny szampon byście mi poleciły bez tego chlorku sodu? I czy mogę stosować szampon z SLS bo przed prostowaniem używam normalnie sprayu termoochronnego i obawiam się że Babydream sobie z nim nie poradzi, a nie wyobrażam sobie prostować włosów "na żywca", bez żadnej ochrony?
Czy ktoś mi coś doradzi?

Bo jeśli nie to będę zmuszona pielęgnować włosy tak samo jak przed zabiegiem, czyli szampon z SLS + WAX
Stary 2010-09-28, 11:57   #4117
starlit
catch me if I fall.

czy ktoras z Was zaobserwowala wzmożone wypadanie wlosow po zabiegu keratynowym?
Stary 2010-09-28, 13:37   #4118
Caramella
Wtajemniczenie

ja nie
who we wish we could be
who we want to be with

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline  
Stary 2010-09-28, 16:23   #4119
Niunia1982
Przyczajenie

Witam
Starlit mi tez wypadlo mnostwo wlosow po pierwszym umyciu ale teraz jest juz ok.
Tak jak obiecalam wstawiam fotki po umyciu
1. Wlosy umyte po 80godz nie tak jak mialam umyc po 72godz bo nie mialam jak, dodatkowo suszone wiatrem
2. Wlosy wyschniete samoistnie, nie sa calkowicie proste ale sa po prostu nieziemskie w dotyku i w wygladzie
3. Wlosy suszone suszarka, ujarzmione i prawie proste

Jestem bardzo zadowolona z efektu i napewno zabieg powtorze
Niunia1982 jest offline  
Stary 2010-09-28, 16:48   #4120
sorina
Zakorzenienie

Ile kosztuje keratyna u Katarzyny?
sorina jest offline  
Stary 2010-09-28, 18:02   #4121
nina_nina_nina
Przyczajenie

Dzięki za porady No cóż, całe życie nie farbowałam włosów, więc teraz pewnie też je zostawię . Kolor mam w rzeczywistości trochę ciemniejszy, taki mysi, wkurza mnie trochę, ale macie rację -raczej zostawię.

Co do wypadania, to nie zauważyłam różnicy, widzę tylko, że rosną jak szalone po encanto - końcówki tak się nie wycierają i nie strzępią - moje niedługo dobiją do 60cm!

U Katarzyny czy też u jej męża płaciłam 245zł wysyłka gratis. Widzę, że na allegro nieźle sobie radzą, encanto idzie jak szalone.

Marta0078, ja robiłam zabieg z prostą grzywką za brwi, siedziałam z preparatem pochylając głowę, żeby nie dotykała skóry -niezbyt to jest komfortowe ale da się zrobić, no i nic się nie podwija. Oczy łzawiły ale krótko. Powodzenia!

Edytowane przez nina_nina_nina
Czas edycji: 2010-09-28 o 18:04
nina_nina_nina jest offline  
Stary 2010-09-28, 19:41   #4122
sorina
Zakorzenienie

Dziś pojawiła się aukcja od Katarzyny 235 zł w tym 10 zł przesyłka
http://allegro.pl/encanto-do-brasil-...250440233.html

Adam ma 10 zł drożej ale zamówiłam od niego Chyba też tu zagląda bo napisał mi tak:

Witam

Dziękuję za udział w aukcji.
Zamawiam z USA, od tego samego człowieka co ta niby „firma”, na takich samych warunkach, ten sam produkt, ta firma nie ma wyłączności. (ta firma to jedna z wizażanek, nawet wiem która J)
sorina jest offline  
Stary 2010-09-28, 19:42   #4123
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marta0078 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno czy myślicie że te odżywki mogą być ba wiem że fajnie odbijają włosy od nasady więc mogą zniwelować efekt przylizu i chyba nie mają SLS?!
Z góry dziękuje za info
Ta pierwsza jest ok, ta druga może być ciężka do zmycia szamponem bez SLES (zawiera silikony i wydaje się mocno powłokotwórcza). A tak w ogóle, to o tym już byłą mowa- SLS to DETERGENT i raczej nie umieszcza się go w odżywkach
weegirl jest offline  
Stary 2010-09-28, 20:54   #4124
aagusiaa88
Zakorzenienie

Hej, mam pytanie. czy ktoras sie odwazyla na krotszy odstep niz 2 tyg. jesli chodzi o farbowanie? bo wlasnie chce zafarbowac wlosy i musze poprawiac keratyne, wiec chcialabym ja szybciej nalozyc
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2010-09-28, 20:57   #4125
estre
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was zaobserwowala wzmożone wypadanie wlosow po zabiegu keratynowym?
Ja. Bardzo wzmożone.
Ale dopiero po miesiącu od nałożenia keratyny i w międzyczasie były farbowane. Więc może od farby...
Stary 2010-09-28, 21:01   #4126
Caramella
Wtajemniczenie

a mi dzisiaj mija miesiac od nalozenia keratyny i wlosy sa dalej super za niedlugo musze zafarbowac, ciekawe co bedzie
who we wish we could be
who we want to be with

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline  
Stary 2010-09-28, 21:21   #4127
starlit
catch me if I fall.

Cytat:
Napisane przez sorina Pokaż wiadomość

Adam ma 10 zł drożej ale zamówiłam od niego Chyba też tu zagląda bo napisał mi tak:

Witam

Zamawiam z USA, od tego samego człowieka co ta niby „firma”, na takich samych warunkach, ten sam produkt, ta firma nie ma wyłączności. (ta firma to jedna z wizażanek, nawet wiem która J)
ale jaja
Cytat:
Napisane przez estre Pokaż wiadomość
Ja. Bardzo wzmożone.
Ale dopiero po miesiącu od nałożenia keratyny i w międzyczasie były farbowane. Więc może od farby...
ehh
moja keratyna (niestety kupiona u jaysona przed afera) stoi u mnie na półce, ale chyba sie jej pozbede... bo to juz ktoras z kolei taka opinia, boje sie, ze to po encanto
Stary 2010-09-28, 21:35   #4128
Jennifer85
Zakorzenienie

Ja mysle,ze to tak jak z kazdym produktem kazde reaguje innaczej. Jednym po Nisim Fast wypadaja wlosy innym nie itd...

Mnie ciagle kusi ta keratyna, dobrze, ze nie mam narazie kasy :P

Jennifer85 jest offline  
Stary 2010-09-29, 06:06   #4129
estre
Zakorzenienie

Cytat:
ale jaja

ehh
moja keratyna (niestety kupiona u jaysona przed afera) stoi u mnie na półce, ale chyba sie jej pozbede... bo to juz ktoras z kolei taka opinia, boje sie, ze to po encanto
Ja mimo wszystko chcę zrobić Encanto jeszcze raz. Nie mam tylko czasu ostatnio.
Już mi się wypłukało niestety
Stary 2010-09-29, 07:47   #4130
starlit
catch me if I fall.

Cytat:
Napisane przez Jennifer85 Pokaż wiadomość
Ja mysle,ze to tak jak z kazdym produktem kazde reaguje innaczej. Jednym po Nisim Fast wypadaja wlosy innym nie itd...
tak, wiem o tym, ale ja mam dosc rzadkie wlosy, wiec podwojnie sie trzese nad nimi po prostu
Stary 2010-09-29, 08:06   #4131
Jennifer85
Zakorzenienie

Cytat:
tak, wiem o tym, ale ja mam dosc rzadkie wlosy, wiec podwojnie sie trzese nad nimi po prostu
Ja mam w miare geste i mi nie wypadaja raczej ale tez sie nad nimi trzese Wiec Cie rozumiem

Jennifer85 jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:40   #4132
Ehinokokus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sorina Pokaż wiadomość

Witam

!!!!!!!!!
Tam jest moje zdjęcie!!!!
Nie wyraziłam zgody na publikację.
Za wykorzystywanie czyichś zdjęć trzeba płacić! a nie kraść i korzystać.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:42   #4133
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez Ehinokokus Pokaż wiadomość
!!!!!!!!!
Ja bym to zgłosiła...

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:42   #4134
dottoressa
Zakorzenienie

Cytat:
!!!!!!!!!
no co za prostaki

ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:43   #4135
sorina
Zakorzenienie

Cytat:
!!!!!!!!!
Mówisz o tej stronie Kaśki? Ja się zastanawiam jak to jest z tym zamawianiem z USA , bo ten Adam mówi ze on zamawia i nie ma problemów
sorina jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:44   #4136
Ehinokokus
Zadomowienie

Już napisałam prośbę o usunięcie... to przechodzi ludzkie pojęcie.
Trzeba mieć prawa autorskie, albo odpowiedni kwit, żeby korzystać z cudzych zdjeć.

Na aukcji Sorina

Edytowane przez Ehinokokus
Czas edycji: 2010-09-29 o 08:46
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:45   #4137
dottoressa
Zakorzenienie

tak w ogóle wątpię, żeby ta Kaśka była firmą założę się, że się nie rozlicza

ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline  
Stary 2010-09-29, 08:51   #4138
Ehinokokus
Zadomowienie

To trzeba napisać tu i tam... kto się podejmie?
Historii z allegro się tak łatwo nie wymaże....

Oczywiście można kupić PEWNE encanto za granicą ok. 140zł (bez przesyłki) :

http://health-beauty.shop.ebay.com/H...=p3286.c0.m282

Przepis prawny:
1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości
lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 3.

Edytowane przez Ehinokokus
Czas edycji: 2010-09-29 o 08:56
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-09-29, 10:03   #4139
Niunia1982
Przyczajenie

Witam prawie od rana
Mam pytanko odnosnie keratyny, nastepnym razem planuje z siostra sobie zrobic ten zabieg, ona mieszka w niemczech i ma mozliwosc kupic zestawu keratynowego na ebayu znalazlysmy taki zestaw http://cgi.ebay.de/BRAZILIAN-KERATIN...item2a0a80fc5c

Prosze zobaczcie czy ta firma moze byc bo zalezy nam na czasie
Pozdrawiam
Niunia1982 jest offline  
Stary 2010-09-29, 11:10   #4140
Kapisz
Raczkowanie

http://cgi.ebay.pl/Brazilian-Keratin...item3ef99df5a9

a nie możesz kupić od tego?
Tamtej firmy żadna z nas nie zna, ale jak się na nią zdecydujesz to daj znać jakie są efekty
Kapisz jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości