Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-29, 10:10   #4441
anwen
Zadomowienie

GG do anwen
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez dagamarka Pokaż wiadomość

Te wszystkie produkty napewno można stosowac i dodatkowo jeszcze keratyne do nich dorzucić ...?
a czytałam duzo wątku ale nie mogę dalej wyczaić co to sls pod jakim hasłem kryje się na szmponach??
sls- sodium lauryl sulphate- bardzo silny detergent, który może (ale wcale nie musi) podrażniać skórę. Częściej spotyka się SLES- Sodium laureth sulfate, który też jest dosyć silnym detergentem. Ja po encanto unikałam obydwu.

DMkAnia Pozdrawiam

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012

Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline  
Stary 2010-10-29, 15:29   #4442
dagamarka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
sls- sodium lauryl sulphate- bardzo silny detergent, który może (ale wcale nie musi) podrażniać skórę. Częściej spotyka się SLES- Sodium laureth sulfate, który też jest dosyć silnym detergentem. Ja po encanto unikałam obydwu.

DMkAnia Pozdrawiam
Wielkie dzieki a mozesz jeszcze podac co do skladu w odzywkach czego unikac??
jaka nazwa.....
dagamarka jest offline  
Stary 2010-10-29, 17:05   #4443
pszczola2000
Rozeznanie

w odżywkach nie ma czego unikać. Ogólnie unikać soli i chloru. (wypłukuje keratynkę)

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline  
Stary 2010-10-29, 17:42   #4444
sorina
Zakorzenienie

Dziewczyny pomocy. Właśnei umyłam włosy i miałam robić zabieg encanto wlałyśmy płyn prostujący do miseczki a on jest rzadki jak woda Zostało mi jeszce z poprzedniego zabiegu trochę tego płynu wlałam żeby sprawdzić konsystencję i te jest taki kremowy.
Coś nei tak jest z tym płynem?? on nie powinien byc taki rzadki???
Nie wiem czy mam ryzykowac i robić
sorina jest offline  
Stary 2010-10-29, 18:51   #4445
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sorina Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy. Właśnei umyłam włosy i miałam robić zabieg encanto wlałyśmy płyn prostujący do miseczki a on jest rzadki jak woda Zostało mi jeszce z poprzedniego zabiegu trochę tego płynu wlałam żeby sprawdzić konsystencję i te jest taki kremowy.
Coś nei tak jest z tym płynem?? on nie powinien byc taki rzadki???
Nie wiem czy mam ryzykowac i robić
Ja tez mialam takie konsystencje i lepiej jest nakladac z butelki tym dziubkiem , bo tym grzebyliem wszystko sie leje
Stary 2010-10-29, 18:51   #4446
pszczola2000
Rozeznanie

wiesz co... przypomnij sobie swój zabieg z wiosny. Jaki wtedy był płyn? Wg mnie ten kremowy "stary" chyba się po prostu zastał. Z tego co pamietam ten płyn był taki wodnisty każdy sie dziwił temu że tak ekonomicznie to wychodzi.

ja bym sprobowała na Twoim miejscu a jak nie to zmieszaj ze starym;p;p

ps. dobrze wstząsałaś butelką? dobrze go wyieszałas przed wylaniem?

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2010-10-29, 19:15   #4447
sorina
Zakorzenienie

Tak wstrząsnęłam. On ajest naprawdę rzadki :/ Właśnie robimy mamie Ona ma kręcone dość mocno Zobaczymy czy wyjdzie
sorina jest offline  
Stary 2010-10-29, 19:25   #4448
pszczola2000
Rozeznanie

pisz pisz, może bedzie dobrze

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2010-10-29, 19:29   #4449
sorina
Zakorzenienie

Podejrzane to jest :/ Tamten wydawał mi się dobry bo był taki perłowy Konsystencja była jednakowa a to wygląda jakby wlał ktoś do niego wody jest to takie nierównomierne. Może przeterminowane
sorina jest offline  
Stary 2010-10-29, 20:26   #4450
dagamarka
Przyczajenie

mam silnie krecone włosy we wtorek prostowanie mam nadzieje że cud sie stanie i beda proste
Mam jeszcze pytanie bo bardzo sie boje że keratyna sie wypłucze i napiszcie jaka jest fachowa nazwa składu odżywek czego unikać...
Chce żeby było idealnie

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

ten skład odzywki jest ok??
Skład: Rosewater, Dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Silk Amino Acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.
dagamarka jest offline  
Stary 2010-10-29, 20:34   #4451
pszczola2000
Rozeznanie

sprawdzałaś date ważności? Nie wiem trudno mi ocenić czy jakiś duszek CI dolał tam wody czy nie ;p;p już mleko rozlane bo już mamie chyba nałożyłas ;p

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2010-10-29, 20:43   #4452
sorina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
sprawdzałaś date ważności? Nie wiem trudno mi ocenić czy jakiś duszek CI dolał tam wody czy nie ;p;p już mleko rozlane bo już mamie chyba nałożyłas ;p
Ale tam nie ma daty ważności. Mamie już zrobiłam. Wyszło ok . Ona ma krótkie włosy ale górą są dłuższe i jak jej fryzjer ułożył to było ok ale sama nigdy ich nie układała i masakra była bo każdy włos w inną stronę. Fajny efekt wyszedł bo włosy same się łądnie ukłądają już po samym suszeniu Ja z siostrą zrobimy sobie w poniedziałek chyba
sorina jest offline  
Stary 2010-10-29, 21:37   #4453
pszczola2000
Rozeznanie

no to good ja się zastanawiam czy kupować ponownie encanto, kusi mnie bo wlosy nadal mam proste (nie wrocily do poprzedniego stanu) ale pusza sie ;( i chyba by tylko od połowy włosia nałożyła keratynke, zastanawiam się bo jeszcze chce kupić saune do włosów i robić parówke 2x w tygodniu, i ciekawi mnie czy to keratynie nie zaszkodzi.... ???

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2010-10-30, 00:10   #4454
aniser
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
ja kupilam drugie opakowanie babydreama i ono wyglada troche inaczej, ma biala a nie zolta nakretke i po nim moje wlosy sa super po tamtym z zolta nakretka mialam wlosy niedomyte, tluste u nasady zaraz po myciu a po tym sa swiezutkie

dzisiaj mam 2 miesiace od zabiegu wlosy zaczynaja sie leciutko puszyc, szczegolnie grzywka bo obcielam ale i tak sa proste, musze je jedynie po suszeniu wygladzic lekko prostownica ale tylko gorna warstwe ktora jest krotka bo wycieniowalam wlosy.
Oooo, to dobre wiesciDziekuje Musze koniecznie sprawdzic jaka wersje mam,ale cos czuje,ze te ze stara nakretka... jesli tak to chyba zaryzykuje i zakupie jeszcze jedna butelke,ale z bialym zamknieciem...
Stary 2010-10-30, 13:07   #4455
azimi
Przyczajenie

Dziewczyny moze to nie odpowiednie miejsce ale Wy wiecie najwiecej....
Slyszalam cos o zabiegu nakladania keratyny na wlosy krecone (taka maseczka) gdzie nie ma efektu prostych wlosow. Keratyna utrzymuje sie wtedy na wlosach do 6 myc a sa podobno wtedy mniej puszace.
Cena zabiegu w dosc drogim salonie to podobno okolo 100-120zł.

Czy ktoras z was wie cos wiecej na ten temat?
azimi jest offline  
Stary 2010-10-30, 14:55   #4456
edytka8787
Rozeznanie

Dziewczyny jak dlugo utrzymuje sie efekt ulizania na wlosach? Bo mnie troche wkurza to ;/ A co robicie zeby wlosow bylo wiecej objetosciowo , bo po tym encanto jest malutko bardzo . Umylam dzis grzywke szampnem z sls zeby trosche sie wyplukalo , doradzcie cos
Stary 2010-10-30, 15:58   #4457
norway
Raczkowanie

Cytat:
Podejrzane to jest :/ Tamten wydawał mi się dobry bo był taki perłowy Konsystencja była jednakowa a to wygląda jakby wlał ktoś do niego wody jest to takie nierównomierne. Może przeterminowane
poczta paczek nie dogrzewa, więc może to po prostu z zimna. ja mam np bardzo zimno w łazience i wiekszość moich kosmetyków wygląda jak gluty albo rzadka galaretka
Stary 2010-10-30, 16:02   #4458
sorina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez norway Pokaż wiadomość
poczta paczek nie dogrzewa, więc może to po prostu z zimna. ja mam np bardzo zimno w łazience i wiekszość moich kosmetyków wygląda jak gluty albo rzadka galaretka
To nie przez to na 100 % bo przesyłkę mam już z miesiąc w domu . Nowe buteleczki stały w tej samej temperaturze co te nowe.
Wypróbuję to jeszcze na siostrze :p Włosy mam prawie do pasa więc szkoda żeby coś się z nimi stało
sorina jest offline  
Stary 2010-10-31, 21:13   #4459
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
To nie przez to na 100 % bo przesyłkę mam już z miesiąc w domu . Nowe buteleczki stały w tej samej temperaturze co te nowe.
Wypróbuję to jeszcze na siostrze :p Włosy mam prawie do pasa więc szkoda żeby coś się z nimi stało

ooooo losie!!! Biedna ta Twoja rodzina ;p;p;p
ja ma chrapkę ponownie na keratynę, ale korci mnie kupienie tej sauny do włosów, nie wiem czy to nie sprzeczność będzie...

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2010-10-31, 22:49   #4460
sweetnusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dagamarka Pokaż wiadomość
Dziekuje ,a co to są te sls??
W szamponach musisz unikać SLS-ów.. jesli chodzi o odzywki to zwracaj uwage na skład.. Chodzi o to zeby nie zawierały silikonów rozpuszczalnych tylko przez sulfaty...
ponizej masz link z najpopularniejszymi silikonami stosowanymi w kosmetykach...

http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...4&postcount=16
Ja osobiscie polecam fructis ta bez silikonów i kallos

A tak w ogole prośba do dziewczyn które niedawno natknęły się na tenmat encanto i mają zamiar go wypróbować, żeby przeczytały najpierw cały wątek...

Edytowane przez sweetnusia
Czas edycji: 2010-10-31 o 22:54
sweetnusia jest offline  
Stary 2010-11-01, 00:09   #4461
Milky_quartz
Zadomowienie

Jak ja Wam zazdroszczę, że na Was to działa.. u mnie było tak: pierwsze wrażenie - zachwyt, osłupienie, zdrowo wyglądające proste włosy przy samym suszeniu. Wszystko wykonałam zgodnie z instrukcją, używałam tylko szamponu babydream. Po tygodniu stwierdziłam, że zrobiłam wielki błąd decydując się na ten zabieg.. włosy i tak musiałam prostować, bo wychodziły mi jakieś dziwne skręty na końcówkach.. Przestały zdrowo wyglądać, zrobiły sie okropne w dotyku, przylizane (patrząc teraz na zdjęcia stwierdzam, że wyglądałam jak topielica, a włosów mam dużo), przetłuszczały mi się tak sZybko, że zamiast co drugi dzień musiałam myć codziennie, a co gorsza, nie chciały się dobrze wyprostować, co wyprostowałam to wracał skręt, tak jakbym sobie tym zabiegiem utrwaliła fale!! Aha no i puszyły się strasznie, rozdzielały w strąki, po prostu same negatywy. Widocznie nie są mi dane piękne, lśniące, proste włosy Po miesiącu tak się wkurzyłam, że zaczęłam używać zwykłych szamponów żeby to cholerstwo wypłukać. Teraz jestem od nowa "szczęśliwą" posiadaczką mega podatnych, falowanych włosów, no i widać nie rozstanę się z prostownicą jeszcze długo. Trudno Moje marzenie o prostych włosach zaraz po umyciu, bez suszenia, nigdy się nie spełni. pozdrawiam
Milky_quartz jest offline  
Stary 2010-11-01, 10:10   #4462
Papryczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Milky_quartz Pokaż wiadomość
Jak ja Wam zazdroszczę, że na Was to działa.. u mnie było tak: pierwsze wrażenie - zachwyt, osłupienie, zdrowo wyglądające proste włosy przy samym suszeniu. Wszystko wykonałam zgodnie z instrukcją, używałam tylko szamponu babydream. Po tygodniu stwierdziłam, że zrobiłam wielki błąd decydując się na ten zabieg.. włosy i tak musiałam prostować, bo wychodziły mi jakieś dziwne skręty na końcówkach.. Przestały zdrowo wyglądać, zrobiły sie okropne w dotyku, przylizane (patrząc teraz na zdjęcia stwierdzam, że wyglądałam jak topielica, a włosów mam dużo), przetłuszczały mi się tak sZybko, że zamiast co drugi dzień musiałam myć codziennie, a co gorsza, nie chciały się dobrze wyprostować, co wyprostowałam to wracał skręt, tak jakbym sobie tym zabiegiem utrwaliła fale!! Aha no i puszyły się strasznie, rozdzielały w strąki, po prostu same negatywy. Widocznie nie są mi dane piękne, lśniące, proste włosy Po miesiącu tak się wkurzyłam, że zaczęłam używać zwykłych szamponów żeby to cholerstwo wypłukać. Teraz jestem od nowa "szczęśliwą" posiadaczką mega podatnych, falowanych włosów, no i widać nie rozstanę się z prostownicą jeszcze długo. Trudno Moje marzenie o prostych włosach zaraz po umyciu, bez suszenia, nigdy się nie spełni. pozdrawiam
a jaką prostownice używałaś?

Papryczkaa jest offline  
Stary 2010-11-01, 10:44   #4463
aniser
Zakorzenienie

No i niestety- okazalo sie,ze mam nowego Babydream'a, tego z biala nakretka, ktory to niestety nie domywa mi wloskow Takze pozostanie mi szukac dalej szamponu, ktory nie zniszczy efektow keratyny,a i sprawi,ze dzien po myciu moje wlosy nie beda wygladaly jakbym wylala na nie butelke oleju slonecznikowego

Stad moje pytanko-czy ktoras z Was uzywa szamponu L'bioticy- Biowax?
On ma w skladzie cos takiego:
Sodium Cocoamphacetate Glycerin (and) Lauryl Polyglucose (and) Sodium Cocoyl Glutamate (and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Cocoamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate

Gorsze to to niz zwykly SLS czy raczej lepsze? Bo ja calkiem zglupialam
Stary 2010-11-01, 11:09   #4464
dagamarka
Przyczajenie

sweetnusia wielkie dzieki nie mogę sie doczekac czy moje włoski się wyprostują ale warto spróbować
dagamarka jest offline  
Stary 2010-11-01, 11:17   #4465
Caramella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
No i niestety- okazalo sie,ze mam nowego Babydream'a, tego z biala nakretka, ktory to niestety nie domywa mi wloskow Takze pozostanie mi szukac dalej szamponu, ktory nie zniszczy efektow keratyny,a i sprawi,ze dzien po myciu moje wlosy nie beda wygladaly jakbym wylala na nie butelke oleju slonecznikowego
a mi wlasnie ten nowy babydream z biala nakretka domywa wlosy i sa mega czyste, a po tym zoltym mialam olej przy nasadzie a najlepsze jest to, ze one maja ten sam sklad
who we wish we could be
who we want to be with

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline  
Stary 2010-11-01, 12:36   #4466
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Czy po prostowaniu keratynowym moge myć włosy szamponem Mypa aloe vera ? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...na-koncach.htm
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline  
Stary 2010-11-01, 13:48   #4467
mourie
Zakorzenienie

U mnie po 3 miesiącach nie ma żadnego efektu po kreatynie, za to końcówki są w mega opłakanym stanie. Co najlepsze - nie suszę suszarką, ani nie prostuję od trzech miesięcy.
Nie zmienia to faktu, że na wiosnę zabieg powtórzę. Tym razem jednak postaram się przed zabiegiem obciąć wysuszone, zniszczone końcówki i nie robić zabiegu od czubka głowy tylko 5-10 cm niżej. Mam dość długie włosy, więc myślę, że następnym razem będzie ok
mourie jest offline  
Stary 2010-11-01, 14:52   #4468
Milky_quartz
Zadomowienie

Papryczka, nie pamiętam nazwy, kupowałam specjalnie do zabiegu taką, która nagrzewa się do 230 stopni.
Milky_quartz jest offline  
Stary 2010-11-01, 17:16   #4469
edytka8787
Rozeznanie

dziewczyny , a czemu tak sie dzieje , ze po encanto prawie wcale wlosy nie wypadaja moge policzyc na jednej rece co wypadna takze tj wielki plus, ale nie radze robic od glowy , bo ja mam strasznie ulizane czekam az mnie to zejdzie , tez tak planuje zrobic nastepnym razem od polowy, ale zobaczymy takze ma to swoje plusy i minusy
Stary 2010-11-01, 18:17   #4470
_paula_20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez edytka8787 Pokaż wiadomość
dziewczyny , a czemu tak sie dzieje , ze po encanto prawie wcale wlosy nie wypadaja moge policzyc na jednej rece co wypadna takze tj wielki plus, ale nie radze robic od glowy , bo ja mam strasznie ulizane czekam az mnie to zejdzie , tez tak planuje zrobic nastepnym razem od polowy, ale zobaczymy takze ma to swoje plusy i minusy
ja tez tak miałam że po zabiegu włosy przestały mi praktycznie wypadać, może kilka podczas mycia i czesania a przed wypadały strasznie. teraz jestem 3 miesiące po zabiegu i włosy wypadają mi okropnie;/ używam cały czas szamponu Hipp (po babydreamie miałam łupież) odżywek z Isany i dodaję do niej keratynę hydrolizowaną,jeszcze widzę na włosach efekt zabiegu, są bardzo błyszczące i wyglądają zdrowo ale już zaczynają się puszyć a po myciu muszę je wyprostować ale trzymają się proste cały dzień, nie tak jak kiedyś a nie używam niczego to utrwalania.
jedyny minus to to że znów zaczynają okropnie wypadać, po ostatnim myciu naprawdę jestem przerażona...
co do efektu przylizu to minie na pewno, u mnie po około 2 tyg było już ok

Happiness is a choice. And it's free. Play on.
_paula_20 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości