Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-12-30, 14:33   #4861
rabbitka
Rozeznanie

Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cześć Dziewczyny, mam ten specyfik od scott'a cornwall'a w domu jeszcze nie stosowałam daje skład dla zainteresowanych.
Str8 forward extra conditioning

Straightening Gel Aqua, ammonium hydroxide, ammonium thioglycolate, hydroxyethylcellulose, PEG-75 lanolin, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed collagen, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed wheat protein, benzyl alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, sodium gluconate.

Keratin protein aqua, hydrolyzed keratin, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, glycerin, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed collagen, citric acid, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed wheat protein, parfum, hydroxyprpyltrimonium honey, benzyl alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, Limonene, Citronellol.

Fixing Cream aqua, sodium bromate, PEG-40 hydrogenated castor oil, polysorbate 20, xantham gum,disodium phosphate, benzyl alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, glycerin, lamium album leaf extract, potassium sorbate, sodium benzoate, chanomillia recutita flower extract.
mam nadzieje ze nie zrobiłam nigdzie literówek warte coś to jest? cała procedura w skrócie wygląda tak, że najpierw ten żel prostujący w zależności od kondycji włosów 10 do 20 minut, następnie płukanie letnią wodą 3-6 minut, kolejno nakłada się kreatynę na 10 minut i płukanie 1-3 minuty, następnie trzeba wysuszyć włosy i prostować pasmami (każde pasmo 6 do 12razy) następnie nakłada się krem naprawczy na 10 minut, kolejne płukanie włosów i na koniec kreatyna na minutę. po zabiegu nie powinno się myć, moczyć, wiązać włosów przez kolejne 72h.

18.6.14

rabbitka jest offline  
Stary 2010-12-30, 14:54   #4862
Aaliyah1981
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rabbitka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mam ten specyfik od scott'a cornwall'a w domu jeszcze nie stosowałam daje skład dla zainteresowanych.
Str8 forward extra conditioning

Straightening Gel Aqua, ammonium hydroxide, ammonium thioglycolate, hydroxyethylcellulose, PEG-75 lanolin, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed collagen, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed wheat protein, benzyl alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, sodium gluconate.

Keratin protein aqua, hydrolyzed keratin, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, glycerin, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed collagen, citric acid, hydroxyprpyltrimonium hydrolyzed wheat protein, parfum, hydroxyprpyltrimonium honey, benzyl alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, Limonene, Citronellol.

Fixing Cream aqua, sodium bromate, PEG-40 hydrogenated castor oil, polysorbate 20, xantham gum,disodium phosphate, benzyl alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, glycerin, lamium album leaf extract, potassium sorbate, sodium benzoate, chanomillia recutita flower extract.
mam nadzieje ze nie zrobiłam nigdzie literówek warte coś to jest? cała procedura w skrócie wygląda tak, że najpierw ten żel prostujący w zależności od kondycji włosów 10 do 20 minut, następnie płukanie letnią wodą 3-6 minut, kolejno nakłada się kreatynę na 10 minut i płukanie 1-3 minuty, następnie trzeba wysuszyć włosy i prostować pasmami (każde pasmo 6 do 12razy) następnie nakłada się krem naprawczy na 10 minut, kolejne płukanie włosów i na koniec kreatyna na minutę. po zabiegu nie powinno się myć, moczyć, wiązać włosów przez kolejne 72h.

o fajnie dzieki za wstawienie skladu ..moze niech jeszcze dziewczyny sie wypowiedza .z tego co widze to ty masz ta 2-ga wersje delikatniejsza tak????bo z tego co doczytalam ten produkt wystepuje w 2-ch wersjach jedna do wlosow nie farobwanych, o mocniejszym skrecie (i ta wersja jest silniejsza) ,a 2-ga to ta do wlosow poddanych koloryzacji i to chyba jest ta twoja wersja .A czy napisane jest jaka temeperatura nalezy prostowac?
kurcze teraz tak doczytalam ten opis jak wykonac zabieg ?czyli nie jest on analogiczny do encanto bo z tego co piszesz tutaj prostuje sie wlosy bez preparatu (bo za kazdym razem kazdy kolejny nalozony preparat trzeba splukac?) wiec jak ma wygladac to wbudowanie keratyny ??

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
oooo ciekawa promocyjka :P
tak nielada gratka bo najtansza prostownice znalazlam na ebayu uk i tam kosztuje 49 funtow wiec w bootsie naprawde fajna ta promocja mam nadzieje ,ze jutro jeszcze beda
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI

Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2010-12-30 o 15:04
Aaliyah1981 jest offline  
Stary 2010-12-30, 15:01   #4863
rabbitka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
o fajnie dzieki za wstawienie skladu ..moze niech jeszcze dziewczyny sie wypowiedza .z tego co widze to ty masz ta 2-ga wersje delikatniejsza tak????bo z tego co doczytalam ten produkt wystepuje w 2-ch wersjach jedna do wlosow nie farobwanych, o mocniejszym skrecie (i ta wersja jest silniejsza) ,a 2-ga to ta do wlosow poddanych koloryzacji i to chyba jest ta twoja wersja .A czy napisane jest jaka temeperatura nalezy prostowac?

-----
tak mam tą łagodniejszą wersje, co do temperatury w ulotce napisane jest jedynie, żeby prostować na najniższej gdyż zbyt wysoka może zniszczyć włosy

18.6.14

rabbitka jest offline  
Stary 2010-12-30, 16:26   #4864
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
od 2tyg stosuje ten wax, bo nie zawiera sls
zobaczymy czy lepsiejszy
http://www.wax-sklep.pl/virtuemart.h...category_id=30
ja stosuję wax latte i jestem zadowolona
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline  
Stary 2010-12-30, 16:37   #4865
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

mogła by mi któras z was powiedzieć ile procent formahelydu(przepraszam za błąd w pisowni) ma ecanto?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-01-01, 13:17   #4866
Niunia1982
Przyczajenie

HAPPY NEW YEAR 2011 DLA WSZYSTKICH WIZAZANEK
Niunia1982 jest offline  
Stary 2011-01-01, 13:48   #4867
_paula_20
Raczkowanie

witam wszystkich, zaglądam do tego wątku po raz pierwszy od długiego czasu, bo czuję się w potrzebie podzielenia się z Wami moimi spostrzeżeniami mam nadzieję, że być może pomogę komuś rozwiać jakieś wątpliwości co do Encanto.
Mam za sobą jeden zabieg, przeprowadzałam go w sierpniu. Dodam, że włosy mam naturalnie kręcone, cienkie i skłonne do wysuszania. Po zabiegu byłam bardzo zadowolona, mimo iż włosy nie były idealnie proste. Efekt utrzymywał się dość długo. po jakichś 4 miesiącach chciałam powtórzyć zabieg, ale włosy zaczęły mi masowo wypadać, więc zrezygnowałam bo bałam się, że to wina zabiegu i poza tym chciałam przekonać się czy włosy aby na pewno wrócą do swojego poprzedniego stanu.
Tak więc, teraz jestem przekonana, że wypadanie nie miało związku z zabiegiem a z okresem jesienno-zimowym w którym po prostu mój organizm jest słabszy. Obecnie na moich włosach nie mam już keratyny w ogóle i stwierdzam, że włosy powróciły do swojej dawnej "postaci" ale co mnie pozytywnie zaskoczyło, po wyprostowaniu trzymają się cały dzień, bez żadnych "wspomagaczy", kiedyś to było nie do pomyślenia.
W najbliższym czasie mam zamiar znów zrobić prostowanie, bez żadnych obaw.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Happiness is a choice. And it's free. Play on.
_paula_20 jest offline  
Stary 2011-01-01, 15:41   #4868
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

jakie specyfiki stosujecie na końcówki po zabiegu keratynowym ?
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Stary 2011-01-03, 20:13   #4869
reasumujac
Rozeznanie

GG do reasumujac

Dziewczyny a co myślicie o wodzie brzozowej do włosów z Rossmanna? Czytałam sporo pozytywnych opinii o niej. Z tego co patrzyłam to silikonów chyba nie ma w niej tylko zastanawiam się nad tym alkoholem ... Może niech ktoś bardzie zaawansowany rzuci na to okiem, chociaż szczerze powiedziawszy keratyne mam juz 2 raz nałożoną i wiem że najważniejsze jest unikanie silikonów i SLS a alkohol schodzi jak dla mnie na drugi plan

Skład: Aqua, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Glycerin, Betula Alba Leaf Extract, Betula Alba Juice, Alcohol Denat., Sodium Benzoate, Panthenol, Parfum, Potassium Sorbate, Citric Acid, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, CI 19140

i link na KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=39894&next=1
reasumujac jest offline  
Stary 2011-01-03, 20:21   #4870
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mogła by mi któras z was powiedzieć ile procent formahelydu(przepraszam za błąd w pisowni) ma ecanto?

podbijam

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-01-04, 17:56   #4871
weronikawera
Przyczajenie

Cześć wam
wie może ktoś z was, czy szampon o składzie:
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Urtica Dioica, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid,Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA
może być używany po encanto ?
)

weronikawera jest offline  
Stary 2011-01-04, 20:09   #4872
kuroikaze
Wtajemniczenie

Sodium Laureth Sulfate to właśnie SLS
więc nie powinien

N. ♥
kuroikaze jest offline  
Stary 2011-01-05, 08:47   #4873
xyolax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Sodium Laureth Sulfate to właśnie SLS
więc nie powinien
Sodium Laureth Sulfate to nie SLS tylko SLES. Jest to detergent myjący a nie silikon
Stary 2011-01-05, 09:29   #4874
kuroikaze
Wtajemniczenie

ale taki detergentów nie powinno sie uzywać po encanto. zresztą SLS to tez środek myjący a nie silikon
w każdym razie uzywać sie nie powinno, tylko takie informacje są na pierwszej stronie wątku, nie trudno znaleźć

N. ♥
kuroikaze jest offline  
Stary 2011-01-05, 10:51   #4875
weronikawera
Przyczajenie

dzięki za odpowiedź ;d
weronikawera jest offline  
Stary 2011-01-05, 13:18   #4876
norway
Raczkowanie

wyjaśnię wam, dlaczego nie wolno dotykać skóry głowy preparatem. prostowałam sobie grzywkę, a że mam włosy kręcone od samej góry dotykałam przypadkiem skóry, trochę piekło. po dwóch tygodniach tylko w tym miejscu pojawił się "łupież" - takie duże odpadające płatki skóry. trwał 3 dni i z łatwością można było go wyczesać, ale ja miałam to tylko na fragmencie skóry a ktoś na całości mógłby miec problemy tak więc ostrzegam
Stary 2011-01-05, 17:08   #4877
dknika
Raczkowanie

NA DNIACH PLANUJE ZROBIC prostowanei encanto, boje sie ze sama zrobie tgo nei dokladnie, robila ktoras z was to prostowanie sama na dlugich wlosach ? tzn grubo za ramiona
dknika jest offline  
Stary 2011-01-05, 20:39   #4878
tonik
Raczkowanie

hej dziewczyny! dzisiaj dostalam swoje encanto i dzisiaj tez mam zamiar wykonac zabieg troche sie jednak pogubilam w tym wszystkim. czy mozecie potwierdzic ze dobrze zrozumialam kolejno wykonywane czynnosci?

-najpierw specjalny szampon
-potem treatment (ten straightening tak ? bo drugi jest post-treatment)
- po 15 minutach suszenie, prostowanie.
-po kolejnych 30 minutach znowu mysie wlosow specjalnym szamponem
- potem odzywka z keratyna, ale jaka odzywka ? czy ten post-treatment to jest ta odzywka ?
-potem splukac 50% i wlasnie nie rozumiem co dalej. wszystko od pkt 2 od momentu suszenia, czyli straightening treatment juz nie nakladam ?

prosze o pomoc
tonik jest offline  
Stary 2011-01-06, 13:48   #4879
vizz28
Raczkowanie

GG do vizz28

Cytat:
Napisane przez norway Pokaż wiadomość
wyjaśnię wam, dlaczego nie wolno dotykać skóry głowy preparatem. prostowałam sobie grzywkę, a że mam włosy kręcone od samej góry dotykałam przypadkiem skóry, trochę piekło. po dwóch tygodniach tylko w tym miejscu pojawił się "łupież" - takie duże odpadające płatki skóry. trwał 3 dni i z łatwością można było go wyczesać, ale ja miałam to tylko na fragmencie skóry a ktoś na całości mógłby miec problemy tak więc ostrzegam
O kurczę! To ja już teraz wiem, skąd ten łupież, którego nigdy nie miałam! W niedzielę ufarbowałam włosy 1 raz po encanto (kolor czarny) i teraz lecą mi takie sporawe płaty, też czarne. Zastanawiałam się właśnie, czy to nie łupież, no bo co innego? A tu proszę... Co ciekawe, nie mam tego na całej głowie, bo jak patrzę na skórę pomiędzy włosami na czubku głowy to jest czysta... No tak, tylko jak nie dotknąć skóry podczas zabiegu robiąc to samej...
P.S. U mnie trwa to na pewno dłużej niż 3 dni Na początku sądziłam, że to wina szamponu (Hipp)...
vizz28 jest offline  
Stary 2011-01-06, 14:36   #4880
Lusiek17
Raczkowanie

Witam chciałabym zapytać na ile zabiegów starczy płyn ancanto o pojemności 236 ml na włosy do łopatek, średniej grubości. Aha i orientujecie sie czy zestawy encanto sprzedawane na allegro są oryginalne, kupował juz ktoś?
Lusiek17 jest offline  
Stary 2011-01-06, 18:03   #4881
tonik
Raczkowanie

dziewczyny któras pomoże w związkuz moim powyższym zapytaniem ? chciałabym dzisiaj zrobić zabieg, ale nei jestem do końca wszystkiego pewna. prosżę pomóżcie.
tonik jest offline  
Stary 2011-01-06, 18:23   #4882
marta0078
Raczkowanie

Wczoraj robiłam ponowne ecanto koleżance ale ponieważ moje włosy są jeszcze w porządku wymyśliłam że nałoże samą odżywkę żeby trochę wyprostować końcówki. Umyłam więc włosy szamponem z zestawu, potem nałożyłam odżywkę z odrobiną treatmentu, wysuszyłam, wyprostowałam włosy a dopiero dzisiaj rano umyłam głowę babydreamem. Efekt proste i gładkie włosy jak po ecanto ale bez tego strasznego przylizu Jednym słowem mój eksperyment wypalił
Stary 2011-01-06, 19:44   #4883
tonik
Raczkowanie

a jakiej odżywki używasz ? ten zestaw encanto zawiera 3 produkty wśród nich jest odżywka ? kupiłam encanto i chciałam zastosować, ale nie do końca rozumiem całą procedurę, kilka postów wyżej zamieściłams woje pytanie..

znalazłam odpowiedź na dręczące mnie pytania tutaj: http://anwena.blogspot.com/2010/08/n...lse-false.html

Edytowane przez tonik
Czas edycji: 2011-01-06 o 20:00
tonik jest offline  
Stary 2011-01-06, 23:40   #4884
dknika
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dknika Pokaż wiadomość
NA DNIACH PLANUJE ZROBIC prostowanei encanto, boje sie ze sama zrobie tgo nei dokladnie, robila ktoras z was to prostowanie sama na dlugich wlosach ? tzn grubo za ramiona
??
dknika jest offline  
Stary 2011-01-06, 23:53   #4885
niunka112
Raczkowanie

a ja zrobila i po miesiącu znów mi sie robi siano na końcówkach i kręcone..ale ja codziennie myje głowe co 2 dzień bo muszę tak tak sie przetluszczaja trochę sie zawiodłam ale włosy fajnie były proste 1 tydzień
niunka112 jest offline  
Stary 2011-01-07, 07:32   #4886
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tonik Pokaż wiadomość
dziewczyny któras pomoże w związkuz moim powyższym zapytaniem ? chciałabym dzisiaj zrobić zabieg, ale nei jestem do końca wszystkiego pewna. prosżę pomóżcie.
odżywka jest w zestawie, po to sa 3butelki i to ją nakładasz a później spłukujesz 50%, osuszasz włosy recznikiem suszysz suszarką, prostujesz każde pasmo 6-7razy

Cytat:
Napisane przez dknika Pokaż wiadomość
ja ma włosy mniej wiecej do zapięcia stanika, robiłam już sama kilka razy, nic trudnego. Chyba że ktoś ma mega gęste włosy to się można pogubić ;]

Cytat:
Napisane przez Lusiek17 Pokaż wiadomość
Witam chciałabym zapytać na ile zabiegów starczy płyn ancanto o pojemności 236 ml na włosy do łopatek, średniej grubości. Aha i orientujecie sie czy zestawy encanto sprzedawane na allegro są oryginalne, kupował juz ktoś?
mi 236ml starcza na 3x

na allegro tak są oryginalne, sama kupowałam 2x z all

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2011-01-07 o 07:33
pszczola2000 jest offline  
Stary 2011-01-07, 17:58   #4887
wawrzunka
Przyczajenie

Hej.Ja tez niedługo bedę robić włoski keratyną.Czy moge pofarbować je tydzien przed keratyna jesli bede farbowac szamponetką?
wawrzunka jest offline  
Stary 2011-01-08, 10:45   #4888
Indicolite
Raczkowanie

hejka dziewczyny ja akurat nie robię encanto ale coppola
robiłam drugi raz w salonie (bo sama to bym chyba nie poradziła sobie tego zrobić )

i co się ostatnio dowiedziałam, że salony które to wykonywały w moim mieście już nie mogą stosować produktu coppola bo jest zakazany ze względu na działanie rakotwórcze niektórych wydzielanych przy prostowaniu substancji (nie pamiętam nazwy) - trochę się przeraziłam .... bardziej to pewnie ma neidobre skutki dla frzyjerek bo one robią tego masę a człowiek robi raz na jakiś czas, ale sam fakt ze to tak piecze w oczy świadczy ze chyba za super nie jest

ale efekt i czas który zaoszczędzam na suszenie i układanie włosów powoduje że chyba i tak zrobię sobie następnym razem

a nie wiecie czy na włosy po keratynie można stosować jakieś naturalne olejki ze sklepu BU, celem ich pielęgnacji?
Indicolite jest offline  
Stary 2011-01-08, 11:19   #4889
aladeriva
Przyczajenie

Mam encanto!
wczoraj kupiłam też pędzelek do nakładania i Babydream na później.
Nie mam tylko prostownicy nagrzewającej się do 230 stopni.

prostownica musi być tak bardzo rozgrzana?
bo mam tylko taką do 200 stopni..
aladeriva jest offline  
Stary 2011-01-08, 17:29   #4890
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aladeriva Pokaż wiadomość
Mam encanto!
wczoraj kupiłam też pędzelek do nakładania i Babydream na później.
Nie mam tylko prostownicy nagrzewającej się do 230 stopni.

prostownica musi być tak bardzo rozgrzana?
bo mam tylko taką do 200 stopni..
Do prostowania keratynowego używałam mojej starej poczciwej Rowenty nagrzewającej się do 200 stopni i jestem bardzo zadowolona z efektu
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości