Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-25, 20:49   #1441
Gonia
Zakorzenienie

Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

piszecie tu o temp.prostowania...
ja, jak wczesniej pisałam, prostowałam włoski właśnie 200 C i mi średnio wyszło, może właśnie ta keratyna nie wprasowała się we włosy

Njagorsze jest to, że wydaje mi się, że falują mi się jeszce bardziej niż przed zabiegiem

Teraz pożycze prostownicę z 230 C i zobaczymy....

Pewnie wszystko zalezy od rodzaju włosa.... to tak jak z cerami.... jedne można smażyć na słońcu i efekt jest super (typ południowy) , inne dostaną 10 minut ostrego słoneczka i już jest maślanka grana

Gonia jest offline  
Stary 2010-05-25, 22:25   #1442
Ehinokokus
Zadomowienie

Z keratyną radzę zrobić raz a porządnie! 230 stopni to temperatura zabiegu.
Zgodzę się, że prostowanie w takiej temp. gołych włosów jest dla nich zabójcze. Co innego w przypadku wprasowywania keratyny.
Inne temperatury? ja nie polecam, można zrobić na własną odpowiedzialność, a później narzekać, ze jest nie tak jak chcieliśmy.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-05-26, 08:35   #1443
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Ehinokokus Pokaż wiadomość
Zgodzę się, że prostowanie w takiej temp. gołych włosów jest dla nich zabójcze. Co innego w przypadku wprasowywania keratyny.
Inne temperatury? ja nie polecam, można zrobić na własną odpowiedzialność, a później narzekać, ze jest nie tak jak chcieliśmy.
O to mi cały czas chodziło Choc w instrukcji jaka miałam były małe widełki ... że temperatura 215-23- st C
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-05-26, 08:50   #1444
Emilcia_1616
Zakorzenienie

okazalo sie ze moja GA.MA ma tylko 200;/ kurde, myslalam ze ma 210 przynajmniej, na nastepny zabieg planowany jest pod koniec czerwcam czyli po uplywie ponad 2 miesiecy. na wakacje chce miec proste bez suszenia bede musiala poszukac mocniejszej prostownicy....

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline  
Stary 2010-05-26, 08:52   #1445
Neni1984
Zakorzenienie

A robicie coś z tą odżywką z zestawu? W porównaniu do płynu prostującego poszło mi jej b. mało i zastanawiam się, czy mogę czasami użyć jej w niewielkich ilościach jako odżywkę wygładzającą? Wczoraj po umyciu i osuszeniu włosów delikatnie przejechałam tą odżywką po włosach i wysuszyłam suszarką i dziś włosy są rewelacyjne - takie gładkie i miękkie. Nie zaszkodzę włosom w ten sposób??
Neni1984 jest offline  
Stary 2010-05-26, 09:25   #1446
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
A robicie coś z tą odżywką z zestawu? W porównaniu do płynu prostującego poszło mi jej b. mało i zastanawiam się, czy mogę czasami użyć jej w niewielkich ilościach jako odżywkę wygładzającą? Wczoraj po umyciu i osuszeniu włosów delikatnie przejechałam tą odżywką po włosach i wysuszyłam suszarką i dziś włosy są rewelacyjne - takie gładkie i miękkie. Nie zaszkodzę włosom w ten sposób??
Mi się wydaje że do stosowania tak na codzien a nie jako składnik zabiegu ta odżywka nie powinna być używana ...
Zreszą w przeciwieństwie do tego szamponu oczyszczającego nie jest sprzedawana osobno, a tylko w zestawie Wiec zdecydowanie nie polecam...bo nie wiadomo jakie mogą byś późniejsze skutki uboczne
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-05-26, 09:47   #1447
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli odżywka ma następujący skład:
water (aqua), guar hydroxypropyltrimonium, hydrolized wheat proteins, wheat oligosaccharides, cherry bark extract, camomile extract, neutral henna extra sage oil, tangerine oil, geranium oil, fragance
to możesz jej spokojnie używać. Wyłącznie do prostowania jest produkt z formaldehydem

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2010-05-26 o 10:25
weegirl jest offline  
Stary 2010-05-26, 10:03   #1448
Ehinokokus
Zadomowienie

Odżywkę stosuje się Wyłącznie po wprasowywaniu keratyny.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-05-26, 10:25   #1449
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Odżywkę stosuje się Wyłącznie po wprasowywaniu keratyny.
Rozumiem, że chodzi o oszczędność, bo odżywka tania nie jest. Ale nie ma w niej nic, co by sprawiało, że byłaby niewłaściwa do włosów po zabiegu Substancja błonotwórcza, ekstrakty, oleje i proteiny... ja nie wiem, co by miało być w tej odżywce takiego wyjątkowego, poza tym, że będzie odżywiac i nawilżać.
weegirl jest offline  
Stary 2010-05-26, 10:39   #1450
Ehinokokus
Zadomowienie

Fakt, skład wydaje się być bardzo przyjazny. Producent jednak zaznacza, że odżywka może być wyłącznie stosowana po pierwszym etapie. Niesądzę że chodzi tu wyłącznie o portfel.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-05-26, 10:43   #1451
teken020
Raczkowanie

jaka oszczędność?? ta odżywka jest używana tylko do zabiegu. To ze w składzie czegoś nie pisze to nie znaczy ze tego tam nie ma. w USA producenci nie muszą podawać w ogóle składu kosmetyków
teken020 jest offline  
Stary 2010-05-26, 10:44   #1452
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Fakt, skład wydaje się być bardzo przyjazny. Producent jednak zaznacza, że odżywka może być wyłącznie stosowana po pierwszym etapie. Niesądzę że chodzi tu wyłącznie o portfel.
Zgadzam się...przecież ktoś kto to wymyślił, wyprodukował i przetestował wie co napisać w instrukcji stosowania itp tid.
Nie rozumiem dlaczego dziewczyny usilnie chą udoskonalać i wykorzystywać inaczej dane produkty...
To tak samo jak byście z bułek zrobiły buty i twierdziły że przecież nigdzie nie ma przeciwskazań do robienia takich cudów
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-05-26, 10:54   #1453
BreakIt
Raczkowanie

podziwiam Was dziewczyny, że macie odwagę same to zrobic w domu.
ja jednak wolę się zdać na fryzjera.

w związku z tym mam pytanie : czy gdzieś w Gdańsku/Gdyni/Sopocie ew Elblągu albo okolicach wykonują ten zabieg ?
BreakIt jest offline  
Stary 2010-05-26, 11:01   #1454
Ehinokokus
Zadomowienie

Wiecie dziewczyny, to są wasze włosy i zrobicie z nimi co wam się podoba.
Ja staram się jedynie pomóc.
W związku z zaistniałą dyskusją przypomniała mi się historia - jak to dziewczyny prostowały sobie włosy żelazkiem (do prasowania) przez ściereczkę.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-05-26, 11:32   #1455
k4te
Zakorzenienie

Cytat:
Wiecie dziewczyny, to są wasze włosy i zrobicie z nimi co wam się podoba.
Ja staram się jedynie pomóc.
W związku z zaistniałą dyskusją przypomniała mi się historia - jak to dziewczyny prostowały sobie włosy żelazkiem (do prasowania) przez ściereczkę.
Siostra mojej mamy prostowała jakieś 30-40 lat temu, jak nie było takich cudów jak prostownice
Stary 2010-05-26, 11:35   #1456
Ehinokokus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez k4te Pokaż wiadomość
Siostra mojej mamy prostowała jakieś 30-40 lat temu, jak nie było takich cudów jak prostownice
40 lat temu jestem w stanie zrozumiec taki patent , ale w dobie prostownic za 30zł?
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-05-26, 14:04   #1457
Neni1984
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katarzyna21 Pokaż wiadomość
Zgadzam się...przecież ktoś kto to wymyślił, wyprodukował i przetestował wie co napisać w instrukcji stosowania itp tid.
Nie rozumiem dlaczego dziewczyny usilnie chą udoskonalać i wykorzystywać inaczej dane produkty...
To tak samo jak byście z bułek zrobiły buty i twierdziły że przecież nigdzie nie ma przeciwskazań do robienia takich cudów
Ponieważ jest rewelacyjny efekt i trudno się rezygnuje z lepszego wyglądu włosów. Jestem z tej grupy wizażanek, której zabieg nie dał efektu "po prostownicy". Poza tym chcę używać odżywki, jako ... odżywki Analizując skład tej odżywki nie znalazłam niczego, co mogłoby zaszkodzić włosom, lecz czytałam instrukcję i wiem, że powinno stosować się ją tylko po zabiegu. Stąd moje pytania o zdanie innych wizażanek
Neni1984 jest offline  
Stary 2010-05-26, 14:45   #1458
Kapisz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
podziwiam Was dziewczyny, że macie odwagę same to zrobic w domu.
ja jednak wolę się zdać na fryzjera.

w związku z tym mam pytanie : czy gdzieś w Gdańsku/Gdyni/Sopocie ew Elblągu albo okolicach wykonują ten zabieg ?
Zapytaj o to w Gdańsku na Dąbrowszczaków SPA włosów Lasort.
Kapisz jest offline  
Stary 2010-05-26, 15:04   #1459
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Ponieważ jest rewelacyjny efekt i trudno się rezygnuje z lepszego wyglądu włosów. Jestem z tej grupy wizażanek, której zabieg nie dał efektu "po prostownicy". Poza tym chcę używać odżywki, jako ... odżywki Analizując skład tej odżywki nie znalazłam niczego, co mogłoby zaszkodzić włosom, lecz czytałam instrukcję i wiem, że powinno stosować się ją tylko po zabiegu. Stąd moje pytania o zdanie innych wizażanek
Tak jak teken już napisał...w USA firmy nie muszą pisać dokładnego składu, więc może tu brakuje jakiegoś cennego "tajnego" składnika który dyskryminuje ta odżywkę do stosowania nacodzień!
Ja bym jej nie stosowała...
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-05-26, 15:21   #1460
stricte
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mourie Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które robiły już zabieg -
jak umyjecie włosy i zostawicie, żeby same sobie wyschły, to schną na prosto czy i tak trzeba suszyć, żeby były prościutkie?
moje włosy schna same, bez układania, bez suszarki i sa idealnie proste.
Jestem ok 1,5 mies po zabiegu, włosy myję codziennie (przez ok 2 tyg stosowałam zwykły szampon- chciałam troche wypłukać keratynę)
Aha i prostowałam w 210 stopniach.
stricte jest offline  
Stary 2010-05-26, 15:27   #1461
LuvMSI
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
moje włosy schna same, bez układania, bez suszarki i sa idealnie proste.
Jestem ok 1,5 mies po zabiegu, włosy myję codziennie (przez ok 2 tyg stosowałam zwykły szampon- chciałam troche wypłukać keratynę)
Aha i prostowałam w 210 stopniach.
a jaką miałaś "wyjściową" strukturę włosów?
Stary 2010-05-26, 15:28   #1462
BreakIt
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kapisz Pokaż wiadomość
Zapytaj o to w Gdańsku na Dąbrowszczaków SPA włosów Lasort.
jakis link może? bardzo bym prosiła bo nie mogę jakos w google znaleźć tego
BreakIt jest offline  
Stary 2010-05-26, 16:49   #1463
moonia_71
Raczkowanie

Tak zmieniając temat mialabym do Was dziewczyny taka duuza prośbę, może któraś z Was byłaby tak miła i umiescila na forum zdjęcia swoich włosów 2,3 miesiace po zabiegu, albo chociaz napisala jak sie trzymaja.... Mysle, ze sporo osob bylo by zainteresowanych, bo mimo wszytko nadal malo informacji na ten wlasnie temat

I jeszcze jedno pytanie: Czy 1/4 preparatu jaka zostala dziewczynom do odsprzedania wystarczy na wlosy za lopatki, dosc grube? bo tak sie obawiam ze chyba nie
moonia_71 jest offline  
Stary 2010-05-26, 17:07   #1464
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Napisane przez moonia_71 Pokaż wiadomość
Tak zmieniając temat mialabym do Was dziewczyny taka duuza prośbę, może któraś z Was byłaby tak miła i umiescila na forum zdjęcia swoich włosów 2,3 miesiace po zabiegu, albo chociaz napisala jak sie trzymaja.... Mysle, ze sporo osob bylo by zainteresowanych, bo mimo wszytko nadal malo informacji na ten wlasnie temat

I jeszcze jedno pytanie: Czy 1/4 preparatu jaka zostala dziewczynom do odsprzedania wystarczy na wlosy za lopatki, dosc grube? bo tak sie obawiam ze chyba nie
Ja jutro wrzuce fotki swoich włosów dla ciebie... nadal jestem zadowolona

Wiem że dott pisała że na jej włosy wystarczyło 50 ml...ale ja na swoje też zużyłam tyle... tylko ja nałożyłam preparatu porządnie i dużo ze względu ze chciałam żeby bylo zrobione na dłużej i porządnie... wiec moje wręcz pływały w tych praparatach. A mam cienkie włsoy i zaledwie do ramion...

A co jak ci nie starczy... zostaniesz z czescią włosów nie zrobionych??? Na twoim miejscu wolałabym zapłacić więcej i np kupić cały zestaw niż martwic sie czy mi starczy...
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-05-26, 18:51   #1465
moonia_71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katarzyna21 Pokaż wiadomość
Ja jutro wrzuce fotki swoich włosów dla ciebie... nadal jestem zadowolona

Wiem że dott pisała że na jej włosy wystarczyło 50 ml...ale ja na swoje też zużyłam tyle... tylko ja nałożyłam preparatu porządnie i dużo ze względu ze chciałam żeby bylo zrobione na dłużej i porządnie... wiec moje wręcz pływały w tych praparatach. A mam cienkie włsoy i zaledwie do ramion...

A co jak ci nie starczy... zostaniesz z czescią włosów nie zrobionych??? Na twoim miejscu wolałabym zapłacić więcej i np kupić cały zestaw niż martwic sie czy mi starczy...

Bardzo Ci dziekuje czekam w takim razie na zdjecia !!! Co do keratyny zaraz zadzwonie jeszcze do przyjaciolki (fryzjerki) i sie doradze bo kazdy jednak zuzywa inna ilosc preparatu (z tego co sie dowiadywalam).
Najchetniej wzielabym cale opakowanie ale mam sporo wydatkow, chociaz kupic 1/4 preparatu i miec go za malo to tez nie zaciekawie zaraz cos wymysle bo musze odpisac dziewczynom. dzieki
moonia_71 jest offline  
Stary 2010-05-26, 23:37   #1466
Kapisz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
jakis link może? bardzo bym prosiła bo nie mogę jakos w google znaleźć tego
Znalazłam coś takiego
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/kosm...gl2269239.html
Kapisz jest offline  
Stary 2010-05-27, 07:49   #1467
Kapisz
Raczkowanie

Deionized Water, Hydrolyzed Animal Protein, Magnesium Sulfate, Citric Acid, Ethylene Urea, Dimethylol Urea, Cocamidopropyl Betaine, Magnesium Carbonate, DMDM Hydantoin, Fragrance

A co powiecie na taki skład?? To podobno jest kuracja do zniszczonych włosów.
Kapisz jest offline  
Stary 2010-05-27, 12:05   #1468
Gonia
Zakorzenienie

no więc niedługo robię powtórkę zabiegu i zastanawiam sie oczywiście co do prostownicy
jak pisłam wczęsniej robiłam 200 stopni i może dlatego mi nie wyszło....

myslicie, że jak kupie jakąs tanią prostownice, która nagrzewa sie powyżej 200 stopni czy nie spali mi to dziadowstwo włosów ?

teraz mam dobrą prostownice, kosztowała mnie nie mało, więc nie cche kupowac drugiej dobrej....

Gonia jest offline  
Stary 2010-05-27, 12:28   #1469
k4te
Zakorzenienie

A nie masz możliwości pożyczenia? Bo tak trochę szkoda kupować prostownicę na jeden raz, a mi się wydaje też, że taka, która nagrzewa się do takiej temperatury to taka tania znowu nie będzie...
Stary 2010-05-27, 12:45   #1470
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
no więc niedługo robię powtórkę zabiegu i zastanawiam sie oczywiście co do prostownicy
jak pisłam wczęsniej robiłam 200 stopni i może dlatego mi nie wyszło....

myslicie, że jak kupie jakąs tanią prostownice, która nagrzewa sie powyżej 200 stopni czy nie spali mi to dziadowstwo włosów ?

teraz mam dobrą prostownice, kosztowała mnie nie mało, więc nie cche kupowac drugiej dobrej....
Gosiu kilka postów wyżej było to już opisane...
Ja robiłam w 230 i czy coś mi wypadło
katarzyna21 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości