Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-02, 12:41   #2491
Deborah100
Zakorzenienie

Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ten Global Keratin jest lepszy/trwalszy? Ile kosztuje?
Kosztuje coś ponad 700zł, w salonach fryzjerskich też jest wykonywany ale pewnie o wiele drożej, bo u nas to nowość.
Nie wiem czy jest lepszy, w sumie opiera się na tej samej zasadzie.
Trzeba by było zobaczyć skład.

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
dziewczyny, zaciekawil mnie ten specyfik, slyszala ktoras o tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31381-rec-412494.htm
?
Jestem jakoś sceptycznie nastawiona na takie specyfiki.
Zazwyczaj jest tak, że keratyna pojawia się na końcu składu a najpierw jest alkohol i masa silikonów.
Moim zdaniem bardziej opłaca się kupić zwykłą keratynę z mazideł i dodawać do szamponu czy odżywki. Wcześniej jeszcze ktoś polecał mleczko z keratyną, bodajże z biochemii urody.

Deborah100 jest offline  
Stary 2010-07-02, 14:10   #2492
nanaaaaa87
Zadomowienie

Cytat:
czekam z niecierpliwoscia na fotke po umyciu swoja drogą przed miałas fajne wlosy, musialabys moje zobaczyc
juz zgrywam zdjecie i wstawiam

Cytat:
Napisane przez Nicole the Blonde Pokaż wiadomość
aaa pieknieeee
ja na razie zbieram sie do zrobienia sobie odrostow a pozniej bede robic keratyne efektem sie pochwale oczywiscie
dziekuje Nicole to rob koniecznie, tzn po farbowaniu chyba 2 tyg musisz poczekac? czekam na Twoje efekty

Moje włosy po pierwszym umyciu i wysuszeniu suszarką. Generalnie jestem bardzo zadowolona, aż nie do wiary jak wysuszyłam, bo jestem przyzwyczajona do powywijanej szopy nadajacej sie tylko do prostowania, a tu taka niespodzianka
No i jeszcze dodam co do tego wypadania, że u mnie akurat wręcz odwrotnie, podczas rozczesywania na mokro wypadły mi może ze 3 włosy a wcześniej wyrywałam całą garść. Więc nawet dlatego warto.
Zobaczymy jak będzie dalej

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-07-02 o 15:09 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
nanaaaaa87 jest offline  
Stary 2010-07-02, 15:11   #2493
kaska222
Moderator

nanaaaaa87 sliczne wlosy przed i po

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 513 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline  
Stary 2010-07-02, 15:22   #2494
nanaaaaa87
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
nanaaaaa87 sliczne wlosy przed i po
Dziekuje!
nanaaaaa87 jest offline  
Stary 2010-07-02, 15:28   #2495
iwona200
Zakorzenienie

łaaaał, efekt świetny

Dziewczyny czy po zabiegu będę mogła używać takiej odżywki? Bo wlasnie mi sie skonczyla, ta ma b.dobre opinie na KWC i nie wiem czy kupic, zeby potem nie stala

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Paraffinum Liquidum, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Sodium Methylparaben, Lactic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Parfum, Amodimethicone, Niacinamide, panthenol, Citric Acid, Trideceth-5, Glycerin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Trideceth-10, Limonene, CI 47005, CI 15985.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-07-02 o 22:37 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
iwona200 jest offline  
Stary 2010-07-02, 22:31   #2496
katarzyna21
BAN stały

Z takimi pytaniami to lepiej na Biochemie...tam dziewczyny sie lepiej znają na składach... Zresztą są tam wątki odnosnie odżywek bez silikonów itp
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-07-02, 22:56   #2497
fanfelka
Zadomowienie

Prostowałam włosy 16 czerwca przy czym myje je praktycznie codziennie (szamponem Babydrem z dodatkiem keratyny, a potem nakładam Kallosa też z keratyną z mazideł) bo mam wrażenie, że szybciej się przetłuszczają. Co do wypadania to nie zauważyłam żadnej różnicy. Wczoraj też farbowałam i dziś rano nadal miałam proste włosy.
Jestem bardzo ciekawa jak długo zabieg się utrzyma.
Póki co jestem BARDZO ZADOWOLONA

fanfelka jest offline  
Stary 2010-07-03, 00:41   #2498
ohyea
Raczkowanie

zazdroszcze wam udanych zabiegow ... ja bede powtarzac jak kupie prostownice 230stopni
ohyea jest offline  
Stary 2010-07-03, 09:32   #2499
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katarzyna21 Pokaż wiadomość
Z takimi pytaniami to lepiej na Biochemie...tam dziewczyny sie lepiej znają na składach... Zresztą są tam wątki odnosnie odżywek bez silikonów itp
Wystarczy, że będzie to odżywka bez silikonów? I najlepiej dodawać do niej kilka kropel keratyny hydrolizowane np. z mazideł?

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Tak oglądam te filmiki na YT i powiem szczerze, mam mnóstwo pytań odnośnie różnych szczegółów (jak to ja ). Może podacie linki do filmików gdzie jest to wykonywane bardzo "prawidłowo", bo ja już nie wiem na którym się wzorowac
Np tu wyczytałam o połowicznym zmywaniu odzywki, a na filmiku widziałam, że wszystkie preparaty były zmywane nawet bardzo dokładnie.

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Mam parę pytań (do opisu zabiegu umieszczonego przez autorkę wątku):

1. umyć 2-3 razy włosy specjalnym szamponem - normalnie myc i zmywac wodą, tak 3 razy?
2. na wilgotne włosy nakładamy treatment (ok. centymetra od skóry głowy), bardzo dokładnie, jak farbę. Po nałożeniu odczekujemy 15 min i włosy suszymy. Prostujemy cienkie pasemka po 6-7 razy prostownicą z wysoką temperaturą (keratyna wbudowuje się w zniszczone włosy). po 30 min myjemy włosy specjalnym szamponem. - nakładamy treatment na włosy osuszone ręcznikiem, cienką warstwą czy raczej włos ma byc nim oblepiony dość mocno? Suszymy włosy bez użycia szczotki? Po wyprostowaniu wszystkich pasemek czekamy jeszcze 30 minut, tak? Potem myjemy włosy szamponem i spłukujemy go dokładnie?
3. nakładamy odżywkę z keratyną na 15 min, po tym czasie spłukujemy 50% odżywki i powtarzamy pkt. 2 od momentu suszenia do momentu wyprostowania. - z tym punktem mam największy problem, bo jak spłukac 50% ? Tak prosto z prysznica to chyba nie wypłuka sie równomiernie tylko w niektorych miejscach bedzie jeszcze duzo, a w innych wcale macie jakis patent na to? Później suszymy suszarka włosy z 50% odżywki i znów prostujemy cienkie pasemka po 6-7 razy? I na tym koniec?
Można myc włosy w ten sam dzień tak?

Sorki za tyle pytań, ale nie chcę czegoś zrobić źle, poza tym będzie mi robiła kuzynka, która nie ma zielonego pojęcia o tym zabiegu
iwona200 jest offline  
Stary 2010-07-03, 11:01   #2500
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez xxxcarolxxx Pokaż wiadomość
Dokładnie proste są śliczne, a takie miękkie fale to sobie można raz na jakiś czas za pomocą wałków lub lokówki wyczarować:P
A tak poważnie to nie oszukujmy się, rzadko kiedy ten naturalny skręt jest godny pozazdroszczenia, w większości przypadków mamy do czynienia z puszącą się 'szopą' lub wyginającym się we wszystkie strony 'nie-wiadomo-czym'.
ja właśne mam takie niefajne włosy, 'nie-wiadomo-co'
no i tak 2 razy w tyg muszę je męczyć prostownicą...
właśnie czytam ten wątek i chyba zacznę zbierać fundusze na zabieg

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2010-07-03, 13:07   #2501
majreg
Wtajemniczenie

230 stopni to strasznie wysoka temperatura. 6-7 razy cienkie pasma, a potem jeszcze raz. Czy to nie jest masakra dla włosów? Przecież to niemal je spala!!!! Muszą być po tym wysuszone na wiór. Jakoś nie chce mi się wierzyć,że to nie jest niszczące dla włosów. Pewnie mniej niż codzienne prostowanie, ale podobnie jak trwała albo farbowanie wpływa na ich strukturę.
majreg jest offline  
Stary 2010-07-03, 13:27   #2502
trillinka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
230 stopni to strasznie wysoka temperatura. 6-7 razy cienkie pasma, a potem jeszcze raz. Czy to nie jest masakra dla włosów? Przecież to niemal je spala!!!! Muszą być po tym wysuszone na wiór. Jakoś nie chce mi się wierzyć,że to nie jest niszczące dla włosów. Pewnie mniej niż codzienne prostowanie, ale podobnie jak trwała albo farbowanie wpływa na ich strukturę.
jezeli keratyna jest dobrze rozprowadzona na wlosach to prostujac wlosy ona sie wtapia/oblepia wlos wiec nie spalisz ich , ale gorzej jak sie ja zle nalozy to wtedy owszem wlosy moga sie lamac na roznej dlugosci...

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline  
Stary 2010-07-03, 13:41   #2503
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
A no pewnie że tak...jeśli prostujesz same włosy...a na koniec wypadają garściami... hehehe Ale nie robisz samych włosów... a otoczone keratyną i odżywką keratynową!!!
Bo na tym polega cały zabieg... że nie smażysz samych włosów...a jedynie wprasowywujesz keratyne naokoło nich i w ubytki...

Wystarczy porządnie przeczytać wątek a nie wyciągać pochopne wnioski... ehhh

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Wystarczy, że będzie to odżywka bez silikonów? I najlepiej dodawać do niej kilka kropel keratyny hydrolizowane np. z mazideł?

Mam parę pytań ....
Co do sylikonów to własnie tak jak napisałaś...

Ad1 TAK
Ad2 Lapiej żeby były pożadnie oblepione keratyną...mogą aż pływać w niej Ja tak wmasowywałam we włosy żeby kazdy był dokładnie pokryty keratyną i czekamy 30 min....bedą tedy lekko szorstkie
Ad3 Ja delikatnie spłukałam wodą ...mały strumien i lekko zczesałam z włosów odżywkę...
Ad4 Możez umyć włosy tego samego dnia...ale odczekaj jakiś czas - np 2-3 h.... Choć ja umyłam głowę na nast dzien
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-07-03, 13:50   #2504
iwona200
Zakorzenienie

Pielęgnacja po keratynie może tak wyglądać, wszystko jest ok?

Szampon HIPP http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...dla-dzieci.htm

Maska http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-22...i-glikolem.htm ona ma cetearyl alcohol to może byc?

Jakas odzywka bez silikonów i bez alkoholu.

Cytat:
Napisane przez katarzyna21 Pokaż wiadomość
A no pewnie że tak...jeśli prostujesz same włosy...a na koniec wypadają garściami... hehehe Ale nie robisz samych włosów... a otoczone keratyną i odżywką keratynową!!!
Bo na tym polega cały zabieg... że nie smażysz samych włosów...a jedynie wprasowywujesz keratyne naokoło nich i w ubytki...

Wystarczy porządnie przeczytać wątek a nie wyciągać pochopne wnioski... ehhh

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Co do sylikonów to własnie tak jak napisałaś...

Ad1 TAK
Ad2 Lapiej żeby były pożadnie oblepione keratyną...mogą aż pływać w niej Ja tak wmasowywałam we włosy żeby kazdy był dokładnie pokryty keratyną i czekamy 30 min....bedą tedy lekko szorstkie
Ad3 Ja delikatnie spłukałam wodą ...mały strumien i lekko zczesałam z włosów odżywkę...
Ad4 Możez umyć włosy tego samego dnia...ale odczekaj jakiś czas - np 2-3 h.... Choć ja umyłam głowę na nast dzien
a po pozostawieniu tych 50% odzywki na wlosach, znow wysuszyc wlosy i prostowac po 6 razy jedno pasemko? a co moze sie stac jesli zostawie za duzo odzywki lub odwrotnie - za malo?

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-07-04 o 21:00 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
iwona200 jest offline  
Stary 2010-07-03, 22:26   #2505
Ehinokokus
Zadomowienie

Wszystko było już wałkowane w pierwszych postach .

Cieszę się, że tak dużo osób jest zadowolonych z tego zabiegu, i że mogłam trochę pomóc Wam swoim doświadczeniem .
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-07-03, 22:57   #2506
Madziulek_90
Zadomowienie

Ja jestem w trakcie zabiegu, zaczęłam o 18 i zaraz idę dopiero spłukiwać odżywkę Robię sama i dlatego tak mi idzie wolno.. Jak na razie wrażenia pozytywne, po zmyciu keratyny nie miałam na grzebieniu i pędzlu ani jednego włosa a przy nakładaniu keratyny pełno I nawet się nie falują już wilgotne włosy..
Madziulek_90 jest offline  
Stary 2010-07-03, 23:05   #2507
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie

o to niezle Madziulek_90 dopiero idziesz spłukiwać odżywke? o kurcze ciekawe o której skończysz
Czarna_Złośnica jest offline  
Stary 2010-07-04, 00:22   #2508
Madziulek_90
Zadomowienie

Właśnie skończyłam Ufff.. Przyliz na głowie jest, każde pasmo chyba po 20 razy przeprostowałam, bo mam prostownicę 200C i już nie chciałam czekać na kupno nowej, a nie zależy mi na idealnie prostych włosach tylko na poskromieniu kręconych ze spodu Mam nadzieję, że po umyciu będzie ok
Stary 2010-07-04, 00:43   #2509
xxxcarolxxx
Raczkowanie

Cytat:
Moja fryzjerka myślała tak samo, ale po zabiegu z niedowierzaniem stwierdziła, że włosy nie są ani odrobinę zniszczone, wręcz przeciwnie - zdrowe i odżywione. A mam bardzo cienkie i słabe. Także bez obaw
xxxcarolxxx jest offline  
Stary 2010-07-04, 12:38   #2510
Inuyashka
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Madziulek_90 Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam Ufff.. Przyliz na głowie jest, każde pasmo chyba po 20 razy przeprostowałam, bo mam prostownicę 200C i już nie chciałam czekać na kupno nowej, a nie zależy mi na idealnie prostych włosach tylko na poskromieniu kręconych ze spodu Mam nadzieję, że po umyciu będzie ok
pokazz
Inuyashka jest offline  
Stary 2010-07-04, 13:23   #2511
Madziulek_90
Zadomowienie

Dodaję fotki robione przed chwilą po opalaniu dlatego wybaczcie strój Zdjęcie z tyłu robił tata siedząc za biurkiem bo nie chciało mu się wstać więc szału nie ma Włosy tylko raz przeczesałam rano, później chlapała mnie siostra a nic im się nie stało Normalnie już bym miała poskręcaną szopę..
Stary 2010-07-04, 13:41   #2512
Smarfetka
Zakorzenienie

Cytat:
Dodaję fotki robione przed chwilą po opalaniu dlatego wybaczcie strój Zdjęcie z tyłu robił tata siedząc za biurkiem bo nie chciało mu się wstać więc szału nie ma Włosy tylko raz przeczesałam rano, później chlapała mnie siostra a nic im się nie stało Normalnie już bym miała poskręcaną szopę..
świetnie wyszły
Smarfetka jest offline  
Stary 2010-07-04, 20:48   #2513
lencia2310
Raczkowanie

GG do lencia2310

Cytat:
Ślicznie wyszło i śliczny strój

Przeczytałam cały wątek co troszkę mi zajęło, uff
Ale przynajmniej mniej więcej wiem wszystko
Zamówiłam już zestaw z allegro, pojutrze umówiona jestem na odrosty i doczekać się nie mogę tego prostowania ;D
Chciałam mocno pocieniować włoski ale wyczytałam tu że na takich mogą sie podwijać końcówki więc zrezygnowałam bo mam dość długie i nie chce żeby na tych cieniowanych coś sie zawijało
Włoski będę robić z mamą i siostrą więc chyba nie będzie problemów
A prostownicę mam nagrzewającą sie do 220 stopni więc powinno wystarczyć

Pozdrawiam Was dziewczynki i dziękuję za założenie watku który ratuje mi życie
lencia2310 jest offline  
Stary 2010-07-05, 09:07   #2514
trillinka
Rozeznanie

Cytat:

slicznee , a kolor masz naprawde super , naturalki czy farbowane?

trillinka jest offline  
Stary 2010-07-05, 09:54   #2515
Madziulek_90
Zadomowienie

Bardzo dziękuję, mi też się podobają
trillinka włosy farbowałam parę miesięcy temu szamponem zmywalnym (28 myć) w kolorze blond, były dużo ciemniejsze, do teraz się już chyba całkiem wypłukał. Parę jaśniejszych pasemek mam dzięki temu kremowi z Avonu, którego użyłam dosłownie dwa razy i to ponad miesiąc temu

Stary 2010-07-06, 08:54   #2516
eeddyyttaa11
Przyczajenie

witam
czytam wasz wątek i jestem zachwycona
taż chciałabym mieć takie fajne włoski
jeśli ktoś zamawia global keratin na ebay chętnie się podłączę
proszę o odpowiedz
pozdrawiam edyta
eeddyyttaa11 jest offline  
Stary 2010-07-06, 10:09   #2517
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Napisane przez eeddyyttaa11 Pokaż wiadomość
witam
czytam wasz wątek i jestem zachwycona
taż chciałabym mieć takie fajne włoski
jeśli ktoś zamawia global keratin na ebay chętnie się podłączę
proszę o odpowiedz
pozdrawiam edyta
Poczytaj watek uważnie Tu nie robimy włosków Global Keratin...i nie sprzedają tego na ebay'u...tylko Encanto
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-07-06, 11:19   #2518
Smarfetka
Zakorzenienie

dziewczyny możecie polecić jakąś tanią prostownice, ale żeby była dobra do keratyny?
Smarfetka jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:22   #2519
katarzyna21
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
dziewczyny możecie polecić jakąś tanią prostownice, ale żeby była dobra do keratyny?
To pyt sie powtarza cyklicznie...poszukaj kilka stron wstecz i poczytaj bo Dott i Svi kupowały do zabiegu Chyba jakiś alder był...
katarzyna21 jest offline  
Stary 2010-07-06, 13:45   #2520
trillinka
Rozeznanie

moje wlosy po 3 miesiacach z keratyna po samoistnym wysuszeniu

trillinka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości