Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-17, 12:44   #271
jolka129
Przyczajenie

Dot.: fryzjer - zawód z przyszłością ???

Jesteś z Cieszyna? Ja jestem z okolic Cieszyna i chciałabym ukończyć kurs fryzjerstwa ( nie interesuje mnie studium ) ,czy orientujesz się gdzie takowy można zrobić ?
jolka129 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 22:34   #272
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky
Zostać fryzjerem/ką :)

kobitki do jakiej szkoły należy się udać aby zostać fryzjerem/ką? Ewentualnie polećcie jakąś dobrą szkołę w łodzi
thx
Stary 2010-01-19, 11:06   #273
alil
BAN stały

Dot.: jak zostac fryzjerka?

Sprawdz w akademi fryzjerstwa fimowego we Wrocławiu,słyszałam o fajnym programie i po zakończeniu można przystąpić do egzaminu czeladniczego
alil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 12:19   #274
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

dzięki sprawdzę choć bardziej interesuje mnie łódź
Stary 2010-02-01, 17:37   #275
edyta2125
Raczkowanie

Cześć dziewczyny mam nadzieje że mi doradzicie.Przeczytałam cały watek i jestem w kropce. Mam 22 lata (jestem po technikum hotelarskim co było moja pomyłką) chciała bym zostać fryzjerką bo mam tzn. dryg (farbowałam, robiłam baleyage,czesanie praktykowałam na siostrach Teraz mam pytanie doradziłybyście mi isc na STUDIUM 2-letnie czy zrobić kurs fryzjerski??
Tylko jakbyscie mogły doradzic co dalej po takim studium? i co dalej po kursie? czy po takim kursie moge starac sie i szukac pracy w salonach fryzjerski?czy lepiej skoczyc szkołe pojezdzic na szkolenia załapac sie gdzies na jakis staż? doradzcie!!
edyta2125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:28   #276
okiko
Przyczajenie

Do Fryzjerek! Jaka szkoła??

Dziewczyny, mam pytanie do Was!
Chce pracować jako fryzjerka, w moim mieście jest bardzo dużo ofert

pracy w tym zakresie,i naprawde bardzo bym chciała to robic.
Nigdy nie uczyłam się tego zawodu , mam wykształcenie średnie,
Powiedzcie co lepiej wybrać?
SZKOŁE POLICEALNĄ FRYZJERSKĄ, czy kilka KURSÓW FRYZJERSKICH?
co jest lepsze ? z tego co sie orentowałam na kursach jest realizowany bardzo podobny program co w dwuletniej policealnej szkole, a nie powiem , jeśli maiałbym wybór to wolałabym szybciej zacząc prace.
Jak myślicie, w salonach fryzjerskich liczą sie osoby po kursach, czy musisz mieć dyplom technika usług fryzjerskich żeby wogóle chcieli z Tobą rozmawiać?

Bardzo dziekuję za odpowiedzi
I piszcie też jakie szkoły lub kursy polecacie w Warszawie.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

o właśnie pytałam o to samo, i wrzuciło tu mój post

To czekamy obie na odpowiedź w takim razie
okiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 08:52   #277
rocemo
Przyczajenie

GG do rocemo
Dot.: jak zostac fryzjerka-wätek zbiorczy

Jeżeli chodzi o kurs,to znalazłam coś takiego-wyglada niezle http://www.hairxtend.pl/kursfryzjerski.html

A i ja mam pytanie-chciałabym się nauczyć się zaplatania warkoczyków i robienia dredów <syntetycznych i naturalnych>. Wie ktoś może co,jak,gdzie i kiedy? Dużo czasu potrzeba aby się tego nauczyć?Z tego co czytałam,to kursy trwają kilka dni...
Jakby ktoś coś wiedział to proszę o odp okolice warszawy,Lublina
rocemo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 16:58   #278
Gatita91
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!
Dołączam się do tego wątku z pytaniem odnośnie stażu u fryzjera. Ale od początku:
Od następnego września mam zamiar rozpocząć studium fryzjerskie CANOVA (w Krakowie) - słyszałam wiele opinii na temat tego studium, raz pozytywnych, nieco mniej negatywnych jednak ja uważam, że jeżeli ktoś chce się czegoś nauczyć to się nauczy, po prostu trzeba naprawdę się tym interesować i być upartym w tym co się robi i do czego się dąży. Ale przejdę do rzeczy, w maju będę po liceum i będę w trakcie szukania pracy. Myślicie, że mało prawdopodobne, bądź też praktycznie nie możliwe będzie podjęcie już stażu u jakiegoś fryzjera? Póki co w ramach sprzątania, mycia głowy, etc.
Gatita91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 15:46   #279
maddd
Zadomowienie

Podnoszę wątek

Nie wiem gdzie o to zapytać, a to miejsce wydaje mi się najodpowiedniejsze

Za rok kończę studia magisterskie, ale wydaje mi się, że teraz magistrów jest naprawdę nadmiar, dlatego chciałabym zdobyć jakiś FACH... Stwierdziłam, że chciałabym dodatkowo zrobić technika usług fryzjerskich.

I tu pytanie -> Czy jest na forum może jakaś osoba, która ukończyła jakąkolwiek szkołę fryzjerską w BIAŁYMSTOKU? (Lub może jest w trakcie nauki?)Oczywiście zależy mi na takiej szkole, gdzie w znacznej mierze kładzie się nacisk na praktykę
Co polecacie? Co odradzacie?
Będę wdzięczna za opinie. Pozdrawiam
maddd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 11:47   #280
maddd
Zadomowienie

Naprawdę nie ma tu żadnej dziewczyny z Białęgostoku? Proszę napiszcie, czy macie jakąś opinie o którejś ze szkół: vektor, zdz, szkoła policealna na świętojańskiej... a może znacie jakąś inną godną polecenia?
maddd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 22:06   #281
moncheeri_m
Raczkowanie

podbijam wątek..
przeczytałam cały, mam zamiar iść do studium fryzjerskiego ale ZAOCZNIE - ponieważ chce się usamodzielnić i zacząć pracować, pomyślałam, że po takim studium zrobie kursy. Czy to dobry pomysł, żeby później znaleźć pracę? również pytam czy ktoś może mi polecić jakąś DOBRĄ! szkołę w Białymstoku ?
moncheeri_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 18:20   #282
piekna1995
Raczkowanie

Smile Szkoła fryzjerska

Słuchajcie drogie Wizażanki

Mam taki mały problem, otóż chciała bym isc do szkoły fryzjerskiej i sie dowiedziec:
  • jakie rzeczy trzeba kupic?
  • Ile one kosztują?
  • Czy to dobry pomysł zostac fryzjerką?
  • Czy znacie jakies szkoły(szkoła zawodowa) ponadgimnazjalne w Katowicach?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje

Wiedziałam tylko, że muszę żyć dalej.
Muszę być silna i muszę się uśmiechać.
Bo nikogo nie obchodzi, że posypał mi się świat.
piekna1995 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:49   #283
piekna1995
Raczkowanie

halooo czy ktos mi pomoze??

Wiedziałam tylko, że muszę żyć dalej.
Muszę być silna i muszę się uśmiechać.
Bo nikogo nie obchodzi, że posypał mi się świat.
piekna1995 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 20:59   #284
GrassIsGreener
Raczkowanie

Piękna1995: Masz PW ode mnie na ten temat
Stary 2010-10-19, 12:31   #285
okonocka
Przyczajenie

Zostałam fryzjerką bo bardzo tego chciałam. To chyba najważniejszy powód i najważniejsza motywacja. Studiowałam, więc w wakacje poszłam na kurs i skończyłam fryzjerstwo. Najpierw poszukałam sobie jakiejś konkretnej placówki - poprzeglądałam fora, popytałam ludzi. Wybrałam szkołę select, bo ich oferta wydała mi się najbardziej korzystna. Na szczęście moje przypuszczenia sprawdziły się, jestem zadowolona z tego, co zostało mi na kursie przekazane. Instruktorka była wymagająca i nie słodziła wszystkim, tylko konkretnie mówiła co jest ok, a co powinno się jeszcze poćwiczyć. Po kursie trenowałam na koleżankach i tak powoli zdobywałam klientki. Teraz zatrudniłam się w osiedlowym saloniku, bo chce nabrac wprawy. Lubie to, co robię, lubię kiedy wychodzą ode mnie zadowolone klientki.
okonocka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:39   #286
daro 22
Przyczajenie

kursy fryzjerskie dla początkujących i zaawansowanych Żory,tel.0604380867 zapraszamy wszystkich chętnych.
daro 22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:11   #287
orur1
Przyczajenie

Czy ktoś z was był na kursie fryzjerskim w Krakowie organizowanym przez szkołę Nova? Możecie coś powiedzieć o tym kursie? Zamierzam się zapisać i szukam opini na temat tego kursu...
orur1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:06   #288
moniczao
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1
Szkoła feyzjerska śląsk

Witam! Chciałabym się wybrać do policealnej szkoły fryzjerskiej lub studium. Moim marzeniem jest zostać fryzjerka i teraz chce je spełnić
Jaką szkołę polecacie, jaką nie? Może kurs?
moniczao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:45   #289
PinkPixie
Przyczajenie

Praca jako fryzjer

Witam (: Jestem w ostatniej klasie gimnazjum... I nadchodzi czas wyboru szkoły. Zastanawiam się nad pójściem do szkoły zawodowej na "fryzjera"... Czy to dobry wybór? Czy lepiej pójść do liceum a potem do szkoły policealnej o profilu fryzjerskim... Najbliższe technikum fryzjerskie jest około 60 km. od mojego miejsca zamieszkania... Więc odpada.. Co radzicie? Pozdrawiam wszystkich (:
PinkPixie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:34   #290
fryz5
Zakorzenienie

mam takie samo pytanie jak poprzedniczka, tyle że ja już jestem w liceum, w moim mieście jest zwykłe technikum zawodowe ale o takie że .....po prostu lepiej tam nie iść
także, jestem w 2 klasie liceum i nie wiem co ze sobą zrobić po maturze, jakaś szkoła dodatkowa fryzjerska czy może kursy?
generalnie ucze się na koleżankach które dają mi farbować się i ścinać, na samym sobie także sie dużo uczę, i czytając forum wizaż.
nie uważam siebie za jakoś wybitnie utalentowanego, ale na własnych błędach się ucząc, nieźle mi idzie i to jest zdanie wielu osób, jednak zdaje sobie sprawę że sam talent to nie wszystko w tym zawodzie, także, nie wiem co zrobić po skończeniu liceum, coś polecacie? jestem z okolic wrocławia
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:30   #291
nusia1986
Raczkowanie

GG do nusia1986
Hej, jestem nowa. Wybieram się w tym roku do studium policealnego na technika usług fryzjerskich, tak gdzie się wybieram zdawalność wynosi 100% , więc myślę , że będzie ok. A propos jest ktoś z Konina? Pzdr.

Podobno trudno jest załatwić praktykę do studium, czy to prawda?

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-08-03 o 17:30 Powód: post pod postem
nusia1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 13:07   #292
Aleksandra 90
Raczkowanie

początkująca fryzjerka-co dalej? :(

Witam
Odkąd pamiętam chciałam zostać fryzjerką.Po ukończeniu liceum(nie wybrałam się do zawodówki, bo chciałam mieć maturę) poszłam do studium fryzjerskiego.Aktualnie ukończyłam szkołę, teraz czekam na wyniki z egzaminów.I teraz zastanawiam się co dalej??
Nie czuję się pewna, moje umiejętności praktyczne są bardzo małe...byłam na praktykach, ale tylko 3 msc-nie dość, że w moim mieście nie chcieli przyjąć kogoś po 18 r życia i znalezienie praktyk było prawie niemożliwe to jeszcze nic z nich nie wyniosłam.Praktyki w szkole też słabe...2 dni co 2 tygodnie-modeli musieliśmy zapewniać sobie sami, więc ćwiczyliśmy zazwyczaj tylko na sobie(ale ile można? miałam włosy do pasa,a potem ledwo za ucho ) kto mógł to przyprowadzał kogoś z rodziny, znajomych, ale wiadomo-tłumów nie było.
Wiem, że u mnie w mieście nie mam czego szukać.Od października wybieram się do Torunia i teraz mam dylemat-czy ktoś przyjął by mnie tam na płatne praktyki? lub na staż? tylko pytanie, czy ja z moimi słabymi umiejętnościami nadaję się na staż? a może jednak jakiś kurs fryzjerski? wiem, że jest 3 msc.
Proszę poradźcie, pozdrawiam, Ola
Stary 2011-08-03, 15:27   #293
vixen89
Raczkowanie

Dot.: początkująca fryzjerka-co dalej? :(

hej!
Też poszłam do liceum a potem na studium fryzjerskie i miałam ten sam problem ze znalezieniem praktyk, jednak udało mi sie trafić na fajną szefową. Myślę że możesz spróbować zarejestrować się na bezrobociu (jesli nie pracujesz) i wtedy starać się o staż w tym kierunku (moja kolezanka dostała bez problemu na 6miesięcy), albo poszukać pracy na poł etatu jako pomoc fryzjerska. Wszystko tez zależy na jakiego szefa trafisz, u jednego bedziesz tylko sprzatać i nie pozwoli Ci na nic więcej(ale zawsze można coś podpatrzeć) , ale jesli dobrze trafisz to może Cie dużo nauczyć, i pozwolić z czasem na robienie czegoś wiecej lub chociaz cwiczenie na główkach.
Zawsze tez możesz poprosić "lepsze"(w umiejetnosciach fryzjerskich) kolezanki z zajeć żeby Ci cos pomogły, doradziły lub nawet nauczyły. Dużo dziewczyn dorabia jezdząc do klientek, możesz spytać czy nie mogłabyś się zabrać raz z nimi i im coś pomoc za darmo. Ewnetulanie jeszcze jakies darmowe praktyki w salonie po kilka godzin dziennie(moja kolezanka tak robi i nie narzeka). Niestety jeśli chodzi o prace jako fryzjer to ciężko będzie Ci coś znaleść bez doświadczenia min rok, noi przeważnie ma się dni próbne lub mały test(na główkach) żeby sprawdzić co umiesz i na tej podstawie decydują. Co do płatnych praktyk to nie wiem. Mam nadzieje ze jakoś pomogłam
powodzenia

Edytowane przez vixen89
Czas edycji: 2011-08-03 o 15:38
vixen89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:33   #294
Aleksandra 90
Raczkowanie

Dot.: Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy

Dzięki za odp
Orientujesz się może jak to jest na stażu?bo mnie tu straszą, że już normalnie się strzyże itp.a fryzjerka ew.podpowiada to co trzeba...ja bym wolala najpierw się przyglądać,a nie od raz tak na głęboką wodę
Stary 2011-08-09, 14:42   #295
mundziolek
Zadomowienie

GG do mundziolek

Witam
Chciałam Was prosic o poradę. Mianowicie będę teraz w ostatniej klasie liceum. Planowałam następnie iść do szkoły policealnej (oczywiscie na technika usług fryzjerskich). Sporo się jednak naczytałam, że często pracodawcy wolą fryzjerki po zawodówkach ze względu na większą ilośc praktyk. Poza tym szkoła zawodowa umożliwia po jej ukończeniu podejście do egzaminu czeladniczego, a policealna z tego co wiem to chyba nie. W związku z tym zastanawiam się czy nie iśc do szkoły zawodowej dla dorosłych i jednocześnie do policealnej w trybie zaocznym, co umożliwiłoby mi zdobycie jednocześnie tytułu technika usług fryzjerskich i czeladnika. Uważacie, że to dobry pomysł czy nie ma sensu ? Przepraszam, że zawracam Wam głowe ale najzwyczajniej w świecie nie mam się kogo doradzic
Stary 2011-08-10, 22:52   #296
patrycja350
Zadomowienie

po zawodówce nie masz czeladnika...
Za egzaminy czeladnicze płaci się w cechu rzemieślniczym.

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''

15.06.2009- FRYZJERKA

patrycja350 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 20:50   #297
olgusia182
Przyczajenie

a co sądzicie o kursach fryzjerskich?
czy to naprawdę coś daje?
olgusia182 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:03   #298
mundziolek
Zadomowienie

GG do mundziolek

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
po zawodówce nie masz czeladnika...
Za egzaminy czeladnicze płaci się w cechu rzemieślniczym.
Wiem, wiem ale moge przystapic do takiego egzaminu po zawodowce, a po policealnej nie (znaczy sie moge ale po jakims tam okresie praktyk). Doszlam do wniosku, ze bez sensu isc do zawodowki bo po co mam przerabiac jeszcze raz przedmioty, ktore mam w liceum typu polski, matma... Pojde do policealnej na 2 lata na technika uslug fryzjerskich i mysle tez dodatkowo zrobic roczna, dajaca kwalifikacje zawodowe "stylista fryzur". Wydaje mi sie, ze oprocz tego technika to bedzie dodatkowym atutem. Zastanawiam sie tez nad wyborem szkoly(chodzi mi o tego technika). Moge isc do typowo rzemiesniczej, tam bym miala praktyki w 4 semestrze. Ale też zapisując się na styliste fryzur w ramach promocji mogę miec technika gratis, z tym, że z tego co widziałam to nie ma tam typowych praktyk w zakładzie tylko wszystko odbywa się w szkole. W związku z tym moje pytanie: Co jest lepsze- szkoła, gdzie w 4 semestrze są praktyki, czy szkoła realizująca 700 godz w swojej szkole???

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez olgusia182 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o kursach fryzjerskich?
czy to naprawdę coś daje?
Powiem tak. Ostatnio rozmawiałam z fryzjerką, mówiłam, że chce isc do szkoły fryzjerskiej itd. Sama z siebie stwierdziła, że kursy same w sobie wiele nie dają bo jak możesz nauczyc się fryzjertwa np. w 30 godz., podczas, gdy w szkole masz np. 700, a później i tak często dokształcasz się na różnych szkoleniach i ewentualnych kursach. Jednak znam osobe, która otworzyła swój zakład fryzjerski, zrobiła własnie taki kurs i troche klientów ma (ale to mała miejscowośc, gdzie nie ma dobrego fryzjera...). Jeden po 30 godz bedzie dobrym fryzjerem, drugi nawet po 1000 będzie do niczego. Chociaż ja jestem zdania, że mimo wszystko lepsza jest szkoła, bo dobrzy fryzjerzy, których znam mają ukończone szkoły. Ale jeśli to lubisz to nie rezygnuj z marzeń

Edytowane przez mundziolek
Czas edycji: 2011-08-13 o 16:55
mundziolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 15:46   #299
vixen89
Raczkowanie

@Aleksandra90 -- jeśli chodzi o staż to wszystko zależy na jakiego Szefa lub szefową trafisz, i jak się z nim dogadasz. Możesz powiedzieć że nie czujesz się na siłach sama ścinać i chciałabyś jeszcze poprobować na główkach, chociaż pod jego okiem też możesz ścinać klientki jeśli nie będzie się bał że wystraszysz mu klientki. Ciężko powiedzieć, wiem że koleżanka była na stażu i miała straszna szefową i odrazu robiła wszystko co mogła, po jej okiem a potem sama(troche ja wykorzystywała).

Ja skończyłam szkołę policealna "Nova" w Krakowie, gnietliśmy się w małej sali na wiślnej, było nas 27osob na początku, plus pózniej modele. Pierwszy rok był spoko trafiliśmy na super nauczycielke z pracowni która chciała nas nauczyc jak najwiecej, i zawsze coś się działo na zajęciach potem niestety odeszła ze szkoły. W 3 sem mieliśmy nową nauczycielke z pracowni która nie bardzo wiedziała jak nas uczyć, nie miała pomysłu na zajęcia(chociaż była bardzo miła:P).
Wiem jednak że jeśli ktoś lubi fryzjerstwo i chce dalej się rozwijać to może, nawet po takiej szkole i spokojnie znaleść prace jako fryzjer.
vixen89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 13:43   #300
martucha007
Przyczajenie

Post Dot.: Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy

Czy ktoś jest w stanie polecić mi Kurs Fryzjerski w Łodzi?
Czy sa osoby które skończyły taki 3-miesięczny kurs i podjęły pracę w zakładzie? Jakie macie spostrzeżenia na temat takich kursów?

Chce zostać fryzjerką, mam do tego rękę, strzygę, farbuję i modeluje włosy znajomym i rodzinie, ale boje się że dyplom ukończenia takiego kursu to może byc za mało żeby ktoś zdecydował się przyjąć mnie do pracy we własnym zakładzie. Zaznaczam ze nie mogę sobie pozwolić na skończenie 2letniej szkoły z powodu właśnie zbyt długiego czasu nauki. Czy sam kurs wystarczy?

Bardzo prosze o odpowiedzi i wskazówki w tym temacie.
martucha007 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fryzjerstwo

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości