Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-25, 20:03   #31
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa
Dot.: fryzjer - zawód z przyszłością ???

No tak, od czegośrzeba zacząć. Ale pomyślałam, że myślisz, że tak wyglądają zarobki fryzjera przez całe jego życie.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 22:29   #32
scalii
Przyczajenie

powiem ci tyle w krakowie niema technikom usług Fryzjerskich zaraz po gimnazjum bo wiem z kąt bo się sama ucze w zawodówce na ułanów 9 i owszem jest ale po zawodówce bo ja sama musze iść dopiero po zawodówce bo owszem miał być ale podobno nie bęńdzie zaraz po gim,ale niewiem jak jest na Szkszyneckiego może tam jest,ale unas napewno po zawodówce a co do nauczyciełow nawet spoko tylko jest taka pani os Technologi Fryzjerskiej masakra baba piła ale może dobże że jest bo ona chce nas coś nauczyć ale powiem ci tyle jestem w 2 zawodówce i narazie jusz ołówkiem jest postawionych 7 pał i tylko 3 truje ale nie że nam się niechce uczyć tylko ona taka jest.

to ja znów oni wam wode z mózgów robią bo jak ty chcesz się wszystkiego nauczyć w ciągu 2 lat ja mam szkołe 3 lata i tak poję się że niedam rady nauczyć się wszystkiego w 3 lata do egzaminu czeladniczego bo mam praktyki 2 razy w tygoniu oraz w soboty a reszcze szkoła,ale od wsześnia bęnde miała 3 razy praktyki i 2 razy szkoła,A wy jak chcecie się nauczyć praktyki jak w salonie bęndzie was koło 10 -12 daj spokuj ale się nieda bo unas jest w salonie 5 i jesteśmy w 2 salonach żeby się czegoś nauczyć.A praktyki my mamy płatne a wy co tam pisze to chyba nie ale to są marne grosze.A najpierw zastanów się bożądnie czy chcesz być fryzjerkom bo najpierw pszez kilka mieśięcy bęndziesz co robić szpotać myć głowy i takiem tam podawać wałki itp,narazie zapomnij o profesionalnym np nakładaniu farby pasemek bo to musisz się wpierw pszypaczeć a nie robić więm co mówie bo jaki szef pszy zdrowych zmysłach dopuśćie hm kurasanta który hm tego nie umie i go dopuście do klienta musiał być poszczelony,i tyle czebało odrazu iść po gim czy niewiemc po podsawówce na fryzjerke bo to jest cięszka praca a niekiedy charówka stanie paczenia machcanie rękami itp więc się bardzo dokładnie zastanów a jaki zarobki różne zależy od salonów zależy jak jest liczona stawka.pozdrawiam i się zastanów bo ci dobże radze

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-09-08 o 01:08 Powód: post pod postem
scalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 08:15   #33
smerfeta01
Zakorzenienie

to już nieaktualne idę jednak do szkoły kosmetycznej Pozdrawiam
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 15:14   #34
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa
Boże, jak to czytałam, to mnie zmroziło. Przepraszam, jeśli Cię urażę, ale moim zdaniem po zawodówce praktycznie nikt nie ma przyszłości. Ukończyłam jedno z lepszych LO w moim województwie, właśnie jestem po maturze. Nie wyobrażam sobie pójść do zawodówki. Fryzjer po zawodówce … jakoś źle mi się kojarzy. Patrząc na sposób, w jaki piszesz (gramatyka, błędy) już świadczą o złej edukacji.. Wiem, że nie to jest najważniejsze, ale jednak człowiek powinien coś wiedzieć, powinien umieć pisać. To jest ważne w każdym zawodzie.

Idę do Szkoły Policealnej tylko dlatego, że nie ma studiów fryzjerskich. Niestety nie mogę mieć wykształcenia wyższego w tym kierunku – to jedyny minus tego zawodu. Może, gdy ukończę tą szkołę zrobię jakiś kierunek na studiach, by mieć właśnie wyższe wykształcenie – może zarządzanie i marketing? Jeszcze nie wiem, nie myślę o tym, bo na razie najważniejsze dla mnie jest zdobycie tego zawodu, nauczenia się tego, co jest moją pasją.
Moim marzeniem jest wstawać rano i cieszyć się, z podekscytowaniem iść do pracy, by kolejną szarą myszkę zamienić w piękność.

Jako jedyna z klasy nie idę na studia, lecz do szkoły policealnej. Przyjaciółki mi kibicują, cieszą się i mówią, że zazdroszczą – jako jedyna mam pasję, której chcę się oddać. Niektórzy pewnie myślą, że nie jestem ambitna, bo co za problem skończyć 2-letnią szkołę na kierunku wizaż i stylizacja? Prawo na UJ to jest coś! A ja uważam, że nie warto zmieniać swoich marzeń, by podporządkować się ogólnej opinii, że na studia wyższe po prostu trzeba iść, bo inaczej nie można być mądrym. Ludzie, którzy tak uważają chyba nigdy nie zrozumieją tego, co jest w życiu najważniejsze.
Wierzę, że wybór mojej szkoły był jedną z lepszych decyzji w moim życiu, że nigdy nie pomyślę ‘Karolina – byłaś taka głupia, dlaczego nie poszłaś na UJ jak Twoje przyjaciółki?’
Najważniejsze, to odnaleźć swoją pasję, talent i poświęcić się im.

Nie orientuję się za bardzo, ale wydaje mi się, że większość szkół policealnych trwa dwa lata. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że większość fryzjerów jest niedouczona, bo ileż można się nauczyć w ciągu tych dwóch lat? Nauka tego fachu nie trwa dwa lata – trwa całe życie, bo fryzjerstwo jest jak moda – zmieniają się techniki, trendy - ta dziedzina ciągle ewoluuje. By być dobrym fryzjerem trzeba się kształcić całe życie. Podstawy zdobędziesz w szkole 2-letniej, resztę na kursach, wyjazdach, szkoleniach. W mojej szkole praktyki są bezpłatne (a właściwie płatne – lecz suma ta zawarta jest w czesnym). Gdy rozmawiałam z Panią, która jest przedstawicielem tej szkoły powiedziała mi, że bardzo pilnują tego, by uczniowie naprawdę na praktykach się uczyli, a nie „sprzątali i podawali”. Praktyki odbywają się w pięknych zachodnich salonach, ja widziałam jeden – na rynku w Krakowie.

Jestem przed okresem - mogłam trochę namieszać, trochę za bardzo 'być szczera'. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam.

I jeszcze jedno - w salonie będzie nas 10-12, ale w prywatnym salonie szkoły.
Normalny praktyki odbywają się w normalnych salonach po 1-2 osoby.

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-09-08 o 01:09 Powód: post pod postem
Stary 2005-05-31, 07:43   #35
smerfeta01
Zakorzenienie

Zgadzam się z Przezłośliwą
Tymbardziej, że wielu moich kolegów i koleżanek skończyło tylko! zawodówkę, a pracują już w najlepszych restauracjach, typu Gołębiewski i Belweder Także przyszłość nie zależy tylko od szkoły,a właśnie od swoich ambicji i poniekąd talentu. Jeśli masz zamiłowanie do czegóś, to poddaj się temu i rób to.
Ja zdecydowałam, że nie pójdę na fryzjerstwo, bo w sumie od samego początku bardziej interesuje mnie kosmetyka. Ta szkoła również jest szkołą policealną 2-letnią, dlatego później zamierzam skończyc dodatkowo jakiś kurs. I cieszę się, że to wybrałam, bo to mnie kręci,

Przezłośliwa : ta Twoja szkoła jest dzienna czy zaoczna ? jaki tryb wybrałaś ? Pozdrawiam
Stary 2005-05-31, 14:49   #36
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Hej.
Super, że mnie rozumiesz. Wybrałam dzienne, gdyż myślę, że więcej się nauczę w takim trybie. Wybierasz się do tej samej szkoły co ja /ECE/?

21.02.11 - start

Stary 2005-05-31, 15:07   #37
smerfeta01
Zakorzenienie

niestety nie została mi szkoła policealna zaoczna, ponieważ chcę od września podjąć pracę
Stary 2005-05-31, 15:10   #38
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Ja też będę pracować. Na pierwszym roku po prostu mam zajęcia wt-śr-czw, dopiero na drugim dochodzą pon i pt (praktyki w salonach). Więc mam ... 4 dni na pracę, myślę, że spoko.

21.02.11 - start

Stary 2005-05-31, 15:14   #39
smerfeta01
Zakorzenienie

a po ile godzin będziesz miała dziennie te zajęcia ? bo ja chyba po 8 w sb i nd.
Stary 2005-05-31, 15:25   #40
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Ojjjj ... nie wiem. Dostałam rozkład godzin do Pani z tej szkoły. Był przedstawiony w tabeli (by porównać zaoczne i dzienne) i zazwyczaj wychodziło, że dwa razy więcej jest godzin w systemie dziennym.

21.02.11 - start

Stary 2005-05-31, 15:46   #41
smerfeta01
Zakorzenienie

mi wyszło, że będę mieć ok.640 godzin przez 2 lata. Na dziennych pewnie jest więcej.
Może potem zrobię jeszcze jakiś kurs 150h.
Stary 2005-05-31, 16:02   #42
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

A do jakiego miasta się wybierasz? Zostajesz w Cieszynie?

21.02.11 - start

Stary 2005-05-31, 16:19   #43
smerfeta01
Zakorzenienie

Cieszyn albo Bielsko.
Stary 2005-10-02, 12:26   #44
evuncia
Raczkowanie

Kurs fryzjerski w polsko-włoskiej szkole urody Gabriel

Mam pytanie, czy ktoś z Was słyszał o tej szkole, szkolił się w niej, bądź ma znajomych którzy tam uczęszczali na kurs fryzjerstwa? Chętnie poznam wszelkie opinie na temat tej szkoły. http://www.gabriel.szkola.pl/
evuncia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 17:13   #45
mallawa
Przyczajenie

Dot.: Kurs fryzjerski w polsko-włoskiej szkole urody Gabriel

Wiem tylko tyle ze nauka trwa kilka tygodni pozniej uzyskujesz tytul i masz zapewniana prace na rok albo pol roku. Po tym czasie masz prawo otworzyc swoj zaklad fryzjerski i masz prawo do legitymowania sie marka "GABRIEL" ale jest warunek ze musisz zatrudnic (chyba) 2 osoby na staż. To tyle co pamietam.
mallawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 08:34   #46
evuncia
Raczkowanie

Wink Dot.: Kurs fryzjerski w polsko-włoskiej szkole urody Gabriel

Mallawa wielkie dzięki za te informacje. A może ktoś wie jak wygląda nauka w tej szkole, jak dużo można się tam nauczyć?
evuncia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 14:09   #47
mallawa
Przyczajenie

Dot.: Kurs fryzjerski w polsko-włoskiej szkole urody Gabriel

A z tego co pamietam to nauka jest bardzo intensywna...bo to jest chyba na zasadzie kursu tak?? Jesli chodzi o kurs to jestem pewna ze czytalam ze przenosisz sie do ich osrodka i tam trwa szkolenia od rana do wieczora. Chyba sporo to kosztuje. Nie pamietam tylk ogdzie to czytalam ale jestem pewna ze chodzi o Gabriel. Ciesze sie ze moglam pomoc ; ))
mallawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 20:12   #48
mruff
Raczkowanie

Unhappy Chce byc fryzjerem stylista

Wlasnie koncze drugi fakultet na AR w Poznaniu ale moim powolaniem jest fryzjerstwo!!! Do jakiej szkoly sie udac zeby zostac fryzjerem stylista moze ktos sie orientuje
mruff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:54   #49
Kinga_p
Raczkowanie

GG do Kinga_p
Dot.: Chce byc fryzjerem stylista

policealne studium fryzjerskie na podbudowie szkoły sredniej.. alboo zawodowka.. alboo kursy jakies zkoła gabriel. chyba w kaliszu czy warszawie...
Kinga_p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:54   #50
Kinga_p
Raczkowanie

GG do Kinga_p
Dot.: Chce byc fryzjerem stylista

policealne studium fryzjerskie na podbudowie szkoły sredniej.. alboo zawodowka.. alboo kursy jakies szkoła gabriel. chyba w kaliszu czy warszawie...
Kinga_p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 21:46   #51
olusia178
Przyczajenie

Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Nie wiem czy tutaj uzyskam odpowiedź na moje pytanie. jednak jak ktoś powiedział "kto pyta nie błądzi" W tym roku kończę liceum i muszę się przyznać, że czasami żałuję, iż nie poszłam do szkoły zawodowej. Właśnie dlatego zastanawiam się czy poskonczeniu tej szkoły mogłabym zostać fryzjerką , wiem, że prawdopodobnie mogłabym skończyć technikum, jednak nie o to mi chodzi. Niedawno znajoma fryzjerka powiedziała mi, że w zakładzie w którym pracuje jej szefowa przyjęła na praktykę dziewczynę która studiuje zaocznie a zawsze chciała być fryzjerką, moja znajoma nie wiedziała dokładnie na jakich zasadach ta dziewczyna została przyjęta - i właśnie chciałabym się dowiedzieć czy takie coś jest możliwe i jakie kryteria trzeba spełnić ??

Pozdrawiam
olusia178 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 22:00   #52
Kasiek1987
Zakorzenienie

Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Nie znam się na tym, jak to wszystko załatwić, ale mój fryzjer skończył normalne LO, później skończył studia, wprawdzie nie wiem co później zrobił, żeby zostać fryzjerem, ale mimo tego, że ma dość krótki staż, to ani myślę o szukaniu innego
Myślę, że jak ktoś ma "dryg" do tego, to nauczy się zawodu bardzo szybko... ale niektórym to nie pomoże nawet kilka lat odpowiedniej szkoły i szkoleń...
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 22:27   #53
olusia178
Przyczajenie

Bardzo dziękuje za odpowiedź Mam nadzieje, że jeszcze ktoś coś wie na ten temat
Stary 2006-01-19, 22:36   #54
winner
BAN stały

niedawno czytalam o specjalnych kursach dla wszytskich ...
winner jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 22:56   #55
pestka1830
Zakorzenienie

moja koleżanka zosała przyjęta na praktykę do jednej fryzjerki mimo iż nie chodziła do szkoły fryzjerskiej. Praktyki miała chyba 2 albo 3 lata (juz nie pamietam bo to było kilka lat temu ) ale później musiała iść na jakiś krótki kurs 3 lub 6 miesięcy (tez już dokładnie nie pamietam) i tak została fryzjerką. teraz ma swój salon i jest zadowolona.
-A while..."
pestka1830 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 09:41   #56
asia_s
Raczkowanie

Lightbulb Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Ja też skończyłam liceum, i jeszcze inne szkoły, a teraz chcę być fryzjerką, dlatego też wybrałam szkołę policealną szkolącą przyszłych fryzjerów (technik usług fryzjerskich- taki dokładnie tytuł się uzyskuje). I Tobie też polecam, dowiedz się jak to w Twoim mieście wygląda, są też kursy, ale po nich nie wszyscy chcą zatrudniać, dobre są jaklo uzupełnienie i doszkalanie. Jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie takiej szkoły chętnie odpowiem. pozdrawiam
asia_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 15:57   #57
Acka
Rozeznanie

Ja jestem w policealnej szkole fryzjerskiej ale niestety nie jestem z niej zadowolona .Jest to 2 letnie studium.Jak wiadomo w zaocznym systemie niewiele można się nauczyć gdyż zajęcia mamy co 2 tyg.a w tym zawodzie dużą rolę gra praktyka .Wymagają od nas 4tyg (only)praktyk w salonie.Ale powaleni!Co można nauczyć się w 4tygodnie.Także odradzam system zaoczny tego kierunku!!!!!!(ja uczę się w Krakowie
No a póżniej jak skończę tą szkołę pójdę może na jakiś kursik.Może w końcu czegoś się nauczę
Acka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 16:43   #58
asia_s
Raczkowanie

No wiesz Acka, zaoczna to zaoczna wiadomo, że trzeba na własna rękę czegoś poszukać, jakaś praktyka, czy coś w tym stylu. A nie macie pracowni fryzjerskiej?, bo z wojego listu wnioskuje, że chyba nie.Wiadomo dzienna szkoła daje więcej, no ale nie każdy sobie może na to pozwolić
asia_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 21:42   #59
Bartekk
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Bartekk Wyślij wiadomość przez Yahoo do Bartekk

Formy nauki po szkole średniej:
-policealne studium fryzjerskie
-policealne technikum fryzjerskie
- kursy - jest ich bardzo wiele niekóte na niskim poziomie niektóre na wysokim, po ukończeniu kursu otrzymujesz dyplom, po niektórym możesz przystąpić do egzaminu czeladniczego

Polecam poszukac informacji o konkretnych szkołach na stronie kuratorium oświaty, izb rzemieśniczych oraz skorzystać z wyszukiwarki np google.pl i wpisać np "kurs fryzjerski" lub cos podobnego..
Jeśli będziesz miała pytanie odnośnie konkretnej placówki (szkoły, ośrodka szkoleniowego) to napisz do mnie z chęcią pomoge.
Bartekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 13:41   #60
olusia178
Przyczajenie

Dziękuję, za wszystkie wasze opinie, właśnie chodzi mnie o "coś takiego" po czym mogłabym przystąpić do egzaminu na czeladnika :-/ a wiem , że po takim studium czeladnika mieć nie będę ;/
Odpowiedz

Tagi
fryzjerstwo

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości