Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-12, 13:40   #121
Misiata
Raczkowanie

Dot.: Pyt.do fryzjerki-Czy można zostać fryzjerką w dowolnym czasie?

dobre pytanie. podpinam się
Misiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 20:39   #122
Żabcia01
Raczkowanie

szkoła fryzjerska

nie wiem co robić od końca września rozpoczne nauke w policealnym studium fryzjerstwa zaocznie co 2 tygodnie ale moze sie tak zdażyc ze w danym miesiacu tylko 2 spotkania i mysle nad tym czy isc na kurs fryzjerski czy to ma sens ? a po drugie chce isc do pracy zeby zarobic cos
Żabcia01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 23:08   #123
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga
Dot.: szkoła fryzjerska

jezeli nie miałaś styczności z zawodem,to lepiej isc dodatkowow na kurs bo w tym programie nie nauczysz sie zbyt wiele
Stary 2006-09-15, 13:22   #124
Żabcia01
Raczkowanie

Dot.: Szkoła fryzjerska! Pomocy!

piszesz że warunki tragiczne czyli co masz na mysli??
Żabcia01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 23:34   #125
palinka333
Przyczajenie

GG do palinka333
KURS FRYZJERSKi- niezbędny!!!!

Skończyłam charakteryzacje i stylizacje oraz wizaż miałam kilka okazji by pracować na planch filmowych i wiem że koniecznie muszę taki kurs odbyć. Poszukuje informacji na temat takich kursów.Proszę o pomoc...
P.S. nie wiem czy sie myle ale sądzę iz zbyt zaawansowany kurs jest chyba przesadą chodź nigdy nic nie wiadomo...sama już nie wiem...
palinka333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 11:09   #126
maaadzia3
Przyczajenie

Dot.: KURS FRYZJERSKi- niezbędny!!!!

witam, moge polecic ci kurs w xxx inf dowiesz sie pod nr. xxx

Edytowane przez annfas
Czas edycji: 2007-02-09 o 16:02
maaadzia3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 09:48   #127
maaadzia3
Przyczajenie

Dot.: Pyt.do fryzjerki-Czy można zostać fryzjerką w dowolnym czasie?

witam, moge polecic ci kurs w xxx inf dowiesz sie pod nr. (xxx. Kurs jest przeprowadzany w salonie fryzjerskim i trwa 120 h. pozdro

Edytowane przez annfas
Czas edycji: 2007-02-09 o 16:02
maaadzia3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 14:31   #128
jotemka
BAN stały

Smile chcę zostać fryzjerką!!!

Witam
Mam takie marzenie aby zostać fryzjerką, czy któraś z was zaczyna jakiś kurs w tym kierunku? a może ktoś go już skończył? Chciałabym dowiedzieć się jak taki kurs wygląda ile kosztuje i najważniejsze czy da się z tego żyć?
jotemka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 17:55   #129
żanetka91
Rozeznanie

GG do żanetka91
Dot.: chcę zostać fryzjerką!!!

Podciagam pytanie..Jaka najlepiej od poczatku(czyli po gimnazjum)obrac droge żeby zostac naprawde dobrym fryzjerem??
Stary 2006-10-26, 18:05   #130
motylek1007
Zakorzenienie

tez sie podlaczam....zaznaczam ze nie mam na mysli byle jakiej fryzjerki tylko profesjonala i porzadna. Jakby ktos wiedzial gdzie w Poznaniu jest taka szkola, kurs czy cos innego to poprosze o odp
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 00:26   #131
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

ten temat i podobne byly tu juz poruszane wielokrotnie i byly odpowiedzi na te paytania , prosze zajrzec w archiwum
motylek 1007.... zaznaczam... ze najlepiej zawsze byc najlepszym w tym co sie robi...ale to nie zalezy od szkoly tylko od siebie samej
Stary 2006-10-27, 09:34   #132
motylek1007
Zakorzenienie

tak, zgadzam sie Gaga, ale jesli trafie sie bo szkoly byle jakiej gdzie nauczac nie umieja to sila rzeczy czlowiek sie nie nauczy...odczulam to osobiscie kiedy dotalam nauczycielke z rachunkowosci ktora tylko i wylacznie dawala nam zadania to domu i miala tlumaczenie gdzies....
co ja sie nie nachodzilam do obcych zebym zrozumiala co z czym polaczyc...cud ze zaliczylam ten przedmiot i skonczylam szkole
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 00:07   #133
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

tak , lecz we fryzjerstwie trzeba miec fantazje, talent, wyobraznie, bardzo dobre wyczucie rozrozniania kolorow, umiejetnosc łaczenia ich, poczucie odpowiedzialnosci za to co sie robi, miec zawsze czas.....dokladnosc w tym co sie robi, kochac prace z ludzmi,byc pewnym ze to jest to !! ze wlasnie o tym zawodzie mazrylam cale zycie... cierpliwosc (najlepiej anielska)byc otwartym na nowosci, miec swoj styl, miec umiejetnosc porozumiewania sie z ludzmi, miec poczucie swojej wartosci...no co tam jeszcze... acha silny kregoslup i mocne kolana...
tak.... no i wtedy poszukac dobrej szkoly... jest ich kilka ale warto wybrac sie za granice do dobrej Akademii ,sa teraz mozliwosci
Stary 2006-10-28, 10:32   #134
żanetka91
Rozeznanie

GG do żanetka91

A co gaga myślisz o kursach Gabriela??
Stary 2006-10-28, 18:35   #135
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

kursy sa lub moga byc dodatkiem do nauki fryzjerstwa!!
szkola fryzjerska jest podstawa do drogi na dobrego fryzjera , mistrza i styliste
a pozatym praktyka,praktyka i jeszce raz praktyka, oczywiscie polaczona z teoria!i obserwacja tego co sie dzieje we fyzjerstwie , modzie i kosmetyce ,poniewaz to wszystko polaczone w calosc daje mozliwosci tworzenia
Stary 2006-10-28, 20:26   #136
żanetka91
Rozeznanie

GG do żanetka91

Zadalam chyba inne pytanie niz otrzymałam odpowiedz ale ok...
Stary 2006-10-28, 22:13   #137
Fryzjer-Bartek
Przyczajenie

Poczytaj o szkołach fryzjerskich na stronie www.fryzjer.edu.pl/edukacja.html tam jest też wykaz szkół fryzjerskich.
Naukę w tym zawodzie najlepiej zacząć po gimnazjum, po szkole średniej zostają już tylko "Studium" na których nie zawiele można się nauczyć. Co do kursów fryzjerskich to szkoda się wypowiadać.
Fryzjer-Bartek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 12:17   #138
jotemka
BAN stały

czyli to znaczy że nic mi żadne kursy nie dadzą????
Szkoda, pozostaje mi tylko strzyżenie męskiej części mojej rodziny bo damska część nie chce ryzykować.
jotemka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:04   #139
Ewelina!!!!
Raczkowanie

Unhappy fryzjerstwo.. co Wy o tym sądzicie ?/ :-(

witam !! mam 18 lat i interesuje sie od dłuuuższego czasu fryzjerstwem. Mam zamiar wybrać sie do policealnego studium fryzierskiego. Jestem bardzo podekscytowana choć... jest problem boje sie że moge sobie nie poradzić z technikami strzyżenia układania stylizacji ... pomózcie .. !!
Ewelina!!!! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:18   #140
kisia88
Raczkowanie

Dot.: fryzjerstwo.. co Wy o tym sądzicie ?/ :-(

Ej no nie bój się.... wydaje mi się, że to wcale nie jest takie trudne jak Ci się zdaje pozatym, jeśli się tym interesujesz to na pewno pojmiesz wszystko w ''lot'' Pamiętaj, że strach ma wielkie oczy.... Powodzenia!!
kisia88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:33   #141
Papiszynka
Zakorzenienie

Po to jest ta szkola zeby Cie tam tego nauczyli... a jesli sobie nie poradzisz to znaczy ze to nie jest dla Ciebie. Moim zdaniem jakies zdolnosci trzeba miec juz w sobie, nie da sie wszystkiego nauczyc, do niektorych rzeczy trzeba miec wyczucie, i jak ktos np. w kwestii czesania jest totalna ofiara to nigdy z niego nie bedzie swietny fryzjer, chocby nie wiem po jakiej szkole... Tylko ze niestety wiekszosc fryzjerow to takie ofiary losu co to nie wiedzialy co w zyciu poczac i pozniej my chodzimy i placzemy za naszymi wlosami... Bo jakis niedoksztalcony 'fryzjerek' robi nam na glowie masakre :P Wiec moim zdaniem powinnas sie zastanowic czy naprawde o tym marzysz, czy to tylko taka wymyslona alternatywa dla nicnierobienia... idz do tej szkoly i sie poprostu przekonaj.
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:35   #142
marrticzka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ewelina!!!! Pokaż wiadomość
witam !! mam 18 lat i interesuje sie od dłuuuższego czasu fryzjerstwem. Mam zamiar wybrać sie do policealnego studium fryzierskiego. Jestem bardzo podekscytowana choć... jest problem boje sie że moge sobie nie poradzić z technikami strzyżenia układania stylizacji ... pomózcie .. !!
A gdzie znajduje sie taka szkoła?????
marrticzka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 14:53   #143
Ewelina!!!!
Raczkowanie

jasło, kraków, warszawa wszędzie tylko trzeba sie rozglądnąć po wyszukiwarkach stron internetowych .. a co do czesania i obcinania mialam już z tym doczynienia zawsze lubiałam "eksperymentować" na (swoich czy kogoś innego) włosach
Stary 2006-11-30, 16:21   #144
Maybebaby
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ewelina!!!! Pokaż wiadomość
jasło, kraków, warszawa wszędzie tylko trzeba sie rozglądnąć po wyszukiwarkach stron internetowych .. a co do czesania i obcinania mialam już z tym doczynienia zawsze lubiałam "eksperymentować" na (swoich czy kogoś innego) włosach

To jest ciekawe...sama bym sie nawet nad fryzjerstwem zastanowiła...ale jakoś odrzuca mnie wizja farbowania, bo sama nie lubię farbować(czy utlenianiać)....jakoś nie chciałabym niszczyć klientkom włosy, bo przecież nie każde włoski dobrze wygladaja po farbowaniu, tak samo nie reagują, jedne są słabsze inne mocniejsze...przyszłaby np. do mnie pani w pięknym kolorku naturalnym ale w piorkach(kiepskich włosach)....to nie miałabym sumienia jej zafarbować....można podawać różne przykłady.... Chyba że ewidentnie lepiej by klientka wygladała w innym kolorze a miałaby mocne,itd.
Dlatego to nie jest chyba zawód dla mnie
Chociaż uwielbiam ogladać kto jakie ma włosy, czy ma zniszczone końcówki czy nie, czy potrzebowałyby ściecia,itd....normalnie mania
Maybebaby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 19:03   #145
Ewelina!!!!
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość
To jest ciekawe...sama bym sie nawet nad fryzjerstwem zastanowiła...ale jakoś odrzuca mnie wizja farbowania, bo sama nie lubię farbować(czy utlenianiać)....jakoś nie chciałabym niszczyć klientkom włosy, bo przecież nie każde włoski dobrze wygladaja po farbowaniu, tak samo nie reagują, jedne są słabsze inne mocniejsze...przyszłaby np. do mnie pani w pięknym kolorku naturalnym ale w piorkach(kiepskich włosach)....to nie miałabym sumienia jej zafarbować....można podawać różne przykłady.... Chyba że ewidentnie lepiej by klientka wygladała w innym kolorze a miałaby mocne,itd.
Dlatego to nie jest chyba zawód dla mnie
Chociaż uwielbiam ogladać kto jakie ma włosy, czy ma zniszczone końcówki czy nie, czy potrzebowałyby ściecia,itd....normalnie mania

dokladnie tylko że za mna fryzjerstwo już chodzi dobre 4 lata
Stary 2006-11-30, 20:03   #146
Maybebaby
Raczkowanie

Ja obecnie stoje przed wyborem co bede robić w przyszłości...Lubię temat włosów, mam na tym punkcie "lekkiego bzika", ale niechciałabym też sie ograniczać tylko do fryzjerstwa,jakoś tak lubie wszystkiego po trochu próbować.Wizja własnego salonu w przyszłości jest kusząca...ale nie chce żeby to był mój jedyny sposób na życie...To jest dla mnie przyjemność i zdaje sobie sprawe że wchodząc w ten zawód już nie jest tak różowo, nie zawsze mój gust bedzie zgadzał sie z gustem klientki, a poza tym wydaje mi sie że fryzjerstwo od kuchni nie wygląda juz tak różowo jak nam się wydaje.
Jest duża konkurencja, trzeba walczyć o klientki, a jakby mi coś nie wyszło...?
Zepsułabym komuś włosy...nie wybaczyłabym sobie tego...
albo gdyby coś nie wyszło tak jak miało wyjść a ja bym musiała łagodząc sytuacje powiedzieć że klientka mimo to świetnie wygląda... nie chciałabym nikomu spaprać włosów....jakoś nie potrafie owijać w bawełne...

Jest jeszcze wiele podobnych srpaw, np. ludzie przychodząc do fryzjera chcą sie także zrelaksować i tu nie mogłabym sobie pozwolić na swoje zmienne nastroje, bo myśle że klienci także to czują... i w sumie nastrój fryzjerki, nastawienie może mieć duzy wpływ na tworzoną fryzure(na wizje fryzjerki)...

To takie gdybanie ale bo nawet niestety nie biorę pod uwage fryzjerstwa jako mojego głównego zródła dochodu...ewentualnie jako coś dodatkowego, gdy coś nie wyjdzie albo gdy bede miała tyle czasu żeby pogodzić np. 2 zawody....a czemu nie
ale Ewelinko....spróbuj...ale wez też pod uwage to co napisałam
Klient nasz pan
Maybebaby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 21:16   #147
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

po prostu idź i sie przekonaj. ja też lubie fryzjerstwo, jednak to nie jest chyba zawód dla mnie. chodzi o podejście. bałabym się, że zniszczę komuś fryz, nie wyjdzie tak, jak potrzeba. podejście i pewność siebie jest bardzo ważne. jeśli wiesz co robisz, ok. ostatnio byłam u fryzjera i obcinała mi wloski chyba bardzo niesmiała, albo poczatkująca praktykantka - pomijajac to, że wkurzałam się na nia z minuty na minute bo widac bylo, że nie wie co robi, to obcieła mi pół włosów :P fryzjer to fajny zawód, jednak trzeba mieć to powołanie..
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 21:55   #148
motylek
Rozeznanie

Ja jestem na III semestrze studium fryzjerskiego i szczerze....to w takiej szkole glowny nacisk jest na teorie, owszem jest pracownia fryzjerska, gdzie mozna cwiczyc na "sobie", lub kolezankach. Wszystko tez zalezy od nauczyciela prowadzacego te zajecia. I w duzej mierze zalezy tez duzo od nas samych. Trzeba duuuuzo cwiczyc, w domu, na znajomych, rodzince itp
Jesli jest taka mozliwosc, to korzystac z roznego rodzaju szkolen, to tez duzo daje
motylek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 16:30   #149
Ewelina!!!!
Raczkowanie

spróbuje i mam nadzieje ze to o czym marze sie spełni 3majcie kciuki i dziękuje za cenne rady napewno z nich skorzystam .. pozdrawiam :
Stary 2007-03-06, 16:49   #150
dolcebanani
Przyczajenie

Kursy Fryzjerskie - pytania!!!

Witam,

Mam pytanie odnosnie kursów fryzjerskich?
1) Czy sa jednoroczne (?) wszędzie widzialem 2-letnie
2) Gdzie jest najlepsza szkoła udzielajaca takich kursów?
3) Co sądzicie o szkole Gabriel znajdujacej sie w Kaliszu
4) Zna ktos Marcina Ropele (fryzjer z warszawy)

Pozdrawiam
dolcebanani jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fryzjerstwo

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości