Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-31, 00:09   #181
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga
Dot.: Jak zostać stylistą...?

kurs u Mistrza fryzjerow nad Mistrzami!!
ale to musisz sobie poczytac , bo niejednokrotnie o tym pisalam
no i kurs zycia..w tym zawodzie..
Stary 2008-01-31, 20:47   #182
slonko66
Przyczajenie

przejzalam chyba wszystkie twoje wypowiedzi i nieznalazlam nic o akademiach i dobryc kursach :P mozliwe ze cos przeoczylam
slonko66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:24   #183
phren7
Przyczajenie

GG do phren7 Send a message via Skype™ to phren7

www.wizaz.wroc.pl polecam. sama sie tam wybieram

gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy?

we śnie weź mnie.
phren7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 21:24   #184
KSsince1987
Przyczajenie

Smile Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

a moze ktos mialby rade dla mnie? studiuje dziennie anglistyke i specjalnie zadowolona z tego nie jestem ale wyzsze wyksztalcenie jest mi potrzebne a przynajmniej zawsze lepiej jest miec tytul naukowy w odwodzie.
ALE pomyslalam sobie ze po tej szkole nie bede mogla nic innego robic jak uczyc angielskiego wlasnie, z tym ze w kraju do ktorego zachcialo mi sie emigrowac (Japonia) preferuja native speakerow WIEC pomyslalam
ze dobrze by bylo zdobyc jakis zawod sensowny i padlo na fryzjera. Musze w tym miejscu zaznaczyc ze nigdy nie scielam nikomu wlosow nawet nie golilam golarka o farbowaniu juz nie wspominajac wiec w zasadzie nie wiem czy mam predyspozycje. Troche to skomplikowane :/ tak czy inaczej co mi radzicie zrobic? szukac jakiegos technikum czy co? i ile czasu zajeloby mi uzyskanie jakiegos sensownego tytulu? aha no i jak mam byc pewna czy sie nadaje na fryzjerke. wiem ze to powinnam odpowiedziec sobie na to pytanie sama ale nie wiem jak czuje sie troche zamotana :p
KSsince1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:36   #185
olusia178
Przyczajenie

Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Witam
Sprawdzając rano pocztę, szczerze zdziwiłam się jak zobaczyłam, link powiadamiający o odpowiedzi z wizażu
Post pisałam dwa lata temu, ale jak widać takie "problemy" są cały czas aktualne.
Ja niestety po tych dwóch latach nie zostałam fryzjerką, zdałam maturę i studiuję, jednak o fryzjerstwie nie zapominam
Nie o tym miałam pisać więc do rzeczy
Gdybym tylko miała pieniądze i chciała nauczyć się czegoś konkretnego na 100% wybrałabym kurs szkoły Gabriel:
http://www.gabriel.szkola.pl/
Kurs ten kosztuje od 14-16 tys. zł, trwa zaledwie 10 tygodni a daje o ile dobrze pamiętam 240 godzin samej praktyki.
Po kursie przystępuje się do egzaminu dającego tytuł czeladnika.
Czytałam dużo opini na temat tej szkoły i jestem pewna , że jeśli kiedykolwiek będę miała możliwość to pójdę na taki kurs.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
olusia178 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:38   #186
KSsince1987
Przyczajenie

tez bylam na ich stronie i tez widzialam ta cene az tak bardzo na czasie mi nie zalezy. poza tym nie wydam 16 tysiecy na cos o czym nie mam zielonego pojecia. jak juz pisalam nigdy nie scielam nikomu wlosow wiec nie wiem czy mam predyspozycje. czy z tym trzeba sie urodzic czy mozna sie tego nauczyc tak jak czytania i pisania?
KSsince1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 18:42   #187
aneczkaklejnocik
Raczkowanie

konczac studium dostaje sie tytul technika ale mozna tez sdawac na czeladnika tylko taki egzamin kosztuje okolo 300zlotych , tylko po czeladniku mozna zdawac na mistrza!!To jest troche zamotane bo technik jest wyzszy od czeladnika ale po tym tylko tytule nie uzyska ise mistrza
aneczkaklejnocik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 21:22   #188
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

KSsince1987, na ten temat było juz tyle watkow ...o kursach jaki wybac i jakie trzeba miec predyspozycje....przejrzy j archwum...
a tak w ogole to fakt, potrzebne sa predyspozycje...
Stary 2008-03-26, 16:41   #189
fightthedull
Przyczajenie

Question Kurs fryzjerski - pomocy!

Pisałam już tutaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...28#post7008828

ale pewnie tutaj zajrzy więcej osób znających się na rzeczy.

Co lepsze: kurs, czy szkoła fryzjerska? Jaki kurs wybrać, żeby dostać się potem na staż?

Czy są jakieś renomowane szkoły? Co polecacie w Poznaniu?

Ślicznie dziękuję z góry za każdą pomoc
fightthedull jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:28   #190
kaska222
Moderator

Dot.: Kurs fryzjerski - pomocy!

Bylo kilka takich watkow.Duzo nie pomoge,ale mniej wiecej moze cos pomoze,wklejam linki
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...urs+fryzjerski

http://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=7970627

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:56   #191
Aangel23
Raczkowanie

Exclamation Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Cytat:
Napisane przez Marika Pokaż wiadomość
ze mna bylo tak... skonczylam ekonomik i po maturze nie wiedzialam co ze soba zrobic, wiedzialam tylko tyle ze nie chce siedziec za biurkiem i poszlam do rocznej szkoly wizazu i makijazu we wroclawiu. po nij nalezal mi sie trzy miesieczny staz absolwencki w moim miescie i poszlam do znajomego salonu zalatwic sobie ten staz. okazalo sie ze szef szuka akurat chetnej osoby do wykwalifikowania i tak juz zostalam i pracuje juz 2 lata. wszystkiego nauczylam sie w salonie, od podstaw...
ja pracuje narazie jako asystent fryzjera juz drugi rok a po 3 moge normalnie robic papiery na fryzjera po odbyciu tylko jakiegos kursu, dokladnie sie jeszcze nie dowiadywalam, ale szczerze mowiac po co komu szkola (nie mowie o tych nielicznych w ktorych naprawde mozna sie czegos nauczya,ale tych jest niewiele) jesli moze uczyc sie w salonie, tym sposobem uczysz sie nie tylko zawodu ale tez kontaktu z klientem i pewnosci w tym co robisz, ja przy swoim pierwszym balejagu tak sie balam ze narobie plam ze szkoda gadac, a teraz... nawet o tym nie mysle, nauczylam sie robic i bardzo szybko i bardzo dokladnie z czego klientki sa bardzo zadowolone bo pracuje w jednym z lepszych salonow w wawie i czasem wierzcie mi maja takie wymagania ze trzeba miec anielska cierpliwosc i mocne nerwy Ale patrzac na uczennice ktore ca u nas nie zaluje, one glownie sprzataja i myja glowy, czasem nakladaja farby ale ze trwa to ze 20min to tez zadko bo u mnie klientki wiecznie sie spiesza krotko mowiac odwalaja czarna robote, a sa juz u nas ponad pol roku, ja po pol roku nakladalam juz farby i baleyage majac przy tym normalna pensje i umowe a nie grosze jak uczennice. A niedawno bylam po podwyzke - i dostalam ja A i jeszcze jedno - kiedy przyszlam do pracy nie mialam zielonego pojecia o fryzjerstwie, szczerze, nie wiedzialam kompletnie NIC na ten temat, a poszlam z ciekawosci czy mi sie spodoba, no i zostalam
Aangel23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:41   #192
magdalenka7744
Przyczajenie

Dot.: Kurs fryzjerski w polsko-włoskiej szkole urody Gabriel

Czesc Ja rowniez chetnie dowiedzialabym sie czegos wiecej o tej szkole. Chcialabym ja zrobic ale nie jestem pewna czy nie ma jakiejs lepszej??? Przez wiele lat mialam fryzjerke, ktora wlasnie skonczyla ta szkole i byla bardzo z niej zadowolona, a umiejetnosci miala do pozazdroszczenia, do tej pory nie znalazlam jeszcze tak dobrej fryzjerki jak ona. Pozniej wyjechala do innego miasta i otworzyla swoj salon. Sadze ze z pewnoscia mozna si ewiele tam nauczyc ale czy naprawde inne kursy tego nie oferuja???? wlasnie tego nie wiem. Moze ktos ma porownanie?
magdalenka7744 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 13:24   #193
sylvi_86
Zakorzenienie

ja moge cos powiedziec ..otoz nie bylam tam na kursie ale czesto chodze jako modelka bo za grosze ufarbuja, zregeneruja,podopinaja wlosy, zetna..ogolnie z tego co wiem to najpierw uczycie sie na glowach sztucznych a pozniej przychodza zywe okazy takie jak jajesli jest to regeneracja(badz kuracja) to oceniacie stan wlosow rozmawiacie z klientka,pozniej zapisujecie to na karte i chodzi szefowa i kazdą sprawdza czy dobrze dobrala kuracje do wlosow pacjentki..jesli chodzi o farbe doczepianie wlosow to nie wiem ale napewno kazda decyzja musi byc zaakceptowana przez prowadzaca.ponadto pracuje sie na najwyzszej jakosci produktach, a dziewczyny tam uczace sie sa bardzo zadowolone z kursu,gdyz po pierwsze jest intensywny, po drugie duuuuuzo jest praktyki i pracuje sie na żywych modelach..jesli chcecie cos wiedziec to pytajcie odpowiem o ile bedzie to mozliwe
sylvi_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 16:15   #194
hawrodytka
Wtajemniczenie

GG do hawrodytka

znam byłego szkoleniowca Gabriela. Robi cuda na głowie, zna sie na włosach jak nikt inny. Slyszalam, ze szkoenie duzo daje, ale jest dośc drogie, z tym ze masz zapewniona pracę.
hawrodytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:44   #195
agabln
Przyczajenie

kurs i co dalej?

Wlasnie koncze kurs fryzjerski drugiego stopnia i chcialabym sie jeszcze podszkolic zaczym otworze wlasny salon.Co byscie mi polecili? Isc na praktyki,staz czy odrazu do pracy?? Jak wy zaczynaliscie??
agabln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:34   #196
Sikorka0204
Zakorzenienie

Dot.: kurs i co dalej?

Można wiedzieć ile masz lat?
Pytam bo tak jak piszesz masz parę opcji. By odbyć staż musisz spełniać określone kryteria(m.in. wiek, staż pracy itp) Plus jest taki, że dostajesz za to kasę. Nie wiele bo tylko 650zł ale zawsze coś. W niektórych salonach(tak jak ja miałam) pracowałam również na stażu ale nie było żadnego powiązania z urzędem pracy i kasę wypłacał mi salon(tu się dostaje lepsze pieniądze ~1tys).
Osobiście praktyk nie polecam=przynieś, podaj, pozamiataj mimo, że coś potrafisz, w dodatku zwykle za free.
Kolejna opcja to asystent fryzjera(pomoc) robisz trochę mniej rzeczy niż fryzjer, niektóre samodzielnie inne jako pomoc. Zwykle wygląda to tak, że dostajesz podstawę + jakiś % Twojego utargu.
Chyba tyle
Ps
jeśli jesteś już na tyle pewna siebie i wiesz, że nadajesz się na samodzielnego fryzjera to idź do pracy. Będziesz miała doświadczenie a jak zrezygnujesz to zobaczysz, że Twoje stałe klientki zmienią salon na Twój

Edytowane przez Sikorka0204
Czas edycji: 2009-01-17 o 17:36
Sikorka0204 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:48   #197
agabln
Przyczajenie

Mam 25 lat i wolabym jeszcze sie poduczyc zaczym zaczne samodzielona prace z tego co piszesz to nalepszym rozwiazaniem dla mnie by bylo dostac posadke pomocy fryzjera a nie orientujesz sie czy zaklady z checia przyjmuje na to stanowisko?
Pozdrawiam
Stary 2009-01-17, 20:07   #198
Sikorka0204
Zakorzenienie

Różnie z tym bywa Proponuje popatrzeć w ogłoszeniach bo bardzo często ogłaszają się salony, że właśnie kogoś takiego potrzebują. Jeśli nie to idź popytaj w salonach ale tych bardziej renomowanych...gdyż na 99%będziesz poważniej traktowana
Jeszcze pytanko ile trwał kurs bo to jest bardzooooo ważne.
Sama chodziłam na kurs podstawowy(dość krótko trwał)i wiem, że u mnie dziewczyny miały problem ze znalezieniem praktyk nawet za free, ja miałam o tyle dobrą sytuację, że chodzę do szkoły fryzjerskiej

Czas edycji: 2009-01-17 o 20:11
Stary 2009-01-18, 10:39   #199
Zafirah
Rozeznanie

nie sądzę aby mialo sens otwieranie salonu fryzjerskiego tylko po skonczonym kursie... jeśli oprócz kursu nie mialas doczynienia z fryzjerstwem to może teraz ci sie wydawac, że wszystko umiesz ale jak przyjdzie co do czego to może byc problem. to jest zawod wymagający doswiadczenia i umiejetnosci manualnych a tego nabywasz z czasem zaczynając gdzieś od stażu.
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 12:50   #200
agabln
Przyczajenie

Caly kurs obejmuje 200godzin pierwsze dni byly cwiczenia na glowkach potem odrazu na modelkach.Nie chce otwierac odrazu salonu bo wiem ze nie dam rady, chcialbym sie gdzies zahaczyc i szkolic swoje umiejetnosci. a te 200m godz to krotko czy dlugo??
Stary 2009-01-18, 15:03   #201
Sikorka0204
Zakorzenienie

Szczerze to dość krótko, aczkolwiek jak będziesz chciała to spokojnie znajdziesz. Wiem, że czasem w ciągu krótkiego czasu nauczyciele są w stanie przekazać dużo ważnych informacji ale co z tego jak najważniejsza jest praktyka. Główki jak dla mnie to można wyrzucić - chyba, że ktoś chce koki poćwiczyć Ja też się uczyłam na modelach ale jak mi przyszło zrobić pierwszego klienta to, aż ręce zaczęły się trząść...i 5x razy pomyślałam zanim zrobiłam jakiś ruch
Osobiście mimo szkoły(zaocznej), kursu i stażu nie czuję się na siłach by pracować jako samodzielna fryzjerka.
Ze swojej strony dodam, żebyś miała dużo wiary w siebie...mi niestety jej zabrakło i nie wiem czy jeszcze będę pracować w zawodzie.
Owocnych poszukiwań

Czas edycji: 2009-01-18 o 15:05
Stary 2009-01-18, 18:35   #202
kasikaaaa81
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agabln Pokaż wiadomość
Caly kurs obejmuje 200godzin pierwsze dni byly cwiczenia na glowkach potem odrazu na modelkach.Nie chce otwierac odrazu salonu bo wiem ze nie dam rady, chcialbym sie gdzies zahaczyc i szkolic swoje umiejetnosci. a te 200m godz to krotko czy dlugo??
A skąd jestes?? Ja wlasnie szukam kogos do pomocy
kasikaaaa81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 14:55   #203
jonaska
Przyczajenie

szkolenie przedluzanie wlosow

Zastanawiam sie nad szkoleniem w hairxtend w Warszawie. Czy ktos wie cos o tej firmie? jakie sa ich szkolenia, jakie włosy?
Chcialabym robic to dobrze, czy skoro nie jestem fryzjerka, moge sie tym zajac?
jonaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 22:30   #204
Czekolada83
BAN stały

!!!! FRYZJERKA po kursie a zatrudnienie -HELP!!

Hej,

mam pytanie odnośnie fryzjerek po kursach

mianowicie chcialam isc do szkoly ale trwa 2 lata a to za dlugo, ja wiem ze tak byloby lepiej no ale po prostu NIE MAM DWÓCH LAT!

Są kursy takie po 8-10tygodni, niech będzie koszt ok 2000zł ( nie mówię o Gabrielu za 25tys!! ) i pytanie tyczy się właśnie pracy po takim kursie, nie wiecie czy chcą w ogóle zatrudniać dziewczyny po takiej krótkiej edukacji??
Oczywiście, najważniejsze to co rzeczywiście potrafi ale mam na myśli czas kiedy potrzebuje szansy ,zeby się wykazać.
Może są tu wizanki w podobnej sytuacji??

Pomóżcie!!

Edytowane przez Czekolada83
Czas edycji: 2009-02-07 o 22:31
Czekolada83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 09:37   #205
Mini1991
Zakorzenienie

Dot.: !!!! FRYZJERKA po kursie a zatrudnienie -HELP!!

Czekoladko mnie sie wydaje ze nie liczy sie czas.. dostajesz tytuł nie bedzie napisane ile czasu robiłas ten kurs

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:29   #206
Misiata
Raczkowanie

sama jestem ciekawa, bo także wybrałabym się na taki kurs który kosztowałby ok 2000zł. więc podpinam się
Misiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:33   #207
Czekolada83
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
Czekoladko mnie sie wydaje ze nie liczy sie czas.. dostajesz tytuł nie bedzie napisane ile czasu robiłas ten kurs
tak wiem tyle ze po szkole ma sie technika uslug fryzjerskich a po kursie juz nie wiec od razu widac roznice..

Misiata a co drozsze sa kursy?? strzelilam tak tylko z cena
Stary 2009-02-08, 11:54   #208
kaska222
Moderator

Dot.: fryzjer - zawód z przyszłością ???

Czekolada83 - poläczylam wätki o podobnej tematyce.

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:57   #209
Zafirah
Rozeznanie

2.000 zl za 8-10 tygodniowy kurs to byloby bardzo tanio. przykladowo miesieczne szkolenie w Akademii B&K kosztuje 5.500 zl

fryzjerstwo to zawod w ktorym licza sie umiejetnosci manualne zatem idz na kurs potem po prostu pochodz po salonach i zapytaj. w tej chwili rynek pracy dla fryzjerow jest otwarty i wszedzie widac ogloszenie "zatrudnie fryzjera/fryzjerke". tak czy inaczej zwykle w salonach przed zatrudnieniem bierze sie dana osobę na 2-3 dni probne w czasie ktorych moze sie albo wykazac albo pogrązyć dodatkowo w dobrych salonach jesli widza, ze masz potencjal i zalezy im na pracownikach to powinni wyslac Cie na jakies szkolenia zaraz na poczatku.
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:19   #210
Czekolada83
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
2.000 zl za 8-10 tygodniowy kurs to byloby bardzo tanio. przykladowo miesieczne szkolenie w Akademii B&K kosztuje 5.500 zl

fryzjerstwo to zawod w ktorym licza sie umiejetnosci manualne zatem idz na kurs potem po prostu pochodz po salonach i zapytaj. w tej chwili rynek pracy dla fryzjerow jest otwarty i wszedzie widac ogloszenie "zatrudnie fryzjera/fryzjerke". tak czy inaczej zwykle w salonach przed zatrudnieniem bierze sie dana osobę na 2-3 dni probne w czasie ktorych moze sie albo wykazac albo pogrązyć dodatkowo w dobrych salonach jesli widza, ze masz potencjal i zalezy im na pracownikach to powinni wyslac Cie na jakies szkolenia zaraz na poczatku.
rozumiem, chcialam wypytac bardziej zaznajomione z tematem wizanki zanim sie zdecyduje. jestem po studiach i niestety satysfakcji z pracy w zawodzie nie mam nawet w 5% a wlosy to cos co mnie zawsze pociagalo, mysle ze jak najbardziej zdolnosci manualne w tym kierunku posiadam, podobnie z wizazem ogolnie, poza tym jestem fotografem amatorem wiec jestem raczej otwarta jesli chodzi o caly ogolnie pojety artyzm (w kontekscie wygladu)
chcialabym sprobowac w koncu znalezc cos, co bedzie mi dawalo radosc w czym bede sie dobrze czula no i satyfkacja finansowa jest tu istotna..
Odpowiedz

Tagi
fryzjerstwo

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości