do Grażki kochanej :))))))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-04, 21:42   #1
sergeevna
BAN stały

do Grażki kochanej :)))))))

Cześć Grażyneczko ale siem cieszymy że już powróciłaś do nas na forum ,hihi ... ja oczywiście znowu o fryzke mam pytanko (bo o cóż by innego) . Mam zdjęcie aktorki Suzane Somers ,strasznie podoba mi się jej fryzura w serialu "step by step" (krok za krokiem) ma tak fajnie wycieniowane włoski ,zastanawiam się tylko jak takie układać ,żeby się tak ładnie i puszyście układały...wystarczy szczotka i suszarka ? szczególnie te najkrótsze pasma na czubku głowy są jak by oddzielnie modelowane ,tak mi się wydaje...i chciałam się zapytać czy jak bym poszła do fryzjera i poprosiła go o wycieniowanie to jak wytłumaczyć mu to żeby było mniej więcej tak jak na zdjęciu tylko bez grzyweczki . i czy z takiej fryzurki da się jeszcze jakieś inne ciekawe wyczarować ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suzanne23[1].jpg (51,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sommerss[1].jpg (17,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg somerssu[1].jpg (13,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12m[1].jpg (14,1 KB, 87 załadowań)
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 17:18   #2
sergeevna
BAN stały

Re: do Grażki kochanej :)))))))

ja siem tylko przypominam
Stary 2003-08-05, 18:37   #3
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Bardzo mi milo sie ktos cieszy ze jestem!
Sergevenko mam dla Ciebie wymarzony balejaz na ta dlugosc ktora masz teraz.Ja widze ze Cie korci do zmiany!!
Fryzka z Twojej fotki jest fajna,ale wymaga pracy.Na włosy nalezy nałozyc srodek mocno utrwalajacy,podnoszacy włos od nasady,najlepie nakrecic na grube wały, mozna tez wymodelowac, nastepnie po ich zdjeciu, tapiruje sie u nasadyi lakieruje dobrym lakierem i uklada fryzke.Samej bardzo trudno jest ulozyc taka fryzure, choc znam pare takich kobitek nie z branzy,ktore potrafia!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fot3a.jpg (16,8 KB, 16 załadowań)
Stary 2003-08-05, 21:21   #4
sergeevna
BAN stały

korci do zmiany i to bardzo ... wiedziałam ,że ten fryz o którym wcześniej wspomniałam wymaga duuuużo pracy ,ale trudno .
A co do tych wałków to trzeba nakręcać oddzielne pasma czy jak ? i czy się nie zrobią loczki ? o jakiej średnicy mają być takie wałki ? i co do tych preparatów podnoszących włoski u nasady może coś polecisz ?
A te włoski na zdjęciu które załączyłaś są cudne ! bosh chciałabym takie mieć jeżeli dobrze widzem to są dwukolorkowe albo ślepa jestem ... śliczne ,śliczne ! ostatnio mam bzika na punkcie różnych fryzurek i pięknych błyszczących ,zdrowych włosków
Stary 2003-08-06, 22:56   #5
sergeevna
BAN stały

?
Stary 2003-08-07, 20:25   #6
sergeevna
BAN stały

buuu czemu nikt nie pisze ?
Stary 2003-08-07, 21:35   #7
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

no pisze juz pisze!!
witam cie!
waly musza byc dosc grube, o sr. 6-7 cm., misna pianka lub plyn odbijajacy od nasady np. Matrix( wiesz ze ja najbardziej znam ta firme i uwielbiam kometyki i produkty bo nie robia szkody włoskom)alewiem tez dziewczyny maja sprawdzone inne srodki tego typu , moze cos poleca?
warstwy trzeba brac srednio grube , gdyz za cienkie skreca za bardzo aza grube wogole. oki?
posylam caluski
Stary 2003-08-08, 13:18   #8
sergeevna
BAN stały

oki czyli wałeczki ogromne ,mogą być takie np. na rzepy ? rozumiem ,że loczki mi się nie zrobią
A co do tych kosmetyków MAtrix'a ,to przejrzałam KW i nic o nich nie znalazłam ... co to za kosmetyki ? gdzie można je dostać ? i czy są drogie ?
Buziaczki ,3maj się cieplutko
Stary 2003-08-08, 14:42   #9
sarenka
Zakorzenienie

ja Ci powiem jak ja robiłam sobie taką fryzurkę [dawno temu jak miałam długie włosy]. suszyłam je dokładnie i do sucha [wcześniej nakładając piankę] - i na takie świeżo wysuszone nakładałam wałki na rzepy... włosy lśniły, były pięknie ułożone, gładkie.. wielka wada ---> trzymały mi się po 3-5 godzinach noszenia wałków na głowie, więc fryzurka taka wchodziła w grę tylko na specjalne okazje.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 17:30   #10
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

HI! WIDZE ZE SARENKA TO BARDZO UZDOLNIONA DZIEWCZYNA! SUPEROWO!TYLKO ZE NIE WSZYSTKIE PANIE MAJA TAKIE ZDOLNOSCI!POWIEM WIECEJ, NAWET WIELU FRYZJEROW MA Z TYM KLOPOTY!
Niestety malo kto ma takie włosy (a moze i wogole)z ktorych wyczeszesz fajna fryzure,a co dopiero fryzure gwiazdy filmowej!!bez srodkow stylizujacych.wierzcie mi,bo czesto czesze do zdjec w katalogach bardzo duzo pracy trzeba włozyc aby fryza wygladala super!A nad modelkami , aktorkami pracuje sztab ludzi.
Sesgeveniu! waly moga byc na rzepy jak najbardziej, tylko nie dokrecaj ich mocno do skory, inakladaj jednak cos utrwalajacego fryzure, a walki nakrecaj na wloski podszuszone.Matrix to amerykanka firma, produkty tylko dla salonow fryzjerskich, sa przeszkolone przez edukatorow tej firmy.Mam zaszczyt byc jednym z nich,.Nas szkola stylisci tej firmy, własnie 15,08, wyjezdam na takie szkolenie, uczyc sie nowych trendow jesien-zima 2003/2004.
Matrix nie ma nic wspolnego z filmem!
Matrix to pobudzenie zycia, blask i nawilzenie włosa.
Tak wiec szukaj w takich salonach, gdyz kosmetyki te sa dostepne na w handlu.Na szkoleniu bedzie ekipa edukatorow z calej Polski, moge sie dowiedziec salon ktory jest najblizej Ciebie
Stary 2003-08-08, 17:52   #11
sarenka
Zakorzenienie

chi chi, Grażynko, co to za uzdolnienie, kiedy do wyczarowania fryzury potrzebowałam ok. 3-6h che che.
nakładanie wałków i noszenie ich sztywno na głowie a wczesniej porządne suszenie włosów na okrągłej szczotce...
no i wobec tego musiała to być sobota albo niedziela... fajne i możliwe raz na jakiś czas..

masz rację - takie fryzurki są fajne dla Gwiazd, które mają sztaby stylistów.. i zapewne swoje wymuskane fryzury mają tylko na sesjach zdjęciowych i wielkich galach [a i w filmach!] frustrując nas, które mają kilka minut na ułożenie włosów .

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-08, 17:58   #12
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Tak tak Sarenko!
Ale mnie sie badzo podobaja twoje porady i mysle ze masz "to cos".Czase to ja juz nie mam nic do do dodania a jest to bardzo pomocne! dzeki!
Stary 2003-08-08, 19:23   #13
sergeevna
BAN stały

Grażka ,sarenka , słońca dziękuje za porady ,hihi ,napewno macie racje , w 5 minut sobie takiej fryzki nie wyczaruje - niestety zanim się nie spróbuje to się wydaje ,że łatwo to wszystko poukładać ... a ja nigdy wałków na włosach nawet nie miałam ... a co dopiero je zakładać ,ale trening czyni mistrza ,więc...może za 5-10 lat będe miała wprawe ... hihi , poprostu pójde do fryzjera ,podetne końcówki włosków ,lekko wycieniuje i nie będe się odstawiać-jak natura poukłada moje włoski tak zostanie
A modelowanie na specjalne okazje
buziaczki
Stary 2003-08-08, 19:24   #14
sergeevna
BAN stały

P.s
chciałam się jeszcze zapytać czy poleciłybyście jakieś papiloty ? bo moja mama ma takie dziwne ,jak by z gąbki ,a u fryzjera widziałam takie z pianki...czym one się różnią ?
Stary 2003-08-08, 19:46   #15
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

:
niczym sie nie roznia daja mocny skret i tyle.
mozna je zrobic nawet z gazety!
Stary 2003-08-09, 05:10   #16
sergeevna
BAN stały

Sarenko chciałam się Ciebie jeszcze o coś zapytać , bo napisałaś wcześniej ,że zanim nakręciłaś wałki na fryzurkę to wysuszyłaś dokładnie włoski ... czy rzeczywiście lepiej jest nakręcać wszelkiego rodzaju papiloty ,wałeczki ,itd na suche włoski ? bo mi się zawsze wydawało ,że na wilgotne ,a potem zostawić aż wyschnie ,może podszuszyć i zostawić do wystygnięcia ... ale widać ,że taka amatorka ze mnie ,że nawet nie wiem na jakie włosy nawijać wałki
Stary 2003-08-09, 05:10   #17
sergeevna
BAN stały

Sarenko chciałam się Ciebie jeszcze o coś zapytać , bo napisałaś wcześniej ,że zanim nakręciłaś wałki na fryzurkę to wysuszyłaś dokładnie włoski ... czy rzeczywiście lepiej jest nakręcać wszelkiego rodzaju papiloty ,wałeczki ,itd na suche włoski ? bo mi się zawsze wydawało ,że na wilgotne ,a potem zostawić aż wyschnie ,może podszuszyć i zostawić do wystygnięcia ... ale widać ,że taka amatorka ze mnie ,że nawet nie wiem na jakie włosy nawijać wałki
Stary 2003-08-09, 22:42   #18
sarenka
Zakorzenienie

ze mnie też raczej amatorka .

ale powiem co wiem

czy na suche czy na mokre to wszystko zalezy od efektu jaki chcesz uzyskać.

jeśli założysz wałki na mokre włosy to jeśli porządnie je wysuszysz wyjdą loki, loczki [lub fale - w zalezności od wielkości wałka i długości włosów].. jesli chcesz jedynie takie ładnie odstające od głowy włosy, ładnie wywinięte [ale nie "polokowane"] to lepsze będą suche włosy do wałków.

jeśli będziesz miała mokre włoski na wałkach to zmaltretujesz włoski suszarką, aby dobrze je w tych wałkach dosuszyć.. ewentualnie spędzisz 1/2 dnia na suszeniu włosków "na wolnym powietrzu"

i jeszcze jedno - takie wysuszone i lekko ciepłe włosy są mniej podatne na różnego rodzaju zagniecenia [no wiesz.. czasem wałek się obsunie, czasem któryś trzeba podpiąć spinką.. i wtedy na takich mokrych czy wilgotnych kudełkach zostają "załamania"]. jak się samemu robi takie rzeczy to zdarzają się takie wpadki . w koncu mamy tylko 2 łapki [nie za długie ], oczy z przodu buzi a nie na głowie itp itd

mam nadzieję, że cokolwiek zrozumiałas z mojego mętnego wywodu

tak naprawdę to musisz poeksperymentować, ale wiem, że mój patent z porządnym osuszeniem włosów i jak najszybszym założeniem wałków chwalą sobie moje znajome

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-09, 22:42   #19
sarenka
Zakorzenienie

ze mnie też raczej amatorka .

ale powiem co wiem

czy na suche czy na mokre to wszystko zalezy od efektu jaki chcesz uzyskać.

jeśli założysz wałki na mokre włosy to jeśli porządnie je wysuszysz wyjdą loki, loczki [lub fale - w zalezności od wielkości wałka i długości włosów].. jesli chcesz jedynie takie ładnie odstające od głowy włosy, ładnie wywinięte [ale nie "polokowane"] to lepsze będą suche włosy do wałków.

jeśli będziesz miała mokre włoski na wałkach to zmaltretujesz włoski suszarką, aby dobrze je w tych wałkach dosuszyć.. ewentualnie spędzisz 1/2 dnia na suszeniu włosków "na wolnym powietrzu"

i jeszcze jedno - takie wysuszone i lekko ciepłe włosy są mniej podatne na różnego rodzaju zagniecenia [no wiesz.. czasem wałek się obsunie, czasem któryś trzeba podpiąć spinką.. i wtedy na takich mokrych czy wilgotnych kudełkach zostają "załamania"]. jak się samemu robi takie rzeczy to zdarzają się takie wpadki . w koncu mamy tylko 2 łapki [nie za długie ], oczy z przodu buzi a nie na głowie itp itd

mam nadzieję, że cokolwiek zrozumiałas z mojego mętnego wywodu

tak naprawdę to musisz poeksperymentować, ale wiem, że mój patent z porządnym osuszeniem włosów i jak najszybszym założeniem wałków chwalą sobie moje znajome

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 14:38   #20
sergeevna
BAN stały

hihi rzeczywiście masz dużo racji ,przeczytałam co napisałaś i muszę przyznać ,że wcześniej nie pomyślałam o tych szczegółach o których napisałaś (np. o podpinaniu wałków spineczką) racja !
A to chciałam się jeszcze zapytać co do tej fryzurki o której na początku wspominałam - aby podnieść tak ładnie włoski i zrobić je tak ,żeby były gładziutkie i leciutko wywinięte pod spodem (jak na zdjęciu) to lepiej nakręcić te ogromne wałki na suche włoski dobzie zrozumiałam .
A czy wtedy włosy będą podniesione u nasady ? czy będe musiała jeszcze po zdjęciu wałków coś kombinować ?
I czy sarenko uważasz ,że wałeczki z rzepami były by dobre do długich włosów ? czy lepsze są jakieś inne ? tylko jakie
buziaki
Stary 2003-08-10, 14:38   #21
sergeevna
BAN stały

hihi rzeczywiście masz dużo racji ,przeczytałam co napisałaś i muszę przyznać ,że wcześniej nie pomyślałam o tych szczegółach o których napisałaś (np. o podpinaniu wałków spineczką) racja !
A to chciałam się jeszcze zapytać co do tej fryzurki o której na początku wspominałam - aby podnieść tak ładnie włoski i zrobić je tak ,żeby były gładziutkie i leciutko wywinięte pod spodem (jak na zdjęciu) to lepiej nakręcić te ogromne wałki na suche włoski dobzie zrozumiałam .
A czy wtedy włosy będą podniesione u nasady ? czy będe musiała jeszcze po zdjęciu wałków coś kombinować ?
I czy sarenko uważasz ,że wałeczki z rzepami były by dobre do długich włosów ? czy lepsze są jakieś inne ? tylko jakie
buziaki
Stary 2003-08-10, 18:03   #22
sarenka
Zakorzenienie

żeby były podniesione u nasady to ja robiłam tak, że brałam pasmo do ręki i wyciągałam je tak, jakbym chciała zrobić sobie jeża z moich długich włosków i w takiej pozycji nawijałam je na wałek, gruby wałek na rzep - jeśli pasma nie będą za grube to rzep z łatwością utrzyma nawet dłuższe włoski.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 18:03   #23
sarenka
Zakorzenienie

żeby były podniesione u nasady to ja robiłam tak, że brałam pasmo do ręki i wyciągałam je tak, jakbym chciała zrobić sobie jeża z moich długich włosków i w takiej pozycji nawijałam je na wałek, gruby wałek na rzep - jeśli pasma nie będą za grube to rzep z łatwością utrzyma nawet dłuższe włoski.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 18:09   #24
sarenka
Zakorzenienie

Re: rysunek instruktażowy - dla Sergeevny

.. jak masz bardzo długie włosy to rączki możesz mieć za krótkie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (23,3 KB, 1 załadowań)

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 18:09   #25
sarenka
Zakorzenienie

.. jak masz bardzo długie włosy to rączki możesz mieć za krótkie

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 19:00   #26
sergeevna
BAN stały

Sareneczko jaki śliczny rysuneczek , buziaczki ,że chciało Ci się go narysować dla mnie

P.s
już wiem dokładnie jak sobie poradzić z przyklapniętymi włoskami do główki i myślę ,że z podniesieniem ich u nasady nie będe miała żadnego problemu
Stary 2003-08-10, 19:00   #27
sergeevna
BAN stały

Sareneczko jaki śliczny rysuneczek , buziaczki ,że chciało Ci się go narysować dla mnie

P.s
już wiem dokładnie jak sobie poradzić z przyklapniętymi włoskami do główki i myślę ,że z podniesieniem ich u nasady nie będe miała żadnego problemu
Stary 2003-08-10, 19:01   #28
sarenka
Zakorzenienie

zawsze do usług

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 19:01   #29
sarenka
Zakorzenienie

zawsze do usług

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-08-10, 19:22   #30
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Sarenko jestes BEZBŁEDNA!!!

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości