Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-01, 14:01   #1
Annaoj
Raczkowanie

Frezarka do pięt- polecicie jakąś?

witam,
zbliża się lato i czas chodzenia w odkrytych butach i znowu pojawia sie mój problem. Bardzo szybko rogowacieją mi pięty, pomomo codziennych zabiegow kremami, pomaga mi tylko wizyta u kosmetyczki i pedikiur- niestety jest to rozwiazanie kosztowne ( 65- 70 zł wizyta ) i czasochlonne. Pomyślałam ,że moze kupiłabym sobie jakąś frezarkę do pięt i sama walczyła z nimi w domu. problem polega na tym,że kompletnie nie wiem jaką wybrać - nie musi być profesjonalna , tylko na moje potrzeby- czy mozecie mi coś polecić? Jakieś dobre i sprawdzone ?
Stary 2010-04-01, 20:17   #2
nattaliah
Rozeznanie

Smaczny profil nattaliah
Smaczne przepisy1
Dot.: Frezarka do pięt- polecicie jakąś?

Nie ma czegoś takiego jak nieprofesjonalna frezarka. Są tylko profesjonalne i bez kursu się nie przydają. Poszukaj osoby, która wykonuje pedicure w rozsądnej cenie.
nattaliah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 22:20   #3
byliczka
Zakorzenienie

a tarki do stóp ?
Stary 2010-04-02, 07:47   #4
Annaoj
Raczkowanie

Tarki nie spełniają w moim przypadku swojej roli-sa za słabe, dobre tylko na doraźne stosowanie. Na allwgro sa frezarki juz od ok 250zł- czyli myślicie to jakaś tandeta?
Stary 2010-04-26, 14:38   #5
miikki
Raczkowanie

Dla mnie tarka Peggy Sage drewniana jest najlepszym sprzętem do stóp na świecie. zastępuje wszystkie nawet najlepsze frezarki. Nie znam takiej osoby która by jeszcze tej tarki nie miała. A tak przy okazji trzeba mieć naprawdę zapuszczone stopy jeśli tarka nie daje rady
miikki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 17:03   #6
kala289
Raczkowanie

w rossmanie czasem miewają "elektryczne pilniki". wygląda to jak rączka od frezarki i działa na 2 małe paluszki. krzywdy sobie tym nie zrobisz
kala289 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 07:15   #7
Annaoj
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez miikki Pokaż wiadomość
Dla mnie tarka Peggy Sage drewniana jest najlepszym sprzętem do stóp na świecie. zastępuje wszystkie nawet najlepsze frezarki. Nie znam takiej osoby która by jeszcze tej tarki nie miała. A tak przy okazji trzeba mieć naprawdę zapuszczone stopy jeśli tarka nie daje rady
Nie mam zapuszczonych stóp, ale codzienne ścieranie tarką jest męczące a po frezarce mam spokój na kilka dni.Latem moje stopy wymagają więcej pielęgnacji bo chodzę w sandałkach prawie cały czas i od kurzu i pyłu są bardzo suche
Stary 2010-04-27, 08:51   #8
zawszeboska
Zakorzenienie

A próbowałaś tarkę na suche pięty? Ja niedawno przeczytałam o tej metodzie i jestem nią zachwycona.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 20:26   #9
agatacia
Rozeznanie

Cytat:

cóż, ja takowej nie posiadam

Chyba mało stóp widziałaś...
i wiesz, ten komentarz jest trochę nie na miejscu - z uwagi na fakt, że na co dzień wykonuję równiez masaże stóp i nóg, przekonałam się, ze problemy z suchą, zrogowaciałą, pękającą skórą na pietach niekoniecznie muszą wynikać z zaniedbania - czy jak ty to piszesz "zapuszczenia". Niekiedy klient nie wie za bardzo jak się zabrać za pielęgnację, lub najzwyczajniej w świecie ma dwie lewe ręce i nie potrafi. I z brakiem higieny często to ma naprawdę niewiele wspólnego.
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 09:11   #10
Annaoj
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
A próbowałaś tarkę na suche pięty? Ja niedawno przeczytałam o tej metodzie i jestem nią zachwycona.
Tak, na sucho jak najbardziej znam tę metodę- niestety moje pięty rogowacieją w tempie kosmicznym- powstają takie jakby zgrubienia pod paluchem- na zawnetrznej stronie.Wygląda to jakby odciski ale nie c da sie tego zetrzeć- tylko frezarka daje radę
Stary 2010-04-28, 10:35   #11
miikki
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość

Chyba mało stóp widziałaś...
Niekiedy klient nie wie za bardzo jak się zabrać za pielęgnację, lub najzwyczajniej w świecie ma dwie lewe ręce i nie potrafi. I z brakiem higieny często to ma naprawdę niewiele wspólnego.
Zdziwisz się Agatacia pewnie jak ci powiem ze ostanie 7 lat pracowałam w salonie kosmetycznym i na prawdę wiem z jakimi przypadkami ludzie przychodzą. Rzeczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego kosza. Ja tylko z doświadczenia mojego, znajomych i klientów twierdzę, że ta tarka jest na tyle dobra że poradzi sobie z najtrudniejszym przypadkiem i na prawdę nie trzeba używać frezarki.
A to że napisałam, że nie znam osoby która by tej tarki nie miała nie oznacza że znam wszystkich polaków.

Przepraszam że cie uraziłam, nie miałam takiego zamiaru.
miikki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:01   #12
Alter_Ego
Przyczajenie

Tarka na suche piety jak najbardziej, jeśli miałabym jakoś polecać to Top Choice http://www.topchoice.pl/?k1=2&k2=8&k...na=0&kod=70921 jest bardzo dobra, nie ściera się tak szybko. A co do frezarki to nie wyobrażam sobie żeby osoba która nie miała z nią kontaktu próbowała sobie nią robić stopy. Naprawdę można sobie zrobić krzywdę. Pozdrawiam.
Stary 2010-04-28, 19:42   #13
agatacia
Rozeznanie

Cytat:
Z
Przepraszam że cie uraziłam, nie miałam takiego zamiaru.
spoko, ja chyba jakaś drazliwa wczoraj byłam i dlatego tak odebrałam twój post

tez przepraszam za opryskliwość
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 16:28   #14
kosiasta
Przyczajenie

Hej!
Chciałabym podbić temat. Czy ktoś z forumowiczów posiada urządzenie bario viacallo (nie wiem czy dokładnie tak się nazywa)? Można je znaleźć na allegro, ale na zadnym forum nie znalazłam opininii kogokolwiek kto by to posiadał. Urządzenie wygląda jak małe jajko i zastanawiam się czy działa. Bez żadnej opinii tak z ciekawości wydać ponad 100 zł nie chcę.

Mam problem z suchymi stopami. Wiem o wszystkich metodach, tarkach drewnianych, metalowych, omegach, kremach, itd. Wszystko to mam i efekt mogę osiągnąć, ale marnuję przy tym duzo czasu i siły (zwłaszcza siły przy tarciu pięt). Chcę sobie ułatwić pracę przy pielegnacji.

Przeszukałam różne fora i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat skuteczności tej mechanicznej tarki.

Jesli ktoś ma takie urządzenie albo zna kogoś kto ma to proszę o informacje, będę wdzięczna
kosiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:40   #15
Agnieszq
Raczkowanie

Witajcie. Chciałabym się kogoś poradzić. Otóż planuję zakupić dla siebie jakąś frezarkę z szczególnym zastosowaniem do stóp, taką maksymalnie do 170zł. Pracowałam już na frezarce więc wiem jak się ją używa. Chodzi mi tylko o dobór właściwego urządzenia. Macie jakieś sprawdzone, które polecacie i które mogę nabyć na allegro ?

Edytowane przez Agnieszq
Czas edycji: 2012-07-05 o 17:42
Agnieszq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:32   #16
Agnieszq
Raczkowanie

I co nikt nie ma żadnych propozycji ?
Agnieszq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 03:19   #17
Asmodea7
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Frezarka do pięt- polecicie jakąś?

Podbijam, nie bez powodu. Pytania konkretne zadaję na końcu, można do nich przejść.

Widzę, że my, dziewczyny z jedną z dwóch nieuleczalnych chorób powodujących nadmierne rogowacenie zostałyśmy włożone do jednego wora z resztą świata!
Gdy dziewczyna z dołu napisała, że musi co kilka dni się "tarkować" zobaczyłam osobę z identycznym problemem jak ja. U mnie tarkowanie (metalową tarką wymienianą po każdym tarciu) nie miałoby sensu bez wcześniejszego usunięcia martwej skóry. Muszę moczyć nogi przez przynajmniej godzinę i naprzemiennie ścinać skórę żyletką z jednej i z drugiej stopy, zazwyczaj grubość jaką ścinam to od 3-5mm. Obejmuje to całą stopę cały rok. Jeśli któraś z Pań mogąca polecić frezarkę nie pomyślała "czuję dywan, czuję zimna podłogę" stając na ziemi po pediciurze, to proszę żeby przemyślała jeszcze raz czy robi nam dobrze nie polecając ich. Nie mam omegi bo żyletki też wymieniam po każdym użyciu. Co więcej, zazwyczaj mam pocięte stopy i nie rozpaczam z tego powodu, przywykłam i wtedy daję im czas na zagojenie się. Zazwyczaj wtedy zarzucam ściąganie skóry i już nie dbam o nie tak bardzo. Wracam do tego, gdy trzeba je pokazać lub skóra jest tak gruba że nie mogę się podrapać a czuję, że skóra pod zrogowaceniem jest sucha i to uczucie bardzo mi przeszkadza.

W związku z powyższym, proszę o podanie mocy frezarki do tych celów nadającej się, kilku kluczowych firm produkujących je i jeśli ktoś uważa, że jakiś parametr jest równie istotny to też bym prosiła. Liczę na odpowiedź bo mnie też nie stać na bycie "niezapuszczoną"
Stary 2013-11-03, 12:49   #18
Sabina_32
Raczkowanie

Ten blog znajduje się na ekranie mojego komputera od dawna na górze. Obserwuję go bo można się z niego naprawdę wiele dowiedzieć. Akurat na to pytanie też jest odpowiedź ale zbyt długa by ją tutaj wklejać. Przeczytaj sobie ten artykuł a głowę daję, że będziesz usatysfakcjonowana
http://gabinet.podologiczny.pl/jaka-...-w-frezarkach/
A o pietach warto zobaczyć jego zdjęcia, dopiero wtedy otworzą sie oczy.
Sabina_32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 01:40   #19
Asmodea7
Przyczajenie

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Link przyda się na pewno przy wyborze

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
A o pietach warto zobaczyć jego zdjęcia, dopiero wtedy otworzą sie oczy.
zdecydowanie warto obejrzeć zdjęcia na tej stronie gdy ktoś ma problem ze skóra stóp! dostarczyły mi dodatkowej wiedzy o moich stópkach i bardzo za to dziękuję muszę skontaktować się z tym lekarzem czy, tak jak rozumiem jego artykuły, da się zaleczyć większość problemów na kilka miesięcy, bo to by zmieniło postać rzeczy.
Dziękuję raz jeszcze za odpowiedź!
Stary 2013-11-04, 03:05   #20
asik G
Raczkowanie

Jeśli chodzi o frezarkę to taka może do uzytku domowego będzie ok

http://allegro.pl/frezarka-35w-jd500...640497053.html

Do tego taki nośnik i kapturki

http://allegro.pl/nosnik-gumowy-13mm...626147044.html

Nie polecam zabawy z omegą.
Dodam też,że wiekim błędem jest traktowanie swoich stóp non stop materiałem ścierającym.
Powoduje to nic innego jak błyskawiczne odrastanie naskórka.
Polecam pielęgnacje z mocznikiem oraz inne produkty zmiękczajace przed zabiegiem a nie moczenie stóp.
asik G jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 09:27   #21
Sabina_32
Raczkowanie

Ta frezarka z allegro chyba jednak nie jest do pięt.
Stary 2013-12-09, 19:51   #22
mysiaczeq
Raczkowanie

ta frezarka z linku jest ok, mam taka sama do sporadycznego pdeicure sie nadaje
mysiaczeq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:24   #23
asik G
Raczkowanie

Cytat:
Ta frezarka z allegro chyba jednak nie jest do pięt.
A dlaczego tak uważasz?
Stary 2013-12-14, 07:54   #24
Sabina_32
Raczkowanie

Frezarki bez możliwości zraszania lub bez dobrego pochłaniacza pyłu nie nadają się do pedicure. To proste, na skórze stóp często znajdują się różne bakterie ktore jeśli nie zostaną wchłonięte to zostaną na podłodze albo przeniosą się na twoją skórę nie mówiąc o oddychaniu bez maseczki. Kiedyś rozmawiałam na temat frezarek i usłyszałam, że frezarki bez pochłaniacza lub zraszacza to zabawki i nie nadają się nawet do frezowania paznokci żelowych czy akrylowych tylko do majsterkowania w garażu, i to jeszcze bardzo krótko. To są zapylacze pomieszczeń i płuc.
Już mam troszeczkę wiedzy na ten temat. Polecam dobre artykuły o frezarkach http://pl.ladys-nails.eu/Do-czego-mo...s-pol-664.html albo np na stronie podologa http://gabinet.podologiczny.pl/jaka-...-w-frezarkach/ Prawda jest też taka, że dobre frezarki sporo kosztują, ale zdrowie i leczenie skutków po pedicue zwykłymi frezarkami może okazać się jeszcze droższe.
Stary 2013-12-17, 22:03   #25
Bo_gusia
Przyczajenie

Cytat:
Frezarki bez możliwości zraszania lub bez dobrego pochłaniacza pyłu nie nadają się do pedicure. To proste, na skórze stóp często znajdują się różne bakterie ktore jeśli nie zostaną wchłonięte to zostaną na podłodze albo przeniosą się na twoją skórę nie mówiąc o oddychaniu bez maseczki. Kiedyś rozmawiałam na temat frezarek i usłyszałam, że frezarki bez pochłaniacza lub zraszacza to zabawki i nie nadają się nawet do frezowania paznokci żelowych czy akrylowych tylko do majsterkowania w garażu, i to jeszcze bardzo krótko. To są zapylacze pomieszczeń i płuc.
Już mam troszeczkę wiedzy na ten temat. Polecam dobre artykuły o frezarkach http://pl.ladys-nails.eu/Do-czego-mo...s-pol-664.html albo np na stronie podologa http://gabinet.podologiczny.pl/jaka-...-w-frezarkach/ Prawda jest też taka, że dobre frezarki sporo kosztują, ale zdrowie i leczenie skutków po pedicue zwykłymi frezarkami może okazać się jeszcze droższe.
Przestudiowałam podane w Twoich informacje i wydaje mi się, że lekko przesadzasz. Co innego gabinet, stado różnych obcych, być może i chorych nóg, a co innego do domowego użytku raz na tydzień czy dwa na własnych stopach o których wie się dużo i o które się przecież dba. Szukam właśnie podobnego urządzenia i powiem szczerze, że głównym kryterium będzie przystawka pozwalająca na usuwanie zgrubień pomiędzy palcami.
Bo_gusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 22:58   #26
asik G
Raczkowanie

Cytat:
Autorka wyraźnie pyta o frezarkę do użytku domowego dla samej siebie.
Nie pyta o profesjonalna podologiczną frezarkę do gabinetu.
Stary 2014-01-23, 09:28   #27
Anabellita
Zadomowienie

Podbijam pytanie
Czy znacie jakieś frezarki do pięt do użytku domowego?

CÓRCIA

"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 06:58   #28
mysiaczeq
Raczkowanie

marathon 3
mysiaczeq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 12:01   #29
malablondi
Raczkowanie

Widze ze zadna z was nie slyszala o micro pedi
Mozna ja kupic na allegro.
http://allegro.pl/micro-pedi-frezark...962308311.html
Duzo opini o niej jest po angielsku na dole tej stronki http://www.boots.com/en/MICRO-Pedi-r...mover_1245237/
Wystarczy wrzucic w google translate zeby miec tlumaczenie po polsku.
Frezarka dziala bez zarzutu,jedyny minus to drogie wklady zamienne.Delikatnie sciera skore wiec troche dluzej zajmie usuwanie duzych odciskow.
Mam taka i mi pomaga utrzymac gladkie stopy miedzy wizytami u kosmetyczki.Jak najbardziej nadaje sie do uzytku domowego.
Jest tez wersja na prad na stronie amazon.com ,tylko ze z opini wynika ze nie ma wiekszej mocy niz mikro pedi na baterie.Ta na baterie mozna przerobic na prad.Brat mi kiedys przerobil szczoteczke elektryczna z baterii na zasilanie elektyczne i chodzila jak brzytwa.
Frezarki ktore wymienilyscie powyzej sa dobre do uzytku w salonie.Sama bym takiej nie kupila bo moja kosmetyczka robi mi pedicure uzywajac takiej frezarki z cienka koncowka i mnie to laskocze i prawde mowiac nie jest zbyt delikatne.

Edytowane przez malablondi
Czas edycji: 2014-02-16 o 14:37
malablondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 20:29   #30
Anabellita
Zadomowienie

o własnie chodzi mi o coś takiego jak micro-pedi - mała poręczna, nie za droga i do użytku domowego. Widziałam ją (i kilka innych) na all, ale chciałam jakiejś pozytywnej opinii - Dziękuję

CÓRCIA

"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości